Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Γεια σας κορίτσια! 
 

@Feniamam Φτου φτου το κοριτσι σου! Κ εμενα έχει αρκετή γκρίνια κ νεύρα παρακαλώ! Μουγκρίζει κιολας κάποιες φορές κ δεν έχει καθόλου υπομονή οταν πεινάει! Αλλα αρχίσαμε κ τα γελια κ εμεις κ λιώνω! Σταγονες προβιοτικά παίρνετε να φανταστώ ε; Προβιοτικά παίρνουμε κ εμεις κ έχει εκρηκτικές κενώσεις αλλά δεν είχα σκεφτεί ότι μπορεί να φταίει αυτό. Με το θηλασμό όμως συμβαίνει αυτό διάβασα, όπως κ το να κάνει πολλες φορές κακακια μέσα στη μέρα. Ενοχλήσεις στην κοιλιτσα κ σφίξιμο, όχι όμως κάθε μέρα το ίδιο, έχει κ η δικιά μου. Σφίξιμο όμως πολλες φορές κ από τα νεύρα της κ την ώρα του θηλασμού. Για την @Alex1989 που ρώτησε. 
Εγω πιπίλα της έδωσα στη μια εβδομάδα. Επειδή στο μαιευτήριο πήρε κ βραδινό γεύμα ξένο κ είδα ότι δεν είχε θέμα με το μπιμπερό κ μετά πάλι στήθος, της έδωσα νωρίς πιπίλα. 
 

Κατα τ’αλλα ενώ δεν ειχα θέμα με το γάλα μου, δυο μέρες τώρα φαίνεται πως δεν της φτάνει σε όλα τα γεύματα. Νευριάζει που δεν βρίσκει πολυ κ μπορεί να κάθεται κ μια ώρα στο στήθος. Ξερω πως γενικά τα βρεφακια μπορεί να θηλάζουν πολλή ώρα αλλά μέχρι στιγμής δεν είμασταν έτσι. Είχα αρκετο γάλα κ έτρωγε μαξ 20 λεπτά χωρίς να ζορίζεται. Οποτε της ξεκίνησα κ λιγο συμπλήρωμα. Το novalac bio που είχατε προτείνει εδώ στη ομάδα. Ελπίζω να της ταιριάξει! 

Μήπως περνάει αλμα; Ή μήπως λόγω πιπίλαςχεχει μειωθεί η παραγωγή σου; Δοκίμασε να την βάζεις περισσότερη ώρα στο στήθος να πιπιλαει για να αυξηθεί..


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!εμείς ευτυχώς είμαστε σχετικά ήσυχοι αν εξαιρέσεις κάποιες μέρες που πιστεύω είναι λόγω δυσκοιλιότητας.γιατι κάνουμε κάθε 3-4 μέρες οπότε ξεκινήσαμε προβιοτικα.πιπιλα δίνω από τον πρώτο μήνα όταν βλέπω ότι δυσκολεύεται να κοιμηθεί.ευτυχως εναλλάσσουμε θηλασμό μπουκάλι και πιπίλα εύκολακ εγώ βλέπω ζοριζεται από την μία μεριά περισσότερο στον θηλασμό και λέω μήπως δεν έχω γάλα αρκετο.πως το καταλαβαίνεις??και πως αυξάνεις την παραγωγή?

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2021 at 2:05 ΜΜ, Alex1989 είπε:

Μήπως περνάει αλμα; Ή μήπως λόγω πιπίλαςχεχει μειωθεί η παραγωγή σου; Δοκίμασε να την βάζεις περισσότερη ώρα στο στήθος να πιπιλαει για να αυξηθεί..

Τώρα κάθεται αναγκαστικά πιο πολλή ώρα σε κάποια γεύματα.. γενικά νευριάζει όταν δεν βρίσκει να φάει κ δεν πολυ κάθεται να πιπιλίσει.. μέχρι στιγμής έτρωγε σχεδόν ανα δύωρο ακόμα κ τη νύχτα (σπάνια 3ωρο) κ επειδή είχα γάλα πολυ πάντα κ είναι λαιμαργη έτρωγε πολυ κ γρήγορα κ έβγαζε πολλές γουλιές μετα συνηθως. Οποτε στο ενδιάμεσο από τα γεύματα της έδινα πιπίλα αν γκρίνιαζε. Επίσης όταν πεινάει δεν τη θέλει την πιπίλα. Δεν ξερω αν χάναμε γεύματα λόγω πιπίλας, το είχα σκεφτεί κ εγώ, αλλά μου φαινόταν πως όχι. 

