Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου !! Τι κάνετε ? Βασω με γεια οι αγορές σου !!!!!! να τα χαρει το μωρακι σου !

@Aressana και εγω 20 και 6 θα ειμαι . ο β επιπεδου γινεται απο 20η και επειτα οποτε εισαι μια χαρα. Στην βιοιατρική θα στην κάνει εμβρυολόγος ;

οσο για τον αιματοκριτη που διαβασα και εγω εχω 30 ελπιζω με το σιδηρο να ανεβει ... τρωω σπανακι, κοκκινο κρεας μια φορα την εδβομαδα μαλλν πρεπει να το αυξησω . πριν ξεκινησω το σιδηρο ειχα 32 και τωρα 30 υποτιθεται θα πρεπε να ανεβει με το σιδηρο . Εχω και 60 σακχαρο μου ειπε η ενδοκρινολογος μου δεν μας απασχολει καλυτερα να ναι μικροτερο και λιγοτερο παρα ανεβασμενο . η καμπυλη σακχαρου ποτε γινεται ας μας πουν οι εμπειρες μανουλες .24η εβδομαδα? 

Εγω αυτα που σας ειπα νιωθω τα χτυπηματακια δεν μπορω να ξεχωρισω αν ειναι το μωρακι ... γιατι δεν το αισθανομαι συνεχεια ... πχ σημερα δεν εχω νιωσει τπτ ... ηπια ενα κεφε κιολας και με πειραξε .... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι διάβασα πως είναι πιστοποιημένος . Αλλιώς δεν θα πήγαινα .. πρώτη φορά θα κανω τέτοια εξέταση σε βιοιατρικη .. Ε το πολύ πολύ να ξαναπάω στον παφιλη στης 21 π είχα ραντεβού ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Χαίρομαι που είστε όλες καλά! Μπαίνω κ σας διαβάζω καθημερινα! 

@Aressana ήθελα να σε ρωτήσω είπες πως θα πεις στο γιατρό σου να σου ξαναγράψει την εξέταση της Β επιπέδου.. Αυτή η εξέταση γράφεται δηλαδή? Και μετά θα πας σε ιδιωτικό να την κάνεις πληρώνοντας μόνο συμμετοχή? 


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

 

@Aressana ήθελα να σε ρωτήσω είπες πως θα πεις στο γιατρό σου να σου ξαναγράψει την εξέταση της Β επιπέδου.. Αυτή η εξέταση γράφεται δηλαδή? Και μετά θα πας σε ιδιωτικό να την κάνεις πληρώνοντας μόνο συμμετοχή? 

Ναι γράφετε πλέον !  Στη βιοιατρικη είδα πως είναι 6ε η συμμετοχή +30 Ε .. (δεν ξέρω τι είναι αυτά .. ) αλλά όπως κ να έχει άλλο είναι να δίνεις 40 και άλλο 100  ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Ναι γράφετε πλέον !  Στη βιοιατρικη είδα πως είναι 6ε η συμμετοχή +30 Ε .. (δεν ξέρω τι είναι αυτά .. ) αλλά όπως κ να έχει άλλο είναι να δίνεις 40 και άλλο 100  ..

Και η αυχενικη διαφάνεια γραφοταν δηλαδή? Εγώ τότε είχα πληρώσει 100 ευρώ χωρίς απόδειξη... Τώρα για τη β επιπέδου δε με ενημέρωσε η γιατρός μου ότι γράφεται.. Την Πέμπτη βέβαια έχω τον επόμενο υπερηχο και θα τη ρωτήσω.. Αλλά δε νομίζω στο ιδιωτικό που θα πάω να με εξυπηρετησουν με την εξέταση γραμμένη αλλιώς να παίρνεις βλέπεις παραπάνω χρήματα κ πόσο μάλλον χωρίς απόδειξη εάν θες έκπτωση...


