Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολυ για τις ευχές σας! Να χαίρεστε κ εσεις οσους αγαπάτε! ❤ @Woman88 εγω παντως ζεσταίνομαι κ δεν άναψα καλοριφέρ. Γενικα αυτες τις μερες ζεσταίνομαι κ με πιανει δυσφορία καποιες φορες. Α! Πονοκέφαλο εχω κ εγω εδω κ λιγες μερες διάσπαρτους που μοιάζουν λες κ ανεβάζω πυρετο ενω καμια σχέση.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε; Να σας ρωτησω.. Ξερει καμια τις εταιρείες Princessasa και Patpat? Ειναι εταιρεις με υπεροχα βρεφικα ρουχα, ονειρεμενα και οικονομικοτατα. Αλλα ειναι στο εξωτερικο και δεν ξερω κατα ποσο μπορω να τις εμπιστευτω. Εχει κανει ποτε καμια αγορα απο εκει ή εστω να τις γνωριζει; @Renez μου αν ξερεις και εσυ πες μου <3


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε; Να σας ρωτησω.. Ξερει καμια τις εταιρείες Princessasa και Patpat? Ειναι εταιρεις με υπεροχα βρεφικα ρουχα, ονειρεμενα και οικονομικοτατα. Αλλα ειναι στο εξωτερικο και δεν ξερω κατα ποσο μπορω να τις εμπιστευτω. Εχει κανει ποτε καμια αγορα απο εκει ή εστω να τις γνωριζει; @Renez μου αν ξερεις και εσυ πες μου <3

Καλημέρα κορίτσια!! Δυστυχώς όχι δεν τις ξέρω...αλλά άμα βγάλεις κάρτα σε prenatal ή orchestra είναι κ πάλι πολύ οικονομικά!! Κ δεν χρειάζεται να μπλεχτεις με εξωτερικό, μεταφορικά κ τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Δυστυχώς όχι δεν τις ξέρω...αλλά άμα βγάλεις κάρτα σε prenatal ή orchestra είναι κ πάλι πολύ οικονομικά!! Κ δεν χρειάζεται να μπλεχτεις με εξωτερικό, μεταφορικά κ τέτοια!

Ναι εχω σκοπο να βγαλω καρτα στο orchestra που εχουμε και εδω κοντα κ οταν ανοιξουν τα μαγαζια να παμε να παρουμε. Αλλα εγω ηθελα να εχω και καποια σετακια πιο καλα. Αμα μπεις σε αυτες τις σελιδες και δεις τα ρουχα και τα σετακια θα παθεις πλακα με το ποσο πριγκιπικα ειναι και το ποσο οικονομικα. Εδω στα δικα μας μαγαζια δεν εχει τετοια. Ειναι πιο απλα ρουχαλακια. Για αυτο ρωταω αν ξερει καμια κοπελα για να παρω εστω 1-2 σετακια ομορφα να τα εχω για ειδικες περιστασεις ή πχ για τη μερα που θα βγει απτο μαιευτηριο πρωτα ο Θεος! Ονειρευομαι και εγω η μελλουσα μανουλα, τι να κανω χιχιχι

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι εχω σκοπο να βγαλω καρτα στο orchestra που εχουμε και εδω κοντα κ οταν ανοιξουν τα μαγαζια να παμε να παρουμε. Αλλα εγω ηθελα να εχω και καποια σετακια πιο καλα. Αμα μπεις σε αυτες τις σελιδες και δεις τα ρουχα και τα σετακια θα παθεις πλακα με το ποσο πριγκιπικα ειναι και το ποσο οικονομικα. Εδω στα δικα μας μαγαζια δεν εχει τετοια. Ειναι πιο απλα ρουχαλακια. Για αυτο ρωταω αν ξερει καμια κοπελα για να παρω εστω 1-2 σετακια ομορφα να τα εχω για ειδικες περιστασεις ή πχ για τη μερα που θα βγει απτο μαιευτηριο πρωτα ο Θεος! Ονειρευομαι και εγω η μελλουσα μανουλα, τι να κανω χιχιχι

Χαχαχχαχαχαχαχ καλά κάνεις!!! Ναι θα μπω να τα δω κι εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Betty90 είπε:

Χαχαχχαχαχαχαχ καλά κάνεις!!! Ναι θα μπω να τα δω κι εγώ!!!

