Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Κατακερματισμός DNA


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, Kwstas1988 said:

Παιδιά με φυσιολογικο σπερμοδιαγραμμα και κατακερματισμό 32% , θεραπεία 4 μηνών, και νέο κατακερματισμό 29% να προχωρήσουμε σε εξωσωματική;

 

Καλησπέρα, τώρα είδα και την απάντηση σου στο άλλο τόπικ. Θετικό πολύ που υπάρχει βελτίωση και έτσι κι αλλιώς δεν είναι τραγικές οι τιμές. Εμάς για το 26% όποιοι γιατροί ρωτήσαμε δε σταθήκανε πολύ, είχαμε συλλήψεις μεν. Αλλά στέκονται στο δικό μου θέμα που είναι πιο μεγάλο. Η γιατρός που είπες ότι έχετε τι σας λέει? Ρωτήστε για μικρογονιμοποίηση στην εξωσωματική. Ίσως να καταψύξεις επίσης ένα δείγμα τώρα και να συνεχίσεις τη θεραπεία αφού υπάρχει βελτίωση για να το ξαναδείτε μετά?

Και εννοείται συνεχίστε τις προσπάθειες στο ενδιάμεσο και με προγραμματισμένες επαφές (υπάρχουν τεστ ωορρηξίας αν δεν έχετε χρησιμοποιήσει)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 16 Σεπτεμβρίου 2020 at 9:25 ΜΜ, olpapa είπε:

Καλησπέρα, τώρα είδα και την απάντηση σου στο άλλο τόπικ. Θετικό πολύ που υπάρχει βελτίωση και έτσι κι αλλιώς δεν είναι τραγικές οι τιμές. Εμάς για το 26% όποιοι γιατροί ρωτήσαμε δε σταθήκανε πολύ, είχαμε συλλήψεις μεν. Αλλά στέκονται στο δικό μου θέμα που είναι πιο μεγάλο. Η γιατρός που είπες ότι έχετε τι σας λέει? Ρωτήστε για μικρογονιμοποίηση στην εξωσωματική. Ίσως να καταψύξεις επίσης ένα δείγμα τώρα και να συνεχίσεις τη θεραπεία αφού υπάρχει βελτίωση για να το ξαναδείτε μετά?

Και εννοείται συνεχίστε τις προσπάθειες στο ενδιάμεσο και με προγραμματισμένες επαφές (υπάρχουν τεστ ωορρηξίας αν δεν έχετε χρησιμοποιήσει)

Ξεκινήσαμε τα φάρμακα δηλαδή η σύζυγος κάνει τις ενέσεις . Λογικά στην αρχή της άλλης εβδομάδας θα πάρουμε τα ωάρια. Η γιατρός είναι πολύ αισίοδοξη. Μακάρι γιατί η γυναίκα μου με έχει τρελάνει... Πολλά νεύρα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2020 at 9:25 ΜΜ, olpapa είπε:

Καλησπέρα, τώρα είδα και την απάντηση σου στο άλλο τόπικ. Θετικό πολύ που υπάρχει βελτίωση και έτσι κι αλλιώς δεν είναι τραγικές οι τιμές. Εμάς για το 26% όποιοι γιατροί ρωτήσαμε δε σταθήκανε πολύ, είχαμε συλλήψεις μεν. Αλλά στέκονται στο δικό μου θέμα που είναι πιο μεγάλο. Η γιατρός που είπες ότι έχετε τι σας λέει? Ρωτήστε για μικρογονιμοποίηση στην εξωσωματική. Ίσως να καταψύξεις επίσης ένα δείγμα τώρα και να συνεχίσεις τη θεραπεία αφού υπάρχει βελτίωση για να το ξαναδείτε μετά?

Και εννοείται συνεχίστε τις προσπάθειες στο ενδιάμεσο και με προγραμματισμένες επαφές (υπάρχουν τεστ ωορρηξίας αν δεν έχετε χρησιμοποιήσει)

Καλησπέρα, τι είναι το τεστ ωορηξιας??? Δεν το έχω ακούσει... 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Matinio1981 said:

Καλησπέρα, τι είναι το τεστ ωορηξιας??? Δεν το έχω ακούσει... 

Καλημέρα, είναι τεστάκια σα τα τεστ εγκυμοσύνης, τα ξεκινάς σε κάθε κύκλο λίγο πριν τις γόνιμες μέρες και αναγνωρίζουν την αύξηση της lh πριν γίνει η ωορρηξία. όταν δείξει θετικό οι επαφές τις 2 μέρες (του θετικού και την επόμενη μέρα) αυξάνουν τις πιθανότητες για γονιμοποίηση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Just now, Kwstas1988 είπε:

Παιδιά πετύχαμε! Έμεινε έγκυος η γυναίκα μου!

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!! Εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη... 

Να την προσέχεις ακόμα περισσότερο 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!! Εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη... 

Να την προσέχεις ακόμα περισσότερο 

 

Just now, Μαρία1430 είπε:

Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!! Εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη... 

Να την προσέχεις ακόμα περισσότερο 

Σε ευχαριστώ πολύ , Περίμενα να  κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο ...είδε τον σάκο η γιατρός και μας είπε ότι θα μας ξαναδεί σε 15 μέρες .

