Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Renez είπε:

Εχει κ με 100% βαμβακι και μετα με 95%..αν δεις γράφει σε κάθε ρουχαλακι από τι είναι φτιαγμένο..

Κυρίως να κοιτάς το ζιπουνακι να είναι 100% που ακουμπάει το.κορμακι τους ενώ το φορμακι το φοράνε από πάνω οπότε κ το 95% μια χαρά είναι..η γιατρός το λέει για να μην του ερεθίσει το δερματακι κάποιο κακο.συνθετικο ύφασμα κ έχει δίκιο..

Τώρα με τον ιό να είμαι ειλικρινής δεν έτυχε να παραγγείλω..πριν 2 εβδομαδες μου ήρθε το τελευταίο δέμα που είχα πάρει..

Α οκ. Θα πάρω για αρχή απο καποιο μαγαζί εδω κ αργοτερα βλεπω. Κ εγω τωρα με τον ιό δεν ξερω.. θα το αφήσω καλυτερα. Θα αγοράσω οτι θελω απο εδω.

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! πολυ ομορφα εχει στο dpam !!!! kai lapin αλλα αρκετα πιο τσιμπημενα σε τιμες!! πυτζαμακια και φορμακια εχει και στο λητω ειδα . Η μπανιέρα πιστεύω ναι καλό ειναι να έχει βάση ! @vkvk19 εκλεισες για β επιπεδου κι εσυ>. καλη επιτυχία!!!! Στο μήνα που είμαστε τώρα εχει σχημτιστεί προσωπακι κτλ > εννοω είναι πιο ανθρώπινη η μορφή ?χαχαχαχαχα . τι να πω βρε κοριτσια με τοςυ ασπρομαυρους υπερήχους είναι λιγάκι creapy τα πραγματα χαχαχα! Θα κάνουμε τον β επιπεδου και το αλλο σκ πρωτα ο θεος θα στολισουμε !!! οταν μιλαω λαχανιαζω το εχετ εκι εσεις ? μιλαω στ αμαθηματα και λεω συνεχισε παιδι μου χαχαχαχα!

και εχω αυτη τνν εχνοληση δεξια που ειχα με ξαναπιασε χθες εντονα ... προσπαθησα να καθαρισω τζαμια και μολις εσκψα με επιασε και το εχω ακομα και τωρα στην κινηση .... ελπιζω να μην ειναι κατι  !

αχ βρε κοριτσια εγω ποτε θα νιωσω το μωρακι μου !????? να αρχισουν τα κλωτσομπουνιδια? χιχι! Μου ειπε ο γιατρος πρεπει να ναι απο 500 γραμ και πανω για να νιωθεις τα κλωτσομπουνιδια του ! Τα βραδια (οχι ολα ) νιωθω οταν ξαπλωνω κατι ελαφρια χτυπηματκια αλλα οχι καθε μερα οχι συνεχεια αλλα δεν ξερω μαλλον εντερο θα ναι ...

μπηκα στο σαιτ που λετε εχει πολυ υπεροχα πραγματα !!!!!! Αλλα δεν ξερω η τιμη πχ θα ναι ανταξια της ποιοτηατς ? εχε φοβερα ρουχαλακια

Κοριτσι μου το μωρο ειναι. Οχι το εντερο. Πόσο είσαι τωρα; εγω το ενιωσα απο την 19η εβδομαδα κ προς το τέλος και αρχη της 20ης άρχισε να ειναι πιο έντονο κ καθε μερα γινεται ακομα πιο έντονο. Κυρίως τα βραδυα που ξαπλωνω αλλα κ εκει που καθομαι στη καρέκλα ωρες ώρες δίνει πονο χαχα κ ο γιατρος μου μου ειπε οτι ετσι πρεπει να είναι. Αλλα κ εγω στην αρχή δεν το ένιωθα καθε μερα. Οσο περνανε οι μερες θα γίνεται πιο έντονο κ καθημερινό, θα δεις. Αλλα βγάλε απτο μυαλο σ οτι είναι το εντερο. Το μωρο ειναι. Είμαστε στον 6ο μηνα πλεον. Ειναι λογικο να το νιωθουμε. Απλως εγω επειδή είμαι πιο μπροστά το ενιωσα πιο νωρις. Βδομάδα σε εβδομαδα υπάρχει διαφορά. Οσο για το λαχανιασμα ασε... μια απτα ιδια. Κ μάλιστα τελευταια παθαίνω κ το αλλο. Με πιανει δυσφορία κ δυσπνοια κ ταχυπαλμια. Κυρίως οταν ζεσταινομαι κ μετα κλεινω το καλοριφέρ. Κ γενικά η μύτη ειναι μπουκωμένη ειδικα τα βραδυα. Α μίλησα κ με τον γιατρο μ. Θα ξεκινησω το μαγνήσιο. Μου λεει ετσι κ αλλιως θα το ξεκινούσαμε την αλλη βδομαδα αλλα αφου εχεις ενοχλήσεις μ λεει πάρτο απο τωρα. Επίσης μου ειπε οτι οσο μεγαλωνει η κοιλια θα έχω κ ψιλο πονακια, τραβηγματακια, αισθηση βάρους κλπ. Στο λεω για να το ξέρεις κ εσυ να είσαι προετοιμασμενη να μην αγχωνεσαι. Ολα αυτα που νιωθουμε ειναι φυσιολογικα. Αρκεί να μην έχουμε συσπασεις. Δλδ πονους που έρχονται κ φεύγουν ανα συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα πχ ανα 10λεπτο. Το να έχουμε διάσπαρτα πονάκια μες στη μερα γενικά είναι φυσιολογικό. 

Σημερα εντωμεταξυ ξυπνησα το πρωι από ένα άθλιο εφιάλτη με την οικογένεια μου, θρίλερ! Έλεος πια με αυτά που βλέπω! Κ εχω λιγο αναγουλα σήμερα.. 

