Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Υψηλή χοριακή


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου, θέλω την βοήθεια σας! ΤΗΠ 12/07 (δεν θα την έλεγα όμως κανονική περίοδο καθώς για 5 μέρες είχα καφέ εκκρίσεις και για μόνο δυο μερες είχα αίμα) το ερώτημα μου είναι το εξής: πριν 2 μέρες μετά από κάποια συμπτώματα που παρατήρησα (και ενώ είχαν περασει ήδη 51 μέρες που δεν μου ειχε ερθει περιοδος) καθώς τον τελευταίο ένα χρόνο ο κυκλος μου ήταν 40-49 μέρες, αποφάσισα να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε θετικό, ξανά έκανα και δευτερο για σιγουριά, και αυτό θετικό! Πάω σήμερα για χοριακή και βγαίνει 163504.00 στο μικροβιολογικό δεν μου είπανε κάτι ανησυχητικό, μόνο ότι είμαι αρκετές εβδομάδες..εγω προφανως χάρηκα υπερβολικά με το αποτέλεσμα καθώς είναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη! Έστειλα σε έναν γυναικολόγο την χοριακή μου για να τον ρωτήσω περιπου ποσο εβδομάδων είμαι και μου είπε πως ειμαι 6 εβδομάδων και ότι η χοριακη είναι πολυ υψηλή και να ψαχτω μηπως ειναι μυλη κυηση, αγχωθηκα υπερβολικά πολυ και αφού βρήκα και τον γυναικολόγο μου για να κλείσω ραντεβού για τον υπέρηχο, μου είπε ότι με βάση την τελευταία μου περίοδο είναι σε φυσιολογικά επίπεδα και θα δουμε και αυριο τον υπέρηχο, εγώ όμως έχω αγχωθεί υπερβολικά, υπήρξε καμια από εσάς που η χοριακή της ήταν αρκετά υψηλή και πηγαν όλα καλά; εγώ με την τόση ακανόνιστη περιοδο μου δεν μπορώ να ξέρω ποτε ακριβώς έγινε η σύλληψη για αυτό και αγχώνομαι τόσο..και ποιος περιμενει μέχρι αυριο.. να σημειώσω ωστόσο ότι το ημερολόγιο εμένα με βγάζει περιπου στις 8 εβδομαδες.. Ευχαριστώ πολυ και συγγνώμη για το τόσο μεγάλο κείμενο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Νομίζω ότι υπάρχει και το ενδεχόμενο να έχεις διδυμακια!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Μακάρι να είναι αυτό και να μην είναι κάτι κακό.. :/

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rainbow 15 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Μακάρι να είναι αυτό και να μην είναι κάτι κακό.. :/

 

Just now, Rainbow 15 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 

Μακάρι να είναι αυτό και να μην είναι κάτι κακό.. :/

Πωπωπω μια χοριακααααρααααααα

Συγχαρητήρια ααααααααα

Όλα θ είναι υπέροχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rainbow 15 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, θέλω την βοήθεια σας! ΤΗΠ 12/07 (δεν θα την έλεγα όμως κανονική περίοδο καθώς για 5 μέρες είχα καφέ εκκρίσεις και για μόνο δυο μερες είχα αίμα) το ερώτημα μου είναι το εξής: πριν 2 μέρες μετά από κάποια συμπτώματα που παρατήρησα (και ενώ είχαν περασει ήδη 51 μέρες που δεν μου ειχε ερθει περιοδος) καθώς τον τελευταίο ένα χρόνο ο κυκλος μου ήταν 40-49 μέρες, αποφάσισα να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε θετικό, ξανά έκανα και δευτερο για σιγουριά, και αυτό θετικό! Πάω σήμερα για χοριακή και βγαίνει 163504.00 στο μικροβιολογικό δεν μου είπανε κάτι ανησυχητικό, μόνο ότι είμαι αρκετές εβδομάδες..εγω προφανως χάρηκα υπερβολικά με το αποτέλεσμα καθώς είναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη! Έστειλα σε έναν γυναικολόγο την χοριακή μου για να τον ρωτήσω περιπου ποσο εβδομάδων είμαι και μου είπε πως ειμαι 6 εβδομάδων και ότι η χοριακη είναι πολυ υψηλή και να ψαχτω μηπως ειναι μυλη κυηση, αγχωθηκα υπερβολικά πολυ και αφού βρήκα και τον γυναικολόγο μου για να κλείσω ραντεβού για τον υπέρηχο, μου είπε ότι με βάση την τελευταία μου περίοδο είναι σε φυσιολογικά επίπεδα και θα δουμε και αυριο τον υπέρηχο, εγώ όμως έχω αγχωθεί υπερβολικά, υπήρξε καμια από εσάς που η χοριακή της ήταν αρκετά υψηλή και πηγαν όλα καλά; εγώ με την τόση ακανόνιστη περιοδο μου δεν μπορώ να ξέρω ποτε ακριβώς έγινε η σύλληψη για αυτό και αγχώνομαι τόσο..και ποιος περιμενει μέχρι αυριο.. να σημειώσω ωστόσο ότι το ημερολόγιο εμένα με βγάζει περιπου στις 8 εβδομαδες.. Ευχαριστώ πολυ και συγγνώμη για το τόσο μεγάλο κείμενο.. 

