Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!! Πατήσαμε και εμείς τους τέσσερις!!! Πω πω σφαίρα περνάει ο καιρός….ο δικός μας άρχισε τα ξεκαρδισματα με τρανταχτό γέλιο … μόλις βλέπει ειδικά μια φιλη και τον γιο της σχεδόν κατουριέται.  Σε εμάς το παίζει πιο σοβαρός. Ποτέ κωλο κάθονται τε μπεμπακια;;; Ο παιδίατρος είπε καπου στους πέντε… σκεφτομαι να πάρω ένα κυκλικό που μπαίνουν μέσα τα πόδια σαν ρόδα μαξιλάρι  της σοφι αλλά αναρωτιέμαι αν θα προλάβει να το παίξει καθόλου γιατί δεν είναι και φτηνό… δεν έχω ιδέες τι άλλο παίζουν σε αυτούς του μήνες εκτός από το γυμναστήριο;; Εσεις έχετε βρει κάτι ενδιαφέρον;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πραγματικά περνά σαν νερό!! Χάχα! Τι καλά! Εμάς παίζει με το γυμναστήριο αν και άρχισε να το βαριέται πια, με κουδουνιστρες, με μια μικρή μαλακή μπαλίτσα την πιάνει με τα δύο χέρια κ προσπαθεί να την φάει, ασχολείται αρκετά με ένα μικρό πιανακι που έχει ήχους από ζώα, μουσική κλπ είτε το κρατάμε εμείς κ πατάει πλήκτρα είτε όταν κάθεται μπρούμυτα κ έχει κάνα 2 "αρκουδάκια" που συμπαθεί ιδιαίτερα κ τα κοιτάει, τους μιλάει, τα φέρνει στο στομα. Επίσης κάθεται αρκετά κ χαζεύει το μομπιλε στο κρεβάτι της. Από εκεί κ πέρα βόλτες, τραγουδάκια, παραμυθάκια κλπ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μεγάλωσαν τα μπεμπακια μας πολύ γρήγορα!! Κάναμε κ εμείς την προηγούμενη βδομάδα το 3ο εμβόλιο, είχε λίγο γκρινια αλλά ευτυχώς δεν ανέβασε πυρετό! Πλέον η μπεμπα μας θέλει να είναι συνέχεια καθιστή! Της αρέσει πάρα πολύ! Την βάζω στη φωλιά κ ακουμπάει στο μαξιλαράκι της κ παίζει με ένα αρκουδάκι η με τα μασητικα της τα βάζει στο στόμα, τα κουνάει! 

@maroullaki υπάρχει μια εφαρμογή το babysparks που κάθε μέρα σου εχει 2 δωρεάν βιντεακια με ιδέες για απασχόληση του μωρού ανάλογα με την ηλικία! Επίσης αν πας στην κατηγορία activities έχει κ εκει βιντεακια! Εμένα με έχει βοηθήσει αρκετά γιατί όλη μέρα με ένα μωρό κάποια στιγμή ξεμείνεις από ιδέες χαχα! 

Σκεφτόμουν για παρκοκρεβατο, γιατί τώρα πια δεν γίνεται να μείνει ούτε λεπτό μόνη που κινείται απότομα  και αν θέλω να κάνω κάτι την βάζω στο ριλαξ προς το παρόν! Εσείς κορίτσια έχετε παρκοκρεβατο; βολεύει; 

Επίσης ξέρει κάποια ποτέ μπορούμε να τα βάλουμε τα μπεμπακια μας στο κανονικό καρότσι; από πόσα κιλά δηλαδη;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2021 at 9:57 ΠΜ, Evouska είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μεγάλωσαν τα μπεμπακια μας πολύ γρήγορα!! Κάναμε κ εμείς την προηγούμενη βδομάδα το 3ο εμβόλιο, είχε λίγο γκρινια αλλά ευτυχώς δεν ανέβασε πυρετό! Πλέον η μπεμπα μας θέλει να είναι συνέχεια καθιστή! Της αρέσει πάρα πολύ! Την βάζω στη φωλιά κ ακουμπάει στο μαξιλαράκι της κ παίζει με ένα αρκουδάκι η με τα μασητικα της τα βάζει στο στόμα, τα κουνάει! 

