Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Emilly800 είπε:

Καλή επιτυχία Σοφάκι μου...να τον χαρείς τον μπέμπη σου να δεις κ φατσούλα..

Λοξυγγα πλέον κάθε μέρα κ εμείς ...γυμναστικουλα για τα πνευμόνακια τα μπεμπουλια είναι έτοιμα πλέον..εμένα πρωί πρωί με το που ξύπνησε ξεκίνησε λοξυγγα σήμερα..κ εγώ τα νιώθω όλα αχταρμα κ θέλω κιόλας να βάλω λίγο καθρεφτάκι για να δω την καισαρική μου που πρέπει να έχει τσιτωσει ..νιώθω περίεργα κ ας πέρασαν τόσα χρόνια..επίσης πολύ ενυδάτωση γύρω από τον ομφαλό κορίτσια....αυτός μετά γίνεται λίγο χάλια..η κοιλιά στρώνει αλλά τον ομφαλό τον ψάχνεις μες στην χαλάρωση..όποτε εκεί συνέχεια ενυδάτωση.

Κάθε μέρα παστωνομαι στην κοιλιά και γύρω από τον αφαλό, ότι σώσουμε! Ελπίζω να έχω πάρει το δέρμα της μαμάς μου, δύο γέννες με μωρά 4 κιλά και μεγααααλη κοιλιά και ούτε ψεγάδι.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Κάθε μέρα παστωνομαι στην κοιλιά και γύρω από τον αφαλό, ότι σώσουμε! Ελπίζω να έχω πάρει το δέρμα της μαμάς μου, δύο γέννες με μωρά 4 κιλά και μεγααααλη κοιλιά και ούτε ψεγάδι.. 

Παστωσου καλά κάνεις...εγώ έφτασα στο σημείο που έλεγα για το γαλλικό στα πόδια..μπορεί να μου βγαίνει η ψυχή να το τελειώσω αλλά κυρία...χωρίς περιποιημένο πεντικιούρ δεν βγάζω ποδι το καλοκαίρι..ευτυχώς έχω εύκολα πόδια και νύχια...γιατί φοβάμαι κ το πεντικιούρ σε επαγγελματία μη μου κατσικωθει κάνας μύκητας..

Αφού το σχολίασε κ ένας γιατρός το ποδάρι μου χαχαχαχαχαχαχα..όπως καθόμουν καρδιοτοκογραφο λέει μπράβο ούτε πρησμένα πόδια ούτε τίποτα περιποιημένο..λέω από μέσα ρε παιδί μου αυτοί οι γυναικολόγοι τι καμάκι όλη την ώρα χαχαχαχαχαχα..

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Emilly800 είπε:

Ναι συμμαθήτριά θα τις αγοράσω.εγω γεννάω σε νοσοκομείο οπότε σίγουρα..είναι μέχρι τον μηρό..ζαρτιερες χαχαχαχα..το σαλοσπιρ 34 εβδομάδα μου είπε κ εμένα .εγώ νόμιζα 34 τζαστ..θα ξαναδιαβάσω το μέιλ..την ρώτησα με πανικό αν είναι ασφαλές που θα το κόψουμε για το μωρό κ μου απάντησε το σαλοσπιρ αυτό που ήταν να κάνει το έκανε..δύο εβδομάδες όποτε ακόμα το παίρνουμε κ στοπ..σου είπα τις αντιπηκτικες πλέον ζοριζομαι που να τις χτυπάω..λέω ξεκίνησα στο πλάι αλλά είμαι παντού φλέβες στα πλαϊνά πρέπει να βρίσκω τετραγωνάκι χωρίς διακλάδωση φλέβας..κλάμα.

Μην μασάς κορίτσι μου τίποτα δεν έκανα κ εγώ..όλα τα επιπλακια είναι πάνω στην σοφίτα κ λέω το πολύ πολύ αν συμβεί κάνα ξαφνικό θα τραβηχτεί ο άντρας μου κ θα κατεβάσει το κρεβατάκι σε πρώτη φάση..έχω πολύ περίεργη ψυχολογία κ καθόλου κουράγιο..είχα πει θα έβαφα όλο το σπίτι κ δεν έχω κουράγιο ούτε να βλέπω μαστοριά να μπαινοβγαίνουν μέσα στο σπίτι μου κ να μην μπορώ να ταβλιαζομαι στον καναπέ μου..στον μεγάλο τα είχα όλα έτοιμα από τον πέμπτο...όσο για δουλειά εγώ είμαι αισθητικός κ δουλεύω με λίγα ραντεβού ακόμα,,,χειρονακτικοτατη εργασία αποτριχωσεις κ ότι θες αλλά λίγα ραντεβού..στον γιο μου δούλευα μέχρι πέμπτη κ Παρασκευή μπήκα κλινική γιατί είχα εργαστήριο δικό μου οπότε δεν το άφησα καθόλου..τώρα δουλεύω σπίτι κ τις έβαλα όλες τελευταία ημερομηνία 10 Αυγούστου που παίζει να είναι μια μέρα πριν μπω για καισαρική..αλλά με βοηθάει τρομερά στην ψυχολογία μου το να δουλεύω..μακαρι να μπορούσα να έβγαζα τα 20 ραντεβού την μέρα που έβγαζα στον μεγάλο..έτσι ναην έχει χώρο το μυαλό να σκέφτεται βλακείες..

 

Τέλεια το μπεμπακι..πόσο εβδομάδων είσαι κορίτσι μου;;εμένα τον βρήκαν 32 ακριβώς 1847.. αγχώθηκα μην είναι μικρούλης..αλλά στον υπέρηχο νοσοκομείου ..ντομπλερ είχα εγώ την προηγούμενη Πέμπτη οπότε δεν ξέρω αν η μέτρηση στο νοσοκομείο ήταν ακριβής..

32 και 1 ήμουν χθες. Αλλα πιστεύω ότι φταίνε οι μετρήσεις του νοσοκομείου που πήγες. Αλλά και να είναι τόσο εγώ μια χαρά το βλέπω! Δεν έγινε κατι. Στον επόμενο υπέρηχο θα δεις, θα έχει ανέβει αρκετά. 

πρίν από 41 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα... Εχω και εγω ντοπλερ Σήμερα.. Ειμαι λιγο αγχωμενη.. 1 και μιση έχω ραντεβού.. Ξεκινήστε κοριτσια μου να κατεβάζετε πράγματα να χαρεί το μάτι σας και να αλλάξει η ψυχολογια σας.. Θα σας κάνει πάρα πολύ καλό.. Μολις τα δείτε μπροστά σας θα καταλάβετε ότι έρχεται ένα μικρό πλάσματακι παρα πολυ σύντομα.. Πρεπει να το χαρούμε στο έπακρο.. Λιγο έμεινε.. 

Εγώ ανέβασα απο την αποθήκη το πορτ μπεμπέ. Τι το ήθελα απο τώρα;; λυσαξε ο μικρός μου και έμπαινε μέσα. Θα μου το διαλύσει πριν έρθει η μπέμπα :rolleyes: φαντάζομαι τι θα γίνεται όταν βάλω εκει την μικρή. Χαμοςςς

  • Χαχα 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Anneliz είπε:

32 και 1 ήμουν χθες. Αλλα πιστεύω ότι φταίνε οι μετρήσεις του νοσοκομείου που πήγες. Αλλά και να είναι τόσο εγώ μια χαρά το βλέπω! Δεν έγινε κατι. Στον επόμενο υπέρηχο θα δεις, θα έχει ανέβει αρκετά. 

Ναι κορίτσι μου κ εγώ λέω να σταματήσω να σκέφτομαι νούμερα όλο βλακείες κάνω..μου μπήκε τώρα στο μυαλό ότι δεν τρέφεται όσο πρέπει...χαζομάρες..εγώ σήμερα πρέπει να είμαι 32,3 μαζί είμαστε..

Κορίτσια .....ποτέ ήταν η τελευταία σας περίοδο;;;γιατί οι υπέρηχοι βγάζουν δύο ημερομηνίες κ έχω χάσει την μπάλα..εμένα ήταν 21/11

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Emilly800 είπε:

Παστωσου καλά κάνεις...εγώ έφτασα στο σημείο που έλεγα για το γαλλικό στα πόδια..μπορεί να μου βγαίνει η ψυχή να το τελειώσω αλλά κυρία...χωρίς περιποιημένο πεντικιούρ δεν βγάζω ποδι το καλοκαίρι..ευτυχώς έχω εύκολα πόδια και νύχια...γιατί φοβάμαι κ το πεντικιούρ σε επαγγελματία μη μου κατσικωθει κάνας μύκητας..

Αφού το σχολίασε κ ένας γιατρός το ποδάρι μου χαχαχαχαχαχαχα..όπως καθόμουν καρδιοτοκογραφο λέει μπράβο ούτε πρησμένα πόδια ούτε τίποτα περιποιημένο..λέω από μέσα ρε παιδί μου αυτοί οι γυναικολόγοι τι καμάκι όλη την ώρα χαχαχαχαχαχα..

Καλά είσαι απίστευτη! Γαλλικό στα πόδια μόνη σου;;; Εγώ ούτε μέχρι τις γάμπες δεν φτάνω να βάλω κρέμα μετά το μπάνιο.. Και εγω βέβαια νυχακι περιποιημένο αλλά πάω έξω! Έτσι και αλλιως δλδ γιατί βαριέμαι αλλά εσένα είναι και η δουλειά σου οπότε το κατέχεις!! Το οτι ο γιατρός σχολίασε το περιποιημένο ποδαράκι με το βαμμένο νύχι αλλού με παραπέμπει όχι σε καμάκι αλλά τέλος πάντων :lol:

πρίν από 9 λεπτά , Emilly800 είπε:

Ναι κορίτσι μου κ εγώ λέω να σταματήσω να σκέφτομαι νούμερα όλο βλακείες κάνω..μου μπήκε τώρα στο μυαλό ότι δεν τρέφεται όσο πρέπει...χαζομάρες..εγώ σήμερα πρέπει να είμαι 32,3 μαζί είμαστε..

Κορίτσια .....ποτέ ήταν η τελευταία σας περίοδο;;;γιατί οι υπέρηχοι βγάζουν δύο ημερομηνίες κ έχω χάσει την μπάλα..εμένα ήταν 21/11

Εμένα 20/11 και μέχρι τώρα τόσο ακριβώς με βγάζουν με την ίδια πητ από τότε.. Σου βγάζει δύο ημερομηνίες γιατί συνήθως υπάρχουν κάποιες αποκλίσεις, δεν ξέρεις πότε ακριβώς συνελλαβες οπότε μπορεί να στο βγάζει μέχρι και μια εβδομάδα μικρότερο ή μεγαλύτερο από την τερ

Αυτό ομως μεχρι την αυχενική μας απασχολεί μετά το πάμε βάση του τι θα δείξει εκεί.. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Emilly800 είπε:

Ναι κορίτσι μου κ εγώ λέω να σταματήσω να σκέφτομαι νούμερα όλο βλακείες κάνω..μου μπήκε τώρα στο μυαλό ότι δεν τρέφεται όσο πρέπει...χαζομάρες..εγώ σήμερα πρέπει να είμαι 32,3 μαζί είμαστε..

Κορίτσια .....ποτέ ήταν η τελευταία σας περίοδο;;;γιατί οι υπέρηχοι βγάζουν δύο ημερομηνίες κ έχω χάσει την μπάλα..εμένα ήταν 21/11

17/11 είχα εγω ΤΕΡ. Τώρα απο περιέργεια κοιτούσα του μικρού μου το doppler. Στην ίδια εβδομάδα ηταν 2300. Και μ ελεγε ο γιατρός ότι θα βγει 5 κιλα. Ε απο αυτο καλύτερα να βγει μικρότερο. Εγώ ειχα αγχωθεί πολυ με τα κιλα του στην 1η εγκυμοσύνη και με είχαν τρομάξει. Βέβαια όλα καλά πήγαν! 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Καλά είσαι απίστευτη! Γαλλικό στα πόδια μόνη σου;;; Εγώ ούτε μέχρι τις γάμπες δεν φτάνω να βάλω κρέμα μετά το μπάνιο.. Και εγω βέβαια νυχακι περιποιημένο αλλά πάω έξω! Έτσι και αλλιως δλδ γιατί βαριέμαι αλλά εσένα είναι και η δουλειά σου οπότε το κατέχεις!! Το οτι ο γιατρός σχολίασε το περιποιημένο ποδαράκι με το βαμμένο νύχι αλλού με παραπέμπει όχι σε καμάκι αλλά τέλος πάντων :lol:

Εμένα 20/11 και μέχρι τώρα τόσο ακριβώς με βγάζουν με την ίδια πητ από τότε.. Σου βγάζει δύο ημερομηνίες γιατί συνήθως υπάρχουν κάποιες αποκλίσεις, δεν ξέρεις πότε ακριβώς συνελλαβες οπότε μπορεί να στο βγάζει μέχρι και μια εβδομάδα μικρότερο ή μεγαλύτερο από την τερ

Αυτό ομως μεχρι την αυχενική μας απασχολεί μετά το πάμε βάση του τι θα δείξει εκεί.. 

Λες επειδή δεν κάνει να τα βάφουμε;;εεε σιγά μωρέ τόσους μήνες ήμουν εντελώς με τα φυσικά τώρα λίγο περιποιησουλα να ανέβει η ψυχολογία..έγινα που έγινα σαν θεια ...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Emilly800 η δουλεια καθαυτη δεν με ενοχλει, ισα ισα που μου αρεσει. Αλλωστε η εναλλακτικη μου ειναι να ειμαι σπιτι με τα 2 παιδια που ειναι σιγουρα πιο κουραστικο. Με ενοχλουν ομως πολυ οι διαδρομες. Ειδικα τωρα με τη ζεστη ειναι ανυποφορα! Επισης με ενοχλει το πρωινο ξυπνημα (6.10 καθε μερα) που ομως κι αυτο δεν το γλιτωνω γιατι τα παιδια και το σκ ακομα γυρω στις 7 ξυπνανε. Οποτε δεν εχω και πολλες επιλογες!

πρίν από 23 λεπτά , Anneliz είπε:

Εγώ ανέβασα απο την αποθήκη το πορτ μπεμπέ. Τι το ήθελα απο τώρα;; λυσαξε ο μικρός μου και έμπαινε μέσα. Θα μου το διαλύσει πριν έρθει η μπέμπα :rolleyes: φαντάζομαι τι θα γίνεται όταν βάλω εκει την μικρή. Χαμοςςς

Κι εγω αυτο φοβαμαι οτι θα γινει και ειναι αλλος ενας λογος που δεν τα βγαζω!!

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , CMES είπε:

@Emilly800 η δουλεια καθαυτη δεν με ενοχλει, ισα ισα που μου αρεσει. Αλλωστε η εναλλακτικη μου ειναι να ειμαι σπιτι με τα 2 παιδια που ειναι σιγουρα πιο κουραστικο. Με ενοχλουν ομως πολυ οι διαδρομες. Ειδικα τωρα με τη ζεστη ειναι ανυποφορα! Επισης με ενοχλει το πρωινο ξυπνημα (6.10 καθε μερα) που ομως κι αυτο δεν το γλιτωνω γιατι τα παιδια και το σκ ακομα γυρω στις 7 ξυπνανε. Οποτε δεν εχω και πολλες επιλογες!

Κι εγω αυτο φοβαμαι οτι θα γινει και ειναι αλλος ενας λογος που δεν τα βγαζω!!

Καλά το ξύπνημα τι να σου πω τώρα......όλη αυτή την περίοδο ξυπνάω απλά όποτε νιώθω ότι δεν την παλεύω στον ύπνο .με πονούσαν τρομερά οι γοφοί μου κατά καιρούς μέχρι που κουτσαινα όποτε κατά το χάραμα μπορεί κ πέντε η ώρα δεν άντεχα άλλο τον επίπονο ύπνο κ απλά ξυπνούσα..γενικά έχω να κοιμηθώ νορμάλ έξι μήνες 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Λες επειδή δεν κάνει να τα βάφουμε;;εεε σιγά μωρέ τόσους μήνες ήμουν εντελώς με τα φυσικά τώρα λίγο περιποιησουλα να ανέβει η ψυχολογία..έγινα που έγινα σαν θεια ...

Δεν κάνει να τα βάφουμε;;; Εμένα κανονικά μου έχει πει ο γιατρός κανένα πρόβλημα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Δεν κάνει να τα βάφουμε;;; Εμένα κανονικά μου έχει πει ο γιατρός κανένα πρόβλημα.. 

Ε ναι κ εγώ υπερβολή το βλέπω..τους πρώτους μήνες δεν έβαφα για τις μυρωδιές πιο πολύ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Καλή επιτυχία Σοφάκι μου...να τον χαρείς τον μπέμπη σου να δεις κ φατσούλα..

Λοξυγγα πλέον κάθε μέρα κ εμείς ...γυμναστικουλα για τα πνευμόνακια τα μπεμπουλια είναι έτοιμα πλέον..εμένα πρωί πρωί με το που ξύπνησε ξεκίνησε λοξυγγα σήμερα..κ εγώ τα νιώθω όλα αχταρμα κ θέλω κιόλας να βάλω λίγο καθρεφτάκι για να δω την καισαρική μου που πρέπει να έχει τσιτωσει ..νιώθω περίεργα κ ας πέρασαν τόσα χρόνια..επίσης πολύ ενυδάτωση γύρω από τον ομφαλό κορίτσια....αυτός μετά γίνεται λίγο χάλια..η κοιλιά στρώνει αλλά τον ομφαλό τον ψάχνεις μες στην χαλάρωση..όποτε εκεί συνέχεια ενυδάτωση.

Και εγώ νιώθω τσιμπήματα που κ που τον κόλπο..γενικά το νιώθω όλο το σύστημα να κάνει μπαμ..όπως λέει κ η φραουλίνο καμιά φορά κρατάω την κοιλιά γιατί νιώθω ότι κουβαλάω ένα μεγάλο καρπούζι που δεν μπορεί πλέον να υποστηρίξει το σώμα μου..νιώθω ότι θα μου πέσει χααχαχαχαχα..στον μεγάλο είχα βάλει 18 κιλά όποτε ήμουν πιο καρδαμωμενη κ είχα αντοχές..τώρα με τα ψυχολογικά έβαλα 9 με 10 ούτε ξέρω κ δεν βαστανε τα πόδια μου..

Κοριτσια τελειωσα.. Ειναι αδύνατος ο δικός μου.. Φοβηθηκα λίγο αλλά η γιατρος αυτή που είναι ειδική μου είπε ότι δεν την ανησυχεί καθόλου γιατί η ροή αιματος, οξυγόνωσης και τα λοιπα ήταν όλα τέλεια.. Απλα είναι αδυνατουλης επςιδη και εγω ειμαι αδύνατη και επειδη κάνω και διατροφή.. Θα ανησυχούσε λέει λόγω διαβήτη αν το μωρο ήταν παραπάνω κιλα.. Που αυτο βλέπουν λέει. Τώρα δεν την ανησυχεί.. Μου τον βγάλε 1605 γραμμάρια.. Δηλαδή μόνο 220 γραμμάρια σε 3 εβδομαδες? Πολύ λίγα δεν είναι ρε κοριτσια? Φταίω εγώ? Πρέπει να τρωω παραπάνω? Η αληθεια κιλα δεν πηρα αυτόν τον μήνα καθόλου.. Ειναι και η ζέστη που δνε θεκω να τρωω.. Πφφφ.. Θα δω αύριο με τον γιατρο μου τι θα μου πει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια τελειωσα.. Ειναι αδύνατος ο δικός μου.. Φοβηθηκα λίγο αλλά η γιατρος αυτή που είναι ειδική μου είπε ότι δεν την ανησυχεί καθόλου γιατί η ροή αιματος, οξυγόνωσης και τα λοιπα ήταν όλα τέλεια.. Απλα είναι αδυνατουλης επςιδη και εγω ειμαι αδύνατη και επειδη κάνω και διατροφή.. Θα ανησυχούσε λέει λόγω διαβήτη αν το μωρο ήταν παραπάνω κιλα.. Που αυτο βλέπουν λέει. Τώρα δεν την ανησυχεί.. Μου τον βγάλε 1605 γραμμάρια.. Δηλαδή μόνο 220 γραμμάρια σε 3 εβδομαδες? Πολύ λίγα δεν είναι ρε κοριτσια? Φταίω εγώ? Πρέπει να τρωω παραπάνω? Η αληθεια κιλα δεν πηρα αυτόν τον μήνα καθόλου.. Ειναι και η ζέστη που δνε θεκω να τρωω.. Πφφφ.. Θα δω αύριο με τον γιατρο μου τι θα μου πει.. 

Σοφακι μου αρμόδιος για να απαντήσει σε αυτό είναι ο ενδοκρινολογος σου! Και εγώ την ενδοκρινολογο μου πήρα μετά το doppler και για το βάρος της μπεμπας και για το αμνιακο και με πληροφόρησε.. Παρόμοιο θεματακι είχε πριν από λίγες εβδομάδες και η @xenia^^ μας που αν θυμάμαι καλά έκανε και εκείνη κάποιες οριακές υπογλυκαιμιες ίσως να μπορεί να βοηθήσει περισσότερο!

Παρόλα αυτά αφού το βάρος δεν ανησυχεί τον εμβρυολόγο μη το σκέφτεσαι καθόλου, αυτοί είναι ψείρες δεν αφήνουν τίποτα να πέσει κάτω, όλα τα παραπάνω τα λέω γιατί ίσως ο ενδοκρινολογος σου πει τι να κάνεις για να βάλει βάρος ο μπέμπης από εδώ και περα.. Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;; Θα βγει λυγεροκορμος και αυτός σαν τη μανούλα του καθώς φαίνεται ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια τελειωσα.. Ειναι αδύνατος ο δικός μου.. Φοβηθηκα λίγο αλλά η γιατρος αυτή που είναι ειδική μου είπε ότι δεν την ανησυχεί καθόλου γιατί η ροή αιματος, οξυγόνωσης και τα λοιπα ήταν όλα τέλεια.. Απλα είναι αδυνατουλης επςιδη και εγω ειμαι αδύνατη και επειδη κάνω και διατροφή.. Θα ανησυχούσε λέει λόγω διαβήτη αν το μωρο ήταν παραπάνω κιλα.. Που αυτο βλέπουν λέει. Τώρα δεν την ανησυχεί.. Μου τον βγάλε 1605 γραμμάρια.. Δηλαδή μόνο 220 γραμμάρια σε 3 εβδομαδες? Πολύ λίγα δεν είναι ρε κοριτσια? Φταίω εγώ? Πρέπει να τρωω παραπάνω? Η αληθεια κιλα δεν πηρα αυτόν τον μήνα καθόλου.. Ειναι και η ζέστη που δνε θεκω να τρωω.. Πφφφ.. Θα δω αύριο με τον γιατρο μου τι θα μου πει.. 

Αχ έγραφα τόση ώρα κ σβήστηκαν...άντε ξανά...Σοφάκι κ εμένα λίγο πήρε..μετά όμως πήρα τις μετρήσεις του μεγάλου μου κ ήταν ακριβώς ίδιοι ρυθμοί...μετά άρχισε να δίνει ο μεγάλος κ γεννήθηκε 39 εβδομαδες 3500..ας είναι κ 3000. Τα μωρά μας.ας είναι κ 2800..καταλαβαίνω την αγωνία σου κ ίσως είναι κ αυτό που είπες..κάνουμε διατροφή..ίσως μας επηρρεαζει..γιατί κ εγώ πηγαίνοντας στο ντομπλερ 30,1 εβδομάδων μου είπε είναι πολύ ανεπτυγμένος έκανα διατροφή κ τελικά δεν πήρε οσο έπρεπε..ίσως κ το ότι δεν έχω κ εγώ όρεξη τελευταία κ δεν θρεφομαι καλά κάθε μέρα...αλλά τα μωράκια θα είναι καλά Σοφάκι..ας τους βγάλουμε κ λίγο μικρουλιδες.το ξαναειπα παλιότερα..ο άντρας μου γεννήθηκε 2500 γιατί η πεθερά μου τόσο τα έβγαζε όλα κ είναι 1,86 100 κιλά γορίλας κ εγώ γεννήθηκα 3750 και είμαι σαρδέλα ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Σοφακι μου αρμόδιος για να απαντήσει σε αυτό είναι ο ενδοκρινολογος σου! Και εγώ την ενδοκρινολογο μου πήρα μετά το doppler και για το βάρος της μπεμπας και για το αμνιακο και με πληροφόρησε.. Παρόμοιο θεματακι είχε πριν από λίγες εβδομάδες και η @xenia^^ μας που αν θυμάμαι καλά έκανε και εκείνη κάποιες οριακές υπογλυκαιμιες ίσως να μπορεί να βοηθήσει περισσότερο!

Παρόλα αυτά αφού το βάρος δεν ανησυχεί τον εμβρυολόγο μη το σκέφτεσαι καθόλου, αυτοί είναι ψείρες δεν αφήνουν τίποτα να πέσει κάτω, όλα τα παραπάνω τα λέω γιατί ίσως ο ενδοκρινολογος σου πει τι να κάνεις για να βάλει βάρος ο μπέμπης από εδώ και περα.. Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;; Θα βγει λυγεροκορμος και αυτός σαν τη μανούλα του καθώς φαίνεται ❤️

Ναι μίλησα και με τον γιατρο μου τώρα αύριο έχω ραντεβού μαζί του.. Μου ειπε να μην ανησυχώ από την στιγμή που το μωρο τρέφεται κανονικά και η ροή αιματος είναι κανονική.. Μου ειπε επειδή είμαι και εγώ αδύνατη για αυτο και εκεινος αδύνατος αλλά ίσως χρειαστεί να αλλαξω λίγο διατροφή για να πάρει λίγα παραπάνω κιλα.. Θα τα μιλήσουμε αύριο μου είπε.. Παίρνω τηλεφωνο και τον διαβητολογο αλλά δεν απαντάει αυτός.. Στην Κύπρο Πέμπτες απόγευμα δεν δουλεύουν οι γιατροι.. Ο δικος μου γυναικολος πάντα μου απαντάει ότι ώρα και να ειναι οτι μέρα και να είναι.. Ο διαβητολογος ούτε καν... Δεν πειραζει αύριο που θα πάω στον γιατρο μου θα του μιλήσω και εκείνου.. Στην ίδια κλινική δουλεύουν 

πρίν από 14 λεπτά , Emilly800 είπε:

Αχ έγραφα τόση ώρα κ σβήστηκαν...άντε ξανά...Σοφάκι κ εμένα λίγο πήρε..μετά όμως πήρα τις μετρήσεις του μεγάλου μου κ ήταν ακριβώς ίδιοι ρυθμοί...μετά άρχισε να δίνει ο μεγάλος κ γεννήθηκε 39 εβδομαδες 3500..ας είναι κ 3000. Τα μωρά μας.ας είναι κ 2800..καταλαβαίνω την αγωνία σου κ ίσως είναι κ αυτό που είπες..κάνουμε διατροφή..ίσως μας επηρρεαζει..γιατί κ εγώ πηγαίνοντας στο ντομπλερ 30,1 εβδομάδων μου είπε είναι πολύ ανεπτυγμένος έκανα διατροφή κ τελικά δεν πήρε οσο έπρεπε..ίσως κ το ότι δεν έχω κ εγώ όρεξη τελευταία κ δεν θρεφομαι καλά κάθε μέρα...αλλά τα μωράκια θα είναι καλά Σοφάκι..ας τους βγάλουμε κ λίγο μικρουλιδες.το ξαναειπα παλιότερα..ο άντρας μου γεννήθηκε 2500 γιατί η πεθερά μου τόσο τα έβγαζε όλα κ είναι 1,86 100 κιλά γορίλας κ εγώ γεννήθηκα 3750 και είμαι σαρδέλα ...

Και εγω παντως 3200 γεννήθηκα και ημουν ψηλό μωρο και αδύνατο.. Και τωρα έτσι είμαι.. Η αδερφουλα μου γεννήθηκε 2700 και ειναι πιο κοντουλα και γεμάτουλα.. Ξερω οτι δνε εχει να κάνει με τα κιλά.. Αλλα ξέρετε νιωθω ενοχές ότι κάτι δνε κάνω καλά.. Η οτι κάνω κακό του μωρου μου.. Δνε ξερω.. Αυριο θα ηρεμησω.. Μονο ο γιατρος μου με ηρεμεί... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...