Θα τρελαθεις σου λεω! Αλλα ρ γμτ ειναι εξωτερικο. Και περα απτο οτι δεν ξερω αν ειναι εμπιστες, δεν ξερω και σε ποσο καιρο θα ρθουν με τη κατασταση που επικρατει που ειναι κ εξωτερικο.. Αν τα δεις παντως και καταλαβεις καλυτερα απο μενα αν ειναι εμπιστες ή οχι πες μου γιατι εγω δεν το χω πολυ μ αυτα χαχα


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕια σας κοριτσια μου !! Τι κάνέτε ; Εγω ξεκιναω μαθηματακια σε λιγο !!! Εχω μια ανησυχια αυτές τις μερες δεν ξερω γιατί, ισως για τον β επιπεδου ... υπεροχα ρπυχα εχει και στο prenatal πολυ ομορφα ... πως πατε γενικα ; και ειδα κατι γουτσου γουτσου φορμακια στο λητω οικονομικα !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Woman88 είπε:

ΓΕια σας κοριτσια μου !! Τι κάνέτε ; Εγω ξεκιναω μαθηματακια σε λιγο !!! Εχω μια ανησυχια αυτές τις μερες δεν ξερω γιατί, ισως για τον β επιπεδου ... υπεροχα ρπυχα εχει και στο prenatal πολυ ομορφα ... πως πατε γενικα ; και ειδα κατι γουτσου γουτσου φορμακια στο λητω οικονομικα !!!

Μην ανησυχεις εχουμε ακομα μερες χαχα.. Εγω σιγουρα θα αγχωθω μια μερα πριν... Καλα οσο για την ιδια τη μερα αστο,, θα τρεμω οπως στην αυχενικη! Αλλα πρεπει να αρχισουμε να το διαχειριζομαστε λιγο πλεον το αγχος μας.. Ρ συ το prenatal δεν εχει νουμερα. Ειδα κ εγω.. οικονομικα αλλα οχι νουμερα.. Εγω θα παρω απτο ορχηστρα οταν ανοιξουν με το καλο αφου κανω καρτα club. Θα επαιρνα κ απτο ιντερνετ απο καποια μαγαζια οικονομικα αλλα ο αντρας μου θελει να τα παρουμε απο κοντα οχι απο ιντερνετ. Οποτε..


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, χαίρομαι που όλες έχετε ευχάριστα νέα!!

@Betty90 ναι είμαστε με 2 μέρες διαφορά!! 

@olpapa σε ευχαριστώ, όντως βγήκαν όλα καλά, μόλις με ενημέρωσαν!! Τώρα βουρ για β επιπέδου. 

Πήγα σήμερα στη γιατρό και μου είπε την 21η κάνουμε την Β. 

Όλα καλά πηγαίνουν δόξα τω θεώ. 

Κορίτσια για orchestra δεν θα σας πρότεινα, όσες φορές έπαιρνα στην βαφτιστήρα μου και στα ανίψια μου δεν έβγαιναν πολύ καλά μετά τα πλυσίματα. Ναι μεν είναι ωραία, αλλά χαλούσε η ποιότητά τους αρκετά γρήγορα. 

Εγώ ακόμα βέβαια δεν έχω δει τίποτα, περιμένω να δω και τι μπορεί να μου δώσουν διάφοροι φίλοι και συγγενείς και μετά να μπω στη διαδικασία αγορών. Σκεφτομαι πως είναι πολύ σημαντικό και αυτό, γιατί ακόμα δεν ξέρω και τι θα χρειαστώ εντελώς!! 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vkvk19 είπε:

Γειά σας κορίτσια, χαίρομαι που όλες έχετε ευχάριστα νέα!!

@Betty90 ναι είμαστε με 2 μέρες διαφορά!! 

@olpapa σε ευχαριστώ, όντως βγήκαν όλα καλά, μόλις με ενημέρωσαν!! Τώρα βουρ για β επιπέδου. 

Πήγα σήμερα στη γιατρό και μου είπε την 21η κάνουμε την Β. 

Όλα καλά πηγαίνουν δόξα τω θεώ. 

Κορίτσια για orchestra δεν θα σας πρότεινα, όσες φορές έπαιρνα στην βαφτιστήρα μου και στα ανίψια μου δεν έβγαιναν πολύ καλά μετά τα πλυσίματα. Ναι μεν είναι ωραία, αλλά χαλούσε η ποιότητά τους αρκετά γρήγορα. 

Εγώ ακόμα βέβαια δεν έχω δει τίποτα, περιμένω να δω και τι μπορεί να μου δώσουν διάφοροι φίλοι και συγγενείς και μετά να μπω στη διαδικασία αγορών. Σκεφτομαι πως είναι πολύ σημαντικό και αυτό, γιατί ακόμα δεν ξέρω και τι θα χρειαστώ εντελώς!! 

