Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Πως πήγε κορίτσι μ;

Όλα καλα!!! Ευχαριστώ!! Εντάξει δεν έχει πέσει το πρωινό της νηστείας,  στο 100 σταθερά είμαι αλλά θέλει μια εβδομάδα είπε η γιατρός να δούμε αν θα αλλάξουμε κάτι.  Περιμένω μια εβδομάδα να πάω να δω τη μπουμπού.  Εσείς τι κάνετε πως πάτε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/6/2021 at 6:51 PM, Rinio31 said:

Όλα καλα!!! Ευχαριστώ!! Εντάξει δεν έχει πέσει το πρωινό της νηστείας,  στο 100 σταθερά είμαι αλλά θέλει μια εβδομάδα είπε η γιατρός να δούμε αν θα αλλάξουμε κάτι.  Περιμένω μια εβδομάδα να πάω να δω τη μπουμπού.  Εσείς τι κάνετε πως πάτε;;

Αντε ωραια! Ολα καλα θα πανε! Στις 16 κι εγω θα δω την μικρη, πιστευω θα μου ζητησει να με βλεπει καθε 2 βδομαδες(και οχι μια φορα τον μήνα).. Ολα καλα και με τις αιματολογικες και με την καμπυλη..

Πλησιαζουμε κοριτσια!!! 3ο τρίμηνο!!

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MariaPol είπε:

Αντε ωραια! Ολα καλα θα πανε! Στις 16 κι εγω θα δω την μικρη, πιστευω θα μου ζητησει να με βλεπει καθε 2 βδομαδες(και οχι μια φορα τον μήνα).. Ολα καλα και με τις αιματολογικες και με την καμπυλη..

Πλησιαζουμε κοριτσια!!! 3ο τρίμηνο!!

Πλησιάζουμε έχεις δίκιο... μου προκαλεί αγωνία χαχα. Πολύ καλο νεο για την φυσιολογική καμπύλη :-)  Εγώ δεν έχω αντέξει καμία φορά τις 4 εβδομάδες.  Πάντα πάω το πολύ ανα 3. Θέλω να πηγαίνω πιο συχνά για να μένω ήρεμη. Μπορείς να το ζητήσεις αν θέλεις ανά  2 δεν θα σου πει Όχι κανείς. Ρε παιδιά,  έχετε κοιλιτσες μεγάλες;; Εγώ δεν έχω διάφορα κανα μήνα τώρα. Φαίνεται πλέον αλλά δεν είναι σαν κάτι άλλες που κάνει μπαμ Η κοιλιά.  Απλά από απορία ρωτάω.  Τουλάχιστον είμαι άνετη με τη μικρή κοιλιά δεν λέω. Οδηγώ κάνω τα πάντα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Rinio31 said:

Πλησιάζουμε έχεις δίκιο... μου προκαλεί αγωνία χαχα. Πολύ καλο νεο για την φυσιολογική καμπύλη :-)  Εγώ δεν έχω αντέξει καμία φορά τις 4 εβδομάδες.  Πάντα πάω το πολύ ανα 3. Θέλω να πηγαίνω πιο συχνά για να μένω ήρεμη. Μπορείς να το ζητήσεις αν θέλεις ανά  2 δεν θα σου πει Όχι κανείς. Ρε παιδιά,  έχετε κοιλιτσες μεγάλες;; Εγώ δεν έχω διάφορα κανα μήνα τώρα. Φαίνεται πλέον αλλά δεν είναι σαν κάτι άλλες που κάνει μπαμ Η κοιλιά.  Απλά από απορία ρωτάω.  Τουλάχιστον είμαι άνετη με τη μικρή κοιλιά δεν λέω. Οδηγώ κάνω τα πάντα. 

Ναι μου ειπε οποτε θελω να πηγαινω, γιατι όταν δεν την ενιωθα ανησυχούσα! Αλλα οκ, τωρα πλεον την νιωθω ολη μερα σχεδον οποτε ξερω πως ειναι καλα!

Κοιλια τις 2-3 τελευταίες βδομαδες μεγαλωνει επικίνδυνα :P Δεν μου φαίνεται γιατί ειχα παραπανίσια κιλα απο πριν. Αλλα εχει ανεβει κιολας τωρα και εκει στα πλευρα ειμαι πρησμένη! Και αρχιζω να ζοριζομαι όταν σκύβω πλεον, φυσικα οδηγαω και κάνω δουλειες ακομα, αλλα με προσοχή.