@maroullaki υπάρχει μια εφαρμογή το babysparks που κάθε μέρα σου εχει 2 δωρεάν βιντεακια με ιδέες για απασχόληση του μωρού ανάλογα με την ηλικία! Επίσης αν πας στην κατηγορία activities έχει κ εκει βιντεακια! Εμένα με έχει βοηθήσει αρκετά γιατί όλη μέρα με ένα μωρό κάποια στιγμή ξεμείνεις από ιδέες χαχα! 

Σκεφτόμουν για παρκοκρεβατο, γιατί τώρα πια δεν γίνεται να μείνει ούτε λεπτό μόνη που κινείται απότομα  και αν θέλω να κάνω κάτι την βάζω στο ριλαξ προς το παρόν! Εσείς κορίτσια έχετε παρκοκρεβατο; βολεύει; 

Επίσης ξέρει κάποια ποτέ μπορούμε να τα βάλουμε τα μπεμπακια μας στο κανονικό καρότσι; από πόσα κιλά δηλαδη;;

ευχαριστω πολυ θα μπω να το δω γιατι οντως ξεμενω καποιες μερες...

εμας μονος του δεν καθεται ακομα αλλα και στο ριλαξ δεν μπορω να τον αφησω και να γυρισω το κεφαλι ουτε δευτερολπετο γιατι φερνει το κεφαλι στα ποδια και ειναι ετοιμος να τουμπάρει...

εχουμε ενα που ειναι σαν κουνια και ειναι λιγο πιο βαθυ και εχει και καλυτερο δεσιμο και εκει τον βαζουμε καμια φορα αλλα και εγω νομιζω μολις στρωσουμε χαλια σε καμια βδομαδα θα ανοιξω και παρκοκρεβατο

στο καροτσι το κανονικο τον βαλαμε οταν πηγε επτα κιλα αλλα πηραμε ενα εξτρα στρωματακι γιατι μου φανηκε σκληρο...πεφτει τρελος υπνος σε ταβερνες καφετεριες κλπ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

ευχαριστω πολυ θα μπω να το δω γιατι οντως ξεμενω καποιες μερες...

εμας μονος του δεν καθεται ακομα αλλα και στο ριλαξ δεν μπορω να τον αφησω και να γυρισω το κεφαλι ουτε δευτερολπετο γιατι φερνει το κεφαλι στα ποδια και ειναι ετοιμος να τουμπάρει...

εχουμε ενα που ειναι σαν κουνια και ειναι λιγο πιο βαθυ και εχει και καλυτερο δεσιμο και εκει τον βαζουμε καμια φορα αλλα και εγω νομιζω μολις στρωσουμε χαλια σε καμια βδομαδα θα ανοιξω και παρκοκρεβατο

στο καροτσι το κανονικο τον βαλαμε οταν πηγε επτα κιλα αλλα πηραμε ενα εξτρα στρωματακι γιατι μου φανηκε σκληρο...πεφτει τρελος υπνος σε ταβερνες καφετεριες κλπ

Κ εγώ το σκεφτόμουν να την βάζω στο κανονικό τώρα γιατί στο αυγο ξέρω ότι δεν πρέπει να κάθεται πολλή ώρα κ επίσης αν νυσταξει σίγουρα δεν θα κοιμηθεί άνετα γιατί είναι κάπως πιο καθιστή!  7350 ηταν 13 του μήνα στον παιδίατρο, πιστεύω να χωράει! Θα το δοκιμάσω με ένα στρωματακι που είχα πάρει για το ριλαξ να δω αν κάνει, καλή ιδέα! Εγώ προς το παρόν τα μεσημέρια την φέρνω στο κρεβάτι μας κ απλώνεται αλλά οταν θέλω να κάνω κάποια δουλειά την βάζω στο πάρκο που μου έδωσε μια ξαδέλφη μου κ εχω βάλει μεσα το γυμναστήριο της για να είναι ασφαλής να μην πέσει !

