Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Woman88 είπε:

Ναι θα μπει μέσα πρώτα ο θεούλης!!! Σε όλους τους υπέρηχους ήταν μέχρι τώρα μέσα!!!! Εσένα δε θα είναι; 

Αχ τι ωραια! Εμενα δεν αφήνουν στο ιασω ρ γμτ! Κ στεναχωρηθηκα! Αλλα ίσως επειδή θα είμαστε ήδη 3 άτομα. Γιατι θα ειναι κ ο γιατρος μου μαζι. Δεν πειραζει τι να κανουμε. 

Just now, Annoula31 είπε:

Αχ ρε κορίτσια με προβλημάτισε τώρα αυτό!! Μόνο τον δικό μ δεν αφήνουν; Εγώ μένω θεσνικη όποτε εδώ θα κάνω την αυχενική.. ελπιζω να τον αφήσουν, είναι τόσο κρίμα να το χάνει όλο αυτό! Έχετε καμία ιδέα πόση ώρα διαρκεί όλη αυχενική, αν δίνουν στικάκι dvd η κάτι τέτοιο; Είναι σαν τον απλό υπέρηχο η φαίνονται όλα πιο καθαρά;

Εγώ πάντως που ρώτησα ττην δικιά μ μ είπε ότι επιτρέπεται!

Δε νονιζω να μην τον άφησε γι αυτό, γιατί κ όταν μπήκε για λίγο ούτε σκεπασμένη δεν ήμουν καλα καλα.. (προφανώς κ δεν είχα θέμα)μ φαίνεται λίγο αστείο να μην αφήνουν τον άντρα σ σε κολπική εξέταση. Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα αυχενική. Αύριο θα πάρω τηλ.. 

Ναι να σου πω κ μενα αστείο μου φάνηκε. Αλλα τι να πω. Δεν ξερω. Επειδή ερχοταν κ η πεθερα μου μαζι κ θα γινόταν κολπικα τους ειπε να μείνουν έξω. Αχ δεν ξερω αλλα απο τις επόμενες φορες θα του λεω να μπαίνει μέσα ο αντρας μου.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι κορίτσια να ζητάτε να 3ιναι μέσα. @Vaso11.4.11μπορεί να έρθει ο άντρας σου και ο γιατρός σου να δει μετά τον υπέρηχο και τη διάγνωση αν και εφόσον θέλεις και εσύ. Εγώ μετά θα πάω στο γυναικολογο αφού κάνω την αυχενικη.

Όσο για το bio oil κορίτσια υοαρχει και το αμγδαλελαιο που λένε είναι καλό. Και πιο φυσικό. Θα ρωτήσω και εγώ και θα σας πω τι μου απάντησε ο γιατρός μου. 

@Annoula31πολύ χαίρομαι για σένα! Εμένα ήταν 2,55 εκατοστά αλλά δεν είδα αυτές τις κινήσεις που περιγράφεις εσύ και χεράκια ποδαράκια ίσα μόλις που ξεπετιοντουσαν εννοώ σα να δημιουργούνταν τώρα. Μου είπε τόσα εκατοστά που είναι τι θες να δούμε παραπάνω; αλλά δεν είδα κίνηση. Μάλλον βαριόταν. χαχαχαχα

Αυτό που ξεχώριζε ξεκάθαρα ήταν το κεφαλάκι του και ο θωρακας το σώματακι του δηλαδή. Αλλά να κινείται σαν τρελό δεν το είδα ρε γμτ χαχα

Μηοως να ανησυχησω; αλλά μου πε όλα καλά!!! ήμουν 9 και 3 όταν εκανα υπέρηχο!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinafotou είπε:

19/4

 

19/4 κοντα κοντα είμαστε!!! 

@Katerinafotou ναι ναι!! Πότε έχεις αυχενικη εσύ? Εγώ 2/10.. Άκουσα ότι στην αυχενικη επειδή βλέπουν με μεγαλύτερη ακρίβεια ίσως δίνουν και άλλη πιθανή ημερομηνία τοκετού.. Θα ρωτήσω να δω.. 


