Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, maroullaki είπε:

Ολα καλά καναμε και το εμβολιο εχτες και απο 1/12 ξεκιναει φρουτα

αυτο τον μηνα  πηρε μισο κιλό τελικα, λιγοτερο απο αλλες φορες αλλα δεν ειναι προβλημα ειπε ο γιατρος, ολα καλα

Κ εμεις πήραμε 100 γραμμάρια κ 2 εκατοστά σε ύψος! Μου είπε όμως ότι είναι φυσιολογικό να υπάρχει τωρα κάποια στασιμότητα στο βάρος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/11/2021 at 5:19 ΜΜ, maroullaki είπε:

Να την χαίρεστε την κόρη, καλοφώτιστη ..αντε και στα μπεμπάκια μας τώρα

Πάντως για το βάρος και εγω θα ρωτώσω τον παιδίατρο την Δευτέρα που θα πάμε για εμβόλιο.. έχει πάρει λιγότερο σε σχεση με άλλους μήνες..θα τον ζυγίσει και ο παιδίατρος βεβαια αλλα οκ δεν ανησυχω αφου δειχνει να χορταινει...

σας ειπε και ποτε θα αρχισετε στερεες τροφες?

εγω δεν εχω ιδεα για να δουμε τι θα μας πει

Απο τον Δεκέμβριο μάς είπε... 

Εντάξει το μισό κιλό καλά είναι....

Αυτό με τα κακά νομίζω είναι φυσιολογικό, μπορεί να είναι απο κάποια αλλεργία όπως σού είπε. Ειχε πολύ ή σταγόνες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2021 at 8:29 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Απο τον Δεκέμβριο μάς είπε... 

Εντάξει το μισό κιλό καλά είναι....

Αυτό με τα κακά νομίζω είναι φυσιολογικό, μπορεί να είναι απο κάποια αλλεργία όπως σού είπε. Ειχε πολύ ή σταγόνες; 

Είχε ελάχιστο αίμα! Ήταν κ για πολλές μέρες πράσινα κ έκανε συνέχεια! Τώρα έχουν ξεκινήσει να επανέρχονται στο κίτρινο χρώμα, από βδομάδα θα κάνουμε ξανα ανάλυση να δούμε αν έφταιγε το αγελαδινό γαλα ! Απλά του φάνηκε περίεργο του γιατρού να βγάλει τώρα 5 μηνών αλλεργία! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα, πως πάτε;;; Ξεκίνησε κάποιο μωράκι φρούτα;;; Εμείς σήμερα πρώτη μερα μόνο μήλο… δεν ήξερε πως να το καταπιεί νομίζω … το νέρωσα και κάτι κατάφερε …. Καθιστός στο κάθισμα ήταν πιο δύσκολο νομίζω στε χέρια καπως καλύτερα …. Ελπίζω να βελτιώνεται με τη φορά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2021 at 2:41 ΜΜ, maroullaki είπε:

Καλησπερα, πως πάτε;;; Ξεκίνησε κάποιο μωράκι φρούτα;;; Εμείς σήμερα πρώτη μερα μόνο μήλο… δεν ήξερε πως να το καταπιεί νομίζω … το νέρωσα και κάτι κατάφερε …. Καθιστός στο κάθισμα ήταν πιο δύσκολο νομίζω στε χέρια καπως καλύτερα …. Ελπίζω να βελτιώνεται με τη φορά

