Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

@λιλιτο συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα και με το καλό το δεύτερο κοριτσάκι!!!

@ΒαλεντιναΧ Συγχαρητήρια για την Αυχενική με το καλό η papp A!!

Τελικά θα κάνω την εξέταση!! Σας επρηξα σόρρυ. Είχα αρχίσει να φοβάμαι μην συμβαίνει κατι, οπότε θα πάρω μια ανάσα. Θα κανω το verify τελικά. Αυτο μου προτεινε ο γιατρος. Δείχνει και το φύλλο οπότε θα ξέρουμε και με σιγουριά. Αυτα τα νεα μου. Όσο για βαφή, τα έβαψα με μια που είναι για εγκυμοσύνη, και στην κόρη μου τα εβαφα. Είχαν γίνει χάλια δεν μπορούσα να τα βλέπω. Τα είχα κάνει έντονο κοκκινο και τώρα η ροζα ήταν αηδία, περα απο τα λευκά. Τα έκανα πιο φυσικο χρώμα. Για τα νύχια νομίζω δεν κάνουν τα χημικά. Το απλο μανο στο σπίτι δεν έχει πρόβλημα αν και δεν τα βαφω. 

  • Μου αρέσει 2

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, BILLE είπε:

Και εγώ ξανθιά αλλά με ανταύγειες. Λόγω του προηγούμενου λοκ ντάουν είχα πει να τα άφηνα λίγο να ηρεμήσουν, Τα έκοψα κιόλας κοντό καρέ.Το καλοκαίρι μου ξάνοιξαν λίγο από τον ήλιο, Σεπτέμβρη έκανα την εξωσωματική κ τα παράτησα έτσι. Πάντως ξέρω ότι ανταύγειες επιτρέπονται γιατί δεν έρχονται τα χημικά σε επαφή με το δέρμα του κεφαλιού. Τώρα το νύχι...προσωπικά σταμάτησα να το βάφω από την ωοληψία κ μετά. είχα διαβάσει πιο παλιά ιστορίες των κοριτσιών από το '''καφέ'' που έλεγαν ότι η Τσεκούρα ήταν κάθετη στο θέμα αυτό. (Μπορεί να κάνω λάθος για το όνομα της γιατρού, πάντως θεωρούταν αυθεντία, μη να ήταν η Λευκού;καποια από αυτές νομίζω. Αν θυμάται καμιά παλιά να μας διαφωτίσει)

Πάντως δεν υπάρχει καμία έρευνα που να δείχνει ότι βλάπτει. Επί της ουσίας μόνο το τσιγάρο και το αλκοόλ απαγορεύονται δια ροπάλου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

@λιλιτο συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα και με το καλό το δεύτερο κοριτσάκι!!!

@ΒαλεντιναΧ Συγχαρητήρια για την Αυχενική με το καλό η papp A!!

Τελικά θα κάνω την εξέταση!! Σας επρηξα σόρρυ. Είχα αρχίσει να φοβάμαι μην συμβαίνει κατι, οπότε θα πάρω μια ανάσα. Θα κανω το verify τελικά. Αυτο μου προτεινε ο γιατρος. Δείχνει και το φύλλο οπότε θα ξέρουμε και με σιγουριά. Αυτα τα νεα μου. Όσο για βαφή, τα έβαψα με μια που είναι για εγκυμοσύνη, και στην κόρη μου τα εβαφα. Είχαν γίνει χάλια δεν μπορούσα να τα βλέπω. Τα είχα κάνει έντονο κοκκινο και τώρα η ροζα ήταν αηδία, περα απο τα λευκά. Τα έκανα πιο φυσικο χρώμα. Για τα νύχια νομίζω δεν κάνουν τα χημικά. Το απλο μανο στο σπίτι δεν έχει πρόβλημα αν και δεν τα βαφω. 