Οι υπολοιπες πως ειστε; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α οκ. Θα πάρω για αρχή απο καποιο μαγαζί εδω κ αργοτερα βλεπω. Κ εγω τωρα με τον ιό δεν ξερω.. θα το αφήσω καλυτερα. Θα αγοράσω οτι θελω απο εδω.

Κοριτσι μου το μωρο ειναι. Οχι το εντερο. Πόσο είσαι τωρα; εγω το ενιωσα απο την 19η εβδομαδα κ προς το τέλος και αρχη της 20ης άρχισε να ειναι πιο έντονο κ καθε μερα γινεται ακομα πιο έντονο. Κυρίως τα βραδυα που ξαπλωνω αλλα κ εκει που καθομαι στη καρέκλα ωρες ώρες δίνει πονο χαχα κ ο γιατρος μου μου ειπε οτι ετσι πρεπει να είναι. Αλλα κ εγω στην αρχή δεν το ένιωθα καθε μερα. Οσο περνανε οι μερες θα γίνεται πιο έντονο κ καθημερινό, θα δεις. Αλλα βγάλε απτο μυαλο σ οτι είναι το εντερο. Το μωρο ειναι. Είμαστε στον 6ο μηνα πλεον. Ειναι λογικο να το νιωθουμε. Απλως εγω επειδή είμαι πιο μπροστά το ενιωσα πιο νωρις. Βδομάδα σε εβδομαδα υπάρχει διαφορά. Οσο για το λαχανιασμα ασε... μια απτα ιδια. Κ μάλιστα τελευταια παθαίνω κ το αλλο. Με πιανει δυσφορία κ δυσπνοια κ ταχυπαλμια. Κυρίως οταν ζεσταινομαι κ μετα κλεινω το καλοριφέρ. Κ γενικά η μύτη ειναι μπουκωμένη ειδικα τα βραδυα. Α μίλησα κ με τον γιατρο μ. Θα ξεκινησω το μαγνήσιο. Μου λεει ετσι κ αλλιως θα το ξεκινούσαμε την αλλη βδομαδα αλλα αφου εχεις ενοχλήσεις μ λεει πάρτο απο τωρα. Επίσης μου ειπε οτι οσο μεγαλωνει η κοιλια θα έχω κ ψιλο πονακια, τραβηγματακια, αισθηση βάρους κλπ. Στο λεω για να το ξέρεις κ εσυ να είσαι προετοιμασμενη να μην αγχωνεσαι. Ολα αυτα που νιωθουμε ειναι φυσιολογικα. Αρκεί να μην έχουμε συσπασεις. Δλδ πονους που έρχονται κ φεύγουν ανα συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα πχ ανα 10λεπτο. Το να έχουμε διάσπαρτα πονάκια μες στη μερα γενικά είναι φυσιολογικό. 

Σημερα εντωμεταξυ ξυπνησα το πρωι από ένα άθλιο εφιάλτη με την οικογένεια μου, θρίλερ! Έλεος πια με αυτά που βλέπω! Κ εχω λιγο αναγουλα σήμερα.. 

Οι υπολοιπες πως ειστε; 

Ελα κουκλα μου !! Οχι ακομα δεν το εχω νιωσει να δωσει πονο κατι διασπαρτα χτυπηματα , βραδυ , οχι καθε μερα, μονο οταν ξαπλωνω . και λεω μα πως στον υπερηχο ειναι τοσο δραστηριο και δεν το νιωθω ? γτ στους υπερηχους ειναι πολυ δραστηριο . και εχω λιγακι αγχωθει . σημερα εκλεισα την 21η εβδομαδα 5ο μηνα ειμαι . και αναρωτιεμαι ποτε θα το νιωσω .. και ψιλοστεναχωριεμαι μηπως συμβαινει κατι ... αλλα στους υπερηχους ολα ειναι καλα..... 

ααα καλα και εγω βλεπω κατι ονειρα περιεργα χαχαχαχαχαχαχαχαχ!!! μπηκα στο σαιτ που ειπες καλα τι ονειρικα ρουχαλακια?! τελεια!!!!!! οσο για τους πονος εγω εχω δεξια κυριως οταν περπατω αλλα αν ηταν κατι θα το εβλεπε ο γιατρος !

Link to comment
Share on other sites

@woman88 έκλεισα για τις 18 του Δεκέμβρη. Θα είμαι στην 21η τότε. Η γιατρός μου είπε 21η να την κάνω, ενώ στο ιατρείο μου είπαν κάνουν την 22η για να έχουν καλύτερη διάγνωση. Με προβλημάτισε αλλά παρόλα αυτά έκλεισα για την 21η. 

Ωραία θα κοιτάξω όλα αυτά που λέτε για τη μπανιέρα. Και για τα ρουχαλάκια!! 

Εγώ σήμερα με πονοκέφαλο και ζαλάδες έντονες. Πεσμένη διάθεση γενικά. Πάντως έχω αρκετούς πονοκεφάλους θα έλεγα, να μην ανησυχώ έτσι; Δεν μπορώ να πάρω και παυσίπονο. 

Πήγα και για το εμβόλιο της γρίπης αλλά με είδε έτσι η φαρμακοποιός μου και μου είπε να μην το κάνω γιατί μπορεί να νιώσω ακόμα χειρότερα. Αν και ακόμα δεν υπάρχει έξαρση της γρίπης. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vkvk19 είπε:

@woman88 έκλεισα για τις 18 του Δεκέμβρη. Θα είμαι στην 21η τότε. Η γιατρός μου είπε 21η να την κάνω, ενώ στο ιατρείο μου είπαν κάνουν την 22η για να έχουν καλύτερη διάγνωση. Με προβλημάτισε αλλά παρόλα αυτά έκλεισα για την 21η. 

Ωραία θα κοιτάξω όλα αυτά που λέτε για τη μπανιέρα. Και για τα ρουχαλάκια!! 

Εγώ σήμερα με πονοκέφαλο και ζαλάδες έντονες. Πεσμένη διάθεση γενικά. Πάντως έχω αρκετούς πονοκεφάλους θα έλεγα, να μην ανησυχώ έτσι; Δεν μπορώ να πάρω και παυσίπονο. 

