Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Χρύσα κι εγώ το σκεφτομουν το σπιράλ αλλά θέλω κι άλλο παιδί. Εάν είσαι οκ με τα τρία σου παιδάκια εγώ θα σου έλεγα να βάλεις γιατί όχι?

Αντισυλληπτικά εμένα με είχαν πειράξει πολύ.

Περίοδο δεν έχω , στο γιο μου είχα αδιαθετησει στο εξάμηνο, δηλαδή μόλις άρχισε τις στέρεες και χαλάρωσε με το θηλασμό. 

Εμεις τρέχουμε με το μεγάλο γιατί βγαίνουν όλα τα δόντια του στραβά, επίσης έχει βγάλει εκζεμα, πρέπει να τσεκαρουμε τα μάτια του γιατί φοράμε και οι δύο γυαλιά, και κάνει και εργοθεραπείες. Αυτά τα ολίγα. Ο μικρός καλά είναι . Σήμερα την ώρα που τον άλλαζα μου έκανε σιντριβάνακι με σκατουλες και τσισα κτλ..και λέρωσε τα πάντα από ρηλαξ μέχρι καναπέδες και τραπέζια.

Σε άλλα νέα ετοιμαζόμαστε και πάλι για μετακόμιση.. αυτή τη φορά σε δικό μας σπίτι που θέλει πολλά μερςμετια όμως.

Βλέπω συχνά στον ύπνο μου ότι γεννάω, πολύ με έχει πειράξει. Ευτυχώς οι δικοί μου έχουν κατανόηση και ακούνε τον πόνο μου. Ίσως το ξαναεπιχειρησω στο επόμενο παιδί, ίσως φοβηθω.. δεν ξέρω. Ίσως να μην έχει και σημάσια μέχρι τότε .το θέμα είναι ότι ο αγώνας μου δε δικαιώθηκε και αυτό με τρώει. 

Αν είχα την οικονομική εξασφάλιση θα έκανα και 4ο και 5ο παιδί. Ειδικά τώρα που τα έχουμε ξαναβρεί κάπως με τον σύζυγο (φτου φτου φτου). Δε θέλω να πω ότι δε θέλω τώρα, θα πω ότι αν είναι να έρθει θα προτιμούσα να έρθει μετά από 4 χρόνια τουλάχιστον. Αλλά ο τι πει ο Θεός. Και να μην κάνω άλλο δε με πειράζει, απλά δεν το προσπαθώ ούτε το αφήνω στη μοίρα του, θέλω να προσέχουμε. Εσύ το σκέφτεσαι για άμεσα; 

Πονάει το παιδάκι σου με τα δοντάκια ε;; έτσι ήταν ο άντρας μου και χρειάστηκε χειρουργείο στο στόμα αλλά ήταν θεοστραβα. Εσείς το γλιτώνετε; όσο για τον οφθαλμίατρο κάνω το παγώνι διότι πρέπει να τα πάω και τα 3 για βυθοσκόπηση και να κάνω κι εγώ κι αυτό σημαίνει πολλά έξοδα πάλι. Εσένα έχει κάποιο οφθαλμολογικο πρόβλημα ή προληπτικά;

Αυτό με τη γέννα το είχα στα 2 πρώτα γιατί είχα άσχημες γέννες. Αν χρειαστεί, συζητά το και με έναν ειδικό ψυχολόγο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Αν είχα την οικονομική εξασφάλιση θα έκανα και 4ο και 5ο παιδί. Ειδικά τώρα που τα έχουμε ξαναβρεί κάπως με τον σύζυγο (φτου φτου φτου). Δε θέλω να πω ότι δε θέλω τώρα, θα πω ότι αν είναι να έρθει θα προτιμούσα να έρθει μετά από 4 χρόνια τουλάχιστον. Αλλά ο τι πει ο Θεός. Και να μην κάνω άλλο δε με πειράζει, απλά δεν το προσπαθώ ούτε το αφήνω στη μοίρα του, θέλω να προσέχουμε. Εσύ το σκέφτεσαι για άμεσα; 

Πονάει το παιδάκι σου με τα δοντάκια ε;; έτσι ήταν ο άντρας μου και χρειάστηκε χειρουργείο στο στόμα αλλά ήταν θεοστραβα. Εσείς το γλιτώνετε; όσο για τον οφθαλμίατρο κάνω το παγώνι διότι πρέπει να τα πάω και τα 3 για βυθοσκόπηση και να κάνω κι εγώ κι αυτό σημαίνει πολλά έξοδα πάλι. Εσένα έχει κάποιο οφθαλμολογικο πρόβλημα ή προληπτικά;

Αυτό με τη γέννα το είχα στα 2 πρώτα γιατί είχα άσχημες γέννες. Αν χρειαστεί, συζητά το και με έναν ειδικό ψυχολόγο 

Ναι πονάει γιατί δεν κουνιούνται τα παιδικά του και θα πρέπει να του τα ξεριζώσουμε . Δε θέλει εγχείρηση(μέχρι στιγμής όπως φαίνεται) αλλά θέλουν όλα ξερίζωμα και μετά σιδεράκια.