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@Katerinafotou ναι ναι!! Πότε έχεις αυχενικη εσύ? Εγώ 2/10.. Άκουσα ότι στην αυχενικη επειδή βλέπουν με μεγαλύτερη ακρίβεια ίσως δίνουν και άλλη πιθανή ημερομηνία τοκετού.. Θα ρωτήσω να δω.. 

Δεν έχω κλείσει ακόμα, αύριο θα πάω να με δει ο γυναικολόγος μου και σιγουρα θα μ πει να κλείσω, ναι ετσι έχω ακούσει και εγώ!! Να κάνουνε και αυτή την εξέταση γιατι με έχει αγχωσει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αχ τι ωραια! Εμενα δεν αφήνουν στο ιασω ρ γμτ! Κ στεναχωρηθηκα! Αλλα ίσως επειδή θα είμαστε ήδη 3 άτομα. Γιατι θα ειναι κ ο γιατρος μου μαζι. Δεν πειραζει τι να κανουμε. 

Ναι να σου πω κ μενα αστείο μου φάνηκε. Αλλα τι να πω. Δεν ξερω. Επειδή ερχοταν κ η πεθερα μου μαζι κ θα γινόταν κολπικα τους ειπε να μείνουν έξω. Αχ δεν ξερω αλλα απο τις επόμενες φορες θα του λεω να μπαίνει μέσα ο αντρας μου.

Α εδώ αλλάζει το πραμα! Αν ήταν κ πεθερά μαζί..εγώ ας πούμε δεν θα θελα να μπει άρα λογικό μ φαινεται

Just now, Woman88 είπε:

Ναι κορίτσια να ζητάτε να 3ιναι μέσα. @Vaso11.4.11μπορεί να έρθει ο άντρας σου και ο γιατρός σου να δει μετά τον υπέρηχο και τη διάγνωση αν και εφόσον θέλεις και εσύ. Εγώ μετά θα πάω στο γυναικολογο αφού κάνω την αυχενικη.

Όσο για το bio oil κορίτσια υοαρχει και το αμγδαλελαιο που λένε είναι καλό. Και πιο φυσικό. Θα ρωτήσω και εγώ και θα σας πω τι μου απάντησε ο γιατρός μου. 

@Annoula31πολύ χαίρομαι για σένα! Εμένα ήταν 2,55 εκατοστά αλλά δεν είδα αυτές τις κινήσεις που περιγράφεις εσύ και χεράκια ποδαράκια ίσα μόλις που ξεπετιοντουσαν εννοώ σα να δημιουργούνταν τώρα. Μου είπε τόσα εκατοστά που είναι τι θες να δούμε παραπάνω; αλλά δεν είδα κίνηση. Μάλλον βαριόταν. χαχαχαχα

Αυτό που ξεχώριζε ξεκάθαρα ήταν το κεφαλάκι του και ο θωρακας το σώματακι του δηλαδή. Αλλά να κινείται σαν τρελό δεν το είδα ρε γμτ χαχα

Μηοως να ανησυχησω; αλλά μου πε όλα καλά!!! ήμουν 9 και 3 όταν εκανα υπέρηχο!!!!!! 

Καλε δεν εννοώ ότι χόρευε λαμπαντα! Απλά φαινόταν να ψιλοκουνιεμαι.. κάποια στιγμή είπε είπε να το κατασκοπεύσουμε κ εκεί σταμάτησε να κουνιέται εντελώς!!! 2,55;; Το δικό μ γιατί τόσο μικρό;;;:blink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaso11.4.11 said:

τι ωραια! Εμενα δεν αφήνουν στο ιασω ρ γμτ! Κ στεναχωρηθηκα! Αλλα ίσως επειδή θα είμαστε ήδη 3 άτομα. Γιατι θα ειναι κ ο γιατρος μου μαζι. Δεν πειραζει τι να κανουμε. 

Εμενα στο ιασω δεν ηταν μεσα ουτε ο γιατρος μου.. με περιμενε απ εξω κ μολις βγηκα συζητησαμε τα αποτελεσματα!


