Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α οκ! Πολυ ωραια! Ευχαριστούμε πολυυυ ❤❤❤ το μπεμπακι σου τι κανει; πως τα περνατε;

Τον σιδηρο πως το βλέπουμε τότε; στις εξετάσεις δεν έγραφε πουθενά σιδηρο. Κ χαμηλό που είδα ήταν ο αιματοκρίτης, η φερριτηνη και τα ερυθρά αιμοσφαίρια. 

 

Just now, Woman88 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου !!! @olpapa μιλησα με την ενδοκρινολογο μου ειπε δεν μας απασχολει το σακχαρο απλα να τρωω ενα τσακ παραπανω .. χωρις αυτο να σημαινει να τρωω γλυκα τα οοια μου ειπε δε προσφερπυν και πολλα ... τωρα να δω πως θα το φτασω εστω 70 ... τι αλλο να κανω ; τρωω απο ολα ... 

Βασω ο αιμαοτοκριτης και ο σιδηρος ειναι αλλο ναι .... εγω πχ σιδηρο ειχα καλο αλλα αιματοκριτη οχι ....

οσο για τα πραγματα του μωρου κι εγω θεωρω πως χρειαζονται μια ψιλοαπολυμασνη ... οσο για τα κανουρια ενας καλος αερισμος δεν βοηθαει θεωρειτε?τι πιστευετε ? πχ αν αερισουμε το καροτσακι?

 

Just now, Renez είπε:

Με το πανακι που θα έχεις ψεκάσει με το σπρέι που σου είπα..είναι απολυμαντικό χωρίς βλαβερές ουσίες για επιφάνειες που ακουμπούν μωράκια. 

Κ μετά όσο είναι μικρακι 1-3 μηνών θα βάζεις ένα σεντονακι στο καρότσι εκεί που θα κάθετε το παιδάκι σου!

Βρε δε θα μπει το μωράκι σε χρυσό κλουβί..

Ίσα ίσα θέλουμε να παίρνει αντισώματα σιγά σιγά..κ μετά τον 3ο μήνα γενικώς τέλος οι απολυμανσεις κ σε μπιμπερο κ σε όλα συστήνουν οι παιδιατροι καθώς αρχίζουν κ βάζουν ότι βρουν στο στόμα σιγά σιγά κ γενικώς ξεπετάγονται! Θα σας τα πουν κ οι δικοί σας παιδίατροι τότε..

Πιο πολύ θέλουμε καθαρές επιφάνειες επειδή το δερματακι τους είναι ευαίσθητο πολύ στην αρχή κ ίσως ερεθιστει σε κάποια επιφάνεια με πολύ σκόνη πχ..

Εγώ έπλυνα ότι έμπαινε πλυντήριο κ τα υπόλοιπα όπως σας είπα με σπρέι κ βετεξακι..όπως τα κάνω κ τώρα μια στο τόσο έτσι για να τα φρεσκαρω..

 

ξυδι κ νερακι ζεστο κ περνατε ολες τις επιφανειες κ αν οπωσδηποτε θελετε σαπουνι των πιατων το μωρουδιακο κ το ξεπλενουμε μετα τα σπρει ακομα κ για μωρα που ειναι τα εχουν τα χημικα τους οποτε εγω τα απεφευγα δεν ειναι τελειως αθωα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

 

 

ξυδι κ νερακι ζεστο κ περνατε ολες τις επιφανειες κ αν οπωσδηποτε θελετε σαπουνι των πιατων το μωρουδιακο κ το ξεπλενουμε μετα τα σπρει ακομα κ για μωρα που ειναι τα εχουν τα χημικα τους οποτε εγω τα απεφευγα δεν ειναι τελειως αθωα. 

Ευχαριστουμε πολυ Λίνα μου! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 μου ο αιματοκρίτης ειναι αυτό που λες σίδηρο..στην ουσία ο αιματοκρίτης χρειάζεται σίδηρο για να μένει ανεβασμένος,αν είναι χαμηλός θέλουμε συμπλήρωμα σιδήρου ώστε να τον ανεβάσουμε!

Τη προηγούμενη εβδομάδα κλείσαμε 2 μήνες κ αρχίζει σιγά σιγά να φτιάχνει το πρόγραμμα στον ύπνο του κ ήδη την ημέρα έχουμε μια σταθερή σχετικά ρουτίνα..

