Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, mairy2021 είπε:

Εγώ γέννησα 30....54 ημέρες εντατική... 34 είναι πολυ καλυτερα!! Δόξα τω Θεω όμως όλα καλά!! 

Αχ ρε Μαιρούλα κ εσυ..ακομη πιο δύσκολο βέβαια 1.5 μήνα μακρυα από το παιδί σου..δοξα το Θεό όπως είπες όλα πήγαν κατ ευχην κ εύχομαι αυτή η εγκυμοσύνη κ η γέννα να είναι τελειωμηνη κ ξέγνοιαστη!!

Για το στικερ πας στο site lilypie και σε καθοδηγεί να το φτιάξεις..στο τέλος κάνεις copy paste το λινκ του στικερ που λέει url για φόρουμ..

Έρχεσαι εδώ πας στο προφίλ/διαχείριση λογαριασμού/setting area/υπογραφή εκεί στην υπογραφή κάτω δεξιά πατάς επιλογή προσθήκη url κ κάνεις copy past το λινκ κ αποθήκευση..ακούγονται πολλά άλλα είναι πιο εύκολο;)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Αχ ρε Μαιρούλα κ εσυ..ακομη πιο δύσκολο βέβαια 1.5 μήνα μακρυα από το παιδί σου..δοξα το Θεό όπως είπες όλα πήγαν κατ ευχην κ εύχομαι αυτή η εγκυμοσύνη κ η γέννα να είναι τελειωμηνη κ ξέγνοιαστη!!

Για το στικερ πας στο site lilypie και σε καθοδηγεί να το φτιάξεις..στο τέλος κάνεις copy paste το λινκ του στικερ που λέει url για φόρουμ..

Έρχεσαι εδώ πας στο προφίλ/διαχείριση λογαριασμού/setting area/υπογραφή εκεί στην υπογραφή κάτω δεξιά πατάς επιλογή προσθήκη url κ κάνεις copy past το λινκ κ αποθήκευση..ακούγονται πολλά άλλα είναι πιο εύκολο;)

 

Για το τικερακι δεν κατάλαβα τίποτα!! Χαχαχαχα


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mairy2021 είπε:

Λοιπόν;;κατάφερα το τικερακι;;

Μπα

Τώρα;;;

Κάτσε το καλό είναι ότι πας σίγουρα μέχρι εκεί που λέει υπογραφή αλλιώς δε θα φαινόταν τιποτα!! Άρα το έχεις κάνει η ουρά μενει:P

Αφού φτάσεις εκεί που λέει υπογραφή τι κάνεις? 

Στην υπογραφή κάτω δεξιά λέει "προσθήκη επιπρόσθετου υλικού" το πατάς κ διαλέγεις προσθήκη URL κ εκεί κάνεις copy paste το link από το στικερ..

Ωραία ξανά αλλαξα το δικό μου να βεβαιωθω γτ είχα κ 8 μήνες να το κάνω!!

Λοιπόν ναι στο αυτοκόλλητο κάνεις copy  το "image URL" όχι το html που έχει προεπιλογή..κ μετά όπως σου είπα στην υπογραφή επιπρόσθετο υλικό,url και copy paste!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Korina122μια εβδομάδα διαφορά έχουμε!!! Εσύ είσαι στην 8η εγώ στην 9η!!!! Είμαι 8 και 4. Όσο για το σώμα μας που λες το πιστεύω και εγώ αυτό ότι πάντα πρέπει να το ακούμε ειδικ τώρα στην εγκυμοσύνη... Οπότε αυτό μας κατευθύνει ποτέ κουράστηκαμε κτλ... Από συμπτωματα πως πας;

@mairy2021μην ξεχνάς όμως ότι υπάρχουν και οι ασυμπτωνατικοι φορεις... Τι εννοώ; ότι τα κρούσματα είναι σαφώς πολύ περισσότερα από αυτά που μας λένε και μππρει μια. Μέλλουσα μανούλα να είναι φορέας χωρίς να το γνωρίζει..... Για αυτό λέω σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; χωρίς δηλαδή ο άλλος να εχει τα συμπτωνατα και να έχει κάνει τεστ για covid....