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinafotou είπε:

Δεν έχω κλείσει ακόμα, αύριο θα πάω να με δει ο γυναικολόγος μου και σιγουρα θα μ πει να κλείσω, ναι ετσι έχω ακούσει και εγώ!! Να κάνουνε και αυτή την εξέταση γιατι με έχει αγχωσει.. 

@Katerinafotou Κι εγώ έχω ραντεβού με τη γιατρό μου μεθαύριο.. Πφφφφ Κι εμενα με αγχώνει αυτή η εξέταση και όχι μόνο βέβαια.. Σκέφτομαι σιγά σιγά αν πάνε όλα καλά να αρχίσω να το λέω σε θειους ξαδερφια κλπ.. 

Εσείς κορίτσια γενικότερα το έχετε πει ή θεωρείτε είναι νωρίς ακόμα?


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula31 είπε:

Α εδώ αλλάζει το πραμα! Αν ήταν κ πεθερά μαζί..εγώ ας πούμε δεν θα θελα να μπει άρα λογικό μ φαινεται

Καλε δεν εννοώ ότι χόρευε λαμπαντα! Απλά φαινόταν να ψιλοκουνιεμαι.. κάποια στιγμή είπε είπε να το κατασκοπεύσουμε κ εκεί σταμάτησε να κουνιέται εντελώς!!! 2,55;; Το δικό μ γιατί τόσο μικρό;;;:blink:

Ε ναι ουτε κ εγω ηθελα για αυτο κ ζήτησε κ απτούς δυο να μείνουν στο γραφείο όπου είχε τον υπολογιστή του που συνδεόταν αμεσα με τον υπερηχο κ ετσι το βλέπανε την ιδια στιγμη. Στην ουσία το ιδιο πραγμα ηταν. Απλα εγω ημουν στο δωματιο εξετασης. Αυτή ηταν η μονη διαφορα.

Just now, Marilo είπε:

@Katerinafotou Κι εγώ έχω ραντεβού με τη γιατρό μου μεθαύριο.. Πφφφφ Κι εμενα με αγχώνει αυτή η εξέταση και όχι μόνο βέβαια.. Σκέφτομαι σιγά σιγά αν πάνε όλα καλά να αρχίσω να το λέω σε θειους ξαδερφια κλπ.. 

Εσείς κορίτσια γενικότερα το έχετε πει ή θεωρείτε είναι νωρίς ακόμα?

Εγω το εχω πει στους φίλους εδώ στην Αθήνα καθώς οι συγγενείς κλπ ειναι ολη στην επαρχία οποτε εδω δεν υπάρχει κίνδυνος να μαθευτεί περαιτέρω. Ειναι μόνο φίλοι απτη πλευρά του αντρα μου που γίναν κ δικοι μ κ μάλιστα πολύ κοντινοί όπως πχ ο κουμπάρος μας οποτε το ειπαμε. Το είπα επίσης στην κουμπάρα μου που ειναι παιδικη μ φιλη κ σε μια ακόμα κολλητη. Απο κ κει κ πέρα απο συγγενείς μονο οικογενεια κ αδερφός του μπαμπά μου. Μετά την αυχενικη θα το λέμε πλέον κ στους υπόλοιπους. Κ απο γειτονιά στην επαρχία μονο 2 καλες φιλες της μαμα μ το ξέρουν που τις αγαπώ κ εγω πολυ κ εξαλλου το ψιλιαστηκαν κάποιοι γιστι η μαμα μ ήρθε στην Αθήνα 3 βδομαδες τοτε που ειχα τους εμετους για να με βοηθήσει κ αναρωτιοντουσαν που έλειψε τοσο πολυ. Ε είχε προηγηθεί κ ο γάμος τον Ιούλιο. Δεν θέλει πολυ μυαλό χαχα 

Κοριτσια αύριο με το καλο μπαινω στην 13η εβδομαδα. Αλλα η αναγουλα εκει! Πότε θα περασει ρ παιδι μ... απο γνωστές κ οτι έχετε ακουσει ποτε περναει στις περισσότερες;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@Katerinafotou Κι εγώ έχω ραντεβού με τη γιατρό μου μεθαύριο.. Πφφφφ Κι εμενα με αγχώνει αυτή η εξέταση και όχι μόνο βέβαια.. Σκέφτομαι σιγά σιγά αν πάνε όλα καλά να αρχίσω να το λέω σε θειους ξαδερφια κλπ.. 

