Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ υποφέρω από ρινίτιδα εγκυμοσύνης και δυσκοιλιοτητα.Για τη ρινίτιδα κάνω Σπρευ,τπτ. Στο μεταξύ λαχανικά τρώω άφθονα, φρούτα επίσης, σιρόπι, λαδερά, συνδυασμούς τροφών γιατί έχω διατροφολόγο Κ τουαλέτα γιοκ. Χειροτερεύει την κατάσταση ο σίδηρος. 

Τις τελευταίες ημέρες, αρχισα να πίνω νες το πρωί, σκέτο, όχι πολύ, δυο γουλιές και νομίζω έχω βοηθηθεί γιατί Κ πριν μείνω, ήμουν δυσκοίλια Κ με βοηθούσαν πολύ ο πρωινός καφές Κ το περπάτημα. 

Τώρα δεν περπατώ τόσο, βλέπουμε τράχηλο με γιατρό, μου δίνει το οκ αλλά Κ πάλι, δυο φορές την εβδομάδα από δικό μου φόβο καθαρά. 

Μήπως να αλλάξεις σιδηρο; εγω παντως ευτυχως δεν εχω θεμα με δυσκοιλιοτητα κ δεν τρωω καθημερινά φρουτα κ λαχανικά φαντασου. Ρώτα τον γιατρό σ μηπως σ δωσει κάτι άλλο. Περπατημα ουτε εγω κανω. Οχι επειδη εχω καποιο θεμα απλα εδω που μένω εχει ανηφόρες κ θα πρέπει να με πάει κάποιος με το αμάξι σε κάποιο πάρκο πχ για να περπατήσω που ειναι δυσκολο τωρα χειμωνιάτικα που σχολανε όλοι μεσημερι ή απόγευμα. Οποτε προσπαθω μες στο σπιτι οσο μπορω να κινουμαι κ να πηγαίνω λιγο πάνω που ειναι τα πεθερικα για να ανεβοκατεβαινω που κ που κ λιγες σκάλες σαν γυμναστική.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Μήπως να αλλάξεις σιδηρο; εγω παντως ευτυχως δεν εχω θεμα με δυσκοιλιοτητα κ δεν τρωω καθημερινά φρουτα κ λαχανικά φαντασου. Ρώτα τον γιατρό σ μηπως σ δωσει κάτι άλλο. Περπατημα ουτε εγω κανω. Οχι επειδη εχω καποιο θεμα απλα εδω που μένω εχει ανηφόρες κ θα πρέπει να με πάει κάποιος με το αμάξι σε κάποιο πάρκο πχ για να περπατήσω που ειναι δυσκολο τωρα χειμωνιάτικα που σχολανε όλοι μεσημερι ή απόγευμα. Οποτε προσπαθω μες στο σπιτι οσο μπορω να κινουμαι κ να πηγαίνω λιγο πάνω που ειναι τα πεθερικα για να ανεβοκατεβαινω που κ που κ λιγες σκάλες σαν γυμναστική.

Αποφεύγω τις σκάλες. 

Δε μπορώ δυστυχώς να αλλάξω γιατί αλλα σκευάσματα μου δημιουργούν θέματα, για την ακρίβεια το ακριβώς αντίθετο που δε το θέλουμε. 

Αύξησα τη δόση του σιροπιού Κ πίνω καφέ πλέον νηστική δυο γουλιές και μετά τρώω πρωινό. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ μιας π αναφέρθηκε το σίδερο  π περνάτε είναι χαπι/σιρόπι;; 

 Εγώ αυτό με το ανάσκελα ποτέ κάνεις δεν μ είχε πει τπτ .. έχω κοιμηθείιι ανασκελααα οουυυ ... τώρα  το χα διαβάσει από δω  μόνο κ σταμάτησα ..  αλλά θυμάμαι αξέχαστα πως όταν ήμουν ανάσκελα  φούσκωνε η κοιλιά μόνο στο σημείο π ήταν το μωρό .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Αποφεύγω τις σκάλες. 

Δε μπορώ δυστυχώς να αλλάξω γιατί αλλα σκευάσματα μου δημιουργούν θέματα, για την ακρίβεια το ακριβώς αντίθετο που δε το θέλουμε. 

Αύξησα τη δόση του σιροπιού Κ πίνω καφέ πλέον νηστική δυο γουλιές και μετά τρώω πρωινό. 

