Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Firsttimemom είπε:

Ένα μήνα ακριβώς την Τρίτη! Να ' σαι καλά! Κι εσύ είδα έχεις από εβδομάδα υπέρηχο!! Με το καλό!

ΝΑι εχω μετα τον β επιπεδου και λογικα τωρα μετα τις γιορτες !!! απο 28η εβδομαδα λεει γινεται και το ντοπλερ αν θυμαμαι καλα οποτε λογικα απο τελος γεναρη ?!

Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

ΝΑι εχω μετα τον β επιπεδου και λογικα τωρα μετα τις γιορτες !!! απο 28η εβδομαδα λεει γινεται και το ντοπλερ αν θυμαμαι καλα οποτε λογικα απο τελος γεναρη ?!

Εσυ ποτε εχεις ΠΗΤ?

Το ντοπλερ είναι υποχρεωτικό όπως π.χ. η Αυχενική και ο β επιπέδου; μια γνωστή μου δε θα το κάνει, δε της είπε ο γιατρός της.. ας μας πούνε και οι ήδη υπάρχουσες μανούλες που διανύουν επόμενη εγκυμοσύνη! 26/4 έχω! Εσύ;


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Firsttimemom είπε:

Το ντοπλερ είναι υποχρεωτικό όπως π.χ. η Αυχενική και ο β επιπέδου; μια γνωστή μου δε θα το κάνει, δε της είπε ο γιατρός της.. ας μας πούνε και οι ήδη υπάρχουσες μανούλες που διανύουν επόμενη εγκυμοσύνη! 26/4 έχω! Εσύ;

16/4! Νομιζω ειναι υποχρεωτικος υπερηχος γιατι βλεπουν καρδια αναλυτικα αν δεν κανω λαθος ...

ολο πειναω !!!!

εσυ εχεις ψωνισει ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

16/4! Νομιζω ειναι υποχρεωτικος υπερηχος γιατι βλεπουν καρδια αναλυτικα αν δεν κανω λαθος ...

ολο πειναω !!!!

εσυ εχεις ψωνισει ?

Χαχα σε καταλαβαίνω για την πείνα! Φταίει και ο εγκλεισμός στο σπίτι κορίτσια, δε το λεω για να δικαιολογηθούμε! Τώρα με τη μετακόμιση ήμουν απασχολημένη για ώρες και δε σκεφτόμουν πείνα! Θα ζυγιστω Κυριακή και θα σας ενημερώσω για την άνοδό μου, μέχρι πριν κανα 2 εβδομάδες ήμουν συν 8! Ψώνια οχι ακόμη..  με τη νέα χρονιά θα αρχίσω να ψάχνω και το φεβρουαριο θα ψωνίσουμε! Ελπίζω να έχουν ανοίξει μέχρι τότε τα μαγαζιά για να τα δούμε από κοντά και νσ μην καθυστερούν με κούριερ και μεταφορικές οι παραδόσεις.. Φυσικά και να έχουμε επανέλθει από τοκ ιό!


K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites

 Εγώ θα σας πρότεινα πάρτε ένα ουδέτερο  καρότσι .. σε τζιν  ίσως ; (εγώ έχω τζιν το 3logy  της   inglesina )  όχι απλά είναι θηρίο  .. θα αντέξει και για 4 5 6 . 

Συμβουλή Για τις νέες μανούλες μην πάρετε τριλογία .    Όσον αφορά την ασφάλεια του παιδικού καθίσματος στο αμαξι.. κοιτάξτε να είναι  κάποιο καλό .. να έχει περάσει τα τεστ  κ όχι απλά είναι τριλογίας ή προσφοράς.

 Όσον αφορά το χρώμα  στα καροτσια .. ξαναλέω πάρτε ουδέτερο (όχι ανοιχτόχρωμα λερώνουν για πλακα) έτσι κ αλλιώς οπωσδήποτε μπαίνει από κάτω σεντονακι  .. (έχω είχα το τζιν και τους έβαζα ροζουλια από κάτω !) 

