Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Πως καταλαβαίνουμε τον λοξιγκα κοριτσια μου?? 

Σαν ρυθμικες μικρες απαλες κλωτσιες! Επισης οταν γεννιουνται εχουν πολυ συχνα λοξυγγα, το οποιο, σε αντιθεση με τους ενηλικες, δεν τα ενοχλει καθολου!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, CMES είπε:

Ναι ο λοξυγγας ειναι πολυ φυσιολογικος και επιθυμητος σε αυτη τη φαση! Ειναι μια γυμναστικη/εκπαιδευση του διαφραγματος για την αναπνοη αργοτερα!

Εγω εχω ενδοεπικοινωνια phillips avent scd 560 και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Βεβαια τπν εχω 5 χρονια, σιγουρα εχουν βγει καλυτεροι απο τοτε!

Τέλεια γιατί ανησυχούσα λίγο με τη συχνότητα.. Ευχαριστώ πολύ!! Την Philips Avent κοιτούσαμε και εμείς στην αρχή για να την παίρναμε με ευκολία και από κατάστημα εδώ απλά διαβάζαμε διαφορα από κάποιους που μπορεί να έπεσαν και σε ελαττωματικά κομμάτια βέβαια.. Δεν την έχουμε αποκλείσει όμως το κοιτάμε ακόμα. 

πρίν από 56 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Πως καταλαβαίνουμε τον λοξιγκα κοριτσια μου?? 

Έτσι ακριβώς όπως είπε η CMES απλά θα προσθέσω ότι κάποιες φορές είναι απαλα ρυθμικά χτυπήματα και άλλες με κάθε χικ κουνιέται και όλη η κοιλιά μου χάχαχαχα Κρατάει κάνα 10 λεπτό συνήθως εμένα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Να ζήσετε Σοφακι μου, πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι!!!! ❤️ Συμφωνώ να δεις ένα διατροφολόγο για το ζάχαρο γιατί θα σου δώσει πιο πολλές κατευθυντηριες και πιο πολλές επιλογές σε φαγητά.. Είναι όντως αρκετά χαμηλό αλλά αν αυτό ξέρεις ότι προκαλείται από την πολύωρη νηστεία μπορείς και να το ρυθμίσεις.

Τι τέλειο το babyshower!!! Όσα δωράκια δεν χρειάζεστε και δεν θα φορεθούν προτείνω να τα αλλάξετε και να πάρετε μεγαλύτερα μεγέθη ή και άλλα πραγματάκια που θα χρειαστείτε για το μπέμπη! Αυτό για τις πάνες δεν κατάλαβα ούτε εγώ.. :oops: Είχατε τούρτα που είχε μέσα πάνες;; Αν ναι πέταξε τες καλύτερα, όντως δεν θα είναι αποστειρωμενες..

Ούτε εγώ το ήξερα αυτό.. Φανταζόμουν ότι αποστειρωμενα πρέπει να είναι :roll:

Η ενδοεπικοινωνια που λες είναι πρώτη στη λίστα μας και μάλλον θα παραγγείλουμε από το εξωτερικό γιατί ψάχνουμε καλή με καλές κριτικές και για όλες όσες βρίσκουμε εδώ οι απόψεις διίστανται πολύ.. Θα τα σκάσουμε από ότι φαίνεται αλλά θέλουμε κάτι να είμαστε ήσυχοι! 

Βρε κορίτσια μου ερώτηση.. Έχουν και τα δικά σας λοξυγγα κάθε τρεις και λίγο;; Η δικιά μου κάθε μέρα 2 και 3 φορές τη μέρα τον τελευταίο καιρό.. 

Λίγες φορές το παρατήρησα κ εγώ φραουλίνο..όχι κάθε μέρα αλλά αν είναι εκαιδευση αναπνοής εννοείται το θέλουμε...ίσως δεν του δίνω ιδιαίτερη σημασία αλλά το έχω σίγουρα παρατηρήσει .