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marilo είπε:

Και η αυχενικη διαφάνεια γραφοταν δηλαδή? Εγώ τότε είχα πληρώσει 100 ευρώ χωρίς απόδειξη... Τώρα για τη β επιπέδου δε με ενημέρωσε η γιατρός μου ότι γράφεται.. Την Πέμπτη βέβαια έχω τον επόμενο υπερηχο και θα τη ρωτήσω.. Αλλά δε νομίζω στο ιδιωτικό που θα πάω να με εξυπηρετησουν με την εξέταση γραμμένη αλλιώς να παίρνεις βλέπεις παραπάνω χρήματα κ πόσο μάλλον χωρίς απόδειξη εάν θες έκπτωση...

Κ η αυχενικη Ναι .   Ε τα ιδιωτικά δεν την δέχονται ... την αυχενικη μ την είχε γράψει αλλά πήγα ιδιωτικό .  Τώρα στη Β  είναι αλήθεια πως δεν πολύ εμπιστεύομαι τις βιοιατρικες σε αυτό το θέμα .. απ την άλλη είναι πιστοποιημένος σκευτομαι ..οπότε..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια και από εμένα, κι εγώ καθυστερώ να μπαίνω λόγω δουλειάς !! Και άδεια όταν πάρω πάλι δεν θα κάτσω, αλλά δεν πειράζει να είμαστε καλά κι εμείς και τα μωράκια μας!!

Οι πρώτες εξετάσεις της αμνιο βγήκαν καλές, περιμένουμε και μια άλλη που θα βγει σε 10 μέρες περίπου. Πιστεύω κι αυτή καλή θα βγει.

Είχα γράψει κι εγώ την Α, την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν πλήρωσα τίποτα. Την Β έκλεισα σε ιδιωτικό εμβρυολόγο, όσο να είναι και τα μηχανήματα παίζουν ρόλο, άλλα σε δημόσιο αλλα σε ιδιωτικό. Να δούμε και καλύτερα το μπεμπάκι!! Επίσης μου είπαν πως θα κάνω και κολπικό για τον τράχηλο στην Β, κάνατε κι εσείς όσες κάνατε; εγώ στην 21η θα την κάνω σε 2 εβδομάδες και κάτι μιας και αύριο μπαίνω στην 19η. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τίποτα, ούτε πεταλουδίτσες,ούτε κλωτσιτσες!!!! Το βράδυ πέφτω ξερη, αν κλωτσάει δεν παίρνω χαμπάρι τίποτα!!!

Επίσης τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια λαιμαργία, πράγμα που δεν το είχα στις αρχές ούτε στον 4ο, τρώω δίχως αύριο και μετά κάνω να συνέλθω 3 ώρες. Δεν ξέρω αν το έχετε κι εσείς αυτό. Τις προάλλες πήραμε πίτσα με τον άντρα μου και από τα 12 κομμάτια έφαγα τα 7. Και ήθελα κι άλλο!! Που εγώ πάνω από 4 δεν έτρωγα. 

Α επίσης βρε κορίτσια, πως καθαρίζουμε τα πράγματα αν μας φέρουν  πχ καρότσι, λίκνο; Μου έφεραν λίκνο, καθαρό είναι αλλά θέλω να το φρεσκάρω. Στεγνό καθάρισμα, ή με κανένα επαγγελματικό αφρό, ξέρετε; 

Σας χαιρετώ, φιλάκια καλό μεσημέρι 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@Woman88 ναι η καμπύλη γίνεται συνήθως 24η-28η.. πάντως να ρωτήσεις και τον γυναικολόγο σου γιατί το 60 είναι χαμηλό κ αν πέσει κι άλλο μπορεί να έχεις υπογλυκαιμίες... καλύτερα να είναι μικρότερο γενικά ναι οκ αλλά και το πολύ χαμηλό θέλει προσοχή...

@vkvk19 λέγανε κάποιες κοπέλες για ατμοκαθαριστή και το είχα ψάξει, μάλλον θα πάρω! Μπορείς να καθαρίζεις με αυτό και στρώματα καναπέδες χαλιά, έχω σταμπάρει έναν που είναι σα μικρή ηλεκτρική σκούπα σε μέγεθος και κάνεις και σφουγγάρισμα, επιφάνειες στο μπάνιο στη κουζίνα! μου φάνηκε πολύ χρήσιμο για απολύμανση ειδικά αργότερα με το καλό όταν έρθει το μωράκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Woman88 Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου κ εσείς με το καλο να κάνετε τις αγορές σας!!! Για το κρέας εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει τουλάχιστον 2 φορες την εβδομαδα. Προσπαθω να το τηρώ πλεον αφου επεσε ο σίδηρος. Εμενα ο αιματοκρίτης ηταν 35,7. Αυτο ειναι ο σιδηρος; σορρυ για την ασχετοσύνη μου. Και σακχαρο 80. 

