Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κάνετε? 

Εγω ειμαι σε αθλια κατάσταση. Ο μπέμπης, 2,5μηνων σήμερα, είναι από τα δύσκολα μωρά. Καμία βελτίωση από όταν ήταν νεογέννητο που όλη μέρα έκλαιγε και έτρωγε και είναι ζήτημα να κοιμόταν συνολικά όλη την ημέρα 6-7 ώρες και αυτές σε μισαωρα. Για 1 μήνα θήλαζα αποκλειστικά, μετά το έβγαζα με θηλαστρο, έπαθα 2 φορές μαστίτιδα (όλο το σετ με πόνο, πυρετό κλπ) & τώρα είμαι στο κοψιμο. Έχουμε τρομερό πρόβλημα με τον ύπνο. Ανά 2-3 ώρες πειναει, τον ταΐζω, κοιμάται καμία ώρα το πολύ, ξυπνάει συνεχίζει την γκρίνια. Κολπικοι δεν είναι, μίλησα με την παιδίατρο. Μουχε πει στην αρχή, επειδή γεννήθηκε 2.700 κιλά ότι θα μικρά μωράκια πολλές φορές έχουν τέτοια συμπεριφορά. Πλέον που είναι 5 κιλά συνεχίζει ακάθεκτος. 2 μήνες τώρα κοιμάται ή η μαμά μου ή η πεθερά μου στο σπίτι μου τις καθημερινές γιατί ο άντρας μου δουλεύει τρελές ώρες και δεν την παλεύω με την ολονύχτια. Και πάλι όμως με το ζόρι βγάζω την ημέρα. Και εννοείται εγώ είμαι η γκρινιάρα κλπ, κατανόηση από τον περίγυρο μηδέν. 

Δεν ξερω τι να κάνω πλέον. Είμαι μόνιμα αυπνη, κουρασμένη, με νευρα, κλαίω με την πρώτη ευκαιρια. Σίγουρα το αντιλαμβάνεται ο μικρός και χειροτερευει η συμπεριφορά του, αλλά δεν έχω άλλο κουράγιο. Και δυστυχώς&αυτό είναι που με στεναχωρεί χειρότερα, δεν τον χαίρομαι όπως θα ήθελα. Δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει μέχρι τώρα μια καλή ημέρα. 

Καμία συμβουλή πέρα απτό να τον φορτώσω στις γιαγιάδες και την ημερα??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? 

Εγω ειμαι σε αθλια κατάσταση. Ο μπέμπης, 2,5μηνων σήμερα, είναι από τα δύσκολα μωρά. Καμία βελτίωση από όταν ήταν νεογέννητο που όλη μέρα έκλαιγε και έτρωγε και είναι ζήτημα να κοιμόταν συνολικά όλη την ημέρα 6-7 ώρες και αυτές σε μισαωρα. Για 1 μήνα θήλαζα αποκλειστικά, μετά το έβγαζα με θηλαστρο, έπαθα 2 φορές μαστίτιδα (όλο το σετ με πόνο, πυρετό κλπ) & τώρα είμαι στο κοψιμο. Έχουμε τρομερό πρόβλημα με τον ύπνο. Ανά 2-3 ώρες πειναει, τον ταΐζω, κοιμάται καμία ώρα το πολύ, ξυπνάει συνεχίζει την γκρίνια. Κολπικοι δεν είναι, μίλησα με την παιδίατρο. Μουχε πει στην αρχή, επειδή γεννήθηκε 2.700 κιλά ότι θα μικρά μωράκια πολλές φορές έχουν τέτοια συμπεριφορά. Πλέον που είναι 5 κιλά συνεχίζει ακάθεκτος. 2 μήνες τώρα κοιμάται ή η μαμά μου ή η πεθερά μου στο σπίτι μου τις καθημερινές γιατί ο άντρας μου δουλεύει τρελές ώρες και δεν την παλεύω με την ολονύχτια. Και πάλι όμως με το ζόρι βγάζω την ημέρα. Και εννοείται εγώ είμαι η γκρινιάρα κλπ, κατανόηση από τον περίγυρο μηδέν. 

Δεν ξερω τι να κάνω πλέον. Είμαι μόνιμα αυπνη, κουρασμένη, με νευρα, κλαίω με την πρώτη ευκαιρια. Σίγουρα το αντιλαμβάνεται ο μικρός και χειροτερευει η συμπεριφορά του, αλλά δεν έχω άλλο κουράγιο. Και δυστυχώς&αυτό είναι που με στεναχωρεί χειρότερα, δεν τον χαίρομαι όπως θα ήθελα. Δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει μέχρι τώρα μια καλή ημέρα. 