Καταλαβα.. οπότε δες τι σε βοηθαει κ κανε υπομονη. Όντως παντως ο καφές βοηθαει στη τουαλετα. 

Just now, Aressana είπε:

Εντομεταξυ μιας π αναφέρθηκε το σίδερο  π περνάτε είναι χαπι/σιρόπι;; 

 Εγώ αυτό με το ανάσκελα ποτέ κάνεις δεν μ είχε πει τπτ .. έχω κοιμηθείιι ανασκελααα οουυυ ... τώρα  το χα διαβάσει από δω  μόνο κ σταμάτησα ..  αλλά θυμάμαι αξέχαστα πως όταν ήμουν ανάσκελα  φούσκωνε η κοιλιά μόνο στο σημείο π ήταν το μωρό .. 

Ναι κ εγω το ειχα διαβάσει στο ίντερνετ κ ρωτησα το γιατρο κ μου είπε ότι ναι δεν πρέπει απο τον 6ο και μετα κυρίως να ξαπλώνουμε ανάσκελα πολυ ωρα. Αν θέλουμε μπορούμε να ξαπλωσουμε σε πιο όρθια θεση όπως πχ στον καναπε κ τα ποδια λυγισμένα. Γιατί εντελώς ξαπλωμένες κ τεντωμένα τα ποδια ειδικα δεν αιματωνεται σωστα η μητρα κλπ. Οχι οτι θα παθουμε τπτ αν ξαπλωσουμε καποιες φορες αλλα να μην γίνεται συχνα κ για πολλες ωρες.

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και από εμένα, χάθηκα λόγω δουλειάς και διαβάσματος αλλά χαίρομαι που είστε όλες καλά. 

Εγώ εδώ και 2 εβδομάδες έχω καταλάβει το ζουζούνι αλλά ειδικά την τελευταία συνεχώς μέρα νύχτα. Τώρα είμαι στην 20η και στις 18 έχουμε την Β. Είδα πως και άλλες κοπέλες έχουν αυτή την εβδομάδα, εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα!! 

Το βράδυ κλασικά δυσκολευομαι να κοιμηθώ, ξυπνάω από τις ενοχλήσεις στους γοφούς από το αριστερά και δεξιά!! Τουαλέτα εννοείται και τώρα τελευταία διψάω επίσης τη νύχτα. Άντε μετά ξύπνα για μάθημα!! Αλλά πόσο ωραίο συναίσθημα να κάνω μάθημα και να το νιώθω!!! 

Από πράγματα κι εγώ περιμένω να δω τι θα μου δώσουν και μετά ότι λείπει να το αγοράσω. Από τα πιο χοντρά πάλι καλά θα πάρω του αδερφού μου που τα είχε στα ανίψια μου και είναι ολοκαίνουργια, κούνια, αλλαξιερα καθισματάκια κλπ. Οπότε άντε κανένα καρότσι αν χρειαστώ και relax, κάθισμα αργότερα φαγητού κλπ. Αλλά αυτό που λέτε θα μας φέρουν και δώρα.

Επίσης εγώ σίδηρο παίρνω σε υγρό, με εχουν βοηθήσει τα αποξηραμένα δαμάσκηνα στην δυσκοιλιότητα αλλά και η βρώμη το πρωί μαζί με γάλα ή γιαούρτι. Δοκιμάστε τα όσες έχετε θέμα. Και πολύ νερό επίσης βοηθά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vkvk19 είπε:

Γειά σας κορίτσια και από εμένα, χάθηκα λόγω δουλειάς και διαβάσματος αλλά χαίρομαι που είστε όλες καλά. 

Εγώ εδώ και 2 εβδομάδες έχω καταλάβει το ζουζούνι αλλά ειδικά την τελευταία συνεχώς μέρα νύχτα. Τώρα είμαι στην 20η και στις 18 έχουμε την Β. Είδα πως και άλλες κοπέλες έχουν αυτή την εβδομάδα, εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα!! 

Το βράδυ κλασικά δυσκολευομαι να κοιμηθώ, ξυπνάω από τις ενοχλήσεις στους γοφούς από το αριστερά και δεξιά!! Τουαλέτα εννοείται και τώρα τελευταία διψάω επίσης τη νύχτα. Άντε μετά ξύπνα για μάθημα!! Αλλά πόσο ωραίο συναίσθημα να κάνω μάθημα και να το νιώθω!!! 