Τα ματάκια του μεγάλου θα δούμε, απλά πρέπει να έχουμε το νου μας γιατί είναι κληρονομικές μυωπιες και τα σχετικά.

Πολύ χαιρομαι που είστε καλά με το σύζυγό. Αυτές οι φάσεις είναι που μας κάνουν να εκτιμάμε τα όμορφα περισσότερο. Νομίζω όλα τα ζευγάρια πάνω κάτω περνάνε από διάφορα στάδια , είναι φυσιολογικό. 

Δεν ξερω να χρειάζομαι ψυχολόγο επειδή δεν εκπληρώθηκαν οι προσδοκίες μου. Σίγουρα απογοητεύτηκα και ασχολήθηκα πολύ με το θέμα για αυτό και δεν το έχω ξεχάσει ακόμη αλλά μέχρι εκεί. Εξ άλλου όπως λες κι εσύ θαπροουσε να μου συμβεί και σε έναν φτ οπότε ίσως έχει κολλήσει απλά το κεφάλι μου και με τον καιρό θα μου περάσει..

Αν μπορούσα θα εμένα κατά ευθείαν έγκυος αλλά δε γίνεται λόγω εγχείρησης. Ο γιατρός στη Θεσσαλονίκη μου είπε κανένα χρόνο να περιμένω τουλάχιστον. 

Πολύ μου φαίνεται..


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , jellyfishch είπε:

Ναι πονάει γιατί δεν κουνιούνται τα παιδικά του και θα πρέπει να του τα ξεριζώσουμε . Δε θέλει εγχείρηση(μέχρι στιγμής όπως φαίνεται) αλλά θέλουν όλα ξερίζωμα και μετά σιδεράκια.

Τα ματάκια του μεγάλου θα δούμε, απλά πρέπει να έχουμε το νου μας γιατί είναι κληρονομικές μυωπιες και τα σχετικά.

Πολύ χαιρομαι που είστε καλά με το σύζυγό. Αυτές οι φάσεις είναι που μας κάνουν να εκτιμάμε τα όμορφα περισσότερο. Νομίζω όλα τα ζευγάρια πάνω κάτω περνάνε από διάφορα στάδια , είναι φυσιολογικό. 

Δεν ξερω να χρειάζομαι ψυχολόγο επειδή δεν εκπληρώθηκαν οι προσδοκίες μου. Σίγουρα απογοητεύτηκα και ασχολήθηκα πολύ με το θέμα για αυτό και δεν το έχω ξεχάσει ακόμη αλλά μέχρι εκεί. Εξ άλλου όπως λες κι εσύ θαπροουσε να μου συμβεί και σε έναν φτ οπότε ίσως έχει κολλήσει απλά το κεφάλι μου και με τον καιρό θα μου περάσει..

Αν μπορούσα θα εμένα κατά ευθείαν έγκυος αλλά δε γίνεται λόγω εγχείρησης. Ο γιατρός στη Θεσσαλονίκη μου είπε κανένα χρόνο να περιμένω τουλάχιστον. 

Πολύ μου φαίνεται..

Βιωνω κι εγώ κάπως τα ίδια συναισθήματα! Δεν το περίμενα αλλά εν τέλει μου στοίχισε κι εμένα πολύ που δεν εξελίχθηκε φυσιολογικά ο τοκετός κ κάναμε καισαρική. Ακόμα το σκέφτομαι σε σημείο που δεν θέλω να διαβαζω για άλλους τοκετους. Δεν το φέρω τόσο βαρεως όσο τον πρώτο μήνα αλλά με ενοχλεί ακόμα αρκετά. Φυσικά σημασία έχει που τα παιδιά μας είναι υγιή κ όλα πήγαν καλά ως προς αυτό αλλά όντως υπάρχει ένα αίσθημα ματαίωση. 