 

Μόλις γύρισα από το νοσοκομείο κορίτσια..1850 μου βγάζουν τον μπέμπη όλα καλά μέχρι στιγμής 32 εβδομάδων με βγάζουν αν κ είμαι 31,5.μου είπαν ότι επειδή πηγαίνω για καισαρική κάποια στιγμή θα μου κάνουν ένεση κορτιζόνης για τα πνευμόνια..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Emilly800 @Stalicha Ευχαριστώ πολύ πολύ!

@Sofiamar93 Να ζήσετε!! Πάντα ευτυχισμένοι να είστε!

Έκανα κι εγώ παλλινδρόμηση στον ύπνο μου ένα βράδυ που μάλλον είχα φάει περισσότερο απ όσο αντέχω. Επίσης μάλλον στις διακοπές έφαγα αρκετό παραπάνω αλάτι και πρήστηκα πολύ, αλλά τώρα που επέστρεψα στη βάση μου είμαι πολύ καλύτερα. Είχα πει να πάω για εξετάσεις αυτη τη βδομάδα αλλά λέω τλκ να πάω αρχές της επόμενης μπας και κρύψω τις κρεπάλες των διακοπών...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Λίγες φορές το παρατήρησα κ εγώ φραουλίνο..όχι κάθε μέρα αλλά αν είναι εκαιδευση αναπνοής εννοείται το θέλουμε...ίσως δεν του δίνω ιδιαίτερη σημασία αλλά το έχω σίγουρα παρατηρήσει .

  

Μόλις γύρισα από το νοσοκομείο κορίτσια..1850 μου βγάζουν τον μπέμπη όλα καλά μέχρι στιγμής 32 εβδομάδων με βγάζουν αν κ είμαι 31,5.μου είπαν ότι επειδή πηγαίνω για καισαρική κάποια στιγμή θα μου κάνουν ένεση κορτιζόνης για τα πνευμόνια..

Κορίτσια, γύρισα από το doppler...2100! Γιγαντας! φταιει ο διαβητης εννοειται... Εχει παρει θεση το μωρο, μου ειπε ο εμβρυολογος δυσκολο να γυρισει παλι αλλιως...Οπως μου ειπε, αν ενδιαφερομαι για φυσιολογικο τοκετο, καλυτερα μετα τις 36 εβδομαδες να το δουμε γιατί αλλιώς θα ξεπεράσει τα 4 κιλά όπως πάει...

  • Μου αρέσει 5

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα, βρήκα το σάιτ χτες, πολύ καθυστερημένα  και χάρηκα παρά πολύ. 
εγω μάλλον θα γεννήσω με καισαρική μεταξύ 10-20 Αυγούστου όποτε μάλλον ταιριάζω στην ομάδα σας. Τώρα είμαι 30+1 και πολύ πολύ αγχωμένη. Γενικά είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι γιατί νιώθω την κοιλιά μου πολύ τεντωμενη συνέχει και φοβάμαι. Έχει κάποια από εσάς ίδια ενόχληση ; Ο γιατρός μου λέει να μην ανησυχώ αλλά εγώ κάνω ένα βήμα και νιώθω την κοιλιά μου τσίτα. Έχω πάρει και παρά πολλά κιλά εξαιτίας ενός σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου που προέκυψε όταν ήμουν 3 μηνών. Ήμουν μακριά του και από την στεναχώρια μου μόνο έτρωγα όλη μέρα. Συνολικά 19 κιλά μέχρι τώρα. Βέβαια τους τελευταίους δυο μήνες μόνο 1,5 κιλό επειδή είχα αυξημένη ποσότητα αμνιακου υγρού χωρίς παθολογική καμπύλη σακχάρου με έβαλε ο γυναικολόγος σε αυστηρή διατροφή. Ο μπέμπης ήταν 1,5 kg tin προηγούμενη εβδομάδα και έχουμε έλεγχο πάλι την Πέμπτη. Πολύ χάρηκα που βρήκα την ομάδα σας. 

