Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, kiki_taki είπε:

Καλημέρα σας,

Με λένε Κική είμαι 32 χρονών και ύστερα από 3 αποβολές και προσπάθεια για να μην μας πάρει από κάτω ΠΗΤ 20/4.

Χαίρομαι που μπήκα στην παρέα σας!

Καλημέρα! Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Αυτό σημαίνει ότι έχετε κάνει ήδη και τη β επιπέδου;; πες μας περισσότερες λεπτομέρειεςγια το μωράκι σουυυυ!!

Just now, Mira94 είπε:

@Vaso11.4.11 @Maria92 εγω ειμαι 22 εβδομάδων!!! Εγώ το καλοκαίρι γίνομαι 27 κ παντρεύτηκαμε το 2019 με τον άντρα μου!!! Άρα πάνω κάτω όλες το ίδιο!!

Κι εγώ κορίτσια 22 εβδομάδων και το καλοκαίρι γίνομαι 27!! 

  • Μου αρέσει 1

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι 30 θα αρχίσω να κλαίω!! Κ θρησκευτικό γάμο δεν έχω κάνει ακόμα! Αναβλήθηκε λόγω κοροναϊου! Σκοπεύω να τον κάνω το καλοκαίρι του 22! Να δω πως θα το κάνω με 2 παιδιά!! Χιχιχιχιχι!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! τι κάνετε; Προσπάθησα να φτιάξω νεο λογαριασμό αλλα μου λεει το μειλ υπαρχει ηδη (εφοσον εχω αυτον τον λογαριασμο) και δεν ξερω πως να το κανω γτ θελω οταν χαζευω στο κινητο να σας απανταω και απο κει !!! 

@olpapa kai @Vaso11.4.11 αυτο που λετε για τα χτυπηματα και εγω το εχω ! καιγομαι οταν μαγειρευω χτυπάω μονή μου αφηστε χαχαχαχα!!!!

Βάσω μου με τα γλυκά ναι οσο δυσκολο και αν ειναι προσεξε το όχι για τα κιλά, ουτε για το ζαχαρο αλλα δεν προσφέρουν τοσα πολλα. Ειναι δυσκολο να αντισταθεις στα ατιμα !! κΑι εγω εφτιαξα μελομακαρονα και τα τρωω 2-2!!!!  Απλα να ενταξεις στη διατροφή σου και φρουτάκια και λαχανικούλια !! Ειμαστε και στην καρδια των γιορτων χαχαχα και θα βαλουμε κιλα για πλακα !!! δεν πειραζει εμεις και τα νινακια να ειμαστε καλα!!!Εγω καμπύλη θα κάνω 26η ή 27η εβδομαδα καθως μου ειπαν τοσο ο γυναικολογος μου  , η ενδοκρινολογος μου και η μαία ότι η εξεταση ειναι πιο αντιπροσωπευτική οταν γινεται μεταξυ 25ης και 28ης εβδομαδας. ΘΑ μου τη γραψει στο επομενο ραντεβου ! 

Οι υπολοιπες ποτε θα κανετε καμπυλη σε ποια εβδομαδα?

@Firsttimemom συγχαρητηρια για τον β επιπεδου !!!!! να ρωτησω τα ματακια απο τον 7ο τα ανοιγουν;

@Maria92 καλως ηρθες στο παρεακί μας με το καλό το νινί σου !! Φιλόλογος κι εσυ ? Αχ αστα και να καθεσαι τοσες ωρες μπροστα απο μια οθονη να μιλας συνεχεια ειναι λιγο σπαστικο !! Ποτε θα σταματησεις ? 

@kiki_taki καλως ηρθες και εσυ !!! και εγω εχω περασει πολλα ομως δεν το εβαλα κατω !! Να θυμασαι πως η φυση ξερει τι κάνει και ο,τι έγινε εγινε!! Τωρα κοιτας μπροστα και κανε ονειρα για το μωρακί σου !!!!! Σε νιώθω απολυτα!!! 

@Betty90 32 εδω χαχαχαχα!!!! Μια χαρα θα εχεις παρανυφακια τα μωρακια σου !!!! Με το καλό !!!

Κοριτσια συγγνωμη αν δεν απαντησα  σε καποια αναρτηση αλλα σας διαβαζω μαζεμενες και μπορει κατι να το ξεχναω!

Με το πινακάκι τι θα κάνουμε ;

Κοριτσια σας εχει τυχει μετα την επαφη να εχετε πονακια σανπεριοδο καπως ?

αν ρωτησω πως βαζω τις εβδομαδες κατω παλι θα με βρισετε ?χαχαχαχα

 

Επίσης κοριτσια ποναω λιγακι στους γοφους στην πλάτη  και γενικά μετ ατις δουλειες νιωθω πολυ κουρασμενη . Σημερα μαγειρεψα σκουπισα αλλαξα σεντονια και καθαρισ αλιγο μπανιο και νιωθω λες και δε μπορω να περπατησω χαχαχα       

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Καλημέρα!!!! τι κάνετε; Προσπάθησα να φτιάξω νεο λογαριασμό αλλα μου λεει το μειλ υπαρχει ηδη (εφοσον εχω αυτον τον λογαριασμο) και δεν ξερω πως να το κανω γτ θελω οταν χαζευω στο κινητο να σας απανταω και απο κει !!! 

@olpapa kai @Vaso11.4.11 αυτο που λετε για τα χτυπηματα και εγω το εχω ! καιγομαι οταν μαγειρευω χτυπάω μονή μου αφηστε χαχαχαχα!!!!