εγω ειχα υψηλη χοριακη δηλαδη με δυο μερες καθηστερηση ηταν 4000 κ 6 εβδομαδων 90000. εμεις καναμε υπερηχο κ ειδαμε εμβρυο αλλα μου ειχαν μιλησει κ για μερικη μυλη κυηση δηλαδη να υπαρχει εμβρυο αλλα να ειναι αρρωστο κ να εχει δημιουργησει μυλη κυηση. μεχρι 10 εβδομαδων τιποτα δεν ηταν σιγουρο ολα τελικα πηγαν καλα ευτυχως . 

τωρα η δικη σου ειναι οντως πολυ μεγαλη χοριακη αλλα δεν ξερεις κ τι κυκλο εχεις κ μπορει οντως να ειναι κ διδυμμα . γενικα παντως θα περασεις αρκετες μερες αγωνια γιατι δεν ξεκαθαριζει αμεσως το τοπιο παντα . σε καταλαβαινω ελπιζω να ειναι διδιμμα κ ολα καλα περιμενουμε νεα σου. 

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να κανεις τον υπερηχο θα έχεις αγωνία είναι η αλήθεια. Αλλα με τόσο μεγάλους κύκλους, κ ισως η προηγούμενη περίοδος που σου φάνηκε περίεργη να μην ήταν κανονική, αλλα να είσαι έγκυος από πριν

Υπάρχουν γυναίκες που κάνουν υψηλές χοριακες. Υπάρχει περίπτωση διδυμων

Υπομονη. Κ με το καλο αύριο ο υπερηχος. Ευχομαι τα νέα να είναι πολύ καλά αυριο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Rainbow 15 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, θέλω την βοήθεια σας! ΤΗΠ 12/07 (δεν θα την έλεγα όμως κανονική περίοδο καθώς για 5 μέρες είχα καφέ εκκρίσεις και για μόνο δυο μερες είχα αίμα) το ερώτημα μου είναι το εξής: πριν 2 μέρες μετά από κάποια συμπτώματα που παρατήρησα (και ενώ είχαν περασει ήδη 51 μέρες που δεν μου ειχε ερθει περιοδος) καθώς τον τελευταίο ένα χρόνο ο κυκλος μου ήταν 40-49 μέρες, αποφάσισα να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε θετικό, ξανά έκανα και δευτερο για σιγουριά, και αυτό θετικό! Πάω σήμερα για χοριακή και βγαίνει 163504.00 στο μικροβιολογικό δεν μου είπανε κάτι ανησυχητικό, μόνο ότι είμαι αρκετές εβδομάδες..εγω προφανως χάρηκα υπερβολικά με το αποτέλεσμα καθώς είναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη! Έστειλα σε έναν γυναικολόγο την χοριακή μου για να τον ρωτήσω περιπου ποσο εβδομάδων είμαι και μου είπε πως ειμαι 6 εβδομάδων και ότι η χοριακη είναι πολυ υψηλή και να ψαχτω μηπως ειναι μυλη κυηση, αγχωθηκα υπερβολικά πολυ και αφού βρήκα και τον γυναικολόγο μου για να κλείσω ραντεβού για τον υπέρηχο, μου είπε ότι με βάση την τελευταία μου περίοδο είναι σε φυσιολογικά επίπεδα και θα δουμε και αυριο τον υπέρηχο, εγώ όμως έχω αγχωθεί υπερβολικά, υπήρξε καμια από εσάς που η χοριακή της ήταν αρκετά υψηλή και πηγαν όλα καλά; εγώ με την τόση ακανόνιστη περιοδο μου δεν μπορώ να ξέρω ποτε ακριβώς έγινε η σύλληψη για αυτό και αγχώνομαι τόσο..και ποιος περιμενει μέχρι αυριο.. να σημειώσω ωστόσο ότι το ημερολόγιο εμένα με βγάζει περιπου στις 8 εβδομαδες.. Ευχαριστώ πολυ και συγγνώμη για το τόσο μεγάλο κείμενο.. 

Από τη στιγμή που δεν ξέρεις ημερομηνίες λόγω άστατου κύκλου μου φαίνεται λίγο περίεργο πριν καν πας για υπέρηχο να μικησεις κανείς για μυλη κύηση . Ναι οκ γενικά  μια μυλη κύηση έχει πολύ υψηλή χοριακη αλλά μιλάμε πάντα όταν θα την μετρήσεις στην αρχή της κύησης . Εννοώ θα εχεισ Ένα σημείο αναφοράς . Εσυ δεν ξέρεις ακόμα ποσό βδομαδωβ είσαι .... 

