Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

@Katerinafotouτότε μην αχγωνεσαι.... Μπορεί να ερεθίστηκε η περιοχή και λόγω του υπέρηχου που έκανες χθες φαντάζομαι ήταν κολπικός...κάποιο αγγείο ίσως κάτι τέτοιο... Αφού δεν είναι κόκκινο αίμα μην ανησυχείς και το καφέ αίματακι όντως είναι παλιό .... Αλλά όπως και να χει αν συνεχιστεί θα πρέπει να πας να σε δει πάλι για να ηρεμήσεις.... Μην αγχώνεσαι...

Από κοιλίτσα πως πάτε κορίτσια; εγώ δεν έχω παρατήρησει κάτι αν και είναι νωρίς ακόμα. Ας  μας πουν και οι πιο "παλιές" κοριτσαρες ποτέ αρχίζει να φαίνεται κτλ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Woman88 είπε:

@Katerinafotouτότε μην αχγωνεσαι.... Μπορεί να ερεθίστηκε η περιοχή και λόγω του υπέρηχου που έκανες χθες φαντάζομαι ήταν κολπικός...κάποιο αγγείο ίσως κάτι τέτοιο... Αφού δεν είναι κόκκινο αίμα μην ανησυχείς και το καφέ αίματακι όντως είναι παλιό .... Αλλά όπως και να χει αν συνεχιστεί θα πρέπει να πας να σε δει πάλι για να ηρεμήσεις.... Μην αγχώνεσαι...

Από κοιλίτσα πως πάτε κορίτσια; εγώ δεν έχω παρατήρησει κάτι αν και είναι νωρίς ακόμα. Ας  μας πουν και οι πιο "παλιές" κοριτσαρες ποτέ αρχίζει να φαίνεται κτλ... 

Ευχαριστώ πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinafotou είπε:

Το ανέφερα κοριτσάκι μου και μου είπε να μην ανησυχώ, χθες είχαμε πάει να το ακούσουμε και ήταν ολα καλα.. Να αλλαξε κάτι σημερα; 

Όχι βέβαια!! Όλα είναι καλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

@Katerinafotouτότε μην αχγωνεσαι.... Μπορεί να ερεθίστηκε η περιοχή και λόγω του υπέρηχου που έκανες χθες φαντάζομαι ήταν κολπικός...κάποιο αγγείο ίσως κάτι τέτοιο... Αφού δεν είναι κόκκινο αίμα μην ανησυχείς και το καφέ αίματακι όντως είναι παλιό .... Αλλά όπως και να χει αν συνεχιστεί θα πρέπει να πας να σε δει πάλι για να ηρεμήσεις.... Μην αγχώνεσαι...

Από κοιλίτσα πως πάτε κορίτσια; εγώ δεν έχω παρατήρησει κάτι αν και είναι νωρίς ακόμα. Ας  μας πουν και οι πιο "παλιές" κοριτσαρες ποτέ αρχίζει να φαίνεται κτλ... 

Λοιπόν..κοίτα να δεις μέχρι τον 5ο περίπου είναι πιο πολύ φουσκώματα δλδ το νινι είναι μικρό κ δεν είναι τόσο από εκείνο αλλά λόγω ορμονών μία θα τη βλέπετε κ θα τη νιώθετε πιο φουσκωμένη κ την άλλη θα ξυπνάτε κ θα λέτε που πήγε?? Τι έγινε??

Εεε από τον 5ο γίνεται μέχρι τον 7ο ένα μπαμ τρελό κ παίρνει πολύ η κοιλίτσα κ το μωρό σε κιλά κ ύψος!! Δλδ ποτέ θα είναι 500γρ κ ποτέ 1500κιλο δε θα το πιστεύετε!!

7ο με 8ο κάνει λίγο μια επιβράδυνση κ μετά δίνει πόνο μέχρι τέλους..

Just now, mairy2021 είπε:

Νομίζω τώρα το έβαλα!! Εεεεε;;

Τέλειο!! Ουφφφ με ζορισες χαχχαχα

Σβήσε τώρα μαρή τρελή το άλλο που φαίνεται από κάτω τι λινκ:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerinafotou είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά. Ειμαι στην 8η εβδομαδα μέχρι στιγμης κανένα σύμπτωμα, το πρωί ειχα στο σερβιετακι λιγο καφε και μετα που σκουπιστηκα. Επαθα σοκ μήπως έχει συμβεί σε καμία, καλα απο τοτε ολη την ώρα το εχω στο μυαλό μου. 