@ΧρυσαΜ μπράβο που είστε καλύτερα. Να συνεχίσετε έτσι κι ακόμα καλύτερα εύχομαι!! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κική_ είπε:

Βιωνω κι εγώ κάπως τα ίδια συναισθήματα! Δεν το περίμενα αλλά εν τέλει μου στοίχισε κι εμένα πολύ που δεν εξελίχθηκε φυσιολογικά ο τοκετός κ κάναμε καισαρική. Ακόμα το σκέφτομαι σε σημείο που δεν θέλω να διαβαζω για άλλους τοκετους. Δεν το φέρω τόσο βαρεως όσο τον πρώτο μήνα αλλά με ενοχλεί ακόμα αρκετά. Φυσικά σημασία έχει που τα παιδιά μας είναι υγιή κ όλα πήγαν καλά ως προς αυτό αλλά όντως υπάρχει ένα αίσθημα ματαίωση. 

@ΧρυσαΜ μπράβο που είστε καλύτερα. Να συνεχίσετε έτσι κι ακόμα καλύτερα εύχομαι!! 

 

είναι φυσιολογικό. Αν διαβάσεις  τόσο εδώ όσο και στο εξωτερικό πάρα πολλές γυναίκες βιώνουν ματαίωση. 

Εμένα περισσότερο μου τη δίνει ο σεξισμός τους. Ο σεξισμός του γιατρού που θα κάνει την εγχειρησουλα του και θα παραδώσει "μια υγιή μαμά και ένα υγιές μωρό" και όλα αυτά με άνεση και ευκολία , τον σεξισμό του περιβάλλοντος σου που σου λένε "σημασία έχει να είστε καλά". Λες και εσύ δεν υπάρχεις ή είσαι μια μηχανή παραγωγής μωρών. Το δικό σου το κορμί, η δική σου εμπειρία, η δική σου ψυχή δεν παίζουν κανένα ρόλο σε όλο αυτό. 

Γενικά είχα μια θετική εμπειρία χειρουργείου  αλλά δεν παύει να αποτελεί επιθυμία μου αυτό για το οποίο προσπάθησα.

Αλλά εντάξει ας εστιάσουμε στο σήμερα, και ας έχουμε πάντα τον έλεγχο του σώματος μας, κάνοντας το καλύτερο για εμάς και τα παιδιά μας και όχι αυτό που είναι ευκολότερο για κάποιους. Έστω και αν το καλύτερο είναι τελικά η καισαρική, είτε επειδή το θέλουμε, είτε επειδή πρέπει.

 

 

 

 

 

 


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Ναι πονάει γιατί δεν κουνιούνται τα παιδικά του και θα πρέπει να του τα ξεριζώσουμε . Δε θέλει εγχείρηση(μέχρι στιγμής όπως φαίνεται) αλλά θέλουν όλα ξερίζωμα και μετά σιδεράκια.

Τα ματάκια του μεγάλου θα δούμε, απλά πρέπει να έχουμε το νου μας γιατί είναι κληρονομικές μυωπιες και τα σχετικά.

Πολύ χαιρομαι που είστε καλά με το σύζυγό. Αυτές οι φάσεις είναι που μας κάνουν να εκτιμάμε τα όμορφα περισσότερο. Νομίζω όλα τα ζευγάρια πάνω κάτω περνάνε από διάφορα στάδια , είναι φυσιολογικό. 

Δεν ξερω να χρειάζομαι ψυχολόγο επειδή δεν εκπληρώθηκαν οι προσδοκίες μου. Σίγουρα απογοητεύτηκα και ασχολήθηκα πολύ με το θέμα για αυτό και δεν το έχω ξεχάσει ακόμη αλλά μέχρι εκεί. Εξ άλλου όπως λες κι εσύ θαπροουσε να μου συμβεί και σε έναν φτ οπότε ίσως έχει κολλήσει απλά το κεφάλι μου και με τον καιρό θα μου περάσει..

Αν μπορούσα θα εμένα κατά ευθείαν έγκυος αλλά δε γίνεται λόγω εγχείρησης. Ο γιατρός στη Θεσσαλονίκη μου είπε κανένα χρόνο να περιμένω τουλάχιστον. 

Πολύ μου φαίνεται..

Να μιλήσεις μήπως σε βοηθήσει να το ξεπεράσεις διότι ουσιαστικά είτε έτσι είτε αλλιώς είναι γέννα. Δε θα έπρεπε να το σκέφτεσαι ότι δεν τα κατάφερες και τέτοια.