Εσείς κορίτσια γενικότερα το έχετε πει ή θεωρείτε είναι νωρίς ακόμα?

Εγώ δεν το έχω πει ακόμα πάρα μόνο σε γονείς και κουμπάρους. Στους υπόλοιπους Θεού θέλοντος αργότερα. 

@Annoula31 μπορεί βρε να μην ήμασταν στην ίδια εβδομάδα. Εμένα 2,55 εκατοστά ηταν στις 9 και 3. Επίσης μπορεί σε εσένα να έγινε αργότερα η σύλληψη. Μην κολλάς σε αυτό. Εγώ σου λέω δεν το είδα καν να κουνιέται απλά είδαμε έμβρυο καρδούλα και αυτά. Γιατί δεν κουνιόταν;;;; ούτε ξεχώρισα χεράκια ποδαράκια όπως βλέπω να λέτε εδώ για τις 9 εβδομάδες....... ρώτησα το γιατρό και μιυ λέει τόσο μικρό που είναι έχεις πολλές απαιτήσεις χάχα. Απλά είδαμε τα εν δυνάμει χεράκια και ποδαράκια.

@Vaso11.4.11μπορείς να ζητήσεις από τον γιατρό σου αν θέλεις να 3ιναι και ο άντρας σου μέσα... Με μάσκα άλλωστε θα είναι.... Όπως όλοι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Εγώ δεν το έχω πει ακόμα πάρα μόνο σε γονείς και κουμπάρους. Στους υπόλοιπους Θεού θέλοντος αργότερα. 

@Annoula31 μπορεί βρε να μην ήμασταν στην ίδια εβδομάδα. Εμένα 2,55 εκατοστά ηταν στις 9 και 3. Επίσης μπορεί σε εσένα να έγινε αργότερα η σύλληψη. Μην κολλάς σε αυτό. Εγώ σου λέω δεν το είδα καν να κουνιέται απλά είδαμε έμβρυο καρδούλα και αυτά. Γιατί δεν κουνιόταν;;;; ούτε ξεχώρισα χεράκια ποδαράκια όπως βλέπω να λέτε εδώ για τις 9 εβδομάδες....... ρώτησα το γιατρό και μιυ λέει τόσο μικρό που είναι έχεις πολλές απαιτήσεις χάχα. Απλά είδαμε τα εν δυνάμει χεράκια και ποδαράκια.

@Vaso11.4.11μπορείς να ζητήσεις από τον γιατρό σου αν θέλεις να 3ιναι και ο άντρας σου μέσα... Με μάσκα άλλωστε θα είναι.... Όπως όλοι....

Τον ρώτησα αλλα μου ειπε δεν επιτρεπεται. Φανταζομαι οτι διαφέρει από νοσοκομείο σε νοσοκομειο. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Τον ρώτησα αλλα μου ειπε δεν επιτρεπεται. Φανταζομαι οτι διαφέρει από νοσοκομείο σε νοσοκομειο. 

