Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!

 

Ρεπάκι σήμερα και βαριέμαι απίστευτα!!! Εχω να νιωσω το μικρο κανα 2 μερες αλλα οκ ξερω οτι δεν θα ειναι εύκολο με τον πρόσθιο πλακούντα! Ανυπομονώ να περάσει λίγο ο καιρός να τον νιώσω να ξέρω οτι είναι καλά! Τι αγχος και αυτο! Κατα τ αλλα ενω κανω πιο προσεγμενη διατροφη να και αλλα 2 κιλα! Κανω μετρηση σακχαρου καθε μερα με το οικιακο μηχανημα και ειναι οκ μονο μια μερα το πρωινο ηταν 100 εκει τα χρειαστηκα! τι κακο και αυτο με το μεταβολισμο και τη τουαλετα !!! ελπίζω να φύγουν μετά τα κιλά δε θέλω ουτε στο καθρεφτη να με κοιτάζω! Μπόγος σκέτος!

Εσεις πως τα περνάτε τι κάνετε???

Παρεμπιπτόντως μου έστειλαν απο τη δουλειά το πότε βγαίνω σε άδεια γιατι τους έδωσα το χαρτι με τη ΠΗΤ και με ρωτησαν ποτε θα ππάρω την ετήσια άδεια του 21

Εσεις έχετε εικόνα? Αξιζει να τη παρεις πριν ή μετα? Του ΟΑΕΔ το 6μηνο αν ξεκινήσει πχ Ιούλιο νομίζω είναι μέχρι και Δεκέμβιο  όπου τότε τελειώνει, οπότε πάλι πίσω στη δουλειά τον Ιανουάριο του 22!!!!


Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Valentina85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

 

Ρεπάκι σήμερα και βαριέμαι απίστευτα!!! Εχω να νιωσω το μικρο κανα 2 μερες αλλα οκ ξερω οτι δεν θα ειναι εύκολο με τον πρόσθιο πλακούντα! Ανυπομονώ να περάσει λίγο ο καιρός να τον νιώσω να ξέρω οτι είναι καλά! Τι αγχος και αυτο! Κατα τ αλλα ενω κανω πιο προσεγμενη διατροφη να και αλλα 2 κιλα! Κανω μετρηση σακχαρου καθε μερα με το οικιακο μηχανημα και ειναι οκ μονο μια μερα το πρωινο ηταν 100 εκει τα χρειαστηκα! τι κακο και αυτο με το μεταβολισμο και τη τουαλετα !!! ελπίζω να φύγουν μετά τα κιλά δε θέλω ουτε στο καθρεφτη να με κοιτάζω! Μπόγος σκέτος!

Εσεις πως τα περνάτε τι κάνετε???

Παρεμπιπτόντως μου έστειλαν απο τη δουλειά το πότε βγαίνω σε άδεια γιατι τους έδωσα το χαρτι με τη ΠΗΤ και με ρωτησαν ποτε θα ππάρω την ετήσια άδεια του 21

Εσεις έχετε εικόνα? Αξιζει να τη παρεις πριν ή μετα? Του ΟΑΕΔ το 6μηνο αν ξεκινήσει πχ Ιούλιο νομίζω είναι μέχρι και Δεκέμβιο  όπου τότε τελειώνει, οπότε πάλι πίσω στη δουλειά τον Ιανουάριο του 22!!!!

Καλησπέρα!!! 

Εγώ τη νιώθω πλέον κάθε μέρα από λίγο (έχω οπίσθιο πλακούντα), αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν αγχώνομαι καθόλου . Όσον αφορά στα κιλά η κατάσταση είναι τραγική. Δεν καταλαβαίνω πώς μπαίνουν. Είμαι ήδη +6.

Εγώ είμαι φιλόλογος και κάνω ιδιαίτερα φέτος, οπότε δε γνωρίζω πως λειτουργεί το σύστημα για την άδεια λοχείας. 

 

  • Ευχαριστώ 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Καλησπέρα!!! 

Εγώ τη νιώθω πλέον κάθε μέρα από λίγο (έχω οπίσθιο πλακούντα), αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν αγχώνομαι καθόλου . Όσον αφορά στα κιλά η κατάσταση είναι τραγική. Δεν καταλαβαίνω πώς μπαίνουν. Είμαι ήδη +6.

