Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Καλημέρα κορίτσια μου εχθές κάναμε τα γενέθλια της κόρης μου....τελικά λίγα άτομα και καλά ειμασταν το χαρήκαμε πολύ και ειδικά η μικρή λίγο κούραση επειδή τα ετοίμασα όλα μόνη μου φαγώσιμα κλπ αλλά το αποτέλεσμα φανταστικό....αύριο θα πάω για αυχενική και σκέφτομαι μήπως πάω και για τις εξετάσεις αίματος που μου έγραψε ο γιατρός μου παρόλο που είπε μέχρι τις 8/1 να πάω οπότε θέλω...εγώ επειδή θα είμαι στην πόλη σκέφτομαι να πάω να τελειώνω.....

Εσείς πώς είστε????

 Καλημέρα !!! Να την  χαίρεσαι την μικρή σου και του χρόνου θα εχετε και το μωράκι σας στα γενέθλια της αδερφουλας του!!!! 

Καλη επιτυχία αυριο! Να μας κρατήσεις ενημερες! 

εγώ κορίτσια από εκεί που νόμιζα ότι έχω ξεμπερδεψει με συμπτώματα έχω πολλη ναυτία πάλι και ενοχλήσεις-πονακια στην κοιλιά μου και εσωτερικά του Κόλπου μου! Μια ξαδέρφη μου με παιδακια μου είπε ότι το έιχε και αυτή αυτό και το λέει ""Βυζαινει η μήτρα "". 

  • Μου αρέσει 3

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εχθές κάναμε τα γενέθλια της κόρης μου....τελικά λίγα άτομα και καλά ειμασταν το χαρήκαμε πολύ και ειδικά η μικρή λίγο κούραση επειδή τα ετοίμασα όλα μόνη μου φαγώσιμα κλπ αλλά το αποτέλεσμα φανταστικό....αύριο θα πάω για αυχενική και σκέφτομαι μήπως πάω και για τις εξετάσεις αίματος που μου έγραψε ο γιατρός μου παρόλο που είπε μέχρι τις 8/1 να πάω οπότε θέλω...εγώ επειδή θα είμαι στην πόλη σκέφτομαι να πάω να τελειώνω.....

Εσείς πώς είστε????

Καλά αποτελέσματα γι αύριο!!!! Και για τις αίματος και για την αυχενική. 

Εγώ σήμερα ξύπνησα με ενθουσιασμό. Κάθε βράδυ κοιμάμαι με το χέρι στην κοιλιά μήπως νιώσω τίποτα έτσι αμυδρό.. Αλλά αυτή η υγρασία με έχει τσακίσει στη λεκάνη. Τα κορίτσια τις βόρειας Ελλάδας πώς πάτε με τον καιρό; 

15 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καπνιστρια εδώ και σε νιώθω. Η γεύση καθόλου δεν μου λείπει. Ίσα ίσα με ενοχλεί η μυρωδιά του μέχρι άγριας. Αλλά η συνήθεια... 

Να το βάζεις κοριτσι. Εφόσον το κάνεις κέφι. Είπαμε, είμαστε άνθρωποι. Κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε και αντέχουμε... 

Κορίτσια να προτείνω οποια ανανεώνει το πινακακι να το κάνει και μια αντιγραφή σε ένα καινούργιο σχόλιο ώστε να είναι πάντα στις τελευταίες σελίδες να το βρίσκουμε εύκολα;

Εννοείται, δεν είμαστε άρρωστες μην κάνουμε υπερβολές ούτε από τη μια πλευρά ούτε από την άλλη

Just now, Φώφη1990 είπε:

 Καλημέρα !!! Να την  χαίρεσαι την μικρή σου και του χρόνου θα εχετε και το μωράκι σας στα γενέθλια της αδερφουλας του!!!! 

Καλη επιτυχία αυριο! Να μας κρατήσεις ενημερες! 