Όχι δεν έκανα αυχενική την Δευτέρα απλά είπα τον γιατρό να τα ελέγξει πριν πάω.....με το καλό η εξέταση σου είμαι σίγουρη ότι θα είναι όλα καλά!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Όχι δεν έκανα αυχενική την Δευτέρα απλά είπα τον γιατρό να τα ελέγξει πριν πάω.....με το καλό η εξέταση σου είμαι σίγουρη ότι θα είναι όλα καλά!!!!

 

Οκ!! Ανάποδα το κατάλαβα!!! Ότι να'ναι!! Την Δευτέρα θα εχεις όλα τα αποτελέσματα!!! Μια χαρα!!! Με το καλο!!

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ μου είπε ότι μερικές φορές είναι παράλλαγη του φυσιολογικού. Η ίσως το κάνουν για τα λεφτά.τι να πω. .

Η βαφή στην αρχή τη κύησης απαγορεύεται γτ μπορεί να ακνεις αλλεργία και για να μην πάρει φάρμακα και κορτιζονη .δεν περνάει στον έμβρυο η βάφη .είναι προστατευμένο μέσα στο σάκο. 

Εμένα που τον ρώτησα τέλος Νοεμβρίου μου είπε όχι ακόμα. Αλλά μπορείτε να κάνετε ανταύγιες. 

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!! Θα συμφωνήσω ότι χρειάζεται να είμαστε ψυχραιμες. Έχουν προχωρήσει τόσο τα πράγματα που μπορουμε να μάθουμε αν κάτι δεν πάει καλά. Και σας το λέω εγώ που δεν είμαι καθόλου ψυχραιμη και φοβάμαι και την σκιά μου!!! 

Λοιπόν εγω έχω χθες παλι είμαι με αναγουλα απίστευτη. Είχα ηρεμήσει αλλά επανήλθε! Όμως δεν με νοιάζει αυτό. Αυτο που με ανησυχεί είναι ότι νιώθω έναν πονο σαν να είναι στον κόλπο μου. Όταν κάθομαι το νιωθω περισσοτερο απ όταν είμαι ξαπλωμένη. Και το μυαλό μου κάνει χιλιες στροφές... 

Και εγώ τα ίδια από εχθές! Σηκώθηκα σήμερα το πρωί 7 παρά και παραλίγο να τα βγάλω! Ήπια το θαυματουργό σιροπακι και στανιαρα! Εκεί που είχα ησυχάσει πως τέλος με ναυτία, έπαθα πάλι τα ίδια 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

@λιλιτο συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα και με το καλό το δεύτερο κοριτσάκι!!!

@ΒαλεντιναΧ Συγχαρητήρια για την Αυχενική με το καλό η papp A!!

Τελικά θα κάνω την εξέταση!! Σας επρηξα σόρρυ. Είχα αρχίσει να φοβάμαι μην συμβαίνει κατι, οπότε θα πάρω μια ανάσα. Θα κανω το verify τελικά. Αυτο μου προτεινε ο γιατρος. Δείχνει και το φύλλο οπότε θα ξέρουμε και με σιγουριά. Αυτα τα νεα μου. Όσο για βαφή, τα έβαψα με μια που είναι για εγκυμοσύνη, και στην κόρη μου τα εβαφα. Είχαν γίνει χάλια δεν μπορούσα να τα βλέπω. Τα είχα κάνει έντονο κοκκινο και τώρα η ροζα ήταν αηδία, περα απο τα λευκά. Τα έκανα πιο φυσικο χρώμα. Για τα νύχια νομίζω δεν κάνουν τα χημικά. Το απλο μανο στο σπίτι δεν έχει πρόβλημα αν και δεν τα βαφω. 

Εγώ νύχια κάνω τζελ και ημιμονιμο. Αλλά με Led λάμπα όχι uV. 

10 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Πάντως δεν υπάρχει καμία έρευνα που να δείχνει ότι βλάπτει. Επί της ουσίας μόνο το τσιγάρο και το αλκοόλ απαγορεύονται δια ροπάλου.

