Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Κορίτσια μου Μόλις γύρισα απ την β επιπέδου!! Όλα καλά ο μπέμπης μας!!! Βέβαια ήταν πλάτη κ ο γιατρός μου είπε να περπατήσω 10 λεπτά να φάω κάτι κ να ξαναπάω! Οπότε πήρα τον άντρα μου, έφαγα ένα ντονατς κ κάναμε βόλτες γύρω απ το μαιευτήριο!! Ευτυχώς μετά γύρισε!!! Είναι 477γρ κι όλα καλά!! Βγάλαμε κ μια 3D φωτο!! Τρελάθηκα κορίτσια!!! Κι επισήμως αγορομανα!!

@Mantarini2018 Ταυτίζομαι απόλυτα με τη διαφορά της πρώτης με την δεύτερη εγκυμοσύνη! Δεν έχω προλάβει Ούτε σχέδια κ όνειρα να κάνω για το μωράκι μας! Δεν το συζητώ για ξεκούραση! Θα με δεις στην παιδική χαρά, να έχω αγκαλιά τον μικρό μου κ στο άλλο χέρι το πατίνι! Κ την κοιλιά να πετάει! Κ νιώθω τύψεις που δεν μπορώ να αφιερώσω τον ίδιο χρόνο κ την ίδια προσοχή που έδινα στο πρώτο! 

@Vaso11.4.11 Πόσο  χαίρομαι που ήταν όλα καλά στον υπέρηχο!! Σημασία έχει που είναι καλά η μικρούλα!! Τα κιλά θα φύγουν! Κι αυτά τα 6 που έβαλες σε 2 εβδομάδες δεν είναι όλα δικά σου! Είναι κατακράτηση είναι του μωρό είναι πολλά!! Κοίτα όσο μπορείς να φτιάξεις τη διατροφή σου κ να τρέφεται πιο υγιεινά κ μην σκέφτεσαι τπτ άλλο!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mantarini2018 είπε:

Βάσω μου το θέμα είναι να τρως όσο γίνεται υγιεινά και σαν έγκυος θα φας και παραπάνω και γλυκά και απ' όλα και φυσικά ποσότητες, απλά κοίτα να έχεις και υγιεινά γεύματα, πχ αντι ένα γλυκό ένα φρούτο, όλα χρειάζονται μην αγχώνεσαι και ευτυχώς είσαι αδύνατη, εγώ κοντεύω τριψήφιο οπότε μην αγχώνεσαι!

Γενικά αυτόν τον καιρό πολύ άγχος με όλα, το χειρότερο ήταν ότι χάσαμε την γιαγιά μου που με μεγάλωσε και την υπεραγαπούσα, αυτό ήταν το χειρότερο και δεν είχα γενικά όρεξη μετά , κατά τ αλλά όλη αυτή η περίοδος που βιώνουμε όλοι είναι αγχωτική και βασικά πιο πολύ με καίει για την μικρή μου που ψάχνει παρέα να παίξει... Αυτά εν ολίγοις 

Περιμένω δεύτερο κοριτσάκι και έχω β επιπέδου την τρίτη που έρχεται, η μικρή μου είναι ήδη 400 γραμμάρια είχαμε προχθές υπέρηχο 

Πάντως κορίτσια η δεύτερη εγκυμοσύνη όπως ξέρετε κάποιες δεν είναι το ίδιο με την πρώτη, στην πρώτη έχεις βέβαια αλλά άγχη αλλά έχεις χρόνο για ξεκούραση και να ονειρεύεσαι, αυτό το μωράκι μου σκέφτομαι εγώ δεν πρόλαβα ακόμα να χαρώ εγκυμοσύνη να ονειρευτώ πως θα ναι, επίσης δεν προλαβαίνεις να κάτσεις! Γερά να ναι και δεν παραπονιεται, χίλιες φορές χαλάλι 

 

 

 

 

 

 

