Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Ναι εμένα έτσι είναι μπεζ κίτρινα καφέ πολύ ανοιχτό αλλά μια σταγόνα. Όλα τα άλλα έχουν κανονικό χρώμα.. Και έχουν υφή σαν της ωορρηξιας. Μου είπε να μην ανησυχώ. Εμένα το χρώμα με ανησύχησε πολύ αλλά ήταν μια. Σταγόνα για 3 ημέρες το είδα σε διαφορετικές στιγμές μια φορά τη μέρα. Όχι συνέχεια. Αν ηταν κάτι άλλο δε θα είχαν.... Άλλο χρώμα;;;;; 

Αχ τωρα αγχωνομαι γιατι εμενα ειναι ολη μερα. Οχι οτι τρέχουν ολη μερα αλλα το σερβιετακι λερώνεται στο τελος της μέρας κ στη μεση της μέρας το βλέπω λερωμένα με κίτρινα υγρα. Κ το εχω εδω κ μιάμιση βδομαδα περιπου μπορει κ παραπάνω. Ευχομαι να είναι ολα καλα την πεμπτη στην αυχενικη. Αργουν κ τα αποτελέσματα απο τις εξετασεις ρ γμτ. Θα βγουν Παρασκευή. Κ τωρα σκέφτομαι κ σε συνδυασμο με τα πονάκια που εχω, λετε κατι να μην πηγαίνει καλα; γιατι να εχω τοσα κιτρινα υγρα καθε μερα; κ δεν είναι απλά μια σταγόνα. Λερώνεται το σερβιετακι όπως οταν περιμενουμε περιοδο την πρωτη μερα. Η διαφορά είναι ότι ειναι κίτρινο κ στο σκουπισμα ειναι πιο ανοιχτό κίτρινο, όχι τόσο σκούρο. Παντως κ τα ουρα μου ειναι κιτρινα. Αρα λετε να φταίει το νερό που δεν πινω πολυ σε συνδυασμο με τους εμετους; ή η διατροφή μου; που τρωω οτι ναναι; κ πολλά γλυκα; σορρυ για τις λεπτομέρειες αλλα αγχωθηκα τωρα.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αχ τωρα αγχωνομαι γιατι εμενα ειναι ολη μερα. Οχι οτι τρέχουν ολη μερα αλλα το σερβιετακι λερώνεται στο τελος της μέρας κ στη μεση της μέρας το βλέπω λερωμένα με κίτρινα υγρα. Κ το εχω εδω κ μιάμιση βδομαδα περιπου μπορει κ παραπάνω. Ευχομαι να είναι ολα καλα την πεμπτη στην αυχενικη. Αργουν κ τα αποτελέσματα απο τις εξετασεις ρ γμτ. Θα βγουν Παρασκευή. Κ τωρα σκέφτομαι κ σε συνδυασμο με τα πονάκια που εχω, λετε κατι να μην πηγαίνει καλα; γιατι να εχω τοσα κιτρινα υγρα καθε μερα; κ δεν είναι απλά μια σταγόνα. Λερώνεται το σερβιετακι όπως οταν περιμενουμε περιοδο την πρωτη μερα. Η διαφορά είναι ότι ειναι κίτρινο κ στο σκουπισμα ειναι πιο ανοιχτό κίτρινο, όχι τόσο σκούρο. Παντως κ τα ουρα μου ειναι κιτρινα. Αρα λετε να φταίει το νερό που δεν πινω πολυ σε συνδυασμο με τους εμετους; ή η διατροφή μου; που τρωω οτι ναναι; κ πολλά γλυκα; σορρυ για τις λεπτομέρειες αλλα αγχωθηκα τωρα.

