Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιουλίου 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Έκανε καμία τα πρώτα εμβόλια του 2ου μήνα?τα κάναμε σήμερα και ανέβασε πυρετό ο καημένος...

Στις 14 του μηνός έχω ραντεβού. Ελπίζω να πάνε Όλα καλά.

Περαστικά σας! Έκλαψε το μικρούλι σου;  οπότε κλαίει το μικρούλι μου (ακόμα και όταν πεινάει) στεναχωριέμαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Nicole.natasa είπε:

Έκανε καμία τα πρώτα εμβόλια του 2ου μήνα?τα κάναμε σήμερα και ανέβασε πυρετό ο καημένος...

Περαστικά στο αγοράκι σου! Εμεις την επόμενη εβδομάδα θα το κάνουμε. Αλλά θα κάνουμε ένα εμβόλιο από ότι είχε πει η παιδίατρος, το hexyon. Το δεύτερο που κάνατε ποιο είναι;

@manaoula Έχω κ εγώ ένα φουσκώματακι πάνω από την τομή. Κ πίστευα δεν θα φύγει ποτέ, αλλά αυτές τις μέρες έχει αρχίσει κ υποχωρεί. Για να δούμε.. Η κοιλιά μου πάντως αν κ από καισαρική, έφυγε σχεδόν ολη γρήγορα. Εντάξει δεν είμαι όπως πριν φυσικά, χρειάζομαι γυμναστική αλλά ειναι σε καλή κατάσταση (παρόλο που είχα πολυ μεγάλη κοιλιά στο τέλος της εγκυμοσύνης). Φόρεσα κ ζώνη τώρα στη λοχεία. Δεν ξερω αν έπαιξε ρόλο. 
Επισης να ρωτήσω κάτι. Ο γιατρός μου είπε να βάζω λίγη κρέμα κελοσοφτ πάνω στην τομή από το μηνα κ μετα. Αλλά δεν λέει ότι ειναι συμβατή με θηλασμό κ προβληματίστηκα. Δεν την έχω βάλει ακόμα. Βάζει καμία άλλη κοπέλα; 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

@manaoula εσύ και ο άντρας μου που δεν θέλει να τον πηγαίνει αυτός στον γιατρο.πιανεται η καρδιά του λέει τι κάνουν στον γιό του.χαχαχα

Του έδωσα ντεπον χθές έπεσε αμέσως ο πυρετός και δεν ξανά ανέβασε ακόμα.εκλαψε όταν του τα έκαναν αλλά μετά σταμάτησε γρήγορα.

Κάναμε hexaxim και prevenar και το rotavac από το στόμα.

 

Link to comment
Share on other sites

@Nicole.natasa και στο.δικο μου 2 θα του κάνει το ένα από το στόμα και το άλλο ενέσιμο. Δέν τα έχω πάρει ακόμα από βδομάδα θα τα πάρω.

Επίσκεψη στο.γιατρο κάνατε μετά τη γέννα. Σε έμενα είπε σε 2 μήνες αλλά.βρηκα ραντεβού τέλος Σεπτεμβρίου. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

Περαστικά στο αγοράκι σου! Εμεις την επόμενη εβδομάδα θα το κάνουμε. Αλλά θα κάνουμε ένα εμβόλιο από ότι είχε πει η παιδίατρος, το hexyon. Το δεύτερο που κάνατε ποιο είναι;

@manaoula Έχω κ εγώ ένα φουσκώματακι πάνω από την τομή. Κ πίστευα δεν θα φύγει ποτέ, αλλά αυτές τις μέρες έχει αρχίσει κ υποχωρεί. Για να δούμε.. Η κοιλιά μου πάντως αν κ από καισαρική, έφυγε σχεδόν ολη γρήγορα. Εντάξει δεν είμαι όπως πριν φυσικά, χρειάζομαι γυμναστική αλλά ειναι σε καλή κατάσταση (παρόλο που είχα πολυ μεγάλη κοιλιά στο τέλος της εγκυμοσύνης). Φόρεσα κ ζώνη τώρα στη λοχεία. Δεν ξερω αν έπαιξε ρόλο. 
Επισης να ρωτήσω κάτι. Ο γιατρός μου είπε να βάζω λίγη κρέμα κελοσοφτ πάνω στην τομή από το μηνα κ μετα. Αλλά δεν λέει ότι ειναι συμβατή με θηλασμό κ προβληματίστηκα. Δεν την έχω βάλει ακόμα. Βάζει καμία άλλη κοπέλα; 

Ποια ζώνη φοράς ,,;;;

Εγώ βάζω hysil κάθε μέρα 

2 ώρες πρίν, manaoula είπε:

@Nicole.natasa και στο.δικο μου 2 θα του κάνει το ένα από το στόμα και το άλλο ενέσιμο. Δέν τα έχω πάρει ακόμα από βδομάδα θα τα πάρω.

Επίσκεψη στο.γιατρο κάνατε μετά τη γέννα. Σε έμενα είπε σε 2 μήνες αλλά.βρηκα ραντεβού τέλος Σεπτεμβρίου. 

