Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Firsttimemom said:

@olpapa πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά και στη β επιπέδου! Και στα δικά μας κι υπόλοιπες!! 

Σε όλες μας να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους και να κάνουμε το ομορφότερο Πάσχα :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Σε όλες μας να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους και να κάνουμε το ομορφότερο Πάσχα :wub:

Μπράβο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!!! Μακάρι όλες να έχουμε το ίδιο καλά νέα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα σε όλες μας! Εμείς κάναμε τη β επιπέδου το Σάββατο κ ευτυχώς όλα καλά ως τώρα! Σε κάποια φάση στο τέλος του υπερήχου κοίταζε το προσωπάκι και μας άνοιξε και το 4d κ είδαμε τη φατσούλα με το χεράκι στο μέτωπο :D

@Vaso11.4.11 εγώ το έχω πάρει απόφαση πλέον ότι τον ύπνο το ξεχνάμε :lol: όπως τα λες γυρνάω από τη μια πονάει ο ένας γοφός, μισή ώρα μετά γυρνάω πάλι γιατί πιάνεται ο άλλος... κ η βέρα δε μου κάνει πια! τελευταία που είμαι σπίτι δε τη φόραγα έτσι κι αλλιώς, πήγα να τη βάλω προχθες και δε χώραγε ούτε στο αριστερό χέρι που είναι πιο αδύνατα :lol:

@Woman88 σήμερα δεν έχεις υπέρηχο? Με το καλό!

@vkvk19 εύχομαι να είναι καλά όλα τα αποτελέσματα! Εφόσον έχεις κάνει την άμνιο μετά στη β κοιτάνε μόνο τα όργανα, ανατομία κλπ, δε ψάχνουν πάλι για χρωμοσωμικές και μεταλλάξεις!

Κοριτσι μου γλυκο συγχαρητήρια για την β επιπεδου! Αχ τι ωραια! Τώρα θα εισαι ακομα πιο ηρεμη! Με το καλο κ στις υπόλοιπες ❤❤❤ το 4D το ζήτησες ή στο βαλανε αυτοί; πόση ώρα κρατησε η εξέταση κ ποσο πλήρωσες αν επιτρέπεται; 

 

4 ώρες πρίν, Eva87 είπε:

@Vaso11.4.11 και εγω εχω ξηροδερμια και στα ποδια και στο κεφαλι!

Βάζεις κάποια κρεμα; εγω εχω μονο μια της νιβεα. Βαζω μετα το μπάνιο. Κ η φαγούρα κυρίως μετά το μπάνιο με πιανει.

Αχ κορίτσια εντωμεταξυ εχω εναν πονοκεγαλο τωρα λες κ εχω πυρετό αλλα δεν εχω καθολου ευτυχως. Με εχει πιασει κ άλλες φορές αυτος ο πονοκεφάλος. Εχω διαβασει οτι στην εγκυμοσύνη τα εχουμε αυτα. Εσεις το παθαινετε; κ η μεση με ενοχλει σήμερα. 

Να ρωτησω.. την εταιρία kidscom την ξερετε; ειναι καλη; εχει οικονομικά ρουχαλάκια κ λεω να παρω τωρα που εχει εκπτώσεις.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο συγχαρητήρια για την β επιπεδου! Αχ τι ωραια! Τώρα θα εισαι ακομα πιο ηρεμη! Με το καλο κ στις υπόλοιπες ❤❤❤ το 4D το ζήτησες ή στο βαλανε αυτοί; πόση ώρα κρατησε η εξέταση κ ποσο πλήρωσες αν επιτρέπεται; 

 

Βάζεις κάποια κρεμα; εγω εχω μονο μια της νιβεα. Βαζω μετα το μπάνιο. Κ η φαγούρα κυρίως μετά το μπάνιο με πιανει.