Κοριτσακι μου λυπάμαι πολύ για την γιαγιάκα σου! Εχασα κ εγω την γιαγιά μου πριν χρόνια κ ηταν δύσκολα γιατι εμενα μαζι μας κ μας μεγαλωσε που οι γονεις μας δούλευαν. Οποτε καταλαβαίνω πως ειναι. Συλλυπητήρια και να ζήσετε να την θυμόμαστε! Οσο για τη καραντίνα ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο να ειμαστε κλεισμένες μεσα να μην μπορούμε να χαρούμε με μια βόλτα, μια μονοήμερη, έναν καφέ κλπ αλλά θα το αντέξουμε όπως το αντέχουμε τοσο καιρό. Για τα μωρακια μας κυρίως! Με το καλο κ η β επιπεδου! Καλά αποτελέσματα να εχεις ❤ 

Just now, olpapa είπε:

Ναι να τρως συχνά για τις αναγούλες απλώς μείωσε τις μερίδες! πχ αν ενδιάμεσα πεινάς ενώ έχεις φάει πρωινό, φάε μία φέτα ψωμί ή λίγο τυρί ένα φρούτο κλπ αντί για ολόκληρο τοστ ώστε κάτι να σου κόβει τη πείνα! Ρυθμίζεται, αυτό είχα δει κ εγώ ότι έβαζα 2+ κιλά τη βδομάδα αν συνέχιζα να τρώω όσο θέλω συν τα γλυκά που κατευθείαν μένουν! Μόλις περιορίστηκα λίγο και κυρίως τα βραδινά μαζεύτηκε κάπως...

Ένα σεμινάριο έχω δει ως τώρα περίπου 2 ωρών που ήταν για το θηλασμό από μία νεογνολόγο του Αλεξάνδρα, δωρεάν από το σάιτ μητρικός θηλασμός.

Στο Έλενα παίρνεις τηλ. στο 2132051366 που είναι το τμήμα ψυχοπροφυλακτικής κρατάνε στοιχεία και σε βάζουν στη λίστα για δωρεάν σεμινάρια ανώδυνου τοκετού κλπ νομίζω είναι 2 πριν και άλλα 2 μετά το τοκετό αν θέλεις να παρακολουθήσεις. Εγώ γράφτηκα να με ειδοποιήσουν τέλη Γεναρη για αυτά που θα γίνουν Φεβρουάριο ώστε να έχω βγει σε άδεια αλλά αν γραφτείς τώρα έχει και για Γενάρη... και δεν έχει σημασία σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις.

Αρα λες να μην πιέζομαι με το 3ωρο ε; γιατι πχ τωρα περιμένω να περάσει το 3ωρο για να φαω μεσημεριανό αλλά πεινάω ήδη πολυ! 

Το σαιτ μητρικός θηλασμός το βρηκα κ εγω. Κρίμα που έχασα το σεμινάριο, νομίζω είδα το είχε στις 16 του μηνός. Τωρα θα περιμένω να βγάλει αλλο. Θα πάρω κ στο Έλενα να γραφτω. Για την ωρα βλεπω στο ιντερνετ απτο Μητερα ενα σεμινάριο του 2017.

Just now, Betty90 είπε:

Κορίτσια μου Μόλις γύρισα απ την β επιπέδου!! Όλα καλά ο μπέμπης μας!!! Βέβαια ήταν πλάτη κ ο γιατρός μου είπε να περπατήσω 10 λεπτά να φάω κάτι κ να ξαναπάω! Οπότε πήρα τον άντρα μου, έφαγα ένα ντονατς κ κάναμε βόλτες γύρω απ το μαιευτήριο!! Ευτυχώς μετά γύρισε!!! Είναι 477γρ κι όλα καλά!! Βγάλαμε κ μια 3D φωτο!! Τρελάθηκα κορίτσια!!! Κι επισήμως αγορομανα!!

