Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πραγματικά θέλω την βοήθεια σας γιατί θα τρελαθώ. Με την γυναίκα μου που έχει Σπω (δεν κάνει ωορρηξία)πριν 4 χρόνια αποφασίσαμε στα 25 να θέλουμε παιδάκι η ιστορία μασ μεγάλη πέσαμε σε γιατρούς άστο καλύτερα που της έδινα φάρμακα για να κάνει ωορρηξία και αποτέλεσμα 0 μέχρι που λέω κάτι δεν πάει καλά. Μόνοι μασ το ψάξαμε με σαλπιγ.. διάφραγμα και πολύποδες. Αλλάζουμε γιατρό και κάνουμε υστεροσκοπηση . Για να μην λέω πολλά 3 φορές υστεροσκοπηση και μετά λέμε τελοσ πάμε εξωσωματική. Κάνουμε εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστη καμία μόνο μοριδια. Αποτελέσμα μηδέν κάναμε τα πάντα από εξετάσεις βρέθηκα με μετάθεση χρωμοσώματος έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου . Ξανά εξωσωματική πολλά ωοθυλάκια βλαστοκυστες 5 (3αριστες 2 μμμμ) βάλαμε την Παρασκευή τα δύο μωράκια μασ συναισθήματα πολλά άγχος φόβο για το πότε θα έρθει το παιδάκι μασ σπίτι. Έκανε την βλακεία η γυναίκα μου και έκανε τέστ εχτές το απόγευμα αρνητικό έσκασε έκλαιγε προσπαθούσα να την χαλαρώσω. Λογικό γυναίκα τα τραβάει όλα.  Το άγχος μασ τώρα είναι ότι Παρασκευή έκανε εμβρυομεταφορα Κυριακή πρωί ήθελε καφέ δεν τησ χάλασα χατηρι με προσοχή σιγά σιγά λέτε να μην κάναμε καλά;;; Μετά εγώ θέλω να μην κάνει τίποτε να τα κάνω εγώ εκείνη σήμερα ήθελε να κάνει τον νεροχύτη λέτε να υπάρχει πρόβλημα;; Και το τελευταίο και σημαντικό την ημέρα με την σκόνη είχαμε κόσμο στην βεράντα και έκατσε 3 ώρες έξω και τώρα έχει βήχα αλλά προσπαθεί να μην έχει βήχα για να μην βλάψει τα μωράκια μασ λέτε η σκόνη να τησ έκανε κακό;; Κορίτσια χίλια συγνώμη απλά το άγχος χτυπάει κόκκινο θέλω να τα καταφέρει δεν θέλω να την βλέπω να τα τραβάει όλα αυτά. Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

@mairy2021καλώς ήρθες με το καλό το παιδάκι σου σου εύχομαι μια υγιή εγκυμοσύνη ... Απλά να ξέρεις ότι η χοριακη έχει μεγάλο εύρος τιμών οπότε μην σε ανησυχεί η τιμή της.... Και κάθε εργαστήριο επίσης τις δικές του μετρήσεις!! Στον πρώτο υπέρηχο είδες σάκο;

@pap88σε ευχαριστώ και εσένα! Εννοείται πως θα κάμω και διαδικτυακα απλά πρώτη εβδομάδα σίγουρα θα οαω δια ζώσης. Και μετά σκέφτομαι να το πηγαίνω εναλλάξ. Πχ 1 εβδομάδα δια ζώσης μια on line η 1 εβδομάδα δια ζώσης 2 on line.

