Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Κορίτσια από ύπνο πως τα πάτε ;; Γενικά κοιμούνται τα μωρά σας;;;

Ο δικός μου το βράδυ ευτυχώς κοιμάται σχετικά εύκολα. Ξυπνάει κάθε 3 ώρες περίπου. Τη μέρα έχουμε θέμα. Δεν ξέρω γιατί κουτουλάει, τα μάτια κλείνουν αλλά δεν κοιμάται μένει κανένα 5ωρο ξύπνιος (από τις 8 μέχρι τη 1 ή 2). Τωρα κοιμάται από τις 3 περίπου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 21/7/2021 at 3:16 ΜΜ, Marialena86 είπε:

Το ίδιο θέμα έχω κ εγώ.. Μια μέρα διαφορά έχουν τα δικά μας. Αν κ θηλάζουμε μόνο, έχει κατέβει το γάλα μου κ τρώει αρκετά. Ρεύεται, βγάζει γουλιτσες κ όμως ζητάει πάλι στήθος. Δεν γίνεται να τρώει συνέχεια! Οποτε την έχω αγκαλιά, δεν πιάνει πάντα.. ψάχνει στήθος όλη την ώρα! Οποτε της έδωσα πιπίλα. Κ κάτι γίνεται. Δεν έχει κανένα θέμα με το θηλασμό κ είχε πάρει κ λίγο μπουκάλι στο μαιευτήριο (εννοώ για σύγχυση θηλων που λένε). Είναι ομως κ στο παιδί πιστεύω! Επίσης κ εγώ την κοιτάζω κ συγκινούμαι! 

Την πιπίλα όμως σε τι περίπτωση θα την δώσεις;; Γτ κ  εμένα γκρινιάζει τρώει πόση ώρα και θέλει πάλι !!

13 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Η δικιά μου κάνει κάτι τρίωρους ύπνους το μάξιμουμ αλλά μέσα στη μέρα κ κυρίως μεσημερι ή απόγευμα-νωρίς το βραδάκι. Τη νύχτα σπάνια να κοιμηθεί τρίωρο. Συνήθως ανά 2 ώρες ξυπνάει κ γενικά δεν ξανακοιμαται εύκολα. Συνήθως την παίρνει ο ύπνος όταν θηλάζει αλλιώς δεν κοιμάται εύκολα. Σήμερα το βράδυ κοιμήθηκε ελάχιστα. Έμενε ξύπνια ακόμα κ ανάμεσα στα γεύματα της, αλλά φαινόταν πως την ενοχλούσε κ η κοιλιτσα της. Γενικά κουτουλαμε με τον άντρα μου κ όπου βρούμε κ μπορούμε κοιμόμαστε έστω για λίγο!! Εσενα κοιμάται; Κάθε ποτέ ξυπνάει που θηλάζεις κιόλας; 

Ακριβώς το ίδιο όμως !!!! Ακριβώς σε όλα χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@manaoula , ακριβώς το ίδιο και ο δικός μου.το βράδυ κοιμάται κάτι τρίωρα.και εύκολα σχετικά το πρωί μπορεί να μην κοιμηθεί καθόλου.λιγο μόνο πάνω μου και άμα.ενω τα μάτια του κλείνουν τίποτα.χθες το απόγευμα κοιμήθηκε 3.30-8.00 που δεν είχε κοιμηθεί όλο το πρωί

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Η δικιά μου κάνει κάτι τρίωρους ύπνους το μάξιμουμ αλλά μέσα στη μέρα κ κυρίως μεσημερι ή απόγευμα-νωρίς το βραδάκι. Τη νύχτα σπάνια να κοιμηθεί τρίωρο. Συνήθως ανά 2 ώρες ξυπνάει κ γενικά δεν ξανακοιμαται εύκολα. Συνήθως την παίρνει ο ύπνος όταν θηλάζει αλλιώς δεν κοιμάται εύκολα. Σήμερα το βράδυ κοιμήθηκε ελάχιστα. Έμενε ξύπνια ακόμα κ ανάμεσα στα γεύματα της, αλλά φαινόταν πως την ενοχλούσε κ η κοιλιτσα της. Γενικά κουτουλαμε με τον άντρα μου κ όπου βρούμε κ μπορούμε κοιμόμαστε έστω για λίγο!! Εσενα κοιμάται; Κάθε ποτέ ξυπνάει που θηλάζεις κιόλας; 

Μια από τα ίδια. Ελάτε όλες να συμπάσχουμε μαζι:lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2021 at 6:06 ΠΜ, Angelina95 είπε:

Την πιπίλα όμως σε τι περίπτωση θα την δώσεις;; Γτ κ  εμένα γκρινιάζει τρώει πόση ώρα και θέλει πάλι !!