Βάσω μου με τα γλυκά ναι οσο δυσκολο και αν ειναι προσεξε το όχι για τα κιλά, ουτε για το ζαχαρο αλλα δεν προσφέρουν τοσα πολλα. Ειναι δυσκολο να αντισταθεις στα ατιμα !! κΑι εγω εφτιαξα μελομακαρονα και τα τρωω 2-2!!!!  Απλα να ενταξεις στη διατροφή σου και φρουτάκια και λαχανικούλια !! Ειμαστε και στην καρδια των γιορτων χαχαχα και θα βαλουμε κιλα για πλακα !!! δεν πειραζει εμεις και τα νινακια να ειμαστε καλα!!!Εγω καμπύλη θα κάνω 26η ή 27η εβδομαδα καθως μου ειπαν τοσο ο γυναικολογος μου  , η ενδοκρινολογος μου και η μαία ότι η εξεταση ειναι πιο αντιπροσωπευτική οταν γινεται μεταξυ 25ης και 28ης εβδομαδας. ΘΑ μου τη γραψει στο επομενο ραντεβου ! 

Οι υπολοιπες ποτε θα κανετε καμπυλη σε ποια εβδομαδα?

@Firsttimemom συγχαρητηρια για τον β επιπεδου !!!!! να ρωτησω τα ματακια απο τον 7ο τα ανοιγουν;

@Maria92 καλως ηρθες στο παρεακί μας με το καλό το νινί σου !! Φιλόλογος κι εσυ ? Αχ αστα και να καθεσαι τοσες ωρες μπροστα απο μια οθονη να μιλας συνεχεια ειναι λιγο σπαστικο !! Ποτε θα σταματησεις ? 

@kiki_taki καλως ηρθες και εσυ !!! και εγω εχω περασει πολλα ομως δεν το εβαλα κατω !! Να θυμασαι πως η φυση ξερει τι κάνει και ο,τι έγινε εγινε!! Τωρα κοιτας μπροστα και κανε ονειρα για το μωρακί σου !!!!! Σε νιώθω απολυτα!!! 

@Betty90 32 εδω χαχαχαχα!!!! Μια χαρα θα εχεις παρανυφακια τα μωρακια σου !!!! Με το καλό !!!

Κοριτσια συγγνωμη αν δεν απαντησα  σε καποια αναρτηση αλλα σας διαβαζω μαζεμενες και μπορει κατι να το ξεχναω!

Με το πινακάκι τι θα κάνουμε ;

Κοριτσια σας εχει τυχει μετα την επαφη να εχετε πονακια σανπεριοδο καπως ?

αν ρωτησω πως βαζω τις εβδομαδες κατω παλι θα με βρισετε ?χαχαχαχα

 

Επίσης κοριτσια ποναω λιγακι στους γοφους στην πλάτη  και γενικά μετ ατις δουλειες νιωθω πολυ κουρασμενη . Σημερα μαγειρεψα σκουπισα αλλαξα σεντονια και καθαρισ αλιγο μπανιο και νιωθω λες και δε μπορω να περπατησω χαχαχα       

Καλημέρα! Πρέπει να βάλεις άλλο εμαιλ ναι... φτιάξε ένα για να κάνεις νέο λογαριασμό... Εγώ που θα τη κάνω τη καμπύλη το Σάββατο θα είμαι 24+6 οπότε σχεδόν κλεισμένες οι 25...

Για τα άλλα που ρωτάς...καλά επαφές ούτε να τις σκεφτώ φοβάμαι πάρα πολύ... και κουράζομαι ενώ το μόνο που κάνω είναι μαγείρεμα τίποτα άλλο!

@Betty90 εγώ δε μίλησα καθόλου που σας έπιασε με τις ηλικίες! 36! Ναι σκέψου το να μεγαλώσει και το δεύτερο παιδάκι σας και να το κάνετε το θρησκευτικό όταν θα ναι και τα δύο μικρούλικα να καταλαβαίνουν! θα είναι ωραία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα!!!! τι κάνετε; Προσπάθησα να φτιάξω νεο λογαριασμό αλλα μου λεει το μειλ υπαρχει ηδη (εφοσον εχω αυτον τον λογαριασμο) και δεν ξερω πως να το κανω γτ θελω οταν χαζευω στο κινητο να σας απανταω και απο κει !!! 

@olpapa kai @Vaso11.4.11 αυτο που λετε για τα χτυπηματα και εγω το εχω ! καιγομαι οταν μαγειρευω χτυπάω μονή μου αφηστε χαχαχαχα!!!!

Βάσω μου με τα γλυκά ναι οσο δυσκολο και αν ειναι προσεξε το όχι για τα κιλά, ουτε για το ζαχαρο αλλα δεν προσφέρουν τοσα πολλα. Ειναι δυσκολο να αντισταθεις στα ατιμα !! κΑι εγω εφτιαξα μελομακαρονα και τα τρωω 2-2!!!!  Απλα να ενταξεις στη διατροφή σου και φρουτάκια και λαχανικούλια !! Ειμαστε και στην καρδια των γιορτων χαχαχα και θα βαλουμε κιλα για πλακα !!! δεν πειραζει εμεις και τα νινακια να ειμαστε καλα!!!Εγω καμπύλη θα κάνω 26η ή 27η εβδομαδα καθως μου ειπαν τοσο ο γυναικολογος μου  , η ενδοκρινολογος μου και η μαία ότι η εξεταση ειναι πιο αντιπροσωπευτική οταν γινεται μεταξυ 25ης και 28ης εβδομαδας. ΘΑ μου τη γραψει στο επομενο ραντεβου ! 

Οι υπολοιπες ποτε θα κανετε καμπυλη σε ποια εβδομαδα?

@Firsttimemom συγχαρητηρια για τον β επιπεδου !!!!! να ρωτησω τα ματακια απο τον 7ο τα ανοιγουν;

@Maria92 καλως ηρθες στο παρεακί μας με το καλό το νινί σου !! Φιλόλογος κι εσυ ? Αχ αστα και να καθεσαι τοσες ωρες μπροστα απο μια οθονη να μιλας συνεχεια ειναι λιγο σπαστικο !! Ποτε θα σταματησεις ? 

