Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Επιλογή καθίσματος αυτοκινήτου.


Recommended Posts

Καλησπέρα. Ψάχνω κάθισμα αυτοκινήτου γιατι αυτό που έχουμε είναι οριακά στο ύψος. Έχω το Bebe comfort 0-13 αλλά στο ύψος το έχει φτάσει σχεδόν. Έχω δει για να πάρω το Joie every stages 0-36. Είναι στα 250 ευρώ . Είδα και κάποια της kikkaboo  και Chicco αλλά δεν ξέρω πόσο καλά είναι και πόσο αντέχουν. Πείτε κάποια καθίσματα που έχετε και άντεξαν καιρό και αν έχετε το Joie every stage πείτε αν αξίζει τα λεφτά του . Αλλιώς σκέφτομαι να πάρω κάποιο πιο οικονομικό σε  0-25 κιλά και αργότερα παίρνουμε άλλο γιατί κάθε τόσο αλλάζουν οι προδιαγραφές. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα. Ψάχνω κάθισμα αυτοκινήτου γιατι αυτό που έχουμε είναι οριακά στο ύψος. Έχω το Bebe comfort 0-13 αλλά στο ύψος το έχει φτάσει σχεδόν. Έχω δει για να πάρω το Joie every stages 0-36. Είναι στα 250 ευρώ . Είδα και κάποια της kikkaboo  και Chicco αλλά δεν ξέρω πόσο καλά είναι και πόσο αντέχουν. Πείτε κάποια καθίσματα που έχετε και άντεξαν καιρό και αν έχετε το Joie every stage πείτε αν αξίζει τα λεφτά του . Αλλιώς σκέφτομαι να πάρω κάποιο πιο οικονομικό σε  0-25 κιλά και αργότερα παίρνουμε άλλο γιατί κάθε τόσο αλλάζουν οι προδιαγραφές. 

η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι τα joei για τα λεφτα τους ειναι πολυ καλα.καλυτερα απο τα αλλα που αναφερεις νομιζω στα κρας τεστ

εμεις εχουμε ενα αλλο joei 0-25κιλα,το οποιο λογικα θα σε βγαλει ως τα 6-7χρ ,οποτε μετα μπορεις να παρεις ενα τριτο καθισμα ανω των 15κ που δ ειναι κ τοσο ακριβα,κ συνηθως πιο μαζεμενα σε ογκο

επισης μπορεις να δεις απο τωρα για κτ ανω των 9κ,λογικα θα τα εχετε περασει

αυτο που δ ξερω σιγουρα ειναι στα μεχρι ποσα κιλα κοιταει πισω το every stages γτ ειναι καλο να μεινει σε αναποδη φορα για καιρο ακομη

να ελεγχεις κ ημερομηνια ληξης,για να ξερεις για ενδεχομενη χρηση σε δευτερο παιδι

σιγουρα εξαρταται κ απο το μεγεθος αυτοκινητου,κ την υπαρξη περισσοτερων παιδιων

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vikib είπε:

η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι τα joei για τα λεφτα τους ειναι πολυ καλα.καλυτερα απο τα αλλα που αναφερεις νομιζω στα κρας τεστ

εμεις εχουμε ενα αλλο joei 0-25κιλα,το οποιο λογικα θα σε βγαλει ως τα 6-7χρ ,οποτε μετα μπορεις να παρεις ενα τριτο καθισμα ανω των 15κ που δ ειναι κ τοσο ακριβα,κ συνηθως πιο μαζεμενα σε ογκο

επισης μπορεις να δεις απο τωρα για κτ ανω των 9κ,λογικα θα τα εχετε περασει

αυτο που δ ξερω σιγουρα ειναι στα μεχρι ποσα κιλα κοιταει πισω το every stages γτ ειναι καλο να μεινει σε αναποδη φορα για καιρο ακομη

να ελεγχεις κ ημερομηνια ληξης,για να ξερεις για ενδεχομενη χρηση σε δευτερο παιδι

σιγουρα εξαρταται κ απο το μεγεθος αυτοκινητου,κ την υπαρξη περισσοτερων παιδιων

Βρε εγώ το κατάλαβα πως τα Joie είναι από τα καλύτερα αλλά επειδή δεν έχουμε μεγάλο εισόδημα ο άντρας μου λέει πως είναι ακριβό . Νομίζω πως είναι διπλής κατεύθυνσης μέχρι τα 18 κιλά βλέπει πίσω και μετά μπορείς να το γυρίσεις μπροστά . Το μόνο που με ανησυχεί είναι αν θα χωράει στο αμάξι. Που αναγράφεται η ημερομηνία λήξης? Κάτι είδα ότι το γράφει σε μια ταμπέλα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Τα kikkaboo δεν είναι καλά? Τα είδα και έχουν τα ίδια περίπου χαρακτηριστικά και είναι φτηνότερα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πειτε τη γνώμη σας για τα εξής καθίσματα αυτοκινήτου. Ποια θεωρείτε καλύτερα και πιο ανθεκτικά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στις τιμές ενώ πάνω κάτω έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά . Με ενδιαφέρει βασικά να έχει αρκετή ανακλιση γιατί είναι 10 μηνών . 

