Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

20 hours ago, Rinio31 said:

Καλησπέρα!! Θα γεννήσω Καλαμάτα εγω. Κι εδώ παίζει η υγρασία.  Βέβαια βελουτέ δεν πήρα όντως γτ έχω τα λεπτά κ έχω και εσωτερικά με μανίκι αν πια κρυώνει.  Μετά είναι κ το ζακετακι όπως λες. Πήρα και κάλτσες κ κάποια σετ είχαν και γαντακια αν και τα βρίσκω άχρηστα. 

Κοίτα 0 Δεν πήρα. Βασικά πήρα κ τα άλλαξα κ πήρα 1-2 Αλλά είναι όντως ανάλογα την εταιρία. Θα οργανωθείς καλύτερα αφού θα είσαι πιο μακρυά αλλά όπως είπε κ η Μαρία πάνω έχουν τα μαγαζάκια μέσα.  Που θα τα πάρεις όλα μαζί από το άγχος σε καταλαβαίνω.  Ας περισσέψουν δεν πειραζει. Έχει και φαρμακεία ρε Δε  πιστεύω να ξεχάσουμε πια κάτι βασικό εντάξει. Όλα καλα θα πανε παιδιά!!!! Θα ανταλλάξουμε και λίστες πιο μετά και θα δούμε ,θα τα βολέψουμε. Τα ρουχαλάκια,  σκέφτομαι,  μιας χρήσης θήκη,  η υφασμάτινη.  Κ μετά βαλίτσα. Καλά εγώ κάνω 2πλες δουλειές έχω και σκύλο γι'αυτό 

Κι εμεις σκυλο εδω μαλλιαρο κιολας! Εχω μιας χρήσης θηκες κι εγω καπως ετσι θα τα βαλω στην βαλιτσα! Βελουτέ ούτε εγω πηρα μονο λεπτά.

21 hours ago, Μαρία1430 said:

Σε καταλαβαίνω γτ κι εγώ είμαι σε νησί και πάω Αθήνα για γέννα. Ομως απλά πράγματα βρίσκεις και στα μαγαζιά του μαιευτηριου. Επειδή αγχωνομουν την πρώτη φορά είδα εν τέλει τι γίνεται. Συζήτησε το και με τη μαία του γιατρού σου αν έχει για να προετοιμαστεις κατάλληλα. Όσον αφορά το ύψος, ο γιος μου που γεννήθηκε 55εκ το 0 το φόρεσε λίγες μέρες. Επίσης από εταιρεία σε εταιρεία τα ίδια νούμερα έχουν άλλη εφαρμογή 

Ναι θα την ρωτησω δικιο εχεις! και στην κλινική θα παρω τις επομενες μερες. Σε ευχαριστώ πολυ!

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, MariaPol είπε:

Κι εμεις σκυλο εδω μαλλιαρο κιολας! Εχω μιας χρήσης θηκες κι εγω καπως ετσι θα τα βαλω στην βαλιτσα! Βελουτέ ούτε εγω πηρα μονο λεπτά.

Ναι θα την ρωτησω δικιο εχεις! και στην κλινική θα παρω τις επομενες μερες. Σε ευχαριστώ πολυ!

Μαλλιαρο σκυλί κι εσείς;; άρα με νιώθεις χαχα. Πλεκουμε πουλόβερ.  Θα κουρευτει βέβαια τον Απρίλη. Σου μαδαει; εμένα μαδαει μόνιμα από το 2015 ή γλυκούλα μου. Είναι τύπου σπιτζ.  Πολυυυ μαλλι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Rinio31 said:

Μαλλιαρο σκυλί κι εσείς;; άρα με νιώθεις χαχα. Πλεκουμε πουλόβερ.  Θα κουρευτει βέβαια τον Απρίλη. Σου μαδαει; εμένα μαδαει μόνιμα από το 2015 ή γλυκούλα μου. Είναι τύπου σπιτζ.  Πολυυυ μαλλι 

Εμεις μαλτεζακι 10 χρονων πλεον. Δεν μαδαει πολυ αλλα οκ οσο ναναι αφηνει τριχα. Κι εμεις Απρίλιο θα την κουρεψουμε! Έχεις αγχος πως θα τα πανε;