Καλέ μην αγχώνεσαι τόσο!! Όλα μια χαρά είναι!! Κ τα υγρά είναι απολύτως φυσιολογικά!!! Όλα πανε μια χαρά!!! Πόσο τυχερή είσαι που έχεις την αυχενικη μεθαύριο!!! Θα σου φύγει ένα μεγάλο άγχος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Εγώ μόλις φουρνισα το γιουβέτσακι μου γιατί στις 1 30 φεύγω για μαθήματα! Ναι το ξέρω για τα υγρά απλά με παραξενεύει που έχουν υφή έτσι όπως; ωορρηξιας και που κάποιες φορές πχ ορά τη μέρα μπορεί να δω μια. Σταγόνα μπεζουλια πολύ ανοιχτό..Όχι καφέ! Αλλά ρώτησα το γιατρό σήμερα μου πε μη σε ανησυχεί έτσι όπως το λες δεν είναι κάτι αν ήταν κάτι λειε θα έβγαινε συνέχεια.... αλλά ξρω γω.... Γιατί είναι μπεζ δηλαδή έχουν χρώμα ενώ η καλλιέργεια είναι καθαρή ;;;;;; 

Επίσης βρε κούκλες μου ακούστε και το άλλο. Εδώ και 2,3 μέρες έχω στο πιπί μέσα στον κόλπο βάρος να το πω; σουβλιτσες να το πω; πόνο να το πω; σα νεύρο πόνος δεν ξέρω πως να το περιγράψω.... Στο πιπί μέσα... Αυτό ξέχασα να του το πω. Συγγνώμη για την περιγραφή χάχα. 

Κ εγώ έχω αυτό το βάρος... Μεγαλώνει η μήτρα κ αλλάζει σιγά σιγά κ ολα μέσα... Μη σε ανησυχεί... Κ στο πρωτο μου το ειχα... 

  • Μου αρέσει 2

oIf5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Καλέ μην αγχώνεσαι τόσο!! Όλα μια χαρά είναι!! Κ τα υγρά είναι απολύτως φυσιολογικά!!! Όλα πανε μια χαρά!!! Πόσο τυχερή είσαι που έχεις την αυχενικη μεθαύριο!!! Θα σου φύγει ένα μεγάλο άγχος!!

Αγχώνομαι γιατι εχω να κανω υπερηχο 3 εβδομαδες κ δεν ξερω αν πηγαινουν ολα καλα. Ευτυχως πλησιαζει η αυχενικη, ναι. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να σας πω ευχαριστα την Πεμπτη πρωτα ο Θεος! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Αγχώνομαι γιατι εχω να κανω υπερηχο 3 εβδομαδες κ δεν ξερω αν πηγαινουν ολα καλα. Ευτυχως πλησιαζει η αυχενικη, ναι. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να σας πω ευχαριστα την Πεμπτη πρωτα ο Θεος! 

Όλα Καλά θα πάνε! Ανυπομονούμε!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Εγώ μόλις φουρνισα το γιουβέτσακι μου γιατί στις 1 30 φεύγω για μαθήματα! Ναι το ξέρω για τα υγρά απλά με παραξενεύει που έχουν υφή έτσι όπως; ωορρηξιας και που κάποιες φορές πχ ορά τη μέρα μπορεί να δω μια. Σταγόνα μπεζουλια πολύ ανοιχτό..Όχι καφέ! Αλλά ρώτησα το γιατρό σήμερα μου πε μη σε ανησυχεί έτσι όπως το λες δεν είναι κάτι αν ήταν κάτι λειε θα έβγαινε συνέχεια.... αλλά ξρω γω.... Γιατί είναι μπεζ δηλαδή έχουν χρώμα ενώ η καλλιέργεια είναι καθαρή ;;;;;; 

Επίσης βρε κούκλες μου ακούστε και το άλλο. Εδώ και 2,3 μέρες έχω στο πιπί μέσα στον κόλπο βάρος να το πω; σουβλιτσες να το πω; πόνο να το πω; σα νεύρο πόνος δεν ξέρω πως να το περιγράψω.... Στο πιπί μέσα... Αυτό ξέχασα να του το πω. Συγγνώμη για την περιγραφή χάχα. 

Παιδάκι μου μπεζ εσύ μάλλον εννοείς τα υπόλευκα..

Κ είναι φυσιολογικά από άσπρα/υπόλευκο κ ανοιχτό κίτρινο!!