Εσείς που κάνετε καισαρική είστε ηρωίδες, και μόνο που έχετε μετά τα ράμματα και την ανάρρωση αρκεί... 

Μόνο ένα χρόνο; συνήθως άκουγα και για 2 3 χρόνια 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

είναι φυσιολογικό. Αν διαβάσεις  τόσο εδώ όσο και στο εξωτερικό πάρα πολλές γυναίκες βιώνουν ματαίωση. 

Εμένα περισσότερο μου τη δίνει ο σεξισμός τους. Ο σεξισμός του γιατρού που θα κάνει την εγχειρησουλα του και θα παραδώσει "μια υγιή μαμά και ένα υγιές μωρό" και όλα αυτά με άνεση και ευκολία , τον σεξισμό του περιβάλλοντος σου που σου λένε "σημασία έχει να είστε καλά". Λες και εσύ δεν υπάρχεις ή είσαι μια μηχανή παραγωγής μωρών. Το δικό σου το κορμί, η δική σου εμπειρία, η δική σου ψυχή δεν παίζουν κανένα ρόλο σε όλο αυτό. 

Γενικά είχα μια θετική εμπειρία χειρουργείου  αλλά δεν παύει να αποτελεί επιθυμία μου αυτό για το οποίο προσπάθησα.

Αλλά εντάξει ας εστιάσουμε στο σήμερα, και ας έχουμε πάντα τον έλεγχο του σώματος μας, κάνοντας το καλύτερο για εμάς και τα παιδιά μας και όχι αυτό που είναι ευκολότερο για κάποιους. Έστω και αν το καλύτερο είναι τελικά η καισαρική, είτε επειδή το θέλουμε, είτε επειδή πρέπει.

 

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι τουλάχιστον για 6 μήνες δεν πρέπει να μείνω έγκυος μετά την καισαρική! Όχι ότι θέλω, ακόμα καλά καλά δεν κάναμε το πρώτο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

 

10 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Να μιλήσεις μήπως σε βοηθήσει να το ξεπεράσεις διότι ουσιαστικά είτε έτσι είτε αλλιώς είναι γέννα. Δε θα έπρεπε να το σκέφτεσαι ότι δεν τα κατάφερες και τέτοια.

Εσείς που κάνετε καισαρική είστε ηρωίδες, και μόνο που έχετε μετά τα ράμματα και την ανάρρωση αρκεί... 

Μόνο ένα χρόνο; συνήθως άκουγα και για 2 3 χρόνια 

Δεν υπάρχει κάτι να ξεπεράσω . Η γνώμη μου για την καισαρική δεν αλλάζει ούτε η ταλαιπωρία που βιώνω από την εγχείρηση.Από εκεί και πέρα είμαι μια χαρά εννοώ ούτε κατάθλιψη έχω ούτε τίποτα. Δε χρειάζομαι ψυχολόγο για να αποδεχτώ το 70 τοις εκατό των κτ της Ελλάδος.

 

10 ώρες πρίν, Evouska είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι τουλάχιστον για 6 μήνες δεν πρέπει να μείνω έγκυος μετά την καισαρική! Όχι ότι θέλω, ακόμα καλά καλά δεν κάναμε το πρώτο!

Ο γιατρός που σε εγχειρησε θα σου πει


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, και εμένα μετά από καισαρική, ο γιατρός μου είπε σε 6 μήνες το νωρίτερο.  Ιδανικά, θα ήθελα σε κάνα χρόνο από τώρα να μείνω έγκυος. 

Κορίτσια η μικρή ακόμα δεν έχει συνηθίσει το μπιμπερο. Το λυπάμαι το γαλατάκι μου που το πετάω.. Μήπως πρέπει να επιμείνω λίγο και να της το κραταω μέσα στο στόμα μέχρι να πιει? Δυστυχώς θα ξεκινήσω δουλειά από την άλλη εβδομάδα 1 γεύμα θα της το δίνει ο άντρας μου, αν τα καταφέρει. Έχω αγχωθει πολύ... 

Επίσης, η μικρή εδώ και 3-4 μέρες βάζει τα χέρια στο στόμα και τα πιπιλαει. Το κάνουν και εσάς? Της βάζω πιπίλα αλλά την πετάει. Να πεινάει αποκλείεται για το κάνει και μετά το γεύμα. :roll:


LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, και εμένα μετά από καισαρική, ο γιατρός μου είπε σε 6 μήνες το νωρίτερο.  Ιδανικά, θα ήθελα σε κάνα χρόνο από τώρα να μείνω έγκυος. 