Επεξεργάστηκαν by Riaki87
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Τέλεια γιατί ανησυχούσα λίγο με τη συχνότητα.. Ευχαριστώ πολύ!! Την Philips Avent κοιτούσαμε και εμείς στην αρχή για να την παίρναμε με ευκολία και από κατάστημα εδώ απλά διαβάζαμε διαφορα από κάποιους που μπορεί να έπεσαν και σε ελαττωματικά κομμάτια βέβαια.. Δεν την έχουμε αποκλείσει όμως το κοιτάμε ακόμα. 

Έτσι ακριβώς όπως είπε η CMES απλά θα προσθέσω ότι κάποιες φορές είναι απαλα ρυθμικά χτυπήματα και άλλες με κάθε χικ κουνιέται και όλη η κοιλιά μου χάχαχαχα Κρατάει κάνα 10 λεπτό συνήθως εμένα.. 

Αααα ααα.. Τότε το εχω νιώσει πολλές φορές.. Νομιζα είναι μπουνιές από τα χεράκια του αλλά πάντα έλεγα πως γίνεται να είναι τόσο ρυθμικό το χτύπημα.. Χαχχα δνε ηξερα οτι ειναι λοξιγκας..τελειο!!!! Ενθουσιαστηκα τώρα.. Τι παθαινει και εμενα συχνά.. Στάνταρ μια φορά την ημέρα.. 

πρίν από 16 λεπτά , Riaki87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, βρήκα το σάιτ χτες, πολύ καθυστερημένα  και χάρηκα παρά πολύ. 
εγω μάλλον θα γεννήσω με καισαρική μεταξύ 10-20 Αυγούστου όποτε μάλλον ταιριάζω στην ομάδα σας. Τώρα είμαι 30+1 και πολύ πολύ αγχωμένη. Γενικά είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι γιατί νιώθω την κοιλιά μου πολύ τεντωμενη συνέχει και φοβάμαι. Έχει κάποια από εσάς ίδια ενόχληση ; Ο γιατρός μου λέει να μην ανησυχώ αλλά εγώ κάνω ένα βήμα και νιώθω την κοιλιά μου τσίτα. Έχω πάρει και παρά πολλά κιλά εξαιτίας ενός σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου που προέκυψε όταν ήμουν 3 μηνών. Ήμουν μακριά του και από την στεναχώρια μου μόνο έτρωγα όλη μέρα. Συνολικά 19 κιλά μέχρι τώρα. Βέβαια τους τελευταίους δυο μήνες μόνο 1,5 κιλό επειδή είχα αυξημένη ποσότητα αμνιακου υγρού χωρίς παθολογική καμπύλη σακχάρου με έβαλε ο γυναικολόγος σε αυστηρή διατροφή. Ο μπέμπης ήταν 1,5 kg tin προηγούμενη εβδομάδα και έχουμε έλεγχο πάλι την Πέμπτη. Πολύ χάρηκα που βρήκα την ομάδα σας. 

Καλως όρισες στην ομαδουλα μας.. Ειναι το πρώτο σου?? Εμένα το πρώτο μου... Τι περιμένεις δεν μας είπες? Ελπίζω να είναι καλά ο μπαμπας σου... Για τα κιλα μην αγχωνεσαι... Όσο σου λέει ο γιατρός ότι όλα είναι καλά μην αγχωνεσαι.. Εχω ακουσει 30ρια να παίρνουν και μολις γεννούν να φεύγουν ωσπου να 40ωσουν..μην πανικοβαλεσαι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγοράκι περιμένω και ναι είναι το πρώτο. Ο μπαμπάς δυστυχώς δεν είναι καλά, εγκεφαλικές μεταστάσεις και τρέχουμε στα νοσοκομεία. Για το μπεμπακι εκτός από καρότσι και ενδοεπικοινωνία και μερικά φορμάκια δεν έχω αγοράσει τίποτα. Η τεντωμενη κοιλιά ίσως να ναι και από το άγχος μου. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Liakada είπε:

Κορίτσια, γύρισα από το doppler...2100! Γιγαντας! φταιει ο διαβητης εννοειται... Εχει παρει θεση το μωρο, μου ειπε ο εμβρυολογος δυσκολο να γυρισει παλι αλλιως...Οπως μου ειπε, αν ενδιαφερομαι για φυσιολογικο τοκετο, καλυτερα μετα τις 36 εβδομαδες να το δουμε γιατί αλλιώς θα ξεπεράσει τα 4 κιλά όπως πάει...

Κορίτσι μου μια χαρά μην ανησυχείς και στις 36 εβδομάδες πανέτοιμος θα είναι ο μπέμπης!!! Εγώ αποφάσισα να ζητήσω από το γυναικολόγο μου να μπω λίγο νωρίτερα προγραμματισμενα για διάφορους λόγους αν φυσικά είναι έτοιμη και η μπουμπού.. Θα δούμε και αύριο στο ντοπλερ. Έχει τα θετικά του ο προγραμματισμός είτε με καισαρική (που έτσι και αλλιώς βέβαια πας με ραντεβού) είτε φυσιολογικά που εύχομαι να μου δώσει το οκ ο οφθαλμίατρος μου.. Πολύ καλά τα νέα σου, τώρα μπορούν και τα προβλέπουν όλα αυτό έχει σημασία οπότε ότι γίνεται γίνεται ελεγχόμενα και με ασφάλεια!! Είσαι πολυυυυ κοντά λοιπόν, με το καλό! ❤️

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Λίγες φορές το παρατήρησα κ εγώ φραουλίνο..όχι κάθε μέρα αλλά αν είναι εκαιδευση αναπνοής εννοείται το θέλουμε...ίσως δεν του δίνω ιδιαίτερη σημασία αλλά το έχω σίγουρα παρατηρήσει .

 

Μόλις γύρισα από το νοσοκομείο κορίτσια..1850 μου βγάζουν τον μπέμπη όλα καλά μέχρι στιγμής 32 εβδομάδων με βγάζουν αν κ είμαι 31,5.μου είπαν ότι επειδή πηγαίνω για καισαρική κάποια στιγμή θα μου κάνουν ένεση κορτιζόνης για τα πνευμόνια..

Τέλεια τα νέα σας κορίτσι μου!! :)

πρίν από 58 λεπτά , Riaki87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, βρήκα το σάιτ χτες, πολύ καθυστερημένα  και χάρηκα παρά πολύ. 
εγω μάλλον θα γεννήσω με καισαρική μεταξύ 10-20 Αυγούστου όποτε μάλλον ταιριάζω στην ομάδα σας. Τώρα είμαι 30+1 και πολύ πολύ αγχωμένη. Γενικά είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι γιατί νιώθω την κοιλιά μου πολύ τεντωμενη συνέχει και φοβάμαι. Έχει κάποια από εσάς ίδια ενόχληση ; Ο γιατρός μου λέει να μην ανησυχώ αλλά εγώ κάνω ένα βήμα και νιώθω την κοιλιά μου τσίτα. Έχω πάρει και παρά πολλά κιλά εξαιτίας ενός σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου που προέκυψε όταν ήμουν 3 μηνών. Ήμουν μακριά του και από την στεναχώρια μου μόνο έτρωγα όλη μέρα. Συνολικά 19 κιλά μέχρι τώρα. Βέβαια τους τελευταίους δυο μήνες μόνο 1,5 κιλό επειδή είχα αυξημένη ποσότητα αμνιακου υγρού χωρίς παθολογική καμπύλη σακχάρου με έβαλε ο γυναικολόγος σε αυστηρή διατροφή. Ο μπέμπης ήταν 1,5 kg tin προηγούμενη εβδομάδα και έχουμε έλεγχο πάλι την Πέμπτη. Πολύ χάρηκα που βρήκα την ομάδα σας. 