Κατερινάκι μου το είχαν πολλες κοπελες αυτο! Κ στην άλλη ομαδουλα που μιλάω το είχαν πολλες! Μιλα με τον γιατρο σου ομως. Λογικά θα χρειάζεσαι ξεκούραση! Ίσως σου δώσει κ κάποιο φαρμακο. Παρτον τηλ οπωσδήποτε! Εγω είχε τύχει να δω λίγο ροζ στις αρχες που ειχα τους πολλούς εμετους. Ο γιατρος μου ειχε πει οτι ηταν απτη ταλαιπωρια λογικα. Δεν ξανα ειδα από τοτε. Πρέπει να ημουν στην 6η ή 7η εβδομαδα.

Just now, Woman88 είπε:

Έφαγες γλυκούλα μου σήμερα; όσο για την ζαλάδα επειδή και. Εγώ είχα οφείλεται στην χαμηλή πίεση... Εγω πάντα είχα πίεση 12 με 6 και τώρα έχω 9 με 5!!!!!!!!αλμυρα φάε όσο μπορείς!!!! 

@Katerinafotouμήπως κουράστηκες; πήρες τηλ το γιατρό σου μηπως χρειαστεί να παρεις Προγεστερονη; μην ανησυχείς.... Δε θα ναι τίποτα.... 

Εφαγα ναι! Ευτυχώς τρωω ενταξει! Πηρα απόφαση τελικα κ πηρα κ το navatac! Πιστεύω θα με βοηθήσει! Θα το παρω με θετικη σκεψη γιατί κ η ψυχολογία παίζει ρολο. Ναι ειναι κ απτη πίεση το ξερω. Θα πρέπει να προσεχω γενικα πως σηκωνομαι κ τη διατροφή μ.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χάχα γελαω όπως τα λέει η @Renez. Είπα και εγώ σήμερα καλά είμαι πολύ καλά να φτιάξω τορτελινια με σάλτσα κόκκινη. Ε καλά έφαγα 3 πιρούνι ες και πρώτη φορά δεν μπόρεσα να το συγκράτησω και το έβγαλα αμέσως λες και έφαγα ένα γουρούνι και ένα αρνί. Περίεργα πράγματα συμβαίνουν. Όσο για την κοιλίτσα εγώ δεν έχω τίποτα... Μόνο πρήξιμο κάποιες φορές λόγω δυσκοιλιοτητας. @mairy2021μην αγχώνεσαι... Δε θα ναι κάτι... Λίγο ξεκούραση θα σου πει μόνο φαβατζομαι αλλά αν συνεχίζεται παρτον τηλ.... Σταμάτησε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

η @Renez@mairy2021μην αγχώνεσαι... Δε θα ναι κάτι... Λίγο ξεκούραση θα σου πει μόνο φαβατζομαι αλλά αν συνεχίζεται παρτον τηλ.... Σταμάτησε; 

Τι να σταμάτησε;;;είχα κάτι κ το ξέχασα;;


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Χάχα γελαω όπως τα λέει η @Renez. Είπα και εγώ σήμερα καλά είμαι πολύ καλά να φτιάξω τορτελινια με σάλτσα κόκκινη. Ε καλά έφαγα 3 πιρούνι ες και πρώτη φορά δεν μπόρεσα να το συγκράτησω και το έβγαλα αμέσως λες και έφαγα ένα γουρούνι και ένα αρνί. Περίεργα πράγματα συμβαίνουν. Όσο για την κοιλίτσα εγώ δεν έχω τίποτα... Μόνο πρήξιμο κάποιες φορές λόγω δυσκοιλιοτητας. @mairy2021μην αγχώνεσαι... Δε θα ναι κάτι... Λίγο ξεκούραση θα σου πει μόνο φαβατζομαι αλλά αν συνεχίζεται παρτον τηλ.... Σταμάτησε; 

Πωωω κ έβγαλες τέτοια φαγηταρα ρεεε??

Μέσα μέσα γρήγορα οι αναγουλες!! Κάτσε ανασυνταξου κ ξανά ορμά !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Λοιπόν..κοίτα να δεις μέχρι τον 5ο περίπου είναι πιο πολύ φουσκώματα δλδ το νινι είναι μικρό κ δεν είναι τόσο από εκείνο αλλά λόγω ορμονών μία θα τη βλέπετε κ θα τη νιώθετε πιο φουσκωμένη κ την άλλη θα ξυπνάτε κ θα λέτε που πήγε?? Τι έγινε??

Εεε από τον 5ο γίνεται μέχρι τον 7ο ένα μπαμ τρελό κ παίρνει πολύ η κοιλίτσα κ το μωρό σε κιλά κ ύψος!! Δλδ ποτέ θα είναι 500γρ κ ποτέ 1500κιλο δε θα το πιστεύετε!!