Σήμερα βγήκαμε οι 2 μας με το μάρσιπο και στην επιστροφή κοιμήθηκε κιολας ! Πολύ βολικό τελικά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Κ εγώ το σκεφτόμουν να την βάζω στο κανονικό τώρα γιατί στο αυγο ξέρω ότι δεν πρέπει να κάθεται πολλή ώρα κ επίσης αν νυσταξει σίγουρα δεν θα κοιμηθεί άνετα γιατί είναι κάπως πιο καθιστή!  7350 ηταν 13 του μήνα στον παιδίατρο, πιστεύω να χωράει! Θα το δοκιμάσω με ένα στρωματακι που είχα πάρει για το ριλαξ να δω αν κάνει, καλή ιδέα! Εγώ προς το παρόν τα μεσημέρια την φέρνω στο κρεβάτι μας κ απλώνεται αλλά οταν θέλω να κάνω κάποια δουλειά την βάζω στο πάρκο που μου έδωσε μια ξαδέλφη μου κ εχω βάλει μεσα το γυμναστήριο της για να είναι ασφαλής να μην πέσει !

Σήμερα βγήκαμε οι 2 μας με το μάρσιπο και στην επιστροφή κοιμήθηκε κιολας ! Πολύ βολικό τελικά!!

ΑΑ ωραια και εγώ είχα δοκιμάσει ενα μαρσιπο που μας χάρισαν αλλά ήταν μικρός και χανότανε μέσα αλλά θα ξανά δοκιμάσω… βλέποντας και κάνοντας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 26/6/2021 at 6:55 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Ο άντρας μου χρησιμοποιεί αυτή την κρέμα που λένε και τού έκανε δουλειά. Αλλιώς κρύο νερό. 

@matinab1980 αντεεε με έναν πόνο!!!! 

Πινακάκι!

@Maria92 ΠΗΤ 28/5

 @Mpizelaki_mou πητ 5/6 Αυχενική 27/11

@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 6/6, Β επιπέδου 28/1κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 7/6/2021

@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11, β επιπέδου 1/2, doppler 9/4, κοριτσάκι, Μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@boockieΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11, β επιπέδου 26/1, αγοράκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!! 

@olga9@Olga93ΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11, β επιπέδου 4/2, αγοράκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 2/6/2021!!!

 @phal ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 26/11, Β επιπέδου 26/1, twins boy and girl, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/5/2021!!!

@HopeMe ΠΗΤ 9/6, Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 3/2, κοριτσάκινοσοκομείο Έλενα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 17/5/2021!!!

@julia1 ΠΗΤ 10/6, κοριτσάκι, γενικό νοσοκομείο Κιλκίς, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 11/6/2021!!!

 

@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12, Β επιπέδου 4/2, , κοριτσάκι, Ιασώ, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!!

@BILLEΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12, Β επιπέδου 1/2, αγοράκι,ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 

@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11, Β επιπέδου 3/2, doppler 14/4, κοριτσάκιΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 8/6/2021

@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12, β επιπέδου 10/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/5/2021!!!

@Eleni Kost11 ΠΗΤ 14/6, αγοράκινοσοκομείο Λάρισας, ΓΕΝΝΉΣΑΜΕ!!! 12/6/21!!!

@matinab1980 ΠΗΤ 24/6, Αυχενική 4/12, αγοράκιΑρεταίειο νοσοκομείο 

@Αυρα87ΠΗΤ 16/6, κοριτσάκι, Γαία, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 3/6/2021!!!

@jellyfishch ΠΗΤ 17/6, Αυχενική 10/12, Β επιπέδου 5/2,αγοράκι 

@Eva1986 ΠΗΤ 16/6, Β επιπέδου 5/2, doppler 14/4, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ !!! 31/5/2021!!!

@maroullakii ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12, αγοράκι, μητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 14/6/2021!!!