Καμία συμβουλή πέρα απτό να τον φορτώσω στις γιαγιάδες και την ημερα??? 

Καλησπέρα!!

Η αλήθεια είναι πως αυτό που περιγράφεις είναι πολυ σύνηθες σε τόσο μικρά μωρακια! Κ η δικιά μου στην αρχή ξυπνούσε κάθε δυο ώρες το βράδυ κ ακόμα το κάνει μόνο που στην αρχή κάνει έναν ύπνο λίγο μεγαλύτερο τον τελευταίο καιρό (4-5 ώρες). Τη μερα τρώει ανα δυο ωρες. Προσωπικά αν ξεκουράζομαι κάπως το βράδυ έχω κουράγιο για τη μέρα που είναι κ αυτη δύσκολη. Όποτε σηκωνόμαστε αργά το πρωι, για να κοιμάμαι πιο πολυ αν κ σπαστά! Εσυ από ότι είπες έχεις βοήθεια το βράδυ, όποτε μάλλον κοιμάσαι κάπως πλέον που είναι βασικό! 
Τωρα τη μέρα συμπάσχω γιατί κ η δικιά μου κοιμάται οταν ειμαστε σπιτι 2-3 σαράντα λεπτά πλέον (αν τη βγάλουμε βόλτα κοιμάται ώρες!) κ είμαι συνήθως μόνη μου. Τρέχω να κάνω δυο τρεις βασικές δουλειές κ να φάω, κ σκέψου έχω βοήθεια στις χοντρές δουλειές κ στο μαγείρεμα, γιατι θέλει να της μιλάω κ να ασχολούμαι μαζί της συνέχεια! Οπότε την παίρνω με το ριλαξ όπου κ αν πάω μέσα στο σπιτι κ της μιλάω! Εννοείται βόλτες αγκαλιά κ στα πολυ δύσκολα καρότσι μέσα στο σπιτι! 
Οπως καταλαβαίνεις δεν έχω να σου δώσω κάποια συμβουλή για να είσαι πιο ξεκούραστη εφόσον το παιδί δεν κοιμάται πολυ, απλά ψάξε να βρεις τι ηρεμεί το παιδί κ τι του αρέσει για να μην κλαίει πολυ! 
Το μόνο που θα σου πω ειναι πως αν θεωρήσεις αυτη την κατάσταση φυσιολογική (εφόσον κοιμάσαι κάπως το βράδυ) θα το συνηθίσεις! Κ μεσα σε μια μέρα με γκρίνια που φαίνεται απίστευτα κουραστική, υπάρχουν πάντα όμορφες στιγμές με τα μωρακια μας! Εστίασε σε αυτές. Επίσης τώρα θα αρχίσουν να τους ενοχλούν κ τα ούλα τους, οπότε γκρίνια θα υπάρχει γιατι δυσκολεύονται κ αυτά τα καημένα. Υπομονή κ θα το βρεις πιστεύω! 

