Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 minutes ago, Valentina85 said:

Καλησπέρα!!

Τη Πέμπτη 7,1 εχω Β επιπεδου αγχος απειρο!!! Εσεις πως πατε? κανατε ή κλεισατε ραντεβου?? εχει καμια την εμπειρια της να τη μοιραστει??

Καλησπερα!! Ναι εγω εκανα στις 29.. Βλεπει και μετραει ολο τα οργανα του μωρου εκπληκτική εμπειρια.. Σου λενε αν ειναι ολα φυσιολογικά για την εβδομαδα που είσαι.. 

Και φυσικα αν εισαι τυχερη θα δεις σε 3D το μωράκι σου.. 

Εμεις ολα καλα ολα φυσιολογικά.. Εύχομαι και σε ολες εσας το ιδιο!

  • Μου αρέσει 2

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Valentina85 είπε:

Καλησπέρα!!

Τη Πέμπτη 7,1 εχω Β επιπεδου αγχος απειρο!!! Εσεις πως πατε? κανατε ή κλεισατε ραντεβου?? εχει καμια την εμπειρια της να τη μοιραστει??

Καλησπέρα! Έχω κλείσει ραντεβού  για 16/1. Σε καταλαβαίνω όλες άγχος έχουμε,  δεν μας βοηθάει αλλά λογικό.  Δεν ξερω τρόπο να το αποβάλουμε όλο αυτό.  Εμένα με έχω πιάσει κι άλλο άγχος Τώρα γιατί τις τελευταίες 2 μέρες δεν νιώθω να κινείται πέρα από κάνα δυο φορές. :-(

 

Just now, MariaPol είπε:

Καλησπερα!! Ναι εγω εκανα στις 29.. Βλεπει και μετραει ολο τα οργανα του μωρου εκπληκτική εμπειρια.. Σου λενε αν ειναι ολα φυσιολογικά για την εβδομαδα που είσαι.. 

Και φυσικα αν εισαι τυχερη θα δεις σε 3D το μωράκι σου.. 

Εμεις ολα καλα ολα φυσιολογικά.. Εύχομαι και σε ολες εσας το ιδιο!

Το 3D όντως είναι φοβερή εμπειρία.  Μόνο κορνίζα δε τις έκανα. Έχει και ο μαιευτηρας στο ιατρείο του

Πείτε ρε παιδιά,  υπάρχουν μέρες που δεν τα αισθάνεστε τόσο πολύ τα μωρα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ναι δεν τον αισθανομαι καθε μερα βεβαια ακομα ειναι μικρακι αλλα δεν εχω αλλο τροπο να καταλαβω οτι ειναι εκει κ ειναι καλα με ανησυχει παρα πολυ οταν κανω μερα να τον νιωσω!

Αχ δεν ερχεται η Πεμτη!!! Εμενα δεν θα γινει 3 d  γιατι θελει παραπανω λεφτα και προσπαθω να κοψω οτι μπορω δε πειραζει ισως στο doppler μακαρι να ειναι καλα εχω σκασει απο ανυπομονησια!!

Με το καλο @Rinio31 αντε να  μαθουμε νεα να πανε οολα καλα να χαλαρωσουμε λιγο!!! @MariaPol χαιρομαι παρα πολυ για τα αποτελεσματα τελεια!!


Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Valentina85 είπε:

Καλημερα!

Ναι δεν τον αισθανομαι καθε μερα βεβαια ακομα ειναι μικρακι αλλα δεν εχω αλλο τροπο να καταλαβω οτι ειναι εκει κ ειναι καλα με ανησυχει παρα πολυ οταν κανω μερα να τον νιωσω!

Αχ δεν ερχεται η Πεμτη!!! Εμενα δεν θα γινει 3 d  γιατι θελει παραπανω λεφτα και προσπαθω να κοψω οτι μπορω δε πειραζει ισως στο doppler μακαρι να ειναι καλα εχω σκασει απο ανυπομονησια!!

Με το καλο @Rinio31 αντε να  μαθουμε νεα να πανε οολα καλα να χαλαρωσουμε λιγο!!! @MariaPol χαιρομαι παρα πολυ για τα αποτελεσματα τελεια!!