@Avmar ΠΗΤ 25/6

@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6,Β ΕΠΙΠΈΔΟΥ,17/2 κοριτσάκιΝοσοκομείο Αγίου Ανδρέα Πατρών, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!, 4/6/2021!!

@λιλιτο ΠΗΤ 25/6 κοριτσάκι, νοσοκομείο Παπαγεωργίου 

@Zaxaroula_p ΠΗΤ28/6, κοριτσάκι, Γαία

@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 28/1, β επιπέδου 22/2, κοριτσάκι, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 24/6/2021

@ΧρυσαΜΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16/12, β επιπέδου 22/2,αγοράκι , μητέρα, ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! 16/6/2021!!!

@ΒαλεντιναΧΠΗΤ 1/7 Β επιπέδου 25/2,αγοράκι, Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης, ΓΕΝΝΉΣΑΜΕ!!! 14/6/2021

 @Κική_ ΠΗΤ 3/7, doppler 8/5, κοριτσάκι

@Evi!ΠΗΤ 2-4/7

@Marialena86 ΠΗΤ 12-15/7, κοριτσάκιΙασώ

κορίτσια πως πάτε με τα μωράκια;;

έχουμε χαθεί...μάλλον τρέχουμε τώρα που μεγάλωνουν

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια???? Εμείς καλά σήμερα έχουμε το εμβόλιο που αφήσαμε πίσω των 4μ γιατί ακριβώς 4μ νοσηλευτηκαμε για 4μερες με βρογχιολιτιδα στο νοσοκομείο οπότε θα το κάνουμε σήμερα! Γυρνάει από ανάσκελα μπρούμυτα και σηκώνεται από ημιξαπλωτος σε καθιστός! Συνεχίζουμε τον θηλασμό και εισαγωγή στερεών στους 6κλεισμενους!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο forum!εχω μια μπεμπα που γεννηθηκεστς 28 ιουνιου 2021ειναι τωρα καπου 4.5 μηνων.το θεμα ειναι πως απο εκει που ηταν πολθ ησυχη καθοτανε στο ρηλαξ ωρες επαιζε κοιτουσε ξαφνικα εδω και 10 μερες γκρινια μονιμη θελει να σηκωθει απο ρηλαξ τραβαει τις ζωνες στο κρεβνατακι της καθεται λιγο και μετα κανει σαν κοιλιακους να σηκωθει μπροστα ειναι ανικανοποιητη και στο ρηλαξ να εισαι διπλα κ να της μιλας γκρινιαζει.θελει μονο αγκαλια και λιγο ξαπλωτη στο κρεββατι!ειδικα το απογευμα την πιανει τρελα πιανει τα παιχνιδια κ αν δςν μπορεσει μα τα βαλει στο στομα κ της πεσουν νευριαζει!δεν θυμαμαι απο τη μεγαλη μου κορη τετοιες συμπεριφορες!Απο εκει που ηταν ενα αρνακι ξαφνικα αλλαξε*εχει καμια αλλη παρομοια εμπειρια?

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Χριστινα32! είπε:

Καλημερα κοριτσια ειμαι καινουρια στο forum!εχω μια μπεμπα που γεννηθηκεστς 28 ιουνιου 2021ειναι τωρα καπου 4.5 μηνων.το θεμα ειναι πως απο εκει που ηταν πολθ ησυχη καθοτανε στο ρηλαξ ωρες επαιζε κοιτουσε ξαφνικα εδω και 10 μερες γκρινια μονιμη θελει να σηκωθει απο ρηλαξ τραβαει τις ζωνες στο κρεβνατακι της καθεται λιγο και μετα κανει σαν κοιλιακους να σηκωθει μπροστα ειναι ανικανοποιητη και στο ρηλαξ να εισαι διπλα κ να της μιλας γκρινιαζει.θελει μονο αγκαλια και λιγο ξαπλωτη στο κρεββατι!ειδικα το απογευμα την πιανει τρελα πιανει τα παιχνιδια κ αν δςν μπορεσει μα τα βαλει στο στομα κ της πεσουν νευριαζει!δεν θυμαμαι απο τη μεγαλη μου κορη τετοιες συμπεριφορες!Απο εκει που ηταν ενα αρνακι ξαφνικα αλλαξε*εχει καμια αλλη παρομοια εμπειρια?