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Bbboob καλησπέρα και εμένα ο δικός μια από τα ίδια. Την ημέρα δεν κοιμάται καθόλου κοιμάται μισή ώρα και κλαίει κανένα 2ωρο. Πόσο γάλα να πιει; πίνει 90 με 120ml γάλα. Συμπαράσταση καμία μόνο από την αδερφή μου η οποία έχει και αυτη το σπίτι της και τα παιδιά της πάνε σχολείο. Πόσο να αντέξει και αυτή;  Η μαμά δεν υπάρχει την έχω χάσει εδώ και 7 χρόνια. Η πεθερά μου είπε κρίμα που μένετε μακρυά και δε μπορούμε να σας βοηθήσουμε!  Κάνε πεθερά να δεις καλό και μετά θέλει να τη βλέπω σα μάνα μου. Ο σύζυγος μετά από 2 με 3 τσακωμούς ξεκίνησε να βοηθάει στο τάισμα το μεσημέρι και το βράδυ. (2 το σύνολο) τα νεύρα μου τσατάλια και ούτε να μου δώσει ψυχολογική συμπαράσταση έστω μια αγκαλιά να μου πει ότι με αγαπάει. Πόσο εγωίστρια μπορω να γίνω ώστε να θέλω αγκαλιά. Για βοήθεια στο σπίτι δεν το συζητάω τσαντίρι το σπίτι. Να πάρω γυναίκα να καθαρίσει αυτή είναι η απάντηση. Έμ για να καθαρίσει η γυναίκα δεν πρέπει κάποιος να μαζέψει το σπίτι;  το Σάββατο ήρθε η αδερφή μου για να πάω να κάνω πεντικιούρ-μανίκιουρ και ένοιωσα λίγο γυναίκα. Σε γενικές γραμμές όλη μέρα με τα γάλατα στη μπλούζα και ένα μωρό αγκαλιά. Το καινούργιο με το μωρό είναι ότι θέλει να είμαι όρθια μόνο τότε σταματάει το κλάμα. Αν κάτσω ξεκινάνε οι τσιριδες. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι έκανα μπράτσα από το σήκωνε μωρό άφηνε μωρό. Κατά αλλά δεν το βάζω κάτω αφήνω το σπίτι τσαντίρι και παίρνω το μωρό με το καρότσι και πάω βόλτες. Οι άλλοι δεν κάθονται να σκάνε εγώ γιατί να κάτσω; διασκέδασε όσο μπορείς με το μωρό σου έστω και αυτό το λίγο που μπορείς..και σκεψου όπως λένε στο χωριό μου 2 καρπούζια στην ίδια μασχάλη δε χωράνε. Δεν έχω να σου δώσω κάποια συμβουλή γιατί δεν ξέρω και εγώ τι να κάνω ελπίζω όμως να γέλασες με τα δικά μου τα χάλια. Σε γενικές γραμμές όταν χαλαρώνει πάνω μου το μωρό ξεχνάω τα πάντα και το απολαμβάνω όσα δευτερόλεπτα κρατήσει αυτή η χαλαρωση

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, manaoula είπε:

@Bbboob καλησπέρα και εμένα ο δικός μια από τα ίδια. Την ημέρα δεν κοιμάται καθόλου κοιμάται μισή ώρα και κλαίει κανένα 2ωρο. Πόσο γάλα να πιει; πίνει 90 με 120ml γάλα. Συμπαράσταση καμία μόνο από την αδερφή μου η οποία έχει και αυτη το σπίτι της και τα παιδιά της πάνε σχολείο. Πόσο να αντέξει και αυτή;  Η μαμά δεν υπάρχει την έχω χάσει εδώ και 7 χρόνια. Η πεθερά μου είπε κρίμα που μένετε μακρυά και δε μπορούμε να σας βοηθήσουμε!  Κάνε πεθερά να δεις καλό και μετά θέλει να τη βλέπω σα μάνα μου. Ο σύζυγος μετά από 2 με 3 τσακωμούς ξεκίνησε να βοηθάει στο τάισμα το μεσημέρι και το βράδυ. (2 το σύνολο) τα νεύρα μου τσατάλια και ούτε να μου δώσει ψυχολογική συμπαράσταση έστω μια αγκαλιά να μου πει ότι με αγαπάει. Πόσο εγωίστρια μπορω να γίνω ώστε να θέλω αγκαλιά. Για βοήθεια στο σπίτι δεν το συζητάω τσαντίρι το σπίτι. Να πάρω γυναίκα να καθαρίσει αυτή είναι η απάντηση. Έμ για να καθαρίσει η γυναίκα δεν πρέπει κάποιος να μαζέψει το σπίτι;  το Σάββατο ήρθε η αδερφή μου για να πάω να κάνω πεντικιούρ-μανίκιουρ και ένοιωσα λίγο γυναίκα. Σε γενικές γραμμές όλη μέρα με τα γάλατα στη μπλούζα και ένα μωρό αγκαλιά. Το καινούργιο με το μωρό είναι ότι θέλει να είμαι όρθια μόνο τότε σταματάει το κλάμα. Αν κάτσω ξεκινάνε οι τσιριδες. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι έκανα μπράτσα από το σήκωνε μωρό άφηνε μωρό. Κατά αλλά δεν το βάζω κάτω αφήνω το σπίτι τσαντίρι και παίρνω το μωρό με το καρότσι και πάω βόλτες. Οι άλλοι δεν κάθονται να σκάνε εγώ γιατί να κάτσω; διασκέδασε όσο μπορείς με το μωρό σου έστω και αυτό το λίγο που μπορείς..και σκεψου όπως λένε στο χωριό μου 2 καρπούζια στην ίδια μασχάλη δε χωράνε. Δεν έχω να σου δώσω κάποια συμβουλή γιατί δεν ξέρω και εγώ τι να κάνω ελπίζω όμως να γέλασες με τα δικά μου τα χάλια. Σε γενικές γραμμές όταν χαλαρώνει πάνω μου το μωρό ξεχνάω τα πάντα και το απολαμβάνω όσα δευτερόλεπτα κρατήσει αυτή η χαλαρωση

Κοπέλα μου, πόσο σε καταλαβαίνω!!! Σαν να βλέπω τον εαυτό μου&ας έχω &βοήθεια..

