Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Ναι έντερο πρέπει να ναι. Πηγαίνω τουαλέτα αλλά όχι πολύ συχνά. Σηνερα με έπιασε αυτό αφού έφαγα Φέτα με ψωμί με μέλι. Η μέση σας πονάει κθλ; 

Ναι ποναει λιγο κ η μεση. Διάβασα οτι ειναι φυσιολογικο να αρχίσει να ποναει απο το βαρος που αυξάνεται σιγα σιγα.

Just now, Mantarini2018 είπε:

Woman88 ναι να ενημερώσεις τον γιατρό και αν δεν μπορείς να πας ο γιατρός θα σου πει για υπόθετο γλυκερίνης, εγώ υπέφερα στην πρώτη εγκυμοσύνη και απέκτησα αιμορροΐδες που μετά στην γέννα έγιναν χειρότερα όμως τώρα είμαι οκ

Vaso η μικρή είναι 5!

Ληψη τρογοβλαστης είναι σαν την αμνιοπαρακεντηση  απλά σε μικρότερους μήνες αντί για αμνιακό υγρό παίρνουν τροφοβλαστη, απλά επειδή είμαι 38 φοβάμαι και θέλω να μαι σίγουρη γιατί η αυχενική είναι ποσοστά ναι μεν είναι τ αποτελέσματα καλά αλλά όχι 100%

Α εχεις κανει ήδη αυχενικη; ναι αλλα αν βγηκαν καλα τα αποτελέσματα τοτε γιατι να κανεις; εννοω έχει κάποια μεγαλύτερη σιγουριά; αν ναι τότε οκ. Απλα δεν τα ξέρω πολυ καλα αυτα για αυτο ρωταω. Ποσο εβδομαδων εισαι;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κορίτσια μοκις με πήρε η γιατρός τηλ! Τ αποτελέσματα βγήκαν αρνητικά! Αλλά την άλλη εβδομάδα είπαμε να ξαναεπαναλαβουμε για να είμαστε απολυτως σίγουρες. Χάρηκα παρά πολύ!

πηρα αμέσως μετά τηλ να κλείσω για αυχενική. 12 Οκτωβρίου μ έβαλε κ από τα πρώτα πραματα που μ πε ήταν όταν δεν επιτρέπεται να χω σύνοδο κ ότι θα πρέπει να πάω μόνη μ! Ήθελα να βάλω τα κλάματα αλήθεια  :cry: ο άντρας μ μέχρι στιγμής το χει χάσει όλο! Μια φορά μόνο μπήκε για πολύ λίγο, σ έναν μόνο υπέρηχο, πριν καν ακούσουμε καρδιά!!! Είναι τόσο στενάχωρο όλο αυτο.. την τελευταία φορά τράβηξα βίντεο τον υπέρηχο για να του το δείξω.  Ηλπιζα να μπορεί να έρθει τουλάχιστον στην αυχενική που θα χει μεγαλώσει κιόλας.. δεν ξέρω αν το ανέφερα, αλλά φίλη φίλης που γέννησε πρόσφατα, ο αντρας της είδε το μωρό 4 μέρες μετά που πήγε σπιτι!!!:unsure:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι @Vaso11.4.11 μου..

Ποτέ περιμένω?? Χαχαχα μακάρι να ήξερα ντε!! Αυτές είναι οι εκπλήξεις του φυσιολογικού τοκετού!! 

Δόξα το Θεό νιώθω εδώ κ 3-4 μέρες σημαδακια που προμηνύουν τον επερχόμενο τοκετο κ ευελπιστω δε θα πάρω όλες τις μέρες..!!

Γενικά είναι να γεννήσω μέχρι 2 Οκτωβρη οπότε το μαξ είναι σε 2 εβδομαδες κ 3 ημέρες από τώρα..

Εσύ πως είσαι? Σας διαβάζω βέβαια..μια έτσι μια αλλιώς ε κορίτσι μου? Κοντεύει η αυχενική σου πάντως αν θυμάμαι καλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλά είμαι @Vaso11.4.11 μου..

Ποτέ περιμένω?? Χαχαχα μακάρι να ήξερα ντε!! Αυτές είναι οι εκπλήξεις του φυσιολογικού τοκετού!! 