21 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Καλημέρα!!!εμείς ευτυχώς είμαστε σχετικά ήσυχοι αν εξαιρέσεις κάποιες μέρες που πιστεύω είναι λόγω δυσκοιλιότητας.γιατι κάνουμε κάθε 3-4 μέρες οπότε ξεκινήσαμε προβιοτικα.πιπιλα δίνω από τον πρώτο μήνα όταν βλέπω ότι δυσκολεύεται να κοιμηθεί.ευτυχως εναλλάσσουμε θηλασμό μπουκάλι και πιπίλα εύκολακ εγώ βλέπω ζοριζεται από την μία μεριά περισσότερο στον θηλασμό και λέω μήπως δεν έχω γάλα αρκετο.πως το καταλαβαίνεις??και πως αυξάνεις την παραγωγή?

Θα βοηθήσουν πιστεύω τα προβιοτικά. Σίγουρα θα το ενοχλεί η κοιλιτσα του με τη δυσκοιλιότητα.
Εγω το καταλαβα γιατί εκεί που έτρωγε τέταρτο-εικοσάλεπτο κ άκουγα να καταπίνει έντονα, τώρα σε κάποια γεύματα μετά το 5λεπτο νιωθω σαν να πιπιλαει μόνο. Αν τη βγάλω εκείνη τη στιγμή από το στήθος κ το πιέσω δεν βγάζει πολυ. Επισης η μικρή εκνευρίζεται που δεν έχει πολυ κ αν δεν βγάζει καθόλου κλαιει. Κ ετσι μπορεί να τρώει καμία ώρα. 
Όπως είπε κ η Αλεξ η παραγωγή αυξάνεται με το να είναι το μωρό όσο περισσότερο στο στήθος.

Όμως κορίτσια εγώ αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω ακριβώς. Ακούω κοπέλες που θηλάζουν αποκλειστικά, που λένε ότι τα έχουν όλη μέρα στο στήθος. Εγώ αυτές τις μέρες που θα μου κάνει 2-3 γεύματα της μιας ώρας νιωθω πολυ εξαντλημένη, επίσης η μικρή εκνευρίζεται κ νιωθω ότι ταλαιπωρείται. Άσε που δεν μπαίνει ούτε ένα έστω υποτυπώδες πρόγραμμα έτσι κ το μωρό τρώει λίγο λίγο σχεδόν όλη μέρα. 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορίτσια 

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς !! 

Πώς είστε ;; 

Εμείς κάπως έχουμε αρχίσει να στρώνουμε .. ξεκινησα με αποκλειστικό θηλασμό αλλά ο μικρός μου είχε τρομερή γκρίνια και τις τελευταίες εβδομάδες πήρε 150 και 170 γραμμάρια ..ήταν λίγα πιστεύω ..

Αποφάσισα να δώσω συμπληρωμα και άρχισε να παίρνει βάρος ...στην αρχή έπινε μέχρι και 60 ml τώρα βλέπω τι θέλει και πράττω ανάλογα

 

Εγώ δίνω το almiron 1 αυτό μας είχαν πει και στο μαιευτήριο 

Πήγαμε και παιδίατρο είναι όλα μια χαρά 

35 ημερών ήταν 55.5 εκατοστά και 4300

Έχει στρώσει με τον ύπνο ..εντάξει έχουμε και κακές μέρες 

Κορίτσια το βράδυ πόσες ώρες σας κοιμούνται ;;

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2021 at 10:02 ΠΜ, Nicole.natasa είπε:

Καλημέρα!!!εμείς ευτυχώς είμαστε σχετικά ήσυχοι αν εξαιρέσεις κάποιες μέρες που πιστεύω είναι λόγω δυσκοιλιότητας.γιατι κάνουμε κάθε 3-4 μέρες οπότε ξεκινήσαμε προβιοτικα.πιπιλα δίνω από τον πρώτο μήνα όταν βλέπω ότι δυσκολεύεται να κοιμηθεί.ευτυχως εναλλάσσουμε θηλασμό μπουκάλι και πιπίλα εύκολακ εγώ βλέπω ζοριζεται από την μία μεριά περισσότερο στον θηλασμό και λέω μήπως δεν έχω γάλα αρκετο.πως το καταλαβαίνεις??και πως αυξάνεις την παραγωγή?

