Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πότε έμεινες τελικά εγκυος;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολες! Θα ήθελα την εμπειρία σας μανούλες για το πότε μείνατε έγκυες αφότου πηρατε την απόφαση για αυτο. Ειμαστε με τον άντρα μου στον 4ο μηνα προσπαθειων και ακομα τιποτα και εχω αγχωθεί. Εχω κανει ολες τις εξετάσεις και εγω και ο αντρας μου και περα απο λιγο τσιμπημένη προλακτινη(28), ολα τα αλλα ειναι εντος φυσιολογικων ορίων. Ειμαι 32. Καμια γνωμη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fifi88 είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Θα ήθελα την εμπειρία σας μανούλες για το πότε μείνατε έγκυες αφότου πηρατε την απόφαση για αυτο. Ειμαστε με τον άντρα μου στον 4ο μηνα προσπαθειων και ακομα τιποτα και εχω αγχωθεί. Εχω κανει ολες τις εξετάσεις και εγω και ο αντρας μου και περα απο λιγο τσιμπημένη προλακτινη(28), ολα τα αλλα ειναι εντος φυσιολογικων ορίων. Ειμαι 32. Καμια γνωμη? 

Καλησπέρα κορίτσι!!

Η γνώμη μου είναι ότι είσαι νεωτατη κ εφόσον κ ο γιατρός είπε πως είναι καλές όλες οι εξετάσεις χρειάζεστε μόνο λίγη ακόμη υπομονή!! Ξέρω πως όταν το θες πολύ είναι δύσκολο το περίμενε αλλά οι 4 μήνες είναι εντός φυσιολογικών πλαισίων..

Ξεαγχωθειτε κ προσπαθηστε οι επαφές καλύτερα να γίνονται 2 μέρες μετά τη περιοδο σου μέχρι την 20η μέρα του κύκλου σίγουρα..μερα παρά μέρα..

Εύχομαι ο,τι καλύτερο!!;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi88 είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Θα ήθελα την εμπειρία σας μανούλες για το πότε μείνατε έγκυες αφότου πηρατε την απόφαση για αυτο. Ειμαστε με τον άντρα μου στον 4ο μηνα προσπαθειων και ακομα τιποτα και εχω αγχωθεί. Εχω κανει ολες τις εξετάσεις και εγω και ο αντρας μου και περα απο λιγο τσιμπημένη προλακτινη(28), ολα τα αλλα ειναι εντος φυσιολογικων ορίων. Ειμαι 32. Καμια γνωμη? 

Καλησπέρα!! Ειναι μια χαρα οι 4 μηνες Γενικά!! Πριν τα 35 μετά τον 1 χρόνο στοχευμένων προσπαθειών πιστεύεται ότι ένα ζευγάρι πρέπει να ψαχτει και μετα το 6μηνο για άνω των 35. Προμήθευσου τεστ ωορρηξίας για ακόμη πιο σωστή προσπάθεια!! Καλή τύχη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να παρακολουθησεις την ωορρηξια σου. Σ αυτο θα σε βοηθησουν εφαρμογες στο κινητο, τεστ ωορρηξιας, πρωινη θερμομετρηση. Κατα τα αλλα στην ηλικια σου, το τετραμηνο ειναι εξαιρετικα συντομα για να βγαλεις συμπερασμα. Στα 27 κ ο αντρας μου 35 εμεινα εγκυος τον 4ο μηνα     προσπαθειων, παρακολουθουσα την ωορρηξια αρκετα. Επισης ημουν και φουλ αγχωμενη και ξενυχτισμενη οποτε δεν ξερω αν ισχυει αυτο με το αγχος. Δε θα σου πω να μην αγχωνεσαι, γιατι δεν ξερω αν θα βοηθησει; Παντως τεσσερις μηνες που προσπαθεις ειναι ελαχιστοι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi88 είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Θα ήθελα την εμπειρία σας μανούλες για το πότε μείνατε έγκυες αφότου πηρατε την απόφαση για αυτο. Ειμαστε με τον άντρα μου στον 4ο μηνα προσπαθειων και ακομα τιποτα και εχω αγχωθεί. Εχω κανει ολες τις εξετάσεις και εγω και ο αντρας μου και περα απο λιγο τσιμπημένη προλακτινη(28), ολα τα αλλα ειναι εντος φυσιολογικων ορίων. Ειμαι 32. Καμια γνωμη? 

