Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Vaso11.4.11 said:

Καλησπερα κορίτσια μου! Εγω χθες είχα μια οχι κ τοσο καλη μερα. Εχασα δυστυχώς την ανεργία μου. Ξέχασα να την ανανεωσω πρώτη φορά μετά από 3 χρόνια σχεδόν που την είχα κ την έχασα. Κ υπήρχε μια περίπτωση να μπορούσα να πάρω τα 400 ευρώ το επίδομα. Αλλα τωρα τπτ... θα πρέπει να ξεκινησω παλι απτην αρχη. Κ αν βγει κανα πρόγραμμα για ανέργους θα χτυπάω το κεφαλι μου που το έχασα. Ξενέρωσα πολυ χθες.. κ μεσα σ ολα ξανα μαλωσα χθες με τον συζηγο. Και χθες κ σημερα. Κ έριξα πολυ κλάμα κ φωνές. Κ φοβήθηκα τοσο πολυ για το μωρο γιατι ειχα κατι πονάκια μετα κ δεν το ένιωθα κ είπαμε τελος! Ο καθένας έχει τα δικά του αλλα δεν θα μας επηρεάζουν στο μεταξύ μας! Τα λύσαμε, τα βρήκαμε κ τωρα ολα καλα. Με βοήθησε κ στις δουλειές ο γλυκός μου, έπλυνε μια στοίβα πιατα με κατσαρόλες, χύτρα κλπ κ με έστειλε να μπω για μπάνιο για να ξεκουραστώ. Κ τωρα που χαλαρώνω δοξα Το Θεο νιωθω τις κλωτσιτσες του! Αλλιως θα ειχα τρελαθεί! Νόμιζα του εκανα κακο με τις στεναχωριες. Ολα καλα τωρα δεν θα ξανα γίνει αυτό. Το υποσχεθήκαμε για το μωρακι μας κ για εμάς. Στα θετικά τωρα, ήρθαν τα πραγματάκια που παρήγγειλα χθες. Ο αποστειρωτής, τα μπιμπερό, το σετ περιποίησης κ καδο απόρριψης για πάνες. Μονο το παρκοκρεβατο δεν έστειλαν αλλα λογικα θα το στείλουν χωριστά. Θα πάρω τηλ τη Δευτερα να δω. Επισης παρήγγειλα κ λίκνο μαζι με σετ προίκας κ κουνουπιερα. Κ μας έδωσε κ καποια πραγματάκια μια μαμα που της πρόσεχα τα παιδια 3 χρόνια. Μένουμε κοντα κ εχουμε.επαφες κ η γλυκουλα με βοηθαει οσο μπορει. Αυριο ππυ θα ειμαι ξεκούραστη θα τα ανοίξω να δω τι έχει μέσα. Τρελαινομαι για οτι εχει να κάνει με μωρουδιακα. 

@Woman88 εγω παρολο που τρωω καθε μερα γλυκα δεν εχω ανεβάσει ζάχαρο. 

@olpapa κ εγω εχω παρατηεησει οτι βαζω 2 κιλα ανα 2 με 3 εβδομαδες. Θα με βρισει ο γιατρος μ οταν με ξανα ζυγίσει. Δεν εχω ζυγιστεί απο τον τελευταίο υπερηχο αλλα σίγουρα θα εχω βαλει αρκετά. Για να δουμε... κ εγω καθε μερα γλυκο. Δεν μπορω αλλιως. Επίσης δεν μπορω αν δεν φαω. Πειναω συνέχεια. Ανα 2 με 3 ωρες. Αν δεν φαω εχω αναγουλα.

Είχες πάρει τα 400 στη προηγούμενη φάση; Απρίλιο Μάιο πότε ήταν που είχαν δώσει; Αν ναι δε θα έπαιρνες τώρα έτσι κ αλλιώς, τουλάχιστον μη σκας δηλαδή για αυτό...και γενικώς όσο μπορείς μη σκας για τέτοια πράγματα...εντάξει κρίμα που δε την ανανέωσες κ τώρα θα μετράει πάλι από την αρχή αλλά με το καλό μετά τη γέννα κ όταν θα μεγαλώσει λίγο το μικράκι σου θα γίνουν όλα.

