Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , MariaPol είπε:

Με γεια σου!! Σαββατο θα παμε κι εμείς να παρουμε τα παντα για το δωματιο τι ωραια!!! <3

Είναι μεγάλη χαρά σε καταλαβαίνω! Άντε καλές αγορές ελπίζω να βρείτε όσα θέλετε!  Για δωμάτιο θα κοιτάξω μετά τη γέννηση γιατι δν είναι έτοιμος ο χώρος αλλά δεν πειράζει.  Θα κοιμάται μαζί μας στο λίκνο της . 

Κορίτσια ελπίζω πως είστε όλες καλά και απλά δεν γράψατε ακόμα!  Καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Που είστε ρε κορίτσια, ελπίζω να ειστε όλες καλά!! 

Έκανε κάποια την καμπύλη σακχάρου; Εγώ την έκανα χθες και ήταν πολύ κακά τα αποτελέσματα, έτσι κατέληξα στον ενδοκρινολογο.  Μετράω τις τιμές για μια εβδομάδα και θα δω αν πάρω τις ενέσεις στο τέλος. Στεναχωρήθηκα πολύ αλλά δεν κανει και Καλό το άγχος όποτε προσπαθώ να το αποβαλω

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2021 at 6:46 PM, Rinio31 said:

Που είστε ρε κορίτσια, ελπίζω να ειστε όλες καλά!! 

Έκανε κάποια την καμπύλη σακχάρου; Εγώ την έκανα χθες και ήταν πολύ κακά τα αποτελέσματα, έτσι κατέληξα στον ενδοκρινολογο.  Μετράω τις τιμές για μια εβδομάδα και θα δω αν πάρω τις ενέσεις στο τέλος. Στεναχωρήθηκα πολύ αλλά δεν κανει και Καλό το άγχος όποτε προσπαθώ να το αποβαλω

Καλησπερα!! εγω την αλλη παρασκευη θα την κανω. Μην στεναχωριέσαι κοπελα μου δεν κανει καλο και επισης ξερω πολλες κοπελες που ειχαν διαβήτη κυησης. θα το μετρας και θα το ελεγχεις. Ησουν πολυ πανω απο τα ορια; 

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaPol είπε:

Καλησπερα!! εγω την αλλη παρασκευη θα την κανω. Μην στεναχωριέσαι κοπελα μου δεν κανει καλο και επισης ξερω πολλες κοπελες που ειχαν διαβήτη κυησης. θα το μετρας και θα το ελεγχεις. Ησουν πολυ πανω απο τα ορια; 

Ήταν το νηστείας 95 , μετά απο μια ώρα αφού ήπια το διάλυμα ήταν 205 κ μετά απο 2 ώρες από το διάλυμα πήγε στο 154. Έχω μετρητή τώρα από τον ενδοκρινολογο,  δείχνει να πηγαίνει καλά με την διατροφή κ το ωράριο!! Ανέλπιστα καλά! Εντάξει θα τα παλέψουμε όλα τι να κάνουμε.  

Τα έκανες τα ψώνια σου το Σάββατο; βρήκες ότι έψαχνες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2021 at 3:14 AM, Rinio31 said:

Ήταν το νηστείας 95 , μετά απο μια ώρα αφού ήπια το διάλυμα ήταν 205 κ μετά απο 2 ώρες από το διάλυμα πήγε στο 154. Έχω μετρητή τώρα από τον ενδοκρινολογο,  δείχνει να πηγαίνει καλά με την διατροφή κ το ωράριο!! Ανέλπιστα καλά! Εντάξει θα τα παλέψουμε όλα τι να κάνουμε.  

Τα έκανες τα ψώνια σου το Σάββατο; βρήκες ότι έψαχνες; 

Καλημερα, ειδες ολα καλα θα πανε! εξάλλου μπαίνουμε 3ο τρίμηνο, δεν εμεινε πολυ!!!