Εγώ είμαι φιλόλογος και κάνω ιδιαίτερα φέτος, οπότε δε γνωρίζω πως λειτουργεί το σύστημα για την άδεια λοχείας. 

 

6 θα ηταν ενα όνειρο αχχχ ξεκινησα 77 και ειμαι 92 (υψος 171 δεν ειμαι κ ψηλη κανονικη) !!!!!! Χριστέ μου δε θα χωραω απο τη πορτα!!! Καλά πολύ καλά σε βρίσκω!!! 
Χμμμ και εγω δεν γνωριζω για τα ιδιαιτερα θελει να εχεις 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια νομιζω καπως ετσι για την άδεια επι πληρωμή 


Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Valentina85 είπε:

6 θα ηταν ενα όνειρο αχχχ ξεκινησα 77 και ειμαι 92 (υψος 171 δεν ειμαι κ ψηλη κανονικη) !!!!!! Χριστέ μου δε θα χωραω απο τη πορτα!!! Καλά πολύ καλά σε βρίσκω!!! 
Χμμμ και εγω δεν γνωριζω για τα ιδιαιτερα θελει να εχεις 200 ενσημα τα τελευταια 2 χρονια νομιζω καπως ετσι για την άδεια επι πληρωμή 

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι από εδώ και πέρα θέλει μια προσοχή στα κιλά για να μη ξεφύγει το σακχαρο. 

Ναι γνωρίζω για τα 200 ένσημα και τα έχω, οπότε δικαιούμαι το επίδομα. Ακόμα βέβαια δεν έχω κάνει κάποια ενέργεια είναι πολύ νωρίς. 


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι από εδώ και πέρα θέλει μια προσοχή στα κιλά για να μη ξεφύγει το σακχαρο. 

Ναι γνωρίζω για τα 200 ένσημα και τα έχω, οπότε δικαιούμαι το επίδομα. Ακόμα βέβαια δεν έχω κάνει κάποια ενέργεια είναι πολύ νωρίς. 

Μια χαρούλα ναι ναι ειναι νωρίς ισχύει εμένα με άγχωσαν στη δουλειά γιατι αν δεν τους έδινα το χαρτί δε μπορούσαν να κανουν τις διαδικασιες πρόσληψης νέου ατόμου για την αντικατασταση μου και άρχισα να το ψαχνω. Πχ εγω θα μπορέσω να καταθέσω τα χαρτιά στο ΙΚΑ τον Μάρτιο είναι μακρια...!
Αστα εκανα ήδη καμπύλη σακχαρου γιατι ο γιατρος έμεινε κοκαλο οταν είδε ποσα έχω πάρει! σχετικά καλή βγήκε ωστοσο θέλει λεει  προσοχή μετά τον 6ο ειδικά που από τότε επιβαρύνεται ο οργανισμός τα μέγιστα και εκεί ειναι τ σημείο του διαβήτη κύησης. Εχω τρομάξει αλλά παιδιά σπίτι ειμαι απο το Σεπτέμβριο μόνη κρεβάτι καναπέ δε θα τη γλίτωνα.... 

Οριστε ενα παράδειγμα προς αποφυγήν!!! :-P


Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια,

θελει ησυχια για να την καταλαβαινω, κυριως όταν ξαπλωνω το βραδυ την καταλαβαινω να κουνιεται. Πιστευω οταν αρχισουν τα κλωτσιδια θα τα καταλαβαινουμε πιο συχνα!

Εγω δεν εχω παρει κιλα, μονο 2 (20 εβδομαδων σημερα) αλλα οκ δεν ημουν αδυνατη ειχα αποθεματα :-)

Παντως δεν πρεπει να μας αγχωνουν τα κιλα βρε κοριτσια, οσο ειναι καλα τα μωρακια μας και παει καλα η εγγυμοσυνη. :)

Οσο για την δουλεια, κι εγω ιδιωτικη υπαλληλος. Εγω σκέφτομαι την αδεια του 21 να την αφησω για μετα την Λοχειας. Δηλαδή με την σειρα.. Αδεια εγκυμοσυνης, αδεια λοχειας, αδεια δουλειας, εξαμηνο ΟΑΕΔ.