Αχ κορίτσια εντωμεταξυ εχω εναν πονοκεγαλο τωρα λες κ εχω πυρετό αλλα δεν εχω καθολου ευτυχως. Με εχει πιασει κ άλλες φορές αυτος ο πονοκεφάλος. Εχω διαβασει οτι στην εγκυμοσύνη τα εχουμε αυτα. Εσεις το παθαινετε; κ η μεση με ενοχλει σήμερα. 

Να ρωτησω.. την εταιρία kidscom την ξερετε; ειναι καλη; εχει οικονομικά ρουχαλάκια κ λεω να παρω τωρα που εχει εκπτώσεις.

Έχω πάρει από εκεί ρούχα για την μικρή ένα σωρό πολύ καλή ποιότητα και τα νούμερα σωστά αρκεί να το πηγαίνεις με το ύψος και όχι με την ηλικια!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Έχω πάρει από εκεί ρούχα για την μικρή ένα σωρό πολύ καλή ποιότητα και τα νούμερα σωστά αρκεί να το πηγαίνεις με το ύψος και όχι με την ηλικια!!

Εγω εχω επιλέξει μερικά από 0 έως 1 μηνων και κάποια από 0 έως 3 μηνών. Σωστά τα επέλεξα λες; για το πρώτο καιρό. Έτσι τα είχε. Ειχε το ύψος κ σε παρένθεση σου εγραφε σε τι ηλικία αντιστοιχεί. Εγω εφόσον δεν μπορω να παρω σύμφωνα με το ύψος, επέλεξα σύμφωνα με τους μηνες που θελω.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κοριτσακια μου!δεν μπηκα καθολου στο λαπτοπ το σκ γτ μολις τελειωσα τα μαθηματα το σαββατο ειχα απιστευτο πονοκεφαλο !!! Διαβαζω ευχαριστα νεα και χαιρομαι !!

@olpapa συγχαρητηρια κοριτσαρα μου !!!! ΞΕκινα βουρ την ερευνα στα μαγαζια ! Ποση ωρα κρατησε? Σε ποια εβδομαδα ησουν ;

@Eva87 καλως ηρθες στην παρεα μας και σου ευχομαι με το καλο !

@Vaso11.4.11 καιε γω ενω κοιμομουν σα βοδι ξαφνικα παλι αυπνιες ... ισως υποσυνειδητο αγχος για τον β επιπεδου ... αχ τελεια ξεκινησες αγορες??

Εγω πηγα σημερα για υπερηχο ! Ειμαι 19 και 3 ! Ειναι 300 γραμμαρια το μπουμπουκι μου ! Μου ειπε ειναι απολυτα λογικο να μην νιωθω ακομα το μωρο ειναι μολις λιγα γραμμαρια και ο,τι κανει οι κραδασμοι απορροφωνται ,ειναι μικρουλι ακομα! Εκανε κολοτουμπα μολις εβαλε τον υπερηχο εβαλε τα χερια της στα ποδια και γυρισε . ειδαμε πατουσακια, πλευρα , ποπουδακο, μετρησε κεφαλι κτλ ...  Δεν γυρισε καθολου προσωπακι να τα δει . Μου ειπε ολα μια χαρα αμνιακο υγρο οκ μου εγραψε γενικη αιματος και ουρων . Αλλα βρε κορτσια εγω τρομαζω καποιες φορες με τους υπερηχους γιατι ενω σε ορισμενες φαινονται ολα καλα σε καποιες ληψεις το κεφαλι μου φαινεται πολυ μεγαλο και λεω γιατρε ετσι θα ναι ; οχι  μου λεει ειναι υπερηχος . το εχετε βιωσει και εσει ςποτε αυτο ; 

επισης θα παρακολουθω τηνπιεση απο εδω και περα 2 φορες τη μερα , ειναι κανονικη απολυτα αλα μου ειπε απο τωρα χρειαζεται ελεγχο η πιεσουλα!