Καλωσηρθες κοπέλα μου με το καλό ο μπέμπης σας!!! Κουράγιο με το μπαμπά σου, είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό και στη φάση που είσαι τώρα αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Το αμνιακο υγρο πόσο σου το είχε βρει και πότε θυμάσαι; Είναι και εμένα στα ανωτερα φυσιολογικα από 24η εβδομάδα και μετά αλλά το βάρος της μπεμπας μου είναι φυσιολογικό οπότε και εγώ προσέχω για ζάχαρο κλπ αλλά όχι τίποτα τρομερό.. Επίσης με τη διατροφή έχεις δει διαφορά; γιατί οι απόψεις διίστανται για το κατά πόσο τελικά βοηθάει στη μείωση. 

Όσο για τα πραγματάκια μην αγχώνεσαι, και εγώ με τον άντρα μου τώρα ξεκινάμε, καρότσι και λίκνο έχουμε πάρει και κατά τα άλλα όλα τα υπόλοιπα είναι έτοιμα στη λίστα.. Έχετε τώρα τα τρεξίματα και τις αγωνίες σας όλα θα γίνουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και έμενα στην 24 εβδομάδα στα ανώτερα φυσιολογικά μου το είχε βρει, μετά μπήκα σε διατροφή και ήταν φυσιολογικό. Την τελευταία φορά η βαθύτερη λίμνη ήταν στο 6,2 και ο δείκτης 15,6. Απλά εγώ νιώθω όταν τρωω υδατάνθρακες την κοιλιά μου τούμπανο. Το μωράκι είναι στην 94 θέση αρκετά μεγαλούτσικο, 1460 γραμμάρια στην 28 εβδομάδα. Μεθαύριο θα τον ξαναδούμε. Εσυ νιώθεις την κοιλιά σου τεντωμενη ; Εγώ από τότε φοβήθηκα και όλο εκεί Πάει το μυαλό μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Riaki87 είπε:

Και έμενα στην 24 εβδομάδα στα ανώτερα φυσιολογικά μου το είχε βρει, μετά μπήκα σε διατροφή και ήταν φυσιολογικό. Την τελευταία φορά η βαθύτερη λίμνη ήταν στο 6,2 και ο δείκτης 15,6. Απλά εγώ νιώθω όταν τρωω υδατάνθρακες την κοιλιά μου τούμπανο. Το μωράκι είναι στην 94 θέση αρκετά μεγαλούτσικο, 1460 γραμμάρια στην 28 εβδομάδα. Μεθαύριο θα τον ξαναδούμε. Εσυ νιώθεις την κοιλιά σου τεντωμενη ; Εγώ από τότε φοβήθηκα και όλο εκεί Πάει το μυαλό μου. 

Ειναι μια χαρά φυσιολογικό το 6,2 και το 15,6.. Εμένα σκέψου την τελευταία φορά η λίμνη ήταν 7,6 και ο δείκτης 17. Πέρασα ένα διάστημα που την ενιωθα πολύ τσιτωμενη αλλά όχι πια τόσο.. Για να είναι από αυτό πρέπει να έχεις παρά πολύ αυξημένο αμνιακο μην ανησυχείς! Εδώ μιλάμε υπάρχουν γυναίκες που έχουν λιμνη 15 και πάνω δεν νομίζω ότι με τις τιμές που έχεις μπορεί να νιώθεις δυσφορία. Πότε σε είδε τελευταία φορά ο γιατρός; Μέχρι 34η εβδομαδα το αμνιακο αυξάνεται και φτάνει στο πικ και μετά αρχίζει και μειώνεται μέχρι τη γέννα.. Φυσιολογικότατο είναι το δικό σου δεν ξέρω γιατί στο είπε αυξημένο, είχες πιο πολύ την πρώτη φορά;; 