@aurorahopeκαθηγήτρια και εσύ; εννοείς ν αποφεύγω τις σκάλες επειδή είναι επικίνδυνο; πάντως ναι εννοείται πως όταν με το καλό κλείσω τον 3ο μήνα θα μιλήσω στοςυ γονείς θα είμαι ξεκάθαρη ώστε ν έχουν το χρόνο να βρουν καθηγήτρια άλλη. Βέβαια ξέρω ότι και κάποιοι μλππυ έχω χρόνια και είμαστε Ε πολλοί δεμένοι και φίλοι με τους γονείς πλέον θα το σεβαστούν και θα πράξουν σωστά και ανάλογα. Μια μόνο νομίζω θα μου δημιουργήσει θέμα είναι καινούριοε μαθητής και η μητέρα φαίνεται λίγο ψωνισμενη και κάπως παράλογη σε ορισμένα πράγματα χάχαχαχα. Απλά πάντα υπολογίζω τους μαθητές μου δηλαδή όταν τυχαίνει πχ και έχω κρυολόγημα Ηταω πάντα συγνώμη που μπορεί να μην πάω μια φορά στο μάθημα λες και φταίω που κρυωσα. Θέλω να πω ότι ειμαι. Πολύ υπεύθυνη δε θα τους κρεμάσω. Θα τους δώσω χρόνο να ψάξουν. Αλίμονο.

Και σίγουρα όπως είπα θα παίξει πολύ διαδικτυακό. Βέβαια αυτό δυσκολεύει για κάποια μαθήματα.... Πχ σύνταξη αρχαια αλλά αυτό που μας δίδαξε η καραντίνα όταν υπάρχει θέληση υοαρχει τρόπος..... Και την πρώτη εβδομάδα που θα πάω θα φοράω μάσκα εννοείται... Ποπό πως θα βγαίνει η ώρα μ έτη μάσκα χαχαχα. Επίσης κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο τώρα εάν μια έγκυος κολλήσει covid αλλά είναι συμπτωματική τι γιβεται; κινδυνεύει το έμβρυο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mairy2021 είπε:

Μόλις καταλαβα οτι γραφεται εδώ κ πολλες μερες;!! Λοιπόν να χαιρετίσω αρχικά γτ προ ολίγου απλώς μπουκαρα... Ευχομαι σε όλες τελειόμηνες εγκυμοσύνες με υγιή μωράκια... Όπως σας είπα εγώ ΤΕΡ 23.07 κ εχω ΠΗΤ 29.04....Εμαθα για την εγκυμοσυνη 4 μέρες πριν την περιοδο με  μια χοριακη 78...δυο μερες μετά 288 κ 4μερες μετά 3849...Μια βδομαδα μετά δεν κρατιομουν κ έκανα πάλι κ ήταν 38459...πολυ δεν είναι;περιμενα γυρω στις 23.000.... Τετάρτη έχουμε ραντεβου για δευτερο υπέρηχο κ να ακουσουμε καρδουλα... Αυτό θα είναι το 2ο παιδακι μου... Ανυπομονωωω

Με το καλό να ακούσεις καρδούλα!!! <3 και να χαίρεσαι το πρώτο παιδάκι σου! :D

Και εγώ τώρα μπούκαρα στην ομάδα! ΤΕΡ 17/7 και ΠΗΤ 24/4! Την Παρασκευή άκουσα καρδούλα και είμαι πολύ χαρούμενη! :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Korina122 είπε:

Με το καλό να ακούσεις καρδούλα!!! <3 και να χαίρεσαι το πρώτο παιδάκι σου! :D

Και εγώ τώρα μπούκαρα στην ομάδα! ΤΕΡ 17/7 και ΠΗΤ 24/4! Την Παρασκευή άκουσα καρδούλα και είμαι πολύ χαρούμενη! :D

Καλώς ήρθες και εσύ κορίτσι μου!!!! Μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!!! Αντε κορίτσια όσο πάμε και αυξανόμαστε!!! Τέλεια ααααααα!!!!! Πόσο εβδομάδων είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

@Woman88Καλώς σας βρήκα!!!Εύχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη!!! Είμαι 7 εβδομάδες και 4 μέρες! Εσύ? Για τα μαθήματα που λες, γνώμη μου, το σώμα μας μπορεί να μας πει πόσο αντέχουμε, άκουσε το! Αν και πρώτη μου εγκυμοσύνη πιστεύω πολύ σε αυτό! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Woman88 είπε:

@mairy2021καλώς ήρθες με το καλό το παιδάκι σου σου εύχομαι μια υγιή εγκυμοσύνη ... Απλά να ξέρεις ότι η χοριακη έχει μεγάλο εύρος τιμών οπότε μην σε ανησυχεί η τιμή της.... Και κάθε εργαστήριο επίσης τις δικές του μετρήσεις!! Στον πρώτο υπέρηχο είδες σάκο;

@pap88σε ευχαριστώ και εσένα! Εννοείται πως θα κάμω και διαδικτυακα απλά πρώτη εβδομάδα σίγουρα θα οαω δια ζώσης. Και μετά σκέφτομαι να το πηγαίνω εναλλάξ. Πχ 1 εβδομάδα δια ζώσης μια on line η 1 εβδομάδα δια ζώσης 2 on line.