Τωρα την αλλη εβδομαδα ραντεβου για β επιπεδου θα ειμαι 20 και 6 ελπιζω ολα να ειναι καλα για ολες μας! Επισης φανατζομαι οτι αν ηταν τωρα 300 γραμμαρια την αλλη εβδομαδα θα ναι 350 ? δεν ξερω ποσα παιρνουν ανα εβδομαδα? εννοω θα ειναι ικανοποθητικο το βαρος ωστε να γινουν οι μετρησεις ?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κοριτσακια μου!δεν μπηκα καθολου στο λαπτοπ το σκ γτ μολις τελειωσα τα μαθηματα το σαββατο ειχα απιστευτο πονοκεφαλο !!! Διαβαζω ευχαριστα νεα και χαιρομαι !!

@olpapa συγχαρητηρια κοριτσαρα μου !!!! ΞΕκινα βουρ την ερευνα στα μαγαζια ! Ποση ωρα κρατησε? Σε ποια εβδομαδα ησουν ;

@Eva87 καλως ηρθες στην παρεα μας και σου ευχομαι με το καλο !

@Vaso11.4.11 καιε γω ενω κοιμομουν σα βοδι ξαφνικα παλι αυπνιες ... ισως υποσυνειδητο αγχος για τον β επιπεδου ... αχ τελεια ξεκινησες αγορες??

Εγω πηγα σημερα για υπερηχο ! Ειμαι 19 και 3 ! Ειναι 300 γραμμαρια το μπουμπουκι μου ! Μου ειπε ειναι απολυτα λογικο να μην νιωθω ακομα το μωρο ειναι μολις λιγα γραμμαρια και ο,τι κανει οι κραδασμοι απορροφωνται ,ειναι μικρουλι ακομα! Εκανε κολοτουμπα μολις εβαλε τον υπερηχο εβαλε τα χερια της στα ποδια και γυρισε . ειδαμε πατουσακια, πλευρα , ποπουδακο, μετρησε κεφαλι κτλ ...  Δεν γυρισε καθολου προσωπακι να τα δει . Μου ειπε ολα μια χαρα αμνιακο υγρο οκ μου εγραψε γενικη αιματος και ουρων . Αλλα βρε κορτσια εγω τρομαζω καποιες φορες με τους υπερηχους γιατι ενω σε ορισμενες φαινονται ολα καλα σε καποιες ληψεις το κεφαλι μου φαινεται πολυ μεγαλο και λεω γιατρε ετσι θα ναι ; οχι  μου λεει ειναι υπερηχος . το εχετε βιωσει και εσει ςποτε αυτο ; 

επισης θα παρακολουθω τηνπιεση απο εδω και περα 2 φορες τη μερα , ειναι κανονικη απολυτα αλα μου ειπε απο τωρα χρειαζεται ελεγχο η πιεσουλα!

Τωρα την αλλη εβδομαδα ραντεβου για β επιπεδου θα ειμαι 20 και 6 ελπιζω ολα να ειναι καλα για ολες μας! Επισης φανατζομαι οτι αν ηταν τωρα 300 γραμμαρια την αλλη εβδομαδα θα ναι 350 ? δεν ξερω ποσα παιρνουν ανα εβδομαδα? εννοω θα ειναι ικανοποθητικο το βαρος ωστε να γινουν οι μετρησεις ?

Συγχαρητήρια κοπελα μου για τα ευχάριστα! Με το καλο κ η β επιπέδου! Δεν ξερω για τα γραμμαρια αλλα εφοσον θα εισαι στις εβδομάδες που πρεπει, τι σημασία έχουν τα γραμμαρια; τα οποία συμβαδίζουν κ ολας με την εβδομαδα που εισαι. Οποτε μια χαρα. Ουτε αυτο με το κεφάλι που λες το εχω σκεφτεί. Φυσιολογικο ειναι το μέγεθος οπως πρεπει να ειναι. Που προβληματιζεσαι; δεν ειμαι σιγουρη οτι κατάλαβα τι εννοείς. 