Πήγα και για το εμβόλιο της γρίπης αλλά με είδε έτσι η φαρμακοποιός μου και μου είπε να μην το κάνω γιατί μπορεί να νιώσω ακόμα χειρότερα. Αν και ακόμα δεν υπάρχει έξαρση της γρίπης. 

ME to kalo koritsaki moy !!!!! Και εγω 21η θα το κανω ! Ο καθε εμβρυολογος ακολουθει τη δικη του σειρα αλλα γενικα ο β επιπεδου γινεται απο 20η εως 24η αν θυμαμαι καλα οποτε μην ανησυχεις.!!!!ΑΥτα που θελουν να δουν θα τα δουν ! παυσιπονο επitρεπεται η παρακεταμολη δηλ depon η απλο panadol. 

Εγω εκανα εξετασεις αιματος ο αιματοκριτης δεν ανεβηκε παρεμεινε στο 30 παρλοπου παιρνω 2 viofer τη μερα trvv σπανακι, πινω χυμους, τρωω οσο μπορω κοκκινο κρεας.. Θα δω τι θα μου πει ο γυναικολογος και ο ενδοκρινολογος μου . Λογικα θα μου το αυξησει. Επίσης σακχαρο ειχα 71 και πηγε 61 ενω φυσιολογικτες τιμες λεει απο 70 και πανω. Γιατι ρε κοριτσια? εσεις ποσο εχετε? φανταζομαι λογιακ ειναι αυτα τα σκαμπανεβασματα !

Σημερα εχω κατι πονακια περιοδου και κατι σαν σουβλιες να το πω πως ειναι οταν θελουμε να παμε τουαλετα συγγνωμη κιολας..... χθες εσκυψα και με επιασε ενα τραβηγμα που εμεινε ακομα και σημερα....λετε να εκανα καποια ζημια στο μωρακι μου?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Woman88 κι εμένα ήταν λίγο χαμηλός ο αιματοκρίτης, είναι φυσιολογικό μου είπε η γιατρός. Και πονακια ωρες ώρες έχω κι εγώ χαμηλά, είναι που μεγαλώνει η μήτρα φαντάζομαι. Μην ανησυχείς ,γιατί να έχεις κάνει κακο στο μωρό, άλλωστε τώρα δεν έχουμε τόσο φόβο με τα σκυψιματα, συνήθως στο 1ο 3μηνο πρέπει να προσέχουμε περισσότερο όταν σκύβουμε. 

Να σου πω δεν πήρα τίποτα, φοβάμαι μέχρι και το ντεπον, αν δω ότι δεν με έχει αφήσει έως αύριο ίσως πάρω βέβαια. Κάπως καλύτερα είμαι τώρα. 

Εσείς το εμβόλιο της γρίπης το έχετε κάνει; είχατε καθόλου παρενέργειες μετά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου εσείς τι μου προτείνετε για τις ραγαδες; Εκτός αυτού το πρόσωπο μου έχει έντονη ξηροδερμια σε βαθμό που φεύγουν κομμάτια.Δε θέλω χημικά.Οτι ποιο βιολογικό γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Ελα κουκλα μου !! Οχι ακομα δεν το εχω νιωσει να δωσει πονο κατι διασπαρτα χτυπηματα , βραδυ , οχι καθε μερα, μονο οταν ξαπλωνω . και λεω μα πως στον υπερηχο ειναι τοσο δραστηριο και δεν το νιωθω ? γτ στους υπερηχους ειναι πολυ δραστηριο . και εχω λιγακι αγχωθει . σημερα εκλεισα την 21η εβδομαδα 5ο μηνα ειμαι . και αναρωτιεμαι ποτε θα το νιωσω .. και ψιλοστεναχωριεμαι μηπως συμβαινει κατι ... αλλα στους υπερηχους ολα ειναι καλα..... 

ααα καλα και εγω βλεπω κατι ονειρα περιεργα χαχαχαχαχαχαχαχαχ!!! μπηκα στο σαιτ που ειπες καλα τι ονειρικα ρουχαλακια?! τελεια!!!!!! οσο για τους πονος εγω εχω δεξια κυριως οταν περπατω αλλα αν ηταν κατι θα το εβλεπε ο γιατρος !

Το μωρακι σου ειναι μια χαρα. Όπως είπες κ μονη σου στους υπερηχους ειναι ολα καλα. Το μωράκι σου το εχεις νιωσει. Ειναι αυτο που νομίζεις ότι είναι εντερο αλλα είναι το μωρό. Και όσο περνάνε οι μέρες θα είναι πιο έντονο. Κ εμενα στην αρχη ηταν ελάχιστη η ένταση κ η συχνότητα.. μάλιστα για κάνα 2 μερες δεν το ένιωθα καν. Κ μετα άρχισε να ειναι καθημερινό. Για αυτο σου λέω μην αγχωνεσαι και θα ρθει η μέρα που θα το νιώθεις καθημερινα κ πιο έντονα. Οσο για τους πονους καλε μην αγχώνεσαι. Αφου είπαμε είναι φυσιολογικό. Κ πιο παλια πονούσες κ έβλεπες ότι τελικά σε καθε υπερηχο παντα ολα καλα ηταν. Εγω ωρες ώρες που το παραξηλωνω κ ολας κ κανω δουλειές τι πάει να πει; οτι εκανα κακο στο μωράκι μου; μια χαρα ειναι εκει μεσα προστατευμένα απλως δεν θέλει υπερβολές. Θα ειναι ολα καλα κ στη β επιπεδου θα δεις! Κ ελπιζω μετα απο αυτο να ηρεμησεις λιγο περισσότερο χάχα ολες μας δλδ.. το σίδηρο κ εμενα χαμηλό ηταν στις τελευταίες εξετασεις. Λογικό γιατι τραβάει το μωρο. Για το σκυψιμο που λες κ το τραβηγμα το χω παθει κ εγω. Να σκύψω δλδ ή να κανω καμια απότομη κίνηση κ να πονέσω σαν σφαχτη ή τράβηγμα. Ολα αυτα ειναι φυσιολογικα. Εφοσον δεν υπάρχει κάποια άλλη ένδειξη. Παντως θα δεις κ στην β επιπεδου οτι ολα ειναι καλα ❤

