Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Τα δικά μας κακά είναι κιτρινοπράσινο αλλά βάρος παίρνει! Ναι έχω και έντονο let down και πίδακες και από όλα, όσο γάλα και να βγάλω πάλι έτσι βγαίνει(εκτός και αν βγάλω για 5-7 λεπτά που δεν το κάνω) κοίταξε αν πεινάει αρκετά το διαχειρίζεται μια χαρά τρώει και τελος!αν θέλει να σαχλαμαρισει και να πιει τύπου 2-3 λεπτά τον ενοχλεί πολύ με χτυπάει, το αφήνει και κλαίει κ εγώ είτε περπατάω και κουνάω ταυτόχρονα είτε ανεβαίνω όρθια στην κρεβατοκάμαρα και κάνω πάνω κάτω στο στρώμα...ειδικά το βράδυ που κάνει ένα 5ωρο ύπνο μόλις ξυπνάει τον λούζω με γάλα μόλις κατέβει αυτός το αφήνει για να καταπιεί και το στήθος πετάει παντουυυυ

Σαν να μας βλέπω με το λούσιμο χαχα! Κ εγώ το παθαίνω μετά το βραδυνο της ύπνο από το ένα στήθος που έχει κ εμένα έντονη ροή! Το αφήνω να τρέχει σε ένα πετσετακι κ όταν σταματήσει της το ξαναδινω κ θηλάζουμε ξαπλωμένες! 

@BILLE καλορίζικο το σπιτάκι σας κορίτσι μου! Να το χαρείτε!!

@phal καλώς την διδυμομανουλα μας! Εννοείται σε θυμόμαστε! Πολύ χαίρομαι που τα πάτε τέλεια! Ειναι ζορι 2 μωράκια όπως κ να χει κ μπράβο σου που τα καταφερνεις τόσο καλά!! Να περάσετε τέλεια στις διακοπές !

@Φώφη1990 κορίτσι μου περαστικά!ελπίζω να είστε καλύτερα! Όσο για το χαλινο  δεν έχω ιδέα, γιατί δεν παίρνεις άλλη μια γνώμη από σύμβουλο θηλασμού; έχει στη σελίδα της LaLecheLeague δωρεάν συμβούλους θηλασμού σε όλες τις πόλεις !