Ναι ίσως λόγω του κορονοιου. Εκτός σου ξαναλέω αν δεν έρθει ο γιατρός σου και απλά του πας μετά τις εξετάσεις. Δίνουν κάποιο CD μετά; φαβατζομαι δίνουν τις φωτογραφίες όπως σε όλους τους υπέρηχους!! Σήμερα εισια καλά από εμετούς; έφαγες; εγώ σήμερα ανακατεύομαι όλη μέρα.... Το πρωί ήπια χυμό που τόσο αγαπώ φυσικό και ενα κομμάτι κέικ και τα έβγαλα όλα.... Θα πάρω μάλλον πριπεραν.... Μου έδωσε και ασβέστιο με βιταμίνη d cv μου πε να παίρνω 1 τη μέρα.... 3 ώρες απόσταση από το φαγητό... Αναγκαστικά θα το πίνω βραδυ 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Ναι ίσως λόγω του κορονοιου. Εκτός σου ξαναλέω αν δεν έρθει ο γιατρός σου και απλά του πας μετά τις εξετάσεις. Δίνουν κάποιο CD μετά; φαβατζομαι δίνουν τις φωτογραφίες όπως σε όλους τους υπέρηχους!! Σήμερα εισια καλά από εμετούς; έφαγες; εγώ σήμερα ανακατεύομαι όλη μέρα.... Το πρωί ήπια χυμό που τόσο αγαπώ φυσικό και ενα κομμάτι κέικ και τα έβγαλα όλα.... Θα πάρω μάλλον πριπεραν.... Μου έδωσε και ασβέστιο με βιταμίνη d cv μου πε να παίρνω 1 τη μέρα.... 3 ώρες απόσταση από το φαγητό... Αναγκαστικά θα το πίνω βραδυ 

Καλημερα κοριτσι μου! Εκανα πρωί πρωί έναν εμετο. Εχω παρατηρησει οτι οποτε αλλαζω εβδομαδα κανω παντα εμετο κ επισης αν ξυπνησω πολυ νωρις όπως σημερα που ξυπνησα απτις 6 που σηκώθηκε ο αντρας μου για δουλεια. Πηρα κ το πριμπεραν, εφαγα κ ελπιζω να μην ξανα κανω σημερα. Χθες ηθελα παρα πολυ κ ξαπλωσα απευθειας για να το αποφύγω. Τι να πω, είναι με τις ώρες του. 

Όσο για τον γιατρο, επειδή εκείνος ειπε οτι θα είναι από μόνος του φανταζομαι οτι το συνηθίζει γενικα. Κ επειδη τον εμπιστεύομαι θα ήθελα κ εγω να είναι μπροστά να βλέπει τι γινεται κ να με καθησυχάσει απευθειας βλέποντας τα αποτελεσματα. Δίνουν φωτογραφίες παντως, ναι. Κ θα ρωτησω αν γινεται να βγαζω κ με το κινητο βίντεο κ φωτο. Αν κ νομίζω ότι η αυχενικη περα απο τις μετρησεις που γίνονται για τα σύνδρομα, που ειναι το αγχωτικό κομμάτι, το υπόλοιπο είναι σαν τους κλασσικούς υπερηχους. Δλδ οτι θα βλέπαμε στον γιατρο το ιδιο θα δουμε κ εκει. Απλα θα έχει μεγαλώσει το μπεμπε οποτε οι φωτογραφίες είναι απαραίτητες. Καλα ετσι κ αλλιως εγω παιρνω σε καθε υπερηχο φωτογραφια. Τελοσπαντων θα φανει. Δεν θελω να αγχωνομαι για τον αντρα μ. Ας ειανι καλα οι μετρήσεις κ το μπεμπέ κ αυτο μετραει! Τώρα δεν μπορώ να πω στο γιατρο, μην έρθεις, γιατί πάντα πηγαίνει στις αυχενικες κ ειναι εκει για να ενημερώνει κ να σε καθησυχάζει οποτε ειναι απαραίτητη πιστεύω η παρουσία του. Με τον γιατρο μαζί κ ολας θα γίνει πιστευω κ πιο καλη κ γρήγορη εξυπηρέτηση. Δεν πειραζει, στεναχωριεμαι αλλα θα δει φωτογραφιες κ βιντεακι ο αντρουλης. Το ίδιο ειναι. Εμενα με νοιάζει προσωπικα να ακουσω καλα αποτελεσματα για το μωρακι μας κ να αρχίσω επιτελους να ηρεμω λιγακι. 