Just now, vkvk19 είπε:

@Woman88 κι εμένα ήταν λίγο χαμηλός ο αιματοκρίτης, είναι φυσιολογικό μου είπε η γιατρός. Και πονακια ωρες ώρες έχω κι εγώ χαμηλά, είναι που μεγαλώνει η μήτρα φαντάζομαι. Μην ανησυχείς ,γιατί να έχεις κάνει κακο στο μωρό, άλλωστε τώρα δεν έχουμε τόσο φόβο με τα σκυψιματα, συνήθως στο 1ο 3μηνο πρέπει να προσέχουμε περισσότερο όταν σκύβουμε. 

Να σου πω δεν πήρα τίποτα, φοβάμαι μέχρι και το ντεπον, αν δω ότι δεν με έχει αφήσει έως αύριο ίσως πάρω βέβαια. Κάπως καλύτερα είμαι τώρα. 

Εσείς το εμβόλιο της γρίπης το έχετε κάνει; είχατε καθόλου παρενέργειες μετά;

Εγω θα το κάνω την Δευτέρα. Με πήραν επιτελους απτο φαρμακείο οτι ηρθε. Τόσο καιρό το περιμένανε. Παντως τα κορίτσια εδω αλλα κ οσους ρωτησα κ γιατρους κ γνωστούς κ άλλες μαμάδες δεν είχαν κανενα θεμα κανεις κ όλοι το συστήνουν. Απο κει κ πέρα τι να πω... 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε;; Σήμερα έχει πολύ ωραία μέρα!! Ευκαιρία για βολτίτσα!!! Με το εμβόλιο κι εγώ δεν είχα καμία παρενέργεια. Πώς πάνε οι κοιλίτσες σας;; εμένα έχει μεγαλώσει αρκετά. Μου είχε πει κι ο γιατρός ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη μεγαλώνει πιο γρήγορα γτ το σώμα θυμάται! Να το ξέρετε πρωτοτοκες μανουλες για το δεύτερο πρώτα ο Θεός! 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Καλλια35 said:

Κορίτσια μου εσείς τι μου προτείνετε για τις ραγαδες; Εκτός αυτού το πρόσωπο μου έχει έντονη ξηροδερμια σε βαθμό που φεύγουν κομμάτια.Δε θέλω χημικά.Οτι ποιο βιολογικό γίνεται.

Καλημέρα! Για τις ραγάδες εγώ βάζω βούτυρο καρύδας, τελείως φυσικό, το πήρα από μαγαζί με βιολογικά ονλάιν αλλά τελευταία είδα το έβαλαν και στα σούπερ... raw virgin coconut butter το αναφέρουν... (είναι και βρώσιμο εν τω μεταξύ τέλειο μέσα σε κέικ!)

πάντως λένε ότι αν είναι να κάνεις ραγάδες θα κάνεις ότι κ αν βάλεις αλλά σίγουρα βοηθάνε κάπως στην ελαστικότητα του δέρματος λαδάκια κρέμες κλπ...

Just now, Betty90 said:

Καλημέρα!!! Τι κάνετε;; Σήμερα έχει πολύ ωραία μέρα!! Ευκαιρία για βολτίτσα!!! Με το εμβόλιο κι εγώ δεν είχα καμία παρενέργεια. Πώς πάνε οι κοιλίτσες σας;; εμένα έχει μεγαλώσει αρκετά. Μου είχε πει κι ο γιατρός ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη μεγαλώνει πιο γρήγορα γτ το σώμα θυμάται! Να το ξέρετε πρωτοτοκες μανουλες για το δεύτερο πρώτα ο Θεός! 

Πολύ ωραία μέρα ναι! Κορίτσια από κιλά πως πάτε? Έχω πάρει 7.5 κιλά... και δε με προβληματίζει τόσο αυτό όσο ο ρυθμός με τον οποίο ανεβαίνουν από τη 16η-17η κ μετά... από όταν σταμάτησαν οι εμετοί δηλ και τρώω κανονικά ανεβαίνω 2 κιλά ανά 2μιση-3 εβδομάδες :-( χωρίς να αυξάνω τη ποσότητα που τρώω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλημέρα! Για τις ραγάδες εγώ βάζω βούτυρο καρύδας, τελείως φυσικό, το πήρα από μαγαζί με βιολογικά ονλάιν αλλά τελευταία είδα το έβαλαν και στα σούπερ... raw virgin coconut butter το αναφέρουν... (είναι και βρώσιμο εν τω μεταξύ τέλειο μέσα σε κέικ!)

πάντως λένε ότι αν είναι να κάνεις ραγάδες θα κάνεις ότι κ αν βάλεις αλλά σίγουρα βοηθάνε κάπως στην ελαστικότητα του δέρματος λαδάκια κρέμες κλπ...

Πολύ ωραία μέρα ναι! Κορίτσια από κιλά πως πάτε? Έχω πάρει 7.5 κιλά... και δε με προβληματίζει τόσο αυτό όσο ο ρυθμός με τον οποίο ανεβαίνουν από τη 16η-17η κ μετά... από όταν σταμάτησαν οι εμετοί δηλ και τρώω κανονικά ανεβαίνω 2 κιλά ανά 2μιση-3 εβδομάδες :-( χωρίς να αυξάνω τη ποσότητα που τρώω...

Να μη σε αγχωνουν τα κιλά εφόσον δε τρως βλακειουλες πολλές!! Χάνονται μετά..