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανούλες!!! Σας διαβάζω και είναι σαν να τα λέω εγω.... Όλες πάνω κάτω τα ίδια περνάμε...Είναι μια παρηγοριά και αυτο... Όλο θέλω να σας γράψω και δεν προλαβαίνω, και όταν μπορώ απο την κούραση θα ήθελα να υπαγόρευα να τα έγραφε άλλος... :( Και γω εχω υπερπαραγωγή και το βράδυ που μπορεί να κοιμηθεί 5 ώρες σερί, μόλις την ακουσω να κουνιέται τρέχω και  αδειαζω το στήθος. Λαγοκοιμάμαι δηλαδή. Ξυπναω συχνα να δω αν ξύπνησε. Και πάλι αυτο τρέχει και το βγάζει και κάνω ότι και η @Evouska βαζω πετσετακι αφου εχω πιτσιλισει το σύμπαν!!Απο την τελευταια φορας που έγραψα λύθηκε και το θέμα με τα κακά μας. Και μας είναι σαν νερο, αλλά έχουν και σποράκια.  Αν είναι αραιά πειράζει; Δεν το ήξερα. Για το χαλινο για πες και άλλα συμπτώματα @Φώφη1990 με ενδιαφέρει. Στο αμάξι πάντως και εμας κλαίει ειδικά αν έχουμε σταματήσει. Αλλά της βάζω πιπίλα!!! Ευτυχώς μετα απο καμία δεκαριά που άλλαξα πήρε!!! Της nuc την απλή την φτηνή κορίτσια!!! Τί chicco τί dr brown τι mum, κλασσική απλή καουτσούκ ήθελε!!! Ευτυχώς μας έσωσε, στο αμάξι αν κλαίει ηρεμεί και στο σπίτι οταν αρχίζει και νυστάζει την βοηθά και κοιμάται αμέσως. @HopeMe δεν φταίνε μόνο οι ορμόνες είναι πολλά είναι και η κλεισούρα είναι και όλα αυτα τα χαρούμενα που συμβαίνουν γύρω μας. Απο που να το πρωτο πιάσεις. Νομίζω όλες έτσι νιώθουμε. Εγω είμαι συνέχεια κουρασμένη και έλεγα μην εχω κατάθλιψη. Η κούραση και ο χαμηλός σίδηρος είναι, μην πω και τα άνχη... @ΧρυσαΜ και μεις μια απο τα ίδια. Απο την κούραση είχε πέσει πολυ τηλεόραση και τσακωμοί, μια μέρα μου λέει με γράφεις. Ε αφησα κάποιες δουλειές στην άκρη. Και καθομαστε οι δυο μας. Δεν μπορω παντα, ουτε εχω την ίδια όρεξη αλλά το παλευω. Δυστυχώς δε  γίνεται να τα προλαβαίνουμε όλα. Εγω τρελαίνομαι τα βράδια που μπορεί να ειμαι χωμα 00.00 η ωρα και να παλεύω να μαζεψω λίγο την κουζίνα και το σαλόνι... Έλεος!!! Ότι και να κάνουμε οι δουλειές δεν τελειώνουν..  Το πρωί μου βγαίνει η ψυχή το σπίτι τζιτζι και το βράδυ αχουρι.  Ωρες ωρες με πιάνει τρελα ειλικρινά... @BILLE δεν θυμάμαι αν σου ευχηθηκα  το ήθελα αλλα δεν ξερω αν προλαβα. Καλοριζικο το καινουριο σπίτι να το γεμίσετε ευχάριστες στιγμές και τα μόνα δάκρυά σας να ειναι χαρας!!! Έκανα Και την πρώτη δόση του εμβολίου γιατί ανχωθηκα με αυτα που ακούω, η κόρη μου θα πάει Α δημοτικού φέτος!!!! Το περιμένω  πως και πως, αλλά φοβάμαι και λίγο. Αλλάξαμε το δωμάτιο το βάψαμε πήραμε γραφείο χαμός. Στην αρχή δεν ήθελε που της βγάλαμε τα αυτοκόλλητα και αλλάζαμε το χρώμα αλλά τελικά της αρέσει πολύ. Εριξε πολυ κλαμα. Πολλά έγραψα, ευτυχώς πρόλαβα!!! Σας φιλώ όλες υπομονή και καλη δύναμη σε όλες. Θυμάμαι που είχα ακούσει για να μεγαλώσει ένα μωρό χρειάζεται ένα χωριό, Ε ποσο να αντέξουμε μονες είτε με ένα δυο ή τρία; Και πάλι πολλά κάνουμε. Υπομονή και θα καλυτερέψουν τα πράγματα. Α!!! Ξέχασα και το πιο σημαντικό!! Πεταμε δοντακι!!! Και δεν είναι καν απτα μπροστινά στο πλάι αριστερά. Και κάνει φυσικά οτι λέγατε. Δάχτυλο ή και δαχτυλάκια στο στόμα με πάθος!! Και πιάνει και τα παιχνίδια στο γυμναστήριο με τα δαχτυλάκια της τα περιεργάζεται και τους μιλαει και έχει τόση πλάκα....

  • Μου αρέσει 4

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2021 at 1:14 AM, Φραουλίτσα* said:

Καλημέρα μανούλες!!! Σας διαβάζω και είναι σαν να τα λέω εγω.... Όλες πάνω κάτω τα ίδια περνάμε...Είναι μια παρηγοριά και αυτο... Όλο θέλω να σας γράψω και δεν προλαβαίνω, και όταν μπορώ απο την κούραση θα ήθελα να υπαγόρευα να τα έγραφε άλλος... :( Και γω εχω υπερπαραγωγή και το βράδυ που μπορεί να κοιμηθεί 5 ώρες σερί, μόλις την ακουσω να κουνιέται τρέχω και  αδειαζω το στήθος. Λαγοκοιμάμαι δηλαδή. Ξυπναω συχνα να δω αν ξύπνησε. Και πάλι αυτο τρέχει και το βγάζει και κάνω ότι και η @Evouska βαζω πετσετακι αφου εχω πιτσιλισει το σύμπαν!!Απο την τελευταια φορας που έγραψα λύθηκε και το θέμα με τα κακά μας. Και μας είναι σαν νερο, αλλά έχουν και σποράκια.  Αν είναι αραιά πειράζει; Δεν το ήξερα. Για το χαλινο για πες και άλλα συμπτώματα @Φώφη1990 με ενδιαφέρει. Στο αμάξι πάντως και εμας κλαίει ειδικά αν έχουμε σταματήσει. Αλλά της βάζω πιπίλα!!! Ευτυχώς μετα απο καμία δεκαριά που άλλαξα πήρε!!! Της nuc την απλή την φτηνή κορίτσια!!! Τί chicco τί dr brown τι mum, κλασσική απλή καουτσούκ ήθελε!!! Ευτυχώς μας έσωσε, στο αμάξι αν κλαίει ηρεμεί και στο σπίτι οταν αρχίζει και νυστάζει την βοηθά και κοιμάται αμέσως. @HopeMe δεν φταίνε μόνο οι ορμόνες είναι πολλά είναι και η κλεισούρα είναι και όλα αυτα τα χαρούμενα που συμβαίνουν γύρω μας. Απο που να το πρωτο πιάσεις. Νομίζω όλες έτσι νιώθουμε. Εγω είμαι συνέχεια κουρασμένη και έλεγα μην εχω κατάθλιψη. Η κούραση και ο χαμηλός σίδηρος είναι, μην πω και τα άνχη... @ΧρυσαΜ και μεις μια απο τα ίδια. Απο την κούραση είχε πέσει πολυ τηλεόραση και τσακωμοί, μια μέρα μου λέει με γράφεις. Ε αφησα κάποιες δουλειές στην άκρη. Και καθομαστε οι δυο μας. Δεν μπορω παντα, ουτε εχω την ίδια όρεξη αλλά το παλευω. Δυστυχώς δε  γίνεται να τα προλαβαίνουμε όλα. Εγω τρελαίνομαι τα βράδια που μπορεί να ειμαι χωμα 00.00 η ωρα και να παλεύω να μαζεψω λίγο την κουζίνα και το σαλόνι... Έλεος!!! Ότι και να κάνουμε οι δουλειές δεν τελειώνουν..  Το πρωί μου βγαίνει η ψυχή το σπίτι τζιτζι και το βράδυ αχουρι.  Ωρες ωρες με πιάνει τρελα ειλικρινά... @BILLE δεν θυμάμαι αν σου ευχηθηκα  το ήθελα αλλα δεν ξερω αν προλαβα. Καλοριζικο το καινουριο σπίτι να το γεμίσετε ευχάριστες στιγμές και τα μόνα δάκρυά σας να ειναι χαρας!!! Έκανα Και την πρώτη δόση του εμβολίου γιατί ανχωθηκα με αυτα που ακούω, η κόρη μου θα πάει Α δημοτικού φέτος!!!! Το περιμένω  πως και πως, αλλά φοβάμαι και λίγο. Αλλάξαμε το δωμάτιο το βάψαμε πήραμε γραφείο χαμός. Στην αρχή δεν ήθελε που της βγάλαμε τα αυτοκόλλητα και αλλάζαμε το χρώμα αλλά τελικά της αρέσει πολύ. Εριξε πολυ κλαμα. Πολλά έγραψα, ευτυχώς πρόλαβα!!! Σας φιλώ όλες υπομονή και καλη δύναμη σε όλες. Θυμάμαι που είχα ακούσει για να μεγαλώσει ένα μωρό χρειάζεται ένα χωριό, Ε ποσο να αντέξουμε μονες είτε με ένα δυο ή τρία; Και πάλι πολλά κάνουμε. Υπομονή και θα καλυτερέψουν τα πράγματα. Α!!! Ξέχασα και το πιο σημαντικό!! Πεταμε δοντακι!!! Και δεν είναι καν απτα μπροστινά στο πλάι αριστερά. Και κάνει φυσικά οτι λέγατε. Δάχτυλο ή και δαχτυλάκια στο στόμα με πάθος!! Και πιάνει και τα παιχνίδια στο γυμναστήριο με τα δαχτυλάκια της τα περιεργάζεται και τους μιλαει και έχει τόση πλάκα....

Καλα αυτό με το σπίτι είναι το θέατρο του παραλόγου!!! Ειλικρινά δεν ξέρω πως γίνεται... Να είναι στην πένα και σε λίγες ώρες να γίνεται βομβαρδισμενο καταφυγιο!!????? 

Λοιπόν τα συμπτώματα  του χαλινου μου τα είπε η συμβουλος και τα βασικά είναι:

-πονος στον θηλασμό στις θήκες

- ήχοι μουτς μουτς στον θηλασμό

- δεν του αρέσει το ριλαξ και το κάθισμα αυτοκινήτου

- κόκκινη γράμμη κάτω από το σαγόνι στο λαιμό

- γυρίζει επίμονα μόνο προς την μια πλευρα

- όταν κλαιει η γλώσσα δεν ακουμπάει στον ουρανίσκο

- δεν κάθεται πολλη ώρα μπρουμυτα

Αυτά μου είπε κοπέλα μου! Και φυσικά ότι δεν αδειάζει τα στήθη πολυ καλα με έναν θηλασμό γιατί κουράζεται πολυ ευκολα. Επομένως ένα παιδί με χαλινο συνήθως κάνει πολλα και μικρα γευματα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ γειά σου Βαλεντινα, έχουμε ξαναμιλήσει στα "Μπέμπακια  2019"(μπορεί να μην τιμάσαι ). Ήθελα να σε ρωτήσω για την ίωση που περάσατε ποσο κρατησε και αν ο μπέμπης είχε βήχα; Του έδινες κάποιο φαρμακο; Θα ρωτήσω και τη παιδι γιατρό βέβαια, αλλά να εχω μια ιδέα. 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 1:14 ΠΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Σας διαβάζω και είναι σαν να τα λέω εγω.... Όλες πάνω κάτω τα ίδια περνάμε...Είναι μια παρηγοριά και αυτο... Όλο θέλω να σας γράψω και δεν προλαβαίνω, και όταν μπορώ απο την κούραση θα ήθελα να υπαγόρευα να τα έγραφε άλλος... :( Και γω εχω υπερπαραγωγή και το βράδυ που μπορεί να κοιμηθεί 5 ώρες σερί, μόλις την ακουσω να κουνιέται τρέχω και  αδειαζω το στήθος. Λαγοκοιμάμαι δηλαδή. Ξυπναω συχνα να δω αν ξύπνησε. Και πάλι αυτο τρέχει και το βγάζει και κάνω ότι και η @Evouska βαζω πετσετακι αφου εχω πιτσιλισει το σύμπαν!!Απο την τελευταια φορας που έγραψα λύθηκε και το θέμα με τα κακά μας. Και μας είναι σαν νερο, αλλά έχουν και σποράκια.  Αν είναι αραιά πειράζει; Δεν το ήξερα. Για το χαλινο για πες και άλλα συμπτώματα @Φώφη1990 με ενδιαφέρει. Στο αμάξι πάντως και εμας κλαίει ειδικά αν έχουμε σταματήσει. Αλλά της βάζω πιπίλα!!! Ευτυχώς μετα απο καμία δεκαριά που άλλαξα πήρε!!! Της nuc την απλή την φτηνή κορίτσια!!! Τί chicco τί dr brown τι mum, κλασσική απλή καουτσούκ ήθελε!!! Ευτυχώς μας έσωσε, στο αμάξι αν κλαίει ηρεμεί και στο σπίτι οταν αρχίζει και νυστάζει την βοηθά και κοιμάται αμέσως. @HopeMe δεν φταίνε μόνο οι ορμόνες είναι πολλά είναι και η κλεισούρα είναι και όλα αυτα τα χαρούμενα που συμβαίνουν γύρω μας. Απο που να το πρωτο πιάσεις. Νομίζω όλες έτσι νιώθουμε. Εγω είμαι συνέχεια κουρασμένη και έλεγα μην εχω κατάθλιψη. Η κούραση και ο χαμηλός σίδηρος είναι, μην πω και τα άνχη... @ΧρυσαΜ και μεις μια απο τα ίδια. Απο την κούραση είχε πέσει πολυ τηλεόραση και τσακωμοί, μια μέρα μου λέει με γράφεις. Ε αφησα κάποιες δουλειές στην άκρη. Και καθομαστε οι δυο μας. Δεν μπορω παντα, ουτε εχω την ίδια όρεξη αλλά το παλευω. Δυστυχώς δε  γίνεται να τα προλαβαίνουμε όλα. Εγω τρελαίνομαι τα βράδια που μπορεί να ειμαι χωμα 00.00 η ωρα και να παλεύω να μαζεψω λίγο την κουζίνα και το σαλόνι... Έλεος!!! Ότι και να κάνουμε οι δουλειές δεν τελειώνουν..  Το πρωί μου βγαίνει η ψυχή το σπίτι τζιτζι και το βράδυ αχουρι.  Ωρες ωρες με πιάνει τρελα ειλικρινά... @BILLE δεν θυμάμαι αν σου ευχηθηκα  το ήθελα αλλα δεν ξερω αν προλαβα. Καλοριζικο το καινουριο σπίτι να το γεμίσετε ευχάριστες στιγμές και τα μόνα δάκρυά σας να ειναι χαρας!!! Έκανα Και την πρώτη δόση του εμβολίου γιατί ανχωθηκα με αυτα που ακούω, η κόρη μου θα πάει Α δημοτικού φέτος!!!! Το περιμένω  πως και πως, αλλά φοβάμαι και λίγο. Αλλάξαμε το δωμάτιο το βάψαμε πήραμε γραφείο χαμός. Στην αρχή δεν ήθελε που της βγάλαμε τα αυτοκόλλητα και αλλάζαμε το χρώμα αλλά τελικά της αρέσει πολύ. Εριξε πολυ κλαμα. Πολλά έγραψα, ευτυχώς πρόλαβα!!! Σας φιλώ όλες υπομονή και καλη δύναμη σε όλες. Θυμάμαι που είχα ακούσει για να μεγαλώσει ένα μωρό χρειάζεται ένα χωριό, Ε ποσο να αντέξουμε μονες είτε με ένα δυο ή τρία; Και πάλι πολλά κάνουμε. Υπομονή και θα καλυτερέψουν τα πράγματα. Α!!! Ξέχασα και το πιο σημαντικό!! Πεταμε δοντακι!!! Και δεν είναι καν απτα μπροστινά στο πλάι αριστερά. Και κάνει φυσικά οτι λέγατε. Δάχτυλο ή και δαχτυλάκια στο στόμα με πάθος!! Και πιάνει και τα παιχνίδια στο γυμναστήριο με τα δαχτυλάκια της τα περιεργάζεται και τους μιλαει και έχει τόση πλάκα....