 

Πετσέτες    πάρτε  2  αυτά με τη κουκούλα , κ μετά κανονικές (πιο μεγάλα όχι μπουρνούζια εννοω) θα τα έχουν για πολυυυυ καιρο (ενώ τα μπουρνούζια όχι ) 

@Woman88   δεν θα ταΐζεις το παιδί στο ρηλαξ!!  Στο κάθισμα του κανονικά!

Μην βιαστείτε να τα πάρετε όλα τώρα εσείς.. θα θέλουν και συγγενείς να κάνουν δώρα ..  Αφήστε το ρηλαξ για αυτούς πχ , άλλωστε δεν κάνει για νεογέννητο  εάν θυμάμαι καλά  ( τουλάχιστον 40 ημερων νομίζω με επιφύλαξη)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aressana είπε:

 Εγώ θα σας πρότεινα πάρτε ένα ουδέτερο  καρότσι .. σε τζιν  ίσως ; (εγώ έχω τζιν το 3logy  της   inglesina )  όχι απλά είναι θηρίο  .. θα αντέξει και για 4 5 6 . 

Συμβουλή Για τις νέες μανούλες μην πάρετε τριλογία .    Όσον αφορά την ασφάλεια του παιδικού καθίσματος στο αμαξι.. κοιτάξτε να είναι  κάποιο καλό .. να έχει περάσει τα τεστ  κ όχι απλά είναι τριλογίας ή προσφοράς.

 Όσον αφορά το χρώμα  στα καροτσια .. ξαναλέω πάρτε ουδέτερο (όχι ανοιχτόχρωμα λερώνουν για πλακα) έτσι κ αλλιώς οπωσδήποτε μπαίνει από κάτω σεντονακι  .. (έχω είχα το τζιν και τους έβαζα ροζουλια από κάτω !) 

 

Πετσέτες    πάρτε  2  αυτά με τη κουκούλα , κ μετά κανονικές (πιο μεγάλα όχι μπουρνούζια εννοω) θα τα έχουν για πολυυυυ καιρο (ενώ τα μπουρνούζια όχι ) 

@Woman88   δεν θα ταΐζεις το παιδί στο ρηλαξ!!  Στο κάθισμα του κανονικά!

Μην βιαστείτε να τα πάρετε όλα τώρα εσείς.. θα θέλουν και συγγενείς να κάνουν δώρα ..  Αφήστε το ρηλαξ για αυτούς πχ , άλλωστε δεν κάνει για νεογέννητο  εάν θυμάμαι καλά  ( τουλάχιστον 40 ημερων νομίζω με επιφύλαξη)

Αληθεια; δεν το ήξερα αυτό για το ριλαξ. Εγω ειχα σκοπό να πάρω κ να το χρησιμοποιώ απτην αρχη. Θα ρωτησω βεβαια κ την παιδιατρο με το καλο. Αλλα ενταξει κ απο 40 ημερών να μπαίνει παλι θα πρέπει να το εχω νωρίτερα να μην ψάχνω μετα γιατι θελω να πετύχω κανενα στις εκπτώσεις του Φεβρουαρίου. Για κάθισμα αυτοκινήτου εγω στην αρχή θα εχω το αυγο για να μπαίνει κ στο καροτσι που μας δώσανε γιατι μας δώσανε ενα καροτσι που ειναι για μετα τους 6 μηνες, ειναι μεγαλο. Αρα για να βαζω το παιδι θα πρέπει να κουμπώνει ενα αυγο πανω. Κ θα το εχω κ για το αυτοκίνητο. Κ αργοτερα θα παρω ένα μεγαλύτερο καθισμα που να το εχει για κάποια χρόνια. Αρα όπου ακουμπάει το μωρο θέλει σεντονακι ε; κ στο αυγο κ στο καροτσι κ στο παρκοκρεβατο κλπ; 

πρίν από 48 λεπτά , Firsttimemom είπε:

Χαχα σε καταλαβαίνω για την πείνα! Φταίει και ο εγκλεισμός στο σπίτι κορίτσια, δε το λεω για να δικαιολογηθούμε! Τώρα με τη μετακόμιση ήμουν απασχολημένη για ώρες και δε σκεφτόμουν πείνα! Θα ζυγιστω Κυριακή και θα σας ενημερώσω για την άνοδό μου, μέχρι πριν κανα 2 εβδομάδες ήμουν συν 8! Ψώνια οχι ακόμη..  με τη νέα χρονιά θα αρχίσω να ψάχνω και το φεβρουαριο θα ψωνίσουμε! Ελπίζω να έχουν ανοίξει μέχρι τότε τα μαγαζιά για να τα δούμε από κοντά και νσ μην καθυστερούν με κούριερ και μεταφορικές οι παραδόσεις.. Φυσικά και να έχουμε επανέλθει από τοκ ιό!