Ρε κορίτσιαααα κάθε μέρα τον ερωτεύομαι πιο πολυ:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Renez Κ που σαι ακομα;;;;. Όσο μεγαλώνουν τόσο σε τρελαινουν!!! Ο μικρός μου είναι 2 χρονών κ κάθε φορά που με βλέπει απ το παράθυρο όταν γυρίζω απ την δουλειά φωνάζει μαμά μαμά μου ανοίγει την πόρτα κ με παίρνει αγκαλιά!!! Κ κάθε μέρα λέει κ μια καινούργια λέξη κ τρελαίνομαι η μανούλα. Για μένα η μητρότητα είναι ο,τι ωραιότερο έχω ζήσει! Δεν ισχύει για όλες τις γυναίκες αυτο αλλά για μένα είναι ένα μαγικό ταξίδι που ποτέ δεν είχα φανταστεί πόσο υπέροχο θα ήταν! Γι αυτό παρακαλώ τον Θεό να έχει όλα τα παιδάκια του κόσμου καλά!!! @Renez Πώς πάτε με τον βραδινό ύπνο;; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

@Renez Κ που σαι ακομα;;;;. Όσο μεγαλώνουν τόσο σε τρελαινουν!!! Ο μικρός μου είναι 2 χρονών κ κάθε φορά που με βλέπει απ το παράθυρο όταν γυρίζω απ την δουλειά φωνάζει μαμά μαμά μου ανοίγει την πόρτα κ με παίρνει αγκαλιά!!! Κ κάθε μέρα λέει κ μια καινούργια λέξη κ τρελαίνομαι η μανούλα. Για μένα η μητρότητα είναι ο,τι ωραιότερο έχω ζήσει! Δεν ισχύει για όλες τις γυναίκες αυτο αλλά για μένα είναι ένα μαγικό ταξίδι που ποτέ δεν είχα φανταστεί πόσο υπέροχο θα ήταν! Γι αυτό παρακαλώ τον Θεό να έχει όλα τα παιδάκια του κόσμου καλά!!! @Renez Πώς πάτε με τον βραδινό ύπνο;; 

Φίλη θέλω να ρουφάω πραγματικά κάθε στιγμή μαζί του!! Κ όσο αναμένω να ακούσω τα μαμά απο τα χειλάκια του κ να δω τα χεράκια του να τεντώνονται για αγκαλιά τόσο θέλω να είναι κι άλλο κι άλλο το μωρό μου..

Μάλλον θα είναι για πάντα...

Εδώ κ μια εβδομάδα ακριβώς έχει αρχίσει κ κοιμάται 5ωρο και παραπάνω από τα 3ωρα που έκανε!! Ευελπιστώ να συνεχίσει..εσένα πως ήταν /είναι σε ύπνο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Renez είπε:

Φίλη θέλω να ρουφάω πραγματικά κάθε στιγμή μαζί του!! Κ όσο αναμένω να ακούσω τα μαμά απο τα χειλάκια του κ να δω τα χεράκια του να τεντώνονται για αγκαλιά τόσο θέλω να είναι κι άλλο κι άλλο το μωρό μου..

Μάλλον θα είναι για πάντα...

Εδώ κ μια εβδομάδα ακριβώς έχει αρχίσει κ κοιμάται 5ωρο και παραπάνω από τα 3ωρα που έκανε!! Ευελπιστώ να συνεχίσει..εσένα πως ήταν /είναι σε ύπνο??

5ωρο;;; είσαι πάρα πολύ τυχερή!! Μια χαρά ο μπεμπακος σου!! Ο δικός μου μέχρι 15 μηνων ξυπναγε 5-6 φορές τα βράδια! Δράμα!! Κ στην ηλικία του μπέμπη σου 1-1,5 ώρα το πολύ! Μετά κλάμα!! Από 15 μηνων κ μετα ευτυχώς κοιμάται μια χαρά όλο το βράδυ! Έτσι το πήρα απόφαση για δεύτερο. Μέχρι 17 μηνων δεν ήθελα ούτε να το ακούω! Δεν άντεχα!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Betty90 είπε:

5ωρο;;; είσαι πάρα πολύ τυχερή!! Μια χαρά ο μπεμπακος σου!! Ο δικός μου μέχρι 15 μηνων ξυπναγε 5-6 φορές τα βράδια! Δράμα!! Κ στην ηλικία του μπέμπη σου 1-1,5 ώρα το πολύ! Μετά κλάμα!! Από 15 μηνων κ μετα ευτυχώς κοιμάται μια χαρά όλο το βράδυ! Έτσι το πήρα απόφαση για δεύτερο. Μέχρι 17 μηνων δεν ήθελα ούτε να το ακούω! Δεν άντεχα!!