εγώ κορίτσια από εκεί που νόμιζα ότι έχω ξεμπερδεψει με συμπτώματα έχω πολλη ναυτία πάλι και ενοχλήσεις-πονακια στην κοιλιά μου και εσωτερικά του Κόλπου μου! Μια ξαδέρφη μου με παιδακια μου είπε ότι το έιχε και αυτή αυτό και το λέει ""Βυζαινει η μήτρα "". 

Πονακια έχω κι εγώ πού και πού τόσο κολπικά όσο και κοιλιακα. Αυτό το βυζαινει η μήτρα δεν το κατανοώ χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Που θα πάει δε θα καλοκαίριασει να πίνουμε κοκτειλαρες ;

Πόσα βράδια λαχταρώ ένα ωραίο κοκτέιλ.  

Ευτυχώς που μας έχουν αμπαρωσει κ δεν έχω να ζηλεύω αυτούς που πίνουν 

Καλημέρα κορασίδες!

Axxx τι δε θά δινα για ένα μαι ται... ή ένα μοχίτάκι δίπλα στην παραλία.....................................................................................

Το τσιγάρο μου έλειψε αυτόν τον καιρό που είχαμε τα γεγονότα. Γενικότερα μου αρέσει αλλά το αναπνευστικό μου είναι ΠΟΛΥ χαλια, και έτσι καπνίζω περιστασιακά σε μεγάλα ζόρια ή σε διακοπές που ξενυχτάω..Φέτος πχ πήγαμε για camping στη Θάσο και βγάλαμε το βράδυ άυπνοι στην παραλία και έκανα ένα πακέτο.. Πριν από αυτό είχα να καπνίσω 1 χρόνο και 3 μήνες. 

Αναγούλες ακόμη κορίτσια, εκεί ακάθεκτες... Αν και πιο πολύ ξυνίλα - παλινδρόμηση θα τις χαρακτήριζα πλέον. Κάθε απόγευμα συνεπείς στο ραντεβού τους.

 

 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

 Καλημέρα !!! Να την  χαίρεσαι την μικρή σου και του χρόνου θα εχετε και το μωράκι σας στα γενέθλια της αδερφουλας του!!!! 

Καλη επιτυχία αυριο! Να μας κρατήσεις ενημερες! 

εγώ κορίτσια από εκεί που νόμιζα ότι έχω ξεμπερδεψει με συμπτώματα έχω πολλη ναυτία πάλι και ενοχλήσεις-πονακια στην κοιλιά μου και εσωτερικά του Κόλπου μου! Μια ξαδέρφη μου με παιδακια μου είπε ότι το έιχε και αυτή αυτό και το λέει ""Βυζαινει η μήτρα "". 

 

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Καλά αποτελέσματα γι αύριο!!!! Και για τις αίματος και για την αυχενική. 

Εγώ σήμερα ξύπνησα με ενθουσιασμό. Κάθε βράδυ κοιμάμαι με το χέρι στην κοιλιά μήπως νιώσω τίποτα έτσι αμυδρό.. Αλλά αυτή η υγρασία με έχει τσακίσει στη λεκάνη. Τα κορίτσια τις βόρειας Ελλάδας πώς πάτε με τον καιρό; 

Εννοείται, δεν είμαστε άρρωστες μην κάνουμε υπερβολές ούτε από τη μια πλευρά ούτε από την άλλη

Πονακια έχω κι εγώ πού και πού τόσο κολπικά όσο και κοιλιακα. Αυτό το βυζαινει η μήτρα δεν το κατανοώ χαχαχα

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου αύριο θα σας ενημερώσω και εύχομαι το καλοκαίρι να γεννηθεί γερό και το δεύτερο παιδάκι μας! Και φυσικά γερά και τα δικά σας!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , jellyfishch είπε:

Axxx τι δε θά δινα για ένα μαι ται... ή ένα μοχίτάκι δίπλα στην παραλία.....................................................................................

Το τσιγάρο μου έλειψε αυτόν τον καιρό που είχαμε τα γεγονότα. Γενικότερα μου αρέσει αλλά το αναπνευστικό μου είναι ΠΟΛΥ χαλια, και έτσι καπνίζω περιστασιακά σε μεγάλα ζόρια ή σε διακοπές που ξενυχτάω..Φέτος πχ πήγαμε για camping στη Θάσο και βγάλαμε το βράδυ άυπνοι στην παραλία και έκανα ένα πακέτο.. Πριν από αυτό είχα να καπνίσω 1 χρόνο και 3 μήνες. 