Ακριβώς το ίδιο όμως !!!! Ακριβώς σε όλα χαχα

Κοιτά στην αρχή που δεν καταλάβαινα ποσό γάλα έχω, την έβαζα κ εγώ στο στήθος περισσότερο. Όταν άρχισε να μου βγάζει γουλιτσες κ μου ζητούσε μετά από λίγο πάλι στηθος, της έδωσα πιπίλα. Τώρα που έχω γάλα κ το καταλαβαίνω, φαίνεται πως αν το παιδί φάει καλά, στο δύωρο είναι μια χαρά να ξαναφάει. Στο ενδιάμεσο αν δεν κοιμάται κ γκρινιάζει εκεί της δίνω την πιπίλα. Ή αν φάει αρκετά κ πάλι δεν κοιμάται κ γκρινιάζει. Γενικά μέχρι να τη ζυγίσω είχα άγχος (τη ζυγίζουμε μια φορά την εβδομαδα) μηπως της δίνω πιπίλα κ χάνει γεύμα. Αλλά αφού είδα ότι έτσι παίρνει καλό βάρος, προφανώς ειναι λαιμαργη κ ζητάει. Παρακολούθησε τις αντιδράσεις του κ σιγα σιγα θα καταλάβεις. Η δικιά μου τώρα όταν είναι όντως η ώρα της να φάει, και πιπίλα να της δώσω τη φτύνει κ κάνει χαμό. Ρωτά κ τον παιδίατρο σου για την πιπίλα. Η δικιά μου είναι υπέρ. 

Κορίτσια να σας ρωτήσω αν χρησιμοποιείτε ριλαξ. Κάποιοι τα βάζουν απο νεογέννητα ανεξάρτητα απο το βάρος τους, κάποιοι λένε καλύτερα απο 4 κιλά. Θα ρωτήσω κ την παιδίατρο αλλα ενώ στην αρχή έλεγα να πάρουμε πιο μετά, παρηγγειλα ενα γιατί φαίνεται πως το χρειαζόμαστε επειγόντως!! Χαχα! 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Έχετε κλείσει για υπέρηχο ισχίων; μας είπαν από το νοσοκομειο καλο είναι να κλείσουμε 4 με 6 εβδομάδες. Αν κλείσατε που κλείσατε; έκλεισα σε γνωστό κέντρο στην Αθήνα αλλά δεν δέχονται το παραπεμπτικο και η εξέταση κοστίζει 60 ευρώ. Αν δε βρω αλλού θα πάω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, manaoula είπε:

Καλησπέρα. Έχετε κλείσει για υπέρηχο ισχίων; μας είπαν από το νοσοκομειο καλο είναι να κλείσουμε 4 με 6 εβδομάδες. Αν κλείσατε που κλείσατε; έκλεισα σε γνωστό κέντρο στην Αθήνα αλλά δεν δέχονται το παραπεμπτικο και η εξέταση κοστίζει 60 ευρώ. Αν δε βρω αλλού θα πάω εκεί.

Κ εμεις στο Ιασώ θα την κάνουμε με την ίδια τιμη. Κλείσαμε 17/8. Δεν ξερω αν θα βρεις να την κανεις κάπου με χρήση παραπεμπτικού. Ίσως δεν δικαιολογείται η συγκεκριμένη εξεταση. 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Πως είμαστε???