Ασβεστιο ποτε ξεκινάμε κανονικα; εγω ακομα δεν παιρνω κατι αλλο. Μονο το φυλλικο κ τις 2 αλλες βιταμινες που ειχα πει το iofolen κ το neurobion. 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Εκανα πρωί πρωί έναν εμετο. Εχω παρατηρησει οτι οποτε αλλαζω εβδομαδα κανω παντα εμετο κ επισης αν ξυπνησω πολυ νωρις όπως σημερα που ξυπνησα απτις 6 που σηκώθηκε ο αντρας μου για δουλεια. Πηρα κ το πριμπεραν, εφαγα κ ελπιζω να μην ξανα κανω σημερα. Χθες ηθελα παρα πολυ κ ξαπλωσα απευθειας για να το αποφύγω. Τι να πω, είναι με τις ώρες του. 

Όσο για τον γιατρο, επειδή εκείνος ειπε οτι θα είναι από μόνος του φανταζομαι οτι το συνηθίζει γενικα. Κ επειδη τον εμπιστεύομαι θα ήθελα κ εγω να είναι μπροστά να βλέπει τι γινεται κ να με καθησυχάσει απευθειας βλέποντας τα αποτελεσματα. Δίνουν φωτογραφίες παντως, ναι. Κ θα ρωτησω αν γινεται να βγαζω κ με το κινητο βίντεο κ φωτο. Αν κ νομίζω ότι η αυχενικη περα απο τις μετρησεις που γίνονται για τα σύνδρομα, που ειναι το αγχωτικό κομμάτι, το υπόλοιπο είναι σαν τους κλασσικούς υπερηχους. Δλδ οτι θα βλέπαμε στον γιατρο το ιδιο θα δουμε κ εκει. Απλα θα έχει μεγαλώσει το μπεμπε οποτε οι φωτογραφίες είναι απαραίτητες. Καλα ετσι κ αλλιως εγω παιρνω σε καθε υπερηχο φωτογραφια. Τελοσπαντων θα φανει. Δεν θελω να αγχωνομαι για τον αντρα μ. Ας ειανι καλα οι μετρήσεις κ το μπεμπέ κ αυτο μετραει! Τώρα δεν μπορώ να πω στο γιατρο, μην έρθεις, γιατί πάντα πηγαίνει στις αυχενικες κ ειναι εκει για να ενημερώνει κ να σε καθησυχάζει οποτε ειναι απαραίτητη πιστεύω η παρουσία του. Με τον γιατρο μαζί κ ολας θα γίνει πιστευω κ πιο καλη κ γρήγορη εξυπηρέτηση. Δεν πειραζει, στεναχωριεμαι αλλα θα δει φωτογραφιες κ βιντεακι ο αντρουλης. Το ίδιο ειναι. Εμενα με νοιάζει προσωπικα να ακουσω καλα αποτελεσματα για το μωρακι μας κ να αρχίσω επιτελους να ηρεμω λιγακι. 

Ασβεστιο ποτε ξεκινάμε κανονικα; εγω ακομα δεν παιρνω κατι αλλο. Μονο το φυλλικο κ τις 2 αλλες βιταμινες που ειχα πει το iofolen κ το neurobion. 

Καλημερα... Όλα καλά θα είναι!!!! Εγώ επειδή στις εξετάσεις προγεννητικόυ είχα λίγο χαμηλή βιταμίνη d μου έδωσε ένα σκεύασμα που έχει κ ασβέστιο. Αρχικά 1 φορά την εβδομάδα. Σίδηρο πάντως μου πε αργότερα όχι ακόμα. Εγώ Εχω θέμα με Οδοντόκρεμα. Αναγουλιαζω κ δεν ξέρω τι να κάνω. Θα ρωτήσω έναν οδοντίατρο γτ δε γίνεται να μην πλένω δόντια. 

