Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

Ακριβώς αυτό που λες είναι, αν το αμνιακο αυξηθεί λόγω ζαχάρου ινσουλίνης μειώνεται με τη διατροφή εφόσον ρυθμίζεται το ζάχαρο! Πολλές φορές όμως είναι του οργανισμού της γυναίκας και δεν έχει αιτία οπότε εκεί ότι και να κάνεις δεν καταλαβαίνει τίποτα αλλά παραμένει τουλάχιστον στα ίδια πάνω κάτω επίπεδα.. 

Για φυσιολογικά το πάμε με το γιατρό αλλά τον τελευταίο λόγο τον έχει ο οφθαλμίατρος.. Σε λίγες μέρες θα πάω για βυθοσκόπηση λόγω μιας αποκόλλησης που είχα πάθει στο μάτι και θα μου πει αν είναι σε καλή κατάσταση τα μάτια για να αντέξουν τις εξωθησεις. Ελπίζω να πάμε φυσιολογικά πάντως ναι.. 

Μακάρι να ναι όλα καλά και να πας με φυσιολογικό τοκετό όπως και το επιθυμείς. Να μας στείλεις αύριο νέα για το doppler. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Riaki87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, βρήκα το σάιτ χτες, πολύ καθυστερημένα  και χάρηκα παρά πολύ. 
εγω μάλλον θα γεννήσω με καισαρική μεταξύ 10-20 Αυγούστου όποτε μάλλον ταιριάζω στην ομάδα σας. Τώρα είμαι 30+1 και πολύ πολύ αγχωμένη. Γενικά είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι γιατί νιώθω την κοιλιά μου πολύ τεντωμενη συνέχει και φοβάμαι. Έχει κάποια από εσάς ίδια ενόχληση ; Ο γιατρός μου λέει να μην ανησυχώ αλλά εγώ κάνω ένα βήμα και νιώθω την κοιλιά μου τσίτα. Έχω πάρει και παρά πολλά κιλά εξαιτίας ενός σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου που προέκυψε όταν ήμουν 3 μηνών. Ήμουν μακριά του και από την στεναχώρια μου μόνο έτρωγα όλη μέρα. Συνολικά 19 κιλά μέχρι τώρα. Βέβαια τους τελευταίους δυο μήνες μόνο 1,5 κιλό επειδή είχα αυξημένη ποσότητα αμνιακου υγρού χωρίς παθολογική καμπύλη σακχάρου με έβαλε ο γυναικολόγος σε αυστηρή διατροφή. Ο μπέμπης ήταν 1,5 kg tin προηγούμενη εβδομάδα και έχουμε έλεγχο πάλι την Πέμπτη. Πολύ χάρηκα που βρήκα την ομάδα σας. 

Καλωσήλθες κορίτσι μου! Όλα καλά να σου πάνε!


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Διατροφολόγο λες ε? Δεν ξέρω ρε κοριτσια εκεινος ήταν διαβητολογος-ενδοκρινολογος και καθόλου ευχαριστημενη δεν είμαι.. Θα μιλησω στον γιατρο μου γιατι εκεινος με εστειλε σε αυτόν και θα του πω τα παράπονα μου και θα παω σε άλλον αν είναι.. 

 

Αχχχχ τι ωραιαααα.. Ενταξει μην ψωνίσεις παρα πολλα νεογέννητα γιατί θα σου φέρουν παρα πολλα.. Εμενα μου έφεραν παρα πολλα και αναρωτιέμαι αν θα τα προλάβω να του τα φορεσω όλα γιατί μου είπαν ότι τα νεογέννητα 0-1 size το πολύ κανένα μήνα να μπαίνει μέσα μετά θέλει μεγαλύτερο.. Και αγχωνομαι.. Αλλα ολα ειναι τοσο τελεια.. Θα σου συστήσω να παραγγείλεις από h&m.. Ειναι πολυ οικονομικά, 100% βαμβάκι οργανικό και επίσης τελεια υφή και δνε παθαίνουν τίποτα.. Η κουνιαδα μας μου έφερε μια τεραστια τσάντα τα επλυνα σήμερα και ειναι απίστευτα.. Εχω παθει σοκ.. Ειχα παραγγειλει και εγω κατι μοναδικά σετακια  για να τον βγάζω φωτογραφίες και εχω ξετρελαθεί.. Ειναι online που τα παραγγέλνεις.. Και εγω σήμερα από το πρωί πλυντήρια και σιδερο θα κανω.. Θελω να τα κανω όλα σήμερα να μην εχω ρουχα.. Αγόρασα και από το ικεα κουτιά οργάνωσης που είδα στο youtube και ανυπομονώ να τα σιδερωσω και να τα βάλω στην θεση τους.. 