Με γεια και τα πραγματάκια που πήρες! Εγώ περιμένω με το νέο χρόνο αφού κλείσω και τον 7ο μάλλον..

Ως τώρα με ρωτάει κάθε φορά στον υπέρηχο ο γιατρός κ μου λέει τι έγινε 2-2 μου τα λες τα κιλά; αλλά ακόμα δε με έχει βρίσει χαχα και τη τελευταία φορά μου κάνει πόσα κιλά είσαι πήγαινε να ζυγιστεις, αλλά του είπα κ μου κάνει α οκ αφού έχεις ζυγιστεί ήδη... Ωχ λέω άμα ζυγιστω και με ρούχα και βράδυ στο ιατρείο σωθηκαμε :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, olpapa είπε:

Είχες πάρει τα 400 στη προηγούμενη φάση; Απρίλιο Μάιο πότε ήταν που είχαν δώσει; Αν ναι δε θα έπαιρνες τώρα έτσι κ αλλιώς, τουλάχιστον μη σκας δηλαδή για αυτό...και γενικώς όσο μπορείς μη σκας για τέτοια πράγματα...εντάξει κρίμα που δε την ανανέωσες κ τώρα θα μετράει πάλι από την αρχή αλλά με το καλό μετά τη γέννα κ όταν θα μεγαλώσει λίγο το μικράκι σου θα γίνουν όλα.

Με γεια και τα πραγματάκια που πήρες! Εγώ περιμένω με το νέο χρόνο αφού κλείσω και τον 7ο μάλλον..

Ως τώρα με ρωτάει κάθε φορά στον υπέρηχο ο γιατρός κ μου λέει τι έγινε 2-2 μου τα λες τα κιλά; αλλά ακόμα δε με έχει βρίσει χαχα και τη τελευταία φορά μου κάνει πόσα κιλά είσαι πήγαινε να ζυγιστεις, αλλά του είπα κ μου κάνει α οκ αφού έχεις ζυγιστεί ήδη... Ωχ λέω άμα ζυγιστω και με ρούχα και βράδυ στο ιατρείο σωθηκαμε :lol:

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου! 

Χαχαχα εμενα με ζυγιζει εκει οποτε δεν μπορω να το αποφύγω χαχα! Αχ ασε θα έχω βάλει αλλα ποσα τωρα που θα ξανα παω. Αλλα ρ συ όποιον κ να εχω ρωτησει μου έχουν πει ότι ειμαι μια χαρα κ να μην αγχωνομαι κ να το ευχαριστηθώ. Κ πολλες μανουλες επισης μου λέγανε για υπερβολικά κιλα που πηρανε πχ 20 κιλα. Αρα καλα είμαστε εμείς ακόμα χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου! 

Χαχαχα εμενα με ζυγιζει εκει οποτε δεν μπορω να το αποφύγω χαχα! Αχ ασε θα έχω βάλει αλλα ποσα τωρα που θα ξανα παω. Αλλα ρ συ όποιον κ να εχω ρωτησει μου έχουν πει ότι ειμαι μια χαρα κ να μην αγχωνομαι κ να το ευχαριστηθώ. Κ πολλες μανουλες επισης μου λέγανε για υπερβολικά κιλα που πηρανε πχ 20 κιλα. Αρα καλα είμαστε εμείς ακόμα χαχαχα 