@kiki_taki καλως ηρθες και εσυ !!! και εγω εχω περασει πολλα ομως δεν το εβαλα κατω !! Να θυμασαι πως η φυση ξερει τι κάνει και ο,τι έγινε εγινε!! Τωρα κοιτας μπροστα και κανε ονειρα για το μωρακί σου !!!!! Σε νιώθω απολυτα!!! 

@Betty90 32 εδω χαχαχαχα!!!! Μια χαρα θα εχεις παρανυφακια τα μωρακια σου !!!! Με το καλό !!!

Κοριτσια συγγνωμη αν δεν απαντησα  σε καποια αναρτηση αλλα σας διαβαζω μαζεμενες και μπορει κατι να το ξεχναω!

Με το πινακάκι τι θα κάνουμε ;

Κοριτσια σας εχει τυχει μετα την επαφη να εχετε πονακια σανπεριοδο καπως ?

αν ρωτησω πως βαζω τις εβδομαδες κατω παλι θα με βρισετε ?χαχαχαχα

 

Επίσης κοριτσια ποναω λιγακι στους γοφους στην πλάτη  και γενικά μετ ατις δουλειες νιωθω πολυ κουρασμενη . Σημερα μαγειρεψα σκουπισα αλλαξα σεντονια και καθαρισ αλιγο μπανιο και νιωθω λες και δε μπορω να περπατησω χαχαχα       

Ναι φιλόλογος και εγώ! Φέτος συνειδητά δεν πήρα ιδιαίτερα και άφησα κάποια γιατί όπως είναι λογικό δεν ήθελα να τα αφήσω για να πάω να γεννήσω. Πήρα τόσα όσα για να μπορώ να τα φορτώσω μετά στην αδερφή μου που είναι και αυτή φιλόλογος. Πριν κλείσουν τα σχολεία ήμουν σε ένα ιδιωτικό το οποίο όμως ειχε παρά πολλά προβλήματα (ούτε άδεια δεν είχε-μεγάλη ιστορία) και ακόμα δεν μας έχει πληρώσει. Στο σχολείο δε θα ξανά γυρισω αλλά τα ιδιαίτερα θα τα συνεχισω λίγο ακόμα . Να σου πω την αλήθεια θέλω να σταματήσω νωρίς γιατί νιώθω ότι δεν αντέχω. Κατά τον Φλεβάρη- Μάρτη το κόβω. 

Τι θα κάνουμε όταν ανοίξουν τα σχολεία και θα πέσουν όλα τα διαγωνίσματα μαζί; Δε θα πρέπει να ξεκινήσουμε τα δια ζώσης μαθήματα; 

Όσο για το σεξ, ενώ μας έχει δώσει το ελεύθερο, εγώ φοβάμαι και επίσης ακόμα η όρεξη αγνοείται. 

Πονακια έχω και εγώ στη μέση, στους γοφούς ακόμα και στα πλευρά, για αυτο δε κάνω καμία δουλειά στο σπίτι εκτός του μαγειρέματος- σιδερωματος. Για τα υπόλοιπα φροντίζει ο καλός μου. 

 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Firsttimemom είπε:

Καλημέρα! Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Αυτό σημαίνει ότι έχετε κάνει ήδη και τη β επιπέδου;; πες μας περισσότερες λεπτομέρειεςγια το μωράκι σουυυυ!!

Κι εγώ κορίτσια 22 εβδομάδων και το καλοκαίρι γίνομαι 27!! 

Θα σας πω περισσότερα αύριο γιατί έχω το ραντεβού Β επιπέδου.!

Just now, Woman88 είπε:

Καλημέρα!!!! τι κάνετε; Προσπάθησα να φτιάξω νεο λογαριασμό αλλα μου λεει το μειλ υπαρχει ηδη (εφοσον εχω αυτον τον λογαριασμο) και δεν ξερω πως να το κανω γτ θελω οταν χαζευω στο κινητο να σας απανταω και απο κει !!! 

@olpapa kai @Vaso11.4.11 αυτο που λετε για τα χτυπηματα και εγω το εχω ! καιγομαι οταν μαγειρευω χτυπάω μονή μου αφηστε χαχαχαχα!!!!

Βάσω μου με τα γλυκά ναι οσο δυσκολο και αν ειναι προσεξε το όχι για τα κιλά, ουτε για το ζαχαρο αλλα δεν προσφέρουν τοσα πολλα. Ειναι δυσκολο να αντισταθεις στα ατιμα !! κΑι εγω εφτιαξα μελομακαρονα και τα τρωω 2-2!!!!  Απλα να ενταξεις στη διατροφή σου και φρουτάκια και λαχανικούλια !! Ειμαστε και στην καρδια των γιορτων χαχαχα και θα βαλουμε κιλα για πλακα !!! δεν πειραζει εμεις και τα νινακια να ειμαστε καλα!!!Εγω καμπύλη θα κάνω 26η ή 27η εβδομαδα καθως μου ειπαν τοσο ο γυναικολογος μου  , η ενδοκρινολογος μου και η μαία ότι η εξεταση ειναι πιο αντιπροσωπευτική οταν γινεται μεταξυ 25ης και 28ης εβδομαδας. ΘΑ μου τη γραψει στο επομενο ραντεβου ! 

Οι υπολοιπες ποτε θα κανετε καμπυλη σε ποια εβδομαδα?

@Firsttimemom συγχαρητηρια για τον β επιπεδου !!!!! να ρωτησω τα ματακια απο τον 7ο τα ανοιγουν;

@Maria92 καλως ηρθες στο παρεακί μας με το καλό το νινί σου !! Φιλόλογος κι εσυ ? Αχ αστα και να καθεσαι τοσες ωρες μπροστα απο μια οθονη να μιλας συνεχεια ειναι λιγο σπαστικο !! Ποτε θα σταματησεις ? 

