Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Αποκόλληση χωρίς αιμα


Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας. Είμαι 6,5 εβδομάδων έγκυος στο τρίτο μου παιδακι. Η γιατρός όταν μου έκανε κολπικο υπέρηχο μου λέει ότι έχω μια αποκόλληση. Αλλά εγώ δεν έχω αίμα. Μου συστησε να ειμαι ξαπλα κ μου εδωσε 4 ουτροτζεσταν των 200 κ ενα των 100. Από το στόμα σε καθημερινή βάση. Το ερωτημα μου είναι πως γίνεται να υπάρχει αποκόλληση χωρίς αίμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι σήμερα  8 εβδομάδων και το προηγούμενο Σάββατο έκανα τον δεύτερο μου υπέρηχο,  ήμουν 6w6d και είδαμε μια αποκόλληση.  Δεν έχω καθόλου καφέ ούτε ροζ τίποτα, μόνο μπεζουλι υγρά, από την αρχή της εγκυμοσύνης . Από τη μέρα που είδαμε την αποκόλληση ξεκίνησα να παίρνω 2 utrozestan ένα το πρωί κ ένα το βράδυ.. Ο γιατρός μου είπε να μην σκυβω και να μην σηκωνω γενικά και να μην περπατάω πολύ με τα πόδια, και ότι η αποκόλληση είναι από την εμφύτευση, ότι όταν έγινε η εμφύτευση δεν ακούμπησε ουσιαστικά εντελώς το ωάριο στη μήτρα και αυτό το κενό που άφησε είναι η αποκόλληση! Να σου πω κ εγώ δεν το έχω καταλάβει 100% αλλά έχω ακούσει από πάρα πολλές κοπέλες ότι είχαν αποκόλληση στην αρχή κ όσο μεγάλωνε το μωράκι έφευγε! Τώρα όσον αφορά αυτό που σου είπε ο γιατρός σου με 2 παιδιά δε νομίζω να είναι εύκολο να γίνει αν είναι μικρα, προσπάθησε τουλάχιστον να μην τα σηκώνεις συνέχεια η να κάθεσαι και να τα σηκώνεις! Αν θες μπες στο θέμα Moms june 2021 είναι κ άλλες κοπέλες εκεί σε παρομοια θέση ίσως μπορούν να βοηθήσουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Κορίτσια μου γεια σας. Είμαι 6,5 εβδομάδων έγκυος στο τρίτο μου παιδακι. Η γιατρός όταν μου έκανε κολπικο υπέρηχο μου λέει ότι έχω μια αποκόλληση. Αλλά εγώ δεν έχω αίμα. Μου συστησε να ειμαι ξαπλα κ μου εδωσε 4 ουτροτζεσταν των 200 κ ενα των 100. Από το στόμα σε καθημερινή βάση. Το ερωτημα μου είναι πως γίνεται να υπάρχει αποκόλληση χωρίς αίμα. 

το απορροφα ο οργανισμος . φαντασου το σαν να χτυπησεις καπου κ κανει μελανια απο μεσα υπαρχει αιμα που σιγα σιγα το απορροφα ο οργανισμος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

το απορροφα ο οργανισμος . φαντασου το σαν να χτυπησεις καπου κ κανει μελανια απο μεσα υπαρχει αιμα που σιγα σιγα το απορροφα ο οργανισμος

 

1 ώρα πρίν, Evouska είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ είμαι σήμερα  8 εβδομάδων και το προηγούμενο Σάββατο έκανα τον δεύτερο μου υπέρηχο,  ήμουν 6w6d και είδαμε μια αποκόλληση.  Δεν έχω καθόλου καφέ ούτε ροζ τίποτα, μόνο μπεζουλι υγρά, από την αρχή της εγκυμοσύνης . Από τη μέρα που είδαμε την αποκόλληση ξεκίνησα να παίρνω 2 utrozestan ένα το πρωί κ ένα το βράδυ.. Ο γιατρός μου είπε να μην σκυβω και να μην σηκωνω γενικά και να μην περπατάω πολύ με τα πόδια, και ότι η αποκόλληση είναι από την εμφύτευση, ότι όταν έγινε η εμφύτευση δεν ακούμπησε ουσιαστικά εντελώς το ωάριο στη μήτρα και αυτό το κενό που άφησε είναι η αποκόλληση! Να σου πω κ εγώ δεν το έχω καταλάβει 100% αλλά έχω ακούσει από πάρα πολλές κοπέλες ότι είχαν αποκόλληση στην αρχή κ όσο μεγάλωνε το μωράκι έφευγε! Τώρα όσον αφορά αυτό που σου είπε ο γιατρός σου με 2 παιδιά δε νομίζω να είναι εύκολο να γίνει αν είναι μικρα, προσπάθησε τουλάχιστον να μην τα σηκώνεις συνέχεια η να κάθεσαι και να τα σηκώνεις! Αν θες μπες στο θέμα Moms june 2021 είναι κ άλλες κοπέλες εκεί σε παρομοια θέση ίσως μπορούν να βοηθήσουν!