Θα σας πω την προσωπική μου εμπειρία με τα κιλά. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα 25 κιλά κ ειλικρινά ακόμα δεν ξέρω πώς. Έτρωγα κανονικά. Δλδ δεν έτρωγα βράδυ δεν έτρωγα απ έξω κ δεν έτρωγα κ γλυκά. Παρ' όλα αυτά ο γιατρός κάθε φορά μου έβαζε τις φωνές κ του έλεγα η κακομοίρα ότι δεν κάνω υπερβολές. Είχα γίνει σαν μπαλόνι. Απ τον 7ο κ μετά φορούσα ρούχα του άντρα μου. Κ παπούτσια μόνο παντόφλες! Ευτυχώς π ήταν καλοκαίρι γτ σε κανένα κλειστό παπούτσι δεν χωρούσε το πόδι μου. Ήμουν ένα δράμα απ τα κιλά! Είχαν πρηστει μέχρι κ τα χείλη μου!! Μπαλόνι σας λέω αληθινό! Όταν με το καλό γέννησα, ευχαριστηθηκα όσο τπτ το φαγητό του μαιευτηρίου κ μετά είπα τέλος. Τις πρώτες λοιπόν 40 μέρες με το μωρο( το οποίο δεν κοιμόταν κι έκλαιγε συνέχεια) έχασα τα 20 κιλά. Η αλήθεια είναι ότι δεν έτρωγα καλά γτ δεν προλάβαινα κ παρελειπα γεύματα. Δεν το έκανα όμως επίτηδες. Δεν το κατάλαβα πως τα έχασα. Βοήθησε πολύ κι ο θηλασμός!! Αλλά κυρίως ξεπρηστηκα! Θέλω να πω ότι πολλά απ αυτά που παίρνουμε είναι πρήξιμο κ κατακράτηση.  Αφού όταν πήγα στον γιατρο να με δει στις 40 μέρες δεν το πίστευε. Μ λέει μακάρι να μπορούσα να σε βάλω φωτογραφία στο ιατρείο να σε βλέπουν κι οι άλλες κοπέλες. Οπότε αυτή την φορά, παρ όλο που είμαι ήδη πάλι +7 κιλά δεν μ λέει τίποτα! Ξερει οτι το σώμα μου έτσι συμπεριφέρεται στην εγκυμοσύνη! Αγχώνομαι κ πάλι γτ δεν ξέρω αν αυτή τη φορά θα τα χάσω τόσο εύκολα αλλά κορίτσια δεν γίνεται να κάνουμε κ δίαιτα. Να τρώμε καλά αλλά όσο μπορούμε υγιεινά κι όλα θα πάνε μια χαρά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Θα σας πω την προσωπική μου εμπειρία με τα κιλά. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα 25 κιλά κ ειλικρινά ακόμα δεν ξέρω πώς. Έτρωγα κανονικά. Δλδ δεν έτρωγα βράδυ δεν έτρωγα απ έξω κ δεν έτρωγα κ γλυκά. Παρ' όλα αυτά ο γιατρός κάθε φορά μου έβαζε τις φωνές κ του έλεγα η κακομοίρα ότι δεν κάνω υπερβολές. Είχα γίνει σαν μπαλόνι. Απ τον 7ο κ μετά φορούσα ρούχα του άντρα μου. Κ παπούτσια μόνο παντόφλες! Ευτυχώς π ήταν καλοκαίρι γτ σε κανένα κλειστό παπούτσι δεν χωρούσε το πόδι μου. Ήμουν ένα δράμα απ τα κιλά! Είχαν πρηστει μέχρι κ τα χείλη μου!! Μπαλόνι σας λέω αληθινό! Όταν με το καλό γέννησα, ευχαριστηθηκα όσο τπτ το φαγητό του μαιευτηρίου κ μετά είπα τέλος. Τις πρώτες λοιπόν 40 μέρες με το μωρο( το οποίο δεν κοιμόταν κι έκλαιγε συνέχεια) έχασα τα 20 κιλά. Η αλήθεια είναι ότι δεν έτρωγα καλά γτ δεν προλάβαινα κ παρελειπα γεύματα. Δεν το έκανα όμως επίτηδες. Δεν το κατάλαβα πως τα έχασα. Βοήθησε πολύ κι ο θηλασμός!! Αλλά κυρίως ξεπρηστηκα! Θέλω να πω ότι πολλά απ αυτά που παίρνουμε είναι πρήξιμο κ κατακράτηση.  Αφού όταν πήγα στον γιατρο να με δει στις 40 μέρες δεν το πίστευε. Μ λέει μακάρι να μπορούσα να σε βάλω φωτογραφία στο ιατρείο να σε βλέπουν κι οι άλλες κοπέλες. Οπότε αυτή την φορά, παρ όλο που είμαι ήδη πάλι +7 κιλά δεν μ λέει τίποτα! Ξερει οτι το σώμα μου έτσι συμπεριφέρεται στην εγκυμοσύνη! Αγχώνομαι κ πάλι γτ δεν ξέρω αν αυτή τη φορά θα τα χάσω τόσο εύκολα αλλά κορίτσια δεν γίνεται να κάνουμε κ δίαιτα. Να τρώμε καλά αλλά όσο μπορούμε υγιεινά κι όλα θα πάνε μια χαρά!!