Όλα καλά θα είναι την Πέμπτη θα δεις! Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας. Δεν πειράζει 3d η όχι, αρκεί που τα βλέπουμε. Έχω καταλάβει ότι όταν περνάω ώρες πολλές ξάπλα και ύπνου δεν την καταλαβαίνω. 2 μέρες τώρα που όλο κινούμαι,  τη νιώθω συνέχεια. Ειδικά αμα πιω καφέ η φάω γλυκά (που κακώς τρώω) αλλά οκ. :-D

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά, χαθήκατε ρε παιδιά.  Να θέσω Εγώ ένα ερώτημα Τώρα που σκέφτομαι μέρες,  πως θα πάρουμε πράγματα με κλειστά μαγαζιά,  βασικά,  με τι κριτήρια θα διαλέξω καρότσι πχ . Βλέπω όσα βλέπω διαβάζω κριτικές οκ αλλά στο βάθος δεν ξέρω τίποτα.  Επίσης δεν ξέρω καν τι ειναι κάποια είδη που διαβάζω ότι θα χρειαστώ.  Το έχετε άγχος αυτό;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! περιμενουμε νεα απο την β επιπεδου σας! Πλεον 22+5 και την καταλαβαινω οποτε ειναι ξυπνια, είτε απλα κανει σβούρες το νιωθω και ειδικα οταν αρχιζει τα κλωτσιδια. Επιτελους ηρθε ο καιρος, γιατι οπως κι εσεις οταν περνουσαν μια δυο μερες χωρις να την νιωσω αγχωνομουν.

@Rinio31 κι εγω συμπασχω. Αν και καροτσι πηρα γιατι ηξερα πιο θελω και βγηκε σε προσφορα στο black friday, κατα τα αλλα τιποτα και οπως λες θελω κι εγω να τα δω απο κοντά. Να δουμε πότε και αν θα ανοίξουν δεν θελω να βαρύνω πολυ και να τρεχω για να τα αγοράσω. επίσης ρουχαλακια ολα ειναι χειμωνιατικα τωρα και απο φιλες που γεννησα Μάιο Ιούνιο θελουμε πολλα κοντοματικα και αμανικα! οποτε το βλεπω να περιμενονουμε να βγάλουν ανοιξιάτικα!

Επισης χαζο αλλα δεν ξερω τι να κανω με θηλαστρο, να παρω πριν γεννησω η μετα; Να ενοικιασω νοσοκομειακο η να αγορασω οικιακο. Ολο χαζα αγχοι το ξερω, αλλα ρε κοριτσια περναει τοσο γρηγορα ο καιρος! 

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, MariaPol είπε:

καλησπέρα κορίτσια! περιμενουμε νεα απο την β επιπεδου σας! Πλεον 22+5 και την καταλαβαινω οποτε ειναι ξυπνια, είτε απλα κανει σβούρες το νιωθω και ειδικα οταν αρχιζει τα κλωτσιδια. Επιτελους ηρθε ο καιρος, γιατι οπως κι εσεις οταν περνουσαν μια δυο μερες χωρις να την νιωσω αγχωνομουν.

@Rinio31 κι εγω συμπασχω. Αν και καροτσι πηρα γιατι ηξερα πιο θελω και βγηκε σε προσφορα στο black friday, κατα τα αλλα τιποτα και οπως λες θελω κι εγω να τα δω απο κοντά. Να δουμε πότε και αν θα ανοίξουν δεν θελω να βαρύνω πολυ και να τρεχω για να τα αγοράσω. επίσης ρουχαλακια ολα ειναι χειμωνιατικα τωρα και απο φιλες που γεννησα Μάιο Ιούνιο θελουμε πολλα κοντοματικα και αμανικα! οποτε το βλεπω να περιμενονουμε να βγάλουν ανοιξιάτικα!

Επισης χαζο αλλα δεν ξερω τι να κανω με θηλαστρο, να παρω πριν γεννησω η μετα; Να ενοικιασω νοσοκομειακο η να αγορασω οικιακο. Ολο χαζα αγχοι το ξερω, αλλα ρε κοριτσια περναει τοσο γρηγορα ο καιρος! 

Καλησπέρα!!! Όχι δεν είναι χαζό άγχος το θήλαστρο Ίσως να είναι όντως το σοβαρότερο άγχος αστεία αστεία.  Δεν ξερω , κι εγώ το έχω σκεφτεί.  Βέβαια, περισσότερο είμαι στο να μην το πάρω πριν. Μου έχουν πει κοπέλες που έχουν ήδη γεννήσει ότι αν το παιδί δεν το παλέψει να κατέβει γάλα δεν θα λειτουργήσει το θήλαστρο. Επίσης Ίσως δεν το χρειαστείς εξ αρχής,  Ίσως ποτέ , δεν ξέρεις.  Το νοσοκομειακό μπορεί δηλαδή αν το χρειαστείς να στο νοικιάζουν επιτόπου.  Δεν έχω ιδέα βέβαια σκέψεις σου λέω. 