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , MariaPol είπε:

Ναι μου ειπε οποτε θελω να πηγαινω, γιατι όταν δεν την ενιωθα ανησυχούσα! Αλλα οκ, τωρα πλεον την νιωθω ολη μερα σχεδον οποτε ξερω πως ειναι καλα!

Κοιλια τις 2-3 τελευταίες βδομαδες μεγαλωνει επικίνδυνα :P Δεν μου φαίνεται γιατί ειχα παραπανίσια κιλα απο πριν. Αλλα εχει ανεβει κιολας τωρα και εκει στα πλευρα ειμαι πρησμένη! Και αρχιζω να ζοριζομαι όταν σκύβω πλεον, φυσικα οδηγαω και κάνω δουλειες ακομα, αλλα με προσοχή.

Στα πλευρά όντως όσο ανεβαίνει η μήτρα αλλάζεις στα πλάγια. Να μην ξεχνάμε τα ενυδατικα έλαια η κρεμες μήπως γλιτώσουμε τυχόν ραγάδες πιο μετα. Τωρα τις κινήσεις λογικά θα τις βλέπουμε όλες εκεί κοντά στον αφαλό.  Σήμερα πρόφτασα και το εβγαλα βίντεο. Παιδιά μόλις βγει ο Φλεβάρης θα λέμε ότι είμαστε πολύ κοντά!!!!! Αυτό σκεφτόμουν σήμερα. Εν τω μεταξύ με τη δίαιτα του διαβήτη,  έχω πέσει στα 88 κιλά από 90 :-D

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 hours ago, Rinio31 said:

Στα πλευρά όντως όσο ανεβαίνει η μήτρα αλλάζεις στα πλάγια. Να μην ξεχνάμε τα ενυδατικα έλαια η κρεμες μήπως γλιτώσουμε τυχόν ραγάδες πιο μετα. Τωρα τις κινήσεις λογικά θα τις βλέπουμε όλες εκεί κοντά στον αφαλό.  Σήμερα πρόφτασα και το εβγαλα βίντεο. Παιδιά μόλις βγει ο Φλεβάρης θα λέμε ότι είμαστε πολύ κοντά!!!!! Αυτό σκεφτόμουν σήμερα. Εν τω μεταξύ με τη δίαιτα του διαβήτη,  έχω πέσει στα 88 κιλά από 90 :-D

 

Ναι ειναι και κουτσος ο μηνας, περναει ο καιρος! 

Εμενα μόνο ανεβαίνει η ζυγαρια! +7 και συνεχίζουμε!! ναι εμενα κατω απο τον αφαλο κλωτσαει και πανω απο τον αφαλο σπρώχνει με τα χερια! αλλα δεν το βλεπω μονο τα νιωθω. τρέλα!

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaPol είπε:

Ναι ειναι και κουτσος ο μηνας, περναει ο καιρος! 

Εμενα μόνο ανεβαίνει η ζυγαρια! +7 και συνεχίζουμε!! ναι εμενα κατω απο τον αφαλο κλωτσαει και πανω απο τον αφαλο σπρώχνει με τα χερια! αλλα δεν το βλεπω μονο τα νιωθω. τρέλα!

Μια χαρά είναι βρε 7 κιλά λογικό βάρος.  Εγώ είχα φτάσει +12 πριν καν μπω στον 5ο. Μια χαρά σε βρίσκω,  αφού έχεις κ καλό σάκχαρο κομπλέ. :-)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rinio31 said:

Μια χαρά είναι βρε 7 κιλά λογικό βάρος.  Εγώ είχα φτάσει +12 πριν καν μπω στον 5ο. Μια χαρά σε βρίσκω,  αφού έχεις κ καλό σάκχαρο κομπλέ. :-)

 

Δεν ειχα παρει τίποτα μεχρι να μπω στον πεμπτο.. και μετα.. 2 στον πεμπτο, 3 στον εκτο και 2 μεχρι τωρα στον 7ο. Δεν με αγχωνει βέβαια, δεν με νοιαζουν τα κιλα, καλα να ειναι τα μικρα μας.

Πηρα την βαλιτσα απο την αδερφη μου τωρα θελει να την αποστειρωσω οπως και τα συρταρια και να αρχισω να πλένω ρουχα σιγα σιγα! τι ωραια!!