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εμείς  ξεκινήσαμε 5+ τελικά αν κ εγώ σκεφτόμουν στους 6 για να της δίνω αμέσως κομμάτια αλλά μου είπεο γιατρός καλύτερα πιο νωρίς για να κάνουμε εισαγωγες! ξεκινήσαμε με λαχανικά, στην αρχή της τα έδωσα πατημένα με το κουτάλι! Κ τώρα που είμαστε σχεδόν 6 της τα κόβω σε μακρόστενα κομμάτια,άλλες φορές τα πιάνει μόνη της, άλλες της τα δίνω εγώ! Της αρέσει πολύ πάντως, κάνει κ την κίνηση τα μασάει! Τρελαινεται για μπεοκολο κουνουπίδι κ αβοκάντο! Πίνει κ λίγο νεράκι με ποτηράκι 360! Λογικά όπου να ναι θα ξεκινήσουμε και φρούτα κ κρεατακι! Γενικά όσο περνάνε οι μέρες έχω δει μεγάλη διαφορά τρώει πολύ καλύτερα απ ότι στην αρχή! Χαμός φυσικά και στο πάτωμα κ πάνω στο καρεκλάκι από φαγητα που πετάει γύρω γυρω! Νομίζω ότι κ η δικιά μου δυσκολεύεται λίγο στο καρεκλάκι γιατι είναι ψηλά ο δίσκος του φαγητού ! Αλλά πιστεύω είναι πιο ασφαλές γιατί έχει πιο σωστή θέση ο κορμός !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/12/2021 at 7:46 ΜΜ, Evouska είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εμείς  ξεκινήσαμε 5+ τελικά αν κ εγώ σκεφτόμουν στους 6 για να της δίνω αμέσως κομμάτια αλλά μου είπεο γιατρός καλύτερα πιο νωρίς για να κάνουμε εισαγωγες! ξεκινήσαμε με λαχανικά, στην αρχή της τα έδωσα πατημένα με το κουτάλι! Κ τώρα που είμαστε σχεδόν 6 της τα κόβω σε μακρόστενα κομμάτια,άλλες φορές τα πιάνει μόνη της, άλλες της τα δίνω εγώ! Της αρέσει πολύ πάντως, κάνει κ την κίνηση τα μασάει! Τρελαινεται για μπεοκολο κουνουπίδι κ αβοκάντο! Πίνει κ λίγο νεράκι με ποτηράκι 360! Λογικά όπου να ναι θα ξεκινήσουμε και φρούτα κ κρεατακι! Γενικά όσο περνάνε οι μέρες έχω δει μεγάλη διαφορά τρώει πολύ καλύτερα απ ότι στην αρχή! Χαμός φυσικά και στο πάτωμα κ πάνω στο καρεκλάκι από φαγητα που πετάει γύρω γυρω! Νομίζω ότι κ η δικιά μου δυσκολεύεται λίγο στο καρεκλάκι γιατι είναι ψηλά ο δίσκος του φαγητού ! Αλλά πιστεύω είναι πιο ασφαλές γιατί έχει πιο σωστή θέση ο κορμός !

Μπράβο σας, πάνε καλά τα μπουμπούκια τι ωραία!!! Και εμας σήμερα το τσάκισε το αχλαδάκι και συνήθισε και την καρέκλα, μαθαίνουν γρήγορα. Εμας μας ειπε λαχανικα και κρεας απο την επόμενη εβδομαδα, θα ειναι σχεδον 6 μηνων... και εγω παντως σκεφτομαι αφου τα δοκιμασει σαν γευση πολτοποιημενα μετα να αρχισουμε τα πατημενα για να εχει και καλυτερη υφη, αγορασα και το διχτακι και θα δουμε 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
On 3/3/2021 at 11:49 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

@Φώφη1990 αναλογίζομαι το φόβο σου, ευτυχώς όλα καλά :-)

@Eleni Kost11 τέλεια θα σε προσθέσω κι εσένα στο πινακάκι μας. Με το καλό!!! Το πρώτο σου;; 

Εμένα τρελαίνεται όταν τρώω χαχχα

 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

@Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα 

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, κοριτσάκι, Ιασώ

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι 

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, άγνωστο φύλο, Ιασώ

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκι

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι 

@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκι, νοσοκομείο Λάρισας 

@matinab1980 Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία 

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, κοριτσάκι 

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέρα 

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β Επιπέδου 17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών 

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι μητέρα

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

κοριτσια Καλη χρονια, να χαιρομαστε τα παιδακια μας

πως τα πατε;;