@aurorahopeσε ευχαριστώ πολύ!!! Και εγώ θα ξεκινήσω την άλλη εβδομάδα θα κάμω μια. Εβδομάδα δια ζώσης και μετά θα τους πω διαδικτυακά. Η εναλλάξ όπως σου είπα. Επίσης κάποια άτομα που τα εμπιστεύομαι πολύ θα συνεχίσω να πηγαίνω σε 3 μαθητές από όλους γτ πιστεύω καλό θα μου κάνει και αυτό. Φυσικ πάντα με τα κατάλληλα μέτρα μάσκα απαραίτητα και Αντισηπτικό αντί για στυλό χάχα και φυσικά. Καλά αεριζομενο χώρο . Εγώ οποίος αρνηθεί να φορέσει μάσκα δε θα δεχτώ να του κάνω μάθημα. Και φυσικά θα έχουν όλο το χρόνο να ψάξουν καθηγήτρια όσοι θελήσουν.

@Vaso11.4.11πως είσαι σήμερα;

Εγώ κοριτσια είμαι περίεργα καλά.... Δηλαδή κι απόψε κοιμήθηκα... Και ξύπνησα χωρίς να νιώθω τίποτα ούτε κοιλιά πονάει ούτε τίποτα.... Νιωθω.... Βασικά δε νιώθω τίποτα απολύτως... Τώρα κατά πόσο αυτό είναι λογικό και φυσιολογικό μάλλον θα πρέπει να περιμένω την Παρασκευή για να μάθω... 

Καλυτερα λιγο σημερα αλλα εχω αναγουλα πάλι! Επίσης όταν σηκώθηκα απτον καναπε το πρωι που ξαπλωνα, ζαλίστηκα κ πηγα να λιποθυμήσω. Γενικα παρατήρησα ότι από το τέλος της 10ης εβδομάδας άρχισαν οι ζαλάδες ενω πριν δεν το είχα αυτό. Πρέπει να σηκωνομαι πολυ αργα οταν ειμαι ξαπλωμενη. Διάβασα οτι κυκλοφορεί περισσοτερο αιμα αυτες τις εβδομάδες οποτε μποριε κ σε αυτό να οφειλονται οι ζαλαδες. Χαιρομαι που κοιμήθηκες καλα. Μην αγχωνεσαι βρε είπαμε για τα συμπτωματα. Αφου βλέπεις κ μονη σου οτι τη μια μέρα μπορεί να έχεις την αλλη οχι. Μην ανησυχείς. Θα πας την Παρασκευή κ θα ηρεμησεις! Θα δεις ότι ολα ειναι τελεια! ❤

Κοριτσια όπως σας το ειπε η Ρενεζ! Πρέπει να κάνετε copy το image url οχι το html.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλυτερα λιγο σημερα αλλα εχω αναγουλα πάλι! Επίσης όταν σηκώθηκα απτον καναπε το πρωι που ξαπλωνα, ζαλίστηκα κ πηγα να λιποθυμήσω. Γενικα παρατήρησα ότι από το τέλος της 10ης εβδομάδας άρχισαν οι ζαλάδες ενω πριν δεν το είχα αυτό. Πρέπει να σηκωνομαι πολυ αργα οταν ειμαι ξαπλωμενη. Διάβασα οτι κυκλοφορεί περισσοτερο αιμα αυτες τις εβδομάδες οποτε μποριε κ σε αυτό να οφειλονται οι ζαλαδες. Χαιρομαι που κοιμήθηκες καλα. Μην αγχωνεσαι βρε είπαμε για τα συμπτωματα. Αφου βλέπεις κ μονη σου οτι τη μια μέρα μπορεί να έχεις την αλλη οχι. Μην ανησυχείς. Θα πας την Παρασκευή κ θα ηρεμησεις! Θα δεις ότι ολα ειναι τελεια! ❤

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά. Ειμαι στην 8η εβδομαδα μέχρι στιγμης κανένα σύμπτωμα, το πρωί ειχα στο σερβιετακι λιγο καφε και μετα που σκουπιστηκα. Επαθα σοκ μήπως έχει συμβεί σε καμία, καλα απο τοτε ολη την ώρα το εχω στο μυαλό μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλυτερα λιγο σημερα αλλα εχω αναγουλα πάλι! Επίσης όταν σηκώθηκα απτον καναπε το πρωι που ξαπλωνα, ζαλίστηκα κ πηγα να λιποθυμήσω. Γενικα παρατήρησα ότι από το τέλος της 10ης εβδομάδας άρχισαν οι ζαλάδες ενω πριν δεν το είχα αυτό. Πρέπει να σηκωνομαι πολυ αργα οταν ειμαι ξαπλωμενη. Διάβασα οτι κυκλοφορεί περισσοτερο αιμα αυτες τις εβδομάδες οποτε μποριε κ σε αυτό να οφειλονται οι ζαλαδες. Χαιρομαι που κοιμήθηκες καλα. Μην αγχωνεσαι βρε είπαμε για τα συμπτωματα. Αφου βλέπεις κ μονη σου οτι τη μια μέρα μπορεί να έχεις την αλλη οχι. Μην ανησυχείς. Θα πας την Παρασκευή κ θα ηρεμησεις! Θα δεις ότι ολα ειναι τελεια! ❤