Για μενα για την κλινική δεν εχω παρει τιποτα. 2 νυχτικα σκεφτομαι. Εσυ;

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MariaPol είπε:

Δεν ειχα παρει τίποτα μεχρι να μπω στον πεμπτο.. και μετα.. 2 στον πεμπτο, 3 στον εκτο και 2 μεχρι τωρα στον 7ο. Δεν με αγχωνει βέβαια, δεν με νοιαζουν τα κιλα, καλα να ειναι τα μικρα μας.

Πηρα την βαλιτσα απο την αδερφη μου τωρα θελει να την αποστειρωσω οπως και τα συρταρια και να αρχισω να πλένω ρουχα σιγα σιγα! τι ωραια!!

Για μενα για την κλινική δεν εχω παρει τιποτα. 2 νυχτικα σκεφτομαι. Εσυ;

Καλημέρα!!  Κοίτα για την κλινική έχω σκεφτεί τα νυχτικα όπως λες, θα πάρω και 2 ρόμπες μαζί. Παντοφλιτσες αν και ίσως σου δίνουν. Αυτό που είναι χρήσιμο πιστεύω είναι κάτι μαλακά εσώρουχα τύπου μποξερακι αλλά τα πολύ μαλακά από modal. Και σίγουρα σερβιέτες γιατί δεν ξέρω τι σου δίνουν εκεί και αν βολεύουν. Μια μασκουλα για τα μάτια μήπως θες να ξεκουραστείς κι έχει πολύ φως. Όλα αυτά τα λένε στα σάιτ αλλιώς δεν ξέρω τπτ χαχα. Επιθέματα για το στήθος κι ένα σουτιέν ειδικό,  δεν ξέρω και τι θα γίνει πως θα είμαι.  Ας πάω προετοιμασμένη. Σίγουρα λαστιχάκια για τα μαλλιά σου κ την πετσετουλα σου , βούρτσα για δόντια κλπ. Νομίζω αν θελήσουμε κ κάτι εξτρα θα στείλουμε κάποιον να το φέρει αν και μέχρι 4 μέρες πόσο θα καθισουμε. *Υπάρχουν λέει και κάποια δροσιστικά επιθέματα για την ευαίσθητη περιοχή που ανακουφίζουν. Θα το ψάξω. Τώρα για εμάς αυτά νομίζω. Όσο περνάει ο καιρός θα μαθαίνουμε κι αλλά λογικά. Τώρα,  χθες τη νύχτα,  καθισα κι έφτιαξα μια λίστα,  Από συσκευές,  αναλώσιμα και γενικά προετοιμασία για το μπανάκι και το τάισμα του μωρού. Άμα θες στα γράφω. Άγχος ρε πολύ άγχος,  μην βαρυνω και δεν μπορώ να κάνω δουλειές μετά. Επίσης μια απορία,  τα ρουχαλάκια για τη βαλίτσα που λες, θα τα βάλουμε έτσι διπλωμένα;; ή θέλει θήκες; θα παραμείνουν αποστειρωμένα για πόσο αυτά; πωπω συγγνώμη για το κατεβατό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα... Είμαι από τις μαμάδες Ιουνίου αλλά λόγω καισαρικής θα γεννήσω σίγουρα Μάιο. 

Για το μαιευτήριο κορίτσια από την προηγούμενη εμπειρία μου θα σας πω τι χρειάστηκα. 1νυχτικο για την πρώτη μέρα. Λόγω καισαρικής μετά ήμουν οκ με πιτζάμες αλλά ήθελα σίγουρα 1 ζευγάρι για κάθε μέρα (όλα με κουμπιά μπροστά λόγω θηλασμού) . Τουλάχιστον 2 σουτιέν γτ τα φοράς όλη μέρα και νύχτα. Από κάτω μας φορούσαν από την κλινική κάτι εσώρουχα σαν δίχτυ. Πολύ βολικά ακόμα και τις πρώτες μέρες στο σπίτι. Πετσέτες μας έδιναν εκεί. Ρούχα εξόδου μητέρας και μωρού θα έχουμε μαζι. Προσωπικά είδη μητέρας βούρτσα, οδοντοβουρτσα κτλ. Παντόφλες είχα δικές μου, δεν θυμάμαι αν έδιναν. Καλό θα είναι να ρωτήσετε και στο μαιευτήριο που θα γέννησετε τι σας δίνουν. Αυτά με μια πρώτη σκέψη... Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σας πω. Επίσης έχει ζέστη εκεί μεσα

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα... Είμαι από τις μαμάδες Ιουνίου αλλά λόγω καισαρικής θα γεννήσω σίγουρα Μάιο. 