Κορίτσια η μικρή ακόμα δεν έχει συνηθίσει το μπιμπερο. Το λυπάμαι το γαλατάκι μου που το πετάω.. Μήπως πρέπει να επιμείνω λίγο και να της το κραταω μέσα στο στόμα μέχρι να πιει? Δυστυχώς θα ξεκινήσω δουλειά από την άλλη εβδομάδα 1 γεύμα θα της το δίνει ο άντρας μου, αν τα καταφέρει. Έχω αγχωθει πολύ... 

Επίσης, η μικρή εδώ και 3-4 μέρες βάζει τα χέρια στο στόμα και τα πιπιλαει. Το κάνουν και εσάς? Της βάζω πιπίλα αλλά την πετάει. Να πεινάει αποκλείεται για το κάνει και μετά το γεύμα. :roll:

Καλησπέρα, η δική μου πιπιλαει τα χέρια της εδώ και εβδομάδες. Όταν καταφέρνει και πιάνει δάχτυλο το πιπιλαει με μανία :mrgreen:. Ο λόγος που σε λίγο θα σταματήσουμε να αποστειρωνουμε είναι ότι θα πιάνουν πράγματα και μετά χεράκια στο στόμα.

Εμείς τελικά είμαστε ακόμη διακοπές λόγω παρατασης άδειας. Αύριο επιστρέφουμε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, και εμένα μετά από καισαρική, ο γιατρός μου είπε σε 6 μήνες το νωρίτερο.  Ιδανικά, θα ήθελα σε κάνα χρόνο από τώρα να μείνω έγκυος. 

Κορίτσια η μικρή ακόμα δεν έχει συνηθίσει το μπιμπερο. Το λυπάμαι το γαλατάκι μου που το πετάω.. Μήπως πρέπει να επιμείνω λίγο και να της το κραταω μέσα στο στόμα μέχρι να πιει? Δυστυχώς θα ξεκινήσω δουλειά από την άλλη εβδομάδα 1 γεύμα θα της το δίνει ο άντρας μου, αν τα καταφέρει. Έχω αγχωθει πολύ... 

Επίσης, η μικρή εδώ και 3-4 μέρες βάζει τα χέρια στο στόμα και τα πιπιλαει. Το κάνουν και εσάς? Της βάζω πιπίλα αλλά την πετάει. Να πεινάει αποκλείεται για το κάνει και μετά το γεύμα. :roll:

Πολλά μωρά έχω ακούσει ότι δεν θέλουν μπιμπερο όταν θηλάζουν πως να σε βοηθήσω δεν ξέρω η κόρη μου επερνε μόνο μπιμπερο και ο γιος μόνο στήθος! Άρα δεν ξέρω 

Ναι πιπίλαει την μπουνιά του εδώ και καμιά 20αρια μέρες και αν βρει δάχτυλο όπως είπε και η hope το πιπίλαει με μααααανια αλλά δεν πεινάει γιατί το κάνει και αφού έχει φάει και για να τον πάρει ο ύπνος αλλιώς πιπίλαει το μπράτσο μου αν δεν βρίσκει το δάχτυλο του τον ηρεμεί!!!!

Είναι αναπτυξιακό στάδιο ξέρω!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ΒαλεντιναΧ said:

Πολλά μωρά έχω ακούσει ότι δεν θέλουν μπιμπερο όταν θηλάζουν πως να σε βοηθήσω δεν ξέρω η κόρη μου επερνε μόνο μπιμπερο και ο γιος μόνο στήθος! Άρα δεν ξέρω 

Ναι πιπίλαει την μπουνιά του εδώ και καμιά 20αρια μέρες και αν βρει δάχτυλο όπως είπε και η hope το πιπίλαει με μααααανια αλλά δεν πεινάει γιατί το κάνει και αφού έχει φάει και για να τον πάρει ο ύπνος αλλιώς πιπίλαει το μπράτσο μου αν δεν βρίσκει το δάχτυλο του τον ηρεμεί!!!!

Είναι αναπτυξιακό στάδιο ξέρω!!!

Και η δικια μου με μανία τρώει την μπουνιά της... Κορίτσια μου χάθηκα γιατί δεν είμαι στα καλα μου... Έχουμε κοβιντ μδ τον αντρά μου εδώ και 10 μέρες... Πέρασα όλα τα συμπτώματα.. Πυρετό, πονος, βήχα, διάρροια κλπ.... Η μικρή μου μαζί μας και την θηλαζω... Σήμερα όμως μου έκανε πυρετό, διαρροια και έχει μυξες... Είμαι. Παρά πολυ στενοχωρημενη... 