Οχι δεν ξεκίνησα ακομα ψώνια αλλα λεω τωρα στο black friday να παρω τπτ δεδομένου ότι υπάρχουν κάποιες καλές ευκαιρίες. Τουλαχιστον μερικά ρουχαλάκια. Αλλα δεν ξερω με τα νούμερα κ λοιπά τι γινεται. Το ψάχνω κ ρωτάω κ τις μαμάδες στο fb χαχα. Εσεις κοριτσια έχετε καμια εταιρία καλη αλλα οικονομική στο μυαλο σας για ρουχα; εγω περα απο το kidscom δεν βρήκα κάτι άλλο. Mothercare κλπ μου φαίνονται λίγο ακριβά. Κ απο εμπορικά κλπ δεν συμφέρει. Ειναι ολα πανάκριβα. Ασε που δεν ξέρουμε καν ποτε θα ανοίξουν αυτα. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 hours ago, Vaso11.4.11 said:

Κοριτσι μου γλυκο συγχαρητήρια για την β επιπεδου! Αχ τι ωραια! Τώρα θα εισαι ακομα πιο ηρεμη! Με το καλο κ στις υπόλοιπες ❤❤❤ το 4D το ζήτησες ή στο βαλανε αυτοί; πόση ώρα κρατησε η εξέταση κ ποσο πλήρωσες αν επιτρέπεται; 

 

Βάζεις κάποια κρεμα; εγω εχω μονο μια της νιβεα. Βαζω μετα το μπάνιο. Κ η φαγούρα κυρίως μετά το μπάνιο με πιανει.

Αχ κορίτσια εντωμεταξυ εχω εναν πονοκεγαλο τωρα λες κ εχω πυρετό αλλα δεν εχω καθολου ευτυχως. Με εχει πιασει κ άλλες φορές αυτος ο πονοκεφάλος. Εχω διαβασει οτι στην εγκυμοσύνη τα εχουμε αυτα. Εσεις το παθαινετε; κ η μεση με ενοχλει σήμερα. 

Να ρωτησω.. την εταιρία kidscom την ξερετε; ειναι καλη; εχει οικονομικά ρουχαλάκια κ λεω να παρω τωρα που εχει εκπτώσεις.

 

7 hours ago, Woman88 said:

Καλησπέρα σε όλες κοριτσακια μου!δεν μπηκα καθολου στο λαπτοπ το σκ γτ μολις τελειωσα τα μαθηματα το σαββατο ειχα απιστευτο πονοκεφαλο !!! Διαβαζω ευχαριστα νεα και χαιρομαι !!

@olpapa συγχαρητηρια κοριτσαρα μου !!!! ΞΕκινα βουρ την ερευνα στα μαγαζια ! Ποση ωρα κρατησε? Σε ποια εβδομαδα ησουν ;

@Eva87 καλως ηρθες στην παρεα μας και σου ευχομαι με το καλο !

@Vaso11.4.11 καιε γω ενω κοιμομουν σα βοδι ξαφνικα παλι αυπνιες ... ισως υποσυνειδητο αγχος για τον β επιπεδου ... αχ τελεια ξεκινησες αγορες??

Εγω πηγα σημερα για υπερηχο ! Ειμαι 19 και 3 ! Ειναι 300 γραμμαρια το μπουμπουκι μου ! Μου ειπε ειναι απολυτα λογικο να μην νιωθω ακομα το μωρο ειναι μολις λιγα γραμμαρια και ο,τι κανει οι κραδασμοι απορροφωνται ,ειναι μικρουλι ακομα! Εκανε κολοτουμπα μολις εβαλε τον υπερηχο εβαλε τα χερια της στα ποδια και γυρισε . ειδαμε πατουσακια, πλευρα , ποπουδακο, μετρησε κεφαλι κτλ ...  Δεν γυρισε καθολου προσωπακι να τα δει . Μου ειπε ολα μια χαρα αμνιακο υγρο οκ μου εγραψε γενικη αιματος και ουρων . Αλλα βρε κορτσια εγω τρομαζω καποιες φορες με τους υπερηχους γιατι ενω σε ορισμενες φαινονται ολα καλα σε καποιες ληψεις το κεφαλι μου φαινεται πολυ μεγαλο και λεω γιατρε ετσι θα ναι ; οχι  μου λεει ειναι υπερηχος . το εχετε βιωσει και εσει ςποτε αυτο ; 

επισης θα παρακολουθω τηνπιεση απο εδω και περα 2 φορες τη μερα , ειναι κανονικη απολυτα αλα μου ειπε απο τωρα χρειαζεται ελεγχο η πιεσουλα!