 

 

Με το καλο κ σε σενα κοριτσι μου η β επιπέδου. Εγω δουλευα σε ένα σπίτι που έπαιρναν ρουχα απτο ορχήστρα κ δεν είχαν κανένα θέμα. Τι να πω.. θα το δοκιμασω κ θα δω.. εγω παντως θελω ν παραγγειλω κ λίκνο κ μπανιερα. Αλλα θα δω.. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Vaso11.4.11 σε ευχαριστώ πολύ!! 

Ναι σίγουρα καλό είναι να δοκιμάσεις πριν βγάλεις την κάρτα, όντως έρχονται πολύ οικονομικά με τη κάρτα. Ίσως έτυχε τότε, αν και ψωνιζα αρκετά συχνά γιατί είχε βγάλει και η μαμά μου για να παίρνει στα ανίψια μου. Καλά ως νέες μαμάδες νομίζω θα δοκιμάσουμε από παντού!!!! Μπανιέρα σίγουρα κι εγώ θα χρειαστώ γιατί δεν θα με βολεύει αρχικά στον νιπτήρα του μπάνιου,είναι χαμηλά η βρύση. Να σκύβω αποκλείεται γιατί θα με πιάσει η μέση μου, οπότε μπανιέρα είναι απαραίτητη. Έχεις δει είπες κάπου μπανιέρα σε καλή τιμή; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε; Να σας ρωτησω.. Ξερει καμια τις εταιρείες Princessasa και Patpat? Ειναι εταιρεις με υπεροχα βρεφικα ρουχα, ονειρεμενα και οικονομικοτατα. Αλλα ειναι στο εξωτερικο και δεν ξερω κατα ποσο μπορω να τις εμπιστευτω. Εχει κανει ποτε καμια αγορα απο εκει ή εστω να τις γνωριζει; @Renez μου αν ξερεις και εσυ πες μου <3

Patpat ψωνίζω εγώ κ δύο φίλες μου στάνταρ κ είναι εμπιστοσύνης κ παραδόξως καλής ποιότητας (το παραδόξως το λέω για την τιμή τους!!) Κ έρχονται κ σσχετικα γρήγορα εντός 10-12 ημερών!!

Την Αλλη εταιρία δε τη γνωριζω Βασούλα μου..αλλά έχε υπ όψιν κ το patpat και γενικά αυτές από εξωτερικό μόνο με καρτουλα δέχονται πληρωμή..

Link to comment
Share on other sites

Just now, vkvk19 είπε:

@Vaso11.4.11 σε ευχαριστώ πολύ!! 

Ναι σίγουρα καλό είναι να δοκιμάσεις πριν βγάλεις την κάρτα, όντως έρχονται πολύ οικονομικά με τη κάρτα. Ίσως έτυχε τότε, αν και ψωνιζα αρκετά συχνά γιατί είχε βγάλει και η μαμά μου για να παίρνει στα ανίψια μου. Καλά ως νέες μαμάδες νομίζω θα δοκιμάσουμε από παντού!!!! Μπανιέρα σίγουρα κι εγώ θα χρειαστώ γιατί δεν θα με βολεύει αρχικά στον νιπτήρα του μπάνιου,είναι χαμηλά η βρύση. Να σκύβω αποκλείεται γιατί θα με πιάσει η μέση μου, οπότε μπανιέρα είναι απαραίτητη. Έχεις δει είπες κάπου μπανιέρα σε καλή τιμή; 

Εγω θα παρω απο το boutique bebe μια στα 50 ευρώ αλλα ειναι μεγάλη με βάση. Κ εχει ενσωματωμένο θερμομετρο, θήκες για τα σαμπουάν κ εξτρα καθισματακι μεσα για το μωρακι που αργότερα αφαιρείται. Η ίδια μπανιερα υπάρχει κ στο bebe maison κ φυσικά στο σκρουτζ. Περιμένω απλως να μετρήσω διαστάσεις για να δω αν θα χωράει αργότερα κ στη δικη μας μπανιερα να μπαίνει μέσα.

Just now, Renez είπε:

Patpat ψωνίζω εγώ κ δύο φίλες μου στάνταρ κ είναι εμπιστοσύνης κ παραδόξως καλής ποιότητας (το παραδόξως το λέω για την τιμή τους!!) Κ έρχονται κ σσχετικα γρήγορα εντός 10-12 ημερών!!