7ο με 8ο κάνει λίγο μια επιβράδυνση κ μετά δίνει πόνο μέχρι τέλους..

Τέλειο!! Ουφφφ με ζορισες χαχχαχα

Σβήσε τώρα μαρή τρελή το άλλο που φαίνεται από κάτω τι λινκ:P

Νταξ;;;το σβησα;;


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mairy2021 είπε:

Τι να σταμάτησε;;;είχα κάτι κ το ξέχασα;;

Χαχαχχα μάλλον πήγαινε στην @Katerinafotou αλλά η Γυναίκα έχασε το μυαλό της από τα τορτελινια!!

Just now, mairy2021 είπε:

Νταξ;;;το σβησα;;

Yeap!! Κυουρια !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinafotou είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά. Ειμαι στην 8η εβδομαδα μέχρι στιγμης κανένα σύμπτωμα, το πρωί ειχα στο σερβιετακι λιγο καφε και μετα που σκουπιστηκα. Επαθα σοκ μήπως έχει συμβεί σε καμία, καλα απο τοτε ολη την ώρα το εχω στο μυαλό μου. 

Καλησπερα.. Μου συνέβη στην 30στη εβδομάδα... Τελικά πηγα αμέσως για υπέρηχο, αφου πρωτα έκανα ταξίδι, καθώς ήμουν εκτός Αθηνών. Δεν ήταν κάτι, αλλά ο γιατρός επέμενε... Ευχομαι να ναι όλα καλα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έχασα το μυαλό από τα τορτελινια συγγνώμη Μαίρη πήγαινε στην @Katerinafotou. Άπλωσα κάτι ρούχα και είμαι. Λες και εσκαψα Χαχαχαχαχαχαχα παρατηρώ περίεργες αλλαγές στο σώμα μου. Δηλαδή κουράζομαι πολύ εύκολα ανασαίνω πολύ γρήγορα και είμαι μια. Χαρά στα κιλά μου αν ήμουν υπέρβαρη θα έλεγα φταίει αυτό μάλλον οι ορμόνες...

@Renezόχι. Μόνο δε θα ξαναορμηξω δε μπορώ ούτε να τα βλέπω τώρα χαχαχα ευτυχώς λίγα έμειναν φρόντισε ο άντρας μου να τα ξεπαστρέψει χαχσ θέλεις να σου τα στείλω πακέτο; χαχα ήταν και ωραία. 

Όσες από εσάς βάζετε utro αντιμετώπιζε το πρόβλημα της επόμενης μέρας που πρέπει να φοράς σερβιέτακι όλη μέρα; επίσης πόσο Προγεστερονη είχατε και σα ςτα έδωσε; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ναι όντως έχασα το μυαλό από τα τορτελινια συγγνώμη Μαίρη πήγαινε στην @Katerinafotou. Άπλωσα κάτι ρούχα και είμαι. Λες και εσκαψα Χαχαχαχαχαχαχα παρατηρώ περίεργες αλλαγές στο σώμα μου. Δηλαδή κουράζομαι πολύ εύκολα ανασαίνω πολύ γρήγορα και είμαι μια. Χαρά στα κιλά μου αν ήμουν υπέρβαρη θα έλεγα φταίει αυτό μάλλον οι ορμόνες...

@Renezόχι. Μόνο δε θα ξαναορμηξω δε μπορώ ούτε να τα βλέπω τώρα χαχαχα ευτυχώς λίγα έμειναν φρόντισε ο άντρας μου να τα ξεπαστρέψει χαχσ θέλεις να σου τα στείλω πακέτο; χαχα ήταν και ωραία. 

Όσες από εσάς βάζετε utro αντιμετώπιζε το πρόβλημα της επόμενης μέρας που πρέπει να φοράς σερβιέτακι όλη μέρα; επίσης πόσο Προγεστερονη είχατε και σα ςτα έδωσε; 

 

Όχι θα στα αφήσω με την ελπίδα μήπως τα τσιμπισεις το βράδυ βλέποντας gntm :P

Δεν βάζω αλλά έχω ακούσει από αρκετές με κολπικό ουτροτζεσταν να έχουν υγρά..εγώ η δόλια που έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης έναν χαμό χωρις να παίρνω κ υπόθετα τι να πω?? Χρυσα τα έχω κάνει τα σερβιετακια:unsure: μόνο να θυμάσαι να τα αλλάζεις συχνά να μην κρατάνε υγρασία στο κουτί σου(εγώ πχ σε κάθε τσισο τα αλλάζω/δεν αργεί κ πολύ αυτό κάνα 45' δλδ:D)..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...