@aurorahopeκαθηγήτρια και εσύ; εννοείς ν αποφεύγω τις σκάλες επειδή είναι επικίνδυνο; πάντως ναι εννοείται πως όταν με το καλό κλείσω τον 3ο μήνα θα μιλήσω στοςυ γονείς θα είμαι ξεκάθαρη ώστε ν έχουν το χρόνο να βρουν καθηγήτρια άλλη. Βέβαια ξέρω ότι και κάποιοι μλππυ έχω χρόνια και είμαστε Ε πολλοί δεμένοι και φίλοι με τους γονείς πλέον θα το σεβαστούν και θα πράξουν σωστά και ανάλογα. Μια μόνο νομίζω θα μου δημιουργήσει θέμα είναι καινούριοε μαθητής και η μητέρα φαίνεται λίγο ψωνισμενη και κάπως παράλογη σε ορισμένα πράγματα χάχαχαχα. Απλά πάντα υπολογίζω τους μαθητές μου δηλαδή όταν τυχαίνει πχ και έχω κρυολόγημα Ηταω πάντα συγνώμη που μπορεί να μην πάω μια φορά στο μάθημα λες και φταίω που κρυωσα. Θέλω να πω ότι ειμαι. Πολύ υπεύθυνη δε θα τους κρεμάσω. Θα τους δώσω χρόνο να ψάξουν. Αλίμονο.

Και σίγουρα όπως είπα θα παίξει πολύ διαδικτυακό. Βέβαια αυτό δυσκολεύει για κάποια μαθήματα.... Πχ σύνταξη αρχαια αλλά αυτό που μας δίδαξε η καραντίνα όταν υπάρχει θέληση υοαρχει τρόπος..... Και την πρώτη εβδομάδα που θα πάω θα φοράω μάσκα εννοείται... Ποπό πως θα βγαίνει η ώρα μ έτη μάσκα χαχαχα. Επίσης κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο τώρα εάν μια έγκυος κολλήσει covid αλλά είναι συμπτωματική τι γιβεται; κινδυνεύει το έμβρυο; 

Ναι!! Είδαμε σακο κ ότι είναι ενδομήτριο!! 

1 hour ago, Woman88 είπε:

@mairy2021καλώς ήρθες με το καλό το παιδάκι σου σου εύχομαι μια υγιή εγκυμοσύνη ... Απλά να ξέρεις ότι η χοριακη έχει μεγάλο εύρος τιμών οπότε μην σε ανησυχεί η τιμή της.... Και κάθε εργαστήριο επίσης τις δικές του μετρήσεις!! Στον πρώτο υπέρηχο είδες σάκο;

@pap88σε ευχαριστώ και εσένα! Εννοείται πως θα κάμω και διαδικτυακα απλά πρώτη εβδομάδα σίγουρα θα οαω δια ζώσης. Και μετά σκέφτομαι να το πηγαίνω εναλλάξ. Πχ 1 εβδομάδα δια ζώσης μια on line η 1 εβδομάδα δια ζώσης 2 on line.