Για το μαιευτήριο κορίτσια από την προηγούμενη εμπειρία μου θα σας πω τι χρειάστηκα. 1νυχτικο για την πρώτη μέρα. Λόγω καισαρικής μετά ήμουν οκ με πιτζάμες αλλά ήθελα σίγουρα 1 ζευγάρι για κάθε μέρα (όλα με κουμπιά μπροστά λόγω θηλασμού) . Τουλάχιστον 2 σουτιέν γτ τα φοράς όλη μέρα και νύχτα. Από κάτω μας φορούσαν από την κλινική κάτι εσώρουχα σαν δίχτυ. Πολύ βολικά ακόμα και τις πρώτες μέρες στο σπίτι. Πετσέτες μας έδιναν εκεί. Ρούχα εξόδου μητέρας και μωρού θα έχουμε μαζι. Προσωπικά είδη μητέρας βούρτσα, οδοντοβουρτσα κτλ. Παντόφλες είχα δικές μου, δεν θυμάμαι αν έδιναν. Καλό θα είναι να ρωτήσετε και στο μαιευτήριο που θα γέννησετε τι σας δίνουν. Αυτά με μια πρώτη σκέψη... Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σας πω. Επίσης έχει ζέστη εκεί μεσα

Καλησπέρα!! Με το καλό το παιδάκι σου και να χαίρεσαι και το πρώτο!! (Αν κατάλαβα καλα) Θα ρωτήσω όντως στην κλινική έχεις δίκιο.  Ζέστη σίγουρα θα έχει και στη β επιπέδου που εκεί την έκανα έβγαλα τη μπεμπελη. Οπότε αμανικα. Ρε παιδί αφού βρίσκεσαι 2η φορά στην ίδια θέση,  δεν γράφεις και τα απαραίτητα για τα ρούχα του μωρού;; απλά με μπερδεύει η εποχή.  Μπορεί να έρθει τέλος Απριλίου δεν το ξερουμε , αν και κανονικά είναι για 15 Μάη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinio31 είπε:

Καλησπέρα!! Με το καλό το παιδάκι σου και να χαίρεσαι και το πρώτο!! (Αν κατάλαβα καλα) Θα ρωτήσω όντως στην κλινική έχεις δίκιο.  Ζέστη σίγουρα θα έχει και στη β επιπέδου που εκεί την έκανα έβγαλα τη μπεμπελη. Οπότε αμανικα. Ρε παιδί αφού βρίσκεσαι 2η φορά στην ίδια θέση,  δεν γράφεις και τα απαραίτητα για τα ρούχα του μωρού;; απλά με μπερδεύει η εποχή.  Μπορεί να έρθει τέλος Απριλίου δεν το ξερουμε , αν και κανονικά είναι για 15 Μάη 

Ευχαριστώ πολύ... Ναι καλά κατάλαβες! 

Κοίτα κι εγώ έχω τις αμφιβολίες μου για τα ρούχα γτ μένω σε νησί κι έχουμε και υγρασία κτλ. Υπολογίζω ότι τις πρώτες μέρες και θεωρώ για όλο το Μάιο ότι ισχύει, θα τους φοράμε μακρυμανικα ολόσωμα λεπτά φορμακια κι αν κάνει κρύο από μέσα τα κλασικά κοντομάνικα εσώρουχα. Γενικά δεν πρέπει να τα βαραίνουμε με ρούχα. Όπως ντυνομαστε εμείς συν 1 κομμάτι. Αν δεν μπαίνει μέσα το πόδι θα χρειαστούμε και καλτσουλες. Τα βελούδινα φορμακια είναι για πιο χειμώνα. Εγώ πήρα και ζακετακι για το καλοκαίρι οπότε στην ανάγκη το φοράμε και τότε. Δεν ξέρω αν θα είμαστε οκ. Θα μιλήσω και με μια φίλη που γέννησε το δεύτερο της τέλος Απριλίου και θα σου πω. Τώρα για τα κλασσικά εσωτερικά φορμακια θα τα χρειαζόμαστε ολοχρονα οπότε παίρνω από όλα τα νούμερα. Που θα γεννήσεις εσύ; 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ρε κοριτσια θα ειμαστε σε κλινική Θεσσαλονίκη και μένουμε Χαλκιδική και αμα υπαρχει ακομα απαγορευση για αλλαγή νομου δεν θα μπορεσει να μας φερει καποιος κατι. Επισης με τον κοβιντ θα μπει και ο αντρας μου μαζι μου σε μονοκλινο και δεν θα μπορει να βγει να παει να μου φερει κατι εξτρα αμα χρειαστώ, ετσι μου ειπαν απο την κλινική! Οπότε θα ηθελα να τα παρω ολα μαζι μου και ας ειναι και επιπλεον πραγματα που δεν θα χρειαστουν!