Κι ομως και σε αυτά υπάρχει παραθυράκι. Ποτό 1 ποτήρι μπορείς αλλά όχι πειραγμένα. Ένα κρασάκι, μπίρα, τέτοια πράγματα. Εγώ βέβαια το καλοκαίρι που ήμουν στην κόρη μου έπινα κι ένα τσίπουρο αραιωμένο φουλ, ίσα ίσα για τη γεύση. Και τσιγάρο γενικά απαγορεύεται, αλλά αν είσαι φουλ καπνίστρια δε γίνεται να το κόψεις απότομα γιατί θα περασει στο μωρό το στερητικό σύνδρομο. Κι άλλες πχ δε μπορούν να πάνε τουαλέτα αν δεν κάνουν 1 τσιγάρο. Οπότε τις αφήνει στο 1. Το ίδιο και στο θηλασμό.

Link to comment
Share on other sites

Που θα πάει δε θα καλοκαίριασει να πίνουμε κοκτειλαρες ;

Πόσα βράδια λαχταρώ ένα ωραίο κοκτέιλ.  

Ευτυχώς που μας έχουν αμπαρωσει κ δεν έχω να ζηλεύω αυτούς που πίνουν 

Καλημέρα κορασίδες!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ νύχια κάνω τζελ και ημιμονιμο. Αλλά με Led λάμπα όχι uV. 

Κι ομως και σε αυτά υπάρχει παραθυράκι. Ποτό 1 ποτήρι μπορείς αλλά όχι πειραγμένα. Ένα κρασάκι, μπίρα, τέτοια πράγματα. Εγώ βέβαια το καλοκαίρι που ήμουν στην κόρη μου έπινα κι ένα τσίπουρο αραιωμένο φουλ, ίσα ίσα για τη γεύση. Και τσιγάρο γενικά απαγορεύεται, αλλά αν είσαι φουλ καπνίστρια δε γίνεται να το κόψεις απότομα γιατί θα περασει στο μωρό το στερητικό σύνδρομο. Κι άλλες πχ δε μπορούν να πάνε τουαλέτα αν δεν κάνουν 1 τσιγάρο. Οπότε τις αφήνει στο 1. Το ίδιο και στο θηλασμό.

Κανονικά απαγορεύεται. Το ξέρω για τα παραθυράκια. Και θεωρώ επειδή 9 μήνες είναι μεγάλο διάστημα η κάθε γυναίκα να κάνει το καλύτερο που μπορεί και αντεχει. Απλώς θεωρώ υπερβολή να λένε 5 τσιγάρα επιτρέπονται αλλά δεν επιτρέπονται πχ τα νύχια. Το οποίο δεν ισχύει (Είχα εγώ στο περιβάλλον μου γυναίκα που κάπνισε αρκετά στις εγκυμοσύνες της. Δεν την κρίνω. Αυτό άντεχε. Αλλά μου την έλεγε επειδή έβαφα τα μαλλιά μου...). 

Καλημέρα καλό σκ

Just now, Eva1986 είπε:

Που θα πάει δε θα καλοκαίριασει να πίνουμε κοκτειλαρες ;

Πόσα βράδια λαχταρώ ένα ωραίο κοκτέιλ.  

Ευτυχώς που μας έχουν αμπαρωσει κ δεν έχω να ζηλεύω αυτούς που πίνουν 

Καλημέρα κορασίδες!

Εβακι εμένα ευτυχώς μου μυρίζει πολύ το αλκοόλ και δεν το αντέχω. Αλλιώς θα είχα λυσσαξει (ειδικά τώρα στις γιορτές ένα Bailey's το βράδυ με λίγο χαρτάκι...). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Κανονικά απαγορεύεται. Το ξέρω για τα παραθυράκια. Και θεωρώ επειδή 9 μήνες είναι μεγάλο διάστημα η κάθε γυναίκα να κάνει το καλύτερο που μπορεί και αντεχει. Απλώς θεωρώ υπερβολή να λένε 5 τσιγάρα επιτρέπονται αλλά δεν επιτρέπονται πχ τα νύχια. Το οποίο δεν ισχύει (Είχα εγώ στο περιβάλλον μου γυναίκα που κάπνισε αρκετά στις εγκυμοσύνες της. Δεν την κρίνω. Αυτό άντεχε. Αλλά μου την έλεγε επειδή έβαφα τα μαλλιά μου...). 