Από πράγματα κι εγώ περιμένω να δω τι θα μου δώσουν και μετά ότι λείπει να το αγοράσω. Από τα πιο χοντρά πάλι καλά θα πάρω του αδερφού μου που τα είχε στα ανίψια μου και είναι ολοκαίνουργια, κούνια, αλλαξιερα καθισματάκια κλπ. Οπότε άντε κανένα καρότσι αν χρειαστώ και relax, κάθισμα αργότερα φαγητού κλπ. Αλλά αυτό που λέτε θα μας φέρουν και δώρα.

Επίσης εγώ σίδηρο παίρνω σε υγρό, με εχουν βοηθήσει τα αποξηραμένα δαμάσκηνα στην δυσκοιλιότητα αλλά και η βρώμη το πρωί μαζί με γάλα ή γιαούρτι. Δοκιμάστε τα όσες έχετε θέμα. Και πολύ νερό επίσης βοηθά. 

Καλώς την ❤ τι ωραια που νιώθεις το ζουζουνακι σου! Με το καλο η β επιπεδου! 

Κοριτσια ποιες εχετε αυτη την εβδομαδα; που είστε, χαθήκατε οι υπολοιπες. Πρεπει να κανουμε κ το πινακακι μας με την Πητ, το φύλλο του μωρου κ το που θα γεννησουμε. Κ οτι αλλη πληροφορία θέλετε. Θα βοηθήσει κ ολας το πινακακι μιας που εγω τουλάχιστον ξεχνάω κ σας ρωτάω συνέχεια να μου πείτε το φύλλο χαχαχα οπως θα ρωτησω κ εσένα τωρα @vkvk19 χαχαχα

@Renez μου τι κάνεις εσύ κ το αντράκι σου; ❤ μπορεις να μας πεις λιγο πως φτιάχνουμε το πινακακι; να το φτιάξουμ στην υπογραφή για να εμφανίζεται παντα; που το κανουμε; ρωταω εσενα γιατι ειχα δει ότι είχες αναλάβει το πινακακι της ομαδουλας σου ❤ 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.Ειμαι στην 17η εβδομάδα.Πριν 5 μέρες έκανα τον καθιερωμένο υπέρηχο και όλα καλά.Μου σταμάτησε την προγεστερόνη και μου έδωσε σαλοσπιρ αντί ινοχεπ λόγω του ότι η κοιλιά μου δεν τρυπιοταν με τίποτα.Συν το ζάχαρο ενώ μετά φαγητού ήταν 120-130 τώρα 2 μέρες 78-92.Εφαγα μία ολόκληρη πίτσα σήμερα και μετράω 88.Θελω να καταλήξω ότι έχω την υποψία και το άγχος  ότι κάτι δε πάει καλά με το μωράκι.Ο άντρας μου λέει ότι θα είχα αίμα κάτι που να προμήνυε αποβολή.Αλλα το μυαλό μου δεν ξεκολλάει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Πρεπει να κανουμε κ το πινακακι μας με την Πητ, το φύλλο του μωρου κ το που θα γεννησουμε. Κ οτι αλλη πληροφορία θέλετε

Ποιο πίνακακι;; 

 

πρίν από 24 λεπτά , Καλλια35 είπε:

Θελω να καταλήξω ότι έχω την υποψία και το άγχος  ότι κάτι δε πάει καλά με το μωράκι.Ο άντρας μου λέει ότι θα είχα αίμα κάτι που να προμήνυε αποβολή.Αλλα το μυαλό μου δεν ξεκολλάει

Νομίζω αυτό είναι ένα γενικό άγχος κ το νιώθουμε πολλές .. Πιο μετά που θα νιώθουμε τα μικρούλικα πιο έντονα θα φεύγει    .. ηρέμησε χαλάρωσε  κ απόλαυσε το!