@Mantarini2018 Ταυτίζομαι απόλυτα με τη διαφορά της πρώτης με την δεύτερη εγκυμοσύνη! Δεν έχω προλάβει Ούτε σχέδια κ όνειρα να κάνω για το μωράκι μας! Δεν το συζητώ για ξεκούραση! Θα με δεις στην παιδική χαρά, να έχω αγκαλιά τον μικρό μου κ στο άλλο χέρι το πατίνι! Κ την κοιλιά να πετάει! Κ νιώθω τύψεις που δεν μπορώ να αφιερώσω τον ίδιο χρόνο κ την ίδια προσοχή που έδινα στο πρώτο! 

@Vaso11.4.11 Πόσο  χαίρομαι που ήταν όλα καλά στον υπέρηχο!! Σημασία έχει που είναι καλά η μικρούλα!! Τα κιλά θα φύγουν! Κι αυτά τα 6 που έβαλες σε 2 εβδομάδες δεν είναι όλα δικά σου! Είναι κατακράτηση είναι του μωρό είναι πολλά!! Κοίτα όσο μπορείς να φτιάξεις τη διατροφή σου κ να τρέφεται πιο υγιεινά κ μην σκέφτεσαι τπτ άλλο!

Μπραβο Μπεττουλα μου! Πολλά συγχαρητήρια για τον μπεμπακο σου! Τι ωραια που ολες μέχρι στιγμης εχουμε καλα αποτελεσματα! Εύχομαι το ίδιο κ στις επόμενες! 

Ναι θα μπω σε πρόγραμμα. ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 said:

Κοριτσακι μου λυπάμαι πολύ για την γιαγιάκα σου! Εχασα κ εγω την γιαγιά μου πριν χρόνια κ ηταν δύσκολα γιατι εμενα μαζι μας κ μας μεγαλωσε που οι γονεις μας δούλευαν. Οποτε καταλαβαίνω πως ειναι. Συλλυπητήρια και να ζήσετε να την θυμόμαστε! Οσο για τη καραντίνα ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο να ειμαστε κλεισμένες μεσα να μην μπορούμε να χαρούμε με μια βόλτα, μια μονοήμερη, έναν καφέ κλπ αλλά θα το αντέξουμε όπως το αντέχουμε τοσο καιρό. Για τα μωρακια μας κυρίως! Με το καλο κ η β επιπεδου! Καλά αποτελέσματα να εχεις ❤ 

Αρα λες να μην πιέζομαι με το 3ωρο ε; γιατι πχ τωρα περιμένω να περάσει το 3ωρο για να φαω μεσημεριανό αλλά πεινάω ήδη πολυ! 

Το σαιτ μητρικός θηλασμός το βρηκα κ εγω. Κρίμα που έχασα το σεμινάριο, νομίζω είδα το είχε στις 16 του μηνός. Τωρα θα περιμένω να βγάλει αλλο. Θα πάρω κ στο Έλενα να γραφτω. Για την ωρα βλεπω στο ιντερνετ απτο Μητερα ενα σεμινάριο του 2017.

Μπραβο Μπεττουλα μου! Πολλά συγχαρητήρια για τον μπεμπακο σου! Τι ωραια που ολες μέχρι στιγμης εχουμε καλα αποτελεσματα! Εύχομαι το ίδιο κ στις επόμενες! 

Ναι θα μπω σε πρόγραμμα. ❤

Θα δεις και μετά τη καμπύλη ζαχάρου τι θα σου πούνε... εγώ τρίωρο δεν αντέχω απλώς θα τσιμπήσω κάτι λίγο ενδιάμεσα στο 2ωρο...ένα φρούτο, λίγα αμύγδαλα κάτι... εντάξει μην αγχώνεσαι προσέχεις τώρα θα δείτε κ απ' τη καμπύλη αν υπάρχει λόγος να προσέχεις κάτι συγκεκριμένο κι όλα καλά!