Τωρα την αλλη εβδομαδα ραντεβου για β επιπεδου θα ειμαι 20 και 6 ελπιζω ολα να ειναι καλα για ολες μας! Επισης φανατζομαι οτι αν ηταν τωρα 300 γραμμαρια την αλλη εβδομαδα θα ναι 350 ? δεν ξερω ποσα παιρνουν ανα εβδομαδα? εννοω θα ειναι ικανοποθητικο το βαρος ωστε να γινουν οι μετρησεις ?

Καλημέρα κορίτσια! 20+6 με έβγαζε το Σάββατο ο υπέρηχος στη β'. Κράτησε κανένα μισάωρο σα την αυχενική περίπου, στην αρχή δεν είχε πολύ καλή θέση, το κούνησε λιγάκι ο γιατρός χαχα βασικά έκανε όλες τις μετρήσεις που ήθελε ο γιατρός αναλυτικά, ποτε έβαζε το 2d ποτέ κάτι άλλο που έβγαινε πιο κόκκινο δε ξέρω τι ήταν αυτό... Κ στο τέλος που τα είχε εξαντλήσει όλα ξαναείδε προσωπάκι κ εκεί άνοιξε το 4d για εμάς μάλλον μιας και είχε καλή λήψη! Κορίτσια διάβαζα πάντως ότι οι γιατροί ότι θέλουν να δούνε το βλέπουν με τον απλό υπέρηχο και βοηθητικά μπορεί να βάλουν το 4d αλλά ότι κυρίως αυτό το βάζουν για εμάς. Και επειδή δεν είναι φωτογραφία αλλά υπέρηχος και είναι ρίσκο να βγει περίεργη η λήψη τελικά είναι και υπό συζήτηση το τι παραπάνω προσφέρει...δηλ πως λες woman88 μια μου φαίνεται περίεργα το κεφάλι κλπ, είναι απλά υπέρηχος σε μια στιγμή μπορεί να έχεις καλή λήψη στην άλλη να είναι περίεργη η θέση και να το βλέπεις ότι είναι μεγάλο κλπ. Ενώ οι γιατροί καταλαβαίνουν ότι θέλουν γιατί έχουν εμπειρία, οι γονείς μπορεί να αγχωθούν αν δε φαίνεται 'ωραια' η λήψη στο 4d. 

Μια χαρά θα είσαι την άλλη εβδομάδα για τη β! Επίσης έχετε υπόψη οτι το βάρος που μας δίνουν είναι τελείως εκτίμηση βάσει μακρους που βλέπουν κλπ, πχ σε εμάς δύομιση εβδομάδες πριν στον απλό υπέρηχο, το έβγαλε 350 γραμ κ ότι είμαι μεγαλύτερη εβδομάδα ενώ τώρα στη β που το βάρος προκύπτει από το πρόγραμμα μετά από όλες τις μετρήσεις με έβγαλε 400 γραμ περίπου και στη κανονική μου εβδομάδα. Τον ρώτησα και μου είπε ότι στον απλό υπέρηχο θα το υπερεκτιμησαμε...το λέω μην αγχωθείτε αν παίζει κ αυτό!