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaPol είπε:

Εμεις μαλτεζακι 10 χρονων πλεον. Δεν μαδαει πολυ αλλα οκ οσο ναναι αφηνει τριχα. Κι εμεις Απρίλιο θα την κουρεψουμε! Έχεις αγχος πως θα τα πανε;

Το άγχος μου,  είναι περισσότερο με την τρίχα κυρίως όταν θα μπουσουλαει. Και μην τυχόν εμφανίσει καμία αλλεργία το μωρό από τον σκύλο στην αρχή, γιατί εκεί θα δυσκολευτουμε 3 φορές περισσότερο. Αυτό φοβάμαι τπτ άλλο. Είναι ένα ιδιαίτερο σκυλί αλλά αρκετά καλά εκπαιδευμένη όποτε,  την ελέγχω. Δεν θα ξεκολλάει από το μωρό Αυτό πιστεύω. *εν τω μεταξύ,  σίγουρα και εσένα θα σου λένε μλκιες που το έχεις μέσα στο σπίτι.  Έχω ακούσει κι εγώ ένα κάρο μπούρδες. Όλοι προτείνουν να φύγει λέει στην αρχη , μονο που δεν τους έβριζα αλλά οκ. Ο καθένας το μακρύ του κ το κοντό του λες κ τους πέφτει λόγος.  Για όλα υπάρχει λύση βασικά,  ένας καλός κτηνίατρος κι ένας καλός παιδίατρος και τέλος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2021 at 3:51 ΠΜ, Rinio31 είπε:

Στα πλευρά όντως όσο ανεβαίνει η μήτρα αλλάζεις στα πλάγια. Να μην ξεχνάμε τα ενυδατικα έλαια η κρεμες μήπως γλιτώσουμε τυχόν ραγάδες πιο μετα. Τωρα τις κινήσεις λογικά θα τις βλέπουμε όλες εκεί κοντά στον αφαλό.  Σήμερα πρόφτασα και το εβγαλα βίντεο. Παιδιά μόλις βγει ο Φλεβάρης θα λέμε ότι είμαστε πολύ κοντά!!!!! Αυτό σκεφτόμουν σήμερα. Εν τω μεταξύ με τη δίαιτα του διαβήτη,  έχω πέσει στα 88 κιλά από 90 :-D

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΙΜΑΙ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΗΤ ΕΩΣ 25 ΜΑΙΟΥ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΑΠΟ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ ΣΑΧΑΡΟ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ; ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, papaki85 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΙΜΑΙ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΠΗΤ ΕΩΣ 25 ΜΑΙΟΥ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΑΠΟ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ ΣΑΧΑΡΟ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ; ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Καλησπέρα!! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου, με το καλό και το νέο μέλος. Κουράγιο σου εύχομαι για το θέμα κρεβάτι κορίτσι μου. Περνάς δύσκολα. Αρχικά με παρακολουθεί ενδοκρινολογος. Εκείνη μου έδωσε και τη δίαιτα,  η οποία στην ουσία είναι συνδυασμοί τροφών και ποσότητες που επιτρέπονται ώστε να μένει χαμηλά το σάκχαρο σου όλο το 24ωρο. Βέβαια δεν λειτούργησε 100% κι έτσι κάνω και ινσουλίνη τώρα. Με όλο αυτό είμαι κομπλέ! Το να τηρείς το γεύμα άνα 3 ώρες είναι θαυματουργό. Εγώ θα προτείνω να  τηλεφωνήσεις αν δεν μπορείς να πας σε έναν ενδοκρινολογο ώστε να σου δώσει σωστά μια κατευθυντήρια,  να του πεις και τις τιμές σου. *Μπορείς από τώρα να τις σημειώνεις για 1 εβδομάδα κ να του τα πεις. Μετράς νηστικη το πρωί, μετά, 1 ώρα Μετά το πρωινό, 1 ώρα Μετά το μεσημεριανό, 1 ώρα Μετά το βραδινό.   