Just now, Rinio31 είπε:

Καλησπέρα!!! Όχι δεν είναι χαζό άγχος το θήλαστρο Ίσως να είναι όντως το σοβαρότερο άγχος αστεία αστεία.  Δεν ξερω , κι εγώ το έχω σκεφτεί.  Βέβαια, περισσότερο είμαι στο να μην το πάρω πριν. Μου έχουν πει κοπέλες που έχουν ήδη γεννήσει ότι αν το παιδί δεν το παλέψει να κατέβει γάλα δεν θα λειτουργήσει το θήλαστρο. Επίσης Ίσως δεν το χρειαστείς εξ αρχής,  Ίσως ποτέ , δεν ξέρεις.  Το νοσοκομειακό μπορεί δηλαδή αν το χρειαστείς να στο νοικιάζουν επιτόπου.  Δεν έχω ιδέα βέβαια σκέψεις σου λέω. 

Εν τω μεταξύ, όταν έρθει η ωρα για τα ψώνια θα έχουμε την έγνοια αν τα πήραμε όλα κ αν κάτι χρειάζεται και δεν έχουμε,  και πως θα το πάρουμε ξαφνικά χωρίς μαγαζιά. Ας είναι όλα καλά, ο καιρος όντως περνάει όπως και να περνάει  :-D Στα τέλη του Φεβρουάριου αν δεν έχει ανοίξει τίποτα κ δεν έχουμε εξέλιξη θα τα παραγγείλω όλα ένα ένα και τέλος. Ια θελεο χρόνο μέχρι να τα πλένουμε κλπ να τα ετοιμάσουμε.  Μονόλογο κάνω χαχα , αυτά ρε παιδιά .

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!! Πως πήγαν οι β; Εγώ έκλεισα για τις 20 του μήνα! Κ ανυπομονώ. Χτες κ σήμερα λιγο μου νομίζω ότι ένιωσα πιο στυλ κλωτσιά από το φτερούγισμα, κ είμαι σε φάση αλήθεια τώρα συμβαίνει αυτό ;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elsatin είπε:

Καλημερα κορίτσια!! Πως πήγαν οι β; Εγώ έκλεισα για τις 20 του μήνα! Κ ανυπομονώ. Χτες κ σήμερα λιγο μου νομίζω ότι ένιωσα πιο στυλ κλωτσιά από το φτερούγισμα, κ είμαι σε φάση αλήθεια τώρα συμβαίνει αυτό ;;;

Καλησπέρα!!! Όσο περνάει ο καιρος είναι όντως πιο έντονα τα χτυπήματα και πιο ψηλά.  Μαγικό!! Σε νιώθω! Κι εγώ ανυπομονώ για τη Β θα την κάνω στις 16 το Σάββατο.  Έχω άγχος να είμαι ειλικρινής,  γιατί στον τελευταίο υπέρηχο μου είπε ο γιατρός ότι είναι "τσιμπημενο" το αμνιακό που σημαίνει ότι τρώω πολύ. Περιμένω να δω. Αν συμβαίνει λόγω σακχάρου.  Βέβαια βρίσκομαι στην πεινα 3 μερες. Ελπίζω πως θα είναι καλά ολα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinio31 είπε:

Καλησπέρα!!! Όσο περνάει ο καιρος είναι όντως πιο έντονα τα χτυπήματα και πιο ψηλά.  Μαγικό!! Σε νιώθω! Κι εγώ ανυπομονώ για τη Β θα την κάνω στις 16 το Σάββατο.  Έχω άγχος να είμαι ειλικρινής,  γιατί στον τελευταίο υπέρηχο μου είπε ο γιατρός ότι είναι "τσιμπημενο" το αμνιακό που σημαίνει ότι τρώω πολύ. Περιμένω να δω. Αν συμβαίνει λόγω σακχάρου.  Βέβαια βρίσκομαι στην πεινα 3 μερες. Ελπίζω πως θα είναι καλά ολα

Ε καλά κ το να μην τρως δεν είναι κ το καλύτερο. Εγώ να σου πω τα κιλά τα φοβάμαι γτ είχα κιλά ξεκινώντας συν οι ορμόνες τις εξωσωματικής συν τώρα το μωρό. Τι εννοεί τσιμπάνε αμνιακό; Δλδ τι σχέση έχει με το φαγητο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elsatin είπε:

Ε καλά κ το να μην τρως δεν είναι κ το καλύτερο. Εγώ να σου πω τα κιλά τα φοβάμαι γτ είχα κιλά ξεκινώντας συν οι ορμόνες τις εξωσωματικής συν τώρα το μωρό. Τι εννοεί τσιμπάνε αμνιακό; Δλδ τι σχέση έχει με το φαγητο;

Τρώω απλά τρώω κάθε 3 ώρες όπως στη διατροφή.  Τρώω πολύ υγιεινά.  Έτρωγα πολύ σαβούρα κ πάρα πολύ σοκολάτα.  Κάθε κάθε μέρα.  Όταν η γλυκόζη αν τα λέω σωστά δεν πέφτει το παιδί κάνει πολλά τσισα. Κ έτσι ανεβαίνει λιγάκι το αμνιακό.  Στα φυσιολογικά πλαίσια μεν. Αύριο που θα πάω να μου γράψει τις εξετάσεις του μήνα θα δω. Θα μιλήσω κ μαζί του. Έχω 2 γιατρούς.  Έναν ιδιώτη έναν δημόσιο.  Αυτό για το υγρό μου το είπε ο δημόσιος.  Ο οποίος δεν σου εξηγεί και τίποτα. Θα μου πεις τι πηγαίνεις,  τον είχα Από παλιά δεν ξέρω. Ο άλλος ακόμα μου φαινεται άγνωστος αλλα πολύ καλός γιατρός. Σε αυτόν θα πάω αύριο.  