Κοριτσι μου με το καλο η β επιπεδου! Σου εύχομαι καλα αποτελεσματα! Το ντοπλερ εμενα μου το ανέφερε ο γιατρός μ απτην αρχη μαζι με τις άλλες 2 εξετασεις. Μου είχε πει ότι είναι οι 3 μεγάλες σημαντικές εξετασεις της εγκυμοσύνης. Εγω οπως κ να χει θα το κάνω να ειμαι σιγουρη. Τωρα περιμένω να κανω υπερηχο σε καμια 2 βδομαδες κ να παω κ για καμπυλη σακχάρου. Με το καλο να ξεκινήσετε τη ζωή σας στο καινούργιο σας σπιτι κοπελα μου και να υποδεχτείτε κ το μωρακι σας! Θυμισε μου τι περιμενεις; εγω κοριτσακι ❤ απο μουσική εγω βαζω κλασσική ή κάποιες φορές χριστουγεννιατικα τωρα που ειναι κ η εποχή. Αλλα τελευταία εχω καιρο να βαλω. Ξυπνάω αργα το πρωι γιατί κοιμαμαι κ αργα κ μετα ξεκινάω μαγείρεμα κλπ κ ξεχναω. Πρέπει να το ξανα αρχισω. Τωρα ακούνε τα πάντα. Κ την ανάσα μας ακομα. 

Σημερα εγω εχω εναν περιεργο πονο αριστερα χαμηλα στη κοιλιά σαν μαγνητικό πονο δεν ξερω πως να το εξηγήσω το οποίο με επιανε παλια πριν την εγκυμοσύνη αρκετές φορες. Δεν ξερω τι ειναι. Ας ελπίσουμε να ειναι μυοσκελετικο.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Firsttimemom καμία απ τις 3 μεγάλες εξετασεις δεν ειναι υποχρεωτική! Αν θέλει κάποια κοπέλα να μην κάνει καθόλου αυτές τις εξετάσεις έχει το δικαίωμα! Κ το ντομπλερ είναι εξίσου σημαντικό γτ βλέπουν κυρίως την τροφοδοσία του μωρου! Εστιάζουν στο αν το μωρο τρέφεται καλά γτ είναι πολύ σημαντικό για εκείνη την φάση, σε τι κατασταση βρισκεται ο πλακουντας κι αν το περιβάλλον είναι ακόμα φιλόξενο για εκείνο! Βλέπουν κι άλλα αλλά κυρίως αυτό! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αληθεια; δεν το ήξερα αυτό για το ριλαξ. Εγω ειχα σκοπό να πάρω κ να το χρησιμοποιώ απτην αρχη. Θα ρωτησω βεβαια κ την παιδιατρο με το καλο. Αλλα ενταξει κ απο 40 ημερών να μπαίνει παλι θα πρέπει να το εχω νωρίτερα να μην ψάχνω μετα γιατι θελω να πετύχω κανενα στις εκπτώσεις του Φεβρουαρίου. Για κάθισμα αυτοκινήτου εγω στην αρχή θα εχω το αυγο για να μπαίνει κ στο καροτσι που μας δώσανε γιατι μας δώσανε ενα καροτσι που ειναι για μετα τους 6 μηνες, ειναι μεγαλο. Αρα για να βαζω το παιδι θα πρέπει να κουμπώνει ενα αυγο πανω. Κ θα το εχω κ για το αυτοκίνητο. Κ αργοτερα θα παρω ένα μεγαλύτερο καθισμα που να το εχει για κάποια χρόνια. Αρα όπου ακουμπάει το μωρο θέλει σεντονακι ε; κ στο αυγο κ στο καροτσι κ στο παρκοκρεβατο κλπ; 