Lorelli Κάθισμα Αυτοκινήτου Roto 0-36kg , JOIE Bold Slate, KIKKABOO Multistage, KINDERKRAFT Myway Isofix Black , BRITAX-ROMER Evolva 1-2-3 SL SICT , RECARO Young Sport HERO , RECARO Tian Core Performance. KIDDO Stager™ All-in-One 

Link to comment
Share on other sites

joei,recaro,britax ειναι απο τις καλυτερες.κ εμας ως τα 18ηταν αναποδο.εχει αρκετα καλη κλιση,δ ειχαμε θεμα

δ ξερω να σου πω ακριβως διαφορες γι αυτα που ρωτας,ουτε τα ξερω ολα

μπορεις να ψαξεις βαθμολογιες σε κρας τεστ

πολυ καλη ενημερωση δινουν στην ομαδα παιδι κ οδικη ασφαλεια του φβ

καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολα οικονομικα,αλλα το καρεκλακι ειναι θεμα ασφαλειας,κ θα ειναι για τα επομενα 5-7χρ

στο κατω μερος απο το καρεκλακι εχει την ημερομημια παρααγωγης.καθε κατηγορια εχει ενα οριο σαν ηλικια ζωης

η διαφορα στην τιμη εξαρταται απο τα υλικα κατασκευης,η χωρα παραγωγης ,η βαθμολογια στα τεστ,κ φυσικα η επωνυμια καθε εταιριας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vikib είπε:

joei,recaro,britax ειναι απο τις καλυτερες.κ εμας ως τα 18ηταν αναποδο.εχει αρκετα καλη κλιση,δ ειχαμε θεμα

δ ξερω να σου πω ακριβως διαφορες γι αυτα που ρωτας,ουτε τα ξερω ολα

μπορεις να ψαξεις βαθμολογιες σε κρας τεστ

πολυ καλη ενημερωση δινουν στην ομαδα παιδι κ οδικη ασφαλεια του φβ

καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολα οικονομικα,αλλα το καρεκλακι ειναι θεμα ασφαλειας,κ θα ειναι για τα επομενα 5-7χρ

στο κατω μερος απο το καρεκλακι εχει την ημερομημια παρααγωγης.καθε κατηγορια εχει ενα οριο σαν ηλικια ζωης

η διαφορα στην τιμη εξαρταται απο τα υλικα κατασκευης,η χωρα παραγωγης ,η βαθμολογια στα τεστ,κ φυσικα η επωνυμια καθε εταιριας

18 kg εννοεις;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε αυτες τις 3 ήμουν ανάμεσα και σκεφτόμουν και για kikkaboo . Η μπέμπα είναι 8.5 κιλά περίπου τώρα και 80 εκατοστά ύψος . Σκέφτομαι πως αν πάρω 0-25 θα χρειαστεί να πάρουμε καινούριο πολύ νωρίτερα από ότι αν πάρουμε 0-36 κιλά. Έχω δει και κάτι αλλά μάρκες , chipolino , Chicco , graco και kiddo αλλά δεν τα έχω δει σε υψηλες κατηγορίες και προτεινόμενα σε διάφορες σελίδες αφήστε που είναι υπερβολικά φτηνά. Τώρα έχω bebe confort το αυγό. 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο ψάξιμο και από διαφορα σχόλια και αξιολογήσεις κατέληξα στο Joie stages 0-25 . Το βρήκα προσφορά στα Mothercare από 220 στα 153 ευρώ. Δεν περίμενα να βρω σε  τέτοια τιμή joie καθίσματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

bump!

Καλησπέρα σε όλους όλες ελπίζω να είστε όλοι καλά να έχετε υγεία..

Ψάχνουμε με τον άντρα μου για ένα καθισματάκι αυτοκινήτου (για δεύτερο) για τοποθέτηση σε αυτοκίνητο που θα κάνει μικρές διαδρομές με τον μικρό μας.. Δηλαδή s/market άντε καμία βόλτα maximum κανά μισάωρο διαδρομής.. Θέλουμε κάτι αξιόπιστο μεν αλλά φτηνό όσο γίνεται δε.. Το αυτοκίνητο που προορίζεται είναι μικρό (toyota yaris 2000)  και δεν έχει υποδοχές isofix. O μικρούλης μας είναι 20 μηνών τώρα και σίγουρα θέλουμε κάτι μόνιμο δηλαδή μάλλον 9-36 kg. To βασικό μας καρεκλάκι είναι το joie everystage fx (απλά το αναφέρω)

Θα χαρώ να ακούσω τις προτάσεις σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...