Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

Just now, Sofiamar93 είπε:

Οοοο.. Με διαφωτισες.... Εναιιι.. Τωρα το εκανα στο ημερολογιο μου και με βγαζει οντως 5 εβδομαδων και 6μερες..σε ευχαριστω παρα πολυυυυ

οταν θα δειτε το μωρο θα σου βγαλουν την πραγματικη εβδομαδα ετσι κ αλλιως μετρανε το.μωρο κ σου βγαζουν πραγματικη ηλικια απο τις μετρησεις . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Οοοο.. Με διαφωτισες.... Εναιιι.. Τωρα το εκανα στο ημερολογιο μου και με βγαζει οντως 5 εβδομαδων και 6μερες..σε ευχαριστω παρα πολυυυυ

Τίποτα κορίτσι μου γι'αυτό ήμαστε εδώ για να βοηθάμε η μία την άλλη! Κράτα τώρα αυτό και στους επόμενους υπερηχους θα το προσδιορίσετε και με απόλυτη ακρίβεια μαζί με το γιατρό σου!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!Εγώ είχα ΤΕΡ 18/11 έκανα τεστ το οποίο βγήκε θετικότατο την Τετάρτη(άργησα λίγο γιατί πίστευα πως δεν μου ερχόταν από άγχος),την Πέμπτη έκανα πρώτη χοριακή και βγήκε 3104 και προγεστερόνη 37,05,ο γιατρός μου είπε πως είναι πολύ καλες οι τιμές,θα κάνω άλλη μια την Δευτέρα κ για 4/01 κλείσαμε υπέρηχο :xαπό συμπτώματα έχω πόνους περιόδου κάποιες φορές,συχνοουρια,πρησμενο στήθος που πονάει, υπνηλία,κούραση και νιώθω το στομάχι μου μόνιμα γεμάτο κ ας πεινάω:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dahlia είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!Εγώ είχα ΤΕΡ 18/11 έκανα τεστ το οποίο βγήκε θετικότατο την Τετάρτη(άργησα λίγο γιατί πίστευα πως δεν μου ερχόταν από άγχος),την Πέμπτη έκανα πρώτη χοριακή και βγήκε 3104 και προγεστερόνη 37,05,ο γιατρός μου είπε πως είναι πολύ καλες οι τιμές,θα κάνω άλλη μια την Δευτέρα κ για 4/01 κλείσαμε υπέρηχο :xαπό συμπτώματα έχω πόνους περιόδου κάποιες φορές,συχνοουρια,πρησμενο στήθος που πονάει, υπνηλία,κούραση και νιώθω το στομάχι μου μόνιμα γεμάτο κ ας πεινάω:-P

Καλωσηρθες και εσύ μέλλουσα μανούλα!! Πολύ καλή η χοριακη σου και από συμπτώματα σε βρίσκω πολύ έγκυο! :grin: Με το καλό το μωρακι σου!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !! Τελικά αύριο θα επαναλάβω χοριακη εγώ έχω συνεννοηθεί με τον μικροβιολόγο μου.. έκανα ξανά τεστ μόλις κ βγήκε θετικό έντονο! Έχω απορία..

αν έπεφτε η χοριακη μου δε θα έβγαινε πιο αχνό το τεστ ; Είμαι γεμάτη άγχος το ξέρω!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλωσηρθες και εσύ μέλλουσα μανούλα!! Πολύ καλή η χοριακη σου και από συμπτώματα σε βρίσκω πολύ έγκυο! :grin: Με το καλό το μωρακι σου!! 

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω αλήθεια:grin:Ευχαριστω πολύ!!με το καλό για όλες μας:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Καλά εγώ εφιάλτες σε κάθε εγκυμοσύνη είχα κ έχω κ μάλιστα σπάω τον ύπνο μου στα δύο γιατί ξυπνάω γύρω στις 4 κανω σκέψεις κ ξανακοιμαμαι.

Πωπω κι εγώ έτσι! Και εφιάλτες βλέπω και ξυπνάω εκεί κατά τις 3, 4 και δεν μπορώ να ξανακοιμηθω εύκολα, που εγώ κοιμόμουν σαν γουρούνα :P

Just now, Dahlia είπε:

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω αλήθεια:grin:Ευχαριστω πολύ!!με το καλό για όλες μας:wub:

Με το καλό το μωράκι σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια !! Τελικά αύριο θα επαναλάβω χοριακη εγώ έχω συνεννοηθεί με τον μικροβιολόγο μου.. έκανα ξανά τεστ μόλις κ βγήκε θετικό έντονο! Έχω απορία..

αν έπεφτε η χοριακη μου δε θα έβγαινε πιο αχνό το τεστ ; Είμαι γεμάτη άγχος το ξέρω!!

Δεν έπεσε η χοριακη σου ανέβηκε μια χαρά μην αγχώνεσαι.ολα καλά θα είναι.

Κορίτσια λίγο φοβάμαι γιατί έχω σαν σφίξιμο στο κεφάλι κ αφτιά  όχι ακριβώς πονοκέφαλος κ σφύριγμα στα αφτιά.το έχω από την πρώτη ώρα που ξεκίνησα την αντιπηκτική αγωγή.πηρα την αιματολογο λέει η γραμματέας δεν έχει παρενέργειες η αγωγή.τι ν πω;;;ο γυναικολόγος μου είπε θέμα αφτιου..εγώ λέω η προγεστερόνη με ζοριζει...αυτή δίνει κεφαλαλγίες....πωπω.λοιπον τώρα που ξαναγράφω...η αιματολογος μαλλον ν δεν το θεώρησε σημαντικό κ δεν είχα τηλεφώνημα που την ενημέρωσε η γραμματεία...αλλά εγώ διάβασα ίντερνετ η ασπιρίνη ( που εγώ παίρνω σαλοσπιρ) έχουν ωτοτοξικη δράση.αχχ ηηη αυτοί τα έχουν όλα καλά κ δεδομένα κ άφοβα η τίνα πω...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά κορίτσια με υγεία, αγάπη και υγιή μωράκια σε όλες μας!!!

Σχετικά με τα βάρη που γράψατε, κι εμένα μου τα απαγόρευσε από την αρχή. Επίσης μου απαγόρευσε υδατάνθρακες και γλυκά και τη βγάζω με γιαουρτάκια και μαρουλάκια χαχα. Και είναι και η περίοδος των μελομακάρονων τώρα, αχ αλλά τι να κάνω όλα για τα σποράκια μας κορίτσια:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Χρόνια Πολλά κορίτσια με υγεία, αγάπη και υγιή μωράκια σε όλες μας!!!

Σχετικά με τα βάρη που γράψατε, κι εμένα μου τα απαγόρευσε από την αρχή. Επίσης μου απαγόρευσε υδατάνθρακες και γλυκά και τη βγάζω με γιαουρτάκια και μαρουλάκια χαχα. Και είναι και η περίοδος των μελομακάρονων τώρα, αχ αλλά τι να κάνω όλα για τα σποράκια μας κορίτσια:wub:

Υδατάνθρακες και γλυκά γιατι απαγορευτικά?  Γιατι οχι π.χ με μετρο?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Korina12 είπε:

Υδατάνθρακες και γλυκά γιατι απαγορευτικά?  Γιατι οχι π.χ με μετρο?? 

Για εμένα που είμαι γλυκαντζου και έτρωγα γλυκά κάθε μέρα, το ένα γλυκό την εβδομάδα που μου είπε είναι απαγόρευση:P υδατάνθρακες όπως πχ μακαρόνια μου είπε επίσης μια φορά την εβδομάδα, αλλά αυτό παλεύεται περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Για εμένα που είμαι γλυκαντζου και έτρωγα γλυκά κάθε μέρα, το ένα γλυκό την εβδομάδα που μου είπε είναι απαγόρευση:P υδατάνθρακες όπως πχ μακαρόνια μου είπε επίσης μια φορά την εβδομάδα, αλλά αυτό παλεύεται περισσότερο.

εχεις παραπανω κιλα ή υποψια διαβητη? γιατι να ξερεις οτι μεγαλες στερησεις απαγορευονται μηπως δεν εχεις καταλαβει κατι απο την διατροφη που σου ειπαν ?μονο με μαρουλια να ξερεις θα εχεις προβλημα 

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2020 at 1:06 ΜΜ, Φραουλίνο είπε:

Τι όμορφα εμιλλυ μου ναι! Μαζί λοιπόν ως το τέλος με happy end αυτή τη φορά και υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά μας!! 

Ευχομαι να πανε ολα τέλεια αυτή τη φορά κορίτσι μου και να κρατήσεις το θαυματακι σας αγκαλιτσα!!! Καλη χρονια σου ευχομαι και καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! Να πανε ολα καλα σε όλες σας κορίτσι αααα

Χρόνια πολλα και του χρόνου αγκαλιά με τα παιδακια σας

  • Ευχαριστώ 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

εχεις παραπανω κιλα ή υποψια διαβητη? γιατι να ξερεις οτι μεγαλες στερησεις απαγορευονται μηπως δεν εχεις καταλαβει κατι απο την διατροφη που σου ειπαν ?μονο με μαρουλια να ξερεις θα εχεις προβλημα 

Όχι καλέ, απλά δεν τρώω όσα γλυκά έτρωγα και τώρα τα Χριστούγεννα μου είναι δύσκολο αυτό:rolleyes: Μαρούλια εννοώ σαν συνοδευτικό με το φαγητό αντί για πατάτες πχ. Δεν τρώω μόνο λαχανικά, αυτό μας έλειπε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Όχι καλέ, απλά δεν τρώω όσα γλυκά έτρωγα και τώρα τα Χριστούγεννα μου είναι δύσκολο αυτό:rolleyes: Μαρούλια εννοώ σαν συνοδευτικό με το φαγητό αντί για πατάτες πχ. Δεν τρώω μόνο λαχανικά, αυτό μας έλειπε!

αν δεν υπαρχει προβλημα με ζαχαρο να τρως κ πατατες να ξερεις οι υδατανθρακες ειναι απαραιτητοι απο φυτικες προελευσεις γιατι κ με αυτους τρεφετε το μωρο. εννοειτε δεν χρειαζετε να τρως γλυκα κ τσουρεκια κ ψωμια αλλα πατατες ειναι πολυ απαραιτητες . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...