Αυτό με τις δουλειές ξαναπές το.... Σιδερένιο το δοντάκι σας!!! 

Καλή σχολική χρονιά σε όλους!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, BettySt είπε:

@ΒαλεντιναΧ γειά σου Βαλεντινα, έχουμε ξαναμιλήσει στα "Μπέμπακια  2019"(μπορεί να μην τιμάσαι ). Ήθελα να σε ρωτήσω για την ίωση που περάσατε ποσο κρατησε και αν ο μπέμπης είχε βήχα; Του έδινες κάποιο φαρμακο; Θα ρωτήσω και τη παιδι γιατρό βέβαια, αλλά να εχω μια ιδέα. 

Εννοείται σε θυμάμαι!!! Πως είσαι? Τα παιδιά σου?(νομίζω έχεις δυο)....λοιπόν για την ίωση εμένα είχε μυξες και βήχα όχι πυρετό! Εκτός από πολύ ορό στην μύτη γιατί όλο μπουκωνε και κάνα δυο φορές που ήταν πολύ ανήσυχος και έδωσα λίγο ντεπον όχι δεν έδωσα κάτι άλλο....κράτησε 20μερες όλο αυτό ξεκίνησε μόνο με μυξες και μετά έκανε και βήχα! Η κόρη μου που στην ίδια ηλικία(2μηνων τότε πέρασε το ίδιο) είχε χρειαστεί αντιβίωση και μάσκα με εισπνεόμενο αερολιν γιατί μαζεύτηκαν τα φλέγματα στα πνευμόνια και μας έκανε βρογχίτιδα! Άρα πολύ καλη πλύση με όρο (σώζει πραγματικά) μπορεί να χρειαστεί κ μια φορά την ημέρα με αναρροφητηρα να τραβάς τις μυξουλες αν βλέπεις τα δύσκολα εμάς στις 20 μέρες χρειάστηκε 2φορες! Ύπνο σε ανάκληση να μην μπουκωνει και καλό αερισμό των χώρων όσο μπορείς! Περαστικά σας αυτήν η εποχή όλο τέτοια έχει!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Εννοείται σε θυμάμαι!!! Πως είσαι? Τα παιδιά σου?(νομίζω έχεις δυο)....λοιπόν για την ίωση εμένα είχε μυξες και βήχα όχι πυρετό! Εκτός από πολύ ορό στην μύτη γιατί όλο μπουκωνε και κάνα δυο φορές που ήταν πολύ ανήσυχος και έδωσα λίγο ντεπον όχι δεν έδωσα κάτι άλλο....κράτησε 20μερες όλο αυτό ξεκίνησε μόνο με μυξες και μετά έκανε και βήχα! Η κόρη μου που στην ίδια ηλικία(2μηνων τότε πέρασε το ίδιο) είχε χρειαστεί αντιβίωση και μάσκα με εισπνεόμενο αερολιν γιατί μαζεύτηκαν τα φλέγματα στα πνευμόνια και μας έκανε βρογχίτιδα! Άρα πολύ καλη πλύση με όρο (σώζει πραγματικά) μπορεί να χρειαστεί κ μια φορά την ημέρα με αναρροφητηρα να τραβάς τις μυξουλες αν βλέπεις τα δύσκολα εμάς στις 20 μέρες χρειάστηκε 2φορες! Ύπνο σε ανάκληση να μην μπουκωνει και καλό αερισμό των χώρων όσο μπορείς! Περαστικά σας αυτήν η εποχή όλο τέτοια έχει!!!!

