Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

ετικά με τη θηλή που λες έχεις δοκιμάσει καθόλου ψεύτικες

Πηρα κοριτσι αλλα δεν βολεψαν...βεβαια ο δικος μου ειναι πολυ φαγανος οποτε δεν εχει υπομονη να ρουφαει σταγονα σταγονα...αν αρχισει η κανονικη ροη μπορει να τα καταφερουμε...ωστοσο μεχρι στιγμης ξεκινησα τις αντλησεις με το θηλαστρο και παει πολυ καλα...αρχισα να βγαζω ολοκληρο γεύμα! Νομίζω πως αυτό που μετράει είναι να πάρει το μωρακι το γαλατακι και τα αντισωματα με οποιοδηποτε τροπο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου καλημέρα.. Ολη νυχτα την έβγαλα με τους πονους.. Ηταν νομίζω ανά εικοσάλεπτο.. Δεν ειχα μαζι μου το κινητό να βλέπω τις ώρες.. Πολύς πονος πίσω στην μεση.. Ετοιμαζόμαστε για να πάμε κλινικη 7 πρέπει να είμαστε εκεί..οποτε θα μου πουν και οι νοσοκόμες εκεί για τους πονους που εχω... Αποτι φαίνεται θα πήγαινα όντως φυσιολογικα έτσι όπως πάω.. Αλλα καλύτερα να ξεμπερδευω σήμερα.. Γιατι δύο νύχτες μηδέν ύπνος.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα.. Ολη νυχτα την έβγαλα με τους πονους.. Ηταν νομίζω ανά εικοσάλεπτο.. Δεν ειχα μαζι μου το κινητό να βλέπω τις ώρες.. Πολύς πονος πίσω στην μεση.. Ετοιμαζόμαστε για να πάμε κλινικη 7 πρέπει να είμαστε εκεί..οποτε θα μου πουν και οι νοσοκόμες εκεί για τους πονους που εχω... Αποτι φαίνεται θα πήγαινα όντως φυσιολογικα έτσι όπως πάω.. Αλλα καλύτερα να ξεμπερδευω σήμερα.. Γιατι δύο νύχτες μηδέν ύπνος.. 

Σοφάκι μου με έναν πόνο κοριτσάκι μου..γερό και τυχερό μωράκι να είναι κ εσείς γέροι να το μεγαλώσετε.

Εγώ κορίτσια πάω νοσοκομείο για μοριακό κ καρδιοτοκογραφο...περιτο νΑ σας πω ότι εδώ κ τρεις μέρες έχω ξεπατωθει στις συσπάσεις αλλά μου είναι τόσο γνώριμο κ οικείο πια που θα παραξενευτω πολύ μετά την γέννα που δεν θα ξανανιώσω αυτή την τέλεια εμπειρία να γίνεται κουβάρι η κοιλιά σου κ να πνίγεσαι μέχρι τον λαιμό χαχαχαχαχα..μόλις χθες έστησε ο άντρας μου το κρεβατάκι...από ότι ετοιμασίες κ ανακαινίσεις κ ομορφιές σχεδίασα τίποτα δεν έγινε..κ απλά το ξαναφιλοσοφισα κ είδα την ουσία..το έμψυχο στοιχείο που θα μπει στο σπίτι σε λίγες μέρες θα κάνει την διαφορά...αλλά επειδή έχω κ πολλά νεύρα...ερε...δεν θαγεννησω;;;;όλα Τούμπα θα τα φέρω μετά σαν ταύρος..μετά που θα μπορώ...και ανακαινίσεις κ απαιτήσεις...

6 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Πηρα κοριτσι αλλα δεν βολεψαν...βεβαια ο δικος μου ειναι πολυ φαγανος οποτε δεν εχει υπομονη να ρουφαει σταγονα σταγονα...αν αρχισει η κανονικη ροη μπορει να τα καταφερουμε...ωστοσο μεχρι στιγμης ξεκινησα τις αντλησεις με το θηλαστρο και παει πολυ καλα...αρχισα να βγαζω ολοκληρο γεύμα! Νομίζω πως αυτό που μετράει είναι να πάρει το μωρακι το γαλατακι και τα αντισωματα με οποιοδηποτε τροπο...