Καλήμερα σας. Καλό είναι να το συζητήσεις με τον/την παιδίατρο σου.. 

Εμείς είχαμε πρόβλημα από την αρχή με δυσκοιλιοτητα, όσο είχα αποκλειστικά θηλασμό. Οπότε, επειδή παράλληλα δεν έβαζε όσο βάρος έπρεπε, αρχίσαμε και φόρμουλα. 

Η παιδίατρος μας, μου έδωσε και ένα συμπλήρωμα διατροφής της humana, με βιταμίνες και γαιδουραγκαθο, που βοήθησε στο να εμπλουτιστεί το γάλα μου και να κατεβάσω και περισσότερο. 

Το θέμα είναι ότι επειδή δεν θέλω να σταματήσει εντελώς το θηλασμό, ακολουθούμε συγκεκριμένο πρόγραμμα με φόρμουλα και στα ενδιάμεσα, θηλάζω σχεδόν συνέχεια.. Πράγμα που ναι, είναι κάπως κουραστικό, αλλά μας πάει καλά. 

Το βάρος θα σου δείξει αν το γάλα που την ταΐζεις είναι αρκετό.. Και εγώ, νόμιζα ότι δεν έχω γάλα, μετά τα όσα κάνουμε και χθες που ήρθε επίσκεψη η γιατρός και είδε να την θηλάζω, είπε ότι τρώει κανονικότατα, απλά έχει ρυθμιστεί και η μικρή και το γάλα. 

Βγάλτε ένα πρόγραμμα που να βολεύει εσένα και το παιδί, με τη βοήθεια του γιατρού! 

Τα λεφτά από το επίδομα παιδιού, σας έχουν μπει?! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Irenesirene79 είπε:

Καλήμερα σας. Καλό είναι να το συζητήσεις με τον/την παιδίατρο σου.. 

Εμείς είχαμε πρόβλημα από την αρχή με δυσκοιλιοτητα, όσο είχα αποκλειστικά θηλασμό. Οπότε, επειδή παράλληλα δεν έβαζε όσο βάρος έπρεπε, αρχίσαμε και φόρμουλα. 

Η παιδίατρος μας, μου έδωσε και ένα συμπλήρωμα διατροφής της humana, με βιταμίνες και γαιδουραγκαθο, που βοήθησε στο να εμπλουτιστεί το γάλα μου και να κατεβάσω και περισσότερο. 

Το θέμα είναι ότι επειδή δεν θέλω να σταματήσει εντελώς το θηλασμό, ακολουθούμε συγκεκριμένο πρόγραμμα με φόρμουλα και στα ενδιάμεσα, θηλάζω σχεδόν συνέχεια.. Πράγμα που ναι, είναι κάπως κουραστικό, αλλά μας πάει καλά. 

Το βάρος θα σου δείξει αν το γάλα που την ταΐζεις είναι αρκετό.. Και εγώ, νόμιζα ότι δεν έχω γάλα, μετά τα όσα κάνουμε και χθες που ήρθε επίσκεψη η γιατρός και είδε να την θηλάζω, είπε ότι τρώει κανονικότατα, απλά έχει ρυθμιστεί και η μικρή και το γάλα. 

Βγάλτε ένα πρόγραμμα που να βολεύει εσένα και το παιδί, με τη βοήθεια του γιατρού! 

Τα λεφτά από το επίδομα παιδιού, σας έχουν μπει?! 

Ναι εμένα και το κύησης και το λοχείας θα καταθέσω τώρα τα χαρτιά για το συμπληρωματικό και ΟΑΕΔ ..εσας;;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Irenesirene79 είπε:

Καλήμερα σας. Καλό είναι να το συζητήσεις με τον/την παιδίατρο σου.. 

Εμείς είχαμε πρόβλημα από την αρχή με δυσκοιλιοτητα, όσο είχα αποκλειστικά θηλασμό. Οπότε, επειδή παράλληλα δεν έβαζε όσο βάρος έπρεπε, αρχίσαμε και φόρμουλα. 

Η παιδίατρος μας, μου έδωσε και ένα συμπλήρωμα διατροφής της humana, με βιταμίνες και γαιδουραγκαθο, που βοήθησε στο να εμπλουτιστεί το γάλα μου και να κατεβάσω και περισσότερο. 

