Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

      Όχι ρε συ απτήν στιγμή που δουλεύεις αυτά είναι στην ουσία επιδόματα που δίνουν για να μην σε διώξουν απτήν δουλειά σου. Αυτά στην ουσία προστατεύουν την εργασία σου Κ δεν είναι επίδομα για ενίσχυση.

      Αυτό το έχουν κάνει για να μείνεις έγκυος ενώ δουλεύεις . Γιατί αλλιώς δεν θα έμενε καμία γυναίκα έγκυος με το φόβο της απόλυσης. 

      Οπότε στην ουσία σου δίνει ένα βασικό μισθό για 6 μήνες Κ άδεια κ δεν επιβαρύνει τον εργοδοτη για να κάτσεις στην δουλειά Κ να μεγαλώσει Κ λίγο το παιδί . 

      Στην ουσία είναι εργασιακό δικαίωμα . 

Αρνητικό τεστ πριν την καθυστέρηση


iwannapap

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Φαντάζομαι έχετε διαβάσει πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα αλλά αν δεν μιλήσω κάπου θα σκάσω από το άγχος μου! Με τον άντρα μου προσπαθούμε για παιδάκι τον τελευταίο καιρό(περίπου 2 μήνες αφού έχει ένα μήνα που παντρευτηκαμε)! Η τελευταία που περίοδος ήταν στις 18 Αυγούστου και ο κύκλος μου διαρκεί περίπου 30 μέρες... Περίπου γιατί μια έρχεται στις 28, μια στις 30 και μια στις 32 μέρες... Οι ελεύθερες επαφές μας ήταν στις 24,26,27,29,31 Αυγούστου και 3 Σεπτεμβρίου που ήταν υποτίθεται και η ημέρα ωορηξιας! Έχει 4 με 5 μέρες έχω απίστευτο βάρος και πόνο στο στήθος που όσο πάει χειροτερεύει... Έχω κατά την διάρκεια της ημέρας κάτι ξαφνικά τσιμπιματα κάτω χαμηλά και νομίζω ότι θα μου έρθει η ακατανομαστη και έχει 2 μέρες που λαχανιαζω και γενικά κουράζομαι με το παραμικρό.. Επίσης έχω αρκετά κολπικά υγρα και ορισμένες φορές και ταχυκαρδία... Έκανα σήμερα το πρωί στις 7 το early test clear blue και βγήκε αρνητικό! Να σημειώσω ότι το βράδυ σηκώθηκα καμία 3 φορές και ήπια νερό και κατουρησα γιατί είχα εξάψεις! Περίοδο περιμένω στις 17 υποτίθεται... Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ;;; τι να κάνω;;; ο άντρας μου λέει να μην αγχώνομαι και όλα θα έρθουν αλλά εγώ δεν αντέχω άλλο από την αγωνία μου... Συγνώμη για όλο το κατεβατό!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, iwannapap είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Φαντάζομαι έχετε διαβάσει πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα αλλά αν δεν μιλήσω κάπου θα σκάσω από το άγχος μου! Με τον άντρα μου προσπαθούμε για παιδάκι τον τελευταίο καιρό(περίπου 2 μήνες αφού έχει ένα μήνα που παντρευτηκαμε)! Η τελευταία που περίοδος ήταν στις 18 Αυγούστου και ο κύκλος μου διαρκεί περίπου 30 μέρες... Περίπου γιατί μια έρχεται στις 28, μια στις 30 και μια στις 32 μέρες... Οι ελεύθερες επαφές μας ήταν στις 24,26,27,29,31 Αυγούστου και 3 Σεπτεμβρίου που ήταν υποτίθεται και η ημέρα ωορηξιας! Έχει 4 με 5 μέρες έχω απίστευτο βάρος και πόνο στο στήθος που όσο πάει χειροτερεύει... Έχω κατά την διάρκεια της ημέρας κάτι ξαφνικά τσιμπιματα κάτω χαμηλά και νομίζω ότι θα μου έρθει η ακατανομαστη και έχει 2 μέρες που λαχανιαζω και γενικά κουράζομαι με το παραμικρό.. Επίσης έχω αρκετά κολπικά υγρα και ορισμένες φορές και ταχυκαρδία... Έκανα σήμερα το πρωί στις 7 το early test clear blue και βγήκε αρνητικό! Να σημειώσω ότι το βράδυ σηκώθηκα καμία 3 φορές και ήπια νερό και κατουρησα γιατί είχα εξάψεις! Περίοδο περιμένω στις 17 υποτίθεται... Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ;;; τι να κάνω;;; ο άντρας μου λέει να μην αγχώνομαι και όλα θα έρθουν αλλά εγώ δεν αντέχω άλλο από την αγωνία μου... Συγνώμη για όλο το κατεβατό!! 