 

Just now, Betty90 said:

Κορίτσια μου Μόλις γύρισα απ την β επιπέδου!! Όλα καλά ο μπέμπης μας!!! Βέβαια ήταν πλάτη κ ο γιατρός μου είπε να περπατήσω 10 λεπτά να φάω κάτι κ να ξαναπάω! Οπότε πήρα τον άντρα μου, έφαγα ένα ντονατς κ κάναμε βόλτες γύρω απ το μαιευτήριο!! Ευτυχώς μετά γύρισε!!! Είναι 477γρ κι όλα καλά!! Βγάλαμε κ μια 3D φωτο!! Τρελάθηκα κορίτσια!!! Κι επισήμως αγορομανα!!

@Mantarini2018 Ταυτίζομαι απόλυτα με τη διαφορά της πρώτης με την δεύτερη εγκυμοσύνη! Δεν έχω προλάβει Ούτε σχέδια κ όνειρα να κάνω για το μωράκι μας! Δεν το συζητώ για ξεκούραση! Θα με δεις στην παιδική χαρά, να έχω αγκαλιά τον μικρό μου κ στο άλλο χέρι το πατίνι! Κ την κοιλιά να πετάει! Κ νιώθω τύψεις που δεν μπορώ να αφιερώσω τον ίδιο χρόνο κ την ίδια προσοχή που έδινα στο πρώτο! 

@Vaso11.4.11 Πόσο  χαίρομαι που ήταν όλα καλά στον υπέρηχο!! Σημασία έχει που είναι καλά η μικρούλα!! Τα κιλά θα φύγουν! Κι αυτά τα 6 που έβαλες σε 2 εβδομάδες δεν είναι όλα δικά σου! Είναι κατακράτηση είναι του μωρό είναι πολλά!! Κοίτα όσο μπορείς να φτιάξεις τη διατροφή σου κ να τρέφεται πιο υγιεινά κ μην σκέφτεσαι τπτ άλλο!

Μπράβο! Τέλεια νέα! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Μπέτυ!!!  

Καλά αυτό με την παιδική χαρά εγώ το έζησα σ άλλη φάση, δηλ τώρα που είναι 5 μπορεί να κάνει κούνια μόνη της και γενικά δεν τρέχω από πίσω όπως νωρίτερα, δεν χρειάζεται να την σηκώνω και πλέον δεν ζητάει να την σηκώσω γιατί καταλαβαινει ότι δεν μπορώ, όμως μικρούλα που ήταν την είχα αγκαλιά και μαζί με ψώνια στα χέρια μέχρι να φτάσω σπίτι μου βγαίνει η γλώσσα 

Να μην έχεις τύψεις, τι να κάνουμε; Ας έρθουν με το καλό τα δεύτερα και όσο μπορούμε θα μοιράζουμε τον χρόνο 

Βάσω σ ευχαριστώ πολύ 

Όπως λέει και η Μπέτυ δεν είναι όλα δικά σου και σίγουρα να τρως εφόσον πείνας απλά αν θες συχνά μείωσε την ποσότητα και την ποιότητα του τι τρως 

Με γεια και τα πραγματακια σας με το καλό να ρθει το μωράκι σας να τα χαρείτε! Με γεια και οτι πήρατε για την κρεβατοκάμαρα και μην σκας όλα σιγά σιγά θα γίνουν , να μην τρελλενεσαι για το δωμάτιο του μωρού γιατί κανένα μωρό δεν νοιάζεται για δωμάτιο ειδικά τον πρώτο χρόνο, το μόνο που θέλουν είναι η αγκαλιά της μαμάς 

 

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα κορίτσια !!! 

@Vaso11.4.11 συγχαρητηρια για τον υπερηχο και μην ανησχυεις για τα κιλα κάνουμε όντως και κατακράτηση δεν ειναι ολα δικά σου αυτα τα κιλα!! ΝΑ τρως φρουτα και λαχανικα για ναπαιρνεις τα απαραίτητα θρεπτικα συστατικά όι μονο για τα κιλά. ΝΑ τρως τα παντα με μέτρο.