@aurorahopeκαθηγήτρια και εσύ; εννοείς ν αποφεύγω τις σκάλες επειδή είναι επικίνδυνο; πάντως ναι εννοείται πως όταν με το καλό κλείσω τον 3ο μήνα θα μιλήσω στοςυ γονείς θα είμαι ξεκάθαρη ώστε ν έχουν το χρόνο να βρουν καθηγήτρια άλλη. Βέβαια ξέρω ότι και κάποιοι μλππυ έχω χρόνια και είμαστε Ε πολλοί δεμένοι και φίλοι με τους γονείς πλέον θα το σεβαστούν και θα πράξουν σωστά και ανάλογα. Μια μόνο νομίζω θα μου δημιουργήσει θέμα είναι καινούριοε μαθητής και η μητέρα φαίνεται λίγο ψωνισμενη και κάπως παράλογη σε ορισμένα πράγματα χάχαχαχα. Απλά πάντα υπολογίζω τους μαθητές μου δηλαδή όταν τυχαίνει πχ και έχω κρυολόγημα Ηταω πάντα συγνώμη που μπορεί να μην πάω μια φορά στο μάθημα λες και φταίω που κρυωσα. Θέλω να πω ότι ειμαι. Πολύ υπεύθυνη δε θα τους κρεμάσω. Θα τους δώσω χρόνο να ψάξουν. Αλίμονο.

Και σίγουρα όπως είπα θα παίξει πολύ διαδικτυακό. Βέβαια αυτό δυσκολεύει για κάποια μαθήματα.... Πχ σύνταξη αρχαια αλλά αυτό που μας δίδαξε η καραντίνα όταν υπάρχει θέληση υοαρχει τρόπος..... Και την πρώτη εβδομάδα που θα πάω θα φοράω μάσκα εννοείται... Ποπό πως θα βγαίνει η ώρα μ έτη μάσκα χαχαχα. Επίσης κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο τώρα εάν μια έγκυος κολλήσει covid αλλά είναι συμπτωματική τι γιβεται; κινδυνεύει το έμβρυο; 

Οσο για τον covid που ρώτησες, νομίζω ότι για το έμβρυο θα είναι μοιραίο.... Η κουμπαρα μου έτσι επαθε που σε εγκυμοσυνη κολλησε γρίπη Α αν κ δεν είχε πολλα συμπτώματα ουτε πολυταλαιπωρηθηκε... Όποτε με βάση αυτό λέω πως θα είναι θέμα.. Προσοχή μανουλες!! Πλυσιμο χεράκια τακτικά!! 

1 hour ago, Korina122 είπε:

Με το καλό να ακούσεις καρδούλα!!! <3 και να χαίρεσαι το πρώτο παιδάκι σου! :D

Και εγώ τώρα μπούκαρα στην ομάδα! ΤΕΡ 17/7 και ΠΗΤ 24/4! Την Παρασκευή άκουσα καρδούλα και είμαι πολύ χαρούμενη! :D

Με το καλό!!! Αχ ανυπομονώ!!

  • Μου αρέσει 1

oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς ήρθατε νέα κορίτσια!!! Καλημέρα!!! Με το καλό εύχομαι να έρθουν τα μωράκια σας!!! Να Έχουμε όλες τελειομηνες κ υπέροχες εγκυμοσύνες!! Γινόμαστε πολλές σιγά σιγά!!! Πολύ χαίρομαι!!! Την Πέμπτη έχω κι εγώ τον δεύτερο υπέρηχο μου!! Μακάρι να πάνε όλα καλα κ να ακούσω καρδούλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Ναι γλυκούλα μυ δεν φταίει κάτι από αυτά που έφαγες εννοείται απλά όσο μπορείς περιόρισε τη ζάχαρη γιατί επιδεινώνει τη ναυτία όλο αυτό... Εγω μια άλλη μέρα που έπαθα αυτό με την αναγούλα δεν έβγαινε ο εμετος και επειδή θα έσκαγα τον προκάλεσα ξέρετε τώρα πως μην λέμε τα γνωστά εικονογράφημενα άλλα κορίτσια και πάλι δε βγήκε... Και. Κοιμήθηκα και ήμουν λες και έφαγα ένα ολόκληρο γουρούνι..... Και είχα φάει μόνο ένα καλαμάκι κοτοπουλο χωρίς καν πίτα σκέτο σκέτο.... Υπομονή.... Πιστεύω θα μειωθούν τα συμοτωνατα... Νομίζω ότι από 10η με 12η εβδομάδα  που η χοριακη σταθεροποιειται, σταθεροποιουνται και αυτά... Τώρα με κυνηγάει ο άντρας μου να φάω ένα μπιφτέκι χάχα σνα τα μικρά παιδιά.... Αλλά μάλλον θα φάω ένα γιαουρτάκι... Δεν πρέπει να μένει και αυτό το στομάχι άδειο αλλά τι να κάνουμε αν δνε μπορούμε; εγώ δοκίμασα και την τσίχλα με Μέντα..... Κάπως βοηθάει αλλά μετά με πιάνει το στομάχι και με αυτή χαχαχα. Επίσης δνε αντέχω καθόλου την οδοντόπαστα και τα αποσμητικά δεν ξέρω τι έχει πάθει η όσφρηση μου 