 

 

Να σας κάνω και μια άσχετη ερώτηση. Τα μικρά σας το βράδυ τι τα φοράτε? Μακρυμάνικο? Καλτσάκια? Εμένα η δικιά μου διώχνει το σεντόνι συνέχεια. Στο σπίτι έχουμε 26-27 βαθμους 

  • Μου αρέσει 1

oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Φώφη1990 είπε:

Και η δικια μου με μανία τρώει την μπουνιά της... Κορίτσια μου χάθηκα γιατί δεν είμαι στα καλα μου... Έχουμε κοβιντ μδ τον αντρά μου εδώ και 10 μέρες... Πέρασα όλα τα συμπτώματα.. Πυρετό, πονος, βήχα, διάρροια κλπ.... Η μικρή μου μαζί μας και την θηλαζω... Σήμερα όμως μου έκανε πυρετό, διαρροια και έχει μυξες... Είμαι. Παρά πολυ στενοχωρημενη... 

 

 

Να σας κάνω και μια άσχετη ερώτηση. Τα μικρά σας το βράδυ τι τα φοράτε? Μακρυμάνικο? Καλτσάκια? Εμένα η δικιά μου διώχνει το σεντόνι συνέχεια. Στο σπίτι έχουμε 26-27 βαθμους 

Περαστικά σας και γρήγορα καλά Τουλ γλυτώνετε και το εμβόλιο χαχαχ!!! Τώρα σοβαρά όμως καταλαβαίνω το άγχος και την στεναχώρια σού εμείς περάσαμε οικογενειακώς μια ίωση ο μικρός και η κόρη μου έχουν ακόμα μπούκωμα 20 μέρες μετά και εγώ ακόμα βήχα με τον άντρα μου! Άστα

Εμεις ξεκινάμε με ένα φανελάκι κοντομανικα από αυτά που κουμπωνουν κάτω και το ξημέρωμα βάζουμε κάλτσες παντελόνι και μπλουζάκι λεπτό από πάνω, εννοείται ότι δεν σκεπάζεται με τίποτα δεν θέλει....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε μετά από 9 μήνες θα ήταν καλό να μείνω έγκυος.

Έτσι κάβει κ η δικιά μου γλείφει τα χέρια της και τα πιπιλαει. Το έκανε σχεδόν από την πρώτη εβδομάδα ζωής της όταν πεινουσε. Τώρα το κάνει πιο συχνα αλλά είναι αυτο που λεει η Βαλεντίνα, αναπτυξιακό στάδιο! 

@Φώφη1990

Περαστικά σας. Εμείς φοράμε φανελάκι κοντομάνικο κ καλτσες. Την σκεπάζω λίγο στα ποδαράκια κ εννοείται σε 3 νανοσεκοντ το έχει πέταξει. Για να καταλάβεις προχτές το είχα πιάσει το σεντόνι κάτω από το στρώμα για να μην το διώξει και συρθηκε προς τα πάνω και έβγαλε τα πόδια της απέξω παλι η άτιμη. Σκέφτομαι να πάρω υπνοσακο για όταν κρυώσει ο καιρός. Οι πιο έμπειρες μανούλες έχετε χρησιμοποιήσει; 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Και η δικια μου με μανία τρώει την μπουνιά της... Κορίτσια μου χάθηκα γιατί δεν είμαι στα καλα μου... Έχουμε κοβιντ μδ τον αντρά μου εδώ και 10 μέρες... Πέρασα όλα τα συμπτώματα.. Πυρετό, πονος, βήχα, διάρροια κλπ.... Η μικρή μου μαζί μας και την θηλαζω... Σήμερα όμως μου έκανε πυρετό, διαρροια και έχει μυξες... Είμαι. Παρά πολυ στενοχωρημενη... 

 

 

Να σας κάνω και μια άσχετη ερώτηση. Τα μικρά σας το βράδυ τι τα φοράτε? Μακρυμάνικο? Καλτσάκια? Εμένα η δικιά μου διώχνει το σεντόνι συνέχεια. Στο σπίτι έχουμε 26-27 βαθμους 

Περαστικά σας! Τι σας είπε ο παιδίατρος? 

Εμείς το βράδυ βάζουμε κλιματιστικό αλλά όχι στο δωμάτιο που κοιμόμαστε. Της φοράω κοντομανικο φορμακι και το σεντονακι εννοείται πως το πεταει αμέσως


LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...