Ναι δυο παιδιά έχω. Η μεγάλη πήγε 3 μέρες παιδικο και κόλλησε και τώρα είμαστε όλοι άρρωστοι. Και εμένα το μωρό έχει λίγο μυξες και βήχα, της βάζω όρο, πυρετό και εμένα δεν έχει. Θα προσπαθήσω να της τραβήξω τις μυξουλες. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Εσείς είστε όλοι καλα; Να σου ζήσει και ο μπεμπης! 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Ναι δυο παιδιά έχω. Η μεγάλη πήγε 3 μέρες παιδικο και κόλλησε και τώρα είμαστε όλοι άρρωστοι. Και εμένα το μωρό έχει λίγο μυξες και βήχα, της βάζω όρο, πυρετό και εμένα δεν έχει. Θα προσπαθήσω να της τραβήξω τις μυξουλες. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Εσείς είστε όλοι καλα; Να σου ζήσει και ο μπεμπης! 

Και η δικιά μου ξεκίνησε σήμερα εύχομαι να μην αρρωστήσει αμέσως και εμείς οικογενειακώς την περάσαμε αλλά μας κόλλησε ο άντρας μου όλους!!!! Καλή σχολική χρονιά, ευχαριστώ πολύ!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 1:14 ΠΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Σας διαβάζω και είναι σαν να τα λέω εγω.... Όλες πάνω κάτω τα ίδια περνάμε...Είναι μια παρηγοριά και αυτο... Όλο θέλω να σας γράψω και δεν προλαβαίνω, και όταν μπορώ απο την κούραση θα ήθελα να υπαγόρευα να τα έγραφε άλλος... :( Και γω εχω υπερπαραγωγή και το βράδυ που μπορεί να κοιμηθεί 5 ώρες σερί, μόλις την ακουσω να κουνιέται τρέχω και  αδειαζω το στήθος. Λαγοκοιμάμαι δηλαδή. Ξυπναω συχνα να δω αν ξύπνησε. Και πάλι αυτο τρέχει και το βγάζει και κάνω ότι και η @Evouska βαζω πετσετακι αφου εχω πιτσιλισει το σύμπαν!!Απο την τελευταια φορας που έγραψα λύθηκε και το θέμα με τα κακά μας. Και μας είναι σαν νερο, αλλά έχουν και σποράκια.  Αν είναι αραιά πειράζει; Δεν το ήξερα. Για το χαλινο για πες και άλλα συμπτώματα @Φώφη1990 με ενδιαφέρει. Στο αμάξι πάντως και εμας κλαίει ειδικά αν έχουμε σταματήσει. Αλλά της βάζω πιπίλα!!! Ευτυχώς μετα απο καμία δεκαριά που άλλαξα πήρε!!! Της nuc την απλή την φτηνή κορίτσια!!! Τί chicco τί dr brown τι mum, κλασσική απλή καουτσούκ ήθελε!!! Ευτυχώς μας έσωσε, στο αμάξι αν κλαίει ηρεμεί και στο σπίτι οταν αρχίζει και νυστάζει την βοηθά και κοιμάται αμέσως. @HopeMe δεν φταίνε μόνο οι ορμόνες είναι πολλά είναι και η κλεισούρα είναι και όλα αυτα τα χαρούμενα που συμβαίνουν γύρω μας. Απο που να το πρωτο πιάσεις. Νομίζω όλες έτσι νιώθουμε. Εγω είμαι συνέχεια κουρασμένη και έλεγα μην εχω κατάθλιψη. Η κούραση και ο χαμηλός σίδηρος είναι, μην πω και τα άνχη... @ΧρυσαΜ και μεις μια απο τα ίδια. Απο την κούραση είχε πέσει πολυ τηλεόραση και τσακωμοί, μια μέρα μου λέει με γράφεις. Ε αφησα κάποιες δουλειές στην άκρη. Και καθομαστε οι δυο μας. Δεν μπορω παντα, ουτε εχω την ίδια όρεξη αλλά το παλευω. Δυστυχώς δε  γίνεται να τα προλαβαίνουμε όλα. Εγω τρελαίνομαι τα βράδια που μπορεί να ειμαι χωμα 00.00 η ωρα και να παλεύω να μαζεψω λίγο την κουζίνα και το σαλόνι... Έλεος!!! Ότι και να κάνουμε οι δουλειές δεν τελειώνουν..  Το πρωί μου βγαίνει η ψυχή το σπίτι τζιτζι και το βράδυ αχουρι.  Ωρες ωρες με πιάνει τρελα ειλικρινά... @BILLE δεν θυμάμαι αν σου ευχηθηκα  το ήθελα αλλα δεν ξερω αν προλαβα. Καλοριζικο το καινουριο σπίτι να το γεμίσετε ευχάριστες στιγμές και τα μόνα δάκρυά σας να ειναι χαρας!!! Έκανα Και την πρώτη δόση του εμβολίου γιατί ανχωθηκα με αυτα που ακούω, η κόρη μου θα πάει Α δημοτικού φέτος!!!! Το περιμένω  πως και πως, αλλά φοβάμαι και λίγο. Αλλάξαμε το δωμάτιο το βάψαμε πήραμε γραφείο χαμός. Στην αρχή δεν ήθελε που της βγάλαμε τα αυτοκόλλητα και αλλάζαμε το χρώμα αλλά τελικά της αρέσει πολύ. Εριξε πολυ κλαμα. Πολλά έγραψα, ευτυχώς πρόλαβα!!! Σας φιλώ όλες υπομονή και καλη δύναμη σε όλες. Θυμάμαι που είχα ακούσει για να μεγαλώσει ένα μωρό χρειάζεται ένα χωριό, Ε ποσο να αντέξουμε μονες είτε με ένα δυο ή τρία; Και πάλι πολλά κάνουμε. Υπομονή και θα καλυτερέψουν τα πράγματα. Α!!! Ξέχασα και το πιο σημαντικό!! Πεταμε δοντακι!!! Και δεν είναι καν απτα μπροστινά στο πλάι αριστερά. Και κάνει φυσικά οτι λέγατε. Δάχτυλο ή και δαχτυλάκια στο στόμα με πάθος!! Και πιάνει και τα παιχνίδια στο γυμναστήριο με τα δαχτυλάκια της τα περιεργάζεται και τους μιλαει και έχει τόση πλάκα....