@Mantarini2018 αχ ποσο σε νιωθω !!! Συλληπητηρια για τη γιαγιακα σου και εγω οταν την εχασα δεν ειχα διαθεση για τιποτα γιατί είχα τοσο ομορφες αναμνησεις απο εκινη .. ομως να ξερεςι πως θα σε βλεπει απο κει που ειναι και θα θελει να εισαι χαρουμενη !! Καλη επιτυχια στον β επιπεδου σου !!!

@Betty90 υπέροχα τα νεα σου !! Μπραβο !!!!!  Με το καλό !!! Σε ποια εβδομαδα εισαι ? 

Αν μπορεσει καποια να μου [ει για το τικερακι μπας και αξιωθω να το φτιαξω !

Συγγνωμη αν παρεβλεψα καποια αναρτηση αλλα μπαπινω και σας διαβαζω ολες μαζι γιατι οπως σας εχω πει απο το κινητο γιοκ δεν με αφηνει να μπω !!!

Να προσεχετε !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mantarini2018 είπε:

Συγχαρητήρια Μπέτυ!!!  

Καλά αυτό με την παιδική χαρά εγώ το έζησα σ άλλη φάση, δηλ τώρα που είναι 5 μπορεί να κάνει κούνια μόνη της και γενικά δεν τρέχω από πίσω όπως νωρίτερα, δεν χρειάζεται να την σηκώνω και πλέον δεν ζητάει να την σηκώσω γιατί καταλαβαινει ότι δεν μπορώ, όμως μικρούλα που ήταν την είχα αγκαλιά και μαζί με ψώνια στα χέρια μέχρι να φτάσω σπίτι μου βγαίνει η γλώσσα 

Να μην έχεις τύψεις, τι να κάνουμε; Ας έρθουν με το καλό τα δεύτερα και όσο μπορούμε θα μοιράζουμε τον χρόνο 

Βάσω σ ευχαριστώ πολύ 

Όπως λέει και η Μπέτυ δεν είναι όλα δικά σου και σίγουρα να τρως εφόσον πείνας απλά αν θες συχνά μείωσε την ποσότητα και την ποιότητα του τι τρως 

Με γεια και τα πραγματακια σας με το καλό να ρθει το μωράκι σας να τα χαρείτε! Με γεια και οτι πήρατε για την κρεβατοκάμαρα και μην σκας όλα σιγά σιγά θα γίνουν , να μην τρελλενεσαι για το δωμάτιο του μωρού γιατί κανένα μωρό δεν νοιάζεται για δωμάτιο ειδικά τον πρώτο χρόνο, το μόνο που θέλουν είναι η αγκαλιά της μαμάς 

 

 

Σε ευχαριστώ πολυ! Ναι το ξέρω απλά καποια στιγμη θα πρέπει να έχει κ δικο του χώρο κ αυτο με αγχώνει αν θα καταφέρουμε να το φτιάξουμε. Τελοσπαντων ολα καλα χαχα 

Οσο για το φαγητο κ εγω τελικα δεν αντεξα κ έφαγα νωρίτερα αλλά συνδύασα κ σαλάτα! Θα προσεξω τη ποιότητα κ οντως αν δεν αντεχω θα τσιμπάω κατι ενδιάμεσα γιατι αλλιως εχω αναγουλα @olpapa

Just now, Woman88 είπε:

ΚΑλησπέρα κορίτσια !!! 

@Vaso11.4.11 συγχαρητηρια για τον υπερηχο και μην ανησχυεις για τα κιλα κάνουμε όντως και κατακράτηση δεν ειναι ολα δικά σου αυτα τα κιλα!! ΝΑ τρως φρουτα και λαχανικα για ναπαιρνεις τα απαραίτητα θρεπτικα συστατικά όι μονο για τα κιλά. ΝΑ τρως τα παντα με μέτρο.