Μπραβο σου Μπεττυ μου που τα έχασες! Ελπίζω να τα καταφέρω κ εγω οταν με το καλο ερθει η ωρα να επανέλθω. Γιατι ηδη εχω πρηστεί πολυ κ με βλέπω να γίνομαι πολυ χειροτερα μέχρι το τελος. Το κακό είναι ότι τρωω κ χαζομάρες. Δεν μπορω να συγκρατηθω . Πάντα ήμουν επιρρεπής στα λιπαρά κ στα γλυκα. Εχω κανει ήδη μεγάλη κοιλια κ ειμαι ακομα στον 6ο. Φανταζομαι οτι το περισσότερο ειναι πρηξιμο κ κατακράτηση που λες κ εσυ. Αλλα ποσο θα παει μέχρι τον Απριλιο; θα γίνω φαλαινακι. Ηδη ειμαι χαχα


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Μπραβο σου Μπεττυ μου που τα έχασες! Ελπίζω να τα καταφέρω κ εγω οταν με το καλο ερθει η ωρα να επανέλθω. Γιατι ηδη εχω πρηστεί πολυ κ με βλέπω να γίνομαι πολυ χειροτερα μέχρι το τελος. Το κακό είναι ότι τρωω κ χαζομάρες. Δεν μπορω να συγκρατηθω . Πάντα ήμουν επιρρεπής στα λιπαρά κ στα γλυκα. Εχω κανει ήδη μεγάλη κοιλια κ ειμαι ακομα στον 6ο. Φανταζομαι οτι το περισσότερο ειναι πρηξιμο κ κατακράτηση που λες κ εσυ. Αλλα ποσο θα παει μέχρι τον Απριλιο; θα γίνω φαλαινακι. Ηδη ειμαι χαχα

Χαχαχχαχαχαχαχ!!! Θα τα καταφέρουμε!!! Δεν θα προλαβαίνουμε να τρώμε!!! Χιχιχιχιιχιχιχι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε βρε κορίτσια !! Έχω να μπωωω οφουυυ .. είχα εξετάσεις αγγλικων  ευτυχώς το έδωσα το  c2 εχθές ξεμπέρδεψα  οπότε ξανά εδώ ... κοιτούσα πως θα μεγαλώσω το σπίτι να γκρέμισω τοίχους να πάρω τιμές ... έτσι σε δουλειά να βρισκόμαστε!! Δεν έχω δει  τπτ από .. τότε πριν την αυχενικη!  Πώς είναι τα μικρά φυλο είδατε ;;; Εγώ πάω για τη  3η κόρη ! (Όποια θέλει τιπς της λεω μετά χαράς!! Χαχαχα)  νιώθετε τα μωράκια πλέον ;; πόσα κιλά πηρατε  έως τώρα ; (αυτό κάπου το πήρε το μάτι μου - θέμα π καιει !! 