@kiki_taki καλως ηρθες και εσυ !!! και εγω εχω περασει πολλα ομως δεν το εβαλα κατω !! Να θυμασαι πως η φυση ξερει τι κάνει και ο,τι έγινε εγινε!! Τωρα κοιτας μπροστα και κανε ονειρα για το μωρακί σου !!!!! Σε νιώθω απολυτα!!! 

@Betty90 32 εδω χαχαχαχα!!!! Μια χαρα θα εχεις παρανυφακια τα μωρακια σου !!!! Με το καλό !!!

Κοριτσια συγγνωμη αν δεν απαντησα  σε καποια αναρτηση αλλα σας διαβαζω μαζεμενες και μπορει κατι να το ξεχναω!

Με το πινακάκι τι θα κάνουμε ;

Κοριτσια σας εχει τυχει μετα την επαφη να εχετε πονακια σανπεριοδο καπως ?

αν ρωτησω πως βαζω τις εβδομαδες κατω παλι θα με βρισετε ?χαχαχαχα

 

Επίσης κοριτσια ποναω λιγακι στους γοφους στην πλάτη  και γενικά μετ ατις δουλειες νιωθω πολυ κουρασμενη . Σημερα μαγειρεψα σκουπισα αλλαξα σεντονια και καθαρισ αλιγο μπανιο και νιωθω λες και δε μπορω να περπατησω χαχαχα       

@Woman88Μακάρι να μπορούσαμε όλες εμείς που έχουμε βιώσει κάτι τέτοιο να βοηθήσουμε άλλες κοπέλες να μην τους πάρει από κάτω. Ύστερα από καιρό κατάλαβα ότι η φύση όντως ξέρει τι κάνει! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες σας κορίτσια και να είμαστε εδώ να τα συζητάμε! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Maria92 είπε:

Δεν έχω κλείσει ακόμα β επιπέδου. Έχω άλλον έναν υπέρηχο αρχές Γενάρη που θα είμαι στην 20η και μετά θα μου πει η γιατρός ποτέ είναι η κατάλληλη στιγμή να κλείσω τη β. Λογικά στην 22η-23η θα την κάνω. 

Εγώ είμαι 28 κλεισμένα. Παντρεύτηκαμε και εμείς φέτος (Σεπτέμβρη) και έμεινα έγκυος λίγες μέρες πριν (2η προσπάθεια). Επίσης, νομίζω ότι μένουμε κοντά. Μένεις βόρεια προάστια; Κάποια στιγμή νομίζω το είχες γράψει αλλά δεν είμαι σίγουρη αν όντως ήσουν εσύ. 

Α ε εντάξει λιγο έμεινε. Θα περασουν γρηγορα οι μερες και θα κανεις τη β επιπεδου. Με το καλο ❤ εμεις παντρεύτηκαμε Ιουλιο κ εμεινα εγκυος λιγες μερες μετα, μπορεί κ στο ταξίδι του μέλιτος. Κάναμε λιγες προσπαθειες παντως κ δοξα Το Θεο μας ήρθε το θαύμα απτον πρωτο μηνα! 

Ναι βορεια προαστια μενω κ εγω :-D εγω ειμαι απο επαρχία βεβαια κ ηρθα να μεινω εδω με τον αντρα μου (αγορι μου τοτε), πριν περίπου 7 χρόνια. 

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α ε εντάξει λιγο έμεινε. Θα περασουν γρηγορα οι μερες και θα κανεις τη β επιπεδου. Με το καλο ❤ εμεις παντρεύτηκαμε Ιουλιο κ εμεινα εγκυος λιγες μερες μετα, μπορεί κ στο ταξίδι του μέλιτος. Κάναμε λιγες προσπαθειες παντως κ δοξα Το Θεο μας ήρθε το θαύμα απτον πρωτο μηνα! 

Ναι βορεια προαστια μενω κ εγω :-D εγω ειμαι απο επαρχία βεβαια κ ηρθα να μεινω εδω με τον αντρα μου (αγορι μου τοτε), πριν περίπου 7 χρόνια. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου η αλήθεια είναι ότι οι μέρες μεταξύ των υπερήχων περνάνε βασανιστικά αργά και όλη μέρα μέσα είναι αναπόφευκτο να σκέφτεσαι συνέχεια αν το μωρο είναι καλά!! 

Είδες έχουμε πολλά κοινά! Εμείς μένουμε Χαλάνδρι!


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kiki_taki είπε:

Καλημέρα σας,

Με λένε Κική είμαι 32 χρονών και ύστερα από 3 αποβολές και προσπάθεια για να μην μας πάρει από κάτω ΠΗΤ 20/4.

Χαίρομαι που μπήκα στην παρέα σας!

Καλης ηρθες Κική μου! Αχ μαζευόμαστε κ άλλες πολυ χαίρομαι ❤❤❤ με το καλο τα μωρακια μας! Πέρασες δυσκολα αλλα το θαύμα ηρθε! Τι περιμενεις; εγω κοριτσακι! 

Just now, Maria92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου η αλήθεια είναι ότι οι μέρες μεταξύ των υπερήχων περνάνε βασανιστικά αργά και όλη μέρα μέσα είναι αναπόφευκτο να σκέφτεσαι συνέχεια αν το μωρο είναι καλά!! 

Είδες έχουμε πολλά κοινά! Εμείς μένουμε Χαλάνδρι!

Μην ανησυχείς, περνανε οι μερες κ ας μας πιάνει καποιες φορες ανυπομονησία. Εγω θυμαμαι που ήμουν στον 2ο μηνα κ παλευα με τους εμετους κ υπέφερα κ τωρα την παρα αλλη βδομαδα θα μπω στον 7ο! Για ποτε θα λέμε για τους τοκετούς μας ουτε θα το καταλάβουμε! Κ η φίλη μου ποτε μου ανακοίνωσε το καλοκαίρι οτι ειναι εγκυος κ ποτε ηρθε η μερα να γεννήσει ουτε το καταλάβαμε! Αύριο γεννάει η γλυκουλα με καισαρική το κοριτσακι της! 