Καλημερα φιλη! Ναι σίγουρα θα πρέπει να περιορίσω τα γλυκα και όχι μόνο για τη ναυτια αλλα κ γιατι θα βάλω κιλά κ μου ειχε πει ο γιατρος οτι δεν πρεπει να βάλω πάνω από 12 κιλά σε ολη την εγκυμοσύνη. Κ πρεπει να ξεκινησω μια πιο ισορροπημένη διατροφή γενικα. Φρουτα, λαχανικά, κρεας, ψάρι κλπ. Εγω τωρα τρωω οτι ναναι! Όσο για τις μυρωδιές δεν αντέχω τίποτα! Ούτε αποσμητικά (τον βγάζω έξω τον αντρα μου να βάζει χαχα), ούτε αρώματα, ούτε καν το Fairy για τα πιάτα! Δεν μ αρέσει καθόλου η μυρωδιά του! Με ενοχλει πολυ! Και το αντισηπτικό με ενοχλει! Κ τα σαπούνια χαχαχα ασε... οσο για την αναγουλα που δεν τρως, πρεπει λιγο να πιεστουμε γιατι αν συνηθίσει το στομαχι να μην τρώμε τότε θα είναι χειρότερα. Εγω χθες που ημουν χαλια εφαγα βραστή πατάτα κ φρυγανισμενο ψωμι κ βοηθησε! Ειδικά το φρυγανισμενο ψωμι!

Καλως ήρθατε καινούργιες μανουλες!!! @mairy2021 @Korina122 Με το καλο να δεχτούμε τα μωρακια μας!!! Θα τρελαθείτε με τους υπερηχους!!! Ειδικά όταν θα αρχίσετε να βλέπετε ότι μεγαλωνει το μωρακι κ έχει χερακια, ποδαρακια κ κουνιεται :wub:

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αχ ατιμες αϋπνίες κ εγώ κάπως έτσι τη βγάζω τα βράδυα!!^_^

Ναι φίλη όπως πιστεύεις,ο,τι νιώθεις κ όσο αντέχεις όλα!! Δεν υπάρχει πρέπει ή όχι σε αυτά!! 

Να σας ρωτήσω εσάς που πρόσφατα όλες το μάθατε..οι άντρες σας πως έχουν αντιδράσει? Έχουν συνειδητοποιησει ότι θα γίνουν μπαμπάδες? Γιατί συνήθως εκείνοι το αντιλαμβάνοντσι αληθινά εφόσον το πιάσουν στα χέρια τους:D

Εμενα Ρενέζ μου ο δικός μου γενικα ειναι πολυ υπεύθυνος, με προσέχει και χαίρεται οταν πηγαίνουμε για υπερηχο κ βλεπει το μπεμπέ! Αλλά οχι κατι υπερβολικό! Πιστεύω δλδ οτι ακομα δεν το έχει συνειδητοποιησει απόλυτα! Απλά ειναι χαρούμενος με τη σκέψη αυτη οτι θα αποκτήσουμε παιδακι κ οσο μπορει κ όπου πρέπει με προσέχει κ μου λεει να προσεχω κ εγω. Πχ να μην ερχομαι πολυ σε επαφή με κόσμο, να μην κουραζομαι κλπ. Απλα ακομα δεν το έχουμε χαρει πολυ γιατι το περασε μαζί μου ολο αυτο το δυσκολο διάστημα με τους εμετους κ στεναχωριοταν μαζί μ. Οσο θα βλέπει οτι ειμαι καλυτερα κ οτι μεγαλωνει η κοιλιτσα κ περναει ο καιρος θα το συνειδητοποιει κ περισσοτερο κ θα το χαίρεται κ περισσοτερο πιστεύω όπως κ εγω η ίδια άλλωστε!