Κ εμένα σου είχα πει από την αρχή της εγκυμοσύνης ως τώρα τη μια είναι διάφανα κ υδαρη ΤΕΛΕΙΏΣ!! Την άλλη λευκά πιο παχύρρευστα κ ενίοτε κιτρινοπα !!

Κ είμαι 37&4 σήμερα δόξα το Θεό με όλες τις εξετάσεις μου καθαρές!! 

2 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Έχω πολλά υγρα κ ειναι κ κιτρινα κ αναγκαστικα φοραω σερβιετακι. Προχθές αγχωθηκα γιατι δεν ήμουν σίγουρη αν ειναι καφε η κιτρινα αλλα μαλλον τζάμπα αγχωθηκα. Ειναι σκούρο κιτρινο επειδη δεν πινω πολυ νερο μου ειπε ο γιατρος. Κ επισης μου ειπε οτι στη κυηση αυξανονται τα κολπικα υγρα. Οποτε να μην ανησυχω κ να μην αφυδατώνομαι. 

ΑΚΡΙΒΏΣ αυτό!!

@Woman88 @Vaso11.4.11 

 

https://www.onmed.gr/ygeia/story/368058/kolpika-ygra-ti-deixnei-to-xroma-toys-analytikos-odigos-me-eikones

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 @Renez μου Εννοώ υγρά τα οποία υπό άλλες συνθήκες δεν τα έχω ξαναδεί!!!!! Δηλαδή τα είδα την προηγούμενη εβδομάδα χθες και προχθές;Λ και σήμερα αλλά είναι σαν κίτρινα προς καφέ;;;;!!! Πήρα το γιατρό μου πε δεν με ανησυχεί τίποτα από αυτά που περιγράφεις!!! Απλά έχουν και σύσταση σαν κολλωδη κάπως δεν είναι υδαρη είναι όπως τα υγρά της ωορρηξιας απαλ χρωματισμένα χάχα. 

@Vaso11.4.11μην αγχώνεσαι παιδί μου αφού μίλησες με το γιατρό οσυ.... Ξέρω ότι ανησυχείς επειδή είναι οι εβδομάδες χωρίς τον υπέρηχο αλλά ολ θα ναι καλά.... Την Πέμπτη θα μας λες ευχαριστα πράγματα... 

Εγώ χθες είχα συμοτωνατα σήμερα είμαι. Περδίκι μόνο. Κάτι τσιμπήματα ένιωσα χαμηλά και είχα αυτά τα υγρά πάλι μια φορά... Χαχα λες και. Είμαι. Άλλος άνθρωπος σήμερα ούτε αναγούλα ούτε τπτ.... Περίεργα πράγματα χαχσ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Να σας ρωτήσω κατι;;; καφέ πίνετε;;

Εγώ όχι... Έχω να πιω πολύ καιρό... Αλλά δνε τον επιζητω κιόλας... Δηλαδή τον ψιλοαηδιαζω κιόλας.... Τώρα που το λες το σκ που θα μαι σπιτάκι μου θα δοκιμάσω να πιω ίσως έναν ελληνικό.... Τον εσπρέσο τον έχω ψιλό σιχαθεί.... Αλλά αν δεν τον επιζητω γτ να πιω κιόλας; χαχα. Θέμα συνήθειας νομίζω είναι και ο καφές. Εγώ χυμό δώστε μου και τίποτα άλλο αλλά με πιάνει αναγούλα με αυτόν... 

Εσύ πίνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Εγώ όχι... Έχω να πιω πολύ καιρό... Αλλά δνε τον επιζητω κιόλας... Δηλαδή τον ψιλοαηδιαζω κιόλας.... Τώρα που το λες το σκ που θα μαι σπιτάκι μου θα δοκιμάσω να πιω ίσως έναν ελληνικό.... Τον εσπρέσο τον έχω ψιλό σιχαθεί.... Αλλά αν δεν τον επιζητω γτ να πιω κιόλας; χαχα. Θέμα συνήθειας νομίζω είναι και ο καφές. Εγώ χυμό δώστε μου και τίποτα άλλο αλλά με πιάνει αναγούλα με αυτόν... 

