Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

νέο Πινακάκι!❤

 



 

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

 

 

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

 

 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11

 



@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11

 

 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11



 

@phall ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11 twins boy and girl Ιασω

 

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12

 

 

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12



 

@Φραουλίτσα*α 2/1 ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 27/11

 

 

@Evouskaa ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11

 

 

@alina800 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

 

 

@HopeMee ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12

 

 

@matinab1980 Αυχενική 4/12

J

 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6

 

 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6

 

 

@Eva1986 ΠΗΤ 18/6

 

 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12

 

 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

 

 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 νοσοκομείο Παπαγεωργίου, κοριτσάκι 

 



@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11



@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12 μητέρα 

 



@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Υπέρηχος 20/11

 



@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

Τώρα το έκανα σωστά στο σωστό πινακακι...!


4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, phal είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, δυστυχώς δεν μπαίνω πολύ συχνά, αλλά σας διαβάζω μαζεμένα! Να σας πω κ εγώ τα νέα μου πήγα χθες για υπέρηχο, τα μπουμπουκακια είναι 146 γρ. + 143 γρ., κατά πάσα πιθανότητα είναι αγορακι+κοριτσάκι!  Έκανα κ το nipt το panorama για να είμαστε λίγο πιο ήσυχοι γιατί εδώ που τα λέμε είναι κ δύο τα μωρά! Σε 10 μέρες θα έχω αποτελέσματα. Κατά τα άλλα θα κάνω κ μια επίσκεψη σε καρδιολόγο να δω κ από κει τι γίνεται γιατί έχω ένα μικρό θεματάκι α βαθμού κολποκοιλιακο αποκλεισμό,  μην μας βγει κ τίποτα ξαφνικό από εκεί. Ενημέρωσα το πινακακι κ εγώ με τα νεότερα. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!

Τέλεια τα νέα σου. Προς Θεού μη συμβεί τίποτα....!!!! Θα το κάνω ενημέρωση στο παραπάνω πινακάκι γιατί αυτό το πινακάκι είναι λάθος

Just now, phal είπε:

Τώρα το έκανα σωστά στο σωστό πινακακι...!

Χχαχαχχα τώρα το είδα 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μουυυ καλησπερα. Γενναω πρωτα ο θεος το τριτο μου παιδακι μεσα ιουνιου. Μα εδω κ καποιες μερες νιωθω σαν να σκαει φουσκιτσα κατω χαμηλα στην κοιλια. Λετς να ειναι το μικρακι; θυμαμαι περσυ στην μπεμπα μου αυτο ενιωθα. Αλλα ημουν 16 κ 6. Τωρα ειμαι 15 εβδομαδωμ κ 3 ημερων. Λετε να το νιωιω πιο νωρις γτ ειναι η τειτη εγκυμοσυνη; 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Λοιπόν η εξέταση για ουρολοίμωξη αρνητική. Αλλά οι πονοι εκεί και μάλιστα δυνατοί! Θα κατέβω σε καμία ώρα στον γιατρό!!! Με έχει πάρει από κάτω.... 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Λοιπόν η εξέταση για ουρολοίμωξη αρνητική. Αλλά οι πονοι εκεί και μάλιστα δυνατοί! Θα κατέβω σε καμία ώρα στον γιατρό!!! Με έχει πάρει από κάτω.... 

Καλημερα Φώφη μας!Ολά καλά θα είναι, αλλά καλά κάνεις και κατεβαίνεις στο γιατρό. Περιμένουμε νέα σου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Κοριτσια μουυυ καλησπερα. Γενναω πρωτα ο θεος το τριτο μου παιδακι μεσα ιουνιου. Μα εδω κ καποιες μερες νιωθω σαν να σκαει φουσκιτσα κατω χαμηλα στην κοιλια. Λετς να ειναι το μικρακι; θυμαμαι περσυ στην μπεμπα μου αυτο ενιωθα. Αλλα ημουν 16 κ 6. Τωρα ειμαι 15 εβδομαδωμ κ 3 ημερων. Λετε να το νιωιω πιο νωρις γτ ειναι η τειτη εγκυμοσυνη; 

Καλημέρα!!! Πολύ πιθανό να είναι αυτό!!! Αν θες πες μου κι εσύ πητ, νοσοκομείο και φύλο αν γνωρίζεις να σε βάλω στο πινακάκι. Τα άλλα 2 μωρά σου πόσο είναι; εμένα ο μεγάλος 3 και η μικρή 1

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Λοιπόν η εξέταση για ουρολοίμωξη αρνητική. Αλλά οι πονοι εκεί και μάλιστα δυνατοί! Θα κατέβω σε καμία ώρα στον γιατρό!!! Με έχει πάρει από κάτω.... 