Εγώ φωτεινή δέκα μήνες θήλασα με ψευδοθηλες...κ βολεύτηκαν πολύ κ μετά που θα έχει ροή πολύ το γάλα δεν βγαίνει σταγόνα σταγόνα..το ακούς το μωρό να καταπίνει ποσότητα...δεν έχω καλή θηλή εγώ όποτε κ σε αυτόν τις έχω παραμασχαλα.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ειδικά για τον τράχηλο μην ανησυχείς καθόλου.. Κονταινει και εξαλείφεται από τις συσπασεις μέσα σε λίγες μόνο ώρες κατά τη διάρκεια του τοκετού. Ακόμα και οι πονοι μπορούν να σε πιάσουν κανονικά και ας είναι ο τράχηλος τόσος.. Το ζητούμενο για να γεννήσεις φυσιολογικά είναι να είναι μαλακός και να διαστέλλεται, όσο για το μήκος θα κοντυνει όταν αρχίσουν οι επώδυνες συσπασεις ταυτόχρονα με τη διαστολή.

Εννοείται συνέχισε τη γυμναστική σου είναι ότι καλύτερο.. κυρίως καθίσματα και περπάτημα και αν αρχίσετε και σεξ να το κάνετε ολοκληρωμένα γιατί το σπέρμα έχει μια ουσία που βοηθάει τον τράχηλο να μαλακώσει! Όλα θα γίνουν, έχεις δύο εβδομάδες μπροστά σου, αλλά και να μη γίνουν από μόνα τους δεν πειράζει υπάρχουν και τα τεχνητά μέσα.. Πρώτο παιδάκι είναι πολλές φορές ο τοκετός αργεί λίγο παραπάνω να ξεκινήσει! :)

Ωραία η αναλυση σου σε ευχαριστώ πολύ !!!! Περπάτημα να σου πω την αλήθεια δυσκολεύομαι πολύ με αυτή την ζέστη είμαστε και ανηφόρες κατηφόρες εδώ… οπότε θα αρκεστώ στα υπόλοιπα :wink:

α και εγώ έχω πάρει ψευδό θηλές γιατί δεν είναι πολύ φανατικές οι δικές μου.. και θήλαστρο πήρα να έχω.. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! @Sofiamar93 με το καλο το μωρακι σου! Περιμενουμε νεα!

Λοιπον ακουστε μια φρικη που εφαγα χθες (σε δουλεια να βρισκομαστε). Σε ενα απο τα βραδινα ξυπνηματα μου μπηκε μια ιδεα: λες να μου σπασουν τα νερα μεσα στη θαλασσα εκει που καθομαι μια ωρα σαν τη φωκια και να μην το παρω χαμπαρι; λες να μου εχουν σπασει ηδη τα νερα και να μην το ξερω;;;;;

  • Χαχα 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , CMES είπε:

Καλημερα κοριτσια!! @Sofiamar93 με το καλο το μωρακι σου! Περιμενουμε νεα!

Λοιπον ακουστε μια φρικη που εφαγα χθες (σε δουλεια να βρισκομαστε). Σε ενα απο τα βραδινα ξυπνηματα μου μπηκε μια ιδεα: λες να μου σπασουν τα νερα μεσα στη θαλασσα εκει που καθομαι μια ωρα σαν τη φωκια και να μην το παρω χαμπαρι; λες να μου εχουν σπασει ηδη τα νερα και να μην το ξερω;;;;;

χαχαχα λες να σου βγει και το μωρό και να μη το πάρεις χαμπάρι ;;; Γιατί και αυτά αντέχουν πολύ μέσα στο νερό.. για ψάξου λίγο αν τα έχεις όλα επάνω σου :D

Χαχαχα και εγώ αυτό το μόνιμο άγχος εχω αν συμβαίνουν πράγματα που δεν τα καταλαβαίνω.. βρε τι έχουμε πάθει.. :D

 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , xenia^^ είπε:

χαχαχα λες να σου βγει και το μωρό και να μη το πάρεις χαμπάρι ;;; Γιατί και αυτά αντέχουν πολύ μέσα στο νερό.. για ψάξου λίγο αν τα έχεις όλα επάνω σου :D

Χαχαχα και εγώ αυτό το μόνιμο άγχος εχω αν συμβαίνουν πράγματα που δεν τα καταλαβαίνω.. βρε τι έχουμε πάθει.. :D

 

Φανταζεσαι να μπω στη θαλασσα και να βγω με το μωρο αγκαλια;;;;:-D θα γλιτωσω και τα λεφτα απο το μαιευτηριο!! Και βαφτιση ταυτοχρονα!!!:-D

  • Χαχα 4

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Σοφάκι μου με έναν πόνο κοριτσάκι μου..γερό και τυχερό μωράκι να είναι κ εσείς γέροι να το μεγαλώσετε.