Εγω μενω Αγιο Στεφανο! 

3 ώρες πρίν, Firsttimemom είπε:

Καλημέρα! Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Αυτό σημαίνει ότι έχετε κάνει ήδη και τη β επιπέδου;; πες μας περισσότερες λεπτομέρειεςγια το μωράκι σουυυυ!!

Κι εγώ κορίτσια 22 εβδομάδων και το καλοκαίρι γίνομαι 27!! 

Είμαστε ολες κοντα εμεις! Τι ωραια! ❤❤❤ @Mira94 @Maria92

1 hour ago, Betty90 είπε:

Εγώ που είμαι 30 θα αρχίσω να κλαίω!! Κ θρησκευτικό γάμο δεν έχω κάνει ακόμα! Αναβλήθηκε λόγω κοροναϊου! Σκοπεύω να τον κάνω το καλοκαίρι του 22! Να δω πως θα το κάνω με 2 παιδιά!! Χιχιχιχιχι!!

Κοντα μας εισαι κ εσυ καλε τι 27 τι 30 ❤ κ θα γινει κ ο γάμος σας κ θα ειναι σουπερ! Θα ειναι ωραια να εχεις κ τα ζουζουνακια σου! Θα ειναι πολυ ωραια εμπειρία κ θα το χαρούν κ αυτα παρα πολυ! Με το καλο να γίνει! Αυτό εχει σημασία! ❤

1 hour ago, Woman88 είπε:

Καλημέρα!!!! τι κάνετε; Προσπάθησα να φτιάξω νεο λογαριασμό αλλα μου λεει το μειλ υπαρχει ηδη (εφοσον εχω αυτον τον λογαριασμο) και δεν ξερω πως να το κανω γτ θελω οταν χαζευω στο κινητο να σας απανταω και απο κει !!! 

@olpapa kai @Vaso11.4.11 αυτο που λετε για τα χτυπηματα και εγω το εχω ! καιγομαι οταν μαγειρευω χτυπάω μονή μου αφηστε χαχαχαχα!!!!

Βάσω μου με τα γλυκά ναι οσο δυσκολο και αν ειναι προσεξε το όχι για τα κιλά, ουτε για το ζαχαρο αλλα δεν προσφέρουν τοσα πολλα. Ειναι δυσκολο να αντισταθεις στα ατιμα !! κΑι εγω εφτιαξα μελομακαρονα και τα τρωω 2-2!!!!  Απλα να ενταξεις στη διατροφή σου και φρουτάκια και λαχανικούλια !! Ειμαστε και στην καρδια των γιορτων χαχαχα και θα βαλουμε κιλα για πλακα !!! δεν πειραζει εμεις και τα νινακια να ειμαστε καλα!!!Εγω καμπύλη θα κάνω 26η ή 27η εβδομαδα καθως μου ειπαν τοσο ο γυναικολογος μου  , η ενδοκρινολογος μου και η μαία ότι η εξεταση ειναι πιο αντιπροσωπευτική οταν γινεται μεταξυ 25ης και 28ης εβδομαδας. ΘΑ μου τη γραψει στο επομενο ραντεβου ! 

Οι υπολοιπες ποτε θα κανετε καμπυλη σε ποια εβδομαδα?

@Firsttimemom συγχαρητηρια για τον β επιπεδου !!!!! να ρωτησω τα ματακια απο τον 7ο τα ανοιγουν;

@Maria92 καλως ηρθες στο παρεακί μας με το καλό το νινί σου !! Φιλόλογος κι εσυ ? Αχ αστα και να καθεσαι τοσες ωρες μπροστα απο μια οθονη να μιλας συνεχεια ειναι λιγο σπαστικο !! Ποτε θα σταματησεις ? 

@kiki_taki καλως ηρθες και εσυ !!! και εγω εχω περασει πολλα ομως δεν το εβαλα κατω !! Να θυμασαι πως η φυση ξερει τι κάνει και ο,τι έγινε εγινε!! Τωρα κοιτας μπροστα και κανε ονειρα για το μωρακί σου !!!!! Σε νιώθω απολυτα!!! 

@Betty90 32 εδω χαχαχαχα!!!! Μια χαρα θα εχεις παρανυφακια τα μωρακια σου !!!! Με το καλό !!!

Κοριτσια συγγνωμη αν δεν απαντησα  σε καποια αναρτηση αλλα σας διαβαζω μαζεμενες και μπορει κατι να το ξεχναω!

Με το πινακάκι τι θα κάνουμε ;

Κοριτσια σας εχει τυχει μετα την επαφη να εχετε πονακια σανπεριοδο καπως ?

αν ρωτησω πως βαζω τις εβδομαδες κατω παλι θα με βρισετε ?χαχαχαχα

 

Επίσης κοριτσια ποναω λιγακι στους γοφους στην πλάτη  και γενικά μετ ατις δουλειες νιωθω πολυ κουρασμενη . Σημερα μαγειρεψα σκουπισα αλλαξα σεντονια και καθαρισ αλιγο μπανιο και νιωθω λες και δε μπορω να περπατησω χαχαχα       

Κοριτσακι μου πραγματικα δεν ξερω τι θα κάνω με τα γλυκά. Περιμένω να δω τις εξετασεις που θα κανω κ μετα αναλογως θα συμμορφωθω! Εγω τωρα ειμαι στην 25η που θα παω για υπερηχο αυριο κ θα μου γραψει την καμπύλη. Θα τον ρωτησω ποτε ειναι καλυτερα να την κάνω. Αν μου πει ότι μπορώ κ τωρα θα δω μήπως την κανω το Σάββατο για να μπορούν να με πανε κ να με γυρίσουν. Κ θα ειμαι τέλη της 25ης οποτε πιστεύω ειναι μια χαρα. 