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2021 at 2:41 ΜΜ, maroullaki είπε:

Καλησπερα, πως πάτε;;; Ξεκίνησε κάποιο μωράκι φρούτα;;; Εμείς σήμερα πρώτη μερα μόνο μήλο… δεν ήξερε πως να το καταπιεί νομίζω … το νέρωσα και κάτι κατάφερε …. Καθιστός στο κάθισμα ήταν πιο δύσκολο νομίζω στε χέρια καπως καλύτερα …. Ελπίζω να βελτιώνεται με τη φορά

 

On 2/12/2021 at 7:46 ΜΜ, Evouska είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εμείς  ξεκινήσαμε 5+ τελικά αν κ εγώ σκεφτόμουν στους 6 για να της δίνω αμέσως κομμάτια αλλά μου είπεο γιατρός καλύτερα πιο νωρίς για να κάνουμε εισαγωγες! ξεκινήσαμε με λαχανικά, στην αρχή της τα έδωσα πατημένα με το κουτάλι! Κ τώρα που είμαστε σχεδόν 6 της τα κόβω σε μακρόστενα κομμάτια,άλλες φορές τα πιάνει μόνη της, άλλες της τα δίνω εγώ! Της αρέσει πολύ πάντως, κάνει κ την κίνηση τα μασάει! Τρελαινεται για μπεοκολο κουνουπίδι κ αβοκάντο! Πίνει κ λίγο νεράκι με ποτηράκι 360! Λογικά όπου να ναι θα ξεκινήσουμε και φρούτα κ κρεατακι! Γενικά όσο περνάνε οι μέρες έχω δει μεγάλη διαφορά τρώει πολύ καλύτερα απ ότι στην αρχή! Χαμός φυσικά και στο πάτωμα κ πάνω στο καρεκλάκι από φαγητα που πετάει γύρω γυρω! Νομίζω ότι κ η δικιά μου δυσκολεύεται λίγο στο καρεκλάκι γιατι είναι ψηλά ο δίσκος του φαγητού ! Αλλά πιστεύω είναι πιο ασφαλές γιατί έχει πιο σωστή θέση ο κορμός !

Καλησπέρα καλή χρονιά με υγεία!!! Να καμαρωνετε τα παιδάκια σας. Δεν ξέρω αν το συνειδητοποιειτε, πέρυσι τέτοιο καιρό κάναμε αυχρνικες χαχαχαχ 

Ρε κορίτσια εμένα δεν πίνει νερό..... Δε μπορώ να καταλάβω, δεν τού αρέσει; τι να κάνω για να πιει; 

Τρώμε φρούτα μπανάνα, μήλο, αχλαδάκι και πορτοκαλι. Τού αρέσει όμως το ζεστό γενικά και τού ρίχνω μέσα 60μλ βραστό νερό και 3-4 κουταλιές ρυζάλευρο. Το απογευματάκι ρυζάλευρο βανίλια. Αλλά νερό δρ θέλει με τίποτα...... Θηλάζει 2-3 γεύματα και το βράδυ όταν ξυπνήσει κάνα 2 φορές θηλάζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά!! Καλή χρονιά να χαίρεστε όλες τις οικογένειες σας!!! Ξεκινήσαμε και μεις 5 μηνών και κάτι φρούτα, αλλά πολύ δύσκολη η μπουμπού. Σφραγιζε τα χείλη δεν έτρωγε τίποτα. Τώρα έχει αρχίσει και ανοίγει το στόμα στο κουτάλι. Ένα μήνα πάλευα και έτρωγε ελάχιστο. Μετά την πήρα αγκαλιά και την τάιζα με το δάχτυλο σιγά σιγά. Ακόμα και νυστική την άφηνα όπως είπε η παιδιάτρος μπας και φάει,αλλά τίποτα. Τώρα θα φάει ένα γεύμα, φρούτα με μεγάλη δυσκολία. Προτιμάει τα γλυκά φαγητά. Και από γάλα με έχει τσακίσει. Ξύπνα ανά δύο ώρες για θηλασμό. Προσπάθησα να της δώσω έτοιμο τίποτα. Έχω λίγο απογοητευτεί και κουραστεί. Η πρώτη ήταν τόσο εύκολη στο φαγητό και στην μετάβαση από τον θηλασμό στο γάλα... Τώρα ώρες ώρες φρικάρω. Δε θέλω να την θηλάζω για πάντα. Αλλά δεν μπορώ να την  αφήσω και να πεινάσει.. Κατά τα άλλα είναι ένα υπέροχο χαρούμενο μωράκι που τσιρίζει και γελάει φωνάζει μαμά μπαμπά, και ειδικά όταν πεινάει με κοιτάζει έντονα και φωνάζει μαμ μαμά μαμ !!!Φιλιά σε όλες και πείτε και καμιά ιδέα τι να κάνω...