Ναι τα έκανα τα ψωνια μας, κρεβατακι, λικνο, μπανιερο και μερικα σεντονακια και πανες αγκαλιας!!! Κουραστηκα αρκετα απο την ορθοστασία αλλα ήταν τόσο ομορφα!

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MariaPol είπε:

Καλημερα, ειδες ολα καλα θα πανε! εξάλλου μπαίνουμε 3ο τρίμηνο, δεν εμεινε πολυ!!!

Ναι τα έκανα τα ψωνια μας, κρεβατακι, λικνο, μπανιερο και μερικα σεντονακια και πανες αγκαλιας!!! Κουραστηκα αρκετα απο την ορθοστασία αλλα ήταν τόσο ομορφα!

Έχω μια απορία,  δεν ξέρω αν έχεις βρει άκρη σε αυτό. Επειδή δεν ξέρουμε αν έρθουν τα παιδιά Απρίλη ας πούμε.  Να έχει κρύο κλπ . Ρε παιδί μου, έχω μπερδευτεί,  πόσα τεμάχια να πάρουμε,  μακρύ μανίκι τα έξω κ τα μεσα κοντό πιστεύω.  Αλλά τα φορμακια , δεν θέλουμε κ κανένα ζεστό; μπαχαλο τα σκέφτομαι 

Just now, Rinio31 είπε:

Έχω μια απορία,  δεν ξέρω αν έχεις βρει άκρη σε αυτό. Επειδή δεν ξέρουμε αν έρθουν τα παιδιά Απρίλη ας πούμε.  Να έχει κρύο κλπ . Ρε παιδί μου, έχω μπερδευτεί,  πόσα τεμάχια να πάρουμε,  μακρύ μανίκι τα έξω κ τα μεσα κοντό πιστεύω.  Αλλά τα φορμακια , δεν θέλουμε κ κανένα ζεστό; μπαχαλο τα σκέφτομαι . Μου έδωσαν μια λίστα στα prenatal να την εμπιστευτώ λες;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinio31 said:

Έχω μια απορία,  δεν ξέρω αν έχεις βρει άκρη σε αυτό. Επειδή δεν ξέρουμε αν έρθουν τα παιδιά Απρίλη ας πούμε.  Να έχει κρύο κλπ . Ρε παιδί μου, έχω μπερδευτεί,  πόσα τεμάχια να πάρουμε,  μακρύ μανίκι τα έξω κ τα μεσα κοντό πιστεύω.  Αλλά τα φορμακια , δεν θέλουμε κ κανένα ζεστό; μπαχαλο τα σκέφτομαι 

 

Ναι με τα ρουχαλακια κι εγω μπερδεμενη είμαι! Για αρχη εχω παρει λιγα φανελακια 0-3 και 3-6 νουμερα. Ειτε για καλοκαίρι ειτε για μεσα απο τα ρουχα. Και 2 φορμακια μακρυμανικα βαμβακερά λεπτα ομως. Απλα ναι κι εμενα που ειμαι 6 Μαΐου να γεννήσω αναπτύσσεται πολυ το μωρο και μου ειπε η γυναικολογος προβλεπω τελη Απριλίου να μας έρχεται η μπουμπου. Απρίλιο εχει κρυο ακομα σκέφτομαι τωρα να παρω κι περισσότερα μακρυμανικα απο οσα υπολόγιζα, και πιο χοντρά. Εχει να κανει και με τον καιρο που θα κανει, αλλα πως να προβλέψεις 3 μηνες πριν;

Γενικα φιλες μου που γέννησαν αρχες καλοκαιριού μου ειπαν οτι τα μωρακια ζεστενονται αρκετα και κλαινε. και να παρω πολλα κοντομανικα και αμανικα για το καλοκαίρι. Αλλα αμα εχουμε Απρίλιο Μαιο, τον πρωτο 1,5 μηνα θα θελουμε μακρυμανικα.