Καλημέρα! Με γεια το δοντακι σας. Πώς το καταλάβες; Ψιλαφησες τα ούλα; Έχουν πολύ πλάκα. Κι εμένα η δικιά μου παίζει με τα παιχνιδάκια του ριλαξ, τα μιλάει, τα μαλώνει και τέλος....τα βάζει στο στόμα :D Της έχω πάρει και μασητικά. Πλέον έχει αρχίσει και καταλάβαινει περισσότερο. Της κάνω ήχους με το στόμα, τους κάνει κι αυτή και γελάει. 

Καλή σχολική χρονιά μανουλες....και καλή ακαδημαϊκή για όσες σπουδάζουμε!! Μεγάλη χρόνια φέτος, εγώ στο πτυχίο και η μεγαλη μου δίνει πανελλήνιες. Ο Θεός μαζί μας

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Και η δικιά μου ξεκίνησε σήμερα εύχομαι να μην αρρωστήσει αμέσως και εμείς οικογενειακώς την περάσαμε αλλά μας κόλλησε ο άντρας μου όλους!!!! Καλή σχολική χρονιά, ευχαριστώ πολύ!!!!

Επίσης! Μακάρι να  μην κολλάνε τακτικά! Θα μωρα μας θα αποκτήσουν αντισώματα και θα πάνε έτοιμα στο παιδικό (λεω εγώ τώρα).

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Επίσης! Μακάρι να  μην κολλάνε τακτικά! Θα μωρα μας θα αποκτήσουν αντισώματα και θα πάνε έτοιμα στο παιδικό (λεω εγώ τώρα).

Εύχομαι!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια μου!Πόσο μου λείψατε!

Τι να πρωτοπώ!Μπήκαμε μεν στο σπίτι αλλά όταν λέμε ότι γίνεται της τρελής θα είναι λίγο...πολλές τσαπατσουλιές από τα μαστόρια, πολλά λάθη με αποτέλεσμα κάθε μέρα να παρελαύνουν 2-2, 3-3...άλλοτε όπως σήμερα να περιμένω σαν άιντε να μην πω και να μην εμφανίζεται κανείς. όταν καθαρίζω το σπίτι την επόμενη μέρα λες και το έχουν τάμα εμφανίζονται όλοι και όταν λέω δεν θα το καθαρίσω γιατί αύριο θα μου το κάνουν σκ...ά κάνουν 4 μέρες να ξαναέρθουν. Και όλα αυτά με το μωρό μέσα στο σπίτι. Χθες το καψερό με τόση φασαρία δεν κοιμήθηκε καθολου με αποτέλεσμα προς το απόγευμα να νυστάζει αλλά του είχε δημιουργηθεί εκνευρισμός και δεν καθόταν πουθενά ΑΛΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ!Ευτυχώς όμως είναι ήσυχος και φαίνεται ήρεμο παιδάκι-απορώ από ποιον πήρε! έκανα και το εμβόλιο, όλα καλά-καμία παρενέργεια. Ειδικά στην 2η δόση απολύτως τίποτα! Ευχαριστώ γαι τις ευχές σας και σας εύχομαι τα καλύτερα!Καλή σχολική χρόνια στα παιδάκια σας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2021 at 7:58 ΜΜ, BILLE είπε:

Αχ κοριτσάκια μου!Πόσο μου λείψατε!

Τι να πρωτοπώ!Μπήκαμε μεν στο σπίτι αλλά όταν λέμε ότι γίνεται της τρελής θα είναι λίγο...πολλές τσαπατσουλιές από τα μαστόρια, πολλά λάθη με αποτέλεσμα κάθε μέρα να παρελαύνουν 2-2, 3-3...άλλοτε όπως σήμερα να περιμένω σαν άιντε να μην πω και να μην εμφανίζεται κανείς. όταν καθαρίζω το σπίτι την επόμενη μέρα λες και το έχουν τάμα εμφανίζονται όλοι και όταν λέω δεν θα το καθαρίσω γιατί αύριο θα μου το κάνουν σκ...ά κάνουν 4 μέρες να ξαναέρθουν. Και όλα αυτά με το μωρό μέσα στο σπίτι. Χθες το καψερό με τόση φασαρία δεν κοιμήθηκε καθολου με αποτέλεσμα προς το απόγευμα να νυστάζει αλλά του είχε δημιουργηθεί εκνευρισμός και δεν καθόταν πουθενά ΑΛΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ!Ευτυχώς όμως είναι ήσυχος και φαίνεται ήρεμο παιδάκι-απορώ από ποιον πήρε! έκανα και το εμβόλιο, όλα καλά-καμία παρενέργεια. Ειδικά στην 2η δόση απολύτως τίποτα! Ευχαριστώ γαι τις ευχές σας και σας εύχομαι τα καλύτερα!Καλή σχολική χρόνια στα παιδάκια σας!

Ο νόμος του Μέρφι είναι αυτό που βιώνεις χαχαχαχ με το καλό να τελειώνετε!!! Πάντα έτσι ήσυχο να είναι το χρυσουλι μου!!!! 

@HopeMe@HopeMe εγώ με το χέρι το κοιτάζω κάθε φορά. Καλή επιτυχία και στις δύο!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια και από εμένα!!! Η ημέρα είναι δύσκολη ο μικρός θέλει όλο αγγαλιες ελάχιστα κάθεται στο ρηλαξ χαζεύει και πιάνει καμία κουδουνιστρα και εγώ τρέχω να κάνω ότι μπορώ κοιμάται ελάχιστα την ημέρα τύπου 3 40λεπτα στην καλή! Η κόρη ξεκίνησε παιδικό και ξεσκαει λιγάκι τις άλλες ώρες που είναι εδώ γκρινιάζει πολύ ειδικά αν δεν γίνει το δικό της που ζητάει εξωφρενικά πράγματα με το ζόρι κρατιέται μερικές φορές! Η νύχτα μας είναι σχετικά καλή ευτυχώς! Πήγαμε παιδίατρο 3μηνων 6.200 και 62εκ μας κράτησε πίσω η ίωση στο βάρος αλλά οκ γεννήθηκε και 2.800μικρουλης! Συνεχίζουμε θηλασμό μέχρι όσο πάει δεν βάζω μεγάλους στόχους περνάω συνέχεια φραγμενους πόρους και στο τσακ πάντα το προλαβαίνω πριν την μαστίτιδα μέχρι και ο γιατρός ξεγελάστηκε και Μ είπε μαστίτιδα μετά από εξέταση ευτυχώς πριν ξεκινήσω αντιβίωση εμφανίστηκε επιτέλους το άσπρο σπυρί και το έσκασα! Αυτά από εμένα! Πολλά είπα

Προχθές πήγα στον γυναικολόγο να δει το στήθος Μ είπε μαστίτιδα και έκανα επί της ευκαιρίας και τεστ Παπ και υπέρηχο δεν είχα πάει μετά την γέννα καθόλου να με δει! 

 

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...