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2021 at 9:53 PM, Rinio31 said:

Το άγχος μου,  είναι περισσότερο με την τρίχα κυρίως όταν θα μπουσουλαει. Και μην τυχόν εμφανίσει καμία αλλεργία το μωρό από τον σκύλο στην αρχή, γιατί εκεί θα δυσκολευτουμε 3 φορές περισσότερο. Αυτό φοβάμαι τπτ άλλο. Είναι ένα ιδιαίτερο σκυλί αλλά αρκετά καλά εκπαιδευμένη όποτε,  την ελέγχω. Δεν θα ξεκολλάει από το μωρό Αυτό πιστεύω. *εν τω μεταξύ,  σίγουρα και εσένα θα σου λένε μλκιες που το έχεις μέσα στο σπίτι.  Έχω ακούσει κι εγώ ένα κάρο μπούρδες. Όλοι προτείνουν να φύγει λέει στην αρχη , μονο που δεν τους έβριζα αλλά οκ. Ο καθένας το μακρύ του κ το κοντό του λες κ τους πέφτει λόγος.  Για όλα υπάρχει λύση βασικά,  ένας καλός κτηνίατρος κι ένας καλός παιδίατρος και τέλος.

Ξερω εχω ακούσει κι εγω διαφορα. Αμα το διωξεις απο το σπιτι στις αρχες η το απομακρύνεις θα αρχισει να ζηλευει,και λογικο μετα να γίνει επιθετικό. Νομιζω ειναι οτι χειροτερο μπορεις να κανεις, αλλα δεν το καταλαβαινουν φυσικα. Εγω τους λεω παιδι μου ειναι και αυτο 10 χρονια ειναι κοντα μου! Οι παιδιατροι ισα ισα λενε οτι ειναι οτι καλυτερο να μεγαλώνει με ζωακια ενα παιδι.

Οσο για την τριχα, εγω εχω σωθει αρκετα με σκουπα ρομποτ. Ανα μερα βαζω, ε οταν ερθει το μωρο θα βαζω καθε μερα και θα ειναι ενταξει. Επισης για ρουχα και στρωσιδια καναπε και σεντονια (ναι πολλες φορες κοιμαται μαζι μας) εχω δει τεραστια διαφορα απο τοτε που πηρα στεγνωτηριο, μαζι πολυ τριχα το φίλτρο.

Το μόνο ππυ με τρομαζει ειναι αυτο με την αλλεργία που ειπες! Εκει δεν μπορεις να κανεις και πολλα.


3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς την έχουμε κοντά μας 5 χρόνια κ κάτι, είναι όντως παιδί μας. Δεν θα την έδιωχνα. Έχω κόψει να την αφήνω στο κρεβάτι γτ μαδαει παρα πολυ κουράστηκα με τους αποχνουδωτες. Το ρομπότ δεν το είχα σε εκτίμηση αλλά άμα περνάει από καρέκλες κλπ κ κάνει δουλειά θα το κοιτάξω. Προς το παρόν όταν δεν έχω χαλιά περνάω το σουιφερ το στεγνό κ μετά το υγρό. Με χαλια, ηλεκτρική κ μετά σουιφερ στα πλακάκια. Ενταξει θα κουραστουμε έχουν ευθύνη τα ζώα αλλά τα επιλέξαμε. Άμα δεν έχει ο άλλος δεν καταλαβαίνει. Σε περίπτωση αλλεργίας έχω ακούσει ότι το κρατάς κουρεμενο και στρώνουν τα πράγματα γτ λέει συνήθως η αλλεργία είναι στη σκόνη της γούνας. Ας ελπίσουμε όλα καλά..  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Διαγνώστηκα και εγω με διαβητη κυησης αναμενομενο με τοσα κιλα!! Θα παω να μου δωσει οδηγιες ο γιατρος και λογικα θα με στειλει σε ενδοκρινολογο και εμενα! 

 

Εσεις πως ειστε κοριτσια!! Ξεκινησατε αγορες???


Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Valentina85 είπε:

Καλημέρα!!!!

Διαγνώστηκα και εγω με διαβητη κυησης αναμενομενο με τοσα κιλα!! Θα παω να μου δωσει οδηγιες ο γιατρος και λογικα θα με στειλει σε ενδοκρινολογο και εμενα! 

 

Εσεις πως ειστε κοριτσια!! Ξεκινησατε αγορες???