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaPol είπε:

Ναι με τα ρουχαλακια κι εγω μπερδεμενη είμαι! Για αρχη εχω παρει λιγα φανελακια 0-3 και 3-6 νουμερα. Ειτε για καλοκαίρι ειτε για μεσα απο τα ρουχα. Και 2 φορμακια μακρυμανικα βαμβακερά λεπτα ομως. Απλα ναι κι εμενα που ειμαι 6 Μαΐου να γεννήσω αναπτύσσεται πολυ το μωρο και μου ειπε η γυναικολογος προβλεπω τελη Απριλίου να μας έρχεται η μπουμπου. Απρίλιο εχει κρυο ακομα σκέφτομαι τωρα να παρω κι περισσότερα μακρυμανικα απο οσα υπολόγιζα, και πιο χοντρά. Εχει να κανει και με τον καιρο που θα κανει, αλλα πως να προβλέψεις 3 μηνες πριν;

Γενικα φιλες μου που γέννησαν αρχες καλοκαιριού μου ειπαν οτι τα μωρακια ζεστενονται αρκετα και κλαινε. και να παρω πολλα κοντομανικα και αμανικα για το καλοκαίρι. Αλλα αμα εχουμε Απρίλιο Μαιο, τον πρωτο 1,5 μηνα θα θελουμε μακρυμανικα.

Εγώ είμαι κανονικά για 15 Μάη.  Δεν θα πάει τόσο νομίζω . Πιστεύω στις 32 εβδομάδες Καλό είναι να τα έχουμε έτοιμα πλυμμενα όλα και βαλίτσα κ όλα. Αυτό που φοβαμαι είναι μην χρειαστώ κάτι μετά κ δεν έχει μαγαζιά. Τέλος πάντων, θα δείξει. Άμα δεις κάτι κλπ Που δεν είχαμε σκεφτεί γράψε μου . Θα πάω αύριο κι εγώ για τπτ κουβερτες πετσέτες.

Τον καιρό Οντως δεν μπορείς να προβλέψεις. Άλλες κοπέλες μου λένε να πάρω κι 1 βελουτέ φορμακι έστω κι ας είναι Μάης. Και την παχια κουβερτα ας την έχουμε εξ αρχής κ ας μην χρειαστεί.  Θυμάσαι κάποια χρόνια έναν Μάη που είχε ακόμα χιόνια στα βουνα; αυτά φοβαμαι 

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2021 at 4:30 PM, Rinio31 said:

Εγώ είμαι κανονικά για 15 Μάη.  Δεν θα πάει τόσο νομίζω . Πιστεύω στις 32 εβδομάδες Καλό είναι να τα έχουμε έτοιμα πλυμμενα όλα και βαλίτσα κ όλα. Αυτό που φοβαμαι είναι μην χρειαστώ κάτι μετά κ δεν έχει μαγαζιά. Τέλος πάντων, θα δείξει. Άμα δεις κάτι κλπ Που δεν είχαμε σκεφτεί γράψε μου . Θα πάω αύριο κι εγώ για τπτ κουβερτες πετσέτες.

Τον καιρό Οντως δεν μπορείς να προβλέψεις. Άλλες κοπέλες μου λένε να πάρω κι 1 βελουτέ φορμακι έστω κι ας είναι Μάης. Και την παχια κουβερτα ας την έχουμε εξ αρχής κ ας μην χρειαστεί.  Θυμάσαι κάποια χρόνια έναν Μάη που είχε ακόμα χιόνια στα βουνα; αυτά φοβαμαι 

32 βδομαδες; Δεν ειναι νωρις λες; ελεγα στις 35 οταν θα μπω στον μηνα μου. 

Τα μαγαζια ηδη οπως το βλεπω τα κλεινουν, εμεις γιαυτό τρεξαμε την πρωτη κιολας βδομάδα για ψωνια.