Just now, Elsatin είπε:

Ε καλά κ το να μην τρως δεν είναι κ το καλύτερο. Εγώ να σου πω τα κιλά τα φοβάμαι γτ είχα κιλά ξεκινώντας συν οι ορμόνες τις εξωσωματικής συν τώρα το μωρό. Τι εννοεί τσιμπάνε αμνιακό; Δλδ τι σχέση έχει με το φαγητο;

*κι εγώ είχα κιλά.  Ξεκίνησα 80 και είμαι 90. Και κοιλιοδουλη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2021 at 1:10 ΠΜ, MariaPol είπε:

καλησπέρα κορίτσια! περιμενουμε νεα απο την β επιπεδου σας! Πλεον 22+5 και την καταλαβαινω οποτε ειναι ξυπνια, είτε απλα κανει σβούρες το νιωθω και ειδικα οταν αρχιζει τα κλωτσιδια. Επιτελους ηρθε ο καιρος, γιατι οπως κι εσεις οταν περνουσαν μια δυο μερες χωρις να την νιωσω αγχωνομουν.

@Rinio31 κι εγω συμπασχω. Αν και καροτσι πηρα γιατι ηξερα πιο θελω και βγηκε σε προσφορα στο black friday, κατα τα αλλα τιποτα και οπως λες θελω κι εγω να τα δω απο κοντά. Να δουμε πότε και αν θα ανοίξουν δεν θελω να βαρύνω πολυ και να τρεχω για να τα αγοράσω. επίσης ρουχαλακια ολα ειναι χειμωνιατικα τωρα και απο φιλες που γεννησα Μάιο Ιούνιο θελουμε πολλα κοντοματικα και αμανικα! οποτε το βλεπω να περιμενονουμε να βγάλουν ανοιξιάτικα!

Επισης χαζο αλλα δεν ξερω τι να κανω με θηλαστρο, να παρω πριν γεννησω η μετα; Να ενοικιασω νοσοκομειακο η να αγορασω οικιακο. Ολο χαζα αγχοι το ξερω, αλλα ρε κοριτσια περναει τοσο γρηγορα ο καιρος! 

Γεια σου κορίτσι μου , είμαι από τις μανούλες Ιουνίου αλλά πολλές φορές σας διαβάζω κ εσάς!!  Το συζητησαμε κ εμείς με τις κοπέλες το θέμα των αγορών! Επειδή τώρα θα ξεκινήσουν οι χειμερινες εκπτώσεις και το σκεφτόμουν κ εγώ για το καρότσι ήθελα να σε ρωτήσω σε ποιο κατέληξες εσύ;;  

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2021 at 11:16 ΠΜ, Rinio31 είπε:

Τρώω απλά τρώω κάθε 3 ώρες όπως στη διατροφή.  Τρώω πολύ υγιεινά.  Έτρωγα πολύ σαβούρα κ πάρα πολύ σοκολάτα.  Κάθε κάθε μέρα.  Όταν η γλυκόζη αν τα λέω σωστά δεν πέφτει το παιδί κάνει πολλά τσισα. Κ έτσι ανεβαίνει λιγάκι το αμνιακό.  Στα φυσιολογικά πλαίσια μεν. Αύριο που θα πάω να μου γράψει τις εξετάσεις του μήνα θα δω. Θα μιλήσω κ μαζί του. Έχω 2 γιατρούς.  Έναν ιδιώτη έναν δημόσιο.  Αυτό για το υγρό μου το είπε ο δημόσιος.  Ο οποίος δεν σου εξηγεί και τίποτα. Θα μου πεις τι πηγαίνεις,  τον είχα Από παλιά δεν ξέρω. Ο άλλος ακόμα μου φαινεται άγνωστος αλλα πολύ καλός γιατρός. Σε αυτόν θα πάω αύριο.  

*κι εγώ είχα κιλά.  Ξεκίνησα 80 και είμαι 90. Και κοιλιοδουλη

Σου είπε μέχρι ποσά κιλά πρέπει να πάρεις; Αυτό φοβάμαι κ εγώ ξεκίνησα 86 λόγω ορμονών έπεσα τους πρώτους μήνες στα 83 κ τώρα είμαι 85

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...