On 28/11/2020 at 2:41 ΠΜ, Καλλια35 είπε:

Κορίτσια μου εσείς τι μου προτείνετε για τις ραγαδες; Εκτός αυτού το πρόσωπο μου έχει έντονη ξηροδερμια σε βαθμό που φεύγουν κομμάτια.Δε θέλω χημικά.Οτι ποιο βιολογικό γίνεται.

Λάδι . Ελαιόλαδο .  Σε όλες τις εγκυμοσύνες μπορεί τα κιλά να μ έμειναν    αλλά  τουλ ραγάδα δεν είδα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα! Σας διάβαζα τόσες μέρες (ελπίζοντας να μην έχασα κάποιο σημαντικό θέμα) , αλλά δεν έχω και πολυ χρόνο στη διάθεσή μου! Είμαστε σε διαδικασία μετακόμισης και είμαι κομμάτια! Η μέση μου με έχει πεθάνει! Λοιπόν @Vaso11.4.11 την patpat την έχω βάλει και εγώ στο μάτι! Έχει απίθανα ρούχα και σε πολύ καλές τιμές! Σιγουρα θα δοκιμάσουμε στο μέλλον να πάρουμε κάτι από εκεί.. Μεγεια όλα τα πραγματάκια που πήρες για το μωράκι σου! Εμείς θα ξεκινήσουμε τις αγορές κατά το Φεβρουάριο και θα πάρουμε τα πολύ βασικά (δεν είμαι σίγουρη ποια είναι αυτά, θα μιλήσω όμως με έμπειρες μανούλες να πάρω γνώμη). @Aressana χαρά στο κουράγιο σου και καλά αποτελέσματα εύχομαι! Πώς είναι η διαδικασία των εξετάσεων με τον ιό; ηλεκτρονικά έδωσες; ξεκίνησα κι εγώ μαθήματα proficiency για να σκοτώνω τις ώρες μου. Εμάς κατά πάσα πιθανότητα είναι αγοράκι ( είναι το πρώτο μας παιδί), θέλω συνταγή για κορίτσι στο δεύτερο πρώτα ο Θεός!! Χαχα! Όσο για τα κιλά Μέχρι πριν 2 εβδομάδες ήμουν 8 κιλά πάνω, με έβαλε χέρι η γιατρός μου και εραψα λίγο το στόμα μου με τα γλυκά και τα ζυμαρικά, αλλά δεν ξανά ανέβηκα στη ζυγαριά! Δεν τολμάω! Είμαι κουκλίτσα με την κοιλίτσα μου και την αγαπάω όπως είναι χιχι! Ξεκίνησα να διαβάζω το μικρό πρίγκιπα στον πρίγκιπα μου ελπίζοντας ότι με ακούει και του αρέσει αυτο που ακούει, του βάζω μουσική πιάνο. Έχω αρχίσει να νιώθω κάτι σα Μπουρμπουλήθρα που σκάει, δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω αλλιώς! όσον αφορά τις εξετάσεις και το σίδηρο που διάβασα παραπάνω κάπου, ειναι φυσικογικο να πέφτει ο αιματοκρίτης στην εγκυμοσύνη, αλλά με κατάλληλη διατροφή και λίγο βοήθημα _ σίδηρο, πιστεύω μπορεί να ισορροπήσει κάπως. Κι εμένα ο αιματοκρίτης μου ριναι στο 30 και πιθανότατα να αλλάξω σίδηρο σε 2 εβδομάδες που θα κάνω επαναληπτικές εξετάσεις. Κατά τ' αλλα κορίτσια Πώς είστε; πώς περνάτε τη μέρα σας; 

  • Μου αρέσει 1

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Firsttimemom είπε:

  Πώς είναι η διαδικασία των εξετάσεων με τον ιό; ηλεκτρονικά έδωσες; ξεκίνησα κι εγώ μαθήματα proficiency για να σκοτώνω τις ώρες μου.