Εχουμε τρελαθεί από την χαρά μας , χαμογελάμε συνέχεια ευτυχώς φοράμε μάσκες και δεν μας βλέπει ο κόσμος 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kwstas1988 είπε:

 

Σε ευχαριστώ πολύ , Περίμενα να  κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο ...είδε τον σάκο η γιατρός και μας είπε ότι θα μας ξαναδεί σε 15 μέρες .

Εχουμε τρελαθεί από την χαρά μας , χαμογελάμε συνέχεια ευτυχώς φοράμε μάσκες και δεν μας βλέπει ο κόσμος 

Και σε κάθε υπέρηχο θα τρελαίνεστε ακόμα περισσότερο... Οπότε ένα έμβρυο έχετε; θα ακούσετε και καρδούλα και θα πάθεις πλάκα 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kwstas1988 said:

 

Σε ευχαριστώ πολύ , Περίμενα να  κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο ...είδε τον σάκο η γιατρός και μας είπε ότι θα μας ξαναδεί σε 15 μέρες .

Εχουμε τρελαθεί από την χαρά μας , χαμογελάμε συνέχεια ευτυχώς φοράμε μάσκες και δεν μας βλέπει ο κόσμος 

Συγχαρητήρια! Όλα καλά να σας πάνε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Παιδιά ακούσαμε και καρδούλα .....έχουμε λιώσει και οι δυο!

Ολα μια χαρά, το πρόβλημα  είναι  ότι φοβόμαστε για τον κορονοϊο .Δεν θ´ελουμε να μας συμβεί κάτι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kwstas1988 είπε:

Παιδιά ακούσαμε και καρδούλα .....έχουμε λιώσει και οι δυο!

Ολα μια χαρά, το πρόβλημα  είναι  ότι φοβόμαστε για τον κορονοϊο .Δεν θ´ελουμε να μας συμβεί κάτι 

Όλοι φοβόμαστε για τα παιδιά μας, τους ίδιους.....


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Όλα καλά με το μωρό μας , πήγαμε ξανά στην Κύρου και το είδαμε έχει μεγαλώσει αρκετά και προγραμματίσαμε για αυχενική διαφάνεια . Έχει πολλές αναγούλες όμως  και παίρνει Primperan σιρόπι αλλά δεν ηρεμεί . Έχει καμία εμπειρία απο άλλο φάρμακο για να δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kwstas1988 είπε:

Όλα καλά με το μωρό μας , πήγαμε ξανά στην Κύρου και το είδαμε έχει μεγαλώσει αρκετά και προγραμματίσαμε για αυχενική διαφάνεια . Έχει πολλές αναγούλες όμως  και παίρνει Primperan σιρόπι αλλά δεν ηρεμεί . Έχει καμία εμπειρία απο άλλο φάρμακο για να δοκιμάσει;

Πραγματικά δεν ξέρω την απάντηση αλλά ήθελα να σου πω ότι σε παραδέχομαι φίλε μου! Μπράβο σου που το ψάχνεις και είσαι τόσο υποστηρικτικός! Εύχομαι να σας πάνε όλα μα όλα καλά!


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kwstas1988 said:

Όλα καλά με το μωρό μας , πήγαμε ξανά στην Κύρου και το είδαμε έχει μεγαλώσει αρκετά και προγραμματίσαμε για αυχενική διαφάνεια . Έχει πολλές αναγούλες όμως  και παίρνει Primperan σιρόπι αλλά δεν ηρεμεί . Έχει καμία εμπειρία απο άλλο φάρμακο για να δοκιμάσει;

Καλησπέρα! Χαίρομαι που όλα πηγαίνουν καλά! Έχει μόνο αναγούλες ή και εμετούς? Και τα δύο είναι συνηθισμένα στο πρώτο τρίμηνο και συνήθως μετά περνάνε...

Δε συνηθίζονται πολλά φάρμακα (και δεν είναι και όλα συμβατά με την εγκυμοσύνη) εκτός κ αν η κατάσταση είναι σοβαρή με πολλούς εμετούς... το σημαντικό σε αυτή τη φάση είναι να καταφέρνει να τρέφεται επαρκώς. Εγώ σε όλο το πρώτο τρίμηνο είχα ναυτίες και πολύ συχνά εμετό μετά το γεύμα. Συνήθως όμως μόλις έκανα εμετό ηρεμούσε το στομάχι κ μπορούσα να φάω κανονικά αμέσως μετά. Οπότε έτρωγα με παύσεις, δηλ έτρωγα λίγο από το μεσημεριανό έκανα ένα διάλειμμα κ αν τελικά έκανα εμετό, αμέσως μετά που ήμουν καλύτερα έτρωγα κανονικά. Αν παραμένει μόνο σε αναγούλες το θέμα μπορείτε να ρωτήσετε και το γιατρό να σας προτείνει μήπως τη πιάσει κάποιο άλλο φάρμακο, πχ δίνουν κάποια φυτικά με τζίντζερ μέσα (εμένα δε με είχαν βοηθήσει ωστόσο..) αλλά γενικώς υπομονή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...