Όσο για τη θέση στο βάρος οκ το καταλαβαίνω η διατροφουλα χρειάζεται για να μην παχύνει πολύ ο μπέμπης καλά κάνεις!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Riaki87 είπε:

Την πρώτη φορά είχα 8,4 και μετά μειώθηκε. Τελευταία φορά με είδε στις 28+ 4 και τώρα έχω την Πέμπτη το επόμενο ραντεβού. Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι ; 

Κατάλαβα οκ, μπράβο που μειώθηκε με τη διατροφή τόσο γιατί τώρα είναι άψογο αν έχει μείνει ανάμεσα στο 6 7!! Εγώ είμαι 31+3 σήμερα και έχω λίγο άγχος για το ντοπλερ αύριο γιατί ο εμβρυολόγος μου είναι πολύ αυστηρός με το αμνιακο και την Παρασκευή που μας πέρασε είχα 7,6..:roll:

Ο γυναικολόγος μου είναι πιο cool και τον λέει λιγο υπερβολικό τον εμβρυολόγο, ότι για τέτοια νούμερα δεν θα έπρεπε να ασχολείται και τα βλέπει σε γυναίκες όλη την ώρα αλλά τι να κάνουμε.. Αν μου πει πιο αυστηρή διατροφή μέχρι το τέλος θα το κάνω, δεν έμεινε και πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εμένα ο γυναικολόγος είναι πολύ ψείρες και την πρώτη φορά με κατά άγχωσε. Πάντως και το 7,6 είναι απόλυτα φυσιολογικό. Δεν ξέρω γιατί μας αγχώνουν. Αν η διατροφή παίζει κάποιο ρόλο διίστανται οι απόψεις. Εγώ περισσότερο θεωρώ ότι έκανα κάποια διαταραχή στην ανοχή γλυκόζης , σαν προ διαβητική κατάσταση και γιαυτο μειώθηκε όταν μπήκα σε διατροφή. Να μην έχεις άγχος για το ντόπλερ εφόσον δεν έχεις παράγοντες κινδύνου. Όλα καλά θα είναι. Φυσιολογικά προβλέπεται να γεννήσεις ; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Riaki87 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εμένα ο γυναικολόγος είναι πολύ ψείρες και την πρώτη φορά με κατά άγχωσε. Πάντως και το 7,6 είναι απόλυτα φυσιολογικό. Δεν ξέρω γιατί μας αγχώνουν. Αν η διατροφή παίζει κάποιο ρόλο διίστανται οι απόψεις. Εγώ περισσότερο θεωρώ ότι έκανα κάποια διαταραχή στην ανοχή γλυκόζης , σαν προ διαβητική κατάσταση και γιαυτο μειώθηκε όταν μπήκα σε διατροφή. Να μην έχεις άγχος για το ντόπλερ εφόσον δεν έχεις παράγοντες κινδύνου. Όλα καλά θα είναι. Φυσιολογικά προβλέπεται να γεννήσεις ; 

Ακριβώς αυτό που λες είναι, αν το αμνιακο αυξηθεί λόγω ζαχάρου ινσουλίνης μειώνεται με τη διατροφή εφόσον ρυθμίζεται το ζάχαρο! Πολλές φορές όμως είναι του οργανισμού της γυναίκας και δεν έχει αιτία οπότε εκεί ότι και να κάνεις δεν καταλαβαίνει τίποτα αλλά παραμένει τουλάχιστον στα ίδια πάνω κάτω επίπεδα.. 

Για φυσιολογικά το πάμε με το γιατρό αλλά τον τελευταίο λόγο τον έχει ο οφθαλμίατρος.. Σε λίγες μέρες θα πάω για βυθοσκόπηση λόγω μιας αποκόλλησης που είχα πάθει στο μάτι και θα μου πει αν είναι σε καλή κατάσταση τα μάτια για να αντέξουν τις εξωθησεις. Ελπίζω να πάμε φυσιολογικά πάντως ναι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...