Ναι ηλεκτρονικά  είναι νέο αναγνωρισμένο από τον ΑΣΕΠ ,  κάναμε ονλινε μαθήματα 2  2.5 μήνες  2 3 ώρες κάθε βδομάδα , και .. εάν δεν έχει πεχτει τπτ σοβαρό θεωρώ θα το χω πιάσει !! Ήμουν πολύ διστακτικη γτ δεν υπάρχει άλλο σε τέτοιο στυλ  παραυτα το θεώρησα πανεύκολο   και ειδικά εάν το έχω περάσει θα το προτείνω με χίλια!  Ήδη  δηλαδή θα το προτείνω πλέον αυτό . ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ β επιπέδου έκλεισα στης 8 στη βιοιατρικη ...  . Θα είμαι 20 +4 νομίζω . Πολυ νωρίς και θέλω να το πω του γιατρού μήπως μ ξαναγράψει  την εξέταση . Κ την καμπύλη σακχάρου μ έγραψε ενώ ξέρω πώς γίνεται 24-28  βδομάδες . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαστε σε αναμονή της Β επιπέδου!! Την Πέμπτη έχουν 2 κορίτσια από εδώ κι εγώ υπέρηχο στον γιατρό!!! @Aressana ποσων εβδομάδων είσαι;;; με το καλό κι η τρίτη κόρη!! Πω πω σας θαυμάζω  όσες πάτε για 3ο παιδί! Εγώ πάω για το δεύτερο κ πάλι μου φαίνεται πολύ δύσκολο!!! Εμείς δεν έχουμε μάθει ακόμα με σιγουριά φύλο! Μάλλον αγορακι...με μεγάλη επιφύλαξη ομως! Κι έχουμε ήδη ένα αγοράκι οπότε με βλέπω για αγορομανα! Βασίλισσα θα μ έχουν οι άντρες μου!! Χιχιχιχι!! Όταν με ρωτάνε το φύλο οι γύρω μου κ τους λέω μάλλον είναι αγορακι μου απαντάνε ε εντάξει δεν πειράζει...λες κ πρέπει όλοι να κάνουμε ένα αγόρι κι ένα κορίτσι! Με νοιάζει τόσο πολύ να είναι υγιες το μωρο που το τελευταίο που με απασχολεί είναι το φύλο! Από κιλά κι εγώ είμαι +6! Ούτε που καταλαβαίνω πως ανεβαίνει η ζυγαριά!!

Just now, Aressana είπε:

Εγώ β επιπέδου έκλεισα στης 8 στη βιοιατρικη ...  . Θα είμαι 20 +4 νομίζω . Πολυ νωρίς και θέλω να το πω του γιατρού μήπως μ ξαναγράψει  την εξέταση . Κ την καμπύλη σακχάρου μ έγραψε ενώ ξέρω πώς γίνεται 24-28  βδομάδες . 

Η καμπύλη είναι όντως νωρίς. Μηπως ειναι λιγο ανεβααμενο το ζαχαρο στις μηνιαίες εξετασεις κ θελει να το τσεκάρει;