 

Στα 5 εμείς βγάλαμε το πρωτο μας δοντάκι και περάσαμε μια φάση ανάπτυξης!!! Μπορείς να παρακολουθήσεις και αυτό το ενδεχόμενο!

Επεξεργάστηκαν by enjoy
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κάπως έτσι κι εμένα. Θέλει συνέχεια αγκαλίτσα. 

Εγώ παιδιά δεν προλαβαίνω να μπαίνω, εχω ξεκινήσει δουλειά και η μέρα είναι πλήρης. Ι μεγάλος τον λατρεύει τον μπέμπη, η κόρη μου εκεί που τον φυλάει εκεί τκν δαγκώνει. 

Επιτελουςςς κάναμε τη βαφτιση της κόρης μου!!!! Το όνομα Σπυριδούλα Ιωάννα! Η βάφτιση έγινε 6·11 στη μόνη Πεντέλης και είχαμε αλμυρό και γλυκό μπουφέ έξω απο την εκκλησία. Ήταν πανέμορφα ολα είχαμε και καλό καιρό ευτυχώς. Αντε και στου μπέμπη τώρα 

Σήμερα είχαμε εμβόλιο. Αλλά κορίτσια μεσα σρ ενα μήνα πήρε 200 γραμμάρια. Ειναι δυνατόν μόνο τόσο;;; τρώει κανονικά, κανει κακά μια δυο φορές τη μέρα. Τι να πω... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Κάπως έτσι κι εμένα. Θέλει συνέχεια αγκαλίτσα. 

Εγώ παιδιά δεν προλαβαίνω να μπαίνω, εχω ξεκινήσει δουλειά και η μέρα είναι πλήρης. Ι μεγάλος τον λατρεύει τον μπέμπη, η κόρη μου εκεί που τον φυλάει εκεί τκν δαγκώνει. 

Επιτελουςςς κάναμε τη βαφτιση της κόρης μου!!!! Το όνομα Σπυριδούλα Ιωάννα! Η βάφτιση έγινε 6·11 στη μόνη Πεντέλης και είχαμε αλμυρό και γλυκό μπουφέ έξω απο την εκκλησία. Ήταν πανέμορφα ολα είχαμε και καλό καιρό ευτυχώς. Αντε και στου μπέμπη τώρα 

Σήμερα είχαμε εμβόλιο. Αλλά κορίτσια μεσα σρ ενα μήνα πήρε 200 γραμμάρια. Ειναι δυνατόν μόνο τόσο;;; τρώει κανονικά, κανει κακά μια δυο φορές τη μέρα. Τι να πω... 

Να την χαίρεστε την κόρη, καλοφώτιστη ..αντε και στα μπεμπάκια μας τώρα

Πάντως για το βάρος και εγω θα ρωτώσω τον παιδίατρο την Δευτέρα που θα πάμε για εμβόλιο.. έχει πάρει λιγότερο σε σχεση με άλλους μήνες..θα τον ζυγίσει και ο παιδίατρος βεβαια αλλα οκ δεν ανησυχω αφου δειχνει να χορταινει...

σας ειπε και ποτε θα αρχισετε στερεες τροφες?

εγω δεν εχω ιδεα για να δουμε τι θα μας πει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maroullaki είπε:

Να την χαίρεστε την κόρη, καλοφώτιστη ..αντε και στα μπεμπάκια μας τώρα

Πάντως για το βάρος και εγω θα ρωτώσω τον παιδίατρο την Δευτέρα που θα πάμε για εμβόλιο.. έχει πάρει λιγότερο σε σχεση με άλλους μήνες..θα τον ζυγίσει και ο παιδίατρος βεβαια αλλα οκ δεν ανησυχω αφου δειχνει να χορταινει...