Εγώ πήγα ακριβώς στις 40 ημέρες και με είδε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/9/2021 at 9:11 ΜΜ, Angelina95 είπε:

Ποια ζώνη φοράς ,,;;;

Εγώ βάζω hysil κάθε μέρα 

Εγώ πήγα ακριβώς στις 40 ημέρες και με είδε 

Η hysil είναι κ αυτή αναπλαστικη κρέμα;; 
 

Ζωνη πήρα μια από το κατάστημα του Ιασώ, δεν είδα ποτέ μάρκα! Μια απλή είναι που κουμπώνει με κριτς-κρατς. Τώρα δεν τη φοράω πια να πω την αλήθεια, αλλά για κανένα μηνα περίπου τη φορουσα αρκετά.

@manaoula Ούτε κ εγώ έχω παει στο γιατρό ακόμα, την άλλη εβδομάδα θα πάω. Δεν υπάρχει θέμα που αργήσαμε λίγο, μην σε ανησυχεί. Το μόνο που εγώ περιμένω να πάω πριν να έχουμε επαφές με τον άντρα μου. Αν κ μέχρι στιγμής ούτε κουράγιο έχω ούτε το σκέφτομαι ακόμα!:-P Αλήθεια εσείς πως τα πατε με αυτό το θέμα;; 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marialena86 είπε:

 Ούτε κ εγώ έχω παει στο γιατρό ακόμα, την άλλη εβδομάδα θα πάω. Δεν υπάρχει θέμα που αργήσαμε λίγο, μην σε ανησυχεί. Το μόνο που εγώ περιμένω να πάω πριν να έχουμε επαφές με τον άντρα μου. Αν κ μέχρι στιγμής ούτε κουράγιο έχω ούτε το σκέφτομαι ακόμα!:-P Αλήθεια εσείς πως τα πατε με αυτό το θέμα;; 

Και εγώ για αυτό το λόγο θέλω να πάω όσο πιο γρήγορα μπορούσα αλλά έφαγα πόρτα. Για κουράγιο δεν ξέρω αν έχω αλλά για θέλησή έχω αρκετή. :-D Τώρα με το μπεμπέ δίπλα στην κούνια δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε και δε θα είμαι σιγά μην ξυπνήσει το μωρό μην κάνεις φασαρία θα ξυπνήσει το παιδί και στο τέλος θα μου πει πέσε και κοιμησου μαζί με το παιδί. Μας βλέπω να εξερευνούμε το υπόλοιπο σπίτι. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει.παρει κάποια το ανωστρωμα που αναπνέει; αν ναι μπορεί να μου πει εντυπώσεις; σκέφτομαι να το πάρω γιατί γυρίζει μπρούμυτα και κλαίει και φοβαμαι. Δε μπορεί να ξαναγυρίσει στο πλάι. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε πει η γιατρός μετά το δίμηνο επαφές.περασε βέβαια το δίμηνο και δεν πήγα και ακόμα στην γιατρό για να είμαι σίγουρη.φοβαμαι και λίγο τον πόνο μετά από τόσους μήνες η καημένη...

@manaoula εγώ έχω στρώμα που αναπνέει αλλά δεν μπορώ να σου πω εμπειρία.δεν ξέρω κιόλας.ακομα δεν γυρναμε εμείς.απλα αυτό βρήκα με τις τρύπες που έχει και το πήρα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.  Το συμπληρωματικό του οαεδ το πήρε καποιά;. Σε έμενα σήμερα ληγει η άδεια λοχειας και η αίτηση μου είναι ακόμα σε επεξεργασία. Παίρνω τηλέφωνο αλλά κλασσικά δεν απαντανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 6/9/2021 at 2:02 ΜΜ, manaoula είπε:

Και εγώ για αυτό το λόγο θέλω να πάω όσο πιο γρήγορα μπορούσα αλλά έφαγα πόρτα. Για κουράγιο δεν ξέρω αν έχω αλλά για θέλησή έχω αρκετή. :-D Τώρα με το μπεμπέ δίπλα στην κούνια δεν ξέρω αν θα μπορέσουμε και δε θα είμαι σιγά μην ξυπνήσει το μωρό μην κάνεις φασαρία θα ξυπνήσει το παιδί και στο τέλος θα μου πει πέσε και κοιμησου μαζί με το παιδί. Μας βλέπω να εξερευνούμε το υπόλοιπο σπίτι. 