μπορει απλά η κύηση ήδη να μετράει κάποιες βδομάδες , μπορεί να είναι δίδυμα μπορεί απλά έτσι να λειτουργεί ο οργανισμός σου .....

για την ιστορία θα σου πω ότι είχα μυλη κύηση που ξεκίνησε με χαμηλή χοριακη και δεν έδινε  στις μετρήσεις ανα δυο ήρεμες τέτοια ένδειξη ... ήταν όμως ... 

σου εύχομαι να Είναι όλα τέλεια !!!! 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Rainbow 15 είπε:

Κορίτσια μου.. Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας, μακάρι όλα να πανε καλά! Θα σας πω νέα άυριο

Καλημέρα.Το πιο πιθανό είναι να είσαι ήδη κάποιων εβδομάδων Συμφωνώ με τα κορίτσια,κακώς σου ανέφεραν το ενδεχόμενο Μύλης κύησης από τώρα.Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα τη μέρα που περίμενα περίοδο χωρίς καθυστέρηση χοριακη 950 .Σούπερ ψιλή.Κι όμως ο γυναικολόγος δεν με αγχωσε.Δεν έκανα άλλη χοριακη,σε 2 μέρες είδα και σάκο .Και 2 βδομαδες μετά ξανά υπέρηχο,είδαμε εμβρυϊκά στοιχεία αλλά κάτι δεν του άρεσε και μετά από μια βδομάδα ξανά υπέρηχο και τότε είδαμε ότι δεν μεγάλωσε.Και λίγες μέρες μετά παλινδρομησε.Εκανα απόθεση και η βιοψία επιβεβαίωσε μερική μύλη κύηση.

Θέλω να πω ότι με ένα νούμερο μόνο δεν μπορείς να ξέρεις.Θα κάνεις τον υπέρηχο και με τέτοια χοριακη θα χεις ξεκάθαρη εικόνα.Μακαρι να ακούσουμε ευχάριστα νέα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Rainbow 15 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, θέλω την βοήθεια σας! ΤΗΠ 12/07 (δεν θα την έλεγα όμως κανονική περίοδο καθώς για 5 μέρες είχα καφέ εκκρίσεις και για μόνο δυο μερες είχα αίμα) το ερώτημα μου είναι το εξής: πριν 2 μέρες μετά από κάποια συμπτώματα που παρατήρησα (και ενώ είχαν περασει ήδη 51 μέρες που δεν μου ειχε ερθει περιοδος) καθώς τον τελευταίο ένα χρόνο ο κυκλος μου ήταν 40-49 μέρες, αποφάσισα να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε θετικό, ξανά έκανα και δευτερο για σιγουριά, και αυτό θετικό! Πάω σήμερα για χοριακή και βγαίνει 163504.00 στο μικροβιολογικό δεν μου είπανε κάτι ανησυχητικό, μόνο ότι είμαι αρκετές εβδομάδες..εγω προφανως χάρηκα υπερβολικά με το αποτέλεσμα καθώς είναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη! Έστειλα σε έναν γυναικολόγο την χοριακή μου για να τον ρωτήσω περιπου ποσο εβδομάδων είμαι και μου είπε πως ειμαι 6 εβδομάδων και ότι η χοριακη είναι πολυ υψηλή και να ψαχτω μηπως ειναι μυλη κυηση, αγχωθηκα υπερβολικά πολυ και αφού βρήκα και τον γυναικολόγο μου για να κλείσω ραντεβού για τον υπέρηχο, μου είπε ότι με βάση την τελευταία μου περίοδο είναι σε φυσιολογικά επίπεδα και θα δουμε και αυριο τον υπέρηχο, εγώ όμως έχω αγχωθεί υπερβολικά, υπήρξε καμια από εσάς που η χοριακή της ήταν αρκετά υψηλή και πηγαν όλα καλά; εγώ με την τόση ακανόνιστη περιοδο μου δεν μπορώ να ξέρω ποτε ακριβώς έγινε η σύλληψη για αυτό και αγχώνομαι τόσο..και ποιος περιμενει μέχρι αυριο.. να σημειώσω ωστόσο ότι το ημερολόγιο εμένα με βγάζει περιπου στις 8 εβδομαδες.. Ευχαριστώ πολυ και συγγνώμη για το τόσο μεγάλο κείμενο.. 

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι δεν ήταν καν περίοδος αυτό το καφέ που είχες και άρα είσαι ακόμα πιο πολύ έγκυος από ότι νομίζεις.ολα καλά εύχομαι.ενημερωσε μας θα περιμένουμε τα καλά σου νέα.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...