Βάσω 100 ευρώ δώσαμε και τη κάναμε στο γυναικολόγο μου, εχει ειδίκευση στην εμβρυομητρική και είναι πιστοποιημένους για όλους τους μεγάλους υπερήχους οπότε όλα τα κάνω σε εκείνον

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , olpapa είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια! 20+6 με έβγαζε το Σάββατο ο υπέρηχος στη β'. Κράτησε κανένα μισάωρο σα την αυχενική περίπου, στην αρχή δεν είχε πολύ καλή θέση, το κούνησε λιγάκι ο γιατρός χαχα βασικά έκανε όλες τις μετρήσεις που ήθελε ο γιατρός αναλυτικά, ποτε έβαζε το 2d ποτέ κάτι άλλο που έβγαινε πιο κόκκινο δε ξέρω τι ήταν αυτό... Κ στο τέλος που τα είχε εξαντλήσει όλα ξαναείδε προσωπάκι κ εκεί άνοιξε το 4d για εμάς μάλλον μιας και είχε καλή λήψη! Κορίτσια διάβαζα πάντως ότι οι γιατροί ότι θέλουν να δούνε το βλέπουν με τον απλό υπέρηχο και βοηθητικά μπορεί να βάλουν το 4d αλλά ότι κυρίως αυτό το βάζουν για εμάς. Και επειδή δεν είναι φωτογραφία αλλά υπέρηχος και είναι ρίσκο να βγει περίεργη η λήψη τελικά είναι και υπό συζήτηση το τι παραπάνω προσφέρει...δηλ πως λες woman88 μια μου φαίνεται περίεργα το κεφάλι κλπ, είναι απλά υπέρηχος σε μια στιγμή μπορεί να έχεις καλή λήψη στην άλλη να είναι περίεργη η θέση και να το βλέπεις ότι είναι μεγάλο κλπ. Ενώ οι γιατροί καταλαβαίνουν ότι θέλουν γιατί έχουν εμπειρία, οι γονείς μπορεί να αγχωθούν αν δε φαίνεται 'ωραια' η λήψη στο 4d. 

Μια χαρά θα είσαι την άλλη εβδομάδα για τη β! Επίσης έχετε υπόψη οτι το βάρος που μας δίνουν είναι τελείως εκτίμηση βάσει μακρους που βλέπουν κλπ, πχ σε εμάς δύομιση εβδομάδες πριν στον απλό υπέρηχο, το έβγαλε 350 γραμ κ ότι είμαι μεγαλύτερη εβδομάδα ενώ τώρα στη β που το βάρος προκύπτει από το πρόγραμμα μετά από όλες τις μετρήσεις με έβγαλε 400 γραμ περίπου και στη κανονική μου εβδομάδα. Τον ρώτησα και μου είπε ότι στον απλό υπέρηχο θα το υπερεκτιμησαμε...το λέω μην αγχωθείτε αν παίζει κ αυτό!

Βάσω 100 ευρώ δώσαμε και τη κάναμε στο γυναικολόγο μου, εχει ειδίκευση στην εμβρυομητρική και είναι πιστοποιημένους για όλους τους μεγάλους υπερήχους οπότε όλα τα κάνω σε εκείνον

Καλημερα κοριτσι μου! Τελεια, μπραβο! Ευχαριστουμε και για τις λεπτομερειες!  Αυτο που λες παντως για το 4d μου το ειχε πει κ εμενα ο γιατρος μ. Οτι στην ουσια για εμας το βαζουν. Εκεινοι οτι ειναι να δουν το βλεπουν με τον απλο υπερηχο. Εγω βεβαια θα ρωτησω τον εμβρυολογο στο Ιασω οταν παω για την β επιπεδου αν μπορει να βαλει κ λιγο 4d. Γιατι στην αυχενικη δεν μου ειχε βαλει. Μου ειχε πει οτι ηταν νωρις και δεν βαζουν συνηθως στην αυχενικη. Τελοσπαντων. Λιγο με ενδιαφερει κ ολας αυτο να σου πω την αληθεια. Να εχω καλα αποτελεσματα με ενδιαφερει! Οπως κ ολα τα κοριτσια! Για την τιμη κ μενα καπου τοσο μου ειπε ο γιατρος μ αλλα πιστευω θα ειναι λιγο παραπανω γιατι εγω τα κανω στο Ιασω. Και στην αυχενικη μου ειχε πει 140 κ ηταν 150 τελικα.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Καλημερα κοριτσι μου! Τελεια, μπραβο! Ευχαριστουμε και για τις λεπτομερειες!  Αυτο που λες παντως για το 4d μου το ειχε πει κ εμενα ο γιατρος μ. Οτι στην ουσια για εμας το βαζουν. Εκεινοι οτι ειναι να δουν το βλεπουν με τον απλο υπερηχο. Εγω βεβαια θα ρωτησω τον εμβρυολογο στο Ιασω οταν παω για την β επιπεδου αν μπορει να βαλει κ λιγο 4d. Γιατι στην αυχενικη δεν μου ειχε βαλει. Μου ειχε πει οτι ηταν νωρις και δεν βαζουν συνηθως στην αυχενικη. Τελοσπαντων. Λιγο με ενδιαφερει κ ολας αυτο να σου πω την αληθεια. Να εχω καλα αποτελεσματα με ενδιαφερει! Οπως κ ολα τα κοριτσια! Για την τιμη κ μενα καπου τοσο μου ειπε ο γιατρος μ αλλα πιστευω θα ειναι λιγο παραπανω γιατι εγω τα κανω στο Ιασω. Και στην αυχενικη μου ειχε πει 140 κ ηταν 150 τελικα.