Ναι  σελτεδακια λέγονται ..  παντού παντού όμως ..  ακόμα και για να το ακουμπάτε πάνω σας ιδίως το πρώτο καιρο !   - ωραία ποιότητα έχουν τα λητω - του τζάμπο δεν μαρεσαν - 

Ξέρω ότι υπάρχουν ρηλαξ π λένε από νεογέννητο .. Δεν θυμάμαι από που το είχα διαβάσει τότε στη πρώτη κόρη  .. ρωτα κ τον παιδίατρο ..  έχεις βρει ;;    δεν είναι όλοι γνωστες στα πάντα    (διατροφή  μωρού ,  αλλεργίες, καθίσματα, κλπ)  εδώ κάποιοι δεν γνωρίζουν τι πρεσβεύει ο ΠΟΥ για το θηλασμο .. 

3 ώρες πρίν, Firsttimemom είπε:

Το ντοπλερ είναι υποχρεωτικό όπως π.χ. η Αυχενική και ο β επιπέδου; μια γνωστή μου δε θα το κάνει, δε της είπε ο γιατρός της.. ας μας πούνε και οι ήδη υπάρχουσες μανούλες που διανύουν επόμενη εγκυμοσύνη! 26/4 έχω! Εσύ;

Έσπαγα το κεφάλι μ αυτές τις μέρες να θυμηθώ εάν είχα κάνει ντομπλερ στις πρώτες εγκυμοσύνες. Με την κανονική έννοια δεν είχα κάνει .. την είχε κάνει ο τότε γιατρός μου (μη πιστοποιημένος ) ..  αλλά π να ξερά τότε ..  πλέον θεωρώ πως οι μόνοι υπέρηχοι  που πρέπει να γίνονται είναι αυτοί οι 3  κ όχι τα ενδιάμεσα κάθε μήνα ..  δική μου άποψη ..  Δε λέω για το αν υπάρχει κάποιος λόγος υγείας φυσικά.!!! 

 

Ουυυ κοντά είμαστε !! Εγώ δεν θυμάμαι  ακριβώς .. πάντως σήμερα μπήκα στην 21 !! Νομίζω εγώ έχω στης 24 ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Ναι  σελτεδακια λέγονται ..  παντού παντού όμως ..  ακόμα και για να το ακουμπάτε πάνω σας ιδίως το πρώτο καιρο !   - ωραία ποιότητα έχουν τα λητω - του τζάμπο δεν μαρεσαν - 

Ξέρω ότι υπάρχουν ρηλαξ π λένε από νεογέννητο .. Δεν θυμάμαι από που το είχα διαβάσει τότε στη πρώτη κόρη  .. ρωτα κ τον παιδίατρο ..  έχεις βρει ;;    δεν είναι όλοι γνωστες στα πάντα    (διατροφή  μωρού ,  αλλεργίες, καθίσματα, κλπ)  εδώ κάποιοι δεν γνωρίζουν τι πρεσβεύει ο ΠΟΥ για το θηλασμο .. 

Έσπαγα το κεφάλι μ αυτές τις μέρες να θυμηθώ εάν είχα κάνει ντομπλερ στις πρώτες εγκυμοσύνες. Με την κανονική έννοια δεν είχα κάνει .. την είχε κάνει ο τότε γιατρός μου (μη πιστοποιημένος ) ..  αλλά π να ξερά τότε ..  πλέον θεωρώ πως οι μόνοι υπέρηχοι  που πρέπει να γίνονται είναι αυτοί οι 3  κ όχι τα ενδιάμεσα κάθε μήνα ..  δική μου άποψη ..  Δε λέω για το αν υπάρχει κάποιος λόγος υγείας φυσικά.!!! 

 

Ουυυ κοντά είμαστε !! Εγώ δεν θυμάμαι  ακριβώς .. πάντως σήμερα μπήκα στην 21 !! Νομίζω εγώ έχω στης 24 ! 