Μαρσιπο θα πάρεις απο τωρα;; προτείνετε για 3 μηνων και μετα οποτε λεω να το αφησω για αργότερα. Και για θηλαστρο σε ολα τα μαγαζια που πηγα με προτειναν να δω αν θα το χρειαστω και μετα να παρω.

Η κοιλιά μου ξαφνικα μου φαινεται φουσκώνει μερα με την μερα. ενω μεχρι την 24η βδομαδα δεν φαινοταν καν οτι ειμαι έγκυος. Σαν μπαλόνια θα γινουμε! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MariaPol είπε:

32 βδομαδες; Δεν ειναι νωρις λες; ελεγα στις 35 οταν θα μπω στον μηνα μου. 

Τα μαγαζια ηδη οπως το βλεπω τα κλεινουν, εμεις γιαυτό τρεξαμε την πρωτη κιολας βδομάδα για ψωνια.

Μαρσιπο θα πάρεις απο τωρα;; προτείνετε για 3 μηνων και μετα οποτε λεω να το αφησω για αργότερα. Και για θηλαστρο σε ολα τα μαγαζια που πηγα με προτειναν να δω αν θα το χρειαστω και μετα να παρω.

Η κοιλιά μου ξαφνικα μου φαινεται φουσκώνει μερα με την μερα. ενω μεχρι την 24η βδομαδα δεν φαινοταν καν οτι ειμαι έγκυος. Σαν μπαλόνια θα γινουμε! Χαχαχα

Καλημέρα!! Φουσκώνει απότομα έχεις δίκιο, τώρα φαίνεται πια η εγκυμοσύνη κι εμένα. Ελπιζω να μη γίνουμε όντως  μπαλόνια! :-P 

Σκέφτομαι να τα έχω απλά έτοιμα στις 32 να μη λείπει κάτι έστω. Κοίτα θήλαστρο Όχι ούτε εγώ θα πάρω. Αν χρειαστώ μετά θα πάρω αλλά λογικά αν θες για το 3ημερο θα έχει κ στο μεαυτηριο και μετά παίρνεις. Ούτε μάρσιπο έχω σημειώσει να πάρω ακόμα. Χθες είχα πάει για την προίκα που λένε,  κάθε πράγμα που μου έδειχνε η κοπέλα μου ερχόταν να κλάψω χαχαχα τελικά κατάφερα να πάρω 2 πετσέτες 2 κουβερτες λικνου και μια κουνιας,  καλύπτω κ κρύο κ ζέστη με αυτές γτ λόγω εποχής έχω άγχος που λέγαμε για τον καιρό.  Έχω πάρει κ 3 σετ σεντονια δύο μικρά ένα μεγάλο. Τώρα θα πάρω ρουχαλάκια κλπ σιγά σιγά. Τις συσκευές για αποστείρωση, μπανάκι, μπιμπερό κλπ θα τις αφήσω για το τέλος.

*ανάλογα με το που μένεις,  μπορείς να πάρεις το κινητό από κάποιο μαγαζί με βρεφικά κλπ κοντά σου και να στα στείλουν αν κλείσουν. Το κάνουν κι αυτό για εξυπηρέτηση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 26/1/2021 at 11:46 ΠΜ, Rinio31 είπε:

Που είστε ρε κορίτσια, ελπίζω να ειστε όλες καλά!! 

Έκανε κάποια την καμπύλη σακχάρου; Εγώ την έκανα χθες και ήταν πολύ κακά τα αποτελέσματα, έτσι κατέληξα στον ενδοκρινολογο.  Μετράω τις τιμές για μια εβδομάδα και θα δω αν πάρω τις ενέσεις στο τέλος. Στεναχωρήθηκα πολύ αλλά δεν κανει και Καλό το άγχος όποτε προσπαθώ να το αποβαλω

Εγώ την έχω στις 18! Αλλά μετράω τα ζάχαρο μου κάθε πρωί κ κάθε μεσημέρι ούτως η άλλως. Δλδ τι σου είπαν;