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2022 at 9:10 ΜΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα χρόνια πολλά!! Καλή χρονιά να χαίρεστε όλες τις οικογένειες σας!!! Ξεκινήσαμε και μεις 5 μηνών και κάτι φρούτα, αλλά πολύ δύσκολη η μπουμπού. Σφραγιζε τα χείλη δεν έτρωγε τίποτα. Τώρα έχει αρχίσει και ανοίγει το στόμα στο κουτάλι. Ένα μήνα πάλευα και έτρωγε ελάχιστο. Μετά την πήρα αγκαλιά και την τάιζα με το δάχτυλο σιγά σιγά. Ακόμα και νυστική την άφηνα όπως είπε η παιδιάτρος μπας και φάει,αλλά τίποτα. Τώρα θα φάει ένα γεύμα, φρούτα με μεγάλη δυσκολία. Προτιμάει τα γλυκά φαγητά. Και από γάλα με έχει τσακίσει. Ξύπνα ανά δύο ώρες για θηλασμό. Προσπάθησα να της δώσω έτοιμο τίποτα. Έχω λίγο απογοητευτεί και κουραστεί. Η πρώτη ήταν τόσο εύκολη στο φαγητό και στην μετάβαση από τον θηλασμό στο γάλα... Τώρα ώρες ώρες φρικάρω. Δε θέλω να την θηλάζω για πάντα. Αλλά δεν μπορώ να την  αφήσω και να πεινάσει.. Κατά τα άλλα είναι ένα υπέροχο χαρούμενο μωράκι που τσιρίζει και γελάει φωνάζει μαμά μπαμπά, και ειδικά όταν πεινάει με κοιτάζει έντονα και φωνάζει μαμ μαμά μαμ !!!Φιλιά σε όλες και πείτε και καμιά ιδέα τι να κάνω...

Κοριτσια μου καλησπέρα! Καλή χρονιά να χαίρεστε όλες τα κουκλάκια σας!! 

@Φραουλίτσα* μου εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να της τα δώσεις σε κομμάτια όπως κάνω εγώ, ίσως να μην της αρέσει η υφή της φρουτοκρεμας! Τα κομμάτια για να τα πιάσει στην ηλικία που είμαστε πρέπει να είναι σχετικά μεγάλα, περίπου όπως το μέγεθος ενός δαχτύλου ενήλικα και μακρόστενα! Επίσης ψημένα είτε σε ατμό είτε σε φούρνο η βρασμένα , να είναι μαλακα να μπορείς να τα πατήσεις με το πιρούνι! Γενικά μην αγχώνεσαι με το φαγητό βασική τροφή μέχρι το έτος είναι το γάλα οι στερεές είναι συμπληρωματικες! Μπορείς να δώσεις κ λαχανικά να δεις αν της αρέσουν κ μετά ξανά φρούτα να ξεχαστεί λίγο! Χαχαχα αυτό που λες με το βλέμμα όταν πεινάει μου το κάνει κ εμένα γυρίζει όλο το κεφάλι προς το μέρος μου όπου κ να είμαι και με κοιτάει επίμονα, τύπου αντε έλα! Δεν υπάρχει απαιτητική μας βγήκε!

