Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Καρδιακή λειτουργία εμβρύου


Rania90

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,θέλω τις εμπειρίες σας,είμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερών ,πήγαμε προχθές να ακούσουμε την καρδούλα του και δεν το άκουσε είδε σάκο, εμβρυϊκό πολο,με έβαλε να κάνω χοριακη την πρώτη μέρα ήταν 19450 και σήμερα που έκανα ήταν 32000 την Δευτέρα έχω κλείσει ραντεβού για υπέρηχο ξανά,έχω αγχοθει γιατί είχα ήδη μια παλινδομη κύηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rania90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,θέλω τις εμπειρίες σας,είμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερών ,πήγαμε προχθές να ακούσουμε την καρδούλα του και δεν το άκουσε είδε σάκο, εμβρυϊκό πολο,με έβαλε να κάνω χοριακη την πρώτη μέρα ήταν 19450 και σήμερα που έκανα ήταν 32000 την Δευτέρα έχω κλείσει ραντεβού για υπέρηχο ξανά,έχω αγχοθει γιατί είχα ήδη μια παλινδομη κύηση.

Έχουν περάσει χρόνια από την πρώτη μου εγκυμοσυνη, για να σου πω λεπτομερειες

Αλλα στο περίπου έκανα χοριακη 5εβδ κ 5ημ,με αποτέλεσμα πάνω από 5000χοριακη.καπου εκεί έκανα κ τον πρ το υπερηχο που είδαμε σακο κ εμβρυικα στοιχεια

Ξαναπάω σε λιγότερο από μια βδομάδα για καρδιά κ δ ακούσαμε κ με εβαζε να κάνω χοριακες. Κάποια στιγμή είχε ανέβει αρκετά η χοριακη κ μου λένε κ απο το μικροβιολογικο δ υπαρχει λογος να κανεις χοριακες πια. Πρέπει να βλέπει υπερηχογραφικα

Νομιζω πάντως ότι. Η καρδιά ακούγεται μετά τις 20000μοναδες,οποτε ισως ήσουν λιγο οριακα

Τελικά να σου πω ότι άκουσα καρδιά διανυωντας την 8η,δλδ 7εβδ κ κάποιων ημερών αλλα δ θυμαμαι ακριβώς ποσο

Σε αυτές τις μονάδες πάντως δ περιμένεις διπλασιασμό στο διημερο

Προς το παρόν μόνο υπομονη μπορείς να κάνεις, ξεκούραση, φολικο να παίρνεις κ εύχομαι την δευτερα να ακούσετε μια δυνατή καρδουλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rania90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,σήμερα πήγαμε στον γιατρό ακούσαμε καρδούλα είχε 120 παλμούς,μου είπε είναι οριακά και να ξαναπάω την Τετάρτη.

Ποπο τι τραβα; κι εσυ κορίτσι μου.. Κι εμείς είχαμε αργήσει να ακουσουμε καρδιακά τελικά την ακουσαμε και ήταν μια χαρά.. Κάνε υπομονή και όλα να πανε καλα ευχομαι!!! Με το καλοο


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rania90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,σήμερα πήγαμε στον γιατρό ακούσαμε καρδούλα είχε 120 παλμούς,μου είπε είναι οριακά και να ξαναπάω την Τετάρτη.

Καλημέρα κι από εμένα! Στέλνω απλά να σου πω ότι την πρώτη φορά που ακούσαμε καρδούλα είχε 121 χτύπους. Δε μου είπε τιποτα ο γιατρός, τώρα η μικρή μου είναι 10 μηνών. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!! :)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rania90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,σήμερα πήγαμε στον γιατρό ακούσαμε καρδούλα είχε 120 παλμούς,μου είπε είναι οριακά και να ξαναπάω την Τετάρτη.

Σου στελνουμε την θετικη μασ ενεργεια...ολα καλα θα ςιναι..υπομονη..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rania90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,σήμερα πήγαμε στον γιατρό ακούσαμε καρδούλα είχε 120 παλμούς,μου είπε είναι οριακά και να ξαναπάω την Τετάρτη.

Καταλαβαίνω ότι είχες μια παλινδρομη κ είσαι αγχωμένη. Αλλα μήπως κ ο γιατρος σου σε αγχώνει χωρίς λόγο; 

Γτ το 120δ είναι οριακό. 6-7εβδ 100-120ειναι οι παλμοι

Όλα να πάνε καλά, κ να παρεις αγκαλια το μωρακι σου γερό εύχομαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Καταλαβαίνω ότι είχες μια παλινδρομη κ είσαι αγχωμένη. Αλλα μήπως κ ο γιατρος σου σε αγχώνει χωρίς λόγο; 

Γτ το 120δ είναι οριακό. 6-7εβδ 100-120ειναι οι παλμοι

Όλα να πάνε καλά, κ να παρεις αγκαλια το μωρακι σου γερό εύχομαι! 

Συμφωνω ολα τέλεια θα πανε!! Σχετικα με καρδια με βασει την εμπειρια μου (1παιδι,1καθοδον, 2διαφορετικοι ιδιωτικοι γυναικολογοι και το νοσοκομειο) μου εχουν ξεκαθαρισει οτι 5η εβδομαδα αν θελεις κανεις χοριακη για επιβεβαιωση κυησης και ελεγχο καρδιακου χτυπου αυστηρα στην 8 για να αποφευχθούν τετοια αγχη... 

αλλα ενημερωτικα στο 2ο, ειχα 120 στην 8η εβδομαδα και ειχα αγχωθει ενω στο 1ο 160 στην 8η... 

αλλα ολα βαινουν καλως περιμενω αρχες Ιανουριου πρωτα ο Θεος να το γεμισω φιλια...

Περιμενω με το καλο να μας πεις τα ευχαριστα... ολα καλα θα πανε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Rania90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια,μόλις γύρισα από τον γιατρό ακουσαμε την καρδούλα του είχε 123 παλμούς,ο γιατρός ήταν ενθουσιασμένος.

Με το καλο κοριτσι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...