Αααα επίσης κοριτσια μου απορία.. Αυτή η τούρτα που φτιάχνουν στο babyshower που έχει και πολλά πανάκια μέσα τυλιγμένο τι τα κανουμε? Τα πετάμε? Έχει 60 πανιά μέσα τυλιγμένα με περιτύλιγμα και σκεφτομαι ότι πλέον δεν είναι αποστηρωμενα για να τα κρατήσω.. Απο την αλλη τα λυπάμαι.. Εσεις τι τα κάνετε? 

Πανάκια εννοείς τις πανες; εγω τις είχα κρατήσει, δεν τις πεταξα.. 

10 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Αααα... Δνε το γνώριζα.. Ημουν με την ιδέα ότι τα πανιά μέσα στο κουτί τους είναι Αποστειρωμενα...αρα θα τα κρατήσω... Χιλια ευχαριστω... 

Ναι να τα κρατήσεις εννοείται! Εμένα δεν έπαθε κατι. Τα χρησιμοποιησα όλα! Ηταν και πολλά μωρέ.. 

10 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Να ζήσετε Σοφακι μου, πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι!!!! ❤️ Συμφωνώ να δεις ένα διατροφολόγο για το ζάχαρο γιατί θα σου δώσει πιο πολλές κατευθυντηριες και πιο πολλές επιλογές σε φαγητά.. Είναι όντως αρκετά χαμηλό αλλά αν αυτό ξέρεις ότι προκαλείται από την πολύωρη νηστεία μπορείς και να το ρυθμίσεις.

Τι τέλειο το babyshower!!! Όσα δωράκια δεν χρειάζεστε και δεν θα φορεθούν προτείνω να τα αλλάξετε και να πάρετε μεγαλύτερα μεγέθη ή και άλλα πραγματάκια που θα χρειαστείτε για το μπέμπη! Αυτό για τις πάνες δεν κατάλαβα ούτε εγώ.. :oops: Είχατε τούρτα που είχε μέσα πάνες;; Αν ναι πέταξε τες καλύτερα, όντως δεν θα είναι αποστειρωμενες..

Ούτε εγώ το ήξερα αυτό.. Φανταζόμουν ότι αποστειρωμενα πρέπει να είναι :roll:

Η ενδοεπικοινωνια που λες είναι πρώτη στη λίστα μας και μάλλον θα παραγγείλουμε από το εξωτερικό γιατί ψάχνουμε καλή με καλές κριτικές και για όλες όσες βρίσκουμε εδώ οι απόψεις διίστανται πολύ.. Θα τα σκάσουμε από ότι φαίνεται αλλά θέλουμε κάτι να είμαστε ήσυχοι! 

Βρε κορίτσια μου ερώτηση.. Έχουν και τα δικά σας λοξυγγα κάθε τρεις και λίγο;; Η δικιά μου κάθε μέρα 2 και 3 φορές τη μέρα τον τελευταίο καιρό.. 

Εγω δεν τον καταλαβαίνω τον λοξυγγα δυστυχώς.. Μονο κατι ξεγυρισμενες κλωτσιές τρωω. 