Άρα ορμονικο θα είναι.. Μαρτύριο τραβάς κι εσύ βρε κοπέλα μου... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Λοιπόν η εξέταση για ουρολοίμωξη αρνητική. Αλλά οι πονοι εκεί και μάλιστα δυνατοί! Θα κατέβω σε καμία ώρα στον γιατρό!!! Με έχει πάρει από κάτω.... 

Κόριτσι Μ μην αγχώνεσαι.  

Μήπως να κάνεις υπέρηχο νεφρά κ κύστη;εγώ τα έκανα όταν πονούσα στον ουρολόγο. Για να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχω κάτι. 

Όλα είναι αντιμετώπισημα

10 ώρες πρίν, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Κοριτσια μουυυ καλησπερα. Γενναω πρωτα ο θεος το τριτο μου παιδακι μεσα ιουνιου. Μα εδω κ καποιες μερες νιωθω σαν να σκαει φουσκιτσα κατω χαμηλα στην κοιλια. Λετς να ειναι το μικρακι; θυμαμαι περσυ στην μπεμπα μου αυτο ενιωθα. Αλλα ημουν 16 κ 6. Τωρα ειμαι 15 εβδομαδωμ κ 3 ημερων. Λετε να το νιωιω πιο νωρις γτ ειναι η τειτη εγκυμοσυνη; 

Καλώς ήρθες!! Σαν Μπουρμπούληθρες ένιωθα κ γω στο πρώτο.  Σαν να πεταριζει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Πήρα κι εγώ σήμερα τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου, όλα καλά, μόνο που ο αιματοκρίτης μου έπεσε στο 34,9, παρόλο που εδώ και 2 εβδομάδες παίρνω σίδηρο. Σας συμβαίνει και εσάς?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, matinab1980 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!

Πήρα κι εγώ σήμερα τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου, όλα καλά, μόνο που ο αιματοκρίτης μου έπεσε στο 34,9, παρόλο που εδώ και 2 εβδομάδες παίρνω σίδηρο. Σας συμβαίνει και εσάς?

Καλησπέρα!! Σήμερα πήρα και εγώ τις δικές μου και έπεσε στο 33.3 από 37.3. Παίρνω και εγώ σίδηρο. Απλά τώρα τραβάει πολύ το μωρό. 

  • Μου αρέσει 2

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, matinab1980 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!

Πήρα κι εγώ σήμερα τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου, όλα καλά, μόνο που ο αιματοκρίτης μου έπεσε στο 34,9, παρόλο που εδώ και 2 εβδομάδες παίρνω σίδηρο. Σας συμβαίνει και εσάς?

Εγώ έχω και το στίγμα της αναιμίας και από 32.5 που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη εκεί είναι τα φυσιολογικά μου εμένα σε 1.5 μήνα είχε πάει 31.5 και τώρα έπεσε στο 28.4 δυστηχως παρόλο που περνώ 2σιδηρους την ημέρα στη πρώτη μου εγκυμοσύνη έφτασε και 22 και πήρα αίμα δεν είναι κάτι η μετάγγιση ούτε το μωρό έχει θέμα η μαμά συνήθως ζαλίζεται κρυώνει νιώθει κούραση και κόπωση αν της πέσει πολύ.... Απλά δεν θα περνει για πάντα τόσο πολύ μέχρι να κάνει δικές του αποθήκες νομίζω στον 7ο μετά δεν πέφτει αλλο

 

Just now, Maria92 είπε:

Καλησπέρα!! Σήμερα πήρα και εγώ τις δικές μου και έπεσε στο 33.3 από 37.3. Παίρνω και εγώ σίδηρο. Απλά τώρα τραβάει πολύ το μωρό. 

