Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Λαρυγγιτιδα ωτιτιδα


nikosp

Recommended Posts

Just now, nikosp είπε:

πριν 10 λεπτα 37.3 και πριν μια ωρα πηρε την 3η δοση αντιβιωση

να πω πως η μετρηση γινεται απο το ορθο που νομιζω δινει 3 η 4 μοναδεσ πανω απο ευτο που πρεπει απ οτι μας ειχε πει η παιδιατρος

Ετσι είναι όπως το λέει.

Στην κόρη μου θυμάμαι στην μεθ από ορθό μόνιμα. Αλλά άλλη περίπτωση φυσικά.

Ειδες που είναι καλύτερα το μωρό; Αύριο θα είναι απυρετη. Πάρε βαθιές ανάσες τώρα. Σε καταλαβαινω. Με τον πυρετο κι εγω είμαι στα πατώματα .

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Just now, nikosp είπε:

πριν 10 λεπτα 37.3 και πριν μια ωρα πηρε την 3η δοση αντιβιωση

να πω πως η μετρηση γινεται απο το ορθο που νομιζω δινει 3 η 4 μοναδεσ πανω απο ευτο που πρεπει απ οτι μας ειχε πει η παιδιατρος

αρα ειναι γυρω στο 37. Να δουμε βεβαια ποσο θα κρατησει.

Καλα δεv ειvαι κ τοσο τραγικο 4 μερες πυρετο ειδικα με ωτιτιτιδα λαρυγγιτιδα τοσο μικρο κραταει ο πυρετος μερες δεv ειvαι παιδακι vα του περασει σε δυο μερες.. το θερμομετρο δεv χρειαζετε πια vα το βαζετε ετσι κ στηv μασχαλη του μια χαρα τηv περvει τηv θερμοκρασια δεv ειvαι κ vεογεvvητο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , nikosp είπε:

Μεχρι τωρα κινιοταν γυρω απο το 37 τωρα ανεβηκε στο 37.5

Αντιπυρετικο εχει να παρει απο τις 9.15 το πρωι

Είδες λοιπόν; Ήθελε το χρόνο του. Καταλαβαινω την αγωνία σου όμως. Αντε όλα καλά. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nikosp είπε:

Δυστυχως ξυπνησαμε με 38.1 πριν λιγο. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω. Να παω. Παλι στο γιστρο η να παω στο νοσοκομειο; 

Την τριτη επιλογή. Υπομονή. Για πόσες μέρες έχετε αντιβιωση; 

Γενικα η εικόνα του μωρου πως ειναι; δείχνει να πονάει; έχει διάθεση; έχει γκρινια; τρωει; έχει έντονη καταρροη; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nikosp είπε:

Δυστυχως ξυπνησαμε με 38.1 πριν λιγο. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω. Να παω. Παλι στο γιστρο η να παω στο νοσοκομειο; 

Στο νοσοκομείο και έχει; ήδη καθυστέρηση θα έλεγα... Ευχομαι να ναι περαστικα 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , nikosp είπε:

Δυστυχως ξυπνησαμε με 38.1 πριν λιγο. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω. Να παω. Παλι στο γιστρο η να παω στο νοσοκομειο; 

Γιατί δεν παίρνεις τηλ παιδίατρο πρώτα; Να σε καθοδηγήσει. Εγω δεν θα ανησυχούσα πάντως.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Γιατί δεν παίρνεις τηλ παιδίατρο πρώτα; Να σε καθοδηγήσει. Εγω δεν θα ανησυχούσα πάντως.

Πηρα τον παιδιατρο μου ειπε να περιμενουμε αλλη μια μερα και μετα θα δωσει κι αλλη αντιβιωση αν συνεχισει ο πυρετος. Οι θερμομετρησεις μας ειναι απο 38.1 εως 37.2 πριν καμμια ωρα. 