Όχι από τώρα άγχος 

Είναι πάρα πολύ νωρίς 

Σου το δίνω σαν συμβουλή 

Το άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός της εγκυμοσύνης 

Παρ όλα αυτά 

Ίσως και να ήταν νωρίς ξανακάνω κατά τις 16 του μήνα τουλάχιστον μια μέρα πριν σου έρθει περίοδος 

Όσο για τα συμπτώματα μια χαρά είναι 

Αλλά δυστυχώς δεν είναι απόλυτο

Σου εύχομαι να είσαι ....μέσα από την καρδιά μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, iwannapap είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Φαντάζομαι έχετε διαβάσει πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα αλλά αν δεν μιλήσω κάπου θα σκάσω από το άγχος μου! Με τον άντρα μου προσπαθούμε για παιδάκι τον τελευταίο καιρό(περίπου 2 μήνες αφού έχει ένα μήνα που παντρευτηκαμε)! Η τελευταία που περίοδος ήταν στις 18 Αυγούστου και ο κύκλος μου διαρκεί περίπου 30 μέρες... Περίπου γιατί μια έρχεται στις 28, μια στις 30 και μια στις 32 μέρες... Οι ελεύθερες επαφές μας ήταν στις 24,26,27,29,31 Αυγούστου και 3 Σεπτεμβρίου που ήταν υποτίθεται και η ημέρα ωορηξιας! Έχει 4 με 5 μέρες έχω απίστευτο βάρος και πόνο στο στήθος που όσο πάει χειροτερεύει... Έχω κατά την διάρκεια της ημέρας κάτι ξαφνικά τσιμπιματα κάτω χαμηλά και νομίζω ότι θα μου έρθει η ακατανομαστη και έχει 2 μέρες που λαχανιαζω και γενικά κουράζομαι με το παραμικρό.. Επίσης έχω αρκετά κολπικά υγρα και ορισμένες φορές και ταχυκαρδία... Έκανα σήμερα το πρωί στις 7 το early test clear blue και βγήκε αρνητικό! Να σημειώσω ότι το βράδυ σηκώθηκα καμία 3 φορές και ήπια νερό και κατουρησα γιατί είχα εξάψεις! Περίοδο περιμένω στις 17 υποτίθεται... Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ;;; τι να κάνω;;; ο άντρας μου λέει να μην αγχώνομαι και όλα θα έρθουν αλλά εγώ δεν αντέχω άλλο από την αγωνία μου... Συγνώμη για όλο το κατεβατό!! 