Λογικό ρε φίλη!! Ούτε εγώ θα ήθελα πίστεψε με!!

Γενικά θέλω πολύ πάντως ένα δεύτερο αλλά μετά από 2-3 χρόνια με το καλό..κάτσε να δούμε τι θα γίνει κ στον κόσμο που μας έχουν τρελάνει τόσους μήνες!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Renez είπε:

@Vaso11.4.11 μου ο αιματοκρίτης ειναι αυτό που λες σίδηρο..στην ουσία ο αιματοκρίτης χρειάζεται σίδηρο για να μένει ανεβασμένος,αν είναι χαμηλός θέλουμε συμπλήρωμα σιδήρου ώστε να τον ανεβάσουμε!

Τη προηγούμενη εβδομάδα κλείσαμε 2 μήνες κ αρχίζει σιγά σιγά να φτιάχνει το πρόγραμμα στον ύπνο του κ ήδη την ημέρα έχουμε μια σταθερή σχετικά ρουτίνα..

Ρε κορίτσιαααα κάθε μέρα τον ερωτεύομαι πιο πολυ:x

Συγνώμη που πετάγομαι, βρε Ρενεζ μου ποτέ έφτασε κιόλας δύο μηνών???? Τρελάθηκα μόλις το διάβασα!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι, βρε Ρενεζ μου ποτέ έφτασε κιόλας δύο μηνών???? Τρελάθηκα μόλις το διάβασα!!!

Έλα μου ντεεεε!!!

Είδες ρε φίλη πόσο γρήγορα περνάει ο άτιμος κ καιρός?? Εδώ εγώ δε το έχω συνειδητοποιήσει..

Ποτέ αγχωνομουν για τη γέννα,ποτέ τον ένιωσα πάνω μου πρώτη φορά κ ποτέ κάναμε ήδη το πρώτο μας εμβόλιο πραγματικά δε κατάλαβα..

Για αυτό αγαπουλομανουλες οοοσο κ να σαν κουράζουν (που θα είναι πολλές αυτές ή φορές) ή ακόμη κ θα σας νευριαζουν,να ρουφατε κυριολεκτικά τη κάθε στιγμή κοντά τους ,το μωρουδιακο άρωμα τους,το μικροσμοπικο τους σωματακι,γτ ο χρόνος τρέχει..

Εσένα πως είναι τα διδυμακια σου?? Φουσκώνει η κοιλίτσα?

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Έλα μου ντεεεε!!!

Είδες ρε φίλη πόσο γρήγορα περνάει ο άτιμος κ καιρός?? Εδώ εγώ δε το έχω συνειδητοποιήσει..

Ποτέ αγχωνομουν για τη γέννα,ποτέ τον ένιωσα πάνω μου πρώτη φορά κ ποτέ κάναμε ήδη το πρώτο μας εμβόλιο πραγματικά δε κατάλαβα..

Για αυτό αγαπουλομανουλες οοοσο κ να σαν κουράζουν (που θα είναι πολλές αυτές ή φορές) ή ακόμη κ θα σας νευριαζουν,να ρουφατε κυριολεκτικά τη κάθε στιγμή κοντά τους ,το μωρουδιακο άρωμα τους,το μικροσμοπικο τους σωματακι,γτ ο χρόνος τρέχει..

Εσένα πως είναι τα διδυμακια σου?? Φουσκώνει η κοιλίτσα?