 

@ΧρυσαΜ μπορείς να δοκιμάσεις να  του δώσεις εσύ νερό με καλαμακι , αν έχεις καλαμακι σιλικόνης ιδανικά από καποιο παγούρι, αλλιώς κ με κανονικό γίνεται! Βυθίζεις το καλαμακι σε νερό κ το κλείνεις από πάνω με το δάχτυλο σου! Το βάζεις στο στόμα του μωρού κ μόλις σφραγίσει τα χείλη σηκωνεις δάχτυλο κ πεφτει μέσα το νερό! Θα το δει σαν παιχνίδι αλλά έτσι θα μάθει σιγά σιγά κ να ρουφάει μόνος του! Η δικιά μου εδώ κ μια βδομάδα πίνει κανονικά απ το καλαμακι έτσι της το έμαθα!!

@maroullakiεσείς κορίτσι μου πως τα πατε;; 

Εμεις κορίτσια δόξα το θεό τα πάμε πολύ καλά με το φαγητό! Όλα θελει να τα δοκιμάζει, ακόμα κ αυτά που τρώω εγώ και μη σας πω αυτά πιο πολυ! Της δίνω προς το παρόν πρωινό κ μεσημεριανό! Δυσκολεύτηκε λίγο στο μοσχαρίσιο κρέας δεν της άρεσε ούτε σε κομμάτι ούτε αλεσμενο η υφή και τελικα της το δίνω μόνο σε μπιφτέκια! Θηλασμό συνεχίζουμε οπότε θέλει! Δοντάκια ακόμα δε βγάλαμε αλλά μασάμε κανονικά όλα τα φαγητά! Έχουν απίστευτες δυνατότητες τα γλυκάκια μας !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΧΑΘΗΚΑΜΕ... ΜΕΓΑΛΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΝΕΑ

 

@Φώφη1990 

@Eleni Kost11 

 

 



@Maria92 

@Mpizelaki_mou 

@Φραουλίτσα*

@Μαρία1430 

@boockie

@olga9@Olga93

 @phal 

@FlowerMom 

@BILLE

@Evouska 

@alina80 

@HopeMe 

@Eleni Kost11 

@matinab1980 

@Αυρα87

@jellyfishch 

@Eva1986 

@maroullaki

@Avmar 

@Linaki.24 

@λιλιτο 

@Φώφη1990 

@ΧρυσαΜ

@ΒαλεντιναΧ

 @Κική_

@Evi!

@Marialena86 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια χάθηκα με δύο παιδιά στο σπίτι γίνεται ένας πανικός! Ευτυχώς η μεγάλη πάει παιδικό και Αφού περάσαμε όλες τις ιώσεις και κάναμε και νοσηλεία 4μερες τον Οκτώβρη για τον μικρό όλα καλά! τώρα ετοιμάζω την βάπτιση 2Απριλιου....

Ξεκινήσαμε στερεές 6μηνων εισαγωγές δεν κράτησα καθολου με κομμάτια αρχισαμε και έτσι συνεχίζουμε θέλει να δοκιμάζει τα πάντα δόντια δεν έχουμε ακόμα αλλά μια χαρά τα καταφέρνει νερό πίνει από ποτήρι γυάλινο με καλαμάκι και συνεχίζουμε θηλασμό για όσο θέλει 

Με τον ύπνο δεν τα έχει καλά τον χάλασε από το άλμα 23-26 και από τα 5ωρα μας πήγε κάθε ώρα και ξύπνημα!