Εμεις εδώ παλεύαμε να κοιμηθούμε από τις 10! Τις τελευταίες μέρες ενώ είναι σχετικά ήρεμη για τα δεδομένα της μέσα στη μέρα κ κοιμάται, δυσκολεύεται να κοιμηθεί το βραδυ. Δεν φαίνεται να πονάει τις συγκεκριμένες ώρες, σαν να έχει υπερένταση. Εγώ εντωμεταξύ παραλίγο να κοιμηθω απειρες φορες οση ωρα προσπαθούσα να την ηρεμήσω!:P Εσενα το αγόρι σου κοιμάται γενικά; Πως τα πάτε; 
 

Με την ευκαιρία έχω μια ερώτηση. Η μικρή μετά από κάποια γεύματα ακούγεται σαν να της μένει γαλατάκι στο λαιμό. Σαν να είναι βραχνιασμένη, κάτι τετοιο. Θηλάζει μόνο κ γενικά δεν φαίνεται να την ενοχλεί κάτι την ώρα που τρώει. Μόνο που είναι λαιμαργη κ κάποιες φορές τρώει πολυ γρήγορα κ μου πνίγεται κιόλας. Μηπως κάποια κοπέλα ξέρει γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα απογεύματα καμία φορά αργεί να κοιμηθεί αλλά Γενικά είναι ήσυχος.

Έχουμε λίγη δυσκοιλιότητα τελευταία.ανα 3 μέρες.εκει αρχίζει και γκρινιάζει.εχει κάποια άλλη το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν κορίτσια εμείς τον ζυγισαμε μετά από μια βδομάδα αποκλειστικο θηλασμό είχε πάρει 230 γρ αρκετά καλά ..το θέμα είναι το εξής ότι δεν κοιμάται με τίποτα !!!τρώει τον βάζω να ρευτει μετά τον αλλάζω γτ κάνει σίγουρα τσισα κακα και αυτό μπορεί να γίνεται για ώρες !! Δεν κοιμάται και πιπίλα του έδωσα τίποτα ! Μένει ξυονιος άπειρες ώρες πχ σήμερα ξυονησε στις 2 το μεσημέρι είναι 7.30 κ είναι ξύπνιος ενώ τρωει κάνει κακακια τον αλλάζω και πάει λέγοντας ...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Λοιπόν κορίτσια εμείς τον ζυγισαμε μετά από μια βδομάδα αποκλειστικο θηλασμό είχε πάρει 230 γρ αρκετά καλά ..το θέμα είναι το εξής ότι δεν κοιμάται με τίποτα !!!τρώει τον βάζω να ρευτει μετά τον αλλάζω γτ κάνει σίγουρα τσισα κακα και αυτό μπορεί να γίνεται για ώρες !! Δεν κοιμάται και πιπίλα του έδωσα τίποτα ! Μένει ξυονιος άπειρες ώρες πχ σήμερα ξυονησε στις 2 το μεσημέρι είναι 7.30 κ είναι ξύπνιος ενώ τρωει κάνει κακακια τον αλλάζω και πάει λέγοντας ...

Αυτό έλεγα πριν στις μανουλες Ιουνίου όλη την ημέρα ζήτημα να κοιμάται 4ωρες σπαστά σε μισάωρα! Σήμερα μου ήρθε το ύφασμα έφτιαξα μάρσιπο ring sling μπας και ελευθερώσω κάνα χέρι!!!! Ευτυχώς το βράδυ κάτι κάνουμε από ύπνο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2021 at 9:51 ΜΜ, ΒαλεντιναΧ είπε:

Αυτό έλεγα πριν στις μανουλες Ιουνίου όλη την ημέρα ζήτημα να κοιμάται 4ωρες σπαστά σε μισάωρα! Σήμερα μου ήρθε το ύφασμα έφτιαξα μάρσιπο ring sling μπας και ελευθερώσω κάνα χέρι!!!! Ευτυχώς το βράδυ κάτι κάνουμε από ύπνο!

Εγώ όμως επειδή δεν αντέχω άλλο δλδ είμαι εξαντλημένη σκέφτομαι να δώσω συμπληρωμα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Εγώ όμως επειδή δεν αντέχω άλλο δλδ είμαι εξαντλημένη σκέφτομαι να δώσω συμπληρωμα 

Κορίτσι μου να κάνεις ότι σε ξεκουράζει κ με ότι αισθάνεσαι εσύ καλά!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσι μου να κάνεις ότι σε ξεκουράζει κ με ότι αισθάνεσαι εσύ καλά!!!

Θα δω πως θα πάει και με τα κιλακια γιατί ζυγίζουμε κάθε Δευτέρα και αν δεν έχει πάρει τότε ναι αλλιώς τι να κάνω !!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...