Το ποσο με βοηθήσες δεν φαντάζεσαι. Εγώ παιρνω 5 ουτροτζεσταν κ είμαι σαν ζόμπι όλη ημέρα. Εγώ άκουσα κ καρδουλα στις 6 κ δυο ημέρες. Απλά έχω φοβηθεί. Στο προηγουμενο μωράκι είχα παθει αποκόλληση κ με αίμα. Έκατσα ένα μήνα στο κρεβάτι τελείως κ ήταν όλα οκ. Αλλά τώρα αυτό χωρίς αίμα πρωτη φορα το αντιμετωπίζω κ φοβήθηκα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Είναι πιο επικίνδυνο λόγω του ότι δεν φαίνεται το αίμα; η είναι πιο ακίνδυνο;

Εγώ έχω Σήμερα ραντεβού με τον γιατρό, θα την ρωτήσω και θα σου πω!!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Κορίτσια μου γεια σας. Είμαι 6,5 εβδομάδων έγκυος στο τρίτο μου παιδακι. Η γιατρός όταν μου έκανε κολπικο υπέρηχο μου λέει ότι έχω μια αποκόλληση. Αλλά εγώ δεν έχω αίμα. Μου συστησε να ειμαι ξαπλα κ μου εδωσε 4 ουτροτζεσταν των 200 κ ενα των 100. Από το στόμα σε καθημερινή βάση. Το ερωτημα μου είναι πως γίνεται να υπάρχει αποκόλληση χωρίς αίμα. 

@Βαλια Ασλαματζιδη και εγώ κορίτσι μου στις 8εβδ. είδε ο γιατρός αποκόλληση αλλά χωρίς να έχω αίμα ή οποία αποκόλληση δεν υπήρχε στις 6εβδ. μου είχε πει τότε ο γιατρός ότι μπορεί να κατέβει το αίμα ή μπορεί κ να το απορροφήσει ο οργανισμός...μην σε αγχώνει κ εγώ είχα μείνει ξάπλα κ έβαζα vasclor κολπική γελη μέχρι την Αυχενική...θυμαμαι ότι μέσα σε 2 εβδ είχε απορροφηθεί δεν είδα ποτέ αίμα....μην αγχώνεσαι πρόσεχε λίγο κ όλα καλα θα πάνε!!!Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου τον ρώτησα τον γιατρό μου για την αποκόλληση, μου είπε ότι έχω αποκόλληση πλακούντα και πρέπει να προσέχω,  να μην σκυβω καθόλου κ να μην σηκώνω! Επίσης μου είπε ότι δεν πρέπει να περπατάω πολύ, και επειδή στην δουλειά μου κάνω αρκετές εξωτερικές δουλειές μου έγραψε αναρρωτική 20 μέρες! Όσον αφορά το αίμα, μου είπε ότι μπορεί να κατέβει ανά πάσα στιγμή γι αυτό πρέπει να προσέχω πολύ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2020 at 2:32 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

@Βαλια Ασλαματζιδη και εγώ κορίτσι μου στις 8εβδ. είδε ο γιατρός αποκόλληση αλλά χωρίς να έχω αίμα ή οποία αποκόλληση δεν υπήρχε στις 6εβδ. μου είχε πει τότε ο γιατρός ότι μπορεί να κατέβει το αίμα ή μπορεί κ να το απορροφήσει ο οργανισμός...μην σε αγχώνει κ εγώ είχα μείνει ξάπλα κ έβαζα vasclor κολπική γελη μέχρι την Αυχενική...θυμαμαι ότι μέσα σε 2 εβδ είχε απορροφηθεί δεν είδα ποτέ αίμα....μην αγχώνεσαι πρόσεχε λίγο κ όλα καλα θα πάνε!!!Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Εγω ανγχονομαι γτ έχω κ το μωρό. Κ δεν βρίσκει ησυχία. Αναγκάζομαι να την σηκώνω, να σκηβω, να την κοιμηζω στα χέρια. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...