Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Κορίτσια καλησπερα

Τι κάνετε, όλες στο Viber?? 

Δε γράφει πια Καμμια εδώ?? 

Κακώς κορίτσια μου, δε μπορούμε όλες μέσω Viber, συγγνώμη που το λεω

Συμφωνώ  μαζί σου!  Και στην δική μας ομάδα εγινε το αντίστοιχο με το Facebook. Δεν μπορώ να καταλάβω την τακτική προσέλκυσης σε αλλο μέσο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Συμφωνώ  μαζί σου!  Και στην δική μας ομάδα εγινε το αντίστοιχο με το Facebook. Δεν μπορώ να καταλάβω την τακτική προσέλκυσης σε αλλο μέσο.

Εγώ μπαίνω στις μανούλες Δεκεμβρίου, στις μανούλες Φεβρουαρίου κλπ κλπ για να μαθαίνω το μετά. Η γράφουμε εδώ η δε γράφουμε!! 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ μπαίνω στις μανούλες Δεκεμβρίου, στις μανούλες Φεβρουαρίου κλπ κλπ για να μαθαίνω το μετά. Η γράφουμε εδώ η δε γράφουμε!! 

Ναι ειναι κρίμα και μετα που θαγεννησετε θα θες να μιλάς με καποια κοριτσια που θα ειστε ακριβως στην ίδια φαση.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα πριν λίγο έγραψα στου Δεκεμβρίου για την εμπειρία από μαιευτήρια... Ερήμωσε του Απριλίου.... Το viber εγώ  δεν το θέλω γτ θα βαράει συνέχεια και δε γίνεται... Εγώ αυριο εχω γιατρό και είτε αυτή είτε την άλλη Παρασκευή πιστευω θα με βάλει... Είδωμεν... 

  • Μου αρέσει 1

oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, mairy2021 είπε:

Εγώ τώρα πριν λίγο έγραψα στου Δεκεμβρίου για την εμπειρία από μαιευτήρια... Ερήμωσε του Απριλίου.... Το viber εγώ  δεν το θέλω γτ θα βαράει συνέχεια και δε γίνεται... Εγώ αυριο εχω γιατρό και είτε αυτή είτε την άλλη Παρασκευή πιστευω θα με βάλει... Είδωμεν... 

Καλημέρα κοπέλα μου

Κι εγώ δε μπορώ βαιμπερ να χτυπάει συνέχεια, σε τι θα πρωτοαπαντω

Κοντα είμαστε κ εγώ στον γιατρό ειμαι

Με καισαρική θα πας?? 

Η μικρή μου εμένα είναι ισχιακη, δε γυρνάει, μόνο πλευρό αλλάζει!!! 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/11/2020 at 4:24 PM, Woman88 said:

Ναι ελπιζω πως ειναι το μωρακι και οχι το εντερακι!! γιατι οταν νιωθω το χτυπημα πεταγεται καπως η κοιλιτσα εκει .. 

Και εγω σημερα σερνομαι νιωθω πολυ κουρασμενη και εχω μαθηματα μεχρι τις 9 ... ηθελα να κοιμηιω το πρωι αλλα ξυπνησα για να μαγερεψω και γιατι ειχα μαθημα νωρις .. θελω να ανεβω και στη ζυγαρια μια μερα να δω ποσα κιλα συν είμαι ... απο 7 συν που ημουν με καποια γλυκα που εφαγα θα εχω παει συν 8 χαχα. 

Εγω εχω ξεχασει τρεις μερες να πιω το λακτιφερον το βραδυ αντι για 2 δηλαδη το πηρα μια φορα ..

δεν ξερω τι να κανω να στανιαρω λιγακι σημερα κλεινουν τα ματια  μου και δουλευω και αυριο ....ηπια χυμο καφε δε θελω να πιω γτ ειναι που ειναι το εντερο οπως ειναια πο το σιδηρο και ολα αυτα αν πιω και καφε τοα ποτελειωσα! θα ακουει μελωδιες εντερικες το μωρακι μου !χαχα

οσο για τα ψωνια ναι θα μπω να δω ριλαξ αν και βρηκα καποια καισ το λητω ..

