Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Sofiamar93 είπε:

Μου τον βγάλε 1605 γραμμάρια.. Δηλαδή μόνο 220 γραμμάρια σε 3 εβδομαδες? Πολύ λίγα δεν είναι ρε κοριτσια? Φταίω εγώ?

Σε ποια βδομαδα εισαι κοριτσι...πιστευω απο δω και περα θ αρχισουν να βαζουν περισσοτερο

3 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Εγώ ανέβασα απο την αποθήκη το πορτ μπεμπέ. Τι το ήθελα απο τώρα;; λυσαξε ο μικρός μου και έμπαινε μέσα. Θα μου το διαλύσει

Εγω πιστευω αμα το στρωσω θα βρω καμμια μερα το σκυλο μεσα...αχαχαχ...ειναι και πινσερ και χωνεται παντου ο ατιμος

Να ρωτησω βρε κοριτσια...βαρος οκ ξερουμε ολες, υψος εχουν πει σε καμια ή αυτο δεν μπορουν να το υπολογισουν;... εγω καιε φορα θελω να τον ρωτησω και ξεχναω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , fotini* είπε:

Σε ποια βδομαδα εισαι κοριτσι...πιστευω απο δω και περα θ αρχισουν να βαζουν περισσοτερο

Εγω πιστευω αμα το στρωσω θα βρω καμμια μερα το σκυλο μεσα...αχαχαχ...ειναι και πινσερ και χωνεται παντου ο ατιμος

Να ρωτησω βρε κοριτσια...βαρος οκ ξερουμε ολες, υψος εχουν πει σε καμια ή αυτο δεν μπορουν να το υπολογισουν;... εγω καιε φορα θελω να τον ρωτησω και ξεχναω

Ειμαι 32 και 4 σήμερα... Κοίταξα στο ίντερνετ και λέει ότι στην 32η εβδομάδα το μωρο πρέπει να ζυγίζει 1600 με 1800 γραμμάρια οπότε είμαι στο όριο.. Ο γιατρός μου μου είπε ότι είμαι στα φυσιολογικά.. Να μην αγχωνομαι.. Επίσης διάβασα ότι από εδώ και πέρα από την 33η εβδομάδα και μετα θα παίρνουμε μισό κιλό κάθε εβδομάδα από τα οποία τα μισα πανε στο μωρο.. Δηλαδή από εδώ και πέρα παίρνουν βάρος-λίπος τα μωρα μας.. Ας ελπίζω ότι έτσι είναι όπως τα λένε..  Επίσης ύψος μωρου δνε ξερω κατα ποσο εύκολο είναι να το μετρήσουν γιατί τα ποδια είναι πάντα διπλωμένα.. Νομιζω μετρούν μόνο ως το κωλαράκι τους.. Εμεσα ας πούμε σήμερα πάλι ήταν έτοιμος με το κεφάλι κάτω και δνε μας αφηνε να τον δούμε.. Ειδα λίγο σε 3D το προσωπακι του αλλά για ένα δευτερόλεπτο μόνο γιατί έβαζε τα χερακι του και δεν μας αφηνε.. Και είχε χωθεί μέσα στο κόκαλο μου κάτω χαμηλα. Την δυσκόλευε πολύ την γιατρο να τον δει.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , fotini* είπε:

Σε ποια βδομαδα εισαι κοριτσι...πιστευω απο δω και περα θ αρχισουν να βαζουν περισσοτερο

Εγω πιστευω αμα το στρωσω θα βρω καμμια μερα το σκυλο μεσα...αχαχαχ...ειναι και πινσερ και χωνεται παντου ο ατιμος

Να ρωτησω βρε κοριτσια...βαρος οκ ξερουμε ολες, υψος εχουν πει σε καμια ή αυτο δεν μπορουν να το υπολογισουν;... εγω καιε φορα θελω να τον ρωτησω και ξεχναω

Φωτεινή τα μωρά βγαίνουν όλα πάνω κάτω 50.. άλλο 49 άλλο 52 μέχρι εκεί όμως είναι οι αποκλίσεις..δεν νομίζω μπορούν να μετρήσουν ύψος κ δεν έχει κ κανένα νόημα..όλα το ίδιο περίπου θα είναι..το θέμα είναι τα μπουτακια που άλλο θα βγει λουκουμάς κ άλλο θα βγει Τσίρος..όπως ο δικός μου σίγουρα..όλο το λίπος στ μάγουλα θα το χει κ τα ποδαράκια σαν τον μεγάλο μου θα κρέμονται σαν καλαμάκια το πουλάκι μου..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ναι μίλησα και με τον γιατρο μου τώρα αύριο έχω ραντεβού μαζί του.. Μου ειπε να μην ανησυχώ από την στιγμή που το μωρο τρέφεται κανονικά και η ροή αιματος είναι κανονική.. Μου ειπε επειδή είμαι και εγώ αδύνατη για αυτο και εκεινος αδύνατος αλλά ίσως χρειαστεί να αλλαξω λίγο διατροφή για να πάρει λίγα παραπάνω κιλα.. Θα τα μιλήσουμε αύριο μου είπε.. Παίρνω τηλεφωνο και τον διαβητολογο αλλά δεν απαντάει αυτός.. Στην Κύπρο Πέμπτες απόγευμα δεν δουλεύουν οι γιατροι.. Ο δικος μου γυναικολος πάντα μου απαντάει ότι ώρα και να ειναι οτι μέρα και να είναι.. Ο διαβητολογος ούτε καν... Δεν πειραζει αύριο που θα πάω στον γιατρο μου θα του μιλήσω και εκείνου.. Στην ίδια κλινική δουλεύουν 

Και εγω παντως 3200 γεννήθηκα και ημουν ψηλό μωρο και αδύνατο.. Και τωρα έτσι είμαι.. Η αδερφουλα μου γεννήθηκε 2700 και ειναι πιο κοντουλα και γεμάτουλα.. Ξερω οτι δνε εχει να κάνει με τα κιλά.. Αλλα ξέρετε νιωθω ενοχές ότι κάτι δνε κάνω καλά.. Η οτι κάνω κακό του μωρου μου.. Δνε ξερω.. Αυριο θα ηρεμησω.. Μονο ο γιατρος μου με ηρεμεί... 

Όχι βρε Σοφακι! Μην σκέφτεσαι έτσι.. Μια χαρά ειναι ο μπεμπακος αφού είδε ότι τρέφεται μια χαρά απο τον πλακούντα. Το καθε μωρακι είναι διαφορετικό. Επίσης και ο δικός μου γιατρός αυτό μου είχε πει, ότι αφου και εγώ γεννήθηκα μεγάλη, και τα παιδιά μου δεν θα ειναι μικρά (βέβαια μου ακούστηκε λίγο κουλό τότε). Όπως και να έχει εσυ δεν κάνεις τίποτα κακό μην το σκέφτεσαι αυτό πραγματικά! Όλες μας φροντίζουμε για το καλύτερο για εκείνα! :x

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ειμαι 32 και 4 σήμερα... Κοίταξα στο ίντερνετ και λέει ότι στην 32η εβδομάδα το μωρο πρέπει να ζυγίζει 1600 με 1800 γραμμάρια οπότε είμαι στο όριο.. Ο γιατρός μου μου είπε ότι είμαι στα φυσιολογικά.. Να μην αγχωνομαι.. Επίσης διάβασα ότι από εδώ και πέρα από την 33η εβδομάδα και μετα θα παίρνουμε μισό κιλό κάθε εβδομάδα από τα οποία τα μισα πανε στο μωρο.. Δηλαδή από εδώ και πέρα παίρνουν βάρος-λίπος τα μωρα μας.. Ας ελπίζω ότι έτσι είναι όπως τα λένε..  Επίσης ύψος μωρου δνε ξερω κατα ποσο εύκολο είναι να το μετρήσουν γιατί τα ποδια είναι πάντα διπλωμένα.. Νομιζω μετρούν μόνο ως το κωλαράκι τους.. Εμεσα ας πούμε σήμερα πάλι ήταν έτοιμος με το κεφάλι κάτω και δνε μας αφηνε να τον δούμε.. Ειδα λίγο σε 3D το προσωπακι του αλλά για ένα δευτερόλεπτο μόνο γιατί έβαζε τα χερακι του και δεν μας αφηνε.. Και είχε χωθεί μέσα στο κόκαλο μου κάτω χαμηλα. Την δυσκόλευε πολύ την γιατρο να τον δει.. 

Ναι ναι έτσι είναι! Τώρα θα αρχίσουν να παίρνουν πιο γρήγορα βάρος. 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Φωτεινή τα μωρά βγαίνουν όλα πάνω κάτω 50.. άλλο 49 άλλο 52 μέχρι εκεί όμως είναι οι αποκλίσεις..δεν νομίζω μπορούν να μετρήσουν ύψος κ δεν έχει κ κανένα νόημα..όλα το ίδιο περίπου θα είναι..το θέμα είναι τα μπουτακια που άλλο θα βγει λουκουμάς κ άλλο θα βγει Τσίρος..όπως ο δικός μου σίγουρα..όλο το λίπος στ μάγουλα θα το χει κ τα ποδαράκια σαν τον μεγάλο μου θα κρέμονται σαν καλαμάκια το πουλάκι μου..

Χαχχαχχα με κάνεις και γελώ ρε εμιλυ έτσι όπως τα λες..... Χαχχαχα... 

1 hour ago, Anneliz είπε:

Όχι βρε Σοφακι! Μην σκέφτεσαι έτσι.. Μια χαρά ειναι ο μπεμπακος αφού είδε ότι τρέφεται μια χαρά απο τον πλακούντα. Το καθε μωρακι είναι διαφορετικό. Επίσης και ο δικός μου γιατρός αυτό μου είχε πει, ότι αφου και εγώ γεννήθηκα μεγάλη, και τα παιδιά μου δεν θα ειναι μικρά (βέβαια μου ακούστηκε λίγο κουλό τότε). Όπως και να έχει εσυ δεν κάνεις τίποτα κακό μην το σκέφτεσαι αυτό πραγματικά! Όλες μας φροντίζουμε για το καλύτερο για εκείνα! :x

Ναι ναι έτσι είναι! Τώρα θα αρχίσουν να παίρνουν πιο γρήγορα βάρος. 

Άσεεεε.. Απο τωρα ξεκινησαν οι ενοχές της μάνας... Ένα ψυχοπλακωμα έχω από εκείνην την ωρα.. Ως τα αύριο που θα μιλήσω με τον γιατρο μου έτσι θα είμαι...Με ξέρω... 

Κοριτσια κάτι ξεμπαρκο.. Σας άφησαν και εσάς οι δυνάμεις σας..με το που μπήκα 32η εβδομάδα λες και μου έδωσες μια χαστούκα και Ενέργεια μηδέν.. Κανω μια δουλειά και ξαπλώνω καναπε γιατί είναι λες και εχω σκάψει δέκα ώρες.. Δεν το ξανα ενιωσα σε όλη την εγκυμοσυνη ως τωρα.. Πολυ ασχημο.. Δεν μπορω να κανω τίποτα.. Και εννοείται φουλ κλιματιστικο ολη μερα και ολη νυχτα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, επαναφέρω το πινακάκι μετά και την είσοδο άλλων δύο κοριτσιών στην ομάδα μας:

 

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Mariak21 20/8- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

3. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

4. @kons27 23/8/2021- Αγοράκι-ΙΑΣΩ

5. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

6. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

7. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- Πανεπιστημιακό Νοσοκομειο Λάρισας.

8. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

9. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

10. @Liakada 29/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

11. @CMES 31/8/2021- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

12. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ

13. @Riaki876/9/2021- Ιασω Θεσσαλίας

14 . @Stalicha 12/9/2021-Αγοράκι- 

15.@Tatateo 12/9/2021

πρίν από 8 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Χαχχαχχα με κάνεις και γελώ ρε εμιλυ έτσι όπως τα λες..... Χαχχαχα... 

Άσεεεε.. Απο τωρα ξεκινησαν οι ενοχές της μάνας... Ένα ψυχοπλακωμα έχω από εκείνην την ωρα.. Ως τα αύριο που θα μιλήσω με τον γιατρο μου έτσι θα είμαι...Με ξέρω... 

Κοριτσια κάτι ξεμπαρκο.. Σας άφησαν και εσάς οι δυνάμεις σας..με το που μπήκα 32η εβδομάδα λες και μου έδωσες μια χαστούκα και Ενέργεια μηδέν.. Κανω μια δουλειά και ξαπλώνω καναπε γιατί είναι λες και εχω σκάψει δέκα ώρες.. Δεν το ξανα ενιωσα σε όλη την εγκυμοσυνη ως τωρα.. Πολυ ασχημο.. Δεν μπορω να κανω τίποτα.. Και εννοείται φουλ κλιματιστικο ολη μερα και ολη νυχτα.. 

Νομίζω Σοφάκι δεν είναι τυχαίο ότι η άδεια κύησης ξεκινά από την 32η εβδομάδα, ιατρικά θα έχει μελετηθεί αυτό.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Liakada είπε:

 

Κορίτσια, επαναφέρω το πινακάκι μετά και την είσοδο άλλων δύο κοριτσιών στην ομάδα μας:

 

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Mariak21 20/8- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

3. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

4. @kons27 23/8/2021- Αγοράκι-ΙΑΣΩ

5. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

6. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

7. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- Πανεπιστημιακό Νοσοκομειο Λάρισας.

8. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

9. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

10. @Liakada 29/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

11. @CMES 31/8/2021- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

12. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ

13. @Riaki876/9/2021- Ιασω Θεσσαλίας

14 . @Stalicha 12/9/2021-Αγοράκι- 

15.@Tatateo 12/9/2021

Νομίζω Σοφάκι δεν είναι τυχαίο ότι η άδεια κύησης ξεκινά από την 32η εβδομάδα, ιατρικά θα έχει μελετηθεί αυτό.

Ναιιι?? Δεν το γνώριζα αυτό.. Επειδή εγώ θα την ξεκινήσω με το που γεννησω δεν το είχα ψάξει από ποτέ μπορείς να την πάρεις.. Ίσως όντως να το χρειαζόμαστε από τώρα.. Ευτυχως έκλεισε το σχολειο και μπορώ να κάτσω σπίτι τώρα.. Πείτε μου κοριτσια και κατι αλλο.. Νυχτικες και πιτζαμες από που θα πάρετε? Έχω δυσκολευτεί παρα πολυ στο να βρω.. Μάλλον θα παραγγειλω απο ίντερνετ.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Χαχχαχχα με κάνεις και γελώ ρε εμιλυ έτσι όπως τα λες..... Χαχχαχα... 

Άσεεεε.. Απο τωρα ξεκινησαν οι ενοχές της μάνας... Ένα ψυχοπλακωμα έχω από εκείνην την ωρα.. Ως τα αύριο που θα μιλήσω με τον γιατρο μου έτσι θα είμαι...Με ξέρω... 

Κοριτσια κάτι ξεμπαρκο.. Σας άφησαν και εσάς οι δυνάμεις σας..με το που μπήκα 32η εβδομάδα λες και μου έδωσες μια χαστούκα και Ενέργεια μηδέν.. Κανω μια δουλειά και ξαπλώνω καναπε γιατί είναι λες και εχω σκάψει δέκα ώρες.. Δεν το ξανα ενιωσα σε όλη την εγκυμοσυνη ως τωρα.. Πολυ ασχημο.. Δεν μπορω να κανω τίποτα.. Και εννοείται φουλ κλιματιστικο ολη μερα και ολη νυχτα.. 

Εγω πάντως είμαι στην 30η εβδομάδα κ δε τη παλεύω άλλο σήμερα δε κουνήθηκα καθόλου.. Παρένθεση έχω κ κοιλαρα τεράστια. Κοιμάμαι το βράδυ κ γ ν γυρίσω πλευρό παίρνω αγκαλιά τη κοιλιά μ χάχα. Εμένα όπως σας είπα βγαίνει γεμάτος ο μπέμπης μ. Κ ψιλός μάλλον. 1872 είναι. Μου τα κόψε όλα υδατάνθρακες κλπ 

Link to comment
Share on other sites

@Liakada εγω στο μητερα γενναω.ειμαι περιεργη να δω τελικα ποτε θα γεννησω.12/9 λεει και εδω φοβομαστε μηπως γεννησω Ιουλιο!!!

Κοριτσια την επομενη εβδομαδα εχω το εμβολιο κ εκτος του οτι εχω κ τις ανησυχιες μου με το εμβολιο,σκεφτομαι κ τη μεταφορα μου.δεν ειναι μακρια.ειναι κοντα το εμβολιαστικο κεντρο αλλα η ολη διαδικασια εχει καποια διαρκεια ρε γμτ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Νυχτικες και πιτζαμες από που θα πάρετε? Έχω δυσκολευτεί παρα πολυ στο να βρω.. Μάλλον θα παραγγειλω απο ίντερνετ

Κοριτσι επειδη θα χρειαστουμε αρκετες και βαρανε λιγο οι τιμες στης εγκυμοσυνης εγω πηρα τιραντακια και απλα κοιταω να ειναι ρυθμιζομενες οι τιραντες ωστε να βολεψουν σε περιπτωση θηλασμου

5 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια κάτι ξεμπαρκο.. Σας άφησαν και εσάς οι δυνάμεις σας..με το που μπήκα 32η εβδομάδα λες και μου έδωσες μια χαστούκα και Ενέργεια μηδέν.. Κανω μια δουλειά και ξαπλώνω

Ακριβως τα ιδια κι εγω...αν μια μερα κανω καμια δουλεια την επομενη κοιμαμαι συνεχεια...ρακος γινομαι....επισης το σπιτι Σιβηρια απ το κλιματιστικο...αντρας και σκυλος κρυβονται κατω απ τις κουβερτες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ναιιι?? Δεν το γνώριζα αυτό.. Επειδή εγώ θα την ξεκινήσω με το που γεννησω δεν το είχα ψάξει από ποτέ μπορείς να την πάρεις.. Ίσως όντως να το χρειαζόμαστε από τώρα.. Ευτυχως έκλεισε το σχολειο και μπορώ να κάτσω σπίτι τώρα.. Πείτε μου κοριτσια και κατι αλλο.. Νυχτικες και πιτζαμες από που θα πάρετε? Έχω δυσκολευτεί παρα πολυ στο να βρω.. Μάλλον θα παραγγειλω απο ίντερνετ.. 

Εγω εχω ενα νυχτικο κ ρομπα απο την πρωτη εγκυμοσυνη κ θα παρω κ αλλο ενα σετ γτ ειναι κ καλοκαιρι κ νομιζω θα με βολεψει.θα παραγγειλω απο το la redoute.δεν θα παραγγειλω εγκυμοσυνης αλλα κονονικο.πιστευω βγαινει ευκολα το στηθος απο το νυχτικο για να θηλασεις.αλλα κ να μην βγαινει,θα κατεβασω λιγο το τιραντακι.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Ναιιι?? Δεν το γνώριζα αυτό.. Επειδή εγώ θα την ξεκινήσω με το που γεννησω δεν το είχα ψάξει από ποτέ μπορείς να την πάρεις.. Ίσως όντως να το χρειαζόμαστε από τώρα.. Ευτυχως έκλεισε το σχολειο και μπορώ να κάτσω σπίτι τώρα.. Πείτε μου κοριτσια και κατι αλλο.. Νυχτικες και πιτζαμες από που θα πάρετε? Έχω δυσκολευτεί παρα πολυ στο να βρω.. Μάλλον θα παραγγειλω απο ίντερνετ.. 

Από όπου βρήκα Σοφάκι...τίποτα σου λέω..δύο νυχτικιές πήρα που ράντα που έχουν και κουμπάκια κ τα ανοίγεις κ θηλάζεις επίσης ένα σουτιέν τύπου μπουστακι..κ παντόφλες αντιολισθιτικες μην τουμπαρω από την εξάντληση.τωρα θα φύγω Χαλκιδική απο βδομάδα κ όταν γυρίσω θα αγοράσω εσώρουχα ,,άλλο ένα ίδιο σουτιέν κ κανένα νυχτικό ακόμα..έχω κ από την γέννα μου ήδη δύο καλά νυχτικά..κ θα παραγκειλω κ τις κάλτσες συμπίεσης που χρειάζομαι εγώ για την περίπτωσή μου επειδή έχω μαιευτική θρομβοφιλια..και θα την ετοιμάσω να την κλείσω κιόλας την βαλίτσα..την έχω μισή εδώ κ έναν μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Το prenatal εχει πολυ ωραιες νυχτικιες και γενικα ρουχα εγκυμοσυνης!!

Εγω κοριτσια απο απιψη αντοχων ειμαι να με κλαιν οι ρεγγες εδω και πολυ καιρο. Στις αλλες εγκυμοσυνες μεχρι τελευταια στιγμη ημουν στο ποδι. Θυμαμαι στη 2η εγκυμοσυνη ειχα βγει ηδη σε αδεια τοκετου, επαιρνα την κορη μου καθε πρωι στο 3κυκλο ποδηλατακι της που ειχε χερουλι να το σερνεις και πηγαινα για περπατημα, παιδικη χαρα, ψωνια και γυριζαμε μεσημερι. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!! Βεβαια ηταν Δεκεμβριος, καμια σχεση ο καιρος. Τωρα περπαταω 10 μετρα και νομιζω θα σωριαστω. Βεβαια ειμαι ολη μερα στο ποδι, η πολυτελεια του καναπε ξεκιναει μετα τις 10 το βραδυ, αλλα δεν εχω και αλλη επιλογη!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Stalicha είπε:

@Liakada εγω στο μητερα γενναω.ειμαι περιεργη να δω τελικα ποτε θα γεννησω.12/9 λεει και εδω φοβομαστε μηπως γεννησω Ιουλιο!!!

Κοριτσια την επομενη εβδομαδα εχω το εμβολιο κ εκτος του οτι εχω κ τις ανησυχιες μου με το εμβολιο,σκεφτομαι κ τη μεταφορα μου.δεν ειναι μακρια.ειναι κοντα το εμβολιαστικο κεντρο αλλα η ολη διαδικασια εχει καποια διαρκεια ρε γμτ!

Σ εμενα πέρα απ το ότι με κράτησαν μετά μισή ώρα που χάζευα στο κινητό μου για τυχόν παρενέργειες, όλη η διαδικασία ήταν πολύ γρήγορη. Καθόλου αναμονή. Έχω την Κυριακή τη δεύτερη δόση και ελπίζω να μη μου κάνει παρενέργειες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη.

2. @Mariak21 20/8- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

3. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος.

4. @kons27 23/8/2021- Αγοράκι-ΙΑΣΩ

5. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

6. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

7. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- Πανεπιστημιακό Νοσοκομειο Λάρισας.

8. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ.

9. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

10. @Liakada 29/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

11. @CMES 31/8/2021- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

12. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ

13. @Riaki876/9/2021- Ιασω Θεσσαλίας

14 . @Stalicha 12/9/2021-Αγοράκι- Μητέρα

15.@Tatateo 12/9/2021

 

Εγώ κορίτσια έκανα χθες το εμβόλιο του κοκκυτη. Το έκανε καμια σας?


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...