Just now, Firsttimemom είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα! Σας διάβαζα τόσες μέρες (ελπίζοντας να μην έχασα κάποιο σημαντικό θέμα) , αλλά δεν έχω και πολυ χρόνο στη διάθεσή μου! Είμαστε σε διαδικασία μετακόμισης και είμαι κομμάτια! Η μέση μου με έχει πεθάνει! Λοιπόν @Vaso11.4.11 την patpat την έχω βάλει και εγώ στο μάτι! Έχει απίθανα ρούχα και σε πολύ καλές τιμές! Σιγουρα θα δοκιμάσουμε στο μέλλον να πάρουμε κάτι από εκεί.. Μεγεια όλα τα πραγματάκια που πήρες για το μωράκι σου! Εμείς θα ξεκινήσουμε τις αγορές κατά το Φεβρουάριο και θα πάρουμε τα πολύ βασικά (δεν είμαι σίγουρη ποια είναι αυτά, θα μιλήσω όμως με έμπειρες μανούλες να πάρω γνώμη). @Aressana χαρά στο κουράγιο σου και καλά αποτελέσματα εύχομαι! Πώς είναι η διαδικασία των εξετάσεων με τον ιό; ηλεκτρονικά έδωσες; ξεκίνησα κι εγώ μαθήματα proficiency για να σκοτώνω τις ώρες μου. Εμάς κατά πάσα πιθανότητα είναι αγοράκι ( είναι το πρώτο μας παιδί), θέλω συνταγή για κορίτσι στο δεύτερο πρώτα ο Θεός!! Χαχα! Όσο για τα κιλά Μέχρι πριν 2 εβδομάδες ήμουν 8 κιλά πάνω, με έβαλε χέρι η γιατρός μου και εραψα λίγο το στόμα μου με τα γλυκά και τα ζυμαρικά, αλλά δεν ξανά ανέβηκα στη ζυγαριά! Δεν τολμάω! Είμαι κουκλίτσα με την κοιλίτσα μου και την αγαπάω όπως είναι χιχι! Ξεκίνησα να διαβάζω το μικρό πρίγκιπα στον πρίγκιπα μου ελπίζοντας ότι με ακούει και του αρέσει αυτο που ακούει, του βάζω μουσική πιάνο. Έχω αρχίσει να νιώθω κάτι σα Μπουρμπουλήθρα που σκάει, δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω αλλιώς! όσον αφορά τις εξετάσεις και το σίδηρο που διάβασα παραπάνω κάπου, ειναι φυσικογικο να πέφτει ο αιματοκρίτης στην εγκυμοσύνη, αλλά με κατάλληλη διατροφή και λίγο βοήθημα _ σίδηρο, πιστεύω μπορεί να ισορροπήσει κάπως. Κι εμένα ο αιματοκρίτης μου ριναι στο 30 και πιθανότατα να αλλάξω σίδηρο σε 2 εβδομάδες που θα κάνω επαναληπτικές εξετάσεις. Κατά τ' αλλα κορίτσια Πώς είστε; πώς περνάτε τη μέρα σας; 

Τον λατρεύω τον μικρό πρίγκιπα! Τον είχα κ ως θέμα στη βάφτιση του μικρού μου!! Καλά κάνεις κ του διαβάζεις...καταλβαινουν τα πάντα! Κι εγώ νιώθω μπουρμπουληθρες! Κι είμαι σίγουρη πλέον ότι είναι το μωρό!! Είναι υπέροχη αίσθηση! Τα κιλά είναι ένα θέμα γτ εγκυμοσύνη κ καραντίνα δεν είναι βοηθητικός συνδυασμός!! Εμείς λόγω της κατάστασης προσπαθούμε να απασχολήσουμε όλη μέρα τον μικρό μέσα στο σπίτι! Πολύ δύσκολο! Πόσο να παίξουμε πια! Παρακαλάμε να βγάλει λίγο ήλιο για να βγούμε λίγο έξω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

89 νομιζω είχα τη προηγούμενη φορά  ... δε ξέρω θα πάρω τηλ .. στη προηγούμενη εγκυμοσυνη η καμπύλη ήταν  στα ορια .. Αλλά δε πιστεύω πως το θυμάται όταν το έιχά αναφέρει!  Τώρα είμαι 19 κ 2!!

 

Καλά αυτό το δε πειράζει κ σε μένα το λένε.. πόσο με εκνευριζειιιιιι ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

89 νομιζω είχα τη προηγούμενη φορά  ... δε ξέρω θα πάρω τηλ .. στη προηγούμενη εγκυμοσυνη η καμπύλη ήταν  στα ορια .. Αλλά δε πιστεύω πως το θυμάται όταν το έιχά αναφέρει!  Τώρα είμαι 19 κ 2!!