Στα 30 έπιασα τον γιο μου στον πρώτο μήνα,τυχαίο,οι υπόλοιποι φίλοι μας τότε μας έλεγαν για έξι με οχτώ μήνες ότι το πέτυχαν.στα 37,5 που ήθελα δεύτερο έμεινα τρεις φορές σε εγκυμοσύνες που δεν προχώρησαν,την μια στους δύο μήνες μετά σε οχτώ μήνες και μετά σε τρεις.δηλαδη κάτω από χρόνο ένα ζευγάρι που θα το πάρει ζεστά θα πιάσει.σε συνεργασία με τον γιατρό σου για έναν σωστό προγραμματισμό εγκυμοσύνης θα το πιάσεις το επόμενο διάστημα.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Θα ήθελα και εγω με την σειρά μου να ρωτησω κάτι μιας και προσπαθούμε με τον σύζυγό μου για μωράκι μετά από μια παλίνδρομη που είχα τον Ιανουάριο. Εχω κύκλο 30-31 ημερών για τον Αύγουστο αδιαθέτησα 5/8 και ενώ σήμερα είμαι στην 15η μέρα και περίμενα θετικό τεστ ωορρηξίας προκειμένου να ακολουθήσει το τριπλό: μια επαφή πριν, κατα την διάρκεια και μετά την ωορρηξία. Σήμερα έκανα δυο hometest  και βγηκαν και τα δυο αρνητικά. Κατανοητό να είναι ο κυκλος αυτός 31 ημερών( ή και παραπάνω λόγω καλοκαιριού που καμιά φορά ψιλοτρελλαίνεται) αλλά τώρα μου εμεινε μόνο ενα τεστ κ δεν ξερω πότε να το κάνω;

Θα εκτιμούσε μια μικρή βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!

Η γνώμη μου είναι ότι είσαι νεωτατη κ εφόσον κ ο γιατρός είπε πως είναι καλές όλες οι εξετάσεις χρειάζεστε μόνο λίγη ακόμη υπομονή!! Ξέρω πως όταν το θες πολύ είναι δύσκολο το περίμενε αλλά οι 4 μήνες είναι εντός φυσιολογικών πλαισίων..

Ξεαγχωθειτε κ προσπαθηστε οι επαφές καλύτερα να γίνονται 2 μέρες μετά τη περιοδο σου μέχρι την 20η μέρα του κύκλου σίγουρα..μερα παρά μέρα..

Εύχομαι ο,τι καλύτερο!!;)

Ευχαριστώ πολυ για την ανταποκριση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, xriszis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Θα ήθελα και εγω με την σειρά μου να ρωτησω κάτι μιας και προσπαθούμε με τον σύζυγό μου για μωράκι μετά από μια παλίνδρομη που είχα τον Ιανουάριο. Εχω κύκλο 30-31 ημερών για τον Αύγουστο αδιαθέτησα 5/8 και ενώ σήμερα είμαι στην 15η μέρα και περίμενα θετικό τεστ ωορρηξίας προκειμένου να ακολουθήσει το τριπλό: μια επαφή πριν, κατα την διάρκεια και μετά την ωορρηξία. Σήμερα έκανα δυο hometest  και βγηκαν και τα δυο αρνητικά. Κατανοητό να είναι ο κυκλος αυτός 31 ημερών( ή και παραπάνω λόγω καλοκαιριού που καμιά φορά ψιλοτρελλαίνεται) αλλά τώρα μου εμεινε μόνο ενα τεστ κ δεν ξερω πότε να το κάνω;

Θα εκτιμούσε μια μικρή βοήθεια!

Αφού σου έμεινε ένα κάντο αυριο.αλλα πιο καλά είναι να έρχεσαι σε επαφή μέρα παρά μέρα από την αρχή ως εγώ θα σου λεγα 23 μέρα να είσαι σίγουρη.και εγώ Ιανουάριο είχα παλινδρόμη και παλεύω.εχω τρεις μήνες που προσπαθώ.ευχομαι να τα καταφέρουμε σύντομα κορίτσι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Emilly said:

Αφού σου έμεινε ένα κάντο αυριο.αλλα πιο καλά είναι να έρχεσαι σε επαφή μέρα παρά μέρα από την αρχή ως εγώ θα σου λεγα 23 μέρα να είσαι σίγουρη.και εγώ Ιανουάριο είχα παλινδρόμη και παλεύω.εχω τρεις μήνες που προσπαθώ.ευχομαι να τα καταφέρουμε σύντομα κορίτσι.

