Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καθυστέρηση περιόδου


Anastasia_edu

Recommended Posts

Καλημέρα σας, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα τη συμβουλή σας πριν κάνω το τεστ, συγχωρέστε με αν άνοιξα θέμα σε λάθος ενότητα. Λοιπόν, εδώ και περίπου έναν χρόνο η περίοδος μου έρχεται καθε πρώτη του μήνα άντε και καμία φορά 2! Αυτόν τον μήνα (Σεπτέμβριο) μου ήρθε με 8 μέρες καθυστέρηση! Το αίμα ξεκίνησε από καφέ, έγινε ροζ, μετά κόκκινο και μέχρι το επόμενο μεσημέρι μου είχε κοπεί τελείως! Σήμερα, (4 ημέρες αργότερα) το αίμα είναι αχνό ροζ σε σταγονιτσες! Πριν την αναμενόμενη περίοδο του Σεπτεμβρίου είχα πόνους περιόδου σχεδόν 2 εβδομάδες, για κάποιες μέρες είχα έντονους πονοκεφάλους, ήμουν αρκετά κυκλοθυμική και μόνον μία μέρα μου έπεσε η πίεση και ζαλιζομουν έντονα!

Υπάρχει λόγος να κάνω τεστ η είναι καθαρά ορμονικό θέμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia_edu είπε:

Καλημέρα σας, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα τη συμβουλή σας πριν κάνω το τεστ, συγχωρέστε με αν άνοιξα θέμα σε λάθος ενότητα. Λοιπόν, εδώ και περίπου έναν χρόνο η περίοδος μου έρχεται καθε πρώτη του μήνα άντε και καμία φορά 2! Αυτόν τον μήνα (Σεπτέμβριο) μου ήρθε με 8 μέρες καθυστέρηση! Το αίμα ξεκίνησε από καφέ, έγινε ροζ, μετά κόκκινο και μέχρι το επόμενο μεσημέρι μου είχε κοπεί τελείως! Σήμερα, (4 ημέρες αργότερα) το αίμα είναι αχνό ροζ σε σταγονιτσες! Πριν την αναμενόμενη περίοδο του Σεπτεμβρίου είχα πόνους περιόδου σχεδόν 2 εβδομάδες, για κάποιες μέρες είχα έντονους πονοκεφάλους, ήμουν αρκετά κυκλοθυμική και μόνον μία μέρα μου έπεσε η πίεση και ζαλιζομουν έντονα!

Υπάρχει λόγος να κάνω τεστ η είναι καθαρά ορμονικό θέμα;

ναι τεστ πρεπει να κανεις ετσι κ αλλιως αν υπηρχαν επαφες. πολυ πιθανο να ειναι ορμονικο βεβαια αλλα τεστ πρεπει να κανεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ναι τεστ πρεπει να κανεις ετσι κ αλλιως αν υπηρχαν επαφες. πολυ πιθανο να ειναι ορμονικο βεβαια αλλα τεστ πρεπει να κανεις. 

Υπήρχαν επαφές, γενικά χρησιμοποιούμε προφυλάξεις, αλλά τον περασμένο μήνα καθώς είμαστε αρκετά χρόνια μαζί όχι τόσο συχνά! Επίσης να προσθέσω, υπάρχει πόνος χαμηλά στην κοιλιά, είναι βέβαια σαν βάρος όχι ακριβώς πόνος και έχω την ανάγκη να είμαι καθιστή!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τεστ και πες μας! Πολύ πιθανό να είσαι έγκυος! Και αν είσαι μπορεί να πρέπει να πάρεις τηλ τον γυναικολόγο σου να του πεις για το αίμα. Οποτε καντο τώρα. Αν είσαι θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Κάνε ένα τεστ και πες μας! Πολύ πιθανό να είσαι έγκυος! Και αν είσαι μπορεί να πρέπει να πάρεις τηλ τον γυναικολόγο σου να του πεις για το αίμα. Οποτε καντο τώρα. Αν είσαι θα δειξει!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα το αγοράσω σήμερα κιόλας και αύριο πρωί πρωί θα το κάνω! Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα!

Απλώς δεν πήγα να το αγοράσω ακόμα γιατί εκτός από τα συμπτώματα που σας περιέγραψα δεν είχα κάτι εντονότερο! Αυτό που με ανησύχησε εν τέλει είναι το αχνό αίμα της περιόδου μαζί με την καθυστέρηση της!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...