Καλημέρα καλό σκ

Εβακι εμένα ευτυχώς μου μυρίζει πολύ το αλκοόλ και δεν το αντέχω. Αλλιώς θα είχα λυσσαξει (ειδικά τώρα στις γιορτές ένα Bailey's το βράδυ με λίγο χαρτάκι...). 

Ξέρεις τι διάβασα με λίγο χορτακι χαχαχα. Κ λέω ώπα 

Μερακλου χαχαχαχ

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 17/12/2020 at 12:34 ΠΜ, Linaki.24 είπε:

Κορίτσια εγώ την έκανα την Αυχενική!!! Δοξασοι ο Θεούλης είναι όλα τέλεια! Και έχω αγοράκιιιι!!! ❤️❤️❤️

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια!! Άλλο ένα αγοράκι στην παρέα!!❤❤

On 18/12/2020 at 12:48 ΜΜ, Φώφη1990 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου!!! Θα συμφωνήσω ότι χρειάζεται να είμαστε ψυχραιμες. Έχουν προχωρήσει τόσο τα πράγματα που μπορουμε να μάθουμε αν κάτι δεν πάει καλά. Και σας το λέω εγώ που δεν είμαι καθόλου ψυχραιμη και φοβάμαι και την σκιά μου!!! 

Λοιπόν εγω έχω χθες παλι είμαι με αναγουλα απίστευτη. Είχα ηρεμήσει αλλά επανήλθε! Όμως δεν με νοιάζει αυτό. Αυτο που με ανησυχεί είναι ότι νιώθω έναν πονο σαν να είναι στον κόλπο μου. Όταν κάθομαι το νιωθω περισσοτερο απ όταν είμαι ξαπλωμένη. Και το μυαλό μου κάνει χιλιες στροφές... 

Αυτόν τον πόνο τον ένιωθα κ εγώ ειδικά όταν κουραζομουν κάποιες φορές! Αλλα νομίζω είναι φυσιολογικό, αφού μεγαλώνει η μήτρα μας!

On 18/12/2020 at 3:21 ΜΜ, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα τώρα μπόρεσα να μπω πήγα έδωσα αίμα για το papp-A την Δευτέρα το πρωί θα είναι έτοιμα θα τα στείλουν με εμαιλ στον γιατρό της αυχενικής και σε εμένα....μετά πήγα στον γιατρό μου να με δει του είπα να τσεκαρει ότι και ο αυχενικος την Δευτέρα εν ολίγοις με μια πρόχειρη ματιά που έριξε ρινικό οστό ορατό και αυχενική πτυχή 1.55 και μάλλον περιμένουμε αγοράκι αυτήν την φορά....όλα τα είδε καλά φυσικά θα είμαστε σίγουροι την Δευτέρα ουφ...μια μικρή ανασα ας είναι καλά και το αίμα θεέ μου.....

Τέλεια τα νέα σου αγάπη μου! Με το καλό να πάρεις κ τα υπόλοιπα αποτελέσματα τη Δευτέρα!! Όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη!❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Κανονικά απαγορεύεται. Το ξέρω για τα παραθυράκια. Και θεωρώ επειδή 9 μήνες είναι μεγάλο διάστημα η κάθε γυναίκα να κάνει το καλύτερο που μπορεί και αντεχει. Απλώς θεωρώ υπερβολή να λένε 5 τσιγάρα επιτρέπονται αλλά δεν επιτρέπονται πχ τα νύχια. Το οποίο δεν ισχύει (Είχα εγώ στο περιβάλλον μου γυναίκα που κάπνισε αρκετά στις εγκυμοσύνες της. Δεν την κρίνω. Αυτό άντεχε. Αλλά μου την έλεγε επειδή έβαφα τα μαλλιά μου...). 