 

 

 

 

Εγώ ξύπνησα από όνειρο... ήμουν στο νοσοκομείο λέει .. Κ με φέραν σπίτι με ασθενοφόρο ξύπνησα κλεισα τη μικρή δίπλα μ κ τη μαμά μ .. τι έγινε ρωταω; σε φέρε το ασθενοφόρο κ μετά  καθαριζαμε τις σκάλες λέει. Γιατί Να ρωτάω . Γεννησες στο ασθενοφόρο . Να πηγαίνω στο νοσοκομείο να μάθω τι είχε συμβεί και γτ είχα κενα μνήμης  κ να μην μ λένε λόγο κοβιντ και ιατρικού απορρήτου -.- αν είναι δυνατόν !!

Εντομεταξυ η ψυχολογια σας πως είναι ;;  εμένα όχι τόσο καλά.  Από ορμόνες; δε ξέρω..νιώθω να θέλω να κλαψω πολλές φορές μεσα στην μέρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! @vkvk19 μαζί έχουμε την Β επιπέδου! Κι εγώ στις 18! Τι ώρα έχεις ραντεβού;; εγώ στις 11! Κι Όσο πλησιάζουν οι μέρες αγχώνομαι κ ενθουσιάζομαι ταυτόχρονα!! @Vaso11.4.11 κι εγώ θέλω να φτιάξουμε πινακακι!! Αλλά δεν ξέρω πώς να το κάνω! Θα είναι πολύ ωραίο!! @Aressana από όνειρα άλλο τπτ! Ειδικά όταν θα πλησιάζει ο καιρός της γέννας κάθε μέρα θα βλέπουμε κι ένα διαφορετικό τέτοιο όνειρο!! @Καλλια35 κορίτσι μου έτσι αγχωνομαστε όλες! Αφού έκανες πρόσφατα υπέρηχο μην ανησυχεις! Απολαυσε την εγκυμοσύνη σου γιατί αυτές οι στιγμές δεν ξανάρχονται! Κι αν κάτι δεν είχε πάει καλά θα είχες κ αίμα κ πόνους. Χαλάρωσε κι απολαυσε το! Είναι μια χαρά το μωράκι σου! Το είδες πριν λίγες μέρες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!! Σας διαβάζω τοσο καιρο κ μ αρεσει πολυ!! Εγώ είμαι 22 εβδομάδων με πήτ 19-4 !! Σήμερα έχω β επιπέδου!!! Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά προσεχω με το φαγητό αλλα αν τύχει μια μερα έστω να φαω κατι παραπάνω η ζυγαριά εκτοξεύεται!! Αρχιζω να αγχώνομαι εγω παρει 5 κιλας έως τώρα θεωρείται ότι είναι καλά;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Vaso11.4.11 αγοράκι εμείς!!! Καλά λογικό που να θυμόμαστε για όλες μας φύλο κλπ!!! 

@Betty90 α τέλεια εγώ στις 1:30 θα πάω φαγωμένη μήπως και κουνιέται το ζουζούνι!!!

@Mira94 μην αγχωνεσαι κορίτσι μου, αν υπάρξει θέμα θα σου πει ο γιατρός σου, λογικό κάποιες μέρες να τρώμε περισσότερο από άλλες. Μπορείς κάποιες άλλες πχ να το ρυθμίσεις. Ε τώρα τις γιορτές όλες θα πέσουμε με τα μούτρα σε φαΐ και γλυκά!!!

Καλημέρα σε όλες και καλή μας εβδομάδα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mira94 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!! Σας διαβάζω τοσο καιρο κ μ αρεσει πολυ!! Εγώ είμαι 22 εβδομάδων με πήτ 19-4 !! Σήμερα έχω β επιπέδου!!! Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά προσεχω με το φαγητό αλλα αν τύχει μια μερα έστω να φαω κατι παραπάνω η ζυγαριά εκτοξεύεται!! Αρχιζω να αγχώνομαι εγω παρει 5 κιλας έως τώρα θεωρείται ότι είναι καλά;; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη ! 5;;; φαε κορίτσι μου!! Εγω είμαι +8 ! Αλλά όπως το πες ! Μόλις φάω κι εγώ λίγο παραπάνω η ζυγαριά εκτοξεύεται! Καλή επιτυχία στην Β επιπέδου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!! 

Εγώ έχω 16/12 την Τετάρτη Β επιπέδου στις 17:00! Ανυπομονώ και αγχώνομαι ταυτόχρονα όλα να πηγαίνουν καλά.. Κι αν όλα πηγαίνουν καλά να μάθουμε επιτέλους και με σιγουριά το φύλο..