Κοριτσια οι ηδη μανουλες ξερετε ποια εταιρεια καροτσιων ειναι καλη ? εχω ακουσει για την quax, την stokke αλλα πρεπει να ειναι λιγακι τσιμπημενη ... 

inglesina Που ειδα δεν ενθουσιαστηκα... αλλα θελει ψαξιμο ...

ποτε θα ανοιξουν τα μαγαζια επιτελους!!!!

Καλημερα! Διάβασα ότι παιρνεις Λακτιφερον plus??? Σου τα έχει συστήσει ο γιατρός σου 2 φορές την μέρα? Εγώ έπαιρνα gynotradiferon  αλλά επειδή έπεσε πολυ η Φεριττινη μου είπε να παρω τα lactiferon pluσ και μάλιστα 2. Αλλά είδα στην Συσκευασια ότι η δοσολογία είναι 1 χάπι και λίγο αγχωθηκα. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλημερα! Διάβασα ότι παιρνεις Λακτιφερον plus??? Σου τα έχει συστήσει ο γιατρός σου 2 φορές την μέρα? Εγώ έπαιρνα gynotradiferon  αλλά επειδή έπεσε πολυ η Φεριττινη μου είπε να παρω τα lactiferon pluσ και μάλιστα 2. Αλλά είδα στην Συσκευασια ότι η δοσολογία είναι 1 χάπι και λίγο αγχωθηκα. 

Τα gynotradiferon εμένα δε μου έκαναν τπτ 

Αντιθέτως με τα Psysiophol είμαι μια χαρα

Δυο την ημερα

Ρώτησε τον μήπως μπορεί να στα δώσει άλλα και πάλι δοκιμή θα κανεις

Εγώ παίρνω σίδηρο από τα 19 μου Κ μπήκα στα 36 , έξι μήνες παίρνω έξι κοβω

Τα μόνα που με βοήθησαν ήταν τα ferrosanol τα οποία δεν κυκλοφορούν πια η κυκλοφορούν με άλλη ονομασία και οι βιταμίνες Fertilimax πριν την κύηση ομως

Τα Psysiophol από πριν μείνω έγκυος(ενα μήνα)  κ μετα

Πρώτο παιδάκι?? 

Εμένα ναι

  • Ευχαριστώ 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας!! Πως ειστε;;Εγώ γέννησα 26/3 μια υπεροχη μπουμπου 2370!! Είναι στην απλή μενν για να παρει βάρος κ είναι υγιέστατη!! Ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να την παρουμε σπιτι!! Με το καλό σε όλες σας!! 

  • Μου αρέσει 4

oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι από του Μαρτιου! Σας έρχομαι από διπλα αχαχαχχαχαχαχαχαχ δεν έχω γεννήσει ακόμα όποτε Απρίλιο αχχαχαχαχαχ 40+6 σήμερα! Άλλαξα γιατρό στις 36 ήθελε να μου το παρει με αναίτια καισαρική! 

  • Μου αρέσει 4

T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Manenious είπε:

Είναι από του Μαρτιου! Σας έρχομαι από διπλα αχαχαχχαχαχαχαχαχ δεν έχω γεννήσει ακόμα όποτε Απρίλιο αχχαχαχαχαχ 40+6 σήμερα! Άλλαξα γιατρό στις 36 ήθελε να μου το παρει με αναίτια καισαρική! 