@Mantarini2018 αχ ποσο σε νιωθω !!! Συλληπητηρια για τη γιαγιακα σου και εγω οταν την εχασα δεν ειχα διαθεση για τιποτα γιατί είχα τοσο ομορφες αναμνησεις απο εκινη .. ομως να ξερεςι πως θα σε βλεπει απο κει που ειναι και θα θελει να εισαι χαρουμενη !! Καλη επιτυχια στον β επιπεδου σου !!!

@Betty90 υπέροχα τα νεα σου !! Μπραβο !!!!!  Με το καλό !!! Σε ποια εβδομαδα εισαι ? 

Αν μπορεσει καποια να μου [ει για το τικερακι μπας και αξιωθω να το φτιαξω !

Συγγνωμη αν παρεβλεψα καποια αναρτηση αλλα μπαπινω και σας διαβαζω ολες μαζι γιατι οπως σας εχω πει απο το κινητο γιοκ δεν με αφηνει να μπω !!!

Να προσεχετε !!!

Ευχαριστώ πολυ γλυκουλα ❤ θα τρωω πλεον κ φρουτα κ σαλάτες, το πήρα απόφαση! 

Λοιπόν θα μπεις στο lilypie κ θα φτιάξεις σύμφωνα με τα βήματα το τικερακι. Μολις το αποθηκεύσεις θα κανεις αντιγραφή το url της εικόνας. Μετα θα έρθεις εδώ στο φορουμ, θα πας στις ρυθμίσεις λογαριασμου, μετα εκει που λεει υπογραφή κ στο κενό που εχει για να γράψεις θα πατήσεις προσθήκη επιπρόσθετου υλικου και θα επιλέξεις προσθήκη εικόνας από σύνδεσμο url, θα το αποθηκεύσεις κ ετοιμο! Καλή επιτυχία χιχι


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ! Ναι το ξέρω απλά καποια στιγμη θα πρέπει να έχει κ δικο του χώρο κ αυτο με αγχώνει αν θα καταφέρουμε να το φτιάξουμε. Τελοσπαντων ολα καλα χαχα 

Οσο για το φαγητο κ εγω τελικα δεν αντεξα κ έφαγα νωρίτερα αλλά συνδύασα κ σαλάτα! Θα προσεξω τη ποιότητα κ οντως αν δεν αντεχω θα τσιμπάω κατι ενδιάμεσα γιατι αλλιως εχω αναγουλα @olpapa

Ευχαριστώ πολυ γλυκουλα ❤ θα τρωω πλεον κ φρουτα κ σαλάτες, το πήρα απόφαση! 

Λοιπόν θα μπεις στο lilypie κ θα φτιάξεις σύμφωνα με τα βήματα το τικερακι. Μολις το αποθηκεύσεις θα κανεις αντιγραφή το url της εικόνας. Μετα θα έρθεις εδώ στο φορουμ, θα πας στις ρυθμίσεις λογαριασμου, μετα εκει που λεει υπογραφή κ στο κενό που εχει για να γράψεις θα πατήσεις προσθήκη επιπρόσθετου υλικου και θα επιλέξεις προσθήκη εικόνας από σύνδεσμο url, θα το αποθηκεύσεις κ ετοιμο! Καλή επιτυχία χιχι

ΝΑι να τρως και φρουτακια και λαχανικα και αν θελεις τοσο πολυ κατι γλυκο τρωγε καθε μερα εν αμικρο κομματακι σοκολατα υγειας !!! Αλλα ρε κοριτσια μην κοροιδευομαστε , χριστουγεννα ειναι .. εγω βλεπω τα  μελομακαρονα μπροστα και θελω να φαω και συγρατιεμαι αλλα δεν γινεται και αυτο ... Ε ΕΝταξει ας παρπυμε και λιγα κιλα πανω απο οσα μας εχουν πει οι γιατροι τι να κανουμε τωρα δε θ αγινουμε και ψυχωτικες !!! Ας το ευχαριστηθουμε!!!! Δηλαδη γινεται να μη φας τωρα κουραμπιεδες και μελομακαρονα ? Η να μην φας γλυκακι ? Εγω δευτερα θ αμετρησω παλι σακχαρο καμπυλη θα κανω την 26η με 27η εβδομαδα!