Εσύ πίνεις; 

Γενικά δεν πίνω κάθε μέρα! Μ αρέσει το Σαββατοκύριακο που είμαι σπίτι να πίνω έναν γαλλικό το πρωί! Δλδ 2 καφέδες την εβδομάδα. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να πίνω 1 την ημέρα αλλα κι αυτούς τους 2 την εβδομάδα που πίνω αισθάνομαι τύψεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Betty90 είπε:

Γενικά δεν πίνω κάθε μέρα! Μ αρέσει το Σαββατοκύριακο που είμαι σπίτι να πίνω έναν γαλλικό το πρωί! Δλδ 2 καφέδες την εβδομάδα. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να πίνω 1 την ημέρα αλλα κι αυτούς τους 2 την εβδομάδα που πίνω αισθάνομαι τύψεις!

Κ εγώ δεν έπινα καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη πέραν από 2-3 μετρημένες εξαιρέσεις κάναν ελληνικό που λιγουρευτηκα..αλλά έναν γαλλικό τώρα που λες με καμία γεύση φουντούκι ή καραμέλα τον θέλω!! Θα πάρω αύριο πουρνο πουρνο να φτιάξω!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! 

Γυρίσαμε από υπέρηχο! Όλα καλά αλλά το σποράκι βγαίνει μικρότερο, δηλ σήμερα μπήκα 9η εβδομάδα όμως μου το βγάζει 8+2, ο γιατρός λέει όλα καλά !! Οπότε για Μάιο πάω! 

Κι εγώ με τις αναγούλες καφέ δεν μπορώ να πιω αλλιώς πίνω 3 την ημέρα, επίσης κάπνισμα κόπηκε μαχαιρι

Πάντως Woman88 αυτά τα υγρά ούτε εμένα μου κάνουν κάτι κακό! 

Τα υγρά λέει είναι η άμυνα του οργανισμού ώστε να μην μπαίνουν μικρόβια γι αυτό κάποιες φορές έχουν έντονη μυρωδιά σαν αμωνια

 

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

 @Renez μου Εννοώ υγρά τα οποία υπό άλλες συνθήκες δεν τα έχω ξαναδεί!!!!! Δηλαδή τα είδα την προηγούμενη εβδομάδα χθες και προχθές;Λ και σήμερα αλλά είναι σαν κίτρινα προς καφέ;;;;!!! Πήρα το γιατρό μου πε δεν με ανησυχεί τίποτα από αυτά που περιγράφεις!!! Απλά έχουν και σύσταση σαν κολλωδη κάπως δεν είναι υδαρη είναι όπως τα υγρά της ωορρηξιας απαλ χρωματισμένα χάχα. 

@Vaso11.4.11μην αγχώνεσαι παιδί μου αφού μίλησες με το γιατρό οσυ.... Ξέρω ότι ανησυχείς επειδή είναι οι εβδομάδες χωρίς τον υπέρηχο αλλά ολ θα ναι καλά.... Την Πέμπτη θα μας λες ευχαριστα πράγματα... 

Εγώ χθες είχα συμοτωνατα σήμερα είμαι. Περδίκι μόνο. Κάτι τσιμπήματα ένιωσα χαμηλά και είχα αυτά τα υγρά πάλι μια φορά... Χαχα λες και. Είμαι. Άλλος άνθρωπος σήμερα ούτε αναγούλα ούτε τπτ.... Περίεργα πράγματα χαχσ

Είδες την ιστοσελίδα που σας επισυναψα? Ελπίζω να σε καθυσηχασε..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ τσουπρες μ! Ναι την είδα! Ο γιατρός μου πε δεν ανησυχεί εγώ βέβαια με το μυαλό μου ξέρετε σκέφτομαι διαφορά περίεργα μήπως συνέβη κάτι και απλά μου δίνει προειδοποιητικα σημάδια! Διαφορα τέτοια σκέφτομαι γιατί λέω γιατί να έχουν χρώμα κίτρινα καφέ και όχι λευκό; καταλάβατε ; Περιμένω τις φωνές τις @Renezχάχα.