Το θέμα είναι ότι επειδή δεν θέλω να σταματήσει εντελώς το θηλασμό, ακολουθούμε συγκεκριμένο πρόγραμμα με φόρμουλα και στα ενδιάμεσα, θηλάζω σχεδόν συνέχεια.. Πράγμα που ναι, είναι κάπως κουραστικό, αλλά μας πάει καλά. 

Το βάρος θα σου δείξει αν το γάλα που την ταΐζεις είναι αρκετό.. Και εγώ, νόμιζα ότι δεν έχω γάλα, μετά τα όσα κάνουμε και χθες που ήρθε επίσκεψη η γιατρός και είδε να την θηλάζω, είπε ότι τρώει κανονικότατα, απλά έχει ρυθμιστεί και η μικρή και το γάλα. 

Βγάλτε ένα πρόγραμμα που να βολεύει εσένα και το παιδί, με τη βοήθεια του γιατρού! 

Τα λεφτά από το επίδομα παιδιού, σας έχουν μπει?! 

Το συζητησα με την παιδίατρο και μου είπε 3-4 μέρες είναι φυσιολογικό επειδή θηλάζει.βαρος παίρνει μια χαρά αλλά έτσι κ αλλιώς πίνει και φόρμουλα από την αρχη γιατί αργήσαμε με τον θηλασμό λίγο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. Σήμερα που τον πηρα αγκαλιά πρόσεξα πως δε χωράει στα χέρια μου και κρέμονται τα πόδια του και έβαλα τα κλάματα. Πόσο γρήγορα μεγαλώνουν και αλλάζουν δεν πρόλαβα να χαρώ τις πρωτες του μέρες να το να αγχώνομαι πόσο τρώει πόσο κοιμάται και είπα τέλος από σήμερα αγκαλίτσες όλη μέρα και φιλάκια.  Έχει αρχίσει να ξεχωρίζει και να χαμογελάει στα τραγουδάκια ειδικά τον μπάρμπα μπιλιο βέβαια κάνω και τον Καραγκιόζη με γκριμάτσες και του αρέσει. Μου λείπει όμως όταν γεννήθηκε που χωρούσε στην αγκαλίτσα μου!!! Του έχω πάρει πολλά παιχνιδάκια αλλά δεν μπορεί ακόμα να πιάσει. Πήρα και το γυμναστήριο αλλά δεν ασχολείται. Είναι αγκαλίτσας το μωρό μου. 

Από την προηγούμενη εβδομάδα έχει αρχίσει να γίνεται νευρικός με το φαγητό έχει και δυσκοιλιότητα και όταν κάνει κακά αναστενάζει και εγώ γελάω γιατί ειναι τόσο μικρό που ξέρει πότε να αναστεναξει και εκείνος χαμογελάει. Στήθος δίνω σα συμπλήρωμα ακόμα δεν έχω αρκετό γάλα και από τη μία στεναχωριέμαι από την άλλη πρέπει να το πάρω απόφαση. Από την αρχή δεν είχα τι περιμενα να αλλάξει. 

Τα απογεύματα έχουμε αρχίσει να βγαίνουμε με το καρότσι βολτούλα καμιά ωρίτσα με μιάμιση γιατι δεν την παλεύω και όλη μέρα σπίτι. 

Με.το εμβόλιο τι θα κάνατε όσες δεν το έχετε κάνει. Μας έχουν κάνει μπαν τους ανεμβολιαστους από τα πάντα και σκέφτομαι να το κάνω αλλιώς δε θα μπορώ ούτε σούπερ μάρκετ να πάω σε λίγο. 

Τα.χαρτια στον οαεδ δεν τα έχω καταθέσει ακόμα θα το κάνω από βδομάδα που θα μου δώσουν το δικαιολογητικο από τη δουλειά. Τα χρηματα απο το ΙΚΑ μπήκαν .

Κάτι άλλο δε θυμάμαι γιατί έκθεση που έγραψα αν θυμηθω θα επανέλθω!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Angelina95 είπε:

Ναι εμένα και το κύησης και το λοχείας θα καταθέσω τώρα τα χαρτιά για το συμπληρωματικό και ΟΑΕΔ ..εσας;;

Όταν λες συμπληρωματικο και του ΟΑΕΔ, ποιο εννοείς?! Σχετίζεται και με τις άδειες?! 

Εμένα μόνο το κύησης έχει μπει. 