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αχ ατιμες αϋπνίες κ εγώ κάπως έτσι τη βγάζω τα βράδυα!!^_^

Ναι φίλη όπως πιστεύεις,ο,τι νιώθεις κ όσο αντέχεις όλα!! Δεν υπάρχει πρέπει ή όχι σε αυτά!! 

Να σας ρωτήσω εσάς που πρόσφατα όλες το μάθατε..οι άντρες σας πως έχουν αντιδράσει? Έχουν συνειδητοποιησει ότι θα γίνουν μπαμπάδες? Γιατί συνήθως εκείνοι το αντιλαμβάνοντσι αληθινά εφόσον το πιάσουν στα χέρια τους:D

Για εμάς είναι το δευτερο οπότε το έχει καταλάβει... Βέβαια είναι πολυ πιο αγχωμένος από το πρωτο.. 

  • Μου αρέσει 1

oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

@mairy2021καλώς ήρθες με το καλό το παιδάκι σου σου εύχομαι μια υγιή εγκυμοσύνη ... Απλά να ξέρεις ότι η χοριακη έχει μεγάλο εύρος τιμών οπότε μην σε ανησυχεί η τιμή της.... Και κάθε εργαστήριο επίσης τις δικές του μετρήσεις!! Στον πρώτο υπέρηχο είδες σάκο;

@pap88σε ευχαριστώ και εσένα! Εννοείται πως θα κάμω και διαδικτυακα απλά πρώτη εβδομάδα σίγουρα θα οαω δια ζώσης. Και μετά σκέφτομαι να το πηγαίνω εναλλάξ. Πχ 1 εβδομάδα δια ζώσης μια on line η 1 εβδομάδα δια ζώσης 2 on line.

@aurorahopeκαθηγήτρια και εσύ; εννοείς ν αποφεύγω τις σκάλες επειδή είναι επικίνδυνο; πάντως ναι εννοείται πως όταν με το καλό κλείσω τον 3ο μήνα θα μιλήσω στοςυ γονείς θα είμαι ξεκάθαρη ώστε ν έχουν το χρόνο να βρουν καθηγήτρια άλλη. Βέβαια ξέρω ότι και κάποιοι μλππυ έχω χρόνια και είμαστε Ε πολλοί δεμένοι και φίλοι με τους γονείς πλέον θα το σεβαστούν και θα πράξουν σωστά και ανάλογα. Μια μόνο νομίζω θα μου δημιουργήσει θέμα είναι καινούριοε μαθητής και η μητέρα φαίνεται λίγο ψωνισμενη και κάπως παράλογη σε ορισμένα πράγματα χάχαχαχα. Απλά πάντα υπολογίζω τους μαθητές μου δηλαδή όταν τυχαίνει πχ και έχω κρυολόγημα Ηταω πάντα συγνώμη που μπορεί να μην πάω μια φορά στο μάθημα λες και φταίω που κρυωσα. Θέλω να πω ότι ειμαι. Πολύ υπεύθυνη δε θα τους κρεμάσω. Θα τους δώσω χρόνο να ψάξουν. Αλίμονο.

Και σίγουρα όπως είπα θα παίξει πολύ διαδικτυακό. Βέβαια αυτό δυσκολεύει για κάποια μαθήματα.... Πχ σύνταξη αρχαια αλλά αυτό που μας δίδαξε η καραντίνα όταν υπάρχει θέληση υοαρχει τρόπος..... Και την πρώτη εβδομάδα που θα πάω θα φοράω μάσκα εννοείται... Ποπό πως θα βγαίνει η ώρα μ έτη μάσκα χαχαχα. Επίσης κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο τώρα εάν μια έγκυος κολλήσει covid αλλά είναι συμπτωματική τι γιβεται; κινδυνεύει το έμβρυο; 

Nai, επειδή είναι επικίνδυνο σου το αναφέρω για τις σκάλες. Για τον κορονοϊό μπορεί  να κινδυνέψει κι το έμβρυο και η μητέρα. Καθηγήτρια είμαι για αυτό σου είπα τη γνώμη μου.