Αναγούλες ακόμη κορίτσια, εκεί ακάθεκτες... Αν και πιο πολύ ξυνίλα - παλινδρόμηση θα τις χαρακτήριζα πλέον. Κάθε απόγευμα συνεπείς στο ραντεβού τους.

 

 

Και εγώ αυτό, παλινδρόμηση και καούρα από το απόγευμα και μετά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εχθές κάναμε τα γενέθλια της κόρης μου....τελικά λίγα άτομα και καλά ειμασταν το χαρήκαμε πολύ και ειδικά η μικρή λίγο κούραση επειδή τα ετοίμασα όλα μόνη μου φαγώσιμα κλπ αλλά το αποτέλεσμα φανταστικό....αύριο θα πάω για αυχενική και σκέφτομαι μήπως πάω και για τις εξετάσεις αίματος που μου έγραψε ο γιατρός μου παρόλο που είπε μέχρι τις 8/1 να πάω οπότε θέλω...εγώ επειδή θα είμαι στην πόλη σκέφτομαι να πάω να τελειώνω.....

Εσείς πώς είστε????

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω να ξέρετε... καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο στην αυχενική σου! Περιμένουμε νέα.. 

Εγώ κορίτσια 3 μέρες θα πετάω και 1 θα υποφέρω από αναγούλες.. όχι τίποτα άλλο, είχα πειστεί πως μπαίνοντας στον 4ο θα τις ξεφορτωθώ! Υπάρχει βελτίωση βέβαια αλλά όχι και εξάλειψη συμπτωμάτων! 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ν

Just now, boockie said:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω να ξέρετε... καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο στην αυχενική σου! Περιμένουμε νέα.. 

Εγώ κορίτσια 3 μέρες θα πετάω και 1 θα υποφέρω από αναγούλες.. όχι τίποτα άλλο, είχα πειστεί πως μπαίνοντας στον 4ο θα τις ξεφορτωθώ! Υπάρχει βελτίωση βέβαια αλλά όχι και εξάλειψη συμπτωμάτων! 

εμένα αυτά τα πονακια με στενοχωρούν. ... Οι ανάγουλες δεν παλεύονται αλλά δεν με νοιάζουν... Για τα πονακια στενοχωριέμαι γιατί το μυαλό μου όλο πάει στο κακό!!! :(


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Ν

εμένα αυτά τα πονακια με στενοχωρούν. ... Οι ανάγουλες δεν παλεύονται αλλά δεν με νοιάζουν... Για τα πονακια στενοχωριέμαι γιατί το μυαλό μου όλο πάει στο κακό!!! :(

Να μην σε στεναχωρούν καθόλου, είναι όλα φυσιολογικά! Σου δίνει μαγνήσιο; Είναι για τις κράμπες! Εγώ παίρνω 3 την ημέρα 

  • Μου αρέσει 1

vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, boockie said:

Να μην σε στεναχωρούν καθόλου, είναι όλα φυσιολογικά! Σου δίνει μαγνήσιο; Είναι για τις κράμπες! Εγώ παίρνω 3 την ημέρα 

Οχι δεν μου δίνει μαγνήσιο! Για την ώρα παιρνω σίδηρο και D3! Να του πω λέτε και για μαγνήσιο? 

6 hours ago, Eva1986 said:

Κ εγώ κόριτσια Μ έχω πονακια.  Είναι η μήτρα μεγαλώνει.  

Φούσκωσαν οι κοιλίτσες;η δική Μ αρκετά. Φαίνομαι πλέον ξεκάθαρα.  

 

Και εμένα φαινεται... :)

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κ εγώ κόριτσια Μ έχω πονακια.  Είναι η μήτρα μεγαλώνει.  

Φούσκωσαν οι κοιλίτσες;η δική Μ αρκετά. Φαίνομαι πλέον ξεκάθαρα.  