Εντομεταξυ οσοι γύρω μου έχουν παιδιά μου λένε ότι τα δικά τους είναι μαμ-κακα&νανι& οτι "γιατί το δικό μου το παιδι κάνει έτσι?" & νευριαζω ακόμη πιο πολύ εγώ!! Σαν να είναι εξωγήινος ο δικός μου! Ή σαν να με κρίνουνε οτι κάνω κάτι λάθος..!! 

Η αλήθεια είναι ότι λίγη συμπαράσταση - κατανόηση ψυχολογικά θα με βοηθούσε πολύ..!! Υπομονή λοιπόν και στις 2 μας! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bbboob είπε:

 

Εντομεταξυ οσοι γύρω μου έχουν παιδιά μου λένε ότι τα δικά τους είναι μαμ-κακα&νανι& οτι "γιατί το δικό μου το παιδι κάνει έτσι?" & νευριαζω ακόμη πιο πολύ εγώ!! Σαν να είναι εξωγήινος ο δικός μου! Ή σαν να με κρίνουνε οτι κάνω κάτι λάθος..!! 

Φυσικα και κάνεις κάτι λάθος γιατί όλοι οι άλλοι τα κάνουν σωστά και εσυ δεν ξέρεις. Μια μερα θα μου κρατήσει η πεθερά το παιδί γιατί πρέπει να πάω για λίγες ώρες στη δουλειά και από τώρα λεει το έχεις μάθει αγκαλιά και όλο κλαίει. Ωρε γλέντια που θα έχουμε. Δεν ακούω κανένα σε κάτι τέτοια τους λέω θες να το κρατήσεις κράτα το αλλιώς δε χρειάζομαι συμβουλές. Και ειδικά στην πεθερά που είδα.πως μεγάλωσε το άντρα μου ο οποίος είναι ο μεγάλος μου γιος.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, manaoula είπε:

Φυσικα και κάνεις κάτι λάθος γιατί όλοι οι άλλοι τα κάνουν σωστά και εσυ δεν ξέρεις. Μια μερα θα μου κρατήσει η πεθερά το παιδί γιατί πρέπει να πάω για λίγες ώρες στη δουλειά και από τώρα λεει το έχεις μάθει αγκαλιά και όλο κλαίει. Ωρε γλέντια που θα έχουμε. Δεν ακούω κανένα σε κάτι τέτοια τους λέω θες να το κρατήσεις κράτα το αλλιώς δε χρειάζομαι συμβουλές. Και ειδικά στην πεθερά που είδα.πως μεγάλωσε το άντρα μου ο οποίος είναι ο μεγάλος μου γιος.

Τώρα που είπες πεθερά, γενικά δεν μου πολύ λέει διάφορα γιατί αρπαζομαι,τις προάλλες όμως μου είπε ότι πρέπει να είμαι πιο ήρεμη γιατί το καταλαβαίνει το παιδί και το ταραζω και της λέω "να κόψω την άδεια να πάω για δουλειά  να τον έχεις όλη μέρα, να δω αν θα σαι εσύ ήρεμη?" και προσπάθησε η γυναίκα να με πάρει με το καλο μετά (δεν λέω ότι το κάνε με το στυλ της υπόδειξης, αλλά δεν μαρεσε) ότι τα παιδιά καταλαβαίνουν κλπ&της είπα βαλτον στο βυζι εσύ να τον ηρεμήσεις & δεν μου ξαναπε τίποτα.. Μπροστά μου τουλάχιστον. Σκιαχτηκε η γυναίκα μην την αρπάξω απτό λαιμό!! Τσίτα τα νευρα!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Bbboob τουλάχιστον εσένα έχει κατανόηση η πεθερά σου. Εμένα που ο πεθερός μόλις είχα ταισεις το μωρό έκατσα 10 λεπτά να φάω το κρατούσε η μαμά μου και λίγο γκρινιαζε( μην φανταστείς ) και είπε μέσα σε 5 λεπτά τρεις φορές τι γονείς είστε εσείς δώστε στο παιδί λίγο γάλα να φάει και καλά για αστείο την τρίτη του απαντάω πολύ όμορφα μια ώρα έτρωγε το μωρό μην το ξανά πείτε σας παρακαλώ θα εκνευριστω.το μωρό μέσα σε ένα λεπτό φυσικά κοιμήθηκε.ο πεθερός μας καληνυχτισε και απο τότε δεν μου ξανά μίλησε.οποτε υπάρχουν και χειρότερα.εγω πάντως προσπάθησα τις χαζές συμβουλές να τις κόψω από την αρχή.αυτα τα δώστου να φάει άλλαξε τον κρατά το κεφάλι και δεν ξέρω κ εγώ τι λες και είμαστε χαζοί ρε παιδί μου.χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, manaoula είπε:

Καλημέρα. Έχει κάποια κανένα νέο από τον οαεδ με τα χαρτιά; σε έμενα είναι ακόμα σε επεξεργασία το συμπληρωματικό του οαεδ

Καλησπέρα. Εγώ επικοινώνησα μαζί τους με μέιλ τελικά κ με εξυπηρέτησαν άμεσα. Πριν 3 μέρες πληρωθηκα. Τώρα είναι στην κανονική μου άδεια κ αμέσως μόλις τελειώσει την επόμενη μέρα καταθέτω για το εξάμηνο του ΟΑΕΔ. Αν το πάρεις κ συ πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους για να κανονίσεις ποτε θα πάρεις την κανονική σου άδεια.. πριν το εξάμηνο ή μετά.  Υπάρχει μια διαδικασία με αυτό θα σου τα εξηγήσουν από τον ΟΑΕΔ


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2021 at 9:03 ΜΜ, Nicole.natasa είπε:

Έκανε καμία τα πρώτα εμβόλια του 2ου μήνα?τα κάναμε σήμερα και ανέβασε πυρετό ο καημένος...

καλημερα!!εμένα έκανε το 1ο στις 22 Σεπτεμβρίου αλλα δεν εκανε πυρετο.γενικα στα πρώτα εμβόλια κανένα δεν εκανε πυρετο


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Είναι καμία κοπέλα που θηλάζει?? έχει εδώ και μια βδομάδα που το στήθος ξεπρηστηκε σχεδόν τελείως.σημαινει ότι δεν έχω αρκετό γάλα πια?

Εδώ εγώ έχει τώρα δέκα μέρες είναι τελείως ξεπρησμενο σαν προ εγκυμοσύνης αλλά όταν το πιέζω μπροστά βγάζει γάλα!Όμως αν κάνει να θηλάσει ο μικρός κάνα 5ωρο λιιιιγο πρήζεται ελάχιστα! Είναι η λεγόμενη εδραίωση αυτό μην σε ανησυχείς!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Εδώ εγώ έχει τώρα δέκα μέρες είναι τελείως ξεπρησμενο σαν προ εγκυμοσύνης αλλά όταν το πιέζω μπροστά βγάζει γάλα!Όμως αν κάνει να θηλάσει ο μικρός κάνα 5ωρο λιιιιγο πρήζεται ελάχιστα! Είναι η λεγόμενη εδραίωση αυτό μην σε ανησυχείς!!!

Σίγουρα ρε?και δεν τρέχει όπως πριν.βεβαια κ εγώ αν το πατήσω αρχίζει και βγάζει σταγόνες.θα σκάσω!και όταν εννοούμε να βρέχει 6 πάνες πόσο δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Nicole.natasa είπε:

Σίγουρα ρε?και δεν τρέχει όπως πριν.βεβαια κ εγώ αν το πατήσω αρχίζει και βγάζει σταγόνες.θα σκάσω!και όταν εννοούμε να βρέχει 6 πάνες πόσο δηλαδή?

 

πρίν από 13 λεπτά , Nicole.natasa είπε:

επίσης εμείς κάνουμε κακά στην καλύτερη κάθε 3 μέρες.η παιδίατρος είπε είναι νορμάλ.ρο έχει κάποια ακόμα?

Σίγουρα!!!!Να βρέχει 6πανες είτε λίγο είτε πολύ 

Εμείς σας φάγαμε λάχανο με τα κακά μια στις 10μερες είναι το κανονικο αν κάνει κάθε τρεις κάνω πάρτυ η παιδίατρος είπε είναι φυσιολογικό στα θηλαζοντα το ρεκόρ άλλου παιδιού είναι 1 στις 21 μέρες χαχαχχα αλλά μιλάμε για πολυυυυυ σκατο

  • Μπερδεμένη/-ος 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...