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εγω απο το πρωι παλευω να βγάλω άκρη με τον οαεδ να κανω ενσταση μηπως μου επαναφέρουν τους μηνες ανεργίας. Για ν δουμε τι θα γινει... εντωμεταξυ ειχαν περασει καποιες ωρες που ειχα φαει πρωινο κ άρχισα να νιωθω τρέμουλο κ αδυναμία. Εχω παρατηρήσει γενικά οταν πειναω κ έχουν περάσει καποιες ώρες με πιανει αυτο. Το παθαίνει καμια αλλη; οσο για την πείνα, πολυ πεινα κ εγω! Δεν χορταίνω! Τι να κανουμε, τραβάνε τα μωρακια μας τις βιταμίνες κ χρειαζόμαστε κ αλλο. Επιτέλους ήρθε κ η εβδομαδα για την β επιπεδου! Έχω πολυ αγχος και ανυπομονησία! Ποια άλλη έχει β επιπεδου αυτη την Πεμπτη μαζι με μενα; θυμίστε μου κοριτσια! 

Σημερα θα παω κ για το αντιγριπικο κατά τις 4. Ελπιζω να πανε ολα καλα κ να μην έχω παρενέργειες. 

Χθες εντωμεταξυ ειχα φοβερό πονοκέφαλο κ ενιωθα σαν άρρωστη. Τελευταια βλεπω εχω κάποιους πονοκεφάλους. 

Οσο για τον καθαρισμό κ εμενα με ενδιαφέρει. Εάν δεν μπορούμε να πάρουμε ατμοκαθαριστη, με ποιον αλλο τρόπο μπορούμε να καθαρίσουμε πραγματα που μας φέρανε πχ το καροτσι; επισης τα καινούργια πράγματα που θα παραγγείλουμε, πχ το λίκνο που θα παραγγείλω εγώ, χρειάζεται κ αυτο καθάρισμα στις επιφάνειες του; νομιζω πως οχι δεδομένου ότι είναι καινούργιο, απλώς θα πλύνω τα υφάσματα του, σωστα;

 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

@Woman88 Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου κ εσείς με το καλο να κάνετε τις αγορές σας!!! Για το κρέας εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει τουλάχιστον 2 φορες την εβδομαδα. Προσπαθω να το τηρώ πλεον αφου επεσε ο σίδηρος. Εμενα ο αιματοκρίτης ηταν 35,7. Αυτο ειναι ο σιδηρος; σορρυ για την ασχετοσύνη μου. Και σακχαρο 80. 

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εγω απο το πρωι παλευω να βγάλω άκρη με τον οαεδ να κανω ενσταση μηπως μου επαναφέρουν τους μηνες ανεργίας. Για ν δουμε τι θα γινει... εντωμεταξυ ειχαν περασει καποιες ωρες που ειχα φαει πρωινο κ άρχισα να νιωθω τρέμουλο κ αδυναμία. Εχω παρατηρήσει γενικά οταν πειναω κ έχουν περάσει καποιες ώρες με πιανει αυτο. Το παθαίνει καμια αλλη; οσο για την πείνα, πολυ πεινα κ εγω! Δεν χορταίνω! Τι να κανουμε, τραβάνε τα μωρακια μας τις βιταμίνες κ χρειαζόμαστε κ αλλο. Επιτέλους ήρθε κ η εβδομαδα για την β επιπεδου! Έχω πολυ αγχος και ανυπομονησία! Ποια άλλη έχει β επιπεδου αυτη την Πεμπτη μαζι με μενα; θυμίστε μου κοριτσια! 

Σημερα θα παω κ για το αντιγριπικο κατά τις 4. Ελπιζω να πανε ολα καλα κ να μην έχω παρενέργειες. 

