Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Κορίτσια βοήθεια


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, KwnstantinaWill είπε:

Είναι να μ έρθει αύριο η περιοδος αν δεν έρθει μπορεί να είμαι έγκυος; 

Αν δεν έρθει δεν είναι απολυτο ότι είσαι έγκυος 

Αλλά αν δε σου έρθει μέχρι μεθαύριο και κάνετε προσπάθειες μπορείς να κάνεις ένα τεστακι

Καλή επιτυχία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου, ας ξεκινησουμε απο τα βασικα, μιας κ μαντεις δεν είμαστε. 1. Ειχες ελευθερες επαφες; εννοωντας κ το τραβηγμα του συντροφου σου γιατι κ αυτο δεν ειναι μεθοδος αντισύλληψης. 2. Αυξηση ή απώλεια βάρους, στρες, ασθενεια, κ πολλοι αλλοι λογοι μπορουν να οδηγησουν σε καθυστερηση της περιοδου μέχρι κ 18 ημερες! Ειχες κατι απο αυτα; 3. Εχεις σταθερο κυκλο; αν οχι, δε μπορείς να υπολογίσεις ουτε γονιμες ουτε κ αν εγινε συλληψη κ ποτε οπως κ ενα τεστ εγκυμοσύνης ισως γινει κ πολυ νωρις. 4. Και τελευταίο... Αν εχεις σαφεις απαντησεις, ενα τεστ ή ακομη μια χοριακη σε μικροβιολογικο θα σου απαντησει. Αν επιθυμεις την εγκυμοσύνη εύχομαι τα καλύτερα. Αν δεν την επιθυμείς, ευχομαι να πανε ολα οπως θες κ να μην επιβαρυνθεις με δυσμενεις αποφάσεις. Στην περίπτωση αυτη ομως, αντισύλληψη, αντισύλληψη κ αντισύλληψη. Θα βγεις απο πολλλλλυυυυυυ αγχος! Εύχομαι να σου πανε ολα καλα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου κοίτα δεν έχω σταθερό κύκλο έχω πολυκοιστηκες ωοθήκες.. Και ο άντρας μ χαμηλή κινητικότητα.. Κάναμε 4 /10 σπερματεγχυση, σε 3 μέρες έχω να κάνω Β χοριακη και έχω κατεβάσει μια εφαρμογή που δείχνει πότε μ έρχεται η περιοδος (ημερολόγιο λέγεται) συμπτωματα από τοτε π έκανα την σπερματεγχυση είναι συγχουρια άλλοι είδαν αίμα άλλοι άσπρα υγρά εγώ τπτ απ αυτά και έπαθες έχω κανονικά με τον άντρα μου 

Just now, Ellidr είπε:

Αν δεν έρθει δεν είναι απολυτο ότι είσαι έγκυος 

Αλλά αν δε σου έρθει μέχρι μεθαύριο και κάνετε προσπάθειες μπορείς να κάνεις ένα τεστακι

Καλή επιτυχία

Δενν έχω σταθερό κύκλο έχω πολυκοιστηκες ωοθήκες και έκανα σπερματεγχυση κ σε 3 μέρες κάνω Β χοριακη να δω αν είμαι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KwnstantinaWill είπε:

Κορίτσι μου κοίτα δεν έχω σταθερό κύκλο έχω πολυκοιστηκες ωοθήκες.. Και ο άντρας μ χαμηλή κινητικότητα.. Κάναμε 4 /10 σπερματεγχυση, σε 3 μέρες έχω να κάνω Β χοριακη και έχω κατεβάσει μια εφαρμογή που δείχνει πότε μ έρχεται η περιοδος (ημερολόγιο λέγεται) συμπτωματα από τοτε π έκανα την σπερματεγχυση είναι συγχουρια άλλοι είδαν αίμα άλλοι άσπρα υγρά εγώ τπτ απ αυτά και έπαθες έχω κανονικά με τον άντρα μου 

Ε τότε κορίτσι μου αν δε θες να κάνεις ακόμα χοριακη κάνε αύριο ένα τεστ θα σου δείξει μάλλον έχουν περάσει αρκετές μέρες αν θεωρήσουμε ότι έκανες ωορρηξία την 13 μέρα του κύκλου 

Αύριο θα έχουνε περάσει 14 μέρες άρα θα δείξει το τεστ μάλλον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KwnstantinaWill είπε:

Φοβάμαι πάρα πολύ μην απογοητευτώ.. Και μερικές φορές κάνουν κ λάθος τα τεστ 

Καλησπέρα!

Αρνητικό τεστ ίσως είναι λάθος(γτ μπορεί όταν το κάνεις ακόμη η ορμόνη της εγκυμοσύνης να μην έχει ανέβει τόσο ώστε να την ανιχνευσει..) ,θετικό τεστ έχει απειροελάχιστες πιθανότητες λάθους!!

Επίσης αν κάνεις χοριακη αποκλείεται να βγει λάθος..