  • Μου αρέσει 2

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!! Γέννησα τον Ιανουάριο και τώρα είμαι πάλι έγκυος και γεννάω αρχές Μαΐου...Από τον οαεδ μου είχαν πει πως αν γεννήσεις το πρώτο εξάμηνο παίρνεις πρωτα την άδεια του οαεδ και αν γεννήσεις το δεύτερο παίρνεις την άδεια που έχεις απ'την δουλεια και μέτα του οαεδ...Εγώ δηλαδή που γεννησα το Γενάρη ειχα τις 64 μέρες του ικα,μετά το εξάμηνο του οαεδ και μετα το υπόλοιπο της αδειας απ'τη δουλεια...Ελπίζω να βοήθησα κάπως 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, MariaPol είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

θελει ησυχια για να την καταλαβαινω, κυριως όταν ξαπλωνω το βραδυ την καταλαβαινω να κουνιεται. Πιστευω οταν αρχισουν τα κλωτσιδια θα τα καταλαβαινουμε πιο συχνα!

Εγω δεν εχω παρει κιλα, μονο 2 (20 εβδομαδων σημερα) αλλα οκ δεν ημουν αδυνατη ειχα αποθεματα :-)

Παντως δεν πρεπει να μας αγχωνουν τα κιλα βρε κοριτσια, οσο ειναι καλα τα μωρακια μας και παει καλα η εγγυμοσυνη. :)

Οσο για την δουλεια, κι εγω ιδιωτικη υπαλληλος. Εγω σκέφτομαι την αδεια του 21 να την αφησω για μετα την Λοχειας. Δηλαδή με την σειρα.. Αδεια εγκυμοσυνης, αδεια λοχειας, αδεια δουλειας, εξαμηνο ΟΑΕΔ.

Νομίζω την καλύτερη επιλογή θα κάνεις να έχεις παρά πάνω άδεια μετά.

Από κιλά εγώ δεν μιλάω έχω πάρει 10 κιλα κ αύριο μπαίνω στη  19η :-P

 

6 ώρες πρίν, First_love είπε:

Καλημερα κορίτσια!!! Γέννησα τον Ιανουάριο και τώρα είμαι πάλι έγκυος και γεννάω αρχές Μαΐου...Από τον οαεδ μου είχαν πει πως αν γεννήσεις το πρώτο εξάμηνο παίρνεις πρωτα την άδεια του οαεδ και αν γεννήσεις το δεύτερο παίρνεις την άδεια που έχεις απ'την δουλεια και μέτα του οαεδ...Εγώ δηλαδή που γεννησα το Γενάρη ειχα τις 64 μέρες του ικα,μετά το εξάμηνο του οαεδ και μετα το υπόλοιπο της αδειας απ'τη δουλεια...Ελπίζω να βοήθησα κάπως 

Καλώς ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου το 2ο!!! 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, First_love said:

Καλημερα κορίτσια!!! Γέννησα τον Ιανουάριο και τώρα είμαι πάλι έγκυος και γεννάω αρχές Μαΐου...Από τον οαεδ μου είχαν πει πως αν γεννήσεις το πρώτο εξάμηνο παίρνεις πρωτα την άδεια του οαεδ και αν γεννήσεις το δεύτερο παίρνεις την άδεια που έχεις απ'την δουλεια και μέτα του οαεδ...Εγώ δηλαδή που γεννησα το Γενάρη ειχα τις 64 μέρες του ικα,μετά το εξάμηνο του οαεδ και μετα το υπόλοιπο της αδειας απ'τη δουλεια...Ελπίζω να βοήθησα κάπως 

Καλως ηρθες στα μαγιατικα μωρακια! Με το καλο το μωρακι σου.

Κοιτα είμαστε Μαΐο αρα η λοχειας μας θα τελειωσει Ιούλιο(7ο μηνα). Δεν νομίζω να μπορείς να παρεις πρωτα του εξαμήνου γιατί το εξαμήνου θα τελειωσει Ιανουαριο. Τουλάχιστον στην εταιρεία οπου δουλεύω η αδεια του χρόνου πρεπει να καταναλωθει εντός ετους. 