Γειά σου κορίτσι μου!! Και γω στις μανούλες Μαρτίου αλλά τελικά Φεβρουαρίου. Γέννησα 19/2.γιατι καλέ στις 36;;;με ποια αιτιολογία;; εγώ γεννγσα καισαρική στις 38+3 λόγω προηγούμενη ης 

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2021 at 3:55 ΜΜ, valentina23 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!! Και γω στις μανούλες Μαρτίου αλλά τελικά Φεβρουαρίου. Γέννησα 19/2.γιατι καλέ στις 36;;;με ποια αιτιολογία;; εγώ γεννγσα καισαρική στις 38+3 λόγω προηγούμενη ης 

Καλησπερα Βαλεντινα μου! Γεννήσαμε την ιδια μερα. Μόνο που εγώ γεννησα προωρα στις 33+4. Εκανα πρόωρες συσπασεις 4 μερεε πριν λογω του κρυου. Ηταν τοτε με τα χιόνια κ δεν είχαμε θέρμανση ουτε νερο. Ποναγα 24 ωρες μέχρι που ένας εθελοντής κατάφερε με το τζιπ να με πάει νοσοκομειο. Τα δικά μας αμαξια δεν βγαίνανε με τπτ. Είχαμε εγκλωβιστει. Μου βαλανε τοκολυτικο αλλα δεν επιασε. Έτσι μετά από 4 μερες στις 19/2 γεννησα τη μικρή μου μαχητρια με καισαρική γιατι ήταν ισχυακη, 1935 κιλα. Δεν τη θυμαμαι οταν την βγάλανε γτ μου κάνανε μεθη. Κ μετα πηγε στο Παιδων Αγίας Σοφιας όπου νοσηλεύτηκε 22 μερες κ δεν επιτρεπόταν να τη βλεπω καθολου! Ηταν 22 μερες δύσκολες με πολυ κλαμμα! Μονο μια φωτογραφία της ειχα να βλέπω που έβγαλε ο αντρας μου όταν τη πηγαίνανε στο Παιδων! Δοξα Το Θεο τελικα μετα απο 22 μερες τη πηραμε στα 2180 κιλα. Κ τωρα φτασαμε αισίως τα 2910! Κάνουμε μικτη διατροφή. Αντλουσα οσο καιρο ηταν στο νοσοκομειο κ της πηγαινε ο αντρας μ το γαλα. Ακομα δεν εχω μεγάλη ροη κ πινει κ ξενο ειδικό για προωρα για να πάρει κ αλλα κιλα. Σιγα σιγα θα το κόψουμε. Θέλω να θηλασω αποκλειστικά αλλα η ροη δεν της αρκει. Ελπιζω να τα καταφέρουμε! Αυτή ηταν η ιστορία μου! Εύχομαι κ στις υπόλοιπες με το καλο κ με κανενα πονο! Ήμουν η πρώτη στην ομαδα ππυ γεννησα κ μετα πηραν σειρά άλλες 5 κοπελες! Βιαστικά τα μωρακια του Απριλίου! 

On 31/3/2021 at 3:13 ΜΜ, Manenious είπε:

Είναι από του Μαρτιου! Σας έρχομαι από διπλα αχαχαχχαχαχαχαχαχ δεν έχω γεννήσει ακόμα όποτε Απρίλιο αχχαχαχαχαχ 40+6 σήμερα! Άλλαξα γιατρό στις 36 ήθελε να μου το παρει με αναίτια καισαρική! 

Με το καλο να γεννησεις κοριτσι μου! Θα πας με πρόκληση; πω πω χαρά στο κουράγιο σ παντως!

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Manenious τι να πω.. Πάλι καλά που άλλαξες γιατρό!! Πως πας; όλα καλά τώρα στο τέλος;;

@Vaso11.4.11 αχ κορίτσι μου τι πέρασες!! Τουλάχιστον όλα πήγαν καλά! Αυτό να θυμάσαι! Είσαστε και οι δύο γεροι και ειδικά το κοριτσάκι σου που βγήκε μέσα απ αυτή την δοκιμασία δυνατή! Όσο για το θηλασμό μην στεναχωριέσαι προσπάθησες και της έδωσες. Το ζητούμενο είναι να είστε καλά!! Θυμάμαι που έγραφες στις αρχές κι έμπαινα και γω καμία φορά και σας διάβαζα. Όλα καλά να πάνε από δω και πέρα!! Να χαρείτε αγκαλίτσες και φιλάκια!! :x:x