@Mira94 λογοτεχνικο η εγκυμοσυνης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Woman88 καλα ναι κ εγω δεν θα παθω κ εμμονη. 1 φορα την εβδομαδα θα τρωω σιγουρα ενα γλυκάκι κ τωρα που ειναι Χριστούγεννα εννοείται πως θα φαω μελομακαρονα κ κουραμπιέδες. Μάλιστα αυριο θα τα φτιάξουμε με τη πεθερα μου. Ε ειναι αμαρτία να μην φαω χαχα 

@Eva87 συγχαρητήρια κοριτσι μου! Μπραβο! Με το καλο ο μπεμπακος σου ❤❤❤

Ποιες είναι οι επόμενες;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Εύα! Με το καλό τ αγοράκι σου!

Woman88σ ευχαριστω για τα συλλυπητήρια...

Καλά ρε κορίτσια έννοειται είναι γιορτές και θα φάμε κάτι παραπάνω, εμένα με σώζει σε αντίθεση με την πρώτη εγκυμοσύνη ότι αν θέλω γλυκό τρώω δύο κομματάκια σοκολάτας και είμαι καλυμμένη και δεν συνεχίζω, επίσης αν φάω παραπάνω και σκάσω δεν μπορώ καθόλου, δεν μπορώ να αναπνεύσω, μάλλον στριμώχνονται τα όργανα και το στομάχι και αρχίσαμε , εσείς το χετε αυτό με το λαχάνιασμα;  Μιλάμε μέχρι την τουαλέτα πάω και λαχανιαζω, μιλάω και λαχανιαζω...

Mira αν θες για θηλασμό πάρε της πατσουρου, θηλασμός μια υπέροχη εμπειρία, για εγκυμοσύνης και γενικά για μωρά νομίζω πάνω κάτω ξέρουμε βασικά πράγματα και επιπλέον έχουμε και Ίντερνετ που βρίσκεις τα πάντα

Πάντως μια που μιλάμε για φαγητό ήθελα από μέρες να κάνω πίτσα, και έφαγα μόλις και έσκασα...

Να δω πως θα κοιμηθούμε σήμερα 

Αυτό με τους πόνους στους γοφούς κι εγώ το χω, ξυπνάω από τον πονο και πόσο να κοιμηθείς πια μια στο ένα πλευρό μια στο άλλο;

Στην πρώτη εγκυμοσύνη κοιμόμουν μέχρι και τον όγδοο ανάσκελα και δεν με ενοχλούσε, αλλά κορίτσια ένα βράδυ ξύπνησα για να πάω τουαλέτα και με πιάσε μια ζαλάδα τα είδα όλα, και με κλειστά μάτια και με ανοιχτά γυρνούσαν όλα και ήταν από αυτό, μετά προσπαθούσα συνέχεια πλάγια! 

Βάσω πρέπει να αλλάξεις πρόγραμμα με τον ύπνο όντως, να ξυπνάς νωρίς και για να μπεις σε πρόγραμμα με το φαγητό αλλά τώρα που ναι χειμώνας και νυχτώνει νωρίς και αν θες κοιμάσαι λίγο το μεσημέρι, επίσης μετά με το μωρό θα ξενυχτάει κιόλας και θα Σάι το πρωί ζορικα!