Δόξα το Θεό νιώθω εδώ κ 3-4 μέρες σημαδακια που προμηνύουν τον επερχόμενο τοκετο κ ευελπιστω δε θα πάρω όλες τις μέρες..!!

Γενικά είναι να γεννήσω μέχρι 2 Οκτωβρη οπότε το μαξ είναι σε 2 εβδομαδες κ 3 ημέρες από τώρα..

Εσύ πως είσαι? Σας διαβάζω βέβαια..μια έτσι μια αλλιώς ε κορίτσι μου? Κοντεύει η αυχενική σου πάντως αν θυμάμαι καλα..

@Renez με το καλό κορίτσι μου!! Με ένα πόνο!! Έφτασε ο καιρός :wub: Όλα να σου πάνε όπως τα θες και μετά να μας τα γράψεις όλα με λεπτομέρειες να ξέρουμε τι μας περιμένει χαχα :razz:


vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilo είπε:

@Renez με το καλό κορίτσι μου!! Με ένα πόνο!! Έφτασε ο καιρός :wub: Όλα να σου πάνε όπως τα θες και μετά να μας τα γράψεις όλα με λεπτομέρειες να ξέρουμε τι μας περιμένει χαχα :razz:

Ευχαριστώ Μαριλο:x

Εννοείται πως θα σας τα πω όλα!! Για αυτό έρχομαι άλλωστε κ σε εσάς να σας λέω ότι ξέρω;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό ρενεζ!!! Μαγική εμπειρία ο τοκετός! 

Vaso όχι δεν έκανα αυχενική είναι νωρίς ακόμα αύριο μπαίνω 9η εβδομάδα, αλλά αντί για αυχενική θα κάνω λήψη λόγω ηλικίας, απλά για να μαι σίγουρη, βέβαια άγχος και φόβο έχω για την εξέταση αλλά λέω όλα θα πάνε καλά! 

Αννουλα καλώς ήρθες!! Δεν σε καλωσορισα

Ρε συ είναι δυνατόν να μην αφήνουν τον άντρα σου; εγώ αύριο θα πάω και με τον άντρα μου και με την μικρή, αν κάνεις αυχενική σε νοσοκομείο οκ το καταλαβαίνω λόγω κορωνοιου αλλά στο ιδιωτικό ιατρείο κουλό μου φαίνεται, φοβάται ο γιατρός σου; ρώτησε τον και πες του έστω μια φορά να τον αφήσει να έρθει και τον άντρα σου κρίμα είναι, επίσης εγώ δεν φοράω μάσκα ο γιατρός φοράει, εννοώ κατά την διάρκεια της εξετασης

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η γυναικολόγος μ είναι σε κλινική όποτε γι αυτό προφανώς δεν αφήνουν.. αυχενική όμως θα κάνω έξω κ πιστεύα ότι θα άφηναν! Είναι 3 γιατροί εκεί και έχουν αποφασίσει λέει αυτό το πραμα κ οι τρεις σύμφωνα με τις οδηγίες που τους δόθηκαν!:confused:

Αχ δεν ξέρω, από τη μια λέω να μην είμαι μουλαρα κ ότι όλα καλα πάνε προς το παρόν και να μείνω σ αυτό.. αλλά από την άλλη με πειράζει! Δεν μπορώ να μην το σκεφτώ :oops:

ποσο τυχεροι είστε που μπορείτε να πηγαίνετε όλοι μαζί!! 
μασκα πάντως κ εγώ μοκις μπω μέσα με την γιατρό μ κ εγώ την βγαζω :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλά είμαι @Vaso11.4.11 μου..

Ποτέ περιμένω?? Χαχαχα μακάρι να ήξερα ντε!! Αυτές είναι οι εκπλήξεις του φυσιολογικού τοκετού!! 

Δόξα το Θεό νιώθω εδώ κ 3-4 μέρες σημαδακια που προμηνύουν τον επερχόμενο τοκετο κ ευελπιστω δε θα πάρω όλες τις μέρες..!!

Γενικά είναι να γεννήσω μέχρι 2 Οκτωβρη οπότε το μαξ είναι σε 2 εβδομαδες κ 3 ημέρες από τώρα..

Εσύ πως είσαι? Σας διαβάζω βέβαια..μια έτσι μια αλλιώς ε κορίτσι μου? Κοντεύει η αυχενική σου πάντως αν θυμάμαι καλα..