Χθες εντωμεταξυ ειχα φοβερό πονοκέφαλο κ ενιωθα σαν άρρωστη. Τελευταια βλεπω εχω κάποιους πονοκεφάλους. 

Οσο για τον καθαρισμό κ εμενα με ενδιαφέρει. Εάν δεν μπορούμε να πάρουμε ατμοκαθαριστη, με ποιον αλλο τρόπο μπορούμε να καθαρίσουμε πχ το καροτσι; επισης τα καινούργια πράγματα που θα παραγγείλουμε, πχ το λίκνο που θα παραγγείλω εγώ, χρειάζεται κ αυτο καθάρισμα στις επιφάνειες του; νομιζω πως οχι δεδομένου ότι είναι καινούργιο, απλώς θα πλύνω τα υφάσματα του. 

 

Φαντάζομαι πως και καινούριο να είναι θα ήταν καλό να καθαρίσουμε τα πάντα με ενα βετέξ με ζεστό νερό πχ και κάποιο απολυμαντικό τύπου ντετολ πλανετ κλπ? γιατί οκ κ αυτά έρχονται από το εργοστάσιο κλπ κλπ ποιος ξέρει ποιος τα έχει πιάσει... κάτι τέτοιο θα έκανα...και τα υφάσματα ναι πλύσιμο...

ναι τον αιματοκρίτη και την αιμοσφαιρίνη κοιτάνε και αν έχει πέσει αρκετά αυξάνουν το σίδηρο...εντάξει 35.7 δεν είσαι άσχημα όμως... εμένα ήταν 33.7 πριν 3 εβδομάδες και παίρνω διπλό gynotardyferon και ένα άλλο lactiferon plus που βοηθάει την απορρόφηση μου είπε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καταλαβαίνω την ανησυχία σας με το πώς θα πλύνετε κτλ τα πράγματα του μωρού κ στην ομάδα μου περάσαμε αυτη τη φάση αλλά μη τρελαίνεστε τόσο!

Ο,τι βγαίνει από υφάσματα εννοείται να το πλύνετε μόνο κ μόνο για φρεσκαρισμα γτ ούτως ή άλλως στους 30 μπαίνουν αυτά που όπως καταλαβαίνετε δεν απολυμαίνονται (πάνω από 90 είναι απολύμανση) αλλά φρεσκαροντσι ωραία κ επίσης ναι περάστε με το baby planet το σπρέι για τις επιφάνειες αν θέλετε τα υπόλοιπα που δε μπαίνουν πλυντήριο όπως πρότεινε από εδώ μια κοπελα( να το ψεκάζετε σε βετεξ κ όχι απευθείας γτ μερικες επιφάνειες μπορεί να της αποχρωματισει..)!!

Κατά τ αλλά δε χρειάζεται κάτι άλλο..ούτως ή άλλως τα μωράκι σας κ στο.λικνο κ στο καρότσι κ παντουβθαβειναι ξαπλωμένα πάνω στα σεντονακια τους οπότε μη σας αγχωνει..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Φαντάζομαι πως και καινούριο να είναι θα ήταν καλό να καθαρίσουμε τα πάντα με ενα βετέξ με ζεστό νερό πχ και κάποιο απολυμαντικό τύπου ντετολ πλανετ κλπ? γιατί οκ κ αυτά έρχονται από το εργοστάσιο κλπ κλπ ποιος ξέρει ποιος τα έχει πιάσει... κάτι τέτοιο θα έκανα...και τα υφάσματα ναι πλύσιμο...

ναι τον αιματοκρίτη και την αιμοσφαιρίνη κοιτάνε και αν έχει πέσει αρκετά αυξάνουν το σίδηρο...εντάξει 35.7 δεν είσαι άσχημα όμως... εμένα ήταν 33.7 πριν 3 εβδομάδες και παίρνω διπλό gynotardyferon και ένα άλλο lactiferon plus που βοηθάει την απορρόφηση μου είπε...

Σωστα! Και εγω ετσι θα το κανω.

Εγω παιρνω το ferro folic. Δεν μου αρεσει η γευση που αφηνει μετα αλλα το παλευω. Δεν εχω εξαλλου τις αναγουλες που ειχα οποτε ενταξει. Ναι εσυ εχεις πιο χαμηλο. Να τρως κρεας!