 

Καλά αυτό το δε πειράζει κ σε μένα το λένε.. πόσο με εκνευριζειιιιιι ... 

Ίσως θέλει να είναι σίγουρος! Αλλά δεν είναι κακό να τον ρωτήσεις!! Ναι κι εμένα μ εκνευριζειιιιιι...πάρα πολύ!!! Αλλά θα σταματήσω να δίνω σημασία γτ οι γύρω μας πάντα έχουν κάτι να πουν!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τσακωθεί γι'αυτό .. είπε κάνεις Πώς πειράζει η στεναχωριέται κάποιος ;; πωωπω  μ ανάβουν τα λαμπάκια -Εγώ κ το δέντρο ! 

Πάντως είναι αλήθεια στο 2ο κ εγώ είχα ζόρια.. Τώρα στο 3ο  δεν το σκευτομαι καν.. Αφού λέω του άντρα μου  σε αυτή την εγκυμοσυνη όλα θα τα κάνουμε τελευταία στιγμή .. ( να ξεθαψουμε τη κούνια να μας στείλουν το λίκνο να βρούμε στρώμα να δω π είναι τα σεντόνια  κ οι κουβέρτες , ρούχα ευτυχώς έχω ουυυ   αλλά κ αυτά πρέπει να τα διαλέξω .. κλπ κλπ )

Ε μου λέει αυτό είναι εμπειρία ... Τι του λες ;!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Τι κάνετε βρε κορίτσια !! Έχω να μπωωω οφουυυ .. είχα εξετάσεις αγγλικων  ευτυχώς το έδωσα το  c2 εχθές ξεμπέρδεψα  οπότε ξανά εδώ ... κοιτούσα πως θα μεγαλώσω το σπίτι να γκρέμισω τοίχους να πάρω τιμές ... έτσι σε δουλειά να βρισκόμαστε!! Δεν έχω δει  τπτ από .. τότε πριν την αυχενικη!  Πώς είναι τα μικρά φυλο είδατε ;;; Εγώ πάω για τη  3η κόρη ! (Όποια θέλει τιπς της λεω μετά χαράς!! Χαχαχα)  νιώθετε τα μωράκια πλέον ;; πόσα κιλά πηρατε  έως τώρα ; (αυτό κάπου το πήρε το μάτι μου - θέμα π καιει !! 

Λάδι . Ελαιόλαδο .  Σε όλες τις εγκυμοσύνες μπορεί τα κιλά να μ έμειναν    αλλά  τουλ ραγάδα δεν είδα!!

Καλως την! Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις αγγλικών! Και με το καλο να φτιάξετε κ το σπιτι σας! Κ εγω κοριτσακι εχω οποτε θελω τιπς χιχι! Ειναι το πρωτο μου! Την Πέμπτη εχω β επιπεδου πρωτα ο Θεος! Απο κιλα μέχρι τον τελευταίο υπερηχο ημουν συν 5 κιλα. Ε τώρα θα χω βαλει σιγουρα αλλα 2-3. Το νινι το νιώθω απο την 19η εβδομαδα κ οσο περνούσαν οι μερες το ένιωθα κ περισσότερο! Πλεον νιωθω κανονικα χτυπηματα! Χθες τ βραδυ ειδικα μου εδωσε πολυ δυνατές κλωτσιες το γλυκουλι μου ❤❤❤

@Firsttimemom σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου! Και εσείς με το καλο να κάνετε τις αγορές σας κ με το καλο κ η μετακόμιση σας κ υπομονη! Το σιδηρο κ μενα επεσε οπως κ η φερριτηνη. Παίρνω πλεον χαπια γιατι έπαιρνα σιρόπι πριν. Κ θα τρωω λιγο παραπάνω κόκκινο κρέας που δεν ετρωγα κ πιστεύω να ανέβει. Κατά τα άλλα βαρετά τωρα με την καραντίνα. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...