Με το καλο σου ευχομαι Ρενεζ μου! Έχεις συσπασεις δλδ οταν λες σημαδακια; για πες μας κ εμας να μαθαίνουμε χιχι

Εγω ναι μια μερα ετσι μια αλλιως. Βασικά τα απογεύματα κ τα βράδυα ειμαι χειροτερα γιατι τοτε εχω περισσοτερη αναγουλα κ πολλά σαλια με ασχημη γευση που το χειροτερευουν. Την Πέμπτη εχω αυχενικη κ εχω λιγο αγχος! 

Just now, Annoula31 είπε:

Αχ κορίτσια μοκις με πήρε η γιατρός τηλ! Τ αποτελέσματα βγήκαν αρνητικά! Αλλά την άλλη εβδομάδα είπαμε να ξαναεπαναλαβουμε για να είμαστε απολυτως σίγουρες. Χάρηκα παρά πολύ!

πηρα αμέσως μετά τηλ να κλείσω για αυχενική. 12 Οκτωβρίου μ έβαλε κ από τα πρώτα πραματα που μ πε ήταν όταν δεν επιτρέπεται να χω σύνοδο κ ότι θα πρέπει να πάω μόνη μ! Ήθελα να βάλω τα κλάματα αλήθεια  :cry: ο άντρας μ μέχρι στιγμής το χει χάσει όλο! Μια φορά μόνο μπήκε για πολύ λίγο, σ έναν μόνο υπέρηχο, πριν καν ακούσουμε καρδιά!!! Είναι τόσο στενάχωρο όλο αυτο.. την τελευταία φορά τράβηξα βίντεο τον υπέρηχο για να του το δείξω.  Ηλπιζα να μπορεί να έρθει τουλάχιστον στην αυχενική που θα χει μεγαλώσει κιόλας.. δεν ξέρω αν το ανέφερα, αλλά φίλη φίλης που γέννησε πρόσφατα, ο αντρας της είδε το μωρό 4 μέρες μετά που πήγε σπιτι!!!:unsure:

Κοριτσι μου καταρχήν μπραβο για τα αποτελεσματα! Χαίρομαι πολύ που πήγαν όλα καλά τελικα! Όσο για το αλλο ουτε εμενα αφηνουν να ειναι μαζί μου ο αντρας μ. Αλλα στη κατάσταση που ειμαστε με τον κορονοιο πιστεψε με για τις περισσότερες κοπελες ειναι ετσι. Σημασία τωρα έχει να ειναι καλα τα νινακια μας κ να εχουμε καλα αποτελεσματα. Και οι αντρες μας θα τα δουν από τις φωτογραφίες κ ας ελπισουμε στις επόμενες μεγάλες εξετασεις να μπορούν να ειναι κ εκεινοι! Αλλά πάνω από ολα να εχουμε υγεία κ να μεγαλώνουν τα μωρακια ❤❤❤❤

Just now, Mantarini2018 είπε:

Με το καλό ρενεζ!!! Μαγική εμπειρία ο τοκετός! 

Vaso όχι δεν έκανα αυχενική είναι νωρίς ακόμα αύριο μπαίνω 9η εβδομάδα, αλλά αντί για αυχενική θα κάνω λήψη λόγω ηλικίας, απλά για να μαι σίγουρη, βέβαια άγχος και φόβο έχω για την εξέταση αλλά λέω όλα θα πάνε καλά! 

Αννουλα καλώς ήρθες!! Δεν σε καλωσορισα

Ρε συ είναι δυνατόν να μην αφήνουν τον άντρα σου; εγώ αύριο θα πάω και με τον άντρα μου και με την μικρή, αν κάνεις αυχενική σε νοσοκομείο οκ το καταλαβαίνω λόγω κορωνοιου αλλά στο ιδιωτικό ιατρείο κουλό μου φαίνεται, φοβάται ο γιατρός σου; ρώτησε τον και πες του έστω μια φορά να τον αφήσει να έρθει και τον άντρα σου κρίμα είναι, επίσης εγώ δεν φοράω μάσκα ο γιατρός φοράει, εννοώ κατά την διάρκεια της εξετασης

Καταλαβα κοριτσι μου! Κ ποτε ειπες θα το κάνεις αυτο; ευχομαι να πανε ολα καλα κ να έχεις καλα αποτελεσματα κ εσυ κ ολες μας ❤ 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula31 είπε:

Αχ κορίτσια μοκις με πήρε η γιατρός τηλ! Τ αποτελέσματα βγήκαν αρνητικά! Αλλά την άλλη εβδομάδα είπαμε να ξαναεπαναλαβουμε για να είμαστε απολυτως σίγουρες. Χάρηκα παρά πολύ!