σας ειπε και ποτε θα αρχισετε στερεες τροφες?

εγω δεν εχω ιδεα για να δουμε τι θα μας πει

K εμείς  την Δευτέρα έχουμε επίσκεψη στον παιδίατρο και εμβόλιο! Έχω να την ζυγίσω από την τελευταία φορά που πήγαμε παιδίατρο γιατί χάλασε η ζυγαριά στο σπίτι αλλά πιστεύω ότι έχει πάρει βάρος! 

Κοριτσια μου εμείς βρήκαμε λίγο αιματακι στα κακα της μικρής την Κυριακή κ δωσαμε σε μια φίλη μας δείγμα για ανάλυση, παρόλο που δεν έχω ξαναδεί από τότε αίμα στο δείγμα βγήκε θετικό ότι υπάρχει αιμα, αλλά φυσιολογικη η καλλιέργεια άρα δεν είναι από κάποιο μικροβιο! Κάνει αρκετές φορές πράσινα κακα κ είναι βλεννωδη! Μίλησα με τον παιδίατρο κ μου είπε  ότι μπορεί να είναι αλλεργία στην πρωτεΐνη αγελαδινού γάλακτος, και να κόψω γαλακτοκομικά κ κρέας για 15 μέρες για να ξανακάνουμε ανάλυση να δουμε πως είναι! Γενικά την βλέπω να ζορίζεται όταν κάνει κακακια κ στεναχωριέμαι! Ελπίζω τώρα που τα έκοψα να βελτιωθεί κάπως!

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2021 at 6:20 ΜΜ, Evouska είπε:

K εμείς  την Δευτέρα έχουμε επίσκεψη στον παιδίατρο και εμβόλιο! Έχω να την ζυγίσω από την τελευταία φορά που πήγαμε παιδίατρο γιατί χάλασε η ζυγαριά στο σπίτι αλλά πιστεύω ότι έχει πάρει βάρος! 

Κοριτσια μου εμείς βρήκαμε λίγο αιματακι στα κακα της μικρής την Κυριακή κ δωσαμε σε μια φίλη μας δείγμα για ανάλυση, παρόλο που δεν έχω ξαναδεί από τότε αίμα στο δείγμα βγήκε θετικό ότι υπάρχει αιμα, αλλά φυσιολογικη η καλλιέργεια άρα δεν είναι από κάποιο μικροβιο! Κάνει αρκετές φορές πράσινα κακα κ είναι βλεννωδη! Μίλησα με τον παιδίατρο κ μου είπε  ότι μπορεί να είναι αλλεργία στην πρωτεΐνη αγελαδινού γάλακτος, και να κόψω γαλακτοκομικά κ κρέας για 15 μέρες για να ξανακάνουμε ανάλυση να δουμε πως είναι! Γενικά την βλέπω να ζορίζεται όταν κάνει κακακια κ στεναχωριέμαι! Ελπίζω τώρα που τα έκοψα να βελτιωθεί κάπως!

Σίγουρα θα της περάσει και εμάς έτσι είχε πει ο παιδίατρος αν φανεί κάτι περίεργο στα κακά θα κόβαμε τα γαλακτοκομικά… εγώ αύριο θα τον ρωτησω άλλη απορία που έχω για τα κακα .. εδώ του δικού μας είναι νερουλά (σορρυ) και λέω μήπως έπρεπε να του το είχα αναφέρει .. θα δούμε… και όταν γυρίσουμε θα τον ζυγίσω και εδώ σπιτι να δω ανα συμβαδίζουν οι ζυγαριές φιατι μου φαίνεται ο γιατρος το τσιμπάει λίγο και μετά εμενα μου φαίνεται ότι έχασε ..

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά καναμε και το εμβολιο εχτες και απο 1/12 ξεκιναει φρουτα

αυτο τον μηνα  πηρε μισο κιλό τελικα, λιγοτερο απο αλλες φορες αλλα δεν ειναι προβλημα ειπε ο γιατρος, ολα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...