Για τις επαφες δεν εχω να πω κάτι παρα μονο να γελάσω χαχαχα εχω να περάσω καλά με τον αντρουλη απτο καλοκαίρι.... δράμα η κατάσταση άστο.. αλλα να σου πω εκεινος φοβάται κ εγω δεν εχω ακομα ορεξη. Οποτε δεν με πειράζει τοσο χαχα

Λοιπόν, για το αυτοκόλλητο θα μπεις στο lilypie κ θα φτιάξεις το αυτοκόλλητο σου με τα βήματα που σ λεει. Μολις το φτιάξεις θα πατήσεις αντιγραφή το url εικόνας κ θα πας μετα στο φορουμ. Θα μπεις στις ρυθμίσεις λογαριασμου, υπογραφή κ στο κενό που εχεις να γράψεις θα πατήσεις προσθήκη επιπρόσθετου υλικου, προσθήκη εικόνας από σύνδεσμο url. Και αποθήκευση κ ετοιμο! Φτιαξτε το κ οι υπολοιπες κοπέλες να βλέπουμε τις εβδομάδες σας. Κ αν δεν μπορέσετε ζητήστε βοηθεια απτους αντρες σας χαχα

Το πινακακι να σου πω περιμένω να μου πει η ρενεζ πως το κανουμε για να προσπαθήσω να το φτιάξω. Δεν βιαζόμαστε, περιμένουμε κ τις υπόλοιπες κοπέλες να κάνουν την β επιπέδου κ μετα θα το φτιάξουμε. 

Πονους εχω κ εγω. Τα βραδυα πλεον δεν κοιμάμαι. Ξυπναω απτους πονους στα πλάγια στους γοφούς. Υποφερω. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Maria92 είπε:

Ναι φιλόλογος και εγώ! Φέτος συνειδητά δεν πήρα ιδιαίτερα και άφησα κάποια γιατί όπως είναι λογικό δεν ήθελα να τα αφήσω για να πάω να γεννήσω. Πήρα τόσα όσα για να μπορώ να τα φορτώσω μετά στην αδερφή μου που είναι και αυτή φιλόλογος. Πριν κλείσουν τα σχολεία ήμουν σε ένα ιδιωτικό το οποίο όμως ειχε παρά πολλά προβλήματα (ούτε άδεια δεν είχε-μεγάλη ιστορία) και ακόμα δεν μας έχει πληρώσει. Στο σχολείο δε θα ξανά γυρισω αλλά τα ιδιαίτερα θα τα συνεχισω λίγο ακόμα . Να σου πω την αλήθεια θέλω να σταματήσω νωρίς γιατί νιώθω ότι δεν αντέχω. Κατά τον Φλεβάρη- Μάρτη το κόβω. 

Τι θα κάνουμε όταν ανοίξουν τα σχολεία και θα πέσουν όλα τα διαγωνίσματα μαζί; Δε θα πρέπει να ξεκινήσουμε τα δια ζώσης μαθήματα; 

Όσο για το σεξ, ενώ μας έχει δώσει το ελεύθερο, εγώ φοβάμαι και επίσης ακόμα η όρεξη αγνοείται. 

Πονακια έχω και εγώ στη μέση, στους γοφούς ακόμα και στα πλευρά, για αυτο δε κάνω καμία δουλειά στο σπίτι εκτός του μαγειρέματος- σιδερωματος. Για τα υπόλοιπα φροντίζει ο καλός μου. 

 

Κατσε να ανοιξουν πρωτα τα σχολεια γιατι λενε τωρα οτι μαλλον τα δημοτικα θα ανοιξουν πρωτα .... γινεται χαμος με τον ιο .... Εγω κουραζομαι οταν μιλαω πολλες ωρες ... λαχανιαζω δεν μπορω να διαβασω ενιαια ενα κειμενο ... Και εγω καπου εκει σκεφτομαι να σταματησω! Σε οσους εχω πει οτι ειμαι εγκυος μου ειπαν ενταξει για λιγους μηνες θα διαβασουν μονα τους τα παιδια , πηγα να πω ενταξει τωρα θυμηθηκαν να διαβασουν μονα τους χαχαχαχαχα. 

Και εγω φοβομουν να κανω σεξ αλλα απο την αλλη οι ορμονες μου δεν αντεχαν και πολυ και με διαβεβαιωσε ο γυναικολογος οτι το μωρακι ειναι τελεια προστατευμενο εκει μεσα οποτε γιατι να το στρεουμαστε? Ενταξει δε σου ειπα να κρεμαστουμε απο τους πολυελαιους χαχαχα, αλλα κανουμ σιγα σιγα ... εμενα οι ορμονες εχουν τρελαθει .. αφηστε που κλαιω με το παραμικρο και για ασημαντα πραγματα ... χθες εκλαψα γιατι ειδα κατι στις ειδησεις για ενα σκυλακι και δεν μπορουσα να συνελθω χαχαχαχα! μου λεει ο αντρα ςμου αγαοη μου οι ορμονες σου δεν ειναι στα πολυ καλα τους χαχαχα!

 

@kiki_taki ολες οι γυναικε ςπου εχουν βιωσει μια η παραπανω αποβολες νομιζω καποια στιγμη κατανοουν οτι πρεπει να προχωρησουν απλα χρειαζεται χρονο ... και τωρα πρεπει να σκεφτομαστε θετικα και να κοιταμε μπροστα !!! Εσυ εχεις ψωνισει τιποτα για το μωρακι σου ?

@Maria92 καλη επιτυχια με τους υπερηχους και με τον β επιπεδου ! ΘΑ περασει πολυ γρηγορα ο καιρος και ολα θα πανε κατ ευχην !!! οταν μπιε το νεο ετος θα δειτε ποσο γρηγορα θα περαει ο καιρος !! Πρωτη στην παρεα νομιζω γενναει η @Vaso11.4.11 με το καλο ? η κανω λαθος ? 