Κοριτσια όπως σας το ειπε η Ρενεζ! Πρέπει να κάνετε copy το image url οχι το html.

Έφαγες γλυκούλα μου σήμερα; όσο για την ζαλάδα επειδή και. Εγώ είχα οφείλεται στην χαμηλή πίεση... Εγω πάντα είχα πίεση 12 με 6 και τώρα έχω 9 με 5!!!!!!!!αλμυρα φάε όσο μπορείς!!!! 

@Katerinafotouμήπως κουράστηκες; πήρες τηλ το γιατρό σου μηπως χρειαστεί να παρεις Προγεστερονη; μην ανησυχείς.... Δε θα ναι τίποτα.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Έφαγες γλυκούλα μου σήμερα; όσο για την ζαλάδα επειδή και. Εγώ είχα οφείλεται στην χαμηλή πίεση... Εγω πάντα είχα πίεση 12 με 6 και τώρα έχω 9 με 5!!!!!!!!αλμυρα φάε όσο μπορείς!!!! 

@Katerinafotouμήπως κουράστηκες; πήρες τηλ το γιατρό σου μηπως χρειαστεί να παρεις Προγεστερονη; μην ανησυχείς.... Δε θα ναι τίποτα.... 

Παιρνω απο την αρχή ultragestan και ενέσεις προγεστερονης, ο γιατρός μ είπε δεν είναι κάτι και να μην ανησυχω.. Οσο να ναι το σκέφτομαι συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

@mairy2021 πόσο είναι το παιδάκι σου;;; εμένα είναι 22 μηνων!

Κορίτσια το έκανα καλά το τικερακι;;

Πρέπει εκεί που είναι υπογραφή κάτω δεξιά να πατήσετε προσθήκη επιπρόσθετου υλικού κ την επιλογή προσθήκη URL κ εκεί να κάνετε επικόλληση!! Όχι κατευθείαν στον χώρο της υπογραφής!!

Επίσης μη ξεχνάτε στο στικερ να έχετε κάνει αντιγραφή εκεί που λέει "image url" όχι την προεπιλογή που βγάζει.

Just now, Katerinafotou είπε:

Παιρνω απο την αρχή ultragestan και ενέσεις προγεστερονης, ο γιατρός μ είπε δεν είναι κάτι και να μην ανησυχω.. Οσο να ναι το σκέφτομαι συνέχεια 

Γενικά το καφέ αίμα είναι "παλιό" αίμα κ δεν θεωρείται ανησυχιτικο Κατερίνα μου..

Πρέπει οπωσδήποτε όμως να το πεις στον γιατρό σου για να έχει γνώση όλης της πορείας της εγκυμοσύνης σου κ να σε κατευθύνει αναλόγως..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πρέπει εκεί που είναι υπογραφή κάτω δεξιά να πατήσετε προσθήκη επιπρόσθετου υλικού κ την επιλογή προσθήκη URL κ εκεί να κάνετε επικόλληση!! Όχι κατευθείαν στον χώρο της υπογραφής!!

Επίσης μη ξεχνάτε στο στικερ να έχετε κάνει αντιγραφή εκεί που λέει "image url" όχι την προεπιλογή που βγάζει.

Γενικά το καφέ αίμα είναι "παλιό" αίμα κ δεν θεωρείται ανησυχιτικο Κατερίνα μου..

Πρέπει οπωσδήποτε όμως να το πεις στον γιατρό σου για να έχει γνώση όλης της πορείας της εγκυμοσύνης σου κ να σε κατευθύνει αναλόγως..

Το ανέφερα κοριτσάκι μου και μου είπε να μην ανησυχώ, χθες είχαμε πάει να το ακούσουμε και ήταν ολα καλα.. Να αλλαξε κάτι σημερα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...