Ισχύει όλα καλά να είναι και τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία! ναι κάπου εκεί παίζουν οι τιμές κι εμάς ίσως μας λέει λίγο χαμηλότερα από ότι γενικά για αυτές τις εξετάσεις γιατί έχουμε πάει πόσες φορές τα τελευταία χρόνια και μας ξέρει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Τελεια, μπραβο! Ευχαριστουμε και για τις λεπτομερειες!  Αυτο που λες παντως για το 4d μου το ειχε πει κ εμενα ο γιατρος μ. Οτι στην ουσια για εμας το βαζουν. Εκεινοι οτι ειναι να δουν το βλεπουν με τον απλο υπερηχο. Εγω βεβαια θα ρωτησω τον εμβρυολογο στο Ιασω οταν παω για την β επιπεδου αν μπορει να βαλει κ λιγο 4d. Γιατι στην αυχενικη δεν μου ειχε βαλει. Μου ειχε πει οτι ηταν νωρις και δεν βαζουν συνηθως στην αυχενικη. Τελοσπαντων. Λιγο με ενδιαφερει κ ολας αυτο να σου πω την αληθεια. Να εχω καλα αποτελεσματα με ενδιαφερει! Οπως κ ολα τα κοριτσια! Για την τιμη κ μενα καπου τοσο μου ειπε ο γιατρος μ αλλα πιστευω θα ειναι λιγο παραπανω γιατι εγω τα κανω στο Ιασω. Και στην αυχενικη μου ειχε πει 140 κ ηταν 150 τελικα.

Πριν 2 χρόνια στο Ιασώ είχα πληρώσει 120€ για την Β επιπέδου! Κ δεν μου έβαλαν 4d ούτε στην β επιπέδου ούτε στο ντομπλερ που είναι προς το τέλος! Δεν το ζήτησα κι εγώ αλλά νόμιζα ότι δεν χρειάζεται να το ζητήσεις! @Vaso11.4.11 ποτε έχεις την Β επιπέδου; κι εγώ Ιασώ θα την κάνω πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Πριν 2 χρόνια στο Ιασώ είχα πληρώσει 120€ για την Β επιπέδου! Κ δεν μου έβαλαν 4d ούτε στην β επιπέδου ούτε στο ντομπλερ που είναι προς το τέλος! Δεν το ζήτησα κι εγώ αλλά νόμιζα ότι δεν χρειάζεται να το ζητήσεις! @Vaso11.4.11 ποτε έχεις την Β επιπέδου; κι εγώ Ιασώ θα την κάνω πάλι!

Και εγω καπου εκει πιστευω θα ειναι. Εγω την εχω στις 3 Δεκεμβρη. Την αλλη Πεμπτη στις 10:30 το πρωι. Εσυ;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...