που θα γεννησετε οι νεες κοπελες της παρεας μας πειτε μας λιγα πραγματα !!

Ψαχνω ενα σουτιεν ... πηρα ενα απο το ιντερνετ αλλα το αισθανομαι λιγακι μικρο στην πλατη σα να με στενευει ... ενω ειναι το νουμερο που πρεπει .. και αρκετες φορες δεν φοραω σουτιεν ομως μου ειπε η μαια πως δεν ειναι καλο να μην φοραμε σουτιεν γτ πρεπει να στηριζεται το στηθος .. αλλα κοριτσια αφυκτιω !!!!!!! Εχετε καποια ιδεα?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Κατσε να ανοιξουν πρωτα τα σχολεια γιατι λενε τωρα οτι μαλλον τα δημοτικα θα ανοιξουν πρωτα .... γινεται χαμος με τον ιο .... Εγω κουραζομαι οταν μιλαω πολλες ωρες ... λαχανιαζω δεν μπορω να διαβασω ενιαια ενα κειμενο ... Και εγω καπου εκει σκεφτομαι να σταματησω! Σε οσους εχω πει οτι ειμαι εγκυος μου ειπαν ενταξει για λιγους μηνες θα διαβασουν μονα τους τα παιδια , πηγα να πω ενταξει τωρα θυμηθηκαν να διαβασουν μονα τους χαχαχαχαχα. 

Και εγω φοβομουν να κανω σεξ αλλα απο την αλλη οι ορμονες μου δεν αντεχαν και πολυ και με διαβεβαιωσε ο γυναικολογος οτι το μωρακι ειναι τελεια προστατευμενο εκει μεσα οποτε γιατι να το στρεουμαστε? Ενταξει δε σου ειπα να κρεμαστουμε απο τους πολυελαιους χαχαχα, αλλα κανουμ σιγα σιγα ... εμενα οι ορμονες εχουν τρελαθει .. αφηστε που κλαιω με το παραμικρο και για ασημαντα πραγματα ... χθες εκλαψα γιατι ειδα κατι στις ειδησεις για ενα σκυλακι και δεν μπορουσα να συνελθω χαχαχαχα! μου λεει ο αντρα ςμου αγαοη μου οι ορμονες σου δεν ειναι στα πολυ καλα τους χαχαχα!

 

@kiki_taki ολες οι γυναικε ςπου εχουν βιωσει μια η παραπανω αποβολες νομιζω καποια στιγμη κατανοουν οτι πρεπει να προχωρησουν απλα χρειαζεται χρονο ... και τωρα πρεπει να σκεφτομαστε θετικα και να κοιταμε μπροστα !!! Εσυ εχεις ψωνισει τιποτα για το μωρακι σου ?

@Maria92 καλη επιτυχια με τους υπερηχους και με τον β επιπεδου ! ΘΑ περασει πολυ γρηγορα ο καιρος και ολα θα πανε κατ ευχην !!! οταν μπιε το νεο ετος θα δειτε ποσο γρηγορα θα περαει ο καιρος !! Πρωτη στην παρεα νομιζω γενναει η @Vaso11.4.11 με το καλο ? η κανω λαθος ? 

που θα γεννησετε οι νεες κοπελες της παρεας μας πειτε μας λιγα πραγματα !!

Ψαχνω ενα σουτιεν ... πηρα ενα απο το ιντερνετ αλλα το αισθανομαι λιγακι μικρο στην πλατη σα να με στενευει ... ενω ειναι το νουμερο που πρεπει .. και αρκετες φορες δεν φοραω σουτιεν ομως μου ειπε η μαια πως δεν ειναι καλο να μην φοραμε σουτιεν γτ πρεπει να στηριζεται το στηθος .. αλλα κοριτσια αφυκτιω !!!!!!! Εχετε καποια ιδεα?

 

Εγω δεν φοράω στο σπιτι δεν μπορω να αναπνεύσω. Οταν βγαίνω μόνο φοράω. Αν κ εχει αρχίσει να με ενοχλει το αριστερό στήθος που ειναι πιο μεγάλο κ απο κατω που ακουμπάει στο δέρμα ιδρώνει το σημείο κ λεω μηπως καμια φορα φοράω αυτα που ειναι σαν μπουστακια ισα ισα να το κρατάει. 

Εγω κ η @olpapa ειμαστε πρώτες. Η olpapa ειναι κ 1 μερα πιο μπροστά από μένα η πητ της. Αλλα καθε μωρακι διαλεγει το χρόνο που θα βγει στον έξω κόσμο. Μπορει δλδ κ καποια αλλη κοπελα να γεννήσει πρώτη. Με το καλο να έρθει η ευλογημένη ώρα κοριτσια! Ανυπομονω! ❤

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 said:

Κατσε να ανοιξουν πρωτα τα σχολεια γιατι λενε τωρα οτι μαλλον τα δημοτικα θα ανοιξουν πρωτα .... γινεται χαμος με τον ιο .... Εγω κουραζομαι οταν μιλαω πολλες ωρες ... λαχανιαζω δεν μπορω να διαβασω ενιαια ενα κειμενο ... Και εγω καπου εκει σκεφτομαι να σταματησω! Σε οσους εχω πει οτι ειμαι εγκυος μου ειπαν ενταξει για λιγους μηνες θα διαβασουν μονα τους τα παιδια , πηγα να πω ενταξει τωρα θυμηθηκαν να διαβασουν μονα τους χαχαχαχαχα. 