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι! έκανα το ένα που μου είχε μείνει σημερα το μεσημέρι το οποίο βγηκε πάλι αρνητικό. Τώρα θα το πάω μέρα πάρα μέρα και ο Θεός βοηθός! Εύχομαι να πανε καλά τα πράγματα και στις δυο μας από εδώ και πέρα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2020 at 7:14 ΜΜ, Fifi88 είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Θα ήθελα την εμπειρία σας μανούλες για το πότε μείνατε έγκυες αφότου πηρατε την απόφαση για αυτο. Ειμαστε με τον άντρα μου στον 4ο μηνα προσπαθειων και ακομα τιποτα και εχω αγχωθεί. Εχω κανει ολες τις εξετάσεις και εγω και ο αντρας μου και περα απο λιγο τσιμπημένη προλακτινη(28), ολα τα αλλα ειναι εντος φυσιολογικων ορίων. Ειμαι 32. Καμια γνωμη? 

Γεια σου!Είμαι 34,τώρα 6 μηνων.Προσπαθούσαμε 8 μήνες μέχρι να πιάσουμε!Βέβαια τον τελευταιο μήνα που πιασαμε τελικα μου είχε δωσει ο γιατρός κλομιφαινη  που βοηθάει να χεις πιο έντονη ωορρηξια.Πριν από αυτό ειχαμε κανει όλες τις εξετάσεις και είχαν βγει καλές.

15 ώρες πρίν, xriszis είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι! έκανα το ένα που μου είχε μείνει σημερα το μεσημέρι το οποίο βγηκε πάλι αρνητικό. Τώρα θα το πάω μέρα πάρα μέρα και ο Θεός βοηθός! Εύχομαι να πανε καλά τα πράγματα και στις δυο μας από εδώ και πέρα!

Το πιο καλό είναι το μέρα παρά μέρα λιγες μέρες αφου σου τελειώσει η περίοδος για να σαι σίγουρα μεσα.Και ακομα καλύτερα με το που σου τελειώσει η περίοδος πας γυναικολόγο και σου λέει με πιο μεγάλη ακρίβεια  τη μέρα της ωορρηξιας που φαίνεται στον υπέρηχο.Εγώ ετσι έιχα κάνει και μου χε πει ποιες μέρες να ρθω σε επαφή.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στο 1ο παιδι εμεινα με την 4η προσπάθεια, στο 2ο παιδι εμεινα μετα απο 1,5 χρόνο και στο 3ο εμεινα στην 3η προσπάθεια  


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1ο παιδι: 1 μοναδικη επαφη, στην 9 μερα του κυκλου, δλδ μονο μια προσπαθεια κ τσουπ.... Σημερα ειναι 5,5 χρονων. Ηλικια μου 34. (ξερω ακουγεται ειδυλλιακο. Ακου παρακατω..) 

2ο παιδι: (με δευτερο συζυγο). Προσπαθειες 6 μηνες. Εξέταση κ ανακαλυψη ανδρικου παραγοντα με προβλημα. 4 εξωσωματικες. 1 διδυμη κυηση που οδηγησε σε αποβολη. Στην τεταρτη εξωσωματικη τον 7/20 εμεινα εγκυος κ σημερα δυανυω την 9η μολις εβδομαδα κυησης που ευχομαι να παει καλα λογω διδυμης παλι κυησης με το ενα εμβρυο ομως να εχει σταματησει κ περιμενω να απορροφηθει. Προσπαθειες απο ιουλιο του 2018 μεχρι τον ιουλιο του 2020, δλδ 2 ολοκληρα χρονια με υποβοηθουμενη αναπαραγωγη. Σημερινή μου ηλικια, 40. 

Ειναι πολυ σχετικα κοριτσι μου ολα. Τι κ αν το πρωτο ηρθε σαν κομητης.. Χωρις ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα. Κάντε την προσπάθεια σας κ αν περναει καιρος καντε κ εναν ελεγχο, μη χάνεται χρονο δλδ. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...