Εγώ παρατήρηση ότι όταν αλλάζω εβδομάδα έχω πιο έντονα πονακια περιοδου κι οως με πιάνουν κι βραφυ κυρίως όταν ξαπλώνω. Σήμερα δεν μπόρεσα ;κοιμηθώ. Κοιμήθηκα  2 ώρες και μετά έκανα τη νυχτερίδα χάχα. Λες και κάτι ανεξήγητο  με ανησυχούσε. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Και σήμερα έχω ένα πρόγραμμα στα μαθήματα........ Έχω με 5 μαθητές... Αλλά μάλλον το τελευταίο θα το μεταφέρω αν δεν αντέχω... Σε βοήθησαν τα primeran; 

Επίσης εγώ ξέρετε τι νιώθω; να λου πείτε αν το έχετε καμία φορά και εσείς.... Νιώθω σαν ένα βάρος χαμηλα και κάποιες φορές με ψιλό ενοχλεί σαν πόνος.... Αλλά κυρίως βάρος έντονο... Δεν μπορώ να το εξηγήσω.... Σαν μαχαίρια χαληλα σαν σουβλια... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

τι άγχος είναι αυτό.. έτσι θα πάει όλη η εγκυμοσυνη;; Σήμερα περιμένω κάτι αποτελέσματα από μια εξέταση που επαναλάβαμε μετά  τον προγεννητικό έλεγχο. Μεγάλοκύτταροιός ; Κάπως έτσι αν θυμάμαι καλα.. στην πρώτη εξέταση βγήκαν σε μια ουδέτερη ζώνη, ούτε θετικά ούτε αρνητικά. Είναι ένα ιός που που αν δένε χεις αντισώματα έχει πολλές επιπτώσεις στο μωρό πρέπει να κάνει αμνιοπαρακέντηση κτλ.. :unsure:

επισης τώρα διάβαζα κ ποσό πολύ επηρεάζει το βάρος στην εγκυμοσυνη, κι αν κατάλαβα καλα επηρεάζει μέχρι και τ αποτελέσματα της αυχενικής!

εγω ήδη από την καραντίνα είχα πάρει αρκετά κιλά (δεν ξέρω ποσα, αλλά δεν μ καναν τα ρούχα μ!:D) κ τώρα 1 Σεπτεμβρίου που με ζύγισε ήμουν 71,9!!!:shock:

το Σάββατο που ξανά ζυγίστηκα ήμουν 73,1!! Έπαθα σοκ, γιατί ήμουν σίγουρη πως με τόσους εμετούς θα είχα χάσει! (Οι εμετοί εμένα πάντα ήταν βράδυ, όποτε ήταν σαν να μην έτρωγα το βράδυ κατά κάποιον τρόπο). Αν δεν είχα τους εμετούς δλδ ποσά θα χα βαλει; Επίσης πιστεύω πως είχα ήδη βάλει και πριν το πρώτο ζύγισμα! Όποτε σύνολο ποιος ξερει ποσά είναι.. αλλά ρε κορίτσια ΠΕΙΝΑΩ!!! 9 στις 10 δεν είναι λιγούρα, είναι πείνα! Νιωθω το στομάχι μ να καίγεται! 
χθες το βράδυ είδα στον ύπνο μ ότι απέβαλλα με πολύ άσχημο κ αγχωτικό τρόπο

τα συμπτώματα έχουν αρχίσει να υποχωρούν, αλλά το άγχος καλα κρατεί!

εχω αρχίσει τπυλαχιατον να κοιμάμαι καλύτερα, κάτι είναι κ αυτο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula31 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

τι άγχος είναι αυτό.. έτσι θα πάει όλη η εγκυμοσυνη;; Σήμερα περιμένω κάτι αποτελέσματα από μια εξέταση που επαναλάβαμε μετά  τον προγεννητικό έλεγχο. Μεγάλοκύτταροιός ; Κάπως έτσι αν θυμάμαι καλα.. στην πρώτη εξέταση βγήκαν σε μια ουδέτερη ζώνη, ούτε θετικά ούτε αρνητικά. Είναι ένα ιός που που αν δένε χεις αντισώματα έχει πολλές επιπτώσεις στο μωρό πρέπει να κάνει αμνιοπαρακέντηση κτλ.. :unsure:

επισης τώρα διάβαζα κ ποσό πολύ επηρεάζει το βάρος στην εγκυμοσυνη, κι αν κατάλαβα καλα επηρεάζει μέχρι και τ αποτελέσματα της αυχενικής!