5 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Το συζητησα με την παιδίατρο και μου είπε 3-4 μέρες είναι φυσιολογικό επειδή θηλάζει.βαρος παίρνει μια χαρά αλλά έτσι κ αλλιώς πίνει και φόρμουλα από την αρχη γιατί αργήσαμε με τον θηλασμό λίγο

Έτσι ακριβώς και εμείς, οπότε όλα καλά! 

Με το εμβόλιο και εγώ δεν ξέρω τι να κάνω.. Φοβάμαι να το κάνω, λόγω της θρομβοφιλιας μου. Πολλές φίλες και γνωστές είτε έγκυες είτε θηλαζουσες το έχουν κάνει.. Θα ήθελα τη γνώμη σας. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irenesirene79 είπε:

Όταν λες συμπληρωματικο και του ΟΑΕΔ, ποιο εννοείς?! Σχετίζεται και με τις άδειες?! 

Εμένα μόνο το κύησης έχει μπει. 

Έτσι ακριβώς και εμείς, οπότε όλα καλά! 

Με το εμβόλιο και εγώ δεν ξέρω τι να κάνω.. Φοβάμαι να το κάνω, λόγω της θρομβοφιλιας μου. Πολλές φίλες και γνωστές είτε έγκυες είτε θηλαζουσες το έχουν κάνει.. Θα ήθελα τη γνώμη σας. 

Πριν  το κανονικό επίδομα του ΟΑΕΔ υπάρχει κ  το συμπληρωματικό του ΟΑΕΔ αν μπεις θα το βρεις στις αιτήσεις και ουσιαστικά σου δίνουν κάποια χρήματα από τη διαφορά που προκύπτει από τις πληρωμές της κύησης και της λοχείας εάν και εφόσον υπάρχει με τον κανονικό σου Μισθο ..Όσον αφορά το εμβόλιο εγώ θα περιμένω ακόμα λίγο έτσι κι αλλιώς μας παίρνει γιατί δεν δουλεύουμε και πέρα από αυτό όχι ότι  πιστεύω πως  μπορεί να επηρεάσει τον θηλασμό δεν ξέρω  κιόλας δεν είμαι ειδική αλλά θα προτιμούσα να το κάνω προς το χειμώνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Irenesirene79 και εγώ το ίδιο θέμα έχω.δεν ξέρω τι να κάνω λόγω της θρομβοφιλιας που έχω.αλλα δεν θα μπορούμε να κάνουμε τίποτα όταν θα έρθω Ελλάδα.θα έχει περάσει τι εξάμηνο που νοσησα και δεν θα μετράει.

@Irenesirene79 και εγώ το ίδιο θέμα έχω.δεν ξέρω τι να κάνω λόγω της θρομβοφιλιας που έχω.αλλα δεν θα μπορούμε να κάνουμε τίποτα όταν θα έρθω Ελλάδα.θα έχει περάσει τι εξάμηνο που νοσησα και δεν θα μετράει.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Όσες κάνατε καισαρική η "δεύτερη κοιλιτσα"εχει φύγει; αν ναι πως; δεν έχω πάει στο γιατρό ακόμα μετα τη γέννα και δε θέλω να ενοχλήσω για αυτό το γιατρό. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, manaoula είπε:

Καλησπέρα 

Όσες κάνατε καισαρική η "δεύτερη κοιλιτσα"εχει φύγει; αν ναι πως; δεν έχω πάει στο γιατρό ακόμα μετα τη γέννα και δε θέλω να ενοχλήσω για αυτό το γιατρό. 

Εμένα καλά κρατεί.. Σαν έγκυος φαίνομαι..! Και το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά δεν ήξερα που να ρωτήσω.. Στο φυσικό τοκετό, δεν μένει κοιλιά? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irenesirene79 είπε:

Εμένα καλά κρατεί.. Σαν έγκυος φαίνομαι..! Και το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά δεν ήξερα που να ρωτήσω.. Στο φυσικό τοκετό, δεν μένει κοιλιά? 

Δεν ξέρω.  Και έγω σαν έγκυος φαίνομαι. Ποτέ θα τη χάσουμε και πως; ίσως με γυμναστική αλλά ποιος αντέχει να πάει; εγώ πάντως όχι. Εμένα με ανησυχεί η κοιλίτσα κάτω από την τομή αν θα φύγει γιατί δε μου πολυαρεσει. Βέβαια αν δεν τη χάσω δεν πειράζει.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...