Φουσκώνω ναι!!! Μια χαρά! Σε 20 μέρες θα ανέβω Αθήνα για να είμαι κοντά στο γιατρό μου!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑλησπερα κοριτσακια μου !!! ΚΑλο μήνα με υγεία και καλά αποτελέσματα στπυς υπερήχους μας ολες! Βασω αυτό που τους ενδιαφέρει ειναι ο αιματοκρίτης , ενας κατεβασμένος σιδηρος έχει τις περισσοτερες φορες και κατεβασμενο αιματοκρίτη. Ο αιματκρίτης πεφτει λογω της αραίωσης που συμβαίνει στο αίμα κατα την εγυμοσυνη . Εγω τρώω όσο μπορω ρε κοριτσια ό,τι έχει σίδηρο ,βεβαια το ζωικό απορροφται καλύτερα από το φυτικό . Δηλαδή καλύτερη απορρόφηση γίνεται από το κρέας παρά από τις φακές . Ενα λάθος όμως που προσφατα διαπίστωσα οτι κάνβ ειναι όταν για παράδειγμα τρωω κοκκινιστο μοσχαρακι με μακαρονια βάζω τυρι ... Ε αυτομάτως εμποδίζω την απορρόφησ τπυ σιδήρου! Αλλα δε μπορώ να φαώ και τα μακαρόνια χωρίς τυρί !!! οποτε ????????

Εχω και σχετικα χαμηλή πιεση! Μου ειπε ο γιατρος μοτ να τη μετραω δυο φορες τη μερα οποτε ετσι τσεκαρω ... χθες εφαγα σπιτικη πιτσα το βραδυ και ανεβηκε στα φυσιολογικα επίπεδα. Προσπαθώ να τρώω κατι αλμυρό και να εχω μαζι μου παντα κατι αλμυρό !

@Renez μεγαλωσε ο προγκιπας !!! ΠΟπο πως περναει ο καιρος !!!!

Πέμπτη έχω β επιπεδου !!! απογευματακι αργα ! Ουφ πολλη αγωνια!!!! Λογικα κοριτσια τωρα θα κοιταξουμε μονο ανατομικα (οσες εχουμε κάνι τροφοβλαστη ή αμνιο ) η θα ασχοληθουμε και παλι με χρωμοσικους δεικτες? 

ΕΠισης να σας πω οτι ενω η κοιλιτσα μεγαλωνει νομιζω οτι το μωρακι δεν το εχω νιωσει και στεναχωριεμαι λιγακι .... δηλαδη απο εκεινα τα χτυπηματακια που σας ειχα πει εχω δυο μερες 3 να νιωσω κατι ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Φουσκώνω ναι!!! Μια χαρά! Σε 20 μέρες θα ανέβω Αθήνα για να είμαι κοντά στο γιατρό μου!

Ααααα που μένεις κανονικά ?

Ναι καλά θα κάνεις γτ από την ομαδουλα μου είχαμε ένα κορίτσι που γέννησε στο τσακ στο μαιευτήριο κ όχι στο αμάξι η τρεληηη!! Ερχόταν από Ναύπλιο!!

Link to comment
Share on other sites

@Renez μου να τον χαίρεσαι τον μπεμπακο σου που μεγαλωσε! Αχ πρεπει να είναι μαγικό συναισθημα! Ανυπομονω να το νιωσω! Χαίρομαι που έφτιαξε κ ο ύπνος σας! Αντε να μπαίνετε σε φυσιολογικους ρυθμούς! 

@Woman88 αχ κ εγω μακαρονια χωρίς τυρι ουτε να το σκεφτώ! Ειμαι κ μακαρονου κ τρελαινομαι κ για τυριά. Τι να κανουμε.. αχ πλησιάζει η Πεμπτη! Η αγωνία στο κόκκινο! 