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια μου καταλαβαίνω την ανησυχία σας με το πώς θα πλύνετε κτλ τα πράγματα του μωρού κ στην ομάδα μου περάσαμε αυτη τη φάση αλλά μη τρελαίνεστε τόσο!

Ο,τι βγαίνει από υφάσματα εννοείται να το πλύνετε μόνο κ μόνο για φρεσκαρισμα γτ ούτως ή άλλως στους 30 μπαίνουν αυτά που όπως καταλαβαίνετε δεν απολυμαίνονται (πάνω από 90 είναι απολύμανση) αλλά φρεσκαροντσι ωραία κ επίσης ναι περάστε με το baby planet το σπρέι για τις επιφάνειες αν θέλετε τα υπόλοιπα που δε μπαίνουν πλυντήριο όπως πρότεινε από εδώ μια κοπελα( να το ψεκάζετε σε βετεξ κ όχι απευθείας γτ μερικες επιφάνειες μπορεί να της αποχρωματισει..)!!

Κατά τ αλλά δε χρειάζεται κάτι άλλο..ούτως ή άλλως τα μωράκι σας κ στο.λικνο κ στο καρότσι κ παντουβθαβειναι ξαπλωμένα πάνω στα σεντονακια τους οπότε μη σας αγχωνει..

 

Γεια σου φιλη μας! Το καροτσι ομως εκει που θα ακουμπαει το μωρο στο υφασμα που δεν βγαινει, πως το καθαριζουμε;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου !!! @olpapa μιλησα με την ενδοκρινολογο μου ειπε δεν μας απασχολει το σακχαρο απλα να τρωω ενα τσακ παραπανω .. χωρις αυτο να σημαινει να τρωω γλυκα τα οοια μου ειπε δε προσφερπυν και πολλα ... τωρα να δω πως θα το φτασω εστω 70 ... τι αλλο να κανω ; τρωω απο ολα ... 

Βασω ο αιμαοτοκριτης και ο σιδηρος ειναι αλλο ναι .... εγω πχ σιδηρο ειχα καλο αλλα αιματοκριτη οχι ....

οσο για τα πραγματα του μωρου κι εγω θεωρω πως χρειαζονται μια ψιλοαπολυμασνη ... οσο για τα κανουρια ενας καλος αερισμος δεν βοηθαει θεωρειτε?τι πιστευετε ? πχ αν αερισουμε το καροτσακι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σωστα! Και εγω ετσι θα το κανω.

Εγω παιρνω το ferro folic. Δεν μου αρεσει η γευση που αφηνει μετα αλλα το παλευω. Δεν εχω εξαλλου τις αναγουλες που ειχα οποτε ενταξει. Ναι εσυ εχεις πιο χαμηλο. Να τρως κρεας!

Γεια σου φιλη μας! Το καροτσι ομως εκει που θα ακουμπαει το μωρο στο υφασμα που δεν βγαινει, πως το καθαριζουμε;

Με το πανακι που θα έχεις ψεκάσει με το σπρέι που σου είπα..είναι απολυμαντικό χωρίς βλαβερές ουσίες για επιφάνειες που ακουμπούν μωράκια. 

Κ μετά όσο είναι μικρακι 1-3 μηνών θα βάζεις ένα σεντονακι στο καρότσι εκεί που θα κάθετε το παιδάκι σου!

Just now, Woman88 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου !!! @olpapa μιλησα με την ενδοκρινολογο μου ειπε δεν μας απασχολει το σακχαρο απλα να τρωω ενα τσακ παραπανω .. χωρις αυτο να σημαινει να τρωω γλυκα τα οοια μου ειπε δε προσφερπυν και πολλα ... τωρα να δω πως θα το φτασω εστω 70 ... τι αλλο να κανω ; τρωω απο ολα ... 

Βασω ο αιμαοτοκριτης και ο σιδηρος ειναι αλλο ναι .... εγω πχ σιδηρο ειχα καλο αλλα αιματοκριτη οχι ....