Όσο για κείνη τη μέρα και μεις φύγαμε άρον άρον να πάμε Αθήνα γιατί είμαι από επαρχία!! Είχαμε βάλει αλυσιδες λόγω χιονιού και φοβόμουν πολύ μην αποκλείστουμε!! Ειδικά στα βόρεια που περάσαμε Άγιο Στέφανο, Δροσιά κτλ πολύ χιόνι και πολλές πτώσεις δέντρων!! Το καλό είναι ότι τόσο καιρό η θερμοκρασία ήταν ιδιαίτερα υψηλή και όταν ήταν να πάω για γεννα ξύπνησα και είδα μισό μέτρο χιόνι στην αυλή!! Σοκ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2021 at 1:56 ΠΜ, Vaso11.4.11 είπε:

Καλησπερα Βαλεντινα μου! Γεννήσαμε την ιδια μερα. Μόνο που εγώ γεννησα προωρα στις 33+4. Εκανα πρόωρες συσπασεις 4 μερεε πριν λογω του κρυου. Ηταν τοτε με τα χιόνια κ δεν είχαμε θέρμανση ουτε νερο. Ποναγα 24 ωρες μέχρι που ένας εθελοντής κατάφερε με το τζιπ να με πάει νοσοκομειο. Τα δικά μας αμαξια δεν βγαίνανε με τπτ. Είχαμε εγκλωβιστει. Μου βαλανε τοκολυτικο αλλα δεν επιασε. Έτσι μετά από 4 μερες στις 19/2 γεννησα τη μικρή μου μαχητρια με καισαρική γιατι ήταν ισχυακη, 1935 κιλα. Δεν τη θυμαμαι οταν την βγάλανε γτ μου κάνανε μεθη. Κ μετα πηγε στο Παιδων Αγίας Σοφιας όπου νοσηλεύτηκε 22 μερες κ δεν επιτρεπόταν να τη βλεπω καθολου! Ηταν 22 μερες δύσκολες με πολυ κλαμμα! Μονο μια φωτογραφία της ειχα να βλέπω που έβγαλε ο αντρας μου όταν τη πηγαίνανε στο Παιδων! Δοξα Το Θεο τελικα μετα απο 22 μερες τη πηραμε στα 2180 κιλα. Κ τωρα φτασαμε αισίως τα 2910! Κάνουμε μικτη διατροφή. Αντλουσα οσο καιρο ηταν στο νοσοκομειο κ της πηγαινε ο αντρας μ το γαλα. Ακομα δεν εχω μεγάλη ροη κ πινει κ ξενο ειδικό για προωρα για να πάρει κ αλλα κιλα. Σιγα σιγα θα το κόψουμε. Θέλω να θηλασω αποκλειστικά αλλα η ροη δεν της αρκει. Ελπιζω να τα καταφέρουμε! Αυτή ηταν η ιστορία μου! Εύχομαι κ στις υπόλοιπες με το καλο κ με κανενα πονο! Ήμουν η πρώτη στην ομαδα ππυ γεννησα κ μετα πηραν σειρά άλλες 5 κοπελες! Βιαστικά τα μωρακια του Απριλίου! 

Με το καλο να γεννησεις κοριτσι μου! Θα πας με πρόκληση; πω πω χαρά στο κουράγιο σ παντως!

Βασούλα μου λυπάμαι που τα πέρασες και εσύ αυτά !και εγώ πρόωρα γέννησα στις 31 εβδομάδες...βέβαια εγώ είχα συσπάσεις από την 22η βδομάδα οπότε ήταν θαύμα που έφτασα με πολύ αγώνα τόσο !σχεδόν ίδια κιλά τα μωρά μας!τώρα φτάσαμε τα 6 επίσης με πολύ αγώνα και υπομονή!να σου ζήσει αγάπηου και κάθε φορά που διαβάζω για ένα βιαστικό μωράκι με πιάνει ένας κόμπος στο στομάχι !

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...