Εγω κοριτσια μεχρι τωρα επαιρνα κυριως κοντομανικα και αμανικα! Τωρα ομως αρχισα να παιρνω και λεπτα μακρυμανικα σιγα σιγα γιατι θα χρειαστουν στην αρχη! Διαφορα νουμερα κι εγω γιατι ξερω οτι το 0 σε ψηλά μωρα δεν μπαινει. Κι εμεις ειμαστε γονεις 1,76 και 1,90. Κι εγω γεννήθηκα ψηλο μωρο, οποτε δινω μια πιθανοτητα να μην μας μπαινουν καποια :razz:

@Rinio31 σχετικα με την αποστειρωση τα ιδια χαζα αγχοι μας τρωνε!! χαχαχα

Σκεφτομαι να εχω ολα τα υπολοιπα μεσα στην βαλιτσα να ειναι έτοιμα και της μπεμπας να τα εχω ετοιμα μεσα στο συρταρι και τελευταια στιγμή αμα χρειαστει να τα βάλω μεσα και να φύγουμε!

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaPol είπε:

Εμεις ρε κοριτσια θα ειμαστε σε κλινική Θεσσαλονίκη και μένουμε Χαλκιδική και αμα υπαρχει ακομα απαγορευση για αλλαγή νομου δεν θα μπορεσει να μας φερει καποιος κατι. Επισης με τον κοβιντ θα μπει και ο αντρας μου μαζι μου σε μονοκλινο και δεν θα μπορει να βγει να παει να μου φερει κατι εξτρα αμα χρειαστώ, ετσι μου ειπαν απο την κλινική! Οπότε θα ηθελα να τα παρω ολα μαζι μου και ας ειναι και επιπλεον πραγματα που δεν θα χρειαστουν!

Εγω κοριτσια μεχρι τωρα επαιρνα κυριως κοντομανικα και αμανικα! Τωρα ομως αρχισα να παιρνω και λεπτα μακρυμανικα σιγα σιγα γιατι θα χρειαστουν στην αρχη! Διαφορα νουμερα κι εγω γιατι ξερω οτι το 0 σε ψηλά μωρα δεν μπαινει. Κι εμεις ειμαστε γονεις 1,76 και 1,90. Κι εγω γεννήθηκα ψηλο μωρο, οποτε δινω μια πιθανοτητα να μην μας μπαινουν καποια :razz:

@Rinio31 σχετικα με την αποστειρωση τα ιδια χαζα αγχοι μας τρωνε!! χαχαχα

Σκεφτομαι να εχω ολα τα υπολοιπα μεσα στην βαλιτσα να ειναι έτοιμα και της μπεμπας να τα εχω ετοιμα μεσα στο συρταρι και τελευταια στιγμή αμα χρειαστει να τα βάλω μεσα και να φύγουμε!

Σε καταλαβαίνω γτ κι εγώ είμαι σε νησί και πάω Αθήνα για γέννα. Ομως απλά πράγματα βρίσκεις και στα μαγαζιά του μαιευτηριου. Επειδή αγχωνομουν την πρώτη φορά είδα εν τέλει τι γίνεται. Συζήτησε το και με τη μαία του γιατρού σου αν έχει για να προετοιμαστεις κατάλληλα. Όσον αφορά το ύψος, ο γιος μου που γεννήθηκε 55εκ το 0 το φόρεσε λίγες μέρες. Επίσης από εταιρεία σε εταιρεία τα ίδια νούμερα έχουν άλλη εφαρμογή 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Ευχαριστώ πολύ... Ναι καλά κατάλαβες! 