Τους ειπα ότι για λόγους υγείας θα αναλάβω μόνο διαδικτυακά, έτσι δεν θα έχουν και πρόβλημα να βρουν άλλη καθηγήτρια σε τρεις μήνες και εγώ δεν θα έχω το άγχος και από αυτά τα θέματα.

Καλή συνέχεια

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου αν θέλετε θα βοηθούσε να βάλετε κ εσεις τικερακι με τις εβδομάδες εγκυμοσυνης για να μην σας ρωταμε συνέχεια ποσο ειστε. Οποια θέλει βοήθεια για το πως γινεται να μου πει ❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Korina122μια εβδομάδα διαφορά έχουμε!!! Εσύ είσαι στην 8η εγώ στην 9η!!!! Είμαι 8 και 4. Όσο για το σώμα μας που λες το πιστεύω και εγώ αυτό ότι πάντα πρέπει να το ακούμε ειδικ τώρα στην εγκυμοσύνη... Οπότε αυτό μας κατευθύνει ποτέ κουράστηκαμε κτλ... Από συμπτωματα πως πας;

@mairy2021μην ξεχνάς όμως ότι υπάρχουν και οι ασυμπτωνατικοι φορεις... Τι εννοώ; ότι τα κρούσματα είναι σαφώς πολύ περισσότερα από αυτά που μας λένε και μππρει μια. Μέλλουσα μανούλα να είναι φορέας χωρίς να το γνωρίζει..... Για αυτό λέω σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; χωρίς δηλαδή ο άλλος να εχει τα συμπτωνατα και να έχει κάνει τεστ για covid....

@aurorahopeσε ευχαριστώ πολύ!!! Και εγώ θα ξεκινήσω την άλλη εβδομάδα θα κάμω μια. Εβδομάδα δια ζώσης και μετά θα τους πω διαδικτυακά. Η εναλλάξ όπως σου είπα. Επίσης κάποια άτομα που τα εμπιστεύομαι πολύ θα συνεχίσω να πηγαίνω σε 3 μαθητές από όλους γτ πιστεύω καλό θα μου κάνει και αυτό. Φυσικ πάντα με τα κατάλληλα μέτρα μάσκα απαραίτητα και Αντισηπτικό αντί για στυλό χάχα και φυσικά. Καλά αεριζομενο χώρο . Εγώ οποίος αρνηθεί να φορέσει μάσκα δε θα δεχτώ να του κάνω μάθημα. Και φυσικά θα έχουν όλο το χρόνο να ψάξουν καθηγήτρια όσοι θελήσουν.

@Vaso11.4.11πως είσαι σήμερα;

Εγώ κοριτσια είμαι περίεργα καλά.... Δηλαδή κι απόψε κοιμήθηκα... Και ξύπνησα χωρίς να νιώθω τίποτα ούτε κοιλιά πονάει ούτε τίποτα.... Νιωθω.... Βασικά δε νιώθω τίποτα απολύτως... Τώρα κατά πόσο αυτό είναι λογικό και φυσιολογικό μάλλον θα πρέπει να περιμένω την Παρασκευή για να μάθω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Korina122μια εβδομάδα διαφορά έχουμε!!! Εσύ είσαι στην 8η εγώ στην 9η!!!! Είμαι 8 και 4. Όσο για το σώμα μας που λες το πιστεύω και εγώ αυτό ότι πάντα πρέπει να το ακούμε ειδικ τώρα στην εγκυμοσύνη... Οπότε αυτό μας κατευθύνει ποτέ κουράστηκαμε κτλ... Από συμπτωματα πως πας;

@mairy2021μην ξεχνάς όμως ότι υπάρχουν και οι ασυμπτωνατικοι φορεις... Τι εννοώ; ότι τα κρούσματα είναι σαφώς πολύ περισσότερα από αυτά που μας λένε και μππρει μια. Μέλλουσα μανούλα να είναι φορέας χωρίς να το γνωρίζει..... Για αυτό λέω σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; χωρίς δηλαδή ο άλλος να εχει τα συμπτωνατα και να έχει κάνει τεστ για covid....