Κοριτσια εντωμεταξυ τελευταία νιωθω πως εχω αλλάξει. Εννοω οτι εχω γίνει γκρινιάρα κ τα βλέπω όλα αρνητικά. Θα έλεγε κανείς ότι είμαι αχάριστη κ αντι να ευχαριστώ Τον Θεό για όσα μας έχει δώσει, εγω θελω αλλα. Αλλα ρ κοριτσια με ενοχλει που κάθεται ο αντρας μ με τη μαμά του κ συζητάνε για το πως θα γίνει το δωμάτιο μας 2 δωμάτια για να κοιμούνται τα παιδιά εκεί. Δεν γίνεται αυτό που λένε. Ξερω οτι δεν μπορούμε να φτιάξουμε το υπόλοιπο σπιτι λογω οικονομικών αλλα κ το δωμάτιο που εχουμε τωρα έχει περίεργη διαρρύθμιση με ένα παράθυρο μονο απομακρυσμενο κ μπάνιο μέσα στο δωμάτιο. Το μοναδικό.μπανιο του σπιτιού. Πως θα χωριστεί σε 2 δωματια; το ενα δωμάτιο δεν θα έχει καν παράθυρο. Επισης δεν θα χωράνε καν ντουλαπες. Θα ειναι σαν αποθηκη. Δεν τα συζητανε βεβαια σοβαρά αλλα οτςν πχ λεει ο αντρας μ στη μαμα του οτι άνετα χωράνε 2 δωμάτια εκει μεσα εκεινη συμφωνεί. Δεν χωράνε ομως. Τα παιδιά χρειαζονται κ πραγματα. Ντουλαπες, γραφείο αργοτερα, παιχνίδια κλπ. Κ με εχει παρει απο κατω. Ξερω πως δεν έχουμε τα λεφτά να φτιάξουμε το σπιτι αλλα στεναχωριεμαι που σκέφτομαι ότι μπορεί για πολλά χρόνια να ειμαστε όλοι σε ένα δωμάτιο ειδικα κ με ένα 2ο παιδι κ θα είμαστε στριμωγμενοι, τα παιδια δεν θα έχουν τον χώρο τους κλπ. Ή οτι μπορει να το χωρησουν το δωμάτιο κ το ενα πχ να μην έχει παράθυρο κ να ειναι σαν αποθηκη. Δεν γίνεται αυτό που λένε. Μέχρι ππυ ο αντρας μ.ειπε να μεταφερθούμε εμεις στο χώρο του σαλονιού που εχουμε μια εσοχη κ έχουμε το γραφείο εκει τωρα με τους υπολογιστές κ να το κλείσουμε με μια γυψοσανιδα κ να κοιμόμαστε εμεις εκει. Που επισης δεν θα έχει παράθυρο κ επισης δεν θα χωραμε. Ειναι μια μικρη εσοχή που χωράει με το ζόρι εναν πάγκο γραφείου κ 2 καρέκλες. Που θα χωρέσει εκει διπλό κρεβάτι; κ μου λεει ετσι κ αλλιώς για έναν υπνο θα το θέλουμε κ συμφωνεί παλι η μαμα του. Ναι ρ παιδιά για έναν υπνο αλλα ανθρώπινο. Εγω θα παθω καταθλιψη ετσι νιώθοντας οτι ειμαι κλεισμενη σε μια τρύπα σαν τα ποντίκια χωρίς παράθυρα. Δεν μπορω να ειμαι ετσι κλεισμενη. Κ στεναχωριεμαι κ εκνευρίζομαι τοσο πολυ ππυ δεν μπορούμε να φτιάξουμε έστω ενα δωμάτιο απο το υπόλοιπο σπιτι που είναι αχτιστο. Ετσι μου έρχεται να παρω δάνειο. Αλλα χωρίς δουλειά ουτε θα το εγκρίνουν ουτε θα έχω λεφτά να το πληρώνω. Βεβαια μετα τη γεννα αν βρω δουλειά ειλικρινα θα το σκεφτώ. Αν κ δεν θα συμφωνήσει ο αντρας μ. Κ τι να κανω ομως; για 2-3 χρόνια το κατάλαβαινω να ειναι το παιδι στο δωμάτιο.μας αλλα μετά θα θέλει κ αυτο το χωρο του, τα έπιπλα του, θα ρθει κ ενα 2ο παιδι πρώτα ο Θεός. Τι θα γινει τοτε; που θα χωρέσουμε; αχ αυτα σκέφτομαι κ με πιανει αχαριστία κ αγχος κ νεύρα κ αρνητισμός. Δεν μπορω να τα βλέπω κ εγω θετικα οπως ο αντρας μου; εκεινος ο καημένος λεει αυτα εχουμε θα πορευθούμε με οτι εχουμε. Κ πιστεύει ότι θα χωρέσουμε όλοι μαζί ή οτι γίνεται να χωρίσουμε το δωμάτιο κλπ. Εγω ομως δεν μπορω να το δω ετσι. Δεν συμφωνώ κ με εχει πιασει ένας κακός αρνητισμος. Πως εχω γίνει ετσι; εγω δεν ήμουν ετσι... σορρυ για το σεντονι αλλα ειλικρινα τα σκέφτομαι τοσα βραδυα κ αν τα πω στον αντρα μου θα μαλώσουμε...εχει πολλά στο κεφάλι του..