Just now, vikib είπε:

Την τριτη επιλογή. Υπομονή. Για πόσες μέρες έχετε αντιβιωση; 

Γενικα η εικόνα του μωρου πως ειναι; δείχνει να πονάει; έχει διάθεση; έχει γκρινια; τρωει; έχει έντονη καταρροη; 

Εχει διαθεση γενικα και δε δειχνει να ποναει. Εχει μειωμενη ορεξη και πολυ εντονη καταρροη. Την αντιβιωση μας ειπε για 8 μερες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Πηρα τον παιδιατρο μου ειπε να περιμενουμε αλλη μια μερα και μετα θα δωσει κι αλλη αντιβιωση αν συνεχισει ο πυρετος. Οι θερμομετρησεις μας ειναι απο 38.1 εως 37.2 πριν καμμια ωρα. 

Εχει διαθεση γενικα και δε δειχνει να ποναει. Εχει μειωμενη ορεξη και πολυ εντονη καταρροη. Την αντιβιωση μας ειπε για 8 μερες. 

Αν κ επικοινωνήσατε με τον γιατρο σας, αυτό που θα εκανα εγω είναι πολύ ορο. Κ να περιμένω τουλ να περάσουν οι μισές μέρες αντιβιωσης

Επειδη όμως κ την δικιά μου δ την είχε πιάσει η πρώτη, αν επανέλθει ο πόνος η κάνει πολύ συχνούς πυρετους κ μαλιστα υψηλούς επικοινωνείς ξανά για να αλλάξετε πιθανον την αντιβιωση 

Το θετικό είναι ότι εσάς μένει ώρες απυρετη(κάτω από 38)κ πλέον δ ανεβαίνει κ πολυ ψηλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vikib είπε:

Αν κ επικοινωνήσατε με τον γιατρο σας, αυτό που θα εκανα εγω είναι πολύ ορο. Κ να περιμένω τουλ να περάσουν οι μισές μέρες αντιβιωσης

Επειδη όμως κ την δικιά μου δ την είχε πιάσει η πρώτη, αν επανέλθει ο πόνος η κάνει πολύ συχνούς πυρετους κ μαλιστα υψηλούς επικοινωνείς ξανά για να αλλάξετε πιθανον την αντιβιωση 

Το θετικό είναι ότι εσάς μένει ώρες απυρετη(κάτω από 38)κ πλέον δ ανεβαίνει κ πολυ ψηλα

Τωρα την θερμομετρησα κι εχει 36.9 εχει να πιει αντιπυρετικο απο τις 12 χτες βραδυ. 10 η ωρα το βραδυ πινει αντιβιωση. Για να δουμε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα ξυπνησαμε με 37.2 και ειμαστε στο 37.4 τωρα που. Μιλαμε. Μιλησα με τον. Παιδιατρο οπου μου ειπε οως τοκ παιδι ουσιαστικα ειναι απυρετο γτ εφοσον η μεττρηση γινεται απο το ορθο πρεπει να αφαιρω 0.5.τωρα τι να πω δεν ξερω. Αν ειχε μεχρι 37 θα ελεγα οκ

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Καλησπερα σημερα ξυπνησαμε με 37.2 και ειμαστε στο 37.4 τωρα που. Μιλαμε. Μιλησα με τον. Παιδιατρο οπου μου ειπε οως τοκ παιδι ουσιαστικα ειναι απυρετο γτ εφοσον η μεττρηση γινεται απο το ορθο πρεπει να αφαιρω 0.5.τωρα τι να πω δεν ξερω. Αν ειχε μεχρι 37 θα ελεγα οκ

αντι να αφαιρουσες αν εβαζες θερμομετρο στην μασχαλη?? τι να πω καπου χανεστε στην μεταφραση. δεν εχετε σωστες οδηγιες ισως. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp είπε:

Εχετε δικιο μαλον πρεπει να το κανω αυτο

Συγγνώμη που πετάγομαι στο θέμα σας...απλά  παρακολουθούσα την συζήτηση..περαστικά στο μωράκι σας...Έχω και εγώ μια κόρη στην ίδια ηλικία και εμένα προωρακι ήταν σε μεν...Αυτό με το θερμόμετρο στον πωπω μήπως να το κάνετε μασχάλη...Ο παιδίατρος μου είχε πει στην αρχή ότι γίνεται και από εκεί μέτρηση αλλά και στην μασχάλη θα δείξει...Είναι λίγο βάναυσο συνέχεια μωρέ...Μην ταλαιπωρείται το ψυχακι...συγγνώμη κι όλας δικό σας παιδί είναι....

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...