πηρα αμέσως μετά τηλ να κλείσω για αυχενική. 12 Οκτωβρίου μ έβαλε κ από τα πρώτα πραματα που μ πε ήταν όταν δεν επιτρέπεται να χω σύνοδο κ ότι θα πρέπει να πάω μόνη μ! Ήθελα να βάλω τα κλάματα αλήθεια  :cry: ο άντρας μ μέχρι στιγμής το χει χάσει όλο! Μια φορά μόνο μπήκε για πολύ λίγο, σ έναν μόνο υπέρηχο, πριν καν ακούσουμε καρδιά!!! Είναι τόσο στενάχωρο όλο αυτο.. την τελευταία φορά τράβηξα βίντεο τον υπέρηχο για να του το δείξω.  Ηλπιζα να μπορεί να έρθει τουλάχιστον στην αυχενική που θα χει μεγαλώσει κιόλας.. δεν ξέρω αν το ανέφερα, αλλά φίλη φίλης που γέννησε πρόσφατα, ο αντρας της είδε το μωρό 4 μέρες μετά που πήγε σπιτι!!!:unsure:

Άρα δεν έχεις αντισώματα; γιατί είχες αγχωθεί τόσο κουκλίτσα μου; μηπως το έχεις τώρα ε; κατάλαβα. Όλα καλά όμως. Όσο για τον άντρα σου ναι ει αι στενάχωρο αλλά υπομονή πιστεύω στις άλλες μεγάλες εξετάσεις να μπορεί να ναι εκεί. 

Κορίτσια εγώ μάσκα φοράω ακόμα και όταν είμαι με τον γιατρό μιυ χαχαχα. 

Ακύρωσα το τελευταίο μάθημα μου γτ το έντερο μου θα έσκαγε θα έκανε μπαμ διπλωθηκα σας λέω πάντα είχα θέμα αλλά βέβαια χθες πήγα τουαλέτα δεν είναι ότι έχω μέρες. Απλά έφαγα μέλι το οποίο με πειράζει έχω προσέξει. Η κοιλιά μου έχει πρηστεί νταούλι. Άνετα παίζεις τουμπερλεκι πάνω της χαχαχαχα

Θέλω να πλύνω και τα δόντια και δε μπορώ χαχαχα 

@Renez τι διαβάζω ξεκίνησαν τ προεορτια;;;; τελειαααα!!!!! Στο πα παιδί μου τέλος εβδομάδας γέννας χαχαχα. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου θέλω ν σας ρωτησω κάτι.... Εγω βαζω υποθετα utrogestan εάν κάθε βραδυ και μετά την επόμενη έχω υγρά σαν Κρεμα από το υπόθετο.... Όμως κάποιες μέρες τώρα έχω υγρά όπως στην ωορρηξια δηλαδή έχουν αυτή την υφή και ειναι προς το Μπεζ, υποκιτρινο κάπως να το πω; ... Όχι καφέ... Η καλλιέργεια μου είναι καθαρή. Δεν έχω μύκητες η κάτι άλλο... Εσείς έχετε υγρά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Κορίτσια μου θέλω ν σας ρωτησω κάτι.... Εγω βαζω υποθετα utrogestan εάν κάθε βραδυ και μετά την επόμενη έχω υγρά σαν Κρεμα από το υπόθετο.... Όμως κάποιες μέρες τώρα έχω υγρά όπως στην ωορρηξια δηλαδή έχουν αυτή την υφή και ειναι προς το Μπεζ, υποκιτρινο κάπως να το πω; ... Όχι καφέ... Η καλλιέργεια μου είναι καθαρή. Δεν έχω μύκητες η κάτι άλλο... Εσείς έχετε υγρά; 

Καλημέρα... Κι εγώ βάζω πρωι και βράδυ... Και εχω κι εγώ υγρά... Νομίζω είναι από τα υπόθετα.... Η προγεστερονη αυξάνει τα υγρά... Έτσι ξέρω.. 


oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε σήμερα; 

Vaso σ ευχαριστώ πολύ, θα το κάνω την εβδομάδα που κάνουν αθχενικη

Με το καλό όλες μας να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσύνες και γερά μωρά στην αγκαλια

Εγώ δεν έχω πολλά υγρά αλλά γενικά στην εγκυμοσύνη έχεις αρκετά υγρά, ίσως φταίει και η προγεστερονη

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Εγώ μόλις φουρνισα το γιουβέτσακι μου γιατί στις 1 30 φεύγω για μαθήματα! Ναι το ξέρω για τα υγρά απλά με παραξενεύει που έχουν υφή έτσι όπως; ωορρηξιας και που κάποιες φορές πχ ορά τη μέρα μπορεί να δω μια. Σταγόνα μπεζουλια πολύ ανοιχτό..Όχι καφέ! Αλλά ρώτησα το γιατρό σήμερα μου πε μη σε ανησυχεί έτσι όπως το λες δεν είναι κάτι αν ήταν κάτι λειε θα έβγαινε συνέχεια.... αλλά ξρω γω.... Γιατί είναι μπεζ δηλαδή έχουν χρώμα ενώ η καλλιέργεια είναι καθαρή ;;;;;; 

Επίσης βρε κούκλες μου ακούστε και το άλλο. Εδώ και 2,3 μέρες έχω στο πιπί μέσα στον κόλπο βάρος να το πω; σουβλιτσες να το πω; πόνο να το πω; σα νεύρο πόνος δεν ξέρω πως να το περιγράψω.... Στο πιπί μέσα... Αυτό ξέχασα να του το πω. Συγγνώμη για την περιγραφή χάχα. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Κορίτσια μου θέλω ν σας ρωτησω κάτι.... Εγω βαζω υποθετα utrogestan εάν κάθε βραδυ και μετά την επόμενη έχω υγρά σαν Κρεμα από το υπόθετο.... Όμως κάποιες μέρες τώρα έχω υγρά όπως στην ωορρηξια δηλαδή έχουν αυτή την υφή και ειναι προς το Μπεζ, υποκιτρινο κάπως να το πω; ... Όχι καφέ... Η καλλιέργεια μου είναι καθαρή. Δεν έχω μύκητες η κάτι άλλο... Εσείς έχετε υγρά; 

Καλημερα κοριτσι μου. Έχω πολλά υγρα κ ειναι κ κιτρινα κ αναγκαστικα φοραω σερβιετακι. Προχθές αγχωθηκα γιατι δεν ήμουν σίγουρη αν ειναι καφε η κιτρινα αλλα μαλλον τζάμπα αγχωθηκα. Ειναι σκούρο κιτρινο επειδη δεν πινω πολυ νερο μου ειπε ο γιατρος. Κ επισης μου ειπε οτι στη κυηση αυξανονται τα κολπικα υγρα. Οποτε να μην ανησυχω κ να μην αφυδατώνομαι. 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Έχω πολλά υγρα κ ειναι κ κιτρινα κ αναγκαστικα φοραω σερβιετακι. Προχθές αγχωθηκα γιατι δεν ήμουν σίγουρη αν ειναι καφε η κιτρινα αλλα μαλλον τζάμπα αγχωθηκα. Ειναι σκούρο κιτρινο επειδη δεν πινω πολυ νερο μου ειπε ο γιατρος. Κ επισης μου ειπε οτι στη κυηση αυξανονται τα κολπικα υγρα. Οποτε να μην ανησυχω κ να μην αφυδατώνομαι. 

Ναι εμένα έτσι είναι μπεζ κίτρινα καφέ πολύ ανοιχτό αλλά μια σταγόνα. Όλα τα άλλα έχουν κανονικό χρώμα.. Και έχουν υφή σαν της ωορρηξιας. Μου είπε να μην ανησυχώ. Εμένα το χρώμα με ανησύχησε πολύ αλλά ήταν μια. Σταγόνα για 3 ημέρες το είδα σε διαφορετικές στιγμές μια φορά τη μέρα. Όχι συνέχεια. Αν ηταν κάτι άλλο δε θα είχαν.... Άλλο χρώμα;;;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...