@Mantarini2018μπράβο γι τον υπέρηχο!!!! Μεγάλωσε το σπορακι εεε;;; αυτό για την ακριβή ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ και τις εβδομάδες κύησης  το βγάζει ο υπέρηχος αυτόματα βάσει μετρήσεων η βάσει ΤΕΠ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Woman88 είπε:

 @Renez μου Εννοώ υγρά τα οποία υπό άλλες συνθήκες δεν τα έχω ξαναδεί!!!!! Δηλαδή τα είδα την προηγούμενη εβδομάδα χθες και προχθές;Λ και σήμερα αλλά είναι σαν κίτρινα προς καφέ;;;;!!! Πήρα το γιατρό μου πε δεν με ανησυχεί τίποτα από αυτά που περιγράφεις!!! Απλά έχουν και σύσταση σαν κολλωδη κάπως δεν είναι υδαρη είναι όπως τα υγρά της ωορρηξιας απαλ χρωματισμένα χάχα. 

@Vaso11.4.11μην αγχώνεσαι παιδί μου αφού μίλησες με το γιατρό οσυ.... Ξέρω ότι ανησυχείς επειδή είναι οι εβδομάδες χωρίς τον υπέρηχο αλλά ολ θα ναι καλά.... Την Πέμπτη θα μας λες ευχαριστα πράγματα... 

Εγώ χθες είχα συμοτωνατα σήμερα είμαι. Περδίκι μόνο. Κάτι τσιμπήματα ένιωσα χαμηλά και είχα αυτά τα υγρά πάλι μια φορά... Χαχα λες και. Είμαι. Άλλος άνθρωπος σήμερα ούτε αναγούλα ούτε τπτ.... Περίεργα πράγματα χαχσ

Μακαρι να είναι ολα καλα! Λοιπόν ε ένα περίεργο πραγμα αλλα κ εγω σημερα αισθανόμουν πολυ καλα! Είχα διάθεση, σχεδόν καθόλου αναγουλα, παρήγγειλα κ κρέπα, εφαγα κ μπιφτεκακι με πατατουλες κ μουστάρδα, εφαγα κ το βραδυ πιτα που εγω βραδυ τρωω μονο τα δημητριακα με το κακαο.. αφού λεω τι φάση! Κ αν πάει έτσι ειλικρινα θα κανω παρτυ χαχα! Μακαρι να συνεχίσει να μας πηγαίνει ετσι καλα! 

πρίν από 27 λεπτά , Betty90 είπε:

Να σας ρωτήσω κατι;;; καφέ πίνετε;;

Εγω κοριτσι μου οχι γιατί απο οταν εμεινα εγκυος δεν μου έκανε πια αισθηση να πιω παρολο που πριν δεν αντεχα χωρίς καφε. Παντως επιτρεπεται 1 φλιτζάνι τη μερα σίγουρα!

Just now, Mantarini2018 είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

Γυρίσαμε από υπέρηχο! Όλα καλά αλλά το σποράκι βγαίνει μικρότερο, δηλ σήμερα μπήκα 9η εβδομάδα όμως μου το βγάζει 8+2, ο γιατρός λέει όλα καλά !! Οπότε για Μάιο πάω! 

Κι εγώ με τις αναγούλες καφέ δεν μπορώ να πιω αλλιώς πίνω 3 την ημέρα, επίσης κάπνισμα κόπηκε μαχαιρι

Πάντως Woman88 αυτά τα υγρά ούτε εμένα μου κάνουν κάτι κακό! 

Τα υγρά λέει είναι η άμυνα του οργανισμού ώστε να μην μπαίνουν μικρόβια γι αυτό κάποιες φορές έχουν έντονη μυρωδιά σαν αμωνια

 

Μπραβο σου κοριτσι μου για το νινακι σου! Να μεγαλωνει κ να ειναι γερο ευχομαι! ❤❤❤


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...