Και εγω φοβομουν να κανω σεξ αλλα απο την αλλη οι ορμονες μου δεν αντεχαν και πολυ και με διαβεβαιωσε ο γυναικολογος οτι το μωρακι ειναι τελεια προστατευμενο εκει μεσα οποτε γιατι να το στρεουμαστε? Ενταξει δε σου ειπα να κρεμαστουμε απο τους πολυελαιους χαχαχα, αλλα κανουμ σιγα σιγα ... εμενα οι ορμονες εχουν τρελαθει .. αφηστε που κλαιω με το παραμικρο και για ασημαντα πραγματα ... χθες εκλαψα γιατι ειδα κατι στις ειδησεις για ενα σκυλακι και δεν μπορουσα να συνελθω χαχαχαχα! μου λεει ο αντρα ςμου αγαοη μου οι ορμονες σου δεν ειναι στα πολυ καλα τους χαχαχα!

 

@kiki_taki ολες οι γυναικε ςπου εχουν βιωσει μια η παραπανω αποβολες νομιζω καποια στιγμη κατανοουν οτι πρεπει να προχωρησουν απλα χρειαζεται χρονο ... και τωρα πρεπει να σκεφτομαστε θετικα και να κοιταμε μπροστα !!! Εσυ εχεις ψωνισει τιποτα για το μωρακι σου ?

@Maria92 καλη επιτυχια με τους υπερηχους και με τον β επιπεδου ! ΘΑ περασει πολυ γρηγορα ο καιρος και ολα θα πανε κατ ευχην !!! οταν μπιε το νεο ετος θα δειτε ποσο γρηγορα θα περαει ο καιρος !! Πρωτη στην παρεα νομιζω γενναει η @Vaso11.4.11 με το καλο ? η κανω λαθος ? 

που θα γεννησετε οι νεες κοπελες της παρεας μας πειτε μας λιγα πραγματα !!

Ψαχνω ενα σουτιεν ... πηρα ενα απο το ιντερνετ αλλα το αισθανομαι λιγακι μικρο στην πλατη σα να με στενευει ... ενω ειναι το νουμερο που πρεπει .. και αρκετες φορες δεν φοραω σουτιεν ομως μου ειπε η μαια πως δεν ειναι καλο να μην φοραμε σουτιεν γτ πρεπει να στηριζεται το στηθος .. αλλα κοριτσια αφυκτιω !!!!!!! Εχετε καποια ιδεα?

 

Είχα πάρει παλιότερα της sloggi λεγόταν zero feel χωρίς ραφές πολύ μαλακό.. οπότε φοράω αυτό τώρα αν και πολλές φορές καθόλου, αλλά αυτό όποτε το φοράω δε καταλαβαίνω τίποτα σα να μη φοράω... και το καλό είναι ότι έχει μαξιλαράκια λεπτά από μέσα οπότε και έξω με στενή μπλούζα να το βάλεις είναι σα να  φοράς κανονικό δε διαγράφεται δηλ κάτι από τις θηλές... και για το σπίτι μπορείς μπουστάκια που είπε κι η Βάσω που είναι επίσης μαλακά...

επίσης είχα πάρει ένα θηλασμού από το hm για να τα συνηθίζω κιόλας αλλά μου φάνηκε πλ σκληρό και με έκοβε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Είχα πάρει παλιότερα της sloggi λεγόταν zero feel χωρίς ραφές πολύ μαλακό.. οπότε φοράω αυτό τώρα αν και πολλές φορές καθόλου, αλλά αυτό όποτε το φοράω δε καταλαβαίνω τίποτα σα να μη φοράω... και το καλό είναι ότι έχει μαξιλαράκια λεπτά από μέσα οπότε και έξω με στενή μπλούζα να το βάλεις είναι σα να  φοράς κανονικό δε διαγράφεται δηλ κάτι από τις θηλές... και για το σπίτι μπορείς μπουστάκια που είπε κι η Βάσω που είναι επίσης μαλακά...

επίσης είχα πάρει ένα θηλασμού από το hm για να τα συνηθίζω κιόλας αλλά μου φάνηκε πλ σκληρό και με έκοβε...

A ακουγεται τελειο αυτο που λες !!! ρυθμιζονται οι τιρατες σε αυτο που λες ? Εγω πχ που το νουμερο μου (πλεον ) ειναι 90Β θα χρειαστω large ? δυο νουμερα μεγαλυτερο σουτιεν .φοραω πλεον κοριτσια.. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Να συστηθώ και εγώ! Μου πήρε μερικές ημέρες να διαβάσω τις 162 σελίδες αλλά!!!! Νιώθω λες και σας ξέρω καιρό! Εϊμαι και εγώ του Μαϊου αν το θελήσει ο Μπέμπης φυσικά και μου κάνει τη τιμή να έρθει στην ώρα του :) Αλλιώς μπορεί να έρθει Απρίλιο!

Σας παρακολουθώ και εύχομαι καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες μας! 

Εχω κλείσει Β επιπέδου 7 Ιανουαρίου και ανυπομονώ τόσο πολύ γιατί δεν νιώθω το μικρό (ειδικά τις τελευταιες ημέρες εχει πέσει σιγή ασυρμάτου). Μάλλον δαβάζοντας είναι το οτι έχω πρόσθιο πλακούντα που κανει αυτή τη μόνωση και δεν τον νιώθω. 'Ισως τα κιλά! Η αυχενική ήταν στα καλύτερα που μπορεί να έχει μια γυναίκα της ηλικίας μου μαζί με την αιματολογική.

Είμαι 35 δυστυχώς δεν έχω σύντροφο να με βοηθήσει και έχω περάσει και εγω τα ζόρια μου (αιμοραγια  το 1ο 3μηνο παραλίγο να τον χάσω, κατάκλιση ακόμη και τώρα γιατί φοβόμαστε για το τράχηλο είχε μικρύνει απειλητικά, πάρα πάρα πολλα κιλά) είναι και η καραντίνα στη μέση και δεν παλεύεται η μοναξίά! 

  • Μου αρέσει 3

Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...