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

@Woman88 καλα ναι κ εγω δεν θα παθω κ εμμονη. 1 φορα την εβδομαδα θα τρωω σιγουρα ενα γλυκάκι κ τωρα που ειναι Χριστούγεννα εννοείται πως θα φαω μελομακαρονα κ κουραμπιέδες. Μάλιστα αυριο θα τα φτιάξουμε με τη πεθερα μου. Ε ειναι αμαρτία να μην φαω χαχα 

@Eva87 συγχαρητήρια κοριτσι μου! Μπραβο! Με το καλο ο μπεμπακος σου ❤❤❤

Ποιες είναι οι επόμενες;

Καλησπέρα κορίτσια. Δευτέρα έχω β επίπεδου και η αλήθεια είναι πως το έχω λίγο το άγχος. Συγχαρητήρια για οσες είχατε καλα αποτελέσματα!!!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

@Woman88 καλα ναι κ εγω δεν θα παθω κ εμμονη. 1 φορα την εβδομαδα θα τρωω σιγουρα ενα γλυκάκι κ τωρα που ειναι Χριστούγεννα εννοείται πως θα φαω μελομακαρονα κ κουραμπιέδες. Μάλιστα αυριο θα τα φτιάξουμε με τη πεθερα μου. Ε ειναι αμαρτία να μην φαω χαχα 

@Eva87 συγχαρητήρια κοριτσι μου! Μπραβο! Με το καλο ο μπεμπακος σου ❤❤❤

Ποιες είναι οι επόμενες;

On 17/12/2020 at 1:51 ΠΜ, Firsttimemom είπε:

Κορίτσια από καουρες πώς πάτε; έχει καμία; με έχει πιάσει 2-3 φορές τελευταία....

Καλησπέρα!!! Και εγω εχω κυρίως το βράδυ που πέφτω για ύπνο. 

 

Just now, Eva87 είπε:

Κοριτσια μου γυρισα και εγω απο β επιπεδου. Ο μπεμπης μια χαρα! Ειναι 570γρ και ο τραχηλος μια χαρα! Πολυ ανακουφιστηκα!

 

Link to comment
Share on other sites

@Eva87 μπραβο για τον β επιπεδου !!! 

@Mantarini2018 και εγω λαχανιαζω μιλαω στα μαθηματα και λαχανιαζω! ουσιαστικά το ανασκελα για αυτο λενε να αποφευγεται γιατι πιεζεται απο τη μητρα μια αρτηρια και μπορει να προκαλεσει ταση ζαλης ! Οχι για αλλο λογο ! Αλλα και εμενα ανασκελα με βολευει  αριστερα με πιεζει κατι στο στομαχι δεν βολευομαι καθολου νιωθω μια ενοχληση !

@Katerinafotou καλη επιτυχια ολα θα πανε καλα!!!!!

@Vaso11.4.11 εννοειται πως θα φας χαχαχα τι να μ η δοκιμασεις τι εφτιαξες? μαυρη σοκολατα τρως?

παντως τα κιλα εγω νομιζω τα βαζω ευκολα ....ο γιατρος μου ειπε μεχρι 18  αλλα αν μεχρι τωρα ειμαι στα 7,8 καλα κρασια! 

κοριτσια εκανα κερι στη γραμμη της κοιλιτσας και ελπιζω να μην εχνολησα τη μπεμπα !!!

Link to comment
Share on other sites

Woman88 μια χαρά είναι η μπέμπα! Εδώ κάνουμε τόσες δουλειές και είναι μια χαρά με την αποτρίχωση δεν θα ναι;

Κατερίνα καλή επιτυχία την Δευτέρα, εγώ έχω την τρίτη! Ακόμα δεν αγχώνομαι αλλά την Δευτέρα θα σκάσω κι εγώ 

Εμένα που μου είπε ο γιατρός να βάλω 5? Στο περίπου βέβαια...του λέω καλά αλλά δεν με μαλώνει ποτέ τώρα είμαι στα +4

Πάντως εγώ που γενικά τρώω τώρα βλέπω ότι βάζω πιο δύσκολα 

Για να δούμε πόσα θα πάρουμε στο τέλος;

Πάντως η μπέμπα μου είναι πολύ δραστήρια, μέρα νύχτα κλωτσαει και πολλές φορές μέσα την νύχτα που ξυπνάω για κατούρημα πάλι την καταλαβαίνω! Αλλά ρε κορίτσια βάζει ο άντρας μου το χέρι και λες και το καταλαβαίνει και σταματάει...

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...