Είναι μια χαρά!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ έχω και το στίγμα της αναιμίας και από 32.5 που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη εκεί είναι τα φυσιολογικά μου εμένα σε 1.5 μήνα είχε πάει 31.5 και τώρα έπεσε στο 28.4 δυστηχως παρόλο που περνώ 2σιδηρους την ημέρα στη πρώτη μου εγκυμοσύνη έφτασε και 22 και πήρα αίμα δεν είναι κάτι η μετάγγιση ούτε το μωρό έχει θέμα η μαμά συνήθως ζαλίζεται κρυώνει νιώθει κούραση και κόπωση αν της πέσει πολύ.... Απλά δεν θα περνει για πάντα τόσο πολύ μέχρι να κάνει δικές του αποθήκες νομίζω στον 7ο μετά δεν πέφτει αλλο

 

Είναι μια χαρά!!!!

Ναι όντως! 6ο με 7ο σταθεροποιείται. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Καλησπέρα!! Σήμερα πήρα και εγώ τις δικές μου και έπεσε στο 33.3 από 37.3. Παίρνω και εγώ σίδηρο. Απλά τώρα τραβάει πολύ το μωρό. 

ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Ανησύχησα λιγάκι.....

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Eva1986 said:

Κόριτσι Μ μην αγχώνεσαι.  

Μήπως να κάνεις υπέρηχο νεφρά κ κύστη;εγώ τα έκανα όταν πονούσα στον ουρολόγο. Για να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχω κάτι. 

Όλα είναι αντιμετώπισημα

Καλώς ήρθες!! Σαν Μπουρμπούληθρες ένιωθα κ γω στο πρώτο.  Σαν να πεταριζει κάτι

Σας ευχαριστώ πολυ κορίτσια! 

Πήγα είδα ότι το μωρό είναι καλά και ησυχασα ψυχολογικά. Αλλά οι πονοι παραμένουν. Στην ουσία αυτό που θα δοκιμάσουμε είναι για 2 3 μέρες να μην πάρω σιδηρο και d3 γιατί ο γιατρός θεωρεί ότι είναι κολλικος εντέρου και μπορεί τα συμπληρώματα λίγο να το ζορίζουν. Θα το δοκιμάσω και βλέπω ανάλογα! Αλλιώς μετα μπορεί να πάω σε γαστρεντερολόγο για να το δουμε! 

Δεν θέλω να είμαι γκρίνιαρα αλλά οι πονοι είναι δυνατοί γι αυτό και φοβήθηκα και του το ειπα. Γιατι μου είπε ότι μάλλον είναι και ψυχοσωματικά από το άγχος μου! 

Επομένως για την ώρα σε αναμονή... Τουλάχιστον έκλεψα λίγο χρόνο και είδα το νινι να χοροπηδάει. Αναστατώνεται και αυτό από τους πονους μου!!! 

 

  • Μου αρέσει 4

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήρθε η νιπτ. όλα τέλεια!έμαθα κ το φύλο, περιμένω αγοράκι. όχι μόνο είμαι σε κατάσταση σοκ, γιατί ήμουν σίγουρη ότι περιμένω κοριτσάκι αλλά ντράπηκα τόσο πολύ που ξαναρώτησα την κοπέλα για το φύλο. Κάπως σαν να μούδιασα, κάπως έτσι νιώθω. Είμαι τρελή; Μου έστριψε;

  • Μου αρέσει 9
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BILLE είπε:

Κορίτσια μου ήρθε η νιπτ. όλα τέλεια!έμαθα κ το φύλο, περιμένω αγοράκι. όχι μόνο είμαι σε κατάσταση σοκ, γιατί ήμουν σίγουρη ότι περιμένω κοριτσάκι αλλά ντράπηκα τόσο πολύ που ξαναρώτησα την κοπέλα για το φύλο. Κάπως σαν να μούδιασα, κάπως έτσι νιώθω. Είμαι τρελή; Μου έστριψε;

Συγχαρητήρια ώρα για απόλαυση καλές γιορτές να έχουμε με τέτοια θετικά νέα πάντα.....γιατί ήσουν σίγουρη ότι είναι κοριτσάκι σου το είπε κάποιος? Και αν σου το είπε ήταν 100% σίγουρος χαχαχχαχα......ειδικά από κοριτσάκι σε αγοράκι συμβαίνει συχνά γιατί αργότερα κατεβαίνει και εμφανίζεται το πουλάκι μέχρι τότε όλα θεωρούνται κοριτσάκια.....

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...