εγω ήδη από την καραντίνα είχα πάρει αρκετά κιλά (δεν ξέρω ποσα, αλλά δεν μ καναν τα ρούχα μ!:D) κ τώρα 1 Σεπτεμβρίου που με ζύγισε ήμουν 71,9!!!:shock:

το Σάββατο που ξανά ζυγίστηκα ήμουν 73,1!! Έπαθα σοκ, γιατί ήμουν σίγουρη πως με τόσους εμετούς θα είχα χάσει! (Οι εμετοί εμένα πάντα ήταν βράδυ, όποτε ήταν σαν να μην έτρωγα το βράδυ κατά κάποιον τρόπο). Αν δεν είχα τους εμετούς δλδ ποσά θα χα βαλει; Επίσης πιστεύω πως είχα ήδη βάλει και πριν το πρώτο ζύγισμα! Όποτε σύνολο ποιος ξερει ποσά είναι.. αλλά ρε κορίτσια ΠΕΙΝΑΩ!!! 9 στις 10 δεν είναι λιγούρα, είναι πείνα! Νιωθω το στομάχι μ να καίγεται! 
χθες το βράδυ είδα στον ύπνο μ ότι απέβαλλα με πολύ άσχημο κ αγχωτικό τρόπο

τα συμπτώματα έχουν αρχίσει να υποχωρούν, αλλά το άγχος καλα κρατεί!

εχω αρχίσει τπυλαχιατον να κοιμάμαι καλύτερα, κάτι είναι κ αυτο

Καλημέρα κορίτσι μου και σε σένα. Πόσο εβδομαδω είσαι θύμισε μου; λοιπόν για να μην παραπληροφορουμε τις κοπέλες πυ μας διαβάζουν δε σημαίνει ότι αν δεν έχεις αντισώματα πρέπει να κάνεις αμνιοπαρακεντηση. Τα αντισώματα igm δείχνουν ότι προσβλήθηκες πρόσφατα ενώ τα igg ότι έχεις μολυνθεί στο παρελθόν και έχεις ανοσία στον ιό. Ελπίζω να μην τα έγραψα ανάποδα!!! Θα έπρεπε να το ψάξεις περισσότερο εάν βρισκόσουν θετική στην παρούσα φάση. Δηλαδή εάν είχες τώρα τον cmv,τον ιό που λες. Ούτε εγώ έχω αντισώματα σε κανένα από αυτά ούτε cmv, ούτε ερυθρά, ούτε λιστερια. ο γιατρός μου μου είπε όλα καλά απλά προσέχουμε αρκετά χωρίς υστερίες  ουδέποτε μου ανέφερε αμνιοπαρακεντηση ΕΚΤΟΣ ΑΝ ξαναλέω νοσησεις εκείνη τη στιγμή οπότε να λες και δόξα τω θεώ που δεν είσαι θετική στην παρούσα φάση! Ούτως ή άλλως στη εγκυμοσύνη προσέχεις,να μην κολλήσεις γρίπη κτλ που και αν γίνει από όσο έμαθα αντιμετωπίζεται και πάλι. Γιατί μέσα στο χειμώνα Ε κάποιο κρυολόγημα θα το αρπάξουμε! Και εγώ είμαι αγχώδης γενικά αλλά μην τρομοκρατείσαι έτσι και μη διαβάζεις διαφορά στο ίντερνετ.... Συζήτησε τα με το γιατρό σου.... 

Εμένα έχει επιδεινωθεί η αλλεργική ρινίτιδα που είχα και μονιμα. Είμαι. Μπουκωμένη και τρέχει η μύτη μου. Να ρωτήσω κάτι; λένε δεν κάνει να ερχόμαστε σε επαφή με γάτες. Φαβατζομαι εννοούν ν τις χαϊδέψουμε η να έρθουμε σε επαφή με την άμμο τους σωστά; γτ μια μαθήτρια μου έχει γάτα αλλά δνε την πλησιάζω είναι βέβαια εμβολιασμενη κτλ αλλά την έχω σε απόσταση. Χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...