  • Μπερδεμένη/-ος 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααααα που μένεις κανονικά ?

Ναι καλά θα κάνεις γτ από την ομαδουλα μου είχαμε ένα κορίτσι που γέννησε στο τσακ στο μαιευτήριο κ όχι στο αμάξι η τρεληηη!! Ερχόταν από Ναύπλιο!!

Εγώ είμαι από Κεφαλονιά!!!! Είπα να έχω ένα.μηνα μπροστά μου!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

@Renez μου να τον χαίρεσαι τον μπεμπακο σου που μεγαλωσε! Αχ πρεπει να είναι μαγικό συναισθημα! Ανυπομονω να το νιωσω! Χαίρομαι που έφτιαξε κ ο ύπνος σας! Αντε να μπαίνετε σε φυσιολογικους ρυθμούς! 

@Woman88 αχ κ εγω μακαρονια χωρίς τυρι ουτε να το σκεφτώ! Ειμαι κ μακαρονου κ τρελαινομαι κ για τυριά. Τι να κανουμε.. αχ πλησιάζει η Πεμπτη! Η αγωνία στο κόκκινο! 

Κοριτσια εντωμεταξυ τελευταία νιωθω πως εχω αλλάξει. Εννοω οτι εχω γίνει γκρινιάρα κ τα βλέπω όλα αρνητικά. Θα έλεγε κανείς ότι είμαι αχάριστη κ αντι να ευχαριστώ Τον Θεό για όσα μας έχει δώσει, εγω θελω αλλα. Αλλα ρ κοριτσια με ενοχλει που κάθεται ο αντρας μ με τη μαμά του κ συζητάνε για το πως θα γίνει το δωμάτιο μας 2 δωμάτια για να κοιμούνται τα παιδιά εκεί. Δεν γίνεται αυτό που λένε. Ξερω οτι δεν μπορούμε να φτιάξουμε το υπόλοιπο σπιτι λογω οικονομικών αλλα κ το δωμάτιο που εχουμε τωρα έχει περίεργη διαρρύθμιση με ένα παράθυρο μονο απομακρυσμενο κ μπάνιο μέσα στο δωμάτιο. Το μοναδικό.μπανιο του σπιτιού. Πως θα χωριστεί σε 2 δωματια; το ενα δωμάτιο δεν θα έχει καν παράθυρο. Επισης δεν θα χωράνε καν ντουλαπες. Θα ειναι σαν αποθηκη. Δεν τα συζητανε βεβαια σοβαρά αλλα οτςν πχ λεει ο αντρας μ στη μαμα του οτι άνετα χωράνε 2 δωμάτια εκει μεσα εκεινη συμφωνεί. Δεν χωράνε ομως. Τα παιδιά χρειαζονται κ πραγματα. Ντουλαπες, γραφείο αργοτερα, παιχνίδια κλπ. Κ με εχει παρει απο κατω. Ξερω πως δεν έχουμε τα λεφτά να φτιάξουμε το σπιτι αλλα στεναχωριεμαι που σκέφτομαι ότι μπορεί για πολλά χρόνια να ειμαστε όλοι σε ένα δωμάτιο ειδικα κ με ένα 2ο παιδι κ θα είμαστε στριμωγμενοι, τα παιδια δεν θα έχουν τον χώρο τους κλπ. Ή οτι μπορει να το χωρησουν το δωμάτιο κ το ενα πχ να μην έχει παράθυρο κ να ειναι σαν αποθηκη. Δεν γίνεται αυτό που λένε. Μέχρι ππυ ο αντρας μ.ειπε να μεταφερθούμε εμεις στο χώρο του σαλονιού που εχουμε μια εσοχη κ έχουμε το γραφείο εκει τωρα με τους υπολογιστές κ να το κλείσουμε με μια γυψοσανιδα κ να κοιμόμαστε εμεις εκει. Που επισης δεν θα έχει παράθυρο κ επισης δεν θα χωραμε. Ειναι μια μικρη εσοχή που χωράει με το ζόρι εναν πάγκο γραφείου κ 2 καρέκλες. Που θα χωρέσει εκει διπλό κρεβάτι; κ μου λεει ετσι κ αλλιώς για έναν υπνο θα το θέλουμε κ συμφωνεί παλι η μαμα του. Ναι ρ παιδιά για έναν υπνο αλλα ανθρώπινο. Εγω θα παθω καταθλιψη ετσι νιώθοντας οτι ειμαι κλεισμενη σε μια τρύπα σαν τα ποντίκια χωρίς παράθυρα. Δεν μπορω να ειμαι ετσι κλεισμενη. Κ στεναχωριεμαι κ εκνευρίζομαι τοσο πολυ ππυ δεν μπορούμε να φτιάξουμε έστω ενα δωμάτιο απο το υπόλοιπο σπιτι που είναι αχτιστο. Ετσι μου έρχεται να παρω δάνειο. Αλλα χωρίς δουλειά ουτε θα το εγκρίνουν ουτε θα έχω λεφτά να το πληρώνω. Βεβαια μετα τη γεννα αν βρω δουλειά ειλικρινα θα το σκεφτώ. Αν κ δεν θα συμφωνήσει ο αντρας μ. Κ τι να κανω ομως; για 2-3 χρόνια το κατάλαβαινω να ειναι το παιδι στο δωμάτιο.μας αλλα μετά θα θέλει κ αυτο το χωρο του, τα έπιπλα του, θα ρθει κ ενα 2ο παιδι πρώτα ο Θεός. Τι θα γινει τοτε; που θα χωρέσουμε; αχ αυτα σκέφτομαι κ με πιανει αχαριστία κ αγχος κ νεύρα κ αρνητισμός. Δεν μπορω να τα βλέπω κ εγω θετικα οπως ο αντρας μου; εκεινος ο καημένος λεει αυτα εχουμε θα πορευθούμε με οτι εχουμε. Κ πιστεύει ότι θα χωρέσουμε όλοι μαζί ή οτι γίνεται να χωρίσουμε το δωμάτιο κλπ. Εγω ομως δεν μπορω να το δω ετσι. Δεν συμφωνώ κ με εχει πιασει ένας κακός αρνητισμος. Πως εχω γίνει ετσι; εγω δεν ήμουν ετσι... σορρυ για το σεντονι αλλα ειλικρινα τα σκέφτομαι τοσα βραδυα κ αν τα πω στον αντρα μου θα μαλώσουμε...εχει πολλά στο κεφάλι του..