Γεια σου Βαλεντινα! Θα το ρυθμίσεις κι εσύ,  μην αγχωθείς δεν θα βοηθήσει.  Μου πήρε ένα μήνα αλλά το κατάλαβα. Έχει επηρεαστεί σε κάτι το μωρό ή η καμπύλη ήταν απλως κακή ;

Από ψώνια αρκετά,  είδη προικας, καρότσι κλπ. Κάποια ρούχα.  Είχε τις εκπτώσεις κ βόλεψε κάπως. Τώρα περιμένω την ενδοεπικοινωνία.

Πώς τα πας εσύ,  πως είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα! 

Είμαι κι εγώ μανούλα Μαΐου, τώρα είδα ότι υπάρχει ομαδουλα για Μάιο. Μέχρι τώρα διάβαζα τις μανούλες Απριλίου. Κι εγώ τώρα είμαι σε αναζήτηση του τι πρέπει να αγοράσουμε να έχουμε, θα γεννήσω και σε δημόσιο νοσοκομείο οπότε δε θα έχει καμιά παροχή σε σχέση με αυτα που έχω ακούσει για κλινικές. Γένναει καμιά άλλη σε δημόσιο; 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Biancospino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Είμαι κι εγώ μανούλα Μαΐου, τώρα είδα ότι υπάρχει ομαδουλα για Μάιο. Μέχρι τώρα διάβαζα τις μανούλες Απριλίου. Κι εγώ τώρα είμαι σε αναζήτηση του τι πρέπει να αγοράσουμε να έχουμε, θα γεννήσω και σε δημόσιο νοσοκομείο οπότε δε θα έχει καμιά παροχή σε σχέση με αυτα που έχω ακούσει για κλινικές. Γένναει καμιά άλλη σε δημόσιο; 

Καλησπέρα!! Καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου κι εσένα! Εγώ είχα ξεκινήσει για δημόσιο αλλά άλλαξα γιατρό και είναι σε ιδιωτικό αυτός όποτε θα πάω στην κλινική. Βέβαια τον άλλο μήνα θα μάθω κι εγώ τις παροχές ακόμα δεν έχω κοιτάξει. Εγω το Σάββατο μπαίνω στην 28η. Όλοι στην έρευνα είμαστε με τις αγορές :-D

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Α κοντά είμαστε, κι εγώ διανύω την 27η! Μέχρι στιγμής έχω αγοράσει το καρότσι και καμιά δεκαριά φορμάκια για νεογέννητα, δεν ξέρω πόσα πρέπει να πάρουμε και πόσο συχνά θα χρειάζεται να το αλλάζουμε αλλά μου φαίνονται πολύ μικροσκοπικά και δεν ξέρω για πόσο διάστημα θα χωράνε το μικρούλι και πόσα τεμάχια θεωρούνται ικανοποιητικά για κάθε μέγεθος. Και ούτε και ξέρω αν πρέπει να είναι μακρυμανικα ή όχι για εκείνη την εποχή...  Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω, θα πάρετε κούνια κατευθείαν; θα έχετε λίκνο; πως το σκέφτεστε; εγώ έλεγα να βρω μια κούνια που να βγαίνει το πλαϊνο κάγκελο εντελώς και να την τοποθετήσω ακριβώς δίπλα μου στο κρεβάτι γιατί το λίκνο το θεωρώ λίγο περιττό έπιπλο, δεν ξέρω είμαι σε δίλημμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Biancospino είπε:

Α κοντά είμαστε, κι εγώ διανύω την 27η! Μέχρι στιγμής έχω αγοράσει το καρότσι και καμιά δεκαριά φορμάκια για νεογέννητα, δεν ξέρω πόσα πρέπει να πάρουμε και πόσο συχνά θα χρειάζεται να το αλλάζουμε αλλά μου φαίνονται πολύ μικροσκοπικά και δεν ξέρω για πόσο διάστημα θα χωράνε το μικρούλι και πόσα τεμάχια θεωρούνται ικανοποιητικά για κάθε μέγεθος. Και ούτε και ξέρω αν πρέπει να είναι μακρυμανικα ή όχι για εκείνη την εποχή...  Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω, θα πάρετε κούνια κατευθείαν; θα έχετε λίκνο; πως το σκέφτεστε; εγώ έλεγα να βρω μια κούνια που να βγαίνει το πλαϊνο κάγκελο εντελώς και να την τοποθετήσω ακριβώς δίπλα μου στο κρεβάτι γιατί το λίκνο το θεωρώ λίγο περιττό έπιπλο, δεν ξέρω είμαι σε δίλημμα...