Εγώ πήρα 17 κιλά κ.πραγματικα προσεχα(είχα κ τις ατασθαλίες μου αλλά γενικώς προσεχα η καημένη πχ δεν έτρωγα βραδυνό κτλ..) μόλις βγήκα από το νοσοκομείο είχα χάσει τα 7 ,μέχρι να 40ντισω άλλα 3 σύνολο 10(κ ενώ έτρωγα φουλ γτ με το θηλασμό πείνας σαν τρελή!!) Κ τώρα έχασα άλλα 2 οπότε μου μένουν 5 κιλά..κ εδώ κ μια εβδομάδα προσέχω ξανά γτ το τι γλυκό έτρωγα απ'.οταν γέννησα δε λέγεται κορίτσια!! Όλο γλυκό θέλω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα τσουπριτσες ομορφες!!!! ΠΡαγματικά υπεροχη μέρα σήμερα !!! Μολις τελειωσα τα μαθηματα μου και θα κανω δουλιτσες και θα μαγειρεψω ! 

@vkvk19 ολες νομιζω το εχουμε κανει και αλλες θα το κανουν προσεχως.  Ελαχιστες κοπελες δεν το εκαναν . Η μονη παρενεργεια που ειχα εγω ηταν πονοκεφαλος εντονος αλαλ οκ περασε μετα απο 2,3 μερες. ΕΠισης μην προβηματιστεις αν μια εβδομαδα μετα πχ εχεις συμπτωματα κρυολογηματος . Ειναι φυσιολογικα. 

@Vaso11.4.11 μακαρι να ειναι ολα καλα για ολες μας και να μιλαμε μετα για τις υπεροχες αγορες μας !!!! Οσο πήσιαζουν οι μερες η αγωνια βαραει κοκκινο ! ΣΤηνα υχενικη κοριτσια βλεπει ανατομικα στοιχεια του μωρου εκτος απο ακρα κτλ? δηλαδη ματια αυτακια κτλλ?

@Betty90 εγω εχω σχετικα  μικρη κοιλιτσα , αρχιζει εβαια ν μεγαλωνει καπως αλλα μου ειπε ο γιατρος για πρωτο παιδι οι μυες δεν εχουν "ανοιξει ακομα οπως στην δευτερη εγκυμοσυνη και πως δεν θα γινοταν να ειχα μια κοιλαρα να με 300 γραμμαρια νινι μεσα μου εκτςο αν ετρωγα ασταλα. Στη δευτερη εγκυμοσυνη μου ειπε η γυναικα φουσκωνει πιο γρηγορα και το νιωθει  και πιο γρηγορα αυτο που λες εσυ δηάδη ισχυει !!!!!

@Καλλια35εγω βαζω μια της sychroline μυριζει ωραια και ειμαι ευχαριστημενη αλλα αν το σωμα ειναι να κανει ραγαδες νομιζω θα κανει . Δηλαδη παιζει ρολο αν το ενυδατωνες και πριν , αν πινεις νερακι κτλ . Λεει 2 φορες τη μερα αλλα εγω ξεχνιεμαι και τη βαζω 1 φορα χαχα. ΕΠισης εχω και της mustela αλλα δε μου αρεσει τοσο η μυρωδια.

@Renezμοντελο !!!! χαχαχα! μπραβο σου που τα εχσες ετσι ευκολα !! Νομιζω κοριτσια μου αυτο ειναι το τελευταιο , ας ειναι καλα τα νινακια μας !!! 

Εχω σας ειπα ειχα σακχαρο 60 θα μιλησω με το γιατρο .... μηνα ρχισω και εχω υπογλυκαιμια ..... γτ δεν ειναι καλο ... ενω τρωω πολυ ισορροπημενα και δε στερουμαι τιποτα δεν ξερω γιατι ...

επισης χθες εκει που καθομουν στον καναπε ενιωσαν ελαχιστα χτυπηματακια και πιεσα μετα ελαφρα στο σημειο που τα ενιωσα και ξανα παλι τοα ισθανθηκα . Δεν καταλαβαινω ρε γμτ υπαρχει περιπτωση να ναι το μωρακι /???? γτ εχω καιε να θεμα με το εντερακι που πρηζεται ! Πολυυυυυυ ανεπαισθητα χτυπηματακια .... αλλα αν ηταν το μωρακι δε θα το ενιωθα πχ και αλλες ωρες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα τσουπριτσες ομορφες!!!! ΠΡαγματικά υπεροχη μέρα σήμερα !!! Μολις τελειωσα τα μαθηματα μου και θα κανω δουλιτσες και θα μαγειρεψω ! 

@vkvk19 ολες νομιζω το εχουμε κανει και αλλες θα το κανουν προσεχως.  Ελαχιστες κοπελες δεν το εκαναν . Η μονη παρενεργεια που ειχα εγω ηταν πονοκεφαλος εντονος αλαλ οκ περασε μετα απο 2,3 μερες. ΕΠισης μην προβηματιστεις αν μια εβδομαδα μετα πχ εχεις συμπτωματα κρυολογηματος . Ειναι φυσιολογικα. 

@Vaso11.4.11 μακαρι να ειναι ολα καλα για ολες μας και να μιλαμε μετα για τις υπεροχες αγορες μας !!!! Οσο πήσιαζουν οι μερες η αγωνια βαραει κοκκινο ! ΣΤηνα υχενικη κοριτσια βλεπει ανατομικα στοιχεια του μωρου εκτος απο ακρα κτλ? δηλαδη ματια αυτακια κτλλ?

@Betty90 εγω εχω σχετικα  μικρη κοιλιτσα , αρχιζει εβαια ν μεγαλωνει καπως αλλα μου ειπε ο γιατρος για πρωτο παιδι οι μυες δεν εχουν "ανοιξει ακομα οπως στην δευτερη εγκυμοσυνη και πως δεν θα γινοταν να ειχα μια κοιλαρα να με 300 γραμμαρια νινι μεσα μου εκτςο αν ετρωγα ασταλα. Στη δευτερη εγκυμοσυνη μου ειπε η γυναικα φουσκωνει πιο γρηγορα και το νιωθει  και πιο γρηγορα αυτο που λες εσυ δηάδη ισχυει !!!!!