Εύχομαι καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KwnstantinaWill είπε:

Ναι θα δω εκεί στη Β χοριακη τι γίνεται.. Αλλά ένα σύμπτωμα και η συγχουρια δεν είναι; μόνο αυτό είχα κ δεν ξέρω να χάρω η όχι 

η συχνοουρια μαλλον ειναι απο το ανχος σου μην δινεις σημασια κ κανε την χοριακη σου. συμπτωματα δεν υπαρχουν τοσο νωρις 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, linaa είπε:

η συχνοουρια μαλλον ειναι απο το ανχος σου μην δινεις σημασια κ κανε την χοριακη σου. συμπτωματα δεν υπαρχουν τοσο νωρις 

Λίνα να σε ρωτήσω κάτι...πρώτη φορά έκανα ένα δοκιμασμένο τεστ για μένα self clear χθες βράδυ.αρνητικο κ περιμένω Δευτέρα περίοδο..λέει 5 μέρες από σύλληψη.αλλη φορά που είχα θετικό το ίδιο τεστ το έκανα πέντε μέρες καθυστέρησης.εχεις ακούσει αυτό το σούπερ πρώιμο να μη δείξει ενώ η άλλη είναι έγκυος;;;;έτσι κουβέντα να γίνεται.δεν ξέρω κ τι μου γίνεται σε αυτό τον κύκλο δεν κατάλαβα κ ποτέ έριξα αβγό για να τα βάλω κατω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Λίνα να σε ρωτήσω κάτι...πρώτη φορά έκανα ένα δοκιμασμένο τεστ για μένα self clear χθες βράδυ.αρνητικο κ περιμένω Δευτέρα περίοδο..λέει 5 μέρες από σύλληψη.αλλη φορά που είχα θετικό το ίδιο τεστ το έκανα πέντε μέρες καθυστέρησης.εχεις ακούσει αυτό το σούπερ πρώιμο να μη δείξει ενώ η άλλη είναι έγκυος;;;;έτσι κουβέντα να γίνεται.δεν ξέρω κ τι μου γίνεται σε αυτό τον κύκλο δεν κατάλαβα κ ποτέ έριξα αβγό για να τα βάλω κατω.

να σου πω εξαρτατε κ τον οργανισμο πχ καποιες κοπελες γενικα ξεκινανε με χαμηλες χοριακες κ δεν τις πιανει απο νωρις. ξερω κοπελα που με διαπιστωμενη ωορηξια ειχε κανει χοριακη με μια μερα καθηστερησης κ βγηκε κοντα στο 90 οποτε αν εκανε τεστ πριν τρεις μερες μπορει κ να μην το επιανε να ηταν οριακα αρχη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

να σου πω εξαρτατε κ τον οργανισμο πχ καποιες κοπελες γενικα ξεκινανε με χαμηλες χοριακες κ δεν τις πιανει απο νωρις. ξερω κοπελα που με διαπιστωμενη ωορηξια ειχε κανει χοριακη με μια μερα καθηστερησης κ βγηκε κοντα στο 90 οποτε αν εκανε τεστ πριν τρεις μερες μπορει κ να μην το επιανε να ηταν οριακα αρχη. 

Εμένα οι χοριακες μου ήταν πάντα τετραψηφιες.στον γιο μου έκανα πριν δέκα χρόνια predictor αχνό θετικό κ την άλλη μέρα είχα 2000 χοριακη.μηπως αργεί να περάσει στα ούρα μου;;;;γενικά μιλάω..καλά απογοήτευση.αλλα ποτέ δεν είχα θετικό νωρίς πάντα τα πετύχαινα με καθυστέρηση πέντε μέρες εκτός στον γιο που ήταν μέρα περιόδου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εμένα οι χοριακες μου ήταν πάντα τετραψηφιες.στον γιο μου έκανα πριν δέκα χρόνια predictor αχνό θετικό κ την άλλη μέρα είχα 2000 χοριακη.μηπως αργεί να περάσει στα ούρα μου;;;;γενικά μιλάω..καλά απογοήτευση.αλλα ποτέ δεν είχα θετικό νωρίς πάντα τα πετύχαινα με καθυστέρηση πέντε μέρες εκτός στον γιο που ήταν μέρα περιόδου.

πριν 10 χρονια ηταν κ αλλα τα τεστ χα χα χα τωρα ειναι πιο εξελιγμενα... κ εγω με μια μερα καθηστερηση 3000 χοριακη τεστ εκανα τις ταινιες hometest το χρωμα πιο μπορντο σκουρο δεν γινοταν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

πριν 10 χρονια ηταν κ αλλα τα τεστ χα χα χα τωρα ειναι πιο εξελιγμενα... κ εγω με μια μερα καθηστερηση 3000 χοριακη τεστ εκανα τις ταινιες hometest το χρωμα πιο μπορντο σκουρο δεν γινοταν 

Έλα κ εσύ τούρμπο πωπω.ξερεις είναι στον οργανισμό.δεν έχει να κάνει δηλαδή τόσο με επιτυχία η ποσότητα αλλά οι διπλασιασμοι.οστοσο όταν έβλεπα εδώ χοριακες 30 200 500 Παρ όλο που ήταν όλα οκ εγώ έλεγα να πώς γίνεται.ειναι οργανικό .φεύγω τώρα για δουλειές....ρε συ λες να υπάρχει μια στις 1000 το πρώιμο τρεις μέρες πριν την περίοδο να έκανε λάθος;;;;είχα περίεργη αίσθηση αυτό τον μήνα....αχ τι κακό...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έλα κ εσύ τούρμπο πωπω.ξερεις είναι στον οργανισμό.δεν έχει να κάνει δηλαδή τόσο με επιτυχία η ποσότητα αλλά οι διπλασιασμοι.οστοσο όταν έβλεπα εδώ χοριακες 30 200 500 Παρ όλο που ήταν όλα οκ εγώ έλεγα να πώς γίνεται.ειναι οργανικό .φεύγω τώρα για δουλειές....ρε συ λες να υπάρχει μια στις 1000 το πρώιμο τρεις μέρες πριν την περίοδο να έκανε λάθος;;;;είχα περίεργη αίσθηση αυτό τον μήνα....αχ τι κακό...

χα χα χα βλεπεις απο δευτερα δεν αποκλειετε αυτα τα πρωιμα νομιζω ειναι παγιδες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...