Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Εγκυμοσύνη με βοήθεια του τεστ ωορρηξίας?


Recommended Posts

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου πειτε αν καποια απο εδω εχει μεινει εγκυος χρησιμοποιωντας τεστ ωορρηξίας....? Ξερετε κορίτσια καποιο καλο για να δειχνει με ακριβεια την ωορρηξία μου;; εχω αγχωθεί με το θεμα γιατι προσπαθειες για παιδακι γινονται εδω και 5 μηνες και τιποτα ακομα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fifi88 είπε:

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου πειτε αν καποια απο εδω εχει μεινει εγκυος χρησιμοποιωντας τεστ ωορρηξίας....? Ξερετε κορίτσια καποιο καλο για να δειχνει με ακριβεια την ωορρηξία μου;; εχω αγχωθεί με το θεμα γιατι προσπαθειες για παιδακι γινονται εδω και 5 μηνες και τιποτα ακομα.... 

 home test οικονομικά.

Πέφτουν ακριβώς και το έχω διαπιστώσει και με υπερήχους... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi88 είπε:

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου πειτε αν καποια απο εδω εχει μεινει εγκυος χρησιμοποιωντας τεστ ωορρηξίας....? Ξερετε κορίτσια καποιο καλο για να δειχνει με ακριβεια την ωορρηξία μου;; εχω αγχωθεί με το θεμα γιατι προσπαθειες για παιδακι γινονται εδω και 5 μηνες και τιποτα ακομα.... 

βοηθανε παρα πολυ εγω χρησιμοποιουσα της hometest κ ειναι πολυ αξιοπιστα κ οικονομικα τα παραγγελνεις απτο ιντερνετ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi88 είπε:

Τα εχω δει και γω αυτα. Πηρα σημερα τα clearblue αλλα εκαναν 35€ και τρελαθηκα... Αν δεν εχω αποτελεσμα θα δω για τα hometest. Ευχαριστω πολυ!! 

Να τα δεις ναι είναι και πολύ φτηνά και πολύ αξιόπιστα και μετά τον πρώτο μήνα χρήσης θα τα διαβάζεις αέρα! Εύχομαι να μην χρειαστούν κσι να φτάσουν τα κλιαρ! Καλή επιτυχία! 

  • Ευχαριστώ 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fifi88 said:

Τα εχω δει και γω αυτα. Πηρα σημερα τα clearblue αλλα εκαναν 35€ και τρελαθηκα... Αν δεν εχω αποτελεσμα θα δω για τα hometest. Ευχαριστω πολυ!! 

Καλησπέρα, εγώ με τα hometest δε κατάφερα να βγάλω άκρη, η γραμμή υπήρχε από μέρες πριν την ωορρηξία και κυμαινόταν από μέρα σε μέρα το πόσο έντονη ήταν χωρίς να αυξάνει η ένταση και να έχω αντιληπτά εντονότερη γραμμή αμέσως πριν την ωορρηξία. Ταυτόχρονα έκανα clearblue κ έδειχνε θετικό ενώ με τα hometest δε καταλάβαινα κάτι τέτοιο. Επειδή είναι φτηνά δοκίμασε τα μήπως σε εσένα είναι πιο ξεκάθαρα. Τα clearblue είναι ακριβά μεν (εγώ τα έπαιρνα ονλαιν 33 ευρώ τα 20 και είχε έκπτωση 5% σε επόμενη αγορά...) αλλά αν έχεις σχετικά σταθερό κύκλο δε θα ξοδεύεις πάνω από 4-5 τεστάκια το μήνα οπότε το πακέτο των 20 σε βγάζει ένα τετράμηνο πάνω κάτω, που ελπίζω να έχεις το θετικό νωρίτερα :)

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi88 είπε:

Τα εχω δει και γω αυτα. Πηρα σημερα τα clearblue αλλα εκαναν 35€ και τρελαθηκα... Αν δεν εχω αποτελεσμα θα δω για τα hometest. Ευχαριστω πολυ!! 

εγω με τα clear blue δεν εβγαλα ακρη μου εβγαζαν ολο το μηνα ωορηξια. τα hometest θελουν λιγο εξασκηση δηλαδη τον πρωτο μηνα να κανεις απο δυο την ημερα για να καταλαβεις τις αποχρωσεις πως λειτουργουν μετα ειναι πολυ ξεκαθαρα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

εγω με τα clear blue δεν εβγαλα ακρη μου εβγαζαν ολο το μηνα ωορηξια. τα hometest θελουν λιγο εξασκηση δηλαδη τον πρωτο μηνα να κανεις απο δυο την ημερα για να καταλαβεις τις αποχρωσεις πως λειτουργουν μετα ειναι πολυ ξεκαθαρα. 

Ίσως έχει να κάνει με τον οργανισμό τελικά και πως κυμαίνεται η lh μέσα στο μήνα... γιατί πραγματικά εγώ είχα ακριβώς τα αντίθετα. Είχα πάρει και μεγάλο πακέτο hometest κ είχα κάνει αρκετούς μήνες δοκιμές ταυτόχρονα με τα clear, πάντα τα ίδια δεν έβγαζα άκρη μ αυτά ενώ με τα clear είχα 2 μέρες θετικό.

Δε ξέρω καθόλου και σε κοπέλες με πολυκυστικές τι γίνεται...που δεν είναι και σταθερά τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Ίσως έχει να κάνει με τον οργανισμό τελικά και πως κυμαίνεται η lh μέσα στο μήνα... γιατί πραγματικά εγώ είχα ακριβώς τα αντίθετα. Είχα πάρει και μεγάλο πακέτο hometest κ είχα κάνει αρκετούς μήνες δοκιμές ταυτόχρονα με τα clear, πάντα τα ίδια δεν έβγαζα άκρη μ αυτά ενώ με τα clear είχα 2 μέρες θετικό.

Δε ξέρω καθόλου και σε κοπέλες με πολυκυστικές τι γίνεται...που δεν είναι και σταθερά τα πράγματα...

ναι ισως ηταν πολυ χαμηλα η ορμονη σου. ειχα ξαναδιαβασει για μια κοπελα που ελαχιστα εβλεπε διαφορα στα χρωματα κ κρατουσε αρχειο ολα τα τεστ με ημερομηνια κ εκει που ηταν ελαχιστα πιο εντονα ηταν η ωορηξια της κ τελικα καπως ετσι τα καταφερε. αλλα αυτο γενικα δεν συμβαινει συχνα οι περισσοτερες βγαζουν ακρη σκουραινει δηλαδη αρκετα. 

στις πολυκιστικες θελει παρα πολλα τεστ κ μεσα στην μερα να κανεις δυο τρια σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Fifi88 είπε:

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου πειτε αν καποια απο εδω εχει μεινει εγκυος χρησιμοποιωντας τεστ ωορρηξίας....? Ξερετε κορίτσια καποιο καλο για να δειχνει με ακριβεια την ωορρηξία μου;; εχω αγχωθεί με το θεμα γιατι προσπαθειες για παιδακι γινονται εδω και 5 μηνες και τιποτα ακομα.... 

Καλησπέρα εγω 6 μηνες χρησιμοποιουσα τα home test μετα απο βιοχημικη κυηση.Τους 2 πρωτους μηνες μπερδευτηκα αλλα μια χαρα μετα και τον Μαρτιο εμεινα εγκυος και γενναω τον αλλο μηνα.Μπες στο site δινουν 100 νομιζω σε χαμηλη τιμη.Παρε αρκετα και καμμια δεκαρια τεστ εγκυμοσυνης.Εμενα μου περισσεψαν 3-4 νομιζω μονο τεστακια.


ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...