@aurorahopeσε ευχαριστώ πολύ!!! Και εγώ θα ξεκινήσω την άλλη εβδομάδα θα κάμω μια. Εβδομάδα δια ζώσης και μετά θα τους πω διαδικτυακά. Η εναλλάξ όπως σου είπα. Επίσης κάποια άτομα που τα εμπιστεύομαι πολύ θα συνεχίσω να πηγαίνω σε 3 μαθητές από όλους γτ πιστεύω καλό θα μου κάνει και αυτό. Φυσικ πάντα με τα κατάλληλα μέτρα μάσκα απαραίτητα και Αντισηπτικό αντί για στυλό χάχα και φυσικά. Καλά αεριζομενο χώρο . Εγώ οποίος αρνηθεί να φορέσει μάσκα δε θα δεχτώ να του κάνω μάθημα. Και φυσικά θα έχουν όλο το χρόνο να ψάξουν καθηγήτρια όσοι θελήσουν.

@Vaso11.4.11πως είσαι σήμερα;

Εγώ κοριτσια είμαι περίεργα καλά.... Δηλαδή κι απόψε κοιμήθηκα... Και ξύπνησα χωρίς να νιώθω τίποτα ούτε κοιλιά πονάει ούτε τίποτα.... Νιωθω.... Βασικά δε νιώθω τίποτα απολύτως... Τώρα κατά πόσο αυτό είναι λογικό και φυσιολογικό μάλλον θα πρέπει να περιμένω την Παρασκευή για να μάθω... 

Το ίδιο κάνει θαρρώ.. Ασυμπτωματική ή όχι το ιό τον έχει... Έτσι μου λέει το μυαλό μου.. Συζήτησε τις ανησυχίες σου με κάποιον γιατρό... 

Just now, Renez είπε:

Πως κ ετσι??:)

Το πρωτο μας βλέπεις γεννήθηκε προωρα όποτε μάλλον αυτό τον ανησυχεί... 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια μου αν θέλετε θα βοηθούσε να βάλετε κ εσεις τικερακι με τις εβδομάδες εγκυμοσυνης για να μην σας ρωταμε συνέχεια ποσο ειστε. Οποια θέλει βοήθεια για το πως γινεται να μου πει ❤

Εγώ θέλω πως μπαίνει;;


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mairy2021 είπε:

Το ίδιο κάνει θαρρώ.. Ασυμπτωματική ή όχι το ιό τον έχει... Έτσι μου λέει το μυαλό μου.. Συζήτησε τις ανησυχίες σου με κάποιον γιατρό... 

Το πρωτο μας βλέπεις γεννήθηκε προωρα όποτε μάλλον αυτό τον ανησυχεί... 

Εγώ θέλω πως μπαίνει;;

Αν επιτρέπεται σε ποια εβδομαδα? Ρωτάω κυρίως γτ γέννησε μια φίλη μου στην 34η εβδομαδα κ τώρα είναι 4η ημέρα που είναι στη θερμοκοιτίδα η μπέμπα..βέβαια από τη 2η ημέρα χωρίς μηχανική υποστήριξη σε τίποτα δόξα τον Θεό!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αν επιτρέπεται σε ποια εβδομαδα? Ρωτάω κυρίως γτ γέννησε μια φίλη μου στην 34η εβδομαδα κ τώρα είναι 4η ημέρα που είναι στη θερμοκοιτίδα η μπέμπα..βέβαια από τη 2η ημέρα χωρίς μηχανική υποστήριξη σε τίποτα δόξα τον Θεό!!

Εγώ γέννησα 30....54 ημέρες εντατική... 34 είναι πολυ καλυτερα!! Δόξα τω Θεω όμως όλα καλά!! 


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...