Κοίτα κι εγώ έχω τις αμφιβολίες μου για τα ρούχα γτ μένω σε νησί κι έχουμε και υγρασία κτλ. Υπολογίζω ότι τις πρώτες μέρες και θεωρώ για όλο το Μάιο ότι ισχύει, θα τους φοράμε μακρυμανικα ολόσωμα λεπτά φορμακια κι αν κάνει κρύο από μέσα τα κλασικά κοντομάνικα εσώρουχα. Γενικά δεν πρέπει να τα βαραίνουμε με ρούχα. Όπως ντυνομαστε εμείς συν 1 κομμάτι. Αν δεν μπαίνει μέσα το πόδι θα χρειαστούμε και καλτσουλες. Τα βελούδινα φορμακια είναι για πιο χειμώνα. Εγώ πήρα και ζακετακι για το καλοκαίρι οπότε στην ανάγκη το φοράμε και τότε. Δεν ξέρω αν θα είμαστε οκ. Θα μιλήσω και με μια φίλη που γέννησε το δεύτερο της τέλος Απριλίου και θα σου πω. Τώρα για τα κλασσικά εσωτερικά φορμακια θα τα χρειαζόμαστε ολοχρονα οπότε παίρνω από όλα τα νούμερα. Που θα γεννήσεις εσύ; 

Καλησπέρα!! Θα γεννήσω Καλαμάτα εγω. Κι εδώ παίζει η υγρασία.  Βέβαια βελουτέ δεν πήρα όντως γτ έχω τα λεπτά κ έχω και εσωτερικά με μανίκι αν πια κρυώνει.  Μετά είναι κ το ζακετακι όπως λες. Πήρα και κάλτσες κ κάποια σετ είχαν και γαντακια αν και τα βρίσκω άχρηστα. 

πρίν από 16 λεπτά , MariaPol είπε:

Εμεις ρε κοριτσια θα ειμαστε σε κλινική Θεσσαλονίκη και μένουμε Χαλκιδική και αμα υπαρχει ακομα απαγορευση για αλλαγή νομου δεν θα μπορεσει να μας φερει καποιος κατι. Επισης με τον κοβιντ θα μπει και ο αντρας μου μαζι μου σε μονοκλινο και δεν θα μπορει να βγει να παει να μου φερει κατι εξτρα αμα χρειαστώ, ετσι μου ειπαν απο την κλινική! Οπότε θα ηθελα να τα παρω ολα μαζι μου και ας ειναι και επιπλεον πραγματα που δεν θα χρειαστουν!

Εγω κοριτσια μεχρι τωρα επαιρνα κυριως κοντομανικα και αμανικα! Τωρα ομως αρχισα να παιρνω και λεπτα μακρυμανικα σιγα σιγα γιατι θα χρειαστουν στην αρχη! Διαφορα νουμερα κι εγω γιατι ξερω οτι το 0 σε ψηλά μωρα δεν μπαινει. Κι εμεις ειμαστε γονεις 1,76 και 1,90. Κι εγω γεννήθηκα ψηλο μωρο, οποτε δινω μια πιθανοτητα να μην μας μπαινουν καποια :razz:

@Rinio31 σχετικα με την αποστειρωση τα ιδια χαζα αγχοι μας τρωνε!! χαχαχα

Σκεφτομαι να εχω ολα τα υπολοιπα μεσα στην βαλιτσα να ειναι έτοιμα και της μπεμπας να τα εχω ετοιμα μεσα στο συρταρι και τελευταια στιγμή αμα χρειαστει να τα βάλω μεσα και να φύγουμε!

Κοίτα 0 Δεν πήρα. Βασικά πήρα κ τα άλλαξα κ πήρα 1-2 Αλλά είναι όντως ανάλογα την εταιρία. Θα οργανωθείς καλύτερα αφού θα είσαι πιο μακρυά αλλά όπως είπε κ η Μαρία πάνω έχουν τα μαγαζάκια μέσα.  Που θα τα πάρεις όλα μαζί από το άγχος σε καταλαβαίνω.  Ας περισσέψουν δεν πειραζει. Έχει και φαρμακεία ρε Δε  πιστεύω να ξεχάσουμε πια κάτι βασικό εντάξει. Όλα καλα θα πανε παιδιά!!!! Θα ανταλλάξουμε και λίστες πιο μετά και θα δούμε ,θα τα βολέψουμε. Τα ρουχαλάκια,  σκέφτομαι,  μιας χρήσης θήκη,  η υφασμάτινη.  Κ μετά βαλίτσα. Καλά εγώ κάνω 2πλες δουλειές έχω και σκύλο γι'αυτό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...