5 ώρες πρίν, Riaki87 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, βρήκα το σάιτ χτες, πολύ καθυστερημένα  και χάρηκα παρά πολύ. 
εγω μάλλον θα γεννήσω με καισαρική μεταξύ 10-20 Αυγούστου όποτε μάλλον ταιριάζω στην ομάδα σας. Τώρα είμαι 30+1 και πολύ πολύ αγχωμένη. Γενικά είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι γιατί νιώθω την κοιλιά μου πολύ τεντωμενη συνέχει και φοβάμαι. Έχει κάποια από εσάς ίδια ενόχληση ; Ο γιατρός μου λέει να μην ανησυχώ αλλά εγώ κάνω ένα βήμα και νιώθω την κοιλιά μου τσίτα. Έχω πάρει και παρά πολλά κιλά εξαιτίας ενός σοβαρού προβλήματος υγείας του πατέρα μου που προέκυψε όταν ήμουν 3 μηνών. Ήμουν μακριά του και από την στεναχώρια μου μόνο έτρωγα όλη μέρα. Συνολικά 19 κιλά μέχρι τώρα. Βέβαια τους τελευταίους δυο μήνες μόνο 1,5 κιλό επειδή είχα αυξημένη ποσότητα αμνιακου υγρού χωρίς παθολογική καμπύλη σακχάρου με έβαλε ο γυναικολόγος σε αυστηρή διατροφή. Ο μπέμπης ήταν 1,5 kg tin προηγούμενη εβδομάδα και έχουμε έλεγχο πάλι την Πέμπτη. Πολύ χάρηκα που βρήκα την ομάδα σας. 

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό το μωρακι σου!!! Μια χαρά νωρίς ήρθες στην παρέα μας. Εγώ στον 1ο μου, βρήκα το forum 3 ημέρες πριν γεννήσω.. :P

  • Μου αρέσει 2

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anneliz είπε:

Πανάκια εννοείς τις πανες; εγω τις είχα κρατήσει, δεν τις πεταξα.. 

Ναι να τα κρατήσεις εννοείται! Εμένα δεν έπαθε κατι. Τα χρησιμοποιησα όλα! Ηταν και πολλά μωρέ.. 

Εγω δεν τον καταλαβαίνω τον λοξυγγα δυστυχώς.. Μονο κατι ξεγυρισμενες κλωτσιές τρωω. 

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό το μωρακι σου!!! Μια χαρά νωρίς ήρθες στην παρέα μας. Εγώ στον 1ο μου, βρήκα το forum 3 ημέρες πριν γεννήσω.. :P

Και εγω τα κράτησα... Κρίμα να πεταχτούν τόσα πολλά και μάλιστα pampers για νεογέννητα ήταν... Τα αποθήκευσα για να μην λερωνονται.. 

Κοριτσια ενημερώστε  με για κατι γιατί αγχωθηκα.. Πηγα να κανω ντους και ειδα στο στηθος μου ξέρετε εκεί στην θήκη ξέραμενο κίτρινο πράγμα σαν τσιμπλα στο μάτι.. Το καθαρισα και μολις το καθαρισα είδα ότι έβγαλε λίγο υγρο.. Σαν κίτρινο μου φάνηκε.. Το σκούπισα και σταμάτησε.. Τι συμβαίνει?? Να πάρω τον γιατρο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Και εγω τα κράτησα... Κρίμα να πεταχτούν τόσα πολλά και μάλιστα pampers για νεογέννητα ήταν... Τα αποθήκευσα για να μην λερωνονται.. 

Κοριτσια ενημερώστε  με για κατι γιατί αγχωθηκα.. Πηγα να κανω ντους και ειδα στο στηθος μου ξέρετε εκεί στην θήκη ξέραμενο κίτρινο πράγμα σαν τσιμπλα στο μάτι.. Το καθαρισα και μολις το καθαρισα είδα ότι έβγαλε λίγο υγρο.. Σαν κίτρινο μου φάνηκε.. Το σκούπισα και σταμάτησε.. Τι συμβαίνει?? Να πάρω τον γιατρο? 

Σοφακι μου διάβαζα ότι στις εβδομάδες μας μπορεί να αρχίσει να βγαίνει λίγο πρωτόγαλα.. Λογικά αυτό θα είναι μην ανησυχείς! Πάρε το γιατρό εννοείται παρόλα αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Σοφακι μου διάβαζα ότι στις εβδομάδες μας μπορεί να αρχίσει να βγαίνει λίγο πρωτόγαλα.. Λογικά αυτό θα είναι μην ανησυχείς! Πάρε το γιατρό εννοείται παρόλα αυτά. 