Καλημέρα καλό σκ

Εβακι εμένα ευτυχώς μου μυρίζει πολύ το αλκοόλ και δεν το αντέχω. Αλλιώς θα είχα λυσσαξει (ειδικά τώρα στις γιορτές ένα Bailey's το βράδυ με λίγο χαρτάκι...). 

Καλά άλλο αυτό. Κι εγώ τα 5 τα θεωρώ υπερβολή. Βαριά βαριά 2 αν κάποια δεν αντέχει καθόλου. Εγώ κάνω καμιά φορά γκλο, κι αυτό 1 κι όχι κάθε μέρα. Μού λείπει η συνήθεια του τσιγάρου, η γεύση όμως καθόλου. Όσες καπνίζουν καταλαβαίνουν τι εννοώ. 

Τώρα με το μουντ των εορτών, βάζω ένα ουίσκι νερομενο όσο δεν πάει ίσα ίσα για τη γεύση. Δε μπορώ να κρατηθώ μού έρχεται σα λιγουρα να το πω;. 

 

Βρε κορίτσια, σε ποια σελίδα είναι το πινακάκι; ψάχνω να το βρω να το ανανεώσω. 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο γιατρος ενα κρασάκι μου χε πει επιτρέπεται που κ που. Στην κόρη μου επινα, που κ που. Σε αυτη την εγκυμοσύνη δεν μου κάνει πολυ κέφι. Κ ένα που ήπια με βάρεσε...


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλά άλλο αυτό. Κι εγώ τα 5 τα θεωρώ υπερβολή. Βαριά βαριά 2 αν κάποια δεν αντέχει καθόλου. Εγώ κάνω καμιά φορά γκλο, κι αυτό 1 κι όχι κάθε μέρα. Μού λείπει η συνήθεια του τσιγάρου, η γεύση όμως καθόλου. Όσες καπνίζουν καταλαβαίνουν τι εννοώ. 

Τώρα με το μουντ των εορτών, βάζω ένα ουίσκι νερομενο όσο δεν πάει ίσα ίσα για τη γεύση. Δε μπορώ να κρατηθώ μού έρχεται σα λιγουρα να το πω;. 

 

Βρε κορίτσια, σε ποια σελίδα είναι το πινακάκι; ψάχνω να το βρω να το ανανεώσω. 

Καπνιστρια εδώ και σε νιώθω. Η γεύση καθόλου δεν μου λείπει. Ίσα ίσα με ενοχλεί η μυρωδιά του μέχρι άγριας. Αλλά η συνήθεια... 

Να το βάζεις κοριτσι. Εφόσον το κάνεις κέφι. Είπαμε, είμαστε άνθρωποι. Κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε και αντέχουμε... 

Κορίτσια να προτείνω οποια ανανεώνει το πινακακι να το κάνει και μια αντιγραφή σε ένα καινούργιο σχόλιο ώστε να είναι πάντα στις τελευταίες σελίδες να το βρίσκουμε εύκολα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου εχθές κάναμε τα γενέθλια της κόρης μου....τελικά λίγα άτομα και καλά ειμασταν το χαρήκαμε πολύ και ειδικά η μικρή λίγο κούραση επειδή τα ετοίμασα όλα μόνη μου φαγώσιμα κλπ αλλά το αποτέλεσμα φανταστικό....αύριο θα πάω για αυχενική και σκέφτομαι μήπως πάω και για τις εξετάσεις αίματος που μου έγραψε ο γιατρός μου παρόλο που είπε μέχρι τις 8/1 να πάω οπότε θέλω...εγώ επειδή θα είμαι στην πόλη σκέφτομαι να πάω να τελειώνω.....

Εσείς πώς είστε????

  • Μου αρέσει 6

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...