οσο για τα πραγματα του μωρου κι εγω θεωρω πως χρειαζονται μια ψιλοαπολυμασνη ... οσο για τα κανουρια ενας καλος αερισμος δεν βοηθαει θεωρειτε?τι πιστευετε ? πχ αν αερισουμε το καροτσακι?

Βρε δε θα μπει το μωράκι σε χρυσό κλουβί..

Ίσα ίσα θέλουμε να παίρνει αντισώματα σιγά σιγά..κ μετά τον 3ο μήνα γενικώς τέλος οι απολυμανσεις κ σε μπιμπερο κ σε όλα συστήνουν οι παιδιατροι καθώς αρχίζουν κ βάζουν ότι βρουν στο στόμα σιγά σιγά κ γενικώς ξεπετάγονται! Θα σας τα πουν κ οι δικοί σας παιδίατροι τότε..

Πιο πολύ θέλουμε καθαρές επιφάνειες επειδή το δερματακι τους είναι ευαίσθητο πολύ στην αρχή κ ίσως ερεθιστει σε κάποια επιφάνεια με πολύ σκόνη πχ..

Εγώ έπλυνα ότι έμπαινε πλυντήριο κ τα υπόλοιπα όπως σας είπα με σπρέι κ βετεξακι..όπως τα κάνω κ τώρα μια στο τόσο έτσι για να τα φρεσκαρω..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Με το πανακι που θα έχεις ψεκάσει με το σπρέι που σου είπα..είναι απολυμαντικό χωρίς βλαβερές ουσίες για επιφάνειες που ακουμπούν μωράκια. 

Κ μετά όσο είναι μικρακι 1-3 μηνών θα βάζεις ένα σεντονακι στο καρότσι εκεί που θα κάθετε το παιδάκι σου!

Βρε δε θα μπει το μωράκι σε χρυσό κλουβί..

Ίσα ίσα θέλουμε να παίρνει αντισώματα σιγά σιγά..κ μετά τον 3ο μήνα γενικώς τέλος οι απολυμανσεις κ σε μπιμπερο κ σε όλα συστήνουν οι παιδιατροι καθώς αρχίζουν κ βάζουν ότι βρουν στο στόμα σιγά σιγά κ γενικώς ξεπετάγονται! Θα σας τα πουν κ οι δικοί σας παιδίατροι τότε..

Πιο πολύ θέλουμε καθαρές επιφάνειες επειδή το δερματακι τους είναι ευαίσθητο πολύ στην αρχή κ ίσως ερεθιστει σε κάποια επιφάνεια με πολύ σκόνη πχ..

Εγώ έπλυνα ότι έμπαινε πλυντήριο κ τα υπόλοιπα όπως σας είπα με σπρέι κ βετεξακι..όπως τα κάνω κ τώρα μια στο τόσο έτσι για να τα φρεσκαρω..

 

Α οκ! Πολυ ωραια! Ευχαριστούμε πολυυυ ❤❤❤ το μπεμπακι σου τι κανει; πως τα περνατε;

Just now, Woman88 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου !!! @olpapa μιλησα με την ενδοκρινολογο μου ειπε δεν μας απασχολει το σακχαρο απλα να τρωω ενα τσακ παραπανω .. χωρις αυτο να σημαινει να τρωω γλυκα τα οοια μου ειπε δε προσφερπυν και πολλα ... τωρα να δω πως θα το φτασω εστω 70 ... τι αλλο να κανω ; τρωω απο ολα ... 

Βασω ο αιμαοτοκριτης και ο σιδηρος ειναι αλλο ναι .... εγω πχ σιδηρο ειχα καλο αλλα αιματοκριτη οχι ....

οσο για τα πραγματα του μωρου κι εγω θεωρω πως χρειαζονται μια ψιλοαπολυμασνη ... οσο για τα κανουρια ενας καλος αερισμος δεν βοηθαει θεωρειτε?τι πιστευετε ? πχ αν αερισουμε το καροτσακι?

Τον σιδηρο πως το βλέπουμε τότε; στις εξετάσεις δεν έγραφε πουθενά σιδηρο. Κ χαμηλό που είδα ήταν ο αιματοκρίτης, η φερριτηνη και τα ερυθρά αιμοσφαίρια. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...