Ρε αγάπη μου,συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι δεν είναι ωραιο να κανονίζουν χωρίς το ξενοδόχο η πεθερά κ ο άντρας σου κ φυσικά θα ήταν καταθλιπτικά δωμάτια /"αποθήκες"!!

 Ενα πράγμα θα σε ρωτήσω όμως εγω με όλο το θάρρος που μας δίνεις λέγοντας τα μας..

Εφόσον ήδη στο 1ο παιδί είστε δύσκολα κ σε θέμα χώρου κ οινομικα,ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ????

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ είμαι από Κεφαλονιά!!!! Είπα να έχω ένα.μηνα μπροστά μου!!!

Αχχχ πρώτα ο Θεός θέλουμε να έρθουμε τις πρώτες οικογενειακές μας διακοπές εκει:x

Νοσοκομείο έχετε εκεί σωστά?(ρωτάω γτ όσο θα είναι τόσο μικρό το παιδί θέλω πάντα ο μη γένοιτο κάτι να υπάρχει ιατρική περίθαλψη όπου πηγαίνουμε..)

Κ καλά θα κάνεις κοριτσάκι μου να έχεις χρόνο ,καλύτερα να είσαι εκ του ασφαλούς εδώ κ ας γεννήσεις κ τέλος του μήνα σου παρά με το άγχος!! Εμένα από την ομάδα μου πάνω από τις μισές γεννησαμε πριν την Πητ μας(όχι πρόωρα,αν κ είχαμε κ 3 νινακια..αλλά από 37η κτλ..κ εγώ 38&2 γέννησα..)

Θύμισε μου κατά δύο κοριτσάκια είναι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...