Α εννοεις σαν αυτά τα σεντονακια που τα χρησιμοποιούμε και για να ακουμπαμε τα μωρά πανω μας για να μην ακουμπανε απευθειας στα ρούχα μας. Καταλαβα νομιζω. Οκ θα το ψάξω. Σελτεδακια εγω ξερω οτι ειναι κατι αδιάβροχα που αλλάζουμε τα μωρά πανα. Τα χρησιμοποιουσα στη δουλειά. Παιδιατρο θα έχουμε μαλλον την γυναίκα του γυναικολόγου μου. Εχουν το ιδιο γραφείο που ειναι κοντά μας οποτε μας βολεύει κ ειναι κ λοιμοξιολογος στο Ιασω κ σύμβουλος θηλασμού. Θα την γνωρίσω οταν μου κάνει ένα δωρεάν μαθημα θηλασμού πριν γεννησω. Το προσφέρει μέσω του γυναικολόγου μου σε όλες τις εγκυες κοπέλες που έχει.

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σχετικά με το ντοπλερ.. θα το μεταφέρω και στη γνωστή μου! Εγώ ακόμη δε το έχωσυζητήσει με τη γιατρό μου γιατί δεν κάναμε ούτε τη β επιπέδου.. Αλλά για το λέτε έτσι, λογικά θα με παραπέμψει να το κάνω! 

@Vaso11.4.11 ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές! Με τκ καλό Όλες να υποδεχτούμε τα μωράκια μας! Αγοράκι περιμένουμε και έχουν ξετρελαθει όλοι! Όσο για τον πόνο αν έκανες καμία απότομη κίνηση μπορεί να είναι όντως μυοσκελετικο. Παρακολούθησε το πότε σε πιάνει και θα καταλάβεις!

  • Μου αρέσει 1

K25gp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε ; @Betty90 ναι σωστο αυτό που λες .. υποχρεωτική δεν είναι καμία το είπα απλά με την έννοια της σπουδαιότητας λαθος λεξη χρησμιποιησα χαχαχα. 

Σελτεδάκια εννοίτε τις λεπτες κουβερτούλες; 

Εγω εχω βρει ενα relax στα λητω που βγαινει σε διάφορα χρώματα θα παω να το δω οταν ανοίξουν τα μαγαζια πρώτα ο θεός !!! 

Κούνια και καρότσι βρήκα κάποια στο ιντερνετ καροτσι  εχω εχνθουσιαστεί με ένα ..αν ειναι οπως το βλέπω και σε χρώμα θα ενθουασιαστώ ακόμα περισσότερο !

άντε να ναοιξουν τα μαγαζια !

η διαφορά στα καροτσια 3 σε 1 και 2 σε 1 ποια είναι ? το 2 σε 1 δεν εχει απλα καλαθουνα? 

εγω κατα το φέβαρη σκεφτομαι για αγορες αλλα πρωτα να τα εχω δει ...

το ντοπλερ απο 28 η γινεται?θυμιστε μου !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!!! @Woman88 αχ δεν θυμάμαι ακριβώς εβδομάδα π κάνεις το ντομπλερ! Είναι στον 8ο! Εγω γέννησα τέλη Οκτωβρίου κ το είχα κάνει τις πρώτες μέρες του Σεπτεμβρίου!! Ουσιαστικά Μόλις μπεις στον 8ο! Κι εγώ Φεβρουαρίο θα ψωνίσω!! Νομίζω ότι αυτή είναι η διαφορά στα 2 σε 1. Δεν έχει καλαθουνα. Άμα δεν δεις από κοντά το καρότσι δεν μπορείς να το πάρεις! Δική μου συμβουλή να είναι ελαφρύ! Ειδικά όταν είμαστε μόνοι μας με το μωρο κ πρέπει να φορτώσουμε το καρότσι είναι δύσκολο αν είναι βαρύ!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

16/4! Νομιζω ειναι υποχρεωτικος υπερηχος γιατι βλεπουν καρδια αναλυτικα αν δεν κανω λαθος ...

ολο πειναω !!!!

εσυ εχεις ψωνισει ?

Και εγώ 13.4

Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα έκανα υπέρηχο καρδιάς Κ την Τρίτη έχω Β επιπέδου. 

Εγώ να δεις πείνα, συμβουλεύομαι όμως διατροφολόγο γιατί στο πρώτο τρίμηνο από τις ορμόνες πήρα κιλά κι έχω φτάσει να έχω πάρει οχτώ σύνολο από την αρχή της κύησης. 

Ξεκίνησα Κ λίγο περπάτημα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...