Εγώ κορίτσια πάω νοσοκομείο για μοριακό κ καρδιοτοκογραφο...περιτο νΑ σας πω ότι εδώ κ τρεις μέρες έχω ξεπατωθει στις συσπάσεις αλλά μου είναι τόσο γνώριμο κ οικείο πια που θα παραξενευτω πολύ μετά την γέννα που δεν θα ξανανιώσω αυτή την τέλεια εμπειρία να γίνεται κουβάρι η κοιλιά σου κ να πνίγεσαι μέχρι τον λαιμό χαχαχαχαχα..μόλις χθες έστησε ο άντρας μου το κρεβατάκι...από ότι ετοιμασίες κ ανακαινίσεις κ ομορφιές σχεδίασα τίποτα δεν έγινε..κ απλά το ξαναφιλοσοφισα κ είδα την ουσία..το έμψυχο στοιχείο που θα μπει στο σπίτι σε λίγες μέρες θα κάνει την διαφορά...αλλά επειδή έχω κ πολλά νεύρα...ερε...δεν θαγεννησω;;;;όλα Τούμπα θα τα φέρω μετά σαν ταύρος..μετά που θα μπορώ...και ανακαινίσεις κ απαιτήσεις...

Εγώ φωτεινή δέκα μήνες θήλασα με ψευδοθηλες...κ βολεύτηκαν πολύ κ μετά που θα έχει ροή πολύ το γάλα δεν βγαίνει σταγόνα σταγόνα..το ακούς το μωρό να καταπίνει ποσότητα...δεν έχω καλή θηλή εγώ όποτε κ σε αυτόν τις έχω παραμασχαλα.

Με το καλό Εμιλυ μου!!!! Λίγο έμεινε και για εσένα!!! Άσε το σπίτι βρε. Θα τα κάνεις με την ησυχία σου μετά.. Κι εμάς το δωμάτιο δεν ειναι εντελώς έτοιμο. Βασικά το έχει καβατζωσει ο αδερφός της ενώ έχει το δικό του, δεν πάει εκει. Θέλει το ροζ :D Ποιες Ψευδοθηλες έχεις πάρει εσυ Εμιλυ;; 

πρίν από 52 λεπτά , CMES είπε:

Καλημερα κοριτσια!! @Sofiamar93 με το καλο το μωρακι σου! Περιμενουμε νεα!

Λοιπον ακουστε μια φρικη που εφαγα χθες (σε δουλεια να βρισκομαστε). Σε ενα απο τα βραδινα ξυπνηματα μου μπηκε μια ιδεα: λες να μου σπασουν τα νερα μεσα στη θαλασσα εκει που καθομαι μια ωρα σαν τη φωκια και να μην το παρω χαμπαρι; λες να μου εχουν σπασει ηδη τα νερα και να μην το ξερω;;;;;

Εγώ το έχω σκεφτεί αυτό με την τουαλέτα :P που κάθομαι εκει μέσα 10 χρόνια :D αλλά μωρέ νομίζω ειναι μια απο τις πολλές φοβίες μας..  Ε αμα είμαστε τοσο τυχερές και δεν το καταλάβουμε τι να πω..

πρίν από 16 λεπτά , CMES είπε:

Φανταζεσαι να μπω στη θαλασσα και να βγω με το μωρο αγκαλια;;;;:-D θα γλιτωσω και τα λεφτα απο το μαιευτηριο!! Και βαφτιση ταυτοχρονα!!!:-D

Χαχαχαχχαχα δεν μπορώωω με κάνατε και γέλασα κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Εγώ φωτεινή δέκα μήνες θήλασα με ψευδοθηλες...κ βολεύτηκαν πολύ κ μετά που θα έχει ροή πολύ το γάλα δεν βγαίνει σταγόνα σταγόνα

Ποιες θηλες ειχες παρει κοριτσι;