Εγώ πήγα στις σαράντα μέρες και τη ρώτησα και μου είπε με πολύ προσοχή ότι γίνεται, αν και είναι λίγο νωρίς 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πως τα πάτε με τα μπεμπακια; Εμείς καλά σε γενικές γραμμές.. είναι ένα ήσυχο μωρό κ πολύ χαμογελαστό, αλλά άμα την πιάσουν τα νεύρα της έχει μια φωνή σαν σειρήνα! Το βράδυ κοιμάται πολύ καλά. Από τις 11 μέχρι της 7 σερί κ μετά ξυπνάει για γάλα κ κοιμάται ακόμη κάνα 3ωρο. Αλλά την ημέρα κοιμάται πολύ δύσκολα. Θέλει αγκαλιά κ ησυχία πράγμα αδύνατο με την μεγάλη μου που είναι 2μιση. Έτσι όσο κοιμηθεί λίγο στην αγκαλιά μου μέσα στην μέρα ή στο μάρσιπο. 

Σήμερα έχουμε το πρώτο εμβόλιο να κάνουμε. 

Ερώτηση... Έχω κάνει εδώ κ ένα μήνα την αίτηση ηλεκτρονικά για το συμπληρωματικό στον ΟΑΕΔ κ ακόμη καμία εξέλιξη. Εσείς  πήρατε τα χρήματα από το συμπληρωματικό; Ηλεκτρονικά κάνατε την διαδικασία κ πόσο διήρκεσε;

 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

@Alex1989 εμείς κάναμε εμβόλιο την Τρίτη και μου έδωσε τα εμβόλια του επόμενου μήνα. Ευτυχώς δεν έκανε πυρετό από τα Εμβόλια. Κοιμάται το βράδυ όχι σερί ανά 3 με 4 ώρες ξυπνάει. Την ημερα κοιμάται κανένα 2ωρο αλλά σπάνια το μεσημέρι κυρίως. Γενικά την ημέρα είναι γκρινιαρης θέλει αγκαλίτσα και να είμαι όρθια. Με πονάει το χέρι μου από το βάρος. 

την αίτηση για το συμπληρωματικό του οαεδ την έκανα αλλά καμία απάντηση επίσης έκανα και για το εξάμηνο του οαεδ. 

Άσχετο σας έχει έρθει περίοδος; εμένα ήρθε. Διάβαζα ότι αργεί να έρθει αλλά αφού σαραντησα ήρθε μετά από ένα μήνα. Καλα ήμουν τόσο καιρό χωρίς περίοδο.

Και τέλος η άχρηστη πληροφορία της ημέρας δεν μπόρεσα να θηλάσω και το ήθελα πολύ. Ακόμα έχω γάλα όχι πολυ αλλά το παιδί δεν κάθεται στο στήθος μου και είναι ανυπόμονος. Έχει μάθει στο μπιμπερό και σπαράζει στο κλάμα όταν τον βάζω οπότε του δίνω μπιμπερό στο τέλος.  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, manaoula είπε:

@Alex1989 εμείς κάναμε εμβόλιο την Τρίτη και μου έδωσε τα εμβόλια του επόμενου μήνα. Ευτυχώς δεν έκανε πυρετό από τα Εμβόλια. Κοιμάται το βράδυ όχι σερί ανά 3 με 4 ώρες ξυπνάει. Την ημερα κοιμάται κανένα 2ωρο αλλά σπάνια το μεσημέρι κυρίως. Γενικά την ημέρα είναι γκρινιαρης θέλει αγκαλίτσα και να είμαι όρθια. Με πονάει το χέρι μου από το βάρος. 

την αίτηση για το συμπληρωματικό του οαεδ την έκανα αλλά καμία απάντηση επίσης έκανα και για το εξάμηνο του οαεδ. 

Άσχετο σας έχει έρθει περίοδος; εμένα ήρθε. Διάβαζα ότι αργεί να έρθει αλλά αφού σαραντησα ήρθε μετά από ένα μήνα. Καλα ήμουν τόσο καιρό χωρίς περίοδο.

Και τέλος η άχρηστη πληροφορία της ημέρας δεν μπόρεσα να θηλάσω και το ήθελα πολύ. Ακόμα έχω γάλα όχι πολυ αλλά το παιδί δεν κάθεται στο στήθος μου και είναι ανυπόμονος. Έχει μάθει στο μπιμπερό και σπαράζει στο κλάμα όταν τον βάζω οπότε του δίνω μπιμπερό στο τέλος.  

Σόρι για το άσχετο σχόλιο, αλλά αν το θέλεις τόσο, ίσως θα μπορούσες να προσαρμόσεις ώστε να του δίνεις ένα γεύμα με θηλασμό ή συμπληρωματικά, μετά από κάθε γεύμα που του δίνεις..? 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα όλη μέρα δεν κοιμάται.μονο το βράδυ σερί κανένα 4-5ωρο.ολο αγκαλιές.εμενα περίοδος δεν μου ήρθε ακόμα ρώτησα και την γυναικολόγο λέει κανείς δεν ξέρει πότε.γιατι την ρώτησα για επόμενη εγκυμοσύνη πότε μπορώ.

Εγώ κατάφερα να θηλασω με θηλές σιλικόνης οπότε δεν έχουμε θέμα που κάνουμε μιξ.απλα έχω θηλη στα Μπίμπερο για νεογέννητο που χρειάζεται να ρουφάει όπως στον θηλασμό και οχι που τρέχει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...