@Καλλια35εγω βαζω μια της sychroline μυριζει ωραια και ειμαι ευχαριστημενη αλλα αν το σωμα ειναι να κανει ραγαδες νομιζω θα κανει . Δηλαδη παιζει ρολο αν το ενυδατωνες και πριν , αν πινεις νερακι κτλ . Λεει 2 φορες τη μερα αλλα εγω ξεχνιεμαι και τη βαζω 1 φορα χαχα. ΕΠισης εχω και της mustela αλλα δε μου αρεσει τοσο η μυρωδια.

@Renezμοντελο !!!! χαχαχα! μπραβο σου που τα εχσες ετσι ευκολα !! Νομιζω κοριτσια μου αυτο ειναι το τελευταιο , ας ειναι καλα τα νινακια μας !!! 

Εχω σας ειπα ειχα σακχαρο 60 θα μιλησω με το γιατρο .... μηνα ρχισω και εχω υπογλυκαιμια ..... γτ δεν ειναι καλο ... ενω τρωω πολυ ισορροπημενα και δε στερουμαι τιποτα δεν ξερω γιατι ...

επισης χθες εκει που καθομουν στον καναπε ενιωσαν ελαχιστα χτυπηματακια και πιεσα μετα ελαφρα στο σημειο που τα ενιωσα και ξανα παλι τοα ισθανθηκα . Δεν καταλαβαινω ρε γμτ υπαρχει περιπτωση να ναι το μωρακι /???? γτ εχω καιε να θεμα με το εντερακι που πρηζεται ! Πολυυυυυυ ανεπαισθητα χτυπηματακια .... αλλα αν ηταν το μωρακι δε θα το ενιωθα πχ και αλλες ωρες?

Κορίτσι μου το μωράκι σου είναι!!! Κι εγώ δεν το νιώθω όλη μέρα...κυρίως το βράδυ...από χτες έχω που το νιώθω λίγο κ μες στη μέρα! Λίγο όμως μην φανταστείς!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Να μη σε αγχωνουν τα κιλά εφόσον δε τρως βλακειουλες πολλές!! Χάνονται μετά..

Εγώ πήρα 17 κιλά κ.πραγματικα προσεχα(είχα κ τις ατασθαλίες μου αλλά γενικώς προσεχα η καημένη πχ δεν έτρωγα βραδυνό κτλ..) μόλις βγήκα από το νοσοκομείο είχα χάσει τα 7 ,μέχρι να 40ντισω άλλα 3 σύνολο 10(κ ενώ έτρωγα φουλ γτ με το θηλασμό πείνας σαν τρελή!!) Κ τώρα έχασα άλλα 2 οπότε μου μένουν 5 κιλά..κ εδώ κ μια εβδομάδα προσέχω ξανά γτ το τι γλυκό έτρωγα απ'.οταν γέννησα δε λέγεται κορίτσια!! Όλο γλυκό θέλω..

Σε ευχαριστώ! Μια χαρά το πήγες ναι! Δε ξέρω απλά έκανα μια εκτίμηση ότι αν συνεχίσω 2 κ. ανά 3 εβδομάδες θα πάρω άλλα 12! και λένε στο τρίτο τρίμηνο δε παίρνεις πιο εύκολα? χαχαχα τι να πω προσπαθώ να το μαζέψω! γενικά βλακείες δε τρώω ούτε βραδινό κ εγώ θα φάω πχ ή γιαούρτι ή γάλα με δημητριακά για βράδυ κατά τις 8μιση-9... αλλά οκ μέσα στη μέρα θα μπορούσαν να λείπουν 300-400 θερμίδες η αλήθεια είναι... πχ μετά το φαγητό το μεσημέρι θέλω οπωσδήποτε κάτι γλυκό κ τρώω ένα κομμάτι μακεδονικό χαλβά και λίγη σοκολάτα υγείας... αλλά δε μπορώ κι εγώ χωρίς γλυκό! Καλά μετά τη γέννα αν πάνε όλα καλά δεν υπάρχει το πόσα γλυκά θα φάω χαχα

Just now, Woman88 said:

Καλημέρα τσουπριτσες ομορφες!!!! ΠΡαγματικά υπεροχη μέρα σήμερα !!! Μολις τελειωσα τα μαθηματα μου και θα κανω δουλιτσες και θα μαγειρεψω ! 

@vkvk19 ολες νομιζω το εχουμε κανει και αλλες θα το κανουν προσεχως.  Ελαχιστες κοπελες δεν το εκαναν . Η μονη παρενεργεια που ειχα εγω ηταν πονοκεφαλος εντονος αλαλ οκ περασε μετα απο 2,3 μερες. ΕΠισης μην προβηματιστεις αν μια εβδομαδα μετα πχ εχεις συμπτωματα κρυολογηματος . Ειναι φυσιολογικα. 

@Vaso11.4.11 μακαρι να ειναι ολα καλα για ολες μας και να μιλαμε μετα για τις υπεροχες αγορες μας !!!! Οσο πήσιαζουν οι μερες η αγωνια βαραει κοκκινο ! ΣΤηνα υχενικη κοριτσια βλεπει ανατομικα στοιχεια του μωρου εκτος απο ακρα κτλ? δηλαδη ματια αυτακια κτλλ?

@Betty90 εγω εχω σχετικα  μικρη κοιλιτσα , αρχιζει εβαια ν μεγαλωνει καπως αλλα μου ειπε ο γιατρος για πρωτο παιδι οι μυες δεν εχουν "ανοιξει ακομα οπως στην δευτερη εγκυμοσυνη και πως δεν θα γινοταν να ειχα μια κοιλαρα να με 300 γραμμαρια νινι μεσα μου εκτςο αν ετρωγα ασταλα. Στη δευτερη εγκυμοσυνη μου ειπε η γυναικα φουσκωνει πιο γρηγορα και το νιωθει  και πιο γρηγορα αυτο που λες εσυ δηάδη ισχυει !!!!!