Καλημερα Φραουλίνο μουυυ.. Αγχωθηκα εχθες και εννοειται ο φίλος μου ο Google μου συμπαρασταθηκε.. Διάβασα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό και να μην αγχωνομαστε αν το δούμε.. Κοπελες στο εξωτερικό να βγάζουν κιόλας και το αποθηκεύουν σε σύριγγες για να το δώσουν στο μωρο τους επειδή είναι τόσο θρεπτικο αλλά εγώ ξέρω ότι δεν κάνει να βγάζεις γάλα από τώρα διότι προκαλείτε πρόωρος τοκετός και συσπασεις... Στο εξωτερικο οι εγκυες κάνουν πολλά παραπάνω από εμάς.. 

Πάντως δεν είναι κάτι ανησυχητικό... Ξεαγχωθηκα.. Χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofiamar93 είπε:

Καλημερα Φραουλίνο μουυυ.. Αγχωθηκα εχθες και εννοειται ο φίλος μου ο Google μου συμπαρασταθηκε.. Διάβασα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό και να μην αγχωνομαστε αν το δούμε.. Κοπελες στο εξωτερικό να βγάζουν κιόλας και το αποθηκεύουν σε σύριγγες για να το δώσουν στο μωρο τους επειδή είναι τόσο θρεπτικο αλλά εγώ ξέρω ότι δεν κάνει να βγάζεις γάλα από τώρα διότι προκαλείτε πρόωρος τοκετός και συσπασεις... Στο εξωτερικο οι εγκυες κάνουν πολλά παραπάνω από εμάς.. 

Πάντως δεν είναι κάτι ανησυχητικό... Ξεαγχωθηκα.. Χαχαχ

Σοφάκι έχω πρωτογαλα ξεραμένο εδώ κ δύο μήνες σίγουρα..μην φοβασαι

11 ώρες πρίν, Riaki87 είπε:

Ευχαριστώ πολύ και σε σένα ! Πολύ χάρηκα που βρήκα την σελίδα. Είναι σαν ψυχανάλυση :) 

Καλωσηρθες κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου.

Κορίτσια χθες αγχώθηκα......πάλι.....είδα ότι σε δέκα μέρες ο μπέμπης πήρε 220 γραμμάρια...κανονικά δεν είναι 200 σε μια εβδομάδα;;βέβαια τις μετρήσεις τις έκανα την μια στο ντομπλερ δέκα μέρες πριν κ χθες νοσοκομείο..τέλος πάντων το άγχος συνεχίζεται..τα 1850 τα χθεσινά καλά είναι;τώρα σε δύο εβδομάδες επανέλεγχο..

11 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Καλωσήλθες κορίτσι μου! Όλα καλά να σου πάνε!

Συμμαθήτριά θηρίο έγινε το αγόρι σου..εγώ κατααγχωθηκα χθες δεν πήρε τρέλα γραμμάρια 1850.. 220 σε δέκα μέρες..τώρα στο νοσοκομείο τρία δευτερόλεπτα υπέρηχο κ όλα καλά τα βρίσκουν..απορρω τι τον κάνω κιόλας..αφού πάω που πάω κάθε μήνα στον εμβρυολογο...τέλος πάντων...πες μου λίγο που χτυπάς τώρα στην κοιλιά;;;χτυπάς κ εντελώς στο πλάι στην σαμπρέλα;;γιατί μου τελείωσαν τα μέρη κ σήμερα έκανα πάλι στο γύρω από τον ομφαλό κ πόνεσα τρέλα μου ήρθε να κλάψω δεν την παλεύω άλλο..

11 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Καλωσήλθες κορίτσι μου! Όλα καλά να σου πάνε!

Συμμαθήτριά θηρίο έγινε το αγόρι σου..εγώ κατααγχωθηκα χθες δεν πήρε τρέλα γραμμάρια 1850.. 220 σε δέκα μέρες..τώρα στο νοσοκομείο τρία δευτερόλεπτα υπέρηχο κ όλα καλά τα βρίσκουν..απορρω τι τον κάνω κιόλας..αφού πάω που πάω κάθε μήνα στον εμβρυολογο...τέλος πάντων...πες μου λίγο που χτυπάς τώρα στην κοιλιά;;;χτυπάς κ εντελώς στο πλάι στην σαμπρέλα;;γιατί μου τελείωσαν τα μέρη κ σήμερα έκανα πάλι στο γύρω από τον ομφαλό κ πόνεσα τρέλα μου ήρθε να κλάψω δεν την παλεύω άλλο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Emilly800 είπε:

Σοφάκι έχω πρωτογαλα ξεραμένο εδώ κ δύο μήνες σίγουρα..μην φοβασαι

Καλωσηρθες κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου.