Την Αλλη εταιρία δε τη γνωριζω Βασούλα μου..αλλά έχε υπ όψιν κ το patpat και γενικά αυτές από εξωτερικό μόνο με καρτουλα δέχονται πληρωμή..

Α τι ωραια που ψωνίζετε απο κει! Μου αρεσε πολυ κ η Patpat! Εχεις παραγγείλει καθολου κ τωρα με τον κορονοιο; έρχονται παλι σε τοσο συντομο χρονικό διαστημα; το θέμα είναι ότι νομίζω πως δεν είναι 100% βαμβακι τα ρούχα τους κ η παιδίατρος που θα έχουμε μας ειπε τα φορμακια 100% βαμβακι 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Εγω θα παρω απο το boutique bebe μια στα 50 ευρώ αλλα ειναι μεγάλη με βάση. Κ εχει ενσωματωμένο θερμομετρο, θήκες για τα σαμπουάν κ εξτρα καθισματακι μεσα για το μωρακι που αργότερα αφαιρείται. Η ίδια μπανιερα υπάρχει κ στο bebe maison κ φυσικά στο σκρουτζ. Περιμένω απλως να μετρήσω διαστάσεις για να δω αν θα χωράει αργότερα κ στη δικη μας μπανιερα να μπαίνει μέσα.

Α τι ωραια που ψωνίζετε απο κει! Μου αρεσε πολυ κ η Patpat! Εχεις παραγγείλει καθολου κ τωρα με τον κορονοιο; έρχονται παλι σε τοσο συντομο χρονικό διαστημα; το θέμα είναι ότι νομίζω πως δεν είναι 100% βαμβακι τα ρούχα τους κ η παιδίατρος που θα έχουμε μας ειπε τα φορμακια 100% βαμβακι 

Εχει κ με 100% βαμβακι και μετα με 95%..αν δεις γράφει σε κάθε ρουχαλακι από τι είναι φτιαγμένο..

Κυρίως να κοιτάς το ζιπουνακι να είναι 100% που ακουμπάει το.κορμακι τους ενώ το φορμακι το φοράνε από πάνω οπότε κ το 95% μια χαρά είναι..η γιατρός το λέει για να μην του ερεθίσει το δερματακι κάποιο κακο.συνθετικο ύφασμα κ έχει δίκιο..

Τώρα με τον ιό να είμαι ειλικρινής δεν έτυχε να παραγγείλω..πριν 2 εβδομαδες μου ήρθε το τελευταίο δέμα που είχα πάρει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου !! πολυ ομορφα εχει στο dpam !!!! kai lapin αλλα αρκετα πιο τσιμπημενα σε τιμες!! πυτζαμακια και φορμακια εχει και στο λητω ειδα . Η μπανιέρα πιστεύω ναι καλό ειναι να έχει βάση ! @vkvk19 εκλεισες για β επιπεδου κι εσυ>. καλη επιτυχία!!!! Στο μήνα που είμαστε τώρα εχει σχημτιστεί προσωπακι κτλ > εννοω είναι πιο ανθρώπινη η μορφή ?χαχαχαχαχα . τι να πω βρε κοριτσια με τοςυ ασπρομαυρους υπερήχους είναι λιγάκι creapy τα πραγματα χαχαχα! Θα κάνουμε τον β επιπεδου και το αλλο σκ πρωτα ο θεος θα στολισουμε !!! οταν μιλαω λαχανιαζω το εχετ εκι εσεις ? μιλαω στ αμαθηματα και λεω συνεχισε παιδι μου χαχαχαχα!

και εχω αυτη τνν εχνοληση δεξια που ειχα με ξαναπιασε χθες εντονα ... προσπαθησα να καθαρισω τζαμια και μολις εσκψα με επιασε και το εχω ακομα και τωρα στην κινηση .... ελπιζω να μην ειναι κατι  !

αχ βρε κοριτσια εγω ποτε θα νιωσω το μωρακι μου !????? να αρχισουν τα κλωτσομπουνιδια? χιχι! Μου ειπε ο γιατρος πρεπει να ναι απο 500 γραμ και πανω για να νιωθεις τα κλωτσομπουνιδια του ! Τα βραδια (οχι ολα ) νιωθω οταν ξαπλωνω κατι ελαφρια χτυπηματκια αλλα οχι καθε μερα οχι συνεχεια αλλα δεν ξερω μαλλον εντερο θα ναι ...

μπηκα στο σαιτ που λετε εχει πολυ υπεροχα πραγματα !!!!!! Αλλα δεν ξερω η τιμη πχ θα ναι ανταξια της ποιοτηατς ? εχε φοβερα ρουχαλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...