Σηκώνεται πιασμένος και στέκεται προσπαθεί να μπουσουλησει κάνει παλαμάκια και κουπεπε λέει μαμά μπαμπά άντε μαμ και ντα ντα! Περίοδος ακόμα δεν μου ήρθε και χαίρομαι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 2/3/2022 at 11:17 ΠΜ, ΒαλεντιναΧ είπε:

Γεια σας κορίτσια χάθηκα με δύο παιδιά στο σπίτι γίνεται ένας πανικός! Ευτυχώς η μεγάλη πάει παιδικό και Αφού περάσαμε όλες τις ιώσεις και κάναμε και νοσηλεία 4μερες τον Οκτώβρη για τον μικρό όλα καλά! τώρα ετοιμάζω την βάπτιση 2Απριλιου....

Ξεκινήσαμε στερεές 6μηνων εισαγωγές δεν κράτησα καθολου με κομμάτια αρχισαμε και έτσι συνεχίζουμε θέλει να δοκιμάζει τα πάντα δόντια δεν έχουμε ακόμα αλλά μια χαρά τα καταφέρνει νερό πίνει από ποτήρι γυάλινο με καλαμάκι και συνεχίζουμε θηλασμό για όσο θέλει 

Με τον ύπνο δεν τα έχει καλά τον χάλασε από το άλμα 23-26 και από τα 5ωρα μας πήγε κάθε ώρα και ξύπνημα!

Σηκώνεται πιασμένος και στέκεται προσπαθεί να μπουσουλησει κάνει παλαμάκια και κουπεπε λέει μαμά μπαμπά άντε μαμ και ντα ντα! Περίοδος ακόμα δεν μου ήρθε και χαίρομαι!

με το καλο η βαφτιση! Πως θα τον πείτε?

εδώ τρέχουμε εμεις με ένα μωρο καλε

εμας νερό τωρα έμαθε και κομματακια τωρα σιγα σιγα... το παμε πιο αργα

εχει δυο δοντακια και θελει να βαζει τα παντα στο στομα...και τον τελευταιο μηνα τρελενεται για την πιπιλα...

στέκεται και ψευτο μπουσουλαει και θελει να το κραταμε να κοβει βολτες

λεει ντα ντα, αντε, για για και τετοια, μαμα κτλ οχι και δεν τον κοβω να τα λεει συντομα...δεν ειμαι πολυ πειστική μαλλον...

παντως μετα τον εβδομο νομιζω φορτσαρουν πολυ...εμενα ετσι μου φανηκε

ααα και εφαγε την πρωτη τουμπα απο το κρεβατι και τρεχαμε καθως ειμαστε και φοβιτσιαριδες αλλα οκ δεν επαθε τπτ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/3/2022 at 5:25 ΜΜ, maroullaki είπε:

με το καλο η βαφτιση! Πως θα τον πείτε?

εδώ τρέχουμε εμεις με ένα μωρο καλε

εμας νερό τωρα έμαθε και κομματακια τωρα σιγα σιγα... το παμε πιο αργα

εχει δυο δοντακια και θελει να βαζει τα παντα στο στομα...και τον τελευταιο μηνα τρελενεται για την πιπιλα...

στέκεται και ψευτο μπουσουλαει και θελει να το κραταμε να κοβει βολτες

λεει ντα ντα, αντε, για για και τετοια, μαμα κτλ οχι και δεν τον κοβω να τα λεει συντομα...δεν ειμαι πολυ πειστική μαλλον...

παντως μετα τον εβδομο νομιζω φορτσαρουν πολυ...εμενα ετσι μου φανηκε

ααα και εφαγε την πρωτη τουμπα απο το κρεβατι και τρεχαμε καθως ειμαστε και φοβιτσιαριδες αλλα οκ δεν επαθε τπτ

 

Βγάλαμε 2δοντια εδω και ένα μήνα τον βαφτίσαμε Δημήτρη-Ανέστη μπουσουλαει πάει σφαίρα εδω και 20μερες και πιάνει το χέρι μας και περπατάει!!!!

Τούμπα ο μικρός δεν έχει φάει ακόμα η κόρη μου η μεγάλη είχε πέσει εις τριπλούν από το κρεβάτι χαχαχχα είναι ανθεκτικά τα μικρα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...