Κορίτσια χθες αγχώθηκα......πάλι.....είδα ότι σε δέκα μέρες ο μπέμπης πήρε 220 γραμμάρια...κανονικά δεν είναι 200 σε μια εβδομάδα;;βέβαια τις μετρήσεις τις έκανα την μια στο ντομπλερ δέκα μέρες πριν κ χθες νοσοκομείο..τέλος πάντων το άγχος συνεχίζεται..τα 1850 τα χθεσινά καλά είναι;τώρα σε δύο εβδομάδες επανέλεγχο..

Συμμαθήτριά θηρίο έγινε το αγόρι σου..εγώ κατααγχωθηκα χθες δεν πήρε τρέλα γραμμάρια 1850.. 220 σε δέκα μέρες..τώρα στο νοσοκομείο τρία δευτερόλεπτα υπέρηχο κ όλα καλά τα βρίσκουν..απορρω τι τον κάνω κιόλας..αφού πάω που πάω κάθε μήνα στον εμβρυολογο...τέλος πάντων...πες μου λίγο που χτυπάς τώρα στην κοιλιά;;;χτυπάς κ εντελώς στο πλάι στην σαμπρέλα;;γιατί μου τελείωσαν τα μέρη κ σήμερα έκανα πάλι στο γύρω από τον ομφαλό κ πόνεσα τρέλα μου ήρθε να κλάψω δεν την παλεύω άλλο..

Συμμαθήτριά θηρίο έγινε το αγόρι σου..εγώ κατααγχωθηκα χθες δεν πήρε τρέλα γραμμάρια 1850.. 220 σε δέκα μέρες..τώρα στο νοσοκομείο τρία δευτερόλεπτα υπέρηχο κ όλα καλά τα βρίσκουν..απορρω τι τον κάνω κιόλας..αφού πάω που πάω κάθε μήνα στον εμβρυολογο...τέλος πάντων...πες μου λίγο που χτυπάς τώρα στην κοιλιά;;;χτυπάς κ εντελώς στο πλάι στην σαμπρέλα;;γιατί μου τελείωσαν τα μέρη κ σήμερα έκανα πάλι στο γύρω από τον ομφαλό κ πόνεσα τρέλα μου ήρθε να κλάψω δεν την παλεύω άλλο..

Έμιλυ καλημέρα!!! Μόνο το ντομπλερ πιάνεται πίστεψε με και το νοσοκομείο εδώ στην Κατερίνη και στην Λάρισα τα μηχανήματα είναι για κλάματα το ξέρω από προσωπική εμπειρία στην Λάρισα πάντα μικρό μου το βγάζανε και της Κατερίνης είναι χαλασμένο και μετράει ότι να ναι!!! Μην αγχωνεσαι


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧ είπε:

Έμιλυ καλημέρα!!! Μόνο το ντομπλερ πιάνεται πίστεψε με και το νοσοκομείο εδώ στην Κατερίνη και στην Λάρισα τα μηχανήματα είναι για κλάματα το ξέρω από προσωπική εμπειρία στην Λάρισα πάντα μικρό μου το βγάζανε και της Κατερίνης είναι χαλασμένο και μετράει ότι να ναι!!! Μην αγχωνεσαι

Τι κάνεις Βαλεντίνα;;πως είσαι;;ναι να σου πω ότι κ την προηγούμενη φορά μου είχαν κάνει λάθος στον τράχηλο μου τον έβγαζαν 2,7 ενώ ήταν τελικά στον Κυριακάκη 3,4.. τι να πω...αφού λέω τσάμπα τους αφήνω κ μου κάνουν..έξτρα άγχος μου προσθέτει γιατί βλέπω παντού αποκλίσεις..αλλά έτσι απλά..ένα μικρό τσεκαρισμα...βλακεία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Και εγω τα κράτησα... Κρίμα να πεταχτούν τόσα πολλά και μάλιστα pampers για νεογέννητα ήταν... Τα αποθήκευσα για να μην λερωνονται.. 

Κοριτσια ενημερώστε  με για κατι γιατί αγχωθηκα.. Πηγα να κανω ντους και ειδα στο στηθος μου ξέρετε εκεί στην θήκη ξέραμενο κίτρινο πράγμα σαν τσιμπλα στο μάτι.. Το καθαρισα και μολις το καθαρισα είδα ότι έβγαλε λίγο υγρο.. Σαν κίτρινο μου φάνηκε.. Το σκούπισα και σταμάτησε.. Τι συμβαίνει?? Να πάρω τον γιατρο? 

Δεν είναι κατι ανησυχητικό Σοφακι μου! Είναι γάλατακι! Πρωτογαλα! Είχα δει κι εγω στην πρωτη μου εγκυμοσύνη, είχε λερώσει λίγο το σουτιέν.. 

πρίν από 48 λεπτά , Emilly800 είπε:

Σοφάκι έχω πρωτογαλα ξεραμένο εδώ κ δύο μήνες σίγουρα..μην φοβασαι

Καλωσηρθες κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου.

Κορίτσια χθες αγχώθηκα......πάλι.....είδα ότι σε δέκα μέρες ο μπέμπης πήρε 220 γραμμάρια...κανονικά δεν είναι 200 σε μια εβδομάδα;;βέβαια τις μετρήσεις τις έκανα την μια στο ντομπλερ δέκα μέρες πριν κ χθες νοσοκομείο..τέλος πάντων το άγχος συνεχίζεται..τα 1850 τα χθεσινά καλά είναι;τώρα σε δύο εβδομάδες επανέλεγχο..

Συμμαθήτριά θηρίο έγινε το αγόρι σου..εγώ κατααγχωθηκα χθες δεν πήρε τρέλα γραμμάρια 1850.. 220 σε δέκα μέρες..τώρα στο νοσοκομείο τρία δευτερόλεπτα υπέρηχο κ όλα καλά τα βρίσκουν..απορρω τι τον κάνω κιόλας..αφού πάω που πάω κάθε μήνα στον εμβρυολογο...τέλος πάντων...πες μου λίγο που χτυπάς τώρα στην κοιλιά;;;χτυπάς κ εντελώς στο πλάι στην σαμπρέλα;;γιατί μου τελείωσαν τα μέρη κ σήμερα έκανα πάλι στο γύρω από τον ομφαλό κ πόνεσα τρέλα μου ήρθε να κλάψω δεν την παλεύω άλλο..

Συμμαθήτριά θηρίο έγινε το αγόρι σου..εγώ κατααγχωθηκα χθες δεν πήρε τρέλα γραμμάρια 1850.. 220 σε δέκα μέρες..τώρα στο νοσοκομείο τρία δευτερόλεπτα υπέρηχο κ όλα καλά τα βρίσκουν..απορρω τι τον κάνω κιόλας..αφού πάω που πάω κάθε μήνα στον εμβρυολογο...τέλος πάντων...πες μου λίγο που χτυπάς τώρα στην κοιλιά;;;χτυπάς κ εντελώς στο πλάι στην σαμπρέλα;;γιατί μου τελείωσαν τα μέρη κ σήμερα έκανα πάλι στο γύρω από τον ομφαλό κ πόνεσα τρέλα μου ήρθε να κλάψω δεν την παλεύω άλλο..

Εμιλυ μου εγώ δεν το βλέπω ανησυχητικό. Ενταξει δεν ξέρω και τις καμπύλες απ'έξω, αλλά φαντάζομαι ότι εάν δεν είχε πάρει όσο πρέπει θα σε είχε ενημερώσει ο γιατρός. Πάντως μια χαρά μου φαίνεται εμένα! 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Σοφάκι έχω πρωτογαλα ξεραμένο εδώ κ δύο μήνες σίγουρα..μην φοβασαι

Καλωσηρθες κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου.

Κορίτσια χθες αγχώθηκα......πάλι.....είδα ότι σε δέκα μέρες ο μπέμπης πήρε 220 γραμμάρια...κανονικά δεν είναι 200 σε μια εβδομάδα;;βέβαια τις μετρήσεις τις έκανα την μια στο ντομπλερ δέκα μέρες πριν κ χθες νοσοκομείο..τέλος πάντων το άγχος συνεχίζεται..τα 1850 τα χθεσινά καλά είναι;τώρα σε δύο εβδομάδες επανέλεγχο..

Συμμαθήτριά θηρίο έγινε το αγόρι σου..εγώ κατααγχωθηκα χθες δεν πήρε τρέλα γραμμάρια 1850.. 220 σε δέκα μέρες..τώρα στο νοσοκομείο τρία δευτερόλεπτα υπέρηχο κ όλα καλά τα βρίσκουν..απορρω τι τον κάνω κιόλας..αφού πάω που πάω κάθε μήνα στον εμβρυολογο...τέλος πάντων...πες μου λίγο που χτυπάς τώρα στην κοιλιά;;;χτυπάς κ εντελώς στο πλάι στην σαμπρέλα;;γιατί μου τελείωσαν τα μέρη κ σήμερα έκανα πάλι στο γύρω από τον ομφαλό κ πόνεσα τρέλα μου ήρθε να κλάψω δεν την παλεύω άλλο..

Συμμαθήτριά θηρίο έγινε το αγόρι σου..εγώ κατααγχωθηκα χθες δεν πήρε τρέλα γραμμάρια 1850.. 220 σε δέκα μέρες..τώρα στο νοσοκομείο τρία δευτερόλεπτα υπέρηχο κ όλα καλά τα βρίσκουν..απορρω τι τον κάνω κιόλας..αφού πάω που πάω κάθε μήνα στον εμβρυολογο...τέλος πάντων...πες μου λίγο που χτυπάς τώρα στην κοιλιά;;;χτυπάς κ εντελώς στο πλάι στην σαμπρέλα;;γιατί μου τελείωσαν τα μέρη κ σήμερα έκανα πάλι στο γύρω από τον ομφαλό κ πόνεσα τρέλα μου ήρθε να κλάψω δεν την παλεύω άλλο..

Καλημέρα κορίτσια!

Συμμαθήτρια, αυτό θα σου έλεγα κι εγώ, να πηγαίνεις με τις μετρήσεις του εβρυολογου, την άλλη φορά στο νοσοκομείο είχαν κάνει λάθος και αγχωθηκες...

Ναι κάνω και στις άκρες ή ξαναγυρναω προς τα μέσα αν είναι καιρός που δεν έχω χτυπήσει εκεί...Ποτε θα τελειώσουμε, ποναω πολύ ρε παιδί μου...


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Liakada είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Συμμαθήτρια, αυτό θα σου έλεγα κι εγώ, να πηγαίνεις με τις μετρήσεις του εβρυολογου, την άλλη φορά στο νοσοκομείο είχαν κάνει λάθος και αγχωθηκες...

Ναι κάνω και στις άκρες ή ξαναγυρναω προς τα μέσα αν είναι καιρός που δεν έχω χτυπήσει εκεί...Ποτε θα τελειώσουμε, ποναω πολύ ρε παιδί μου...

Κ εγώ πλέον πονάω πολύ κ πέφτει η ψυχολογία μου..δεν ξέρω που να τρυπήσω πια..εντωμεταξυ έχω δύο μέρες δύσπνοια από ζέστη..νιώθω κ τον μικρό να κλωτσαει με μανία παντού κ μου φτάνει το διάφραγμα στον λαιμό..πρέπει να πάρω θέση σωστή για να λειτουργήσει λίγο το αναπνευστικό..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Σοφάκι έχω πρωτογαλα ξεραμένο εδώ κ δύο μήνες σίγουρα..μην φοβασαι

Καλωσηρθες κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου.

Κορίτσια χθες αγχώθηκα......πάλι.....είδα ότι σε δέκα μέρες ο μπέμπης πήρε 220 γραμμάρια...κανονικά δεν είναι 200 σε μια εβδομάδα;;βέβαια τις μετρήσεις τις έκανα την μια στο ντομπλερ δέκα μέρες πριν κ χθες νοσοκομείο..τέλος πάντων το άγχος συνεχίζεται..τα 1850 τα χθεσινά καλά είναι;τώρα σε δύο εβδομάδες επανέλεγχο..

Συμμαθήτριά θηρίο έγινε το αγόρι σου..εγώ κατααγχωθηκα χθες δεν πήρε τρέλα γραμμάρια 1850.. 220 σε δέκα μέρες..τώρα στο νοσοκομείο τρία δευτερόλεπτα υπέρηχο κ όλα καλά τα βρίσκουν..απορρω τι τον κάνω κιόλας..αφού πάω που πάω κάθε μήνα στον εμβρυολογο...τέλος πάντων...πες μου λίγο που χτυπάς τώρα στην κοιλιά;;;χτυπάς κ εντελώς στο πλάι στην σαμπρέλα;;γιατί μου τελείωσαν τα μέρη κ σήμερα έκανα πάλι στο γύρω από τον ομφαλό κ πόνεσα τρέλα μου ήρθε να κλάψω δεν την παλεύω άλλο..

Συμμαθήτριά θηρίο έγινε το αγόρι σου..εγώ κατααγχωθηκα χθες δεν πήρε τρέλα γραμμάρια 1850.. 220 σε δέκα μέρες..τώρα στο νοσοκομείο τρία δευτερόλεπτα υπέρηχο κ όλα καλά τα βρίσκουν..απορρω τι τον κάνω κιόλας..αφού πάω που πάω κάθε μήνα στον εμβρυολογο...τέλος πάντων...πες μου λίγο που χτυπάς τώρα στην κοιλιά;;;χτυπάς κ εντελώς στο πλάι στην σαμπρέλα;;γιατί μου τελείωσαν τα μέρη κ σήμερα έκανα πάλι στο γύρω από τον ομφαλό κ πόνεσα τρέλα μου ήρθε να κλάψω δεν την παλεύω άλλο..

Άρα ενταξει.. Το έχετε πάθει και άλλες.. Χαχαχ.. Εμιλυ μου.. Και εγω λέω να ακούς τον έμβρυολόγο σου.. Σίγουρα έχει καλύτερα μηχανήματα.. Και εγω ανυπομονω να παω την Πέμπτη να κανω το doppler για να δω με σιγουριά τα γραμμάρια του γιατι σαν να νομίζω ότι ο δικός μου είναι ο πιο αδύνατος εδώ μέσα... Ο γιατρός μου δεν εχει καινούριο μηχάνημα υπερηχο είναι παμπάλαιο οπότε με στέλνει για τις αυχενικής, β επιπεδου και ντοπλερ σε άλλη γιατρο που έχει τελευταίας τεχνολογίας.. Οποτε εκεινη περιμένω να μου πει με σιγουριά.. Επίσης κοριτσια εχθες παρατήρησα όταν περπατουσα λες και το μωρο μου έδινε μπουνιές τόσο χαμηλά που το ενιωθα στο τέτοιο μου.. Δηλαδή ήταν λίγο δύσκολο το περπάτημα εχθες.. Φοβομουν μην μου φύγει κάτι.. Το έχετε νιώσει? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Άρα ενταξει.. Το έχετε πάθει και άλλες.. Χαχαχ.. Εμιλυ μου.. Και εγω λέω να ακούς τον έμβρυολόγο σου.. Σίγουρα έχει καλύτερα μηχανήματα.. Και εγω ανυπομονω να παω την Πέμπτη να κανω το doppler για να δω με σιγουριά τα γραμμάρια του γιατι σαν να νομίζω ότι ο δικός μου είναι ο πιο αδύνατος εδώ μέσα... Ο γιατρός μου δεν εχει καινούριο μηχάνημα υπερηχο είναι παμπάλαιο οπότε με στέλνει για τις αυχενικής, β επιπεδου και ντοπλερ σε άλλη γιατρο που έχει τελευταίας τεχνολογίας.. Οποτε εκεινη περιμένω να μου πει με σιγουριά.. Επίσης κοριτσια εχθες παρατήρησα όταν περπατουσα λες και το μωρο μου έδινε μπουνιές τόσο χαμηλά που το ενιωθα στο τέτοιο μου.. Δηλαδή ήταν λίγο δύσκολο το περπάτημα εχθες.. Φοβομουν μην μου φύγει κάτι.. Το έχετε νιώσει? 

Παντού τον νιώθω παντού..κ καμιά φορά νομίζω θα μου σπάσει την ουροδόχο κύστη..γιατί αδύνατο το μωρό σου;;ποτε ήταν τελευταία μέτρηση κ πόσα γραμμάρια;πάντως ακόμα κ τα καλά μηχανήματα πέφτουν έξω καμιά φορά..τον γιο μου τον έβγαζε 3100 δύο μέρες πριν γεννήσω..3500 γεννήθηκε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...