Στο θεμα κούνια Ναι έχεις δίκιο θα συμφωνήσω με την κούνια που κατεβαίνει το κάγκελο. Θα έβαζα το λικνο της φίλης μου αλλά λέω τελικά να πάρω την κούνια απευθείας. Με την πάντα μέσα κ ίσως και φωλίτσα κλείνεις κ τον χώρο που τους αρέσει λένε να είναι στενά. Τώρα τα ρούχα,  έχουμε συζητήσει πολλές φορές χαχα τα ίδια κ τα ίδια γτ κανεις δεν είναι σίγουρος όντως. Είναι κ η εποχή περίεργη,  θα μας κάνει ζέστη;;; θα είναι ακόμα απριλης;;; θα χει κρύο;; Είναι μπέρδεμα δεν ξέρω. Θέλουμε απ όλα. Εγώ το μόνο που δεν πήρα είναι τα παχιά τα υφάσματα στα φορμακια. Έχω τα λεπτά αλλά μακρυμανικα κ με ποδαράκι. Και 5 κουβερτες για όλες τις εποχές Έχω πάρει χαχα. Νομίζω άμα έχεις 10 εσωτερικά κ 7 εξωτερικά ρούχα,  είσαι κομπλέ. Για αρχή πάντα. Εγώ πήρα 7 εσωτερικά με κοντό μανίκι και 4 με μακρυ μανίκι. Τώρα ρούχα για ντύσιμο Έχω 2 σετ και 2 ολόσωμα μέχρι εδώ. Ολα τα πήρα σε μέγεθος 1-2 & 1-3 ανάλογα την εταιρία. Τα 0 είναι για 50cm και είπα να μην τα πάρω καθόλου. Τα άλλαξα τα 0 που είχα πάρει. Και κάλτσες πήρα. Άσπρες και ροζ. Σκουφάκι γαντάκια , με ένα σετ βασικά ήταν αυτά. Σεντόνια,  καρότσι 3 in 1 και ενδοεπικοινωνία. Κι έκανα κ τη λίστα με τα αναλώσιμα κ τις υπόλοιπες συσκευές γτ δεν έχω τπτ.

Πάντως όσο έχει ακόμα μέρες ο Φλεβάρης,  συμφέρει να πάρουμε κ αποστειρωτη κλπ. Με τις εκπτώσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Σημερα πηγα και την ειδα την μπουμπού! 28 και 6 σημερα! 1300 γρ! επισης αρχισε να γυριζει! Ηταν με την σπονδυλική στηλη προς τα κατω και τα χερια-ποδια πανω. Την πιασαμε στα πρασα λεει η γιατρος. Λογικα τις επομενες μερες θα παρει θεση με το κεφαλακι προς τα κάτω. Με αγχωσε και με χαροποίησε ταυτοχρονα αυτο, διοτι σημαινει οτι πλησιαζει ο καιρος!!!

@Rinio31 Αχ ρε συ σκουφακι θελει να παρω κι εγω, αχρείαστο να ειναι. Σε περίπτωση που μας κανει κρυα.

Εγω πηρα και λικνο και κουνια, πολλοι μου ειπαν για τσαμπα εξοδα. Αλλα σιγουρα έχουμε σκοπο να κανουμε και αλλο παιδακι και εχω και γνωστους και φιλους να το χαρισω αμα το χρειάζονται οποτε αποφασισα να δωσω 100 ευρω και να παρω ενα! Αλλα ξερω πολλες που παιρνουν την κουνια οπως ειπατε να βγαινει το καγκελο και βολεύτηκαν πολυ καλα!

Επίσης κοριτσια κατι που προσθεσα στην λιστα πρόσφατα! Τσαντα αλλαξιερα!

  • Μου αρέσει 2

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...