Ειναι σχετικά νωρίς για τεστ. Ακομη κ αν είναι early

Επισης σηκωθηκες κ το βραδυ για νερό κ τουαλετα οποτε ισως επηρέασε το τεστ

Υπομονη λίγες μέρες ακόμη, κ παρ'το πιο χαλαρά, είστε μόλις στον δεύτερο μήνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, iwannapap είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Φαντάζομαι έχετε διαβάσει πολλές φορές το συγκεκριμένο θέμα αλλά αν δεν μιλήσω κάπου θα σκάσω από το άγχος μου! Με τον άντρα μου προσπαθούμε για παιδάκι τον τελευταίο καιρό(περίπου 2 μήνες αφού έχει ένα μήνα που παντρευτηκαμε)! Η τελευταία που περίοδος ήταν στις 18 Αυγούστου και ο κύκλος μου διαρκεί περίπου 30 μέρες... Περίπου γιατί μια έρχεται στις 28, μια στις 30 και μια στις 32 μέρες... Οι ελεύθερες επαφές μας ήταν στις 24,26,27,29,31 Αυγούστου και 3 Σεπτεμβρίου που ήταν υποτίθεται και η ημέρα ωορηξιας! Έχει 4 με 5 μέρες έχω απίστευτο βάρος και πόνο στο στήθος που όσο πάει χειροτερεύει... Έχω κατά την διάρκεια της ημέρας κάτι ξαφνικά τσιμπιματα κάτω χαμηλά και νομίζω ότι θα μου έρθει η ακατανομαστη και έχει 2 μέρες που λαχανιαζω και γενικά κουράζομαι με το παραμικρό.. Επίσης έχω αρκετά κολπικά υγρα και ορισμένες φορές και ταχυκαρδία... Έκανα σήμερα το πρωί στις 7 το early test clear blue και βγήκε αρνητικό! Να σημειώσω ότι το βράδυ σηκώθηκα καμία 3 φορές και ήπια νερό και κατουρησα γιατί είχα εξάψεις! Περίοδο περιμένω στις 17 υποτίθεται... Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ;;; τι να κάνω;;; ο άντρας μου λέει να μην αγχώνομαι και όλα θα έρθουν αλλά εγώ δεν αντέχω άλλο από την αγωνία μου... Συγνώμη για όλο το κατεβατό!! 

Κοπέλα μου καλημέρα! Όπως σου είπαν κ τα κορίτσια, το άγχος από τώρα μόνο καλό δεν κάνει! 

Εγώ έχω κύκλο πότε 28 ποτέ 30 ημερών όπως κι εσύ, έκανα τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο κ βγήκε αρνητικό (μάλλον έπεσα σε κύκλο 30 ημερών). Μετά από 5 ημέρες καθυστέρησης βγήκε θετικό! 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία, αλλά πραγματικα μην αγχώνεσαι γιατί είναι πολύ πολύ νωρίς ακόμη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα αισιόδοξα και θετικά σας μηνύματα! Θα περιμένω να έρθει και αν δω καθυστέρηση θα ξανακάνω! Το θέλω τόσο πολύ που νομίζω ότι βγάζει ο οργανισμός μου από μόνος του συμπτώματα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, iwannapap είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα αισιόδοξα και θετικά σας μηνύματα! Θα περιμένω να έρθει και αν δω καθυστέρηση θα ξανακάνω! Το θέλω τόσο πολύ που νομίζω ότι βγάζει ο οργανισμός μου από μόνος του συμπτώματα! 

Έτσι είναι κοριτσάκι μου

Μπορει τώρα να τα λέω χαλαρά, αλλα κ εγω τα είχα παίξει στο τετράμηνο που πέρασε για να μείνω εγκυος στο πρώτο 

Έναν μήνα είχα όλα τα συμπτώματα, κ δ ημουν. Τον μήνα που έμεινα επειδή δ ειχα πολλές επαφές έλεγα αντε να ερθει, να προσπαθήσω άλλους δύο μήνες κ μετα εξετασεις

Κτ τελειως παράλογο φυσικά γτ ειδικα αν είσαι κ κάτω των 35καλο είναι να δώσεις έναν χρόνο περιθωριο

Παθαίνει σοκ ο οργανισμός μας με τις ελεύθερες επαφές. Άσε κ την επιθυμία που δημιουργεί συμπτώματα από την αυθυποβολη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, iwannapap είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα αισιόδοξα και θετικά σας μηνύματα! Θα περιμένω να έρθει και αν δω καθυστέρηση θα ξανακάνω! Το θέλω τόσο πολύ που νομίζω ότι βγάζει ο οργανισμός μου από μόνος του συμπτώματα! 

Αυτό κοριτσακι μου δυστηχως όντως συμβαίνει....έχοντας τοσο μεγάλη επιθυμία πολλές φορές δημιουργούμε μόνες μας συμπτώματα...η δίνουμε σημασία σε συμπτώματα που άλλοτε θα πρροσπερνουσαμε....

Καλύτερα ξανακανε ενα τεστάκι από Τετάρτη...ξερω...ειναι ζόρικη η αναμονή....σου ευχομαι ότι καλύτερο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...