Κορίτσια μου Καλημερα ελπίζω να είσαστε όλες καλές!! Ερώτηση εγώ είμαι 23 κ 3. Σας έχει τύχει να μην κουνιέται για ώρες; Δεν μπορώ φρικαρα όταν περνάνε ώρες. Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Εγώ την έχω στις 18! Αλλά μετράω τα ζάχαρο μου κάθε πρωί κ κάθε μεσημέρι ούτως η άλλως. Δλδ τι σου είπαν;

Κορίτσια μου Καλημερα ελπίζω να είσαστε όλες καλές!! Ερώτηση εγώ είμαι 23 κ 3. Σας έχει τύχει να μην κουνιέται για ώρες; Δεν μπορώ φρικαρα όταν περνάνε ώρες. Είναι φυσιολογικό;

Καλησπέρα!! Ναι ,μην φρικάρεις. Συμβαίνει πολλές μέρες,  Ίσως γυρίζει από την άλλη πλευρά. Κινείται απλά δεν τα νιώθουμε πάντα. Αν βάλεις τα χέρια σου σφιχτά πάνω στην κοιλιά σου θα καταλάβεις ότι κινείται. Το παθαίνω κι εγώ , και σήμερα το ίδιο κ είναι 25+2.

Το σακχαρο Καλα κάνεις κ το μετράς. Εγώ δεν το μετρούσα. Η καμπύλη ήταν κακή ανέβαινε πολύ κ δεν έπεφτε στο 2ωρο κάτω από 150. Όλη την εβδομάδα κάνω δίαιτα του αρρώστου.  Αύριο θα ξεκινήσουμε όμως ινσουλίνη γτ δεν ρυθμίζεται 100% κι έχω αυξημένο αμνιακό οπότε για να είμαι σίγουρη θα κάνω τις ενέσεις.  Αυταααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγω περνανε ωρες που δεν την νιωθω. 26+6!! λενε οτι εως 8 ωρες μπορει και να κοιμάται, μετα ειναι ανησυχητικό, βεβαια, 23 εβδομαδων δεν την ενιωθα αμα δεν κλωτσουσε ηταν μικρουλα. Τωρα την νιωθω και απλα αν κουνιέται ελαφρα. Όταν κλωτσαει ειναι εως και ενοχλητικό γιατί κλωτσαει ακριβώς στην ουροδοχο κυστη και τρεχω τουαλετα! χαχαχα

Να προσεχετε με το σακχαρο κοριτσια, πολυ συχνο φαινόμενο αλλα ρυθμίζεται. Να μην αγχώνεστε, ολα καλα θα πανε!!


3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , MariaPol είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγω περνανε ωρες που δεν την νιωθω. 26+6!! λενε οτι εως 8 ωρες μπορει και να κοιμάται, μετα ειναι ανησυχητικό, βεβαια, 23 εβδομαδων δεν την ενιωθα αμα δεν κλωτσουσε ηταν μικρουλα. Τωρα την νιωθω και απλα αν κουνιέται ελαφρα. Όταν κλωτσαει ειναι εως και ενοχλητικό γιατί κλωτσαει ακριβώς στην ουροδοχο κυστη και τρεχω τουαλετα! χαχαχα

Να προσεχετε με το σακχαρο κοριτσια, πολυ συχνο φαινόμενο αλλα ρυθμίζεται. Να μην αγχώνεστε, ολα καλα θα πανε!!

Εγώ παιδιά περιμένω να πάει 23:00 να κάνω την ένεση ινσουλίνης. Φοβάμαι ελαφρώς αλλά δεν έχω πολλές επιλογές. Πρώτη φορά σήμερα 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2021 at 4:56 ΜΜ, Rinio31 είπε:

Εγώ παιδιά περιμένω να πάει 23:00 να κάνω την ένεση ινσουλίνης. Φοβάμαι ελαφρώς αλλά δεν έχω πολλές επιλογές. Πρώτη φορά σήμερα 

Πως πήγε κορίτσι μ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...