@Καλλια35εγω βαζω μια της sychroline μυριζει ωραια και ειμαι ευχαριστημενη αλλα αν το σωμα ειναι να κανει ραγαδες νομιζω θα κανει . Δηλαδη παιζει ρολο αν το ενυδατωνες και πριν , αν πινεις νερακι κτλ . Λεει 2 φορες τη μερα αλλα εγω ξεχνιεμαι και τη βαζω 1 φορα χαχα. ΕΠισης εχω και της mustela αλλα δε μου αρεσει τοσο η μυρωδια.

@Renezμοντελο !!!! χαχαχα! μπραβο σου που τα εχσες ετσι ευκολα !! Νομιζω κοριτσια μου αυτο ειναι το τελευταιο , ας ειναι καλα τα νινακια μας !!! 

Εχω σας ειπα ειχα σακχαρο 60 θα μιλησω με το γιατρο .... μηνα ρχισω και εχω υπογλυκαιμια ..... γτ δεν ειναι καλο ... ενω τρωω πολυ ισορροπημενα και δε στερουμαι τιποτα δεν ξερω γιατι ...

επισης χθες εκει που καθομουν στον καναπε ενιωσαν ελαχιστα χτυπηματακια και πιεσα μετα ελαφρα στο σημειο που τα ενιωσα και ξανα παλι τοα ισθανθηκα . Δεν καταλαβαινω ρε γμτ υπαρχει περιπτωση να ναι το μωρακι /???? γτ εχω καιε να θεμα με το εντερακι που πρηζεται ! Πολυυυυυυ ανεπαισθητα χτυπηματακια .... αλλα αν ηταν το μωρακι δε θα το ενιωθα πχ και αλλες ωρες?

το μωράκι σου θα ήταν ναι! δε θα το νιώθεις συνέχεια γιατί κοιμούνται και πολύ αλλά κ εμείς όταν κουνιόμαστε δε το καταλαβαίνουμε πάντα... εγώ νιώθω εδώ και 2-3 βδομάδες ελαφριά χτυπηματάκια που και που αλλά ακόμα τίποτα έντονο και ξεκάθαρο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, olpapa είπε:

Σε ευχαριστώ! Μια χαρά το πήγες ναι! Δε ξέρω απλά έκανα μια εκτίμηση ότι αν συνεχίσω 2 κ. ανά 3 εβδομάδες θα πάρω άλλα 12! και λένε στο τρίτο τρίμηνο δε παίρνεις πιο εύκολα? χαχαχα τι να πω προσπαθώ να το μαζέψω! γενικά βλακείες δε τρώω ούτε βραδινό κ εγώ θα φάω πχ ή γιαούρτι ή γάλα με δημητριακά για βράδυ κατά τις 8μιση-9... αλλά οκ μέσα στη μέρα θα μπορούσαν να λείπουν 300-400 θερμίδες η αλήθεια είναι... πχ μετά το φαγητό το μεσημέρι θέλω οπωσδήποτε κάτι γλυκό κ τρώω ένα κομμάτι μακεδονικό χαλβά και λίγη σοκολάτα υγείας... αλλά δε μπορώ κι εγώ χωρίς γλυκό! Καλά μετά τη γέννα αν πάνε όλα καλά δεν υπάρχει το πόσα γλυκά θα φάω χαχα

το μωράκι σου θα ήταν ναι! δε θα το νιώθεις συνέχεια γιατί κοιμούνται και πολύ αλλά κ εμείς όταν κουνιόμαστε δε το καταλαβαίνουμε πάντα... εγώ νιώθω εδώ και 2-3 βδομάδες ελαφριά χτυπηματάκια που και που αλλά ακόμα τίποτα έντονο και ξεκάθαρο

Προσπάθησε εννοείται όσο γίνεται να προσέχεις αλλααααα που θα ξανά έχεις την ευκαιρία να τρως με τη καλύτερη δικαιολογία χεχεχεχε:mrgreen:

Κ ήθελα να σου πω όταν είπα ότι κ εγώ προσεχα το βράδυ κτλ πως είναι κ στο σκαρί της κάθε γυναίκας..δλδ κ λίγο να τρως μπορεί να παίρνεις εύκολα στην εγκυμοσύνη κ γενικά κ άλλες τυχερές τρώνε κ περισσότερο κ τιποτεςςς!!

16 ώρες πρίν, Καλλια35 είπε:

Κορίτσια μου εσείς τι μου προτείνετε για τις ραγαδες; Εκτός αυτού το πρόσωπο μου έχει έντονη ξηροδερμια σε βαθμό που φεύγουν κομμάτια.Δε θέλω χημικά.Οτι ποιο βιολογικό γίνεται.

Κεραλοιφη:x

2 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Καλημέρα τσουπριτσες ομορφες!!!! ΠΡαγματικά υπεροχη μέρα σήμερα !!! Μολις τελειωσα τα μαθηματα μου και θα κανω δουλιτσες και θα μαγειρεψω ! 

@vkvk19 ολες νομιζω το εχουμε κανει και αλλες θα το κανουν προσεχως.  Ελαχιστες κοπελες δεν το εκαναν . Η μονη παρενεργεια που ειχα εγω ηταν πονοκεφαλος εντονος αλαλ οκ περασε μετα απο 2,3 μερες. ΕΠισης μην προβηματιστεις αν μια εβδομαδα μετα πχ εχεις συμπτωματα κρυολογηματος . Ειναι φυσιολογικα. 

@Vaso11.4.11 μακαρι να ειναι ολα καλα για ολες μας και να μιλαμε μετα για τις υπεροχες αγορες μας !!!! Οσο πήσιαζουν οι μερες η αγωνια βαραει κοκκινο ! ΣΤηνα υχενικη κοριτσια βλεπει ανατομικα στοιχεια του μωρου εκτος απο ακρα κτλ? δηλαδη ματια αυτακια κτλλ?