 

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Φούσκωσαν και συνεχίζουν να φουσκώνουν. Εγώ πλέον μπήκα στον 5ο. Σε άλλα νέα αισθάνομαι τη μπουμπού κάθε μέρα πια!! Είναι απίστευτο συναίσθημα. Εύχομαι σύντομα να τα αισθανθείτε και εσείς!!! 

  • Μου αρέσει 4

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!Κ εγώ νιώθω πόνους περιόδου. Χθες έκανα στοκάρισμα από μπιφτέκια και κεφτεδάκια και ήμουν όρθια κανά 2ωρο. Μετά με τρέλανε η μέση κ με χτυπούσε ψηλά στον αυχένα. Και δυσκολεύομαι τόσο πολύ στον ύπνο... 3-4 φορές τουαλέτα, στο ενδιάμεσο αυπνίες...έτσι θα πάει; Είμαι πανκουρασμένη...

Από βιταμίνες πίνω 1 μαγνήσιο,1 σίδηρο, 1 φυλλικό (που μάλλον μέσα πρέπει να έχει κ ασβέστιο). Και φυσικά το σαλοσπίρ και το ντουλκοσόφτ. Ραντεβού έχω ξανά στις 28 που μάλλον θα μου δώσει κ άλλες. Η κοιλιά μου ήταν πρησμένη πάρα πολύ από την ωοληψία και μετά. Αλλά ήδη απο τον 2ο δεν μου ανέβαινε τίποτα. Παλινδρόμηση κλασικά από το μεσημεριανό κ μετά, ειδικά εκεί στη χώνεψη

Τα φιλιά μου σε όλες σας και η @ΒαλεντιναΧ να χαίρεται την κοράκλα της!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!Κ εγώ νιώθω πόνους περιόδου. Χθες έκανα στοκάρισμα από μπιφτέκια και κεφτεδάκια και ήμουν όρθια κανά 2ωρο. Μετά με τρέλανε η μέση κ με χτυπούσε ψηλά στον αυχένα. Και δυσκολεύομαι τόσο πολύ στον ύπνο... 3-4 φορές τουαλέτα, στο ενδιάμεσο αυπνίες...έτσι θα πάει; Είμαι πανκουρασμένη...

Από βιταμίνες πίνω 1 μαγνήσιο,1 σίδηρο, 1 φυλλικό (που μάλλον μέσα πρέπει να έχει κ ασβέστιο). Και φυσικά το σαλοσπίρ και το ντουλκοσόφτ. Ραντεβού έχω ξανά στις 28 που μάλλον θα μου δώσει κ άλλες. Η κοιλιά μου ήταν πρησμένη πάρα πολύ από την ωοληψία και μετά. Αλλά ήδη απο τον 2ο δεν μου ανέβαινε τίποτα. Παλινδρόμηση κλασικά από το μεσημεριανό κ μετά, ειδικά εκεί στη χώνεψη

Τα φιλιά μου σε όλες σας και η @ΒαλεντιναΧ να χαίρεται την κοράκλα της!!!

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου ξεκουράσου τώρα που μπορείς κυριολεκτικααααα!!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου ξεκουράσου τώρα που μπορείς κυριολεκτικααααα!!!!!

Μα δεν κάνω κ τίποτα συγκλονιστικό, μόνο χθες κουράστηκα πάρα πολύ. Αφού κοιμήθηκα κ μεσημέρι! Αλλά γενικά με έχει τσακίσει ο διακεκομμένος ύπνος. Ένα βράδυ που σηκώθηκα μόνο 2 φορές κ η 2η ήταν στις 3.30 κ το πήγα σερί μέχρι τις 9 ένιωθα πούπουλο!

Καλημερούδια σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Οχι δεν μου δίνει μαγνήσιο! Για την ώρα παιρνω σίδηρο και D3! Να του πω λέτε και για μαγνήσιο? 

Και εμένα φαινεται... :)

Δεν ξέρω κορίτσι μου, συζήτησε το μαζί του ότι πονάς και ότι σου προτείνει εκείνος!


vQnfp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...