Θέλω κι εγώ να φτιάξουμε πινακακι τι ωραία!! περιμένουμε οδηγίες απο @Renez

 

  • Μου αρέσει 1

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσι για την θετική σας ενεργεια!! Εμένα ειναι αγόρακιι!! Τελειώσαμε με τ β επιπέδου ολα μια χαρα ειπε ο γιατρός!! Επίσης με εξετασε και από κάτω για να δει τον τράχηλο μου ολα καλα κ αυτο !! Για τα κιλα δεν σχολίασε κατι οποτε θεωρώ ολα καλα.. επίσης μ έγραψε να ξεκινήσω κ μαγνήσιο ένα χαπι την ημερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφιές μου! 

@Καλλια35 γεια σου κοριτσι μου. Μανουλα Απριλίου εισαι κ εσυ; ποτε εχεις πητ; σαλοσπιρ γιατι παιρνεις αν επιτρέπεται; δεν εχω παρει ποτε κ δεν ξερω για ποιο λόγο το παιρνουν. Για το ζαχαρο γιατι δεν ρωτάς τον γιατρο σου; ειχες θεμα γενικα με το ζαχαρο; οι μηνιαίες εξετασεις που έκανες πως ηταν; παντως εφόσον είναι όλα καλά στον υπερηχο τοτε γιατι αγχώνεσαι; αυτο με το ζαχαρο λογικα ρυθμίζεται αλλα θα πρέπει να το πεις στον γιατρο σ. Γιατι να πρέπει να κινδυνεύει το μωρακι σου απτο ζαχαρο; δεν το νομίζω. Εισαι κ σε προχωρημένη εγκυμοσύνη εξαλλου οποτε μην σκέφτεσαι αρνητικά. Αν συνέβαινε κατι αλλο προφανώς θα είχες αλλα θέματα κ σιγουρα αιμα ή πονο ή κάτι σοβαρό τελοσπαντων. Ποτε θα κανεις β επιπεδου; 

@Aressana μου ειναι ενα πινακακι που κάνουν σε ολες τις ομαδουλες όπου γραφει για κάθε κοπέλα καποιες λεπτομέρειες για να μην τα ξεχνάμε συνέχεια. Οπως την πητ και το φύλλο του μωρου κ αργοτερα οταν γεννησουμε με το καλο το ανανεώνουμε με τις ημερομηνίες γέννας της καθε κοπέλας. Οσο για τα ονειρα εγω βλεπω απο θρίλερ μεχρι κωμωδίες. Άστο... Η ψυχολογία μου είναι καλή γενικα αλλα ωρες ώρες κλαιω με το παραμικρό, ισχυει αυτο που λες.. εχω γίνει υπερ ευαίσθητη. 

@Mira94κοριτσι μου καλως ηρθες στην ομαδουλα μας ❤ χαιρομαι που ακομα κ τωρα προστίθενται άτομα μιας που είμαστε λιγες που γράφουμε γενικα εδω. Συγχαρητήρια που πήγαν όλα καλά στην β επιπεδου! Τώρα μπορείς να ηρεμησεις κ εσυ σιγα σιγα. Εχεις κανει καθολου ψωνια; για τα κιλα μην αγχώνεσαι τα 4 δεν ειναι τπτ. Εγω εχω παρει συν 6 κ μεχρι να παω για τον επόμενο υπέρηχο θα ειμαι σιγουρα κανα κιλό ακομα πιο πάνω. Τρωω πολλά γλυκά δυστυχώς, δεν μπορω να κρατηθω. Τωρα εφτιαξα πάστες καραμέλας φαντασου...άστο θα γουρουνιασω παλι χαχαχα πες μας λίγα πράγματα για σένα αν θες, να σε γνωρίσουμε. 

@Betty90 @vkvk19 @Marilo κοριτσακια μου με το καλο η β επιπεδου! Αντε να κάνετε κ εσεις κ να έχετε τελεια αποτελεσματα κ μόλις μας πει η @Renez πως γινεται το πινακακι θα προσπαθήσω να το φτιάξω! Αφου κανετε ολες β επιπεδου για να ξέρουμε σίγουρα για ολες φύλλο κλπ.. ειναι να κάνει καμια αλλη κοπελα; 

@Woman88 που εισαι εσυ γλυκουλα; πως εισαι; 

  • Μου αρέσει 3

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...