@Betty90 εγω εχω σχετικα  μικρη κοιλιτσα , αρχιζει εβαια ν μεγαλωνει καπως αλλα μου ειπε ο γιατρος για πρωτο παιδι οι μυες δεν εχουν "ανοιξει ακομα οπως στην δευτερη εγκυμοσυνη και πως δεν θα γινοταν να ειχα μια κοιλαρα να με 300 γραμμαρια νινι μεσα μου εκτςο αν ετρωγα ασταλα. Στη δευτερη εγκυμοσυνη μου ειπε η γυναικα φουσκωνει πιο γρηγορα και το νιωθει  και πιο γρηγορα αυτο που λες εσυ δηάδη ισχυει !!!!!

@Καλλια35εγω βαζω μια της sychroline μυριζει ωραια και ειμαι ευχαριστημενη αλλα αν το σωμα ειναι να κανει ραγαδες νομιζω θα κανει . Δηλαδη παιζει ρολο αν το ενυδατωνες και πριν , αν πινεις νερακι κτλ . Λεει 2 φορες τη μερα αλλα εγω ξεχνιεμαι και τη βαζω 1 φορα χαχα. ΕΠισης εχω και της mustela αλλα δε μου αρεσει τοσο η μυρωδια.

@Renezμοντελο !!!! χαχαχα! μπραβο σου που τα εχσες ετσι ευκολα !! Νομιζω κοριτσια μου αυτο ειναι το τελευταιο , ας ειναι καλα τα νινακια μας !!! 

Εχω σας ειπα ειχα σακχαρο 60 θα μιλησω με το γιατρο .... μηνα ρχισω και εχω υπογλυκαιμια ..... γτ δεν ειναι καλο ... ενω τρωω πολυ ισορροπημενα και δε στερουμαι τιποτα δεν ξερω γιατι ...

επισης χθες εκει που καθομουν στον καναπε ενιωσαν ελαχιστα χτυπηματακια και πιεσα μετα ελαφρα στο σημειο που τα ενιωσα και ξανα παλι τοα ισθανθηκα . Δεν καταλαβαινω ρε γμτ υπαρχει περιπτωση να ναι το μωρακι /???? γτ εχω καιε να θεμα με το εντερακι που πρηζεται ! Πολυυυυυυ ανεπαισθητα χτυπηματακια .... αλλα αν ηταν το μωρακι δε θα το ενιωθα πχ και αλλες ωρες?

Οι περισσότερες όταν βγαίνουμε από το μαιευτήριο είμαστε μειών τα μισά κιλά σχεδόν που πήραμε γτ είναι υγρά/αίμα/πλακούντας/το μωρό κτλ...

Παν μέτρον άριστον κ όλα θα πάνε σούπερ σε όλες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια μου! Εγω χθες είχα μια οχι κ τοσο καλη μερα. Εχασα δυστυχώς την ανεργία μου. Ξέχασα να την ανανεωσω πρώτη φορά μετά από 3 χρόνια σχεδόν που την είχα κ την έχασα. Κ υπήρχε μια περίπτωση να μπορούσα να πάρω τα 400 ευρώ το επίδομα. Αλλα τωρα τπτ... θα πρέπει να ξεκινησω παλι απτην αρχη. Κ αν βγει κανα πρόγραμμα για ανέργους θα χτυπάω το κεφαλι μου που το έχασα. Ξενέρωσα πολυ χθες.. κ μεσα σ ολα ξανα μαλωσα χθες με τον συζηγο. Και χθες κ σημερα. Κ έριξα πολυ κλάμα κ φωνές. Κ φοβήθηκα τοσο πολυ για το μωρο γιατι ειχα κατι πονάκια μετα κ δεν το ένιωθα κ είπαμε τελος! Ο καθένας έχει τα δικά του αλλα δεν θα μας επηρεάζουν στο μεταξύ μας! Τα λύσαμε, τα βρήκαμε κ τωρα ολα καλα. Με βοήθησε κ στις δουλειές ο γλυκός μου, έπλυνε μια στοίβα πιατα με κατσαρόλες, χύτρα κλπ κ με έστειλε να μπω για μπάνιο για να ξεκουραστώ. Κ τωρα που χαλαρώνω δοξα Το Θεο νιωθω τις κλωτσιτσες του! Αλλιως θα ειχα τρελαθεί! Νόμιζα του εκανα κακο με τις στεναχωριες. Ολα καλα τωρα δεν θα ξανα γίνει αυτό. Το υποσχεθήκαμε για το μωρακι μας κ για εμάς. Στα θετικά τωρα, ήρθαν τα πραγματάκια που παρήγγειλα χθες. Ο αποστειρωτής, τα μπιμπερό, το σετ περιποίησης κ καδο απόρριψης για πάνες. Μονο το παρκοκρεβατο δεν έστειλαν αλλα λογικα θα το στείλουν χωριστά. Θα πάρω τηλ τη Δευτερα να δω. Επισης παρήγγειλα κ λίκνο μαζι με σετ προίκας κ κουνουπιερα. Κ μας έδωσε κ καποια πραγματάκια μια μαμα που της πρόσεχα τα παιδια 3 χρόνια. Μένουμε κοντα κ εχουμε.επαφες κ η γλυκουλα με βοηθαει οσο μπορει. Αυριο ππυ θα ειμαι ξεκούραστη θα τα ανοίξω να δω τι έχει μέσα. Τρελαινομαι για οτι εχει να κάνει με μωρουδιακα. 

@Woman88 εγω παρολο που τρωω καθε μερα γλυκα δεν εχω ανεβάσει ζάχαρο. 

@olpapa κ εγω εχω παρατηεησει οτι βαζω 2 κιλα ανα 2 με 3 εβδομαδες. Θα με βρισει ο γιατρος μ οταν με ξανα ζυγίσει. Δεν εχω ζυγιστεί απο τον τελευταίο υπερηχο αλλα σίγουρα θα εχω βαλει αρκετά. Για να δουμε... κ εγω καθε μερα γλυκο. Δεν μπορω αλλιως. Επίσης δεν μπορω αν δεν φαω. Πειναω συνέχεια. Ανα 2 με 3 ωρες. Αν δεν φαω εχω αναγουλα.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...