3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2020 at 4:06 ΠΜ, Maria92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Είμαι και εγώ μαμά Μαΐου με ΠΗΤ 28/5. Εύχομαι σε όλες μας μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Σήμερα μπήκα στην 17η εγώ και περιμένω κοριτσάκι. Μάλλον ο Μάιος θα είναι ροζ. Εγώ κορίτσια αισθάνομαι κάποιες κινήσεις που δεν τις έχω ξανά νιώσει ,αλλά δεν είμαι 100% σίγουρη ότι είναι το μωρό. Εμείς έχουμε ακόμα έναν υπέρηχο στο ιατρείο  και μετά θα κανονίσουμε τη β επιπέδου που θα γίνει το 21 πια .

Καλώς ήρθες στην ομάδα!!! Ίδια μέρα έχουμε ΠΗΤ!!! Τέλεια!!!  Εγώ β επιπεδπυ μου είπαν 15 Ιανουαρίου. Τώρα θα δείξει, εγώ την Δευτέρα θα ξέρω για ροζ ή μπλε χαχαχα. Νομίζω ότι το ένιωσα, κάτι μεταξύ ανατριχίλας κ γαργάλημα κ γουργούρισμα... χαχαχα από κιλά κορίτσια πως πάτε; Εγώ είχα χάσει 3 το πρώτο διάστημα κ τώρα έχω πάρει το 1 πισω

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elsatin είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα!!! Ίδια μέρα έχουμε ΠΗΤ!!! Τέλεια!!!  Εγώ β επιπεδπυ μου είπαν 15 Ιανουαρίου. Τώρα θα δείξει, εγώ την Δευτέρα θα ξέρω για ροζ ή μπλε χαχαχα

Αλήθεια!!! Είμαστε μαζί! Τι χαρά!! Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα β επιπέδου. Έχω ακόμα έναν υπέρηχο αρχές Γενάρη και τότε θα μου πει η γιατρός μου πότε να κλείσω γιατί θα την κάνω στο Λητώ. 

Άντε να μάθετε και εσείς το φύλο. Πάντως ο Μάιος είναι κυρίως ροζ χαχαχα!! 

  • Μου αρέσει 3

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ εγώ έχω υπέρηχο Δευτέρα κ λογικά θα μ πει σιγουρα για β επιπέδου απλά ξέρω από τώρα 20-23 βδομάδα. Να σου πω ροζ θελω μιας κ είναι το πρώτο μου, αλλά γερά να ναι τα ζουζούνια μας!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elsatin είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα!!! Ίδια μέρα έχουμε ΠΗΤ!!! Τέλεια!!!  Εγώ β επιπεδπυ μου είπαν 15 Ιανουαρίου. Τώρα θα δείξει, εγώ την Δευτέρα θα ξέρω για ροζ ή μπλε χαχαχα. Νομίζω ότι το ένιωσα, κάτι μεταξύ ανατριχίλας κ γαργάλημα κ γουργούρισμα... χαχαχα από κιλά κορίτσια πως πάτε; Εγώ είχα χάσει 3 το πρώτο διάστημα κ τώρα έχω πάρει το 1 πισω

Τώρα είδα τη συνέχεια του post σου!!! Και εγώ θεωρώ ότι τη νιώθω κάθε μέρα πια χωρίς όμως να ξεχωρίζω απαραίτητα αν είναι το νινι ή το έντερο. Έτσι ακριβώς το έχω νιώσει και εγώ . Σα μικρό χτυπηματακι που όμως διαρκεί ελάχιστα ή σα να πεταριζει το μάτι. Από κιλά μια χαρά σε βρίσκω . Εγώ δεν είχα ναυτιες και εμετούς οπότε έχω πάρει ήδη 6 κιλά . Δε ξέρω γιατί έχω πρηστει αρκετά και μάλλον είναι και η κατακρατηση μέσα σε αυτά. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Και εγω τωρα στις 19 εβδομαδες αρχισα να το καταλαβαινω το πετάρισμα απο το μωρο! Βαζω το χερι μου αρκετα στην κοιλιτσα οταν ξεκουράζομαι και ετσι οταν συγκεντρώνονται το καταλαβαινω! Σας το προτείνω! Τις τελευταίες ημέρες μαλιστα το μωρό «επικοινωνεί» προς το μεσημεράκι και μετα παλι το βραδυ αργα! Λενε οταν οταν κινούμαστε αυτο τους κοιμίζει και πως οταν ειμαστε σταθερές και ήρεμες τοτε ξυπνάνε! 
Επισης, ήθελα να ρωτησω εαν καποια απο εσάς εχει μια γραμμή οριζόντια στη κοιλιά, πιο κατω απο τον αφαλό; Δεν εννοω τη μαύρη γραμμή την κάθετη την εγκυμοσύνης. Αυτη που λεω ειναι καπως ροζ-κόκκινη σε εμενα στο κεντρο, οπως ακριβως φορας ενα στενό τζιν και εχεις μια γραμμή μετα για λιγο λόγω αυτου... ακριβως τπ ιδιο.. μονο που δε φοράω ουτε στενά ουτε τιποτα, και απο κιλά εχω παρει 2, αλλα αυτη η γραμμή ειναι εδω και 1 μιση περίπου μήνα και δε λεει να φύγει! Ευχαριστω για οποια συμβουλή προκαταβολικά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

Αρχισαμε και μαζευομαστε τι καλα!!!  Στο ροζ μήνα έμένα βγήκε μπλέ και εκεί ταλιμπάν είμαστε!! Λοιπον εγω ακόμα να νιώσω το μικρούλη καθημερινά και καλά, νομιζω κααααποια φορα νιωθω κατι σαν πιεση κατα τόπους ή σαν ενα νευράκι να έχει σπασμό αλλα δε ξερω πως να το μεταφρασω δεν εχω παντως πεταρισμα φτερουγισμα η κατι που να μοιαζει με αυτα τα χαρακτηριστικα... 

Ανυπομονώ για 7 Ιανουαρίου για τη Β επιπέδου δε περνάνε ο μέρες με τίποτα!!!

Μέχρι που έλεγα να αγοράσω fetal doppler να ακουω το μωρό αλλά λέω συγκεντρώσου εχεις ξεφύγει με το άγχος!!! Παραέγινε το κακό χαχααχαχαχχ

ΠΕριμένω να έρθει ο Μάρσιπος και κανονίζω μαθήματα ανώδυνου τοκετού και θηλασμού για Φεβρουάριο εκεί έφτασα χιχιχιχ
 

8 ώρες πρίν, Iris26 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Και εγω τωρα στις 19 εβδομαδες αρχισα να το καταλαβαινω το πετάρισμα απο το μωρο! Βαζω το χερι μου αρκετα στην κοιλιτσα οταν ξεκουράζομαι και ετσι οταν συγκεντρώνονται το καταλαβαινω! Σας το προτείνω! Τις τελευταίες ημέρες μαλιστα το μωρό «επικοινωνεί» προς το μεσημεράκι και μετα παλι το βραδυ αργα! Λενε οταν οταν κινούμαστε αυτο τους κοιμίζει και πως οταν ειμαστε σταθερές και ήρεμες τοτε ξυπνάνε! 
Επισης, ήθελα να ρωτησω εαν καποια απο εσάς εχει μια γραμμή οριζόντια στη κοιλιά, πιο κατω απο τον αφαλό; Δεν εννοω τη μαύρη γραμμή την κάθετη την εγκυμοσύνης. Αυτη που λεω ειναι καπως ροζ-κόκκινη σε εμενα στο κεντρο, οπως ακριβως φορας ενα στενό τζιν και εχεις μια γραμμή μετα για λιγο λόγω αυτου... ακριβως τπ ιδιο.. μονο που δε φοράω ουτε στενά ουτε τιποτα, και απο κιλά εχω παρει 2, αλλα αυτη η γραμμή ειναι εδω και 1 μιση περίπου μήνα και δε λεει να φύγει! Ευχαριστω για οποια συμβουλή προκαταβολικά! 

Γεια σου @Iris26 καλως ορισες!  Ναι εχω κανει την οριζοντια γραμμη εκτεινεται κατω αλλα και πανω απο τον αφαλο ετσι ακριιβως εναι οπως το λες ειναι απολυτα φυσιολογικη!

On 18/12/2020 at 2:50 ΠΜ, MariaPol είπε:

Καλησπερα κοριτσια,

θελει ησυχια για να την καταλαβαινω, κυριως όταν ξαπλωνω το βραδυ την καταλαβαινω να κουνιεται. Πιστευω οταν αρχισουν τα κλωτσιδια θα τα καταλαβαινουμε πιο συχνα!

Εγω δεν εχω παρει κιλα, μονο 2 (20 εβδομαδων σημερα) αλλα οκ δεν ημουν αδυνατη ειχα αποθεματα :-)

Παντως δεν πρεπει να μας αγχωνουν τα κιλα βρε κοριτσια, οσο ειναι καλα τα μωρακια μας και παει καλα η εγγυμοσυνη. :)

 Οσο για την δουλεια, κι εγω ιδιωτικη υπαλληλος. Εγω σκέφτομαι την αδεια του 21 να την αφησω για μετα την Λοχειας. Δηλαδή με την σειρα.. Αδεια εγκυμοσυνης, αδεια λοχειας, αδεια δουλειας, εξαμηνο ΟΑΕΔ.

Εμενα μου προτειναν πριν αλλα αν δε προλαβουν να βρουν να εκπαιδευσουν ατομο θα κανω και εγω αυτο το σχημα αδειας νομιζω ειναι το καλυτερο!

On 18/12/2020 at 10:30 ΠΜ, First_love είπε:

Καλημερα κορίτσια!!! Γέννησα τον Ιανουάριο και τώρα είμαι πάλι έγκυος και γεννάω αρχές Μαΐου...Από τον οαεδ μου είχαν πει πως αν γεννήσεις το πρώτο εξάμηνο παίρνεις πρωτα την άδεια του οαεδ και αν γεννήσεις το δεύτερο παίρνεις την άδεια που έχεις απ'την δουλεια και μέτα του οαεδ...Εγώ δηλαδή που γεννησα το Γενάρη ειχα τις 64 μέρες του ικα,μετά το εξάμηνο του οαεδ και μετα το υπόλοιπο της αδειας απ'τη δουλεια...Ελπίζω να βοήθησα κάπως 

Γεια σου @First_love με το καλο το νεο σου μωρακιι ευχομαι!! Ναι πολύ καλές οι πληροφοριες :grin: Να σαι καλα

On 18/12/2020 at 6:42 ΜΜ, Rinio31 είπε:

Από κιλά εγώ δεν μιλάω έχω πάρει 10 κιλα κ αύριο μπαίνω στη  19η :-P

 

@Rinio31 Μια χαρουλα εισαι ααασε χαχαχα  ε ενταξει ειναι και η καραντινα τι να κανουμε ολη μερα σπιτι φαι, γλυκα, χριστουγεννα ανθρωποι ειμαστε!!!

10 ώρες πρίν, Maria92 είπε:

Τώρα είδα τη συνέχεια του post σου!!! Και εγώ θεωρώ ότι τη νιώθω κάθε μέρα πια χωρίς όμως να ξεχωρίζω απαραίτητα αν είναι το νινι ή το έντερο. Έτσι ακριβώς το έχω νιώσει και εγώ . Σα μικρό χτυπηματακι που όμως διαρκεί ελάχιστα ή σα να πεταριζει το μάτι. Από κιλά μια χαρά σε βρίσκω . Εγώ δεν είχα ναυτιες και εμετούς οπότε έχω πάρει ήδη 6 κιλά . Δε ξέρω γιατί έχω πρηστει αρκετά και μάλλον είναι και η κατακρατηση μέσα σε αυτά. 

@Maria92 Ειναι πραγματικα και η κατακρατηση! μου ειχε πει ο γιατρος οτι 4-5 κιλα ειναι κατακρατηση δεν ειναι ολα λιπος. Φυσικα ανάλογα και το σωματοτυπο κτλ κτλ

  • Μου αρέσει 2

Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...