Link to comment
Share on other sites

@fotini* προσπαθησε οσο μπορεις να βαζεις το μωρο στο στηθος. Συμπληρωνε το γευμα του με αυτο που βγαζεις με το θηλαστρο αλλα σιγα σιγα να μαθει το στηθος γιατι στην πορεια θα σε κουρασει πολυ το θηλαστρο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου... Γέννησαμε στις 2 και 13... Εβαλα επισκληριδειο όταν ήμουν 6στα7 διαστολή.. Δεν αντεξα τους πονους.. Εντομεταξυ είχα δικούς μου πονους.. Όταν μου έβαλαν τεχνητούς έπεσαν οι παλμοί του μωρου.. Μετά την επισκληριδειο κοριτσια μου μέσα σε μισή ώρα έγινε 10 η διαστολή και γέννησαμε.. Πολύς πονος αλλά χαλαλι του.. Άξιζαν όλα.. Ειναι ενας ξανθός κούκλος.. 3020 γραμμάρια.. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Ποιες θηλες ειχες παρει κοριτσι;

Της medela και τότε κ τώρα αυτές πηρα

πρίν από 7 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου... Γέννησαμε στις 2 και 13... Εβαλα επισκληριδειο όταν ήμουν 6στα7 διαστολή.. Δεν αντεξα τους πονους.. Εντομεταξυ είχα δικούς μου πονους.. Όταν μου έβαλαν τεχνητούς έπεσαν οι παλμοί του μωρου.. Μετά την επισκληριδειο κοριτσια μου μέσα σε μισή ώρα έγινε 10 η διαστολή και γέννησαμε.. Πολύς πονος αλλά χαλαλι του.. Άξιζαν όλα.. Ειναι ενας ξανθός κούκλος.. 3020 γραμμάρια.. 

Σοφάκι μου γλυκό να σου ζήσει το αγοράκι σου ..μια χαρά τα κιλά του..τσάμπα αγχονωσουν για λίγα κιλά .με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου... Γέννησαμε στις 2 και 13... Εβαλα επισκληριδειο όταν ήμουν 6στα7 διαστολή.. Δεν αντεξα τους πονους.. Εντομεταξυ είχα δικούς μου πονους.. Όταν μου έβαλαν τεχνητούς έπεσαν οι παλμοί του μωρου.. Μετά την επισκληριδειο κοριτσια μου μέσα σε μισή ώρα έγινε 10 η διαστολή και γέννησαμε.. Πολύς πονος αλλά χαλαλι του.. Άξιζαν όλα.. Ειναι ενας ξανθός κούκλος.. 3020 γραμμάρια.. 

Να σου ζησει κοριτσι μου!!!!:wub:

  • Ευχαριστώ 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Με το καλό Εμιλυ μου!!!! Λίγο έμεινε και για εσένα!!! Άσε το σπίτι βρε. Θα τα κάνεις με την ησυχία σου μετά.. Κι εμάς το δωμάτιο δεν ειναι εντελώς έτοιμο. Βασικά το έχει καβατζωσει ο αδερφός της ενώ έχει το δικό του, δεν πάει εκει. Θέλει το ροζ :D Ποιες Ψευδοθηλες έχεις πάρει εσυ Εμιλυ;; 

Εγώ το έχω σκεφτεί αυτό με την τουαλέτα :P που κάθομαι εκει μέσα 10 χρόνια :D αλλά μωρέ νομίζω ειναι μια απο τις πολλές φοβίες μας..  Ε αμα είμαστε τοσο τυχερές και δεν το καταλάβουμε τι να πω..

Χαχαχαχχαχα δεν μπορώωω με κάνατε και γέλασα κορίτσια! 

Χαχαχαχα.αν σου πω ότι κ εμένα θέλει ολόκληρος μαντραχαλος 45 κιλά να ξαπλώσει στο κρεβατάκι..το οποίο μετά από δέκα χρόνια δεν το βλέπω κ πολύ πολύ στα καλά του να σου πω...για αυτό λέω ας γεννήσω κ θα τα φέρω όλα Τούμπα θα αλλάξω πατοκορφα το παιδικό.της medela είχα ψευδοθηλες.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια μου... Γέννησαμε στις 2 και 13... Εβαλα επισκληριδειο όταν ήμουν 6στα7 διαστολή.. Δεν αντεξα τους πονους.. Εντομεταξυ είχα δικούς μου πονους.. Όταν μου έβαλαν τεχνητούς έπεσαν οι παλμοί του μωρου.. Μετά την επισκληριδειο κοριτσια μου μέσα σε μισή ώρα έγινε 10 η διαστολή και γέννησαμε.. Πολύς πονος αλλά χαλαλι του.. Άξιζαν όλα.. Ειναι ενας ξανθός κούκλος.. 3020